Avondfietsvierdaagse prima georganiseerd Sm Meer fietsplezier door Fietsmappen Zonnig begin van Zwemvierdaagse Wandelingen door natuurreservaten Veel motorkracht Müller/Van Heek ondanks buiteling op kop in WK Triathlon Holten wordt een topper u» De Mors bij Trekker-trek WATHLON HOLTEN Eerste prijs achttal Snorrewind trofee voor Kl. Horsman Slechte vangst Rietvoorn HOLTENS NIEUWSBLAD Nu ook te koop bij VVV: wint polotoernooi VKic DONDERDAG 16 JULI 1987 Sinds kort is bij de VW Holten de unieke serie Fietsmappen ver krijgbaar, elk inhoudende vier stalkaarten. De stalkaarten zijn samengesteld, en in vier kleurendruk gedrukt, door de Topografische Dienst Ne derland met speciaal voor deze fietsmappen gekozen uitsnedes en kleurstellingen. Op deze kaarten zijn telkens 50 fietstochten duide lijk in paars ingedruk, met aandui ding van fietsrichting en fietstocht nummer. De vier kaarten in elke fietsmap overlappen elkaar telkens enkele kilometers, zodanig dat overgang van het ene kaartdeel naar het andere en oriëntatie moei teloos kan plaats vinden. Buiten de fietskaarten bevatten de fietsmappen een boekje waarin de fietstochten, variërend van 20 tot 85 km., beknopt maar duidelijk be schreven staan. In het boekje is ook informatie opgenomen over fiets verhuur, vaartijden en tarieven, grensovergangen e.d. in het betref fende gebied. De vier kaarten en het boekje zitten in een stevige en heldere plastic doorkijk-map, ook handig bij gebruik op de fiets. De fietsmappen bestrijken telkens een groot gebied. Inmiddels zijn twaalf gebieden in Nederland in •kaart gebracht, waaronder Fiets tochten in Twente en de wijde om geving (inclusief tochten rond de Holter/Haarlerberg) waarin 57 fietsroutes zijn opgenomen. Niet minder dan 575 deelnemers konden maandagavond al geteld worden voor de twaalfde editie van de zwemvierdaagse. Daar zul len dinsdagavond naar verwach ting zeker nog zo'n dertig mensen bijkomen, zodat de zeshonderd dit jaar zeker gehaald zal worden. Onder de deelnemers ook dit jaar weer een groot aantal trouwe klan ten die nu al weer voor de twaalfde keer meedoen. De oudste deelne mer, voor zover dat bekend was, is 72 jaar. Veel oudren gaven er de voorkeur aan hun baantjes te trek ken op een rustiger tijdstip omdat het met al het jonge volk in het bad 's avonds wel wat onrustig was. De zwemvierdaagse staat dit jaar in het teken van zwemmen voor Uni cef. Door middel van sponsors kun nen de zwemmers een bedrag bij elkaar zemmen dat ten goede komt aan het kidnerfonds van de Vere nigde Naties. Zoals gebruikelijk is de zwemclub de gehele week op Twenhaarsveld present met spelletjes en de over bekende eigen gemaakte saté, die Op de achttallen wedstrijd in Rijs- sen won het achttal van de Bergrui- tertjes de eerste prijs in de klasse 1. In totaal leverde dit voor de Berg- ruitertjes een tweede plaats op. De eerste prijs in de klasse Z was voor de Molenruiters uit Bathmen. Zaterdag j.l. werden door enkele Bergruitertjes mooie successen be haald op het ponyconcours in Wier den. In ring a B dressuur was de vijfde prijs voor Gerrie van Lies met Apalatin, 120 pnt. In ring 3 L. dressuur was de eerste prijs voor Jan Jansen met Lady Moonshine. Jan won ook een vierde prijs bij het B springen cat. D. en een gedeelde tweede prijs bij het progressief springen cat. D. Erwin Rietberg won een eerste prijs bij het progres sief springen cat. C.-D in handicap. weer gratis aitrek vonden. Veel be langstelling was er ook voor de de monstratie door de schaakclub Holten. Vanavond (donderdag) wordt de finale van de buurt water- polotoemooi gespeeld en morgen avond, op de sluitingsavond van de zwemvierdaagse wordt de hinder niswedstrijd voor paren gehouden. Albert Klein Horsman is winnaar geworden van de Snorrewind tro fee. Vrijdagavond en zaterdag werd er bij manege Snorrewind gereden om de gelijknamige trofee. De wed strijd omvatte dressuur en sprin gen. Het geheel werd beoordeeld door de heren H.W.G. Vixseboxse en W. Aaltink. De uitslag was als volgt: B jeugd dressuur: 1. Sabine Boerman met Pino; 2. Saskia Spanjersberg met Sabine; 3. Herna Lichtenberg met Hussel; 4. Paulien Hemel met