Klinkende namen in Concours Hippique Bedrijven sponsoren Avondfietsvierdaagse Mooi paardenspul bij zesde Holterbergrit Zwemvierdaagse Zwennie Vincent naar Europees kampioenschap Leerzame middag jeugdige vissers Müller/Van Heek op tweede plaats 5 5 Wielerronde op vrijdag 31 juli Topatleten in Hengelo Bergruiters HOLTENS NIEUWSBLAD ZWEM 4 en 5 juli op sporterrein de Borkeld. Slotavond met muziek op Smidsbelt unicef I DONDERDAG 2 JULI 1987 Bij de onlangs gehouden Neder landse selectiewedstrijden wist Zwennie Vincent met haar pony 'Mark' bij de eerste vijf te eindi gen, waardoor zij zichzelf verze kerd wist van uitzending naar het Europees Kampioenschap dat van 10-13 juli zal worden ge houden in het Franse Saumur. Opnieuw een aanzienlijk succes voor haar en voor de Bergruiter- tjes. De beste acht van dezelfde se lectiewedstrijden plaatsten zich voor deelname aan de Jeugd Olympische Dagen, die 3 en 4 juli zullen worden gehouden op het sportcompelx Papendal bij Arnhem. Ook hier zal Zwennie dus met haar 'Mark' strijden om de hoogste eer. Laatstgenoemd evenement zal ook worden uit gezonden op de televisie, zodat menigeen de prestaties van de succesvolle Holtense ponyrijd ster op de buis kan volgen. Sinds kort wordt Zwennie Vin cent gesponsored door 'De Pop- pe', waardoor ze zich de eigena resse mag noemen van twee fraaie jacks met opdruk. Bij de tweede wedstrijd gehou den in de Schipbeek, was het ver heugend om te zien dat er zoveel jeugdleden uit Markelo mee gaan doen met de wedstrijden. Daaren tegen vermindert bij de Holtense jeugd de animo. Misschièn dat na de praktijkmiddag aan het Vlet- goor dit ook weer beter wordt. Twee en twintig jonge vissertjes kregen van Henk Achterkamp in- stuctie hoe ze een snoertje moesten maken. De hengelsportvereniging had voor allemaal gezorgd dat ze snoer, haken, lood en een dobbër kregen en gezamenlijk werd een en ander klaar gemaakt. Er werd ook nog een poosje gevist, waarna het nieuwe tuigje mee naar huis mocht worden genomnen zodat ze nu in ie der geval met goed materiaal kun nen vissen. Al met al een leerzame middag. De uitslag van de Schipbeek was: 1. Erik Welmer, 224 cm.; 2. Raymond "Nyenhuis, 206 cm.; 3. Henry Achter kamp, 141 cm.; 4. Ame Boonk, 71 cm.; 5. Joop Flierman, 68 cm.; 6. Herman Harmelink, 45 cm.; 7. Arie Boonk, 38 cm.; 8. Rik Wissink, 37 cm.; 9. Leo Haringman, 29 cm.; 10. Henk Kamphuis, 28 cm. Senioren Zondagmorgen j.l. werd in het Overijsselskanaal bij Lemelerveld de voorlaatste wedstrijd van dit seizoen gehouden e'n ook hier kan Henk Achterkamp wel instructie gaan geven. Hij won met een straat lengte voorsprong en met nog één wedstrijd voor de boeg wordt het nog zeer interessant. Uitslag: 1. H. Achterkamp, 315 cm.; 2. W. Nyenhuis, 191 cm.; 3. H. Kette- larij, 176 cm.; 4. J.W. Plekkenpol, 160 cm.; 5. H. terHarmsel, 158 cm.; 6. M. Kappert, 147 cm.; 7. G. Jan sen, 113 cm.; 8. G. Slotman, 84 cm.; 9. K. ten Veen, 62 cm.; 10. W. Pin- kert. Ook in het klassement voor de grootste vis heeft Henk Achter kamp zijn positie weer verstevigd door een brasem te vangen van 50.2 cm. De volgende wedstrijd is op zxon- dagmorgen 5 juli. Dan wordt er een koppelwedstrijd gehouden in het Twentekanaal bij Lochem. Vertrek 06.0 Ouur (Vletgoor) Zaterdag 4 en zondag 5 juli zal op het paardensportterrein op de Borkeld voor de derde achtereen volgende keer het tweedaagse Concours Hippique worden ge houden, georganiseeerd door LR De Bergruiters. Gekozen is voor een tweedaagse opzet, om de ver schillende wedstrijdonderdelen zo volledig mogelijk tot hun recht te doen komen. De gehele zaterdag worden de klassen B en L verre den, zowel dressuur als springen. Zondag 5 juli is er een hele dag dressuur en springen op M en Z ni veau. Afsluitend vindt zondag middag dan nog een jachtspring- concours plaats. Twee Holtense combinaties, San dra Dieperink en Dieter Mühlen- kord verdedigen de club-eer tijdens de Z2 combinaties dressuur om zondagmorgen. De wedstrijden be ginnen om 08.30 uur. Parcoursbouwer Dries Willems te kent weer