Team Bergruitertjes provinciaal kampioen Muziekschool wil niet naar nieuwe Holtens Nieuwsblad, Hoolt'n city in town Camping De Prins houdt open huis Prima afsluiting van seizoen. irijs hoger dan was afgesproken BB BS JS B^B BB Meer geld \oor oude l"Jrogramma Lecreatietent emeentehuis Woensdag autocross Geslaagd Veertien bands op Schuredag Uontvangt een fraaie BON Zaterdag 25 juli: Prominenten in rodeo op Smidsbelt Holtens Nieuwsblad donderdag 23 juli 1987 -38e jaargang - nr. 29 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Koning Holten heeft sinds zaterdag avond een nieuwe Schuttters- koning. Jan van der Linde wist het beslissende schot te lossen. Ook dit jaar was het schutters feest een mannenaangelegen- heid. De dames in Holten zou den wat dat bereft eens een voorbeeld kunnen nemen aan Dijkerhoek, waar dit jaar twaalf dames het geweer ter hand namen. Jona Wie kent haar niet, Jona Evers, de altijd vriendelijke begeleid ster van het kinderkoor Mo zaïek, het bejaardenkoor uit de Diessenplas en het Hervormd Kerkkoor. Maar zij kan meer dan piano spelen. Dat is over duidelijk als men het met veel liefde en precisie uitgevoerde miniatuur koor ziet dat zij on langs gemaakt heeft. tet programma van het interker- [elijk recreatiewerk op de Borkeld joor de week van 25 juli tot 2 augus- is als volgt: iterdag 25 juli: 20.00 uur spellet- ts/kennismakingsavond (gratis); indag 26 juli: 10.00 uur kamp- Üenst o.l.v. Joke v.d. Neut uit -Kampen; naandag 27 juli: 16.00 uur lijnbal /m 12 jaar (fl. 0,50); 19.30 uur volley bal vanaf 12 jaar (fl. 0,50); linsdag 28 juli: 22.00 uur spook- ocht (fl. 1,00); ïoendsdag 29 juli: 14.30 uur play- jackshow (fl. 1,00); donderdag 30 iili: 21.00 uur wandeltocht met junpionnen (fl. 0,50); frijdag 31 juli: 10.00 uur picknick D. 0,50); 14.30 levend stratego (fl. .00); naandag tot en met donderdag: ïndermorgen om 10.00 uur (fl. 150). Voor de Ponyclub De Bergruitertjes betekende de strijd om het provinci aal kampioenschap afgelopen zater dag in Balkbrug een hoogtepunt van het seizoen. En toen daar ook nog eens het verenigingskampioenschap in de klasse L werd behaald was het helemaal feest. De tien ruitertjes kre gen bij terugkeer dan ook een welver diend onthaal. Vol goede moed waren de Bergrui tertjes naar Balkbrug afgereisd. Maar dat het zo goed zou gaan had niemand verwacht. Met name bij de afdelingsdressuur voor achttal len kwam men bij de jury goed uit de bus. De dressuurproef kwam op naam van Willy van Coeverden, Li- anne Veneklaas, Ineke Bolink, Huub Brands, Inez Weijman, Her- mien Bronsvoort, Alieke Aaltink en Jan Jansen. Voor die dressuur was dan ook heel wat werk verzet onder leiding van instructrice Ine ke Kerkhof. De vele oefenuren von den hier hun bekroning. Gesteund door die goede resulta ten gingen de Holtense vertegen woordigers gesterkt de springwed- strijd in maar aangezien men daar af en toe nog wel een steekje liet vallen was het erg spannend bij de uiteindelijke uitslag. Toch waren de resultaten van de Holtense springploeg, bestaande uit Sandra Hol, Liestbeth Muller en Huub Brands, voldoende voor een eerste plaats in het totaal klassement. Een prestatie die eenmaal terug in Holten uitbundig werd gevierd. Compleet met beker en vaantjes ging het onder begeleiding van HMV door het dorp zodat heel Hol ten op de hoogte was van 'weer een De Overijsselse kampioenen: Alike Aaltink, Ineke Bolink, Huub Brands, Hermien Bronsvoort, Willy van Coeverden. Sandra Holl. Jan Jansen, Liesbeth