Sabi ne; 5. Eline Bak met Katinka. Klasse L. jeugd; 1. Tanja Boerman met Katinka; 2. Berrit v.d. Veen met Katinka; 3. Aline Baan met Mark; 4. Wilmy ten Hove met Wen dy; 5. Christa Bouwhuis met Katin ka. Klasse L: 1. Greta O vervelde met Rastzal; 2. Paula Loorbach met Fleur; 3. Albert Klein Horsman met Tidi; 4. Robert Sprenkelink met Anja; 5. Gerlinde van Dijk met Ti- anca. Springen B Jeugd: 1. Marika Baan met Sabina; 2. Wilmy ten Hove met Wendy; 3. Lot Hagen met Katinka. Springen klasse B: 1. Mark Hagen, met Aprice; 2. Jeanette Wegstapel met Kitty; 3. Marianna Hulsegge met Kitty. Klasse L: 1. Sandra Holl met mr. Kimble; 2. Hermien Bronsvoort met Bandit; 3. Henk Lammers met Wemona. /MSTEBIER De Stichting het Overijssels Landschap heeft voor de vakantieperiode weer een aantal excursie door natuurreservaten georganiseerd. In de pe riode tot en met eind augustus kan men onder leiding van een medewerker van Het Overijssels Landschap kijken naar planten, bomen, insecten, vo gels en zoogdieren in een zevental Overijsselse natuurreservaten. Maar tijdens deze wandelingen wordt ook aandacht besteed aan monumentale boerderijen, grafheuvels, kerkepaden en watermolens. Daarnaast kan in een ruimere periode nog een bezoek worden gebracht aan het informatie centrum De Wheem in Oud Avereest en aan de Molen van Frans, te Vasse. Elke dinsdagmorgen om 09.30 uur kan men terecht bij de Bergvennen in Denekamp voor een excursie van circa anderhalf uur. Op dezelf de tijd kan men ook starten voor een wandeling van ongeveer twee uur door het Reestdal in Oud Ave reest. Dinsdagmiddags om twee uur gaat de wandeling van start door het landgoed Hof Espelo in Enschede. De duur van de excursie is daar twee uur. Voor de woensdag zijn wandelingen uitgeschreven door het dal van de Mosbeek in Vasse, aanvang 14.00 uur, Lemeler- berg bij Ommen, start 's morgens om 09.30 uur en het Wierdenseveld bij Nijverdal, woensdagmiddags om 14.00 uur. Voor een wandeling door het Beerzerveld te Beerze kan men op donderdagmorgen, 09.30 uur terecht. Van deze reservaten is een viertal met het openbaar vervoer bereik baar: Lemelerberg bij Ommen (per VAD en TET), Hof Espelo, Ensche de per lijn 2 Deppenbroek vanaf station, Dal v.d Mosbeek bij Vasse (per TET) en het Reestdal bij Balk brug (DVM buurtbus). De overige reservaten zijn niet bereikbaar met het openbaar vervoer. Het huren van een fiets in een naburige plaats behoort natuurlijk wel tot de moge lijkheden. Een folder, met daarin de aan vangstijden en een beknopte be schrijving van de natuurreserva ten, is verkrijgbaar bij de VW of kan worden aangevraagd bij Het Overijssels Landschap te Dalfsen, Poppenallee 39, 7722 KW Dalfsen, tel 05290-1731, waar men ook alle inlichtingen kan verstrekken. Het moest nog even wennen, zo'n terrasje op de Smidsbelt aan het slot van de AvondfietsvierdaagscZo te zien had Gerard Voordes de beste plaats uitgezocht. Op de voorgrond twee vakantiegasten, de familie Jongma, die voor hun prestatie in de bloemetjes waren gezet. Het was even wennen voor de Holtenaren vrijdagavond bij de finish van de avondfiets vierdaagse, om zomaar voor het nieuwe gemeentehuis op een terrasje te gaan zitten om te luisteren naar de boerenka- pel van HMV. Staande, des noods met de fiets aan de hand, dat kon er nog mee door, maar voordat stoeien op het provisorisch terras, dat de Wielervereniging op de Smidsbelt had ingericht, goed bezet waren, duurde een stief kwartiertje. Pas toen een aan tal dames de stoute schoenen hadden aangetrokken en voor het podium neerstreken, kwam de stemming er pas goed in. De laatste avonden van de avond- fietsvierdaagse wogen het zwaarst. Donderdagavond was de route iets langer dan gebruikelijk, zo'n 27 ki lometer terwijl het rustpunt al na tien kilometer lag. Met de vrij strakke wind op het traject, dat via Markelo en de tv toren weer naar Holten leidde, was het even afzien. De niet ervaren toerfletsers kwa men bijna in de problemen op de laatste dag toen in de route de Hol- terberg was opgenomen. De jeugd had er geen moeite mee, maar ver schillende ouderen moesten uit het zadel en legden het laatste stukje tot de 