Holten heeft nu een echte beeldenroute a Dorpsfeest ongewijzigd Holtens Nieuwsblad Verenigingen klaar voor Hoolter Dagen nieuwe stijl WEEK W- DEZE Vakantiegasten kiezen weer Dorpskoningin city Primeur Fienpreuvers op 23 juli met Hoolt'n rnmtm Programma recreatietent Van der Harst doet een stapje terug octm, Expositie Profoto Geslaagd Uentvangt een fraaie ParRer-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Hottens Nieuwsblad donderdag 16 juli 1987 - 38e jaargang - nr. 28 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Fiets De avondvierdaagse zit er weer op. De weersomstandigheden waren ideaal, zodat het aantal deelnemers dit jaar groter was dan het voorgaande jaar. Nieuw was dit jaar de finale met medewerking van HMV op de Smidsbelt, die na een aan vankelijke aarzeling uitmond de in een gezellige avond. August Henk Redden ze het dit jaar of wor den ze weer tweede?. De span ning stijgt in het supporters kamp van August Müller en Henk van Heek. Met drie bus sen vol ging het legioen afgelo pen zondag naar Bielstein om de favorieten aan te moedigen. De Holtense zijspancrossers staan nu met zeventien punten voorsprong aan kop, maar er zijn voordat de kampioensvlag gehesen kan worden nog 254 punten te verdelen. Voeding Enige tijd geleden werden be woners en personeel van be jaardencentra in ons land opge schrikt door de publikatie van een rapport over de voeding in bejaardencentra. Uit een on derzoek bleek dat in verschil lende huizen de voeding niet optimaal was. We hebben ons licht eens opgestoken in Dies- senplas. De reacties van de be woners spreekt al voor zichzelf: „Alsof je in een gerenommeerd hotel zit". Vrolijke draaiorgelmuziek omlijst te dinsdagmiddag de onthulling van het beeldhouwwerk, dat de kunstenaar Willem Bouter uit Uit huizen in opdracht van de gemeen te Holten heeft gemaakt. Het beeld, dat een plaatsje heeft gekregen in het plantsoen op de hoek van de Larenseweg en Aatlinkweg, werd eendrachtig onthuld door de ma ker en wethouder W. Dalhuisen on der toeziend oog van de omwonen den en de plaatselijke kunstenaars. Speciaal uitgenodigd waren enkele Holtenaren, zoals Aaltje Kettelarij, nu getrouwd met Van Klooster en de heer Harmsen. wiens geboorte huizen vroeger op dat stukje grond hebben gestaan. Met enig gevoel voor relativiteit verklaarde wethouder Dalhuisen in zijn toespraakje dat in Holten nu een beeldenroute was ontstaan en als een volleerd toeristische gids nam hij de toehoorders mee op zijn tocht langs de kunstwerken van Holten, onderweg de horeca niet vergetend. (aToen het nieuwe college een jaar geleden aantrad, bestond de kunst collectie in Holten uit de Rijzende zon van de hand van Kees Stoop bij de Kolschool en het beeld van de toerist op de Holterberg, dat door een automobilist van zijn sokkel was gereden, maar in ere zal wor den hersteld. Nu heeft de collectie zich met meer dan honderd procent vermeerderd. Beginnende bij de Kolschoool, via de bronzen var kens bij het gemeentehuis en de korhoender op het pleintje naast het gemeentehuis, het nieuwe beeld van Bouter op de Aaltinks- weg, langs de vijver van t' Vletgoor richting Holterberg waar straks de Toerist weer zal staan, is nu een beeldenroute onstaan; waarmee weer duidelijk wordt dat kunst een stukje toegevoegde waarde heeft@. Wethouder Dalhuisen verklaarde dat men het beeld van Willem Bou ter opgenomen wil zien in de Over ijsselse beeldenroute. Tot eind juli is in het gemeentehuis een expositie ingericht van teke ningen, foto's en maquettes van Willem Bouter. In de maand augus tus wordt in het gmeentehuis een expositie ingericht van de beeld houwster Els Foeken uit ter Aar, Bea^ri^h^eft^enfaak^dat'^^de willem Bouter en methouder Dalhuisen onthullen het beeld, dat nog raadsTaaïvan'h™Temeentèhuï WaaTV°°r HOltm "e "°d'3e staat. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Met ingang van het nieuwe verga derseizoen, zal de fraktie van de Partij van de Arbeid in de gemeen teraad van Holten geleid worden door Gerard Wennemers. Hij volgt Jan van der Harst op, die te kennen heeft gegeven terug te wiilerf tre den. Van der Harst blijft lid van de fraktie in de raad en bezet daar straks de 'derde stoel' van de socia listische fraktie. Van der Harst werd vorig jaar na de verkiezingen fraktievoorzitter, als opvolger van Wim Dalhuisen die toen gekozen werd tot wethouder. Direct bij zijn aantreden had hij al te kennen gegeven dat het voor hem een tijdelijke zaak zou zijn, gezien zijn leeftijd en gezondheid. Nu Gerard Wennemers voldoende in het raadswerk is ingevoerd wil Van der Harst een stapje terug doen. „Ik merkte dat de scherpe randjes er bij mij een beetje afgin gen; te vaak vond ik het te gauw al lemaal wel best, en dat moet niet. We hebben daar intern de afgelo pen weken met elkaar over gespro ken en Gerard Wennemers heeft zich bereid verklaard de kar tot aan de komende verkiezingen te trek ken". Het jaarlijkse Dorpsfeest, dat dit jaar voor de 33ste keer wordt gehouden van dinsdag 28 tot en met vrijdag 31 juli start op zaterdagavond 25 juli met de verkiezing van de Dorpskoningin '87. Plaats van handeling van dit ludieke gebeuren is ditmaal Kalfstermansweide waar om 20.00 uur de nieuwe „majesteit" gekozen zal worden door een jury die bestaat uit tien vakantiegasten. De koniging wordt gekozen uit Holtense 'vrijwilligsters' van zestien jaar of ouder. Het voorprogramma zal worden verzorgd door de folkloristische dansgroep de Hoolter Daansers. De officiële opening van het Dorps- feest zal plaats hebben op dinsdag middag 28 juli door burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard in aanwezigheid van o.a. de zaterdag avond gekozen Dorpskoningin. Na het openingsCeremonieel maakt de Dorpskoningin met haar gevolg een wandeling over het feestterrein en zullen de kermisexploitanten zoals gebruikelijk haar overladen met geschenken. Woensdag 29 juli is er vanaf tien uur 's morgens op het marktterrein Kalfstermansweide een gezellige kleinveemarkt- met- een boeldag. Oudere Holtenaren (en jongere) treffen elkaar in het stationskoffie huis Kalfsterman (Tonnie en Bet- sie). De regeringsperio de van Dorpsko ningin Samantha van der Laan zit er bijna weer op. za terdag 25 juli mag zij op Kalfster mansweide haar opvolgster kronen. Autocross Even zag het er naar uit dat de tra- ditionale autocross, die jaarlijks door MAC Holterberg tijdens het Dorpsfeest wordt georganiseerd, naar de Kolweg, is vorig jaar geen voorgoed afgeblazen zou worden, succes geworden. Zowel publiek als toen door de bouw in het uitbrei- kooplui voelden zich daar niet dingsplan de Beuseberg door de ge- 'thuis'. Daarom wordt voor de meente Holten geen terrein meer markt van vrijdag 31 juli uitgewe- beschikbaar kon worden gesteld, ken naar de Boschkampssstraat en Gelukkig heeft de MAC bij Wim zo nodig een gedeelte van de Tuin- Aaltink (erve Twenhaar) aan de straat, 's Avonds om 18.45 uur star- Rijssenseweg een nieuw crosster- ten in de Dorpsstraat bij de Smids- rein gevonden, 's Avonds vanaf 19.00 uur brullen de motoren van de kevertjes en andere crossmonsters er weer op los. Na afloop van de cross is er in zaal Vosman de prijs uitreiking door der Dorpskoningin met aansluitend een groot auto crossbal. Het experiment met verplaatsing van de wekelijkse warenmarkt belt de liefhebbers en veteranen voor de wielercours van 40 kilome ter om om 20.00 uur valt het start schot voor de amateurs die 70 ron den (totaal 80 kilometer) moeten af leggen. De belangstelling bij de wielrijders uit de regio en ver daar buiten is weer groot en in de natio nale OAD-ronde voor amateurs zullen een groot aantal bekende renners van start gaan. Touwtrekken Zaterdag 31 juli komen vanaf 13.00 uur op Kalfstermansweide de ster ke mannen en vrouwen (junioren en senioren aan het touw in de jaarlijkse wedstrijd touwtrekken om het kampioenschap voor ploe gen uit Holten. Het kampioen schap wordt georganiseerd door de touwtrekvereniging OKIA met me dewerking van de Dorpsfeestcom missie. Alle attracties op het feest terrein in het