6a Modezaken in Rijssen starten hun zomer 2 JULI 9.00 Vakkundig spel van docenten op VAKANTIEKOFFER ZEER SCHERP AFGEPRIJSD Bouw mestbassins wordt eenvoudiger INTERVISIE OPTIEK donderdag a,s. om uur KINDERBRI LLEN Pak nu uw vol plezierig afgeprijsde zomermode. De toonaangevende modezaken van Rijssen hebben hun zomerkollektit in 20 kleur en 75 tftf Slecht weer voor duiven Buurt- waterpolo Programma Recreatie- werk DONDERDAG 2 JULI 1987 HOLTENS NIEUWSBLAD dorpsstr.4 tel.63501 Het officiële docentenconcert van de Holtense Muziek school, kan als uitstekend ge slaagd worden beschouwd. Directeur K.J. Eisenga presen teerde de leerkrachten voor de verschillende vakken in de 'concertzaal' van Holten, de Kandelaar. De belangstelling had groter kunnen zijn van ou ders en geïnteresseerden. Niettemin werd het een boei ende vertoning, waarbij de programmakeuze nog meer afgestemd zou moeten wor den op de Holtense bevolking, die op muzikaal terrein brede interesse heeft. Klassiek werd begonnen met de Aria op de G-snaar van Bach, ver tolkt door fluitiste M. Zonjee en or ganist op het electronisch orgel Pe ter Eilander. De fluittoon was rond en lenig, boeiend in het timbre en qua zuiverheid perfeckt, vooral in het hoge register. De Altvioolsolo van J. Dam bestond uit een Bach- suite. De sarabande kreeg bewogen toonvorming, waarbij het dansante karakter niet verloren ging, de me nuetten werden lenig gespeeld waarbij de zuivere intonatie viel te waarderen. De gigue kreeg weer an dere kenmerken, zodat de drie de len een overzicht gaven van de mo gelijkheden en moeilijkheden, ver bonden aan de klasieke meesters. H. Stoart piano en M. Zonjee, dwarsfluit vervolgden de Bach-cy- clus met een Sicilienne in E dur, waarin de ornamentiek sierlijk tot klinken kwam, volgzaam en cor rect begeleid. De Hongaarse Rhap- sodie in a-moll van Liszt werd aan gekondigd als vleugelsolo, be speeld door H. Swart, waarin de conservatoriumstudie muzikaal en artistiek werd beklemtoond, vak kundig in zijn totaliteit. De fluitso- lo, gecomponeerd door Jaques Ibert, bleek een moeilijk concert- werk te zijn, misschien door de technische hoogstandjes wel be wonderenswaardig, maar ander zijds niet bepaald animerend om ook maar dwarsfluitjes te nemen. M. Zonjee maakte er een prima uit voering van. Aangekomen bij de componist L. Weiner, speelden J. Dam viool en Y. Lenoir piano eerst een Fantasia, moderne eigentijdse accenten, met veel opschuifaccoor- den in de pianopartij. Het Inter mezzo was een stuk levendiger, waarin de klokkenmotieven en ar peggio's enigzins op Debussy gele ken, doch het duo speelde nauwge zet de partituur, die qua populari teit niet zo aansloeg bij muziek schoolleerlingen in spé. Peter Eilander wist het Andante Canta- bilé van Widor op het electronisch orgel, compleet met zwelkast en tremulant uit te voeren, waarbij het klankbeeld akoustisch uitste kend overkwam in de Kandelaar- kerk. De Toccata was een feest der herkenning. Vrij voluminues kwam het vituoze werk tot uitvoering met concertroutine en technische per fectie gerealiseerd. Een vijftal do centen, M. Zaal, accordeon, M. Zon jee, dwarsfluit, J. Dam, viool, P. Ei lander, elect, orgel en H. Swart brachten de Hauswirth-sonatine in F, gearrangeerd voor de bijzondere samenstelling van het kwintet. Het werd een luchtig klandbeeld, amu sementsmuziek van het goede soort, gevarieerd en contrastrijk gebracht. Directeur K.J. Eisenga reikte di ploma's uit aan 30 leerlingen die hun studie zagen bekroond. De met x gemerkte namen betreffen leer lingen die viermaal het cijfer 9 be haalden. Blokfluit: E. Hesse. L. Oolbekkink, M. Zwe- thof, M Damink, B. Kappert, L. Stam, H. Stam, K. Haverslag, S. Mensink. Dwarsfluit: L. Ulfman, E. Kuiper, C. Gerrit