'top' lopend af. Moe, maar voldaan over de geleverde presta tie, kwam men aan bij de laatste stempelplaats op de Smidsbelt, waar sommigen geheel in stijl opge wacht werden met bloemen. De organiserende vereniging, de wielervereniging Holten kan tevre den zijn over de achtste avondfiets vierdaagse. De weersomstandighe den waren perfect, maandag en dinsdag zelfs wat te warm. In totaal hebben zo'n 420 fietser meegedaan. Omdat het evenement later in het seizoen werd gehouden dan in an dere jaren, waren er flink wat va kantiegasten die de de gelegenheid aangrepen om op deze manier de omgeving van Holten per fiets te bekijken. Opvallend groot was ook weer de animo uit Dijkerhoek en omgeving, waar op maandag en dinsdag gestart kon worden. Wel hopen de organisatoren volgend jaar wat meer Holtense mannen aan de start te zien. Vooral bij de oudere generatie waren de vrou wen verreweg in de meerderheid. Bijzonder te spreken waren deelne mers en organisatoren over de sa menwerking met een aantal spon sors die zorgden voor de ravitaille ring op de rustplaatsen. Dat zal vol gend jaar zeker worden voortgezet. De waterpolozeventallen van de Mors uit Rijssen bij de heren en de IJssel uit Deventer bij de dames hebben zaterdag het waterpolo- toemooi gewonnen, dat georgani seerd was door Twenhaarsveld. De organiserende vereniging viel niet in de prijzen. Bij de heren ein digde Twenhaarsveld op een vijfde en laatste plaats. De dames eindig de op een derde plaats. Deelnemende verenigingen waren bij de heren: Octopus uit Wapen veld, VZPC uit Vriezenveen, Groe ne Jager uit Den Ham, De Mors uit Rijssen en Twenhaarsveld. Bij de dames: De Mors uit Rijssen, VZPC uit Vriezenveen, Oostdobbers uit Raai te, De IJssel uit Deventer en Twenhaarsveld. Ter gelegenheid van het feit dat tien jaar geleden op Flevohof het fenomeen tractor pulling (trekker- trek) in Nederland werd geïntro duceerd, zal op zaterdag 18 juli een internationale jubileumwedstrijd worden gehouden. Nog nooit werd op een Europese pull om zo'n groot prijzengeld ge streden, als op deze wedstrijd. Naast de volledige vaderlandse top, die uit meer dan 50 deelnemers zal bestaan, zullen toptractors uit Engeland, West-Duitsland en Frankrijk aanwezig zijn. Boven dien zal een tweetal Amerikaanse tractors een demonstratie geven. Eén van deze machines, de met drie V8 motoren uitgeruste Barney's Rose van Barney Klaus jr. levert niet minder dan 5.500 PK. Ook in Nederland zijn tractors met een motorvermogen van meer dan 3.000 PK. Tractor pulling is een volgens offi ciële en internationaal erkende re gels bedreven sport in elf Westeuro- pese landen. Alleen al in Nederland trekt tractor pulling jaarlijks tus sen de 100.000 en 150.000 toeschou wers. De jubileum pull van 18 juli op Flevohof wordt georganiseerd door de NTTO en Flevohof samen. De aanvang van de wedstrijd is 10.30 uur en het toeganskaartje tot Fle vohof geeft op 18 juli tevens toe gang tot het trekker-trekterrein. Voor de derde triathlon van Hol ten, die gehouden wordt op zater dag 22 asugustus, zijn al ruim 150 inschrijvingen binnen. Opvallend is het grote aantal inschrijvingen uit het westen en noorden van het land. Naar verwachting zullen uit eindelijk zo'n 350 atleten aan de start verschijnen. Dat op deze derde triathlon alle records gebroken worden, kan niet uitblijven, want onder de aanmel dingen zitten atleten die dicht in de buurt van de twee uur kunnen fini shen op de kwart-triathlon. Van Holtense zijde is de aanmel ding nog niet optimaal. Kwam vori ge keren één derde van de deelne mers uit Holten, nu is de animo uit eigen geledingen veel minder. Ver wacht mag worden dat het beken de Holtense kwartiertje hier debet aan is. De kans is dan ook groot dat het op het laatste moment nog 'storm' gaat lopen met Holtense aanmeldingen. Laten de Holtense atleten wel bedeken dat op 1 augus tus onverbiddelijk de inschrijving sluit, ook voor de notoire laatko mers! Inschrijven kan iedere dag op de to ren van zwembad Twenhaarsveld. De kosten bedragen f. 17,50, voor zowel de kwart (1 km. zwemmen, 45 km. fietsen, 10 km. lopen) en de achtste triathlon (500 m. zwem men, 22,5 km fietsen