voor het parcours in de vaste springtuin, die mede door veel bloemen, groenbeplanting en een waterpartij, weer een spannen de en aantrekkelijke wedstrijd ga randeert. Zondagmorgen om 10.00 uur gaan het springen klasse M van start, gevolgd door klasse Z. Favorieten in de klasse M zijn zon dermeer de prijswinnaars van vorig jaar Rikus Bronsvoort, Jan Murris en Peter Geerink. In de klasse Z zullen zo'n twintig combinaties aan de start verschijnen. In het sterke rennersveld kunnen tot de kans hebbers gerekend worden de Holte- naar Erik Vincent, Peter Geerink Uriel Taken, Roelof Bril, Jan Diep- man en Vera Klumper. Speciale hindemissen, zoals een Pulvermans Grab, de Ierse Wal en een prachtige eikencombinatie maken deel uit van het gevarieerde parcours. Ongeveer dertig combi naties zullen aan de start verschij nen. Op het Holtense circuit zal ook weer ruime aandacht zijn voor het gezelligheidsaspect. Bij de entree krijgen alle toeschouwers een gra tis concumptie aangeboden door de organisatie. Tijdens de pauzes op zondag staan enkele aantrekke- De Hóltenaar Jan Murris, hier op archieffoto tijdens het concours van 1986, is een van de kanshebbers bij het springen klasse M. lijke demonstraties op het pro- deskundige uitleg en omstreeks gramma: de beste dressuurcombi- 14.30 uur zal een voltigegroep een naties geven een demonstratie met show verzorgen. Na de één na laatste wedstrijd voor het NK hebben August en Henk nog tien punten achterstand op de koploper Van Gogh. De achter stand na de vorige wedstrijd was 18 punten, maar bij de aanvang van de wedstrijd van afgelopen zondag werd bekend dat het protest dat door diverse rijders tegen Van Goch was ingedient, door de KNMV was toegewezen en dat Van Goch met vijfiten punten was te ruggezet. Dit betekende dat Au gust en Henk nog slechts drie pun ten achterstand hadden. In de eerste manche traden echter problemen op. August en Henk gin gen als vijfde van start. Halfweg de eerste ronde reden twee rijders voor hen zich in een haakse bocht vast, August stuurde er omheen, maar ging op de kant en kon als 13e zijn weg vervolgend. Na acht ron den kwamen ze weer als vijfde door, maar toen begaven de tanden van het achtertandwiel het waardoor de ketting er afliep, wat daarna nog een keer gebeurde en uiteindelijk een dertiende plaats tot gevolg had. Van Goch won deze manche met Janssen als tweede terwijl een zeer sterk rijdende Johan Smit der de werd. 'DJ en GJ' werden maar liefst vijfde. Berry Vruwink wist zich vanaf de tweede startrij naar een elfde plaats op te rukken. Jan Rozendom pakte een mooie veer tiende plaats en Henk Seppenwool- de werd negentiende. In de tweede manche kwam Au gust direct als tweede door, achter Janssen, maar wat August en Henk ook probeerden, ze kwamen er niet langs en finishten als tweede. Van Gastel werd derde en Johan Smit weer keurig vierde. Berry werd hier 13e, Derk Jan 14e, Seppenwoolde' 15 en Jan Rozendom 19. In de derde manche gingen August en Henk als vierde van start en na zes ronden pakten zij de kop en stonden die niet weer af. Janssen werd 2. Timmermans 3, Johan Smit 4 en Van Goch 5. Berry Vruwink werd na als 26e te zijn vertrokken met achterstand zeer sterk rijden de keurig 13e. Derk Jan, Seppen woolde en Jan Rozendom haalde de eindstreep deze keer niet. De dagoverwinning ging naar Jans sen, Van Goch werd tweede en Jo han Smit derde. Dit was de hoogste score die Johan tot nu toe gehaald heeft, en dat geeft de groeiende lijn aan. De tussenstand is als volgt: 1. Van Goch, 437 pnt.; 2. Müller, 427 pnt.; 3. Janssen, 387 pnt.; 4. Timmermans, 349 pnt.; 5. Bakens, 317 pnt.; 6. Bens, 286 pnt.; 7. Johan Smit, 252 pnt.; 14. Derk Jan 155 pnt.; 15 Vru wink, 110 pnt.; 18. Seppenwoolde, 60 pnt.; 23. Jan Rozendom, 49 pnt. De volgende NK wedstrijd en te vens de laatste is op 16 augustus te Anlo, maar eerst gaan de suppor ters in grote getale op 12 juli naar de GP van Duitsland in Bielstein, waar August en Henk de eerste plaats in het WK moeten verdedi gen en proberen uit te