dorpscentrunm zijn dagelijks geopend vanaf 14.00 uur. Het programma van het interker kelijk recreatiewerk in de tent op de Borkeld ziet er in de week van 1£ tot 25 juli als volgt uit: zaterdag 18 juli: 20.00 uur spel-ken nismakingsavond (gratis); zondag 19 juli: 10.00 uur kamp dienst o.l.v. ds. visser m.m.v. Am nesty International; maandag 20 juli: 16.00 uur lijnba! tot en met 12 jaar (fl.0.50), 19.30 uui volleybal vanaf 12 jaar (fl.0,50); dinsdag 21 juli: 14.30 uur levenc monopoly (fl.0,50); woensdag 22 juli: 14.30 zeskamp (fl.1,00); donderdag 23 juli: 22.00 uur nachts- pel (fl.1,00); vrijdag 24 juli: 14.00 uur vossejacht (fl. 1,00); maandag tot en met vrijdag: 10.0C uur kindermorgen (fl. 0,50). Tot en met 31 juli wordt in de open bare bibliotheek aan de Rörink- straat een expositie gehouden van werkstukken van leden van de Hol tense fotoclub Profoto. De expositie bestaat uit voorname lijk uit portretten en zwart wit fo to's en is te bezichtigen tijdens de openingstijden van de bibliotheek. Aan de Rijks Hogere School voor Levensmiddelentechnologie slaag de onze plaatsgenote Gea Diiker- man. Onze plaatsgenote Erna Broekhuis is te Velp geslaagd voor het diplo ma Bloemiste winkelierster. A/s lezer van het Ho/tens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 Op donderdag 23 juli aanstaan de wordt de eerste presentatie in het het kader van de Hoolter Dagen op nieuwe leest opgele verd. Was het in het verleden een zes- kamp-achtig evenement met vier avonden spelletjes op een zelfde stramien, dit jaar is geko- zen voor een totaal andere op- zet. De verantwoordelijke orga- nisatoren, de Holtense Handels- j vereniging, de touwtrekvereni- ging OKIA, de carnavalsvereniging De Fiep- preuvers en df folkloristische dansgroepen de Hoolter Daan- j sers en de Holtense Boerendan- sers hebben ieder nu een eigen invulling gegeven aan de Hool ter Dagen en dragen ieder de verantwoording voor de organi satie van het door hen opgezette evenement. Ook de 'uitzenda- vond' is gewijzigd. In overleg met de Holtense middenstand is in plaats van dinsdagavond nu gekozen voor donderdag avond. De try-out op donderdag 23 juli is in handen van de carnavals vereniging de Fienpreuvers die op deze avond Holten de naam meegeeft van Hoolt'n City. Cow boys, country and western mu ziek, rodeo's en barbeques zul len de Smidsbelt omtoveren tot een city uit het Wilde Westen. De welbekende Fienpreuvers- bar, altijd een vast ankerpunt op de Hoolter Dagen, wordt om getoverd tot een echte saloon, waar ongetwijfeld Holtenaren en vakantiegasten - allen hope lijk in cowboy tenue gekleed - el kaar zullen treffen. Ook het ver dere randgebeuren is die avond in country style ingericht. Natuurlijk ontbreekt het spele lement niet op de Hoolter Da gen. Voor het rodeo-rijden kan men zich nu reeds inschrijven bij de Holtense VW, café Jan Maats, café Tonnie en Betsie en café Jansen. De kosten van deel name bedragen f. 5.-. De beide folkloristische dans groepen hebben het program ma voor hun avonden ook reeds gereed. De Holtense boerendan- sers maken er op donderdag 6 augustus een groot spektakel van in navolging van een be kend duits televisieprogramma en toveren de Smidsbelt om tot „Zum Hölter bock" met optre dens van bekende artiesten zo als Nico Haak en Imca Marina. Tevens kan men op die avond de aankondiging van een nog veel groter evenement verwach ten dat vrijwel zeker volgend jaar weer plaats zal vinden. De Hoolter Daansers gaan op hun avond, 13 augustus op de fransë toer. Straatmuzikanten, een sneltekenaar, dansen in de open lucht, can can dansersessen, ge zellige terrasjes met wijn, stok brood en franse kaas, maken van de Smidsbelt een typisch frans dorpsplein. De spelletjes worden niet vergeten en men kan tevens een ritje maken op een oude Vélocipé. De touwtrekkers tenslotte zor gen op 27 augustus weer voor het spektakelstuk, de Sterkste Man van Holten, een evenement dat niet meer weg te denken valt in het zomerprogramma in Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1