Muller, Lianne Veneklaas en Inez Weijman. Op de voorgrond instructrice Ineke Kerkhof. kampioenschap in de Holtense paardesport. Op de receptie bij De Biester sprak Bergruitertjes-voorzitter Aaltink dan ook lovende woorden. Evenals wethouder Dalhuisen die namens de gemeente aanwezig was, verge zeld van ambtenaar Sportzaken Wissink en gemeentesecretaris Stegeman. De vele aanwezigen maakten van de gelegenheid ge bruik de kampioenen en het be stuur te feliciteren. Daarna werd in een gezellige sfeer nog druk nage praat over het kampioenschap. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 2842 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres4 Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 ililllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM 7i )e herinrichting van de Smidsbelt leeft zo'n 20.000 gulden minder ge- :ost dan aanvankelijk was ge raamd. Het overblijvende bedrag jal nu aangewend kunnen worden Boor het opknappen van het oude jemeentehuisje, waarvoor in totaal 240.000 is gereserveerd. Vermoedelijk na de bouwvakva- kantie zal de aanbesteding plaats pinden. Door gemeentewerken is middels het plan besteklaar ge- .aakt en drie aannemers zijn uit- jenodigd een offerte uit te brengen, lie op onderdelen dan zal worden toegewezen. |n eerste instantie zal het benodig- ie bedrag gebruikt worden voor de Bitwendige renovatie en de vervan- ing van de electrische bedrading in de centrale verwarming. Blijft er lan nog wat geld over, zal in over ig met de toekomstige bewoners en Oudheidkamer Hoolt'n) fekeken worden of er intern nog- 'at vertimmerd kan worden, wat Jïiel een hogere huur tot gevolg zal ^kebben. Het bestuur van de Stichting Muziekschool Holten heeft vo rige week in een brief "aan het college van burgemeester en wethouders van Holten mee gedeeld, dat men afziet van het vestigen van de muziek school in het nieuw te bouwen Dorpshuis, indien, zoals nu be kend is, de huur voor de mu ziekschool met enige duizen den guldens per jaar omhoog gaat. Men is inmiddels in on derhandeling met de eigenaar van een andere geschikte ruimte in het centrum van Hol ten, die aanmerkelijk goedko per is. Voor 1 september wil het bestuur van de Stichting uitsluitsel hebben van het col lege. Vorige week dinsdag werd een groot deel van de (besloten) verga dering van de commissie Algemene en Bestuurlijke zaken besteed aan het rapport over de toekomstvisie van het muziekonderwijs in Holten dat het bestuur van de muziek school op verzoek van de gemeente Holten had gemaakt. Daarin werd gesteld dat er aanmerkelijk meer geld beschikbaar zou moeten ko men dat voor het komende jaar be schikbaar zou worden gesteld. De meerderheid van de commissie ABZ bleef bij het standpunt dat er niet meer dan de beloofde 110.000 gulden beschikbaar zou worden ge steld. Inmiddels was ook bekend geworden dat men in het nieuwe dorpshuis zo'n 4000 gulden per jaar meer aan huur kwijt zou zijn, dan aanvankelijk was berekend. Om dat de kosten voor de muziek school - met name de personeels kosten - nog elk jaar toenemen en er op andere punten al driftig bezui nigd is, onder andere door het ver korten van de lesuren, bleef voor het bestuur slechts één alternatief over: de huurkosten verlagen en dat betekent een andere huisves ting dan het Dorpshuis. Geruchten "Ik wil deze strijd niet via de krant voeren, maar voor het voortbe staan van de muziekschool was dit de enige mogelijkheid", verklaarde desgevraagd voorzitter H.J.S. Bouwhuis. Bouwhuis wilde niet