bouwen. Voor het eerst in de geschiedenis van de wielerronde van Holten zal het wielerspektakel niet op dins dagavond, maar op vrijdagavond worden gehouden. Op 31 juli aan staande zullen de liefhebbers en amateurs weer aan de start ver schijnen in de door OAD gespon sorde wielerronde. De eerste start zal zijn om kwart voor zeven met direct daarop aan sluitend de amateurs. Directeur Ter Haar van OAD heeft zijn toe zegging tot sponsoring weer ge daan en de organisatie hoopt dat ook dit jaar de Holtense bedrijven en middenstanders weer spontaan hun medewerkintg zullen verlenen. De komende weken zullen zij hier voor worden benaderd. In een late re editie zullen we uitgebreid terug komen op dit evenement. Op zondag 19 juli is er weer top sport in het Fanny Blankers Koen stadion te Hengelo. Vanaf 's mid dags 16.30 uur kan men dan genie ten van wereldtoppers als Sebasti an Coe en de Amerikaan Carl Le wis, de viervoudige Olympische kampioen van Los Angelos. Elke atletiek mindend sporter mag dit beslist niet missen. Wie belangstel ling heft, ook bij de de s.v. Holten afdeling atlethiek om, even contact openemen met Marinus Baltus, tel. 61159, die kan zorgen voor toe gangskaarten. Niet minder dan 85 fraai opgepoet ste chique Landauers, Victoria's, Jagdwagens en Tilbury's, maar ook boerenwagens en kerkbrikken zijn aanstaande zondag 5 juli weer te bewonderen in en om Holten tijdens de traditionele Holterber grit die voor de zesde keer wordt georganiseerd door de vereniging van het Aangespannen Paard, De Bergrijders uit Holten. De koetsenrit is een van de jaarlijk se hoogtepunten van De Bergrij ders. Vandaar dat de animo om deel te nemen altijd erg groot is. Dat komt ook omdat de rit een klassementsrit is van de Neder landse Bond van verenigingen van het Aangespannen Paard. Dit bete kent dat de deelnemers onderweg worden gejureerd. Het wordt ongetwijfeld een bijzon der en kleurrijk spektakel met de ruim honderd vijftig paarden en rijtuigen in alle soorten en maten en de in passende kledij gestoken inzittenden. De toeschouwers kunnen 's mor gens vanaf tien uur aan hun trek ken komen. Dan wordt gestart., tra ditiegetrouw vanaf het terrein bij de familie Volkerink aan de Raal- terweg, voor een tocht van onge veer 27 kilometer door de fraaie landelijke omgeving. Onderweg volgt 's morgens bij de familie Wan- sink aan de Raalterweg de 'sherrys top'. De lunchpauze is op het ter rein van de familie Veneklaas (Vos- sebeld) aan de Dijkerhoekseweg, waar men de rijtuigen en paarden Gezond met z'n allen er op uit met de Holtense Avondfietsvierdaagse Als de voortekenen ons niet be driegen, is het nu toch echt zomer geworden. Tenzij men in de ko mende week met vakantie gaat, is er nauwelijk een excuus te beden ken om niet mee te fietsen met de Avondvierdaagse, die van 6 tot en met 10 juli alweer voor de achtste keer is georganiseerd door de Wie lervereniging Holten. Dagelijks kan gestart worden tus sen 18.30 en 19.30 uur bij sporthal 't Mossink voor een route van ten hoogste 25 kilometer, zodat ook de niet geroutineerde fietsers en kin deren de tocht met gemak kunnen volbrengen. Gezien het doorslaand succes van het voorgaande jaar, kan ook dit jaar op maandag en dinsdag weer gestart worden in Dijkerhoek bij het Bonte Paard. Over welke route de tochten dit keer gaan, was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet be kend. In elk geval lopen de routes op de eerste twee startavonden via Dijkerhoek om de deelnemers uit de buurtschap de gelegenheid te geven aan te sluiten bij de route. De rustplaats voor de Dijkerhoekers is dan bij de sporthal. Verder zullen de routes lopen door de fraaie na tuur rond Holten. De routes zullen duidelijk worden aangegeven door pijlen, terwijl de deelnemers de tochten ook nog eens op schrift krijgen uitgereikt, zodat men later in eigen regie de route nog eens na kan rijden. Nieuw dit jaar is, dat elke avond ge sponsored wordt door een Holtens bedrijf, die de ravitaillering van de deelnemers op de rustplaatsen voor zijn rekening