sen, M. Rambonnet, K. Jannink, P. Stege- man, A. Kelderman. Orgel,.klassiek/elect.: J. Haverslag, R. Bek- kernens, J. Mensink Th, Kuipers, H,. Romp, H. Pieffers, E. Wind, R. Overmeen (x), mevr. Stam. Piano: M. Aalten (x), M. Berends (x), D. Met- semakers, J. Metsemakers (x), M. de Weerd. Gotze Kaspersma. Onlangs zijn de meldingsformulie ren en richtlijnen voor de bouw van mestbassins aan de gemeenten ver zonden, zo meldt het Ministerie van Volkshuisvesting. Daarmee kun nen veehouderijbedrijven anticipe ren op het Besluit mestbassins Hin derwet dat in begin 1988 van kracht wordt. Hiermee beogen minister Nijpels (Milieu) en Braks (Land bouw) de uitvoering van het Be sluit gebruik dierlijke meststoffen te vereenvoudigen. Het Besluit gebruik dierlijke mest stoffen verbiedt vanaf 1988 het uit rijden van mest in bepaalde perio den van het jaar. Daardoor moet op veel veehouderijbedrijven aanvul lende mestopslag (mestbassins) worden gemaakt. Voor deze mest bassins is een hinderwetvergun ning nodig. Aangezien de procedu re voor het verkrijgen van zo'n ver gunning lang duurt, kan de bouw van mestbassins aanzienlijk wor den vertraagd. Indien het bassin voldoet aan de regels en voorschrif ten van het Besluit mestbassins Hinderwet kan met een melding worden volstaan, en is een vergun ning niet meer nodig. Hierdoor kunnen veehouderijbedrijven nog in het huidige bouwseizoen inspe- Moesten de duiven de vorige keer van Orleans en St- Ghislain, van wege het slechte weer naar huis teruggebracht worden, nu ging Troyes niet door. In plaats van deze vlucht gingen de duiven naar Moes- kroen in Belgiè, een afstand van ongeveer 283 km, om aldaar om 16.00 uur te worden gelost. Ondanks het donkere weer werd het toch nog een vlotte vlucht, het was de combinatie Oolbekkink-Tij- hof, die de eerste duif om 19.54 uur kon klokken. Ook de tweede was voor hen. Gemiddelde snelheid be droeg 72 km. per uur. Er waren 186 duiven ingekorfd. I.2.4.7.14. Com. Oolbekkinjc-Tijhof; 3.8.23. J. Aaftink; 5.12.29.39.42. G Egberts; 6.41.47. A. ten Daml 8.15.18.24.28. *A. ten Dam2 10.13.16.45. M. Lodeweges II.22.37.43.44. Comb. Kwinten berg; 17.29. mevr. Van Beek; 19. H Jansen; 21.30.36. G.J. Koetsier 25.46. W. Aaftink; 26. H. van Beek 34. H.J. Paalman; 38. E. Veneklaas. len op de toekomstige regelgeving. Een kenningsgevingsformulier kan bij de gemeente worden opge vraagd. Tijdens de zwemvierdaagse die ge houden wordt van 13 tot en met 17 juli, organiseert z.p.c. Twenhaars- veld voor de vierde achtereeenvol- gende keer het buurtwaterpolo- toemooi voor verenigingen, buurt of bedrijven. Aan dit evenement kunnen zestien teams van elk negen personen met één coach of leider deelnemen. Van de poloërs mogen er twee zijn die ook in competitieverband waterpo lo spelen. De teams worden verdeeld in vier poules van vier teams. De winnaars strijden op de laatste avond om de wisselbeker, de eerste, tweede, der de en vierde plaats. De wisselbeker, die nu in handen is van s.v. Holten, is beschikbaar gesteld door de fir ma Beltman. Kosten van deelname bedraagt f. 10,00 per team. Opgave kan bij H. Veldwijk, Churcillstraat 57, tel 6 14 Het programma van het interker kelijk recreatiewerk is voor de ko mende week als volgt: Zaterdag 4 juli: kennismakingsa vond; zondag 5 juli: kampdienst, geleid door Gerrold Olde, aanvang 10.00 uur; maandag 6 juli: 10.00-12.00 uur-kin dermorgen, 16.00 uur-lijnbal voor kinderen tot 13 jaar; 19.30 uur-vol leybal voor 13 jaar en ouder; dinsdag 7 juli: 10.00-12.00 uur-kin dermorgen; 14.30 uur-levend gan zenbord; woensdag 8 juli: 10.00-12.00 uur- kindermorgen; 22.00 uur-speur tocht; donderdag 9 juli: 11.00 uur-pick nick; 14.00 uur-knutselmiddag; vrijdag 10 juli: 10.00-12.00 uur-kin dermorgen; 21.30 uur-kampvuur.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7