in gaan op de hardnekkige geruchten dat de gemeente Holten er geen en kele probleem mee zou hebben als de muziekschool zichzelf zou ophef fen, om dan met een consulent alge mene muzikale vorming en een paar free lance muziekleraren het muziekonderwijs in eigen beheer in het dorpshuis voort te zetten, al ontkende hij niet dat in andere plaatsen hetzelfde is geschied. „Ik kan me niet voorstallen dat de ge meente het zwartwerken, wat dat in feite is, wil bevorderen. Wij wil len, en ik kan u verzekeren dat alle leraren achter ons staan, voor het voortbestaan van goed muziekon derwijs in Holten blijven vechten". De verklaring van wethouder W. Dalhuisen, dat het dorpshuis kos tendekkend gerund kan 'worden, deed Bouwhuis af als 'mooie verha len' die niet bewaarheid kunnen worden. Wethouder Dalhuisen wilde zich in dit stadium onthouden van com mentaar. „Wij hebben in de loop van deze weken al verschillende ge sprekken gehad met het bestuur van de muziekschool en het lijkt mij zinvoller om aan de hand van de nu bekende gegevens eerst nog eens met het bestuur om de tafel te gaan zitten, alvorens commentaar te leveren. In de politieke wandelgangen is al wel uitgelekt, dat er voor de mu ziekschool weinig anders opzit dan de lokatie dorpshuis, omdat in de gemeentelijke subsidie een bedrag van 19.000 gulden voor huur is ver disconteerd, die men bij huur bui ten de gemeente om, kan intrek- ken- Daarnaast staat de gemeente al enige jaren garant voor de schul denlast van de muziekschool die niet onaanzienlijk is. MAC Holterberg heeft in het ka der van het Dorpsfeest 1987 voor woensdagavond 29 juli op een terrein van Wim Aaltink (erve Twenhaar) aan de Rijssen- seweg de jaarlijkse autocross. Voor de deelname hebben zich inmiddels een flink aantal cou reurs aangemeld uit de regio en daarbuiten. Naar verwachting zullen ongeveer 90 'bolides' aan de start verschijnen. De wed strijden zullen worden verreden in vier klassen: standaardklas se, sportklasse (1600 cc), sport- klasse (2000 cc) en superklasse (boven 2000 cc). Het spektkael begint om zeven uur. Vlak bij het circuit is gelegenheid voor het parkeren voor het publiek. Niet minder dan veertien bands zullen aanstaande zaterdag, 25 juli het tienjarig bestaan van de Schu redag opluisteren, een aantal als nooit tevoren. De Schuredag begint 's morgens om half elf met een hardloopwed strijd vanaf de Smidsbelt met als eindpunt de sporthal. Men kan zich daarvoor nog aanmelden bij j.s. de Schure en de VW. Het muziekprogramma begint om 14.30 uur met een optreden van Buiten Adem en loopt door tot 's avonds kwart over elf. Het wordt een bijna non-stop popfestival dat afwisselend op de twee buitenpo dia en het vaste binnen podium wordt afgewerkt. Op het Schureter- rein komt een gezellig terras met al lerlei eeten drink-gelegenheden, terwijl er informatie te verkrijgen is over o.a. alcohol en drugsbestrij ding en Aids. Kaarten voor de Schure dag, inclusief de hardloop wedstrijd, zijn verkrijgbaar bij j.s.de Schure aan de Beuseberger- weg en het VW kantoor. Aan de Hogeschool voor techniek en gezondheid te Enschede is voor het diploma werktuigbouwkunde geslaagd onze plaatsgenoot D.H. Schipper. Aan Den Isselborgh te Zutphen slaagde aan de afdeling Mode en Kleding (studierichting presenta tie) Jolanda Poorterman, AW- (semi) residentieel werk Wilma Ag- terkamp en MHNO Intas 1-jarig: Anja Bronninkreef, Maijan Hoek man en Truus Sluiter. Aan de Hanzehogeschool te Gro ningen, studierichting diëtetiek slaagde onze oud-plaatsgenote Bea Pinkert voor diëtiste. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe J daarvan verzekerd. aDonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 Op Camping De Prins ontmoeten vakantiegasten en Holtenaren el kaar tijdens de open dag. Holtenaren en vakantiegasten kunnen aanstaande zaterdag 25 juli, nader met elkaar kennis maken op de open dag die camping en bungalowpark De Prins aan de Wildweg (een zijweg van de Rijs- senseweg) dan houdt. Het is voor het eerst in haar bestaan dat De Prins haar poorten een dag open stelt voor belangstellenden. De Camping Unie, waarvan De Prins deel uit maakt, wil door de open da gen de betrekkingen met de plaat selijke bevolking verstevigen. Dit seizoen worden op alle aangesloten campings open dagen gehouden. Het programma begint 's morgens om 10.30 uur met een play-back- show voor de vakantiegasten, ge volgd door een groot familiefestival voor alle gasten en belangstellen den. De toegang bedraagt één gul den, waarvoor men een button ont vangt en men de gehele dag mee kan doen aan allerlei spelletjes. Veertig cent van elke ontvangen gulden is bestemd voor Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Na ties. 's Middags om 14.30 uur wordt het startschot gegeven voor de spon sorloop, waarvan de opbrengst eveneeens bestemd is voor Unicef. Om half vier, indien de weersom standigheden het toelaten, zal bal lonvaarder Rob Wiegers uit Hilver sum beginnen met het gereedma ken van zijn ballon, die omstreeks vier uur aan kabels de lucht in gaat. Gelijkertijd zal er voor de kinderen een ballonwedstrijd worden gehou den. Tot acht uur 's avonds bestaat er voor de bezoekers de gelegen heid om een 'tochtje' met de ballon te maken. Tot nu toe moest de ballon tijdens de open dagen van de Camping Unie door een te frisse bries aan de grond blijven, maar bij camping De Prins rekent men er vast op dat het deze keer wel zal lukken. Wie de Holtense prominenten eens in een andere rol wil zien, dan in het dagelijkse leven, moet niet verzui men vanavond een kijkje te nemen in Hoolt'n city, de eerste aflevering van de Hoolter dagen nieuwe stijl die vanavond op de Smidsbelt wordt gehouden, de organisatie is in handen van de Fienpreuvers Herman Beltman. Wander Drent, Chris Hogeslag, Gerrit Jansen (Eer- tjes), de nieuwe schutterskoning Jan van der Linde, Gerrit Rensen uit Splo en WV man Gerard Wil- lems zullen met elkaar de strijd aanbinden wie het langst op de mechanische stier kan blijven zit ten. De gehele Smidsbelt staat vana vond in het teken van het Wilde Westen. Men kan er stier rijden, katapult schieten, hoefijzer gooien en er komt een schandpaal. Ook kan men zijn krachten meten op de Kop van Jut. De barbeque wordt al vroeg aangestoken en het pils in de 'saloon' staat al koud. De kinderen kunnen een ritje maken op een pony en de ouderen kunnen een rit maken op eén groot Belgisch Paard. De countrymuziek is in han den van Holten's eigen Day Break van Anton Stukker, die garant staan voor een uitstekend stukje country and western muziek dat beslist niet onder doen voor Ben Steneker c.s. die op het laatste mo- Duitsland prefereerden. Een groot len completteerd het gezellige ment een lucratiever optreden in terras met zo'n driehonderd stoe- feestterrein. Holten's eigen country and westernband Day Break zal vanavond op de Smidsbelt present zijn tijdens Hoolt'n city, de eerste aflevering van Hoolter dagen nieuwe stijl.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1