neemt. De spon sors zijn rijwielhandel Stam, ge broeders Wansink (AH), café De Biester en groentehandel Wwijn- bergen. De laatste avond wordt een speciale happening. Het eindpunt wordt dan van de sporthal ver plaatst naar de Smidsbelt, waar terrasjes met hapjes en drankjes en muziek van de Tirolerkapel van HMV er een echt feest van zullen maken. De kosten van deelname bedragen f. 6,50 met herinnering en f. 4,- zon der herinnering. Men ontvangt de herinnering als men vier van de vijf avonden heeft meegefietst. Wie op vrijdag 3 juli tussen 18.30 en 19.30 in de kantine van sporthal 't Mossink zich laat inschrijven bij de voorin schrijving krijgt een gulden kor ting. Zondag werd in Heeten een groot concours hippique gehouden, waar enige Bergruiters met succes aan deelnamen. Ingrid van Dijk met Sonate werd eerste in dressuur klasse M2 (122 pnt.) Gerlinde van Dijk met Tianca won de 4e prijs in de klasse L2 (120 pnt.) In de klasse L plaatste Ingrid van Dijk met Moniek zich als 2e (131 pnt.) Pascal Betten met Mo niek werd 2e in de klasse B (123 pnt). Bij het springen klasse B won Ri kus Bronsvoort met Boekanier de 7e prijs. Van 13 tot en met 17 juli wordt voor de twaalfde achtereenvol gende maal de Holtense Avond- zwemvierdaagse georganiseerd, in recreatiebad Twenhaarsveld. Gestart kan worden op maandag 13 juli of dinsdag 14 juli vanaf 17.30 Het meedoen aan de zwemvier daagse houdt in dat men op vier van de vijf beschikbare avonden per avond een afstand zwemt van 500 meter. Deelnemers van 10 jaar en jonger en van 60 jaar en ouder mogen volstaan met 250 meter zwemmen. Voor oudere deelne mers zijn afzonderlijke banen be schikbaar. Op de laatste avond (vrijdag 17 juli) ontvangen alle deelnemers die de vereiste afstand hebben gezwom men een medaille. Hoe deze me daille er uitziet, is afhankelijk van GO REKREATIEBAD TWENHAARSVELD HOLTEN het aantal malen dat men in Holten aan de zwemvierdaagse heeft mee gedaan. Het inschrijfgeld bedraagt f. 5,- per persoon bij voorinschrij ving (tot en met 12 juli a.s.), daarna f. 6,- per persoon. Aanmelden is mogelijk bij de kassa van het zwembad, dagelijks tijdens de ope ningsuren of op het gemeentehuis, afdeling welzijnszaken (maandag tot en met vrijdag van 08.30-12.30 uur). De zwemvierdaagse heeft dit jaar een bijzonder tintje, door de lande lijke actie Zwemmen voor Unicef. Bij de deelnemerskaart ontvangt men een sponsorkaart, waarmee men sponsors kan werven. Deze sponsors betalen een door henzelf te bepalen bedrag per gezwommen afstand, bijvoorbeeld f. 0,25 per 100 meter. Het op deze wijze bij elkaar gezwommen bedrag, dient direct na afloop van de zwemdvierdaagse te worden afgedragen bij de kassa van het zwembad of op het gemeen tehuis, afdeling welzijnszaken. Na dere informatie is te vinden in de Zwemvierdaagsekrant die bij aan- meling wordt uitgereikt. Fraai opgepoetste koetsen en paarden (hier op archieffoto) zijn zondag weer te bewonderen tijdens de Koetsenrit. nog een rustig kan bewonderen. De middagstop is gepland bij erve Vol kerink (Krikkink) aan de Liezen- weg. Omstreeks kwart over drie uur zullen dc deelnemers in défilé door de Dorpsstraat/Oranjestraat rijden. Het eindpunt is weer bij de familie Volkerink De volledige route is: 10.00 uur start Volkerink, Raalterweg, Flis- weg, Haalmansweg, Helhuizerweg, Valeweg, Dammerweg, Helhuizer weg, stop bij fam. Wansink, Raal terweg, Scholtensweg, Ambacht straat, Okkenbroeksestraat, Oude Holterweg, Okkenbroeksestraat, Bijvanksweg, Pasmanweg, Okken- broekseweg, Reuskenweg, Oude Diepeveenseweg, Oerdijk, Okken- broekerveldweg, Beumersteeg, Dijkerhoekseweg, luchpauze bij Veneklaas (Vossebeld), Dijker hoekseweg, Oude Deventerweg, Jeurlinksweg, Aaltinksweg, Kei- zersweg, Vrijheidslaan, Kon. Wil- helminastraat, Aaltinksweg, La- renseweg, Liezenweg, stop bij erve Volkerink (Krikkink), Liezenweg, Fliermatenweg, Aalpolsweg, Oran jestraat, Dorpsstraat, Burg v.d. Borchstraat, Raalterweg. Eind punt bij fam. Volkerink.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 9