en 5 km lopen). Organisatorisch verloopt alles op rolletjes, al geeft het vinden van medewerkers in verband met de vakantie de meeste problemen. Vo rige week zijn alle verenigingen die betrokken zijn bij de organisatie in vergadering bijeen geweest, om het programma nog eens door te spre ken. Veel aandacht werd besteed het in goede banen leiden van het steeds talrijker wordende publiek om straks voor atleten en toe schouwers er weer een sportief fes tijn van te maken. Ondanks een forse buiteling heb ben August Müller en Henk van Heek zondag in Bielstein (WDL) hun positie om het wereldkampi oenschap kunnen verbeteren. 's Morgens hadden ze.op de harde baan van Bielstein, die technisch gezien tot de moelijkste circuits behoort, de vierde trainingstijd neergezet en dat betekende een goede positie aan het starthek. De start was in de eerste manche niet zo goed, maar toch wist August zijn VMC-Honda als zesde de haakse bocht om te krijgen en na zeven ronden op te rukken naar een derde plaats. Het ging erg hard en het koste nogal wat moeite om de ge broeders Millard van de tweede plaats te verdringen, maar dat luk te in de tiende ronde. Voor hen reed nog de verrassing van de dag, De- scheemaker/Godschalk. August probeerde in de laatste ronde op een helling binnendoor te schieten, maar dat ging niet helemaal goed en had geen succes. Vervolgens probeerde de wild rijdende Millard August weer te pakken. Hij zette daarbij echter zijn combinatie in die van August, die dan ook de verstandigste partij koos en genoe gen nam met een derde plaats. De grote concurrenten Van Gastel en Bachtold kwamen niet verder dan een negende en achtste plaats. Jo- han Smit kon zich niet in de punten rijden en werd 21e. In de tweede manche gingen Au gust en Henk als achtste van start en konden net de valpartij in de eerste bocht ontwijken, waar Bach told bij betrokken was. Net toen August in de vijfde ronde aanslui ting kreeg bij de drie koplopers ging het fout. De combinatie ketste en ze vloog over de kop. Toen alles weer stond konden ze als 22e de wedstrijd vervolgen. Aangemoe digd door het grote legioen suppor ters dat met drie bussen en talrijke auto's vanuit Holten en Markelo naar het circuit was gekomende, wisten ze in een grandioze inhaalra ce uiteindelijk de tiende plaats te pakken en dat leverde toch de zeer belangrijke zes punten op. Bach told was inmiddels uitgevallen en Van Gastel haalde deze keer een vijfde plaats. Johan Smit deed het deze keer beter en wist met een twaalfde plaats vier punten te pak ken. Door het afbreken van het zij- spanwiel van Descheermaker ging de overwinning naar Garhammer met als tweede Knübben en derde werd Metterscheid. August en Henk werden vijfde. VMC constructeur Hennie Vru- wink kon niet ontevreden zijn, al zijn combinaties zaten constant voorin en met August en Henk j „De Rietvoorn August Müller en Henk van Heek op het parcours in Bielstein (WDL). staat hij nog steeds op kop in het pnt.; 4. Janssen, 110 pnt.; 5. Millard, WK- 96 pnt.; 6. Garhammer, 94 pnt.; 7. De stand om het WK is nu als volgt: Metterscheid, 87 pnt.; 16. Johan 1 Müller/Van Heek, 162 pnt.; 2. Van Smit, 33 pnt.;. De volgende GP is op Gastel, 157 pnt.; 3. Bachtold, 145 2 augustus in Frankrijk. De vangst tijdens de derde wed strijd voor junioren van Hsv De Rietvoorn, die gehouden werd op maandag 29 juni in het Beuseber- germeer, was bijzonder slecht. Hen ri Achterkamp werd eerste met 15 cm, tweede en derde werden Mark Boonk en André Leunk, ieder met 12 cm. Voor de senioren werd op zondag 5 juli in het Twentekanaal bij Eefde een koppel wedstrijd gehouden. De uitslag was: 1. D. Flierman/H. Achterkamp, 508 cm.; 2. F. Dogterom/B. Groot Ob- bink, 331 cm.; 3. M. Nijenhhuis/J.W. Plekkenpol, 292 cm.; 4. J. ten Zij- thof/G. Brands, 201 cm.; 5. A. Onge- na/G. Jansen, 191 cm.; 6. F. Men- sink/G. Scholten, 141 cm.; 7. J. Tui- tert/W. Nijenhuis, 82 cm.; 8. H. Kers/H. ter Harmsel, 62 cm.; 9. K. ten Veen/M. Kappert, 61 cm.; 10. E. Aanstoot/G. Slotman, 50 cm. De volgende wedstrijd is in het IJs- selmeer op zaterdag 18 juli. Vertrek 05.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7