Alle kandidaten HMV slagen voor examen Optocht en soundrnixshow hoogtepunt in Diekerhook Holtens Nieuwsblad Groot luchtkussen bij VI Sporttoer i Zondag Milieu fietstocht BON Openingstijd Postkantoor gewijzigd Videospel Gèslaagd Uontvangt een fraaie Recreatiewerk op de Borkeld weer van start VVV ongerust over NS-plan Hottens Nieuwsblad donderdag 2 juli 1987 - 38e jaargang - nr. 26 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Vakantie Of het nu de Drentse hei wordt, Torremolinos of het Franse middengebergte, iedereen is na zo'n druilerige voorzomer toe aan een welverdiende vakan tie. Veel woningen zullen in de komende weken dan ook onbe woond zijn. Evenals voorgaan de jaren wil de Rijkspolitie Holten een extra oogje in het zeil houden. Door middel van een bon, die u afgedrukt vindt op pagina 3 kan men de po litie van de vakantieplannen op de hoogte stellen. Wellicht ten overvloede, geven we nog wat extra tips hoe men huis en haard zo veilig mogelijk ach terlaat. Sportief De komende weken kunnen wij ons op allerlei manier sportief uitleven. Dat begint maandag met al met Fietsvierdaagse. Donderdag kan men sportief te recht op de Smidsbelt bij de VI j sporttoer en de inschrijving voor de zwemvierdaagse en het bijbehorende waterpolotoer- nooi is weer geopend. Passief kan men zondag sportief genie ten bij het tweedaags concours hippique op het paardensport De Borkeld en de Holterberg- toer van de Bergri jders. In deze editie vindt u de juiste tijden en data's. Pastoor Eind juli zal het een kwart eeuw geleden zijn dat pastoor Arno Rademaker de priester wijding ontving. Aanvankelijk leek hij voorbestemd voor het bakkersvak, maar zijn liefde voor de medemens zorgde voor de grote ommezwaai in zijn le ven. In het Holtens Nieuwsblad een gesprek met een pastoor die de 'heilige huisjes' niet uit de weg gaat. In het jaar van het Milieu heeft men speciaal voor het kind in het milieu aanstaande zondag 5 juli op tal van plaatsen in Overijssel fietsroutes uitgezet. De 25 km. lange fiets tocht, die de werkgroep voor Na tuur en Milieu in Holten op papier heeft gezet, zal de deelnemers door de mooiste stukjes natuur leiden, die de omgeving van Holten rijk is. De laatste jaren zijn er vele kilome ters fietspad bij gekomen en de route loopt dan ook grotendeels (20 km.) over met gravel verharde fiets paden, zodat hij heel goed door kinderen gefietst kan worden. Zij, die het leuk vinden om een puzzeltocht te fietsen, mogen pro beren een vijftiental vragen te be antwoorden en op te sturen naar het secretariaat van de werkgroep voor Natuur en Milieu te Holten. Degenen die aan de fietstocht wil len deelnemen, kunnen zondag morgen tussen 09.00 en 11.00 urn- een routebeschrijving halen bij de sporthal in Holten. Niet zonder trots, kon voorzitter Johan Meier afgelopen zaterdag, voorafgaande aan het optreden van HMV bij het School- en Dorps feest in Dijkhoek, de acht kandida ten feliciteren, die als eerste leer lingen van HMV slaagden voor het muziekexamen voor leerlingen van Harmonie en Fanfare orkesten nieuwe stijl, dat in Goor onder auspiciën van het ministerie van WVC werd gehouden. Dinsdag tij dens de wekelijkse oefenavond, werden in eigen kring de diplo ma's uitgereikt. Het ministerie beoogt een hoogj waardige opleiding voor muzikan ten door bevoede leraren. Vooral in de sector blaasmuziek en drum bandwereld was de wildgroei niet van de lucht. Muziekscholen en ook verenigingen werden gedwongen hun opleidingen drastisch te veran deren. Het signaal vanuit Den Haag werd vroegtijdig opgevangen door HMV. Het bestuur stelde alles in het werk om voor haar opleiders een zogenaamde bevoegdheidsver klaring te krijgen, hetgeen lukte, omdat de muzikale leiders van HMV voortreffelijk geschoolde mensen zijn. Helaas is het met dit soort Haagse plannen vaak zo, dat de benodigde financiële middelen niet worden verstrekt, erger nog, een ieder moet bezuinigen, hetgeen enorme financiële consequenties heeft voor de verenigingen en de leerlingen. Gelukkig voor HMV re ageerde het Holtense gemeentebe stuur heel attent, door de opleidin gen van HMV te gaan subsidiëren. De eerste oogst mag er wezen. On der toeziend oog van een WVC-ge- commiteerde en onder leiding van Henny Fransen werden de eerste examens nieuwe stijl afgenomen. De kandidaten van Ard Weeink en Erwin Boonk slaagden allemaal. Een snel succes voor de twee be roepsmuzikanten waarvoor het mi nisterie eind vorig jaar de bevoeg- heidsverklaring afgaf. HMV geniet het vertrouwen van veel ouders, die hun kroost les laten nemen bij een vereniging die kwaliteit dioog in haar vaandel heeft staan. HMV is Johan meier van HMv felicitteert hiert de acht geslaagde jonge muziakten. kritisch daar waar het kritisch moet zijn en is ook attent, daar waar dreigt, dat anderen haar con currentie aandoen. De door Anton Stukker ingevulde WVC diploma's werden uitgereikt aan: Wendy Fransen, 431/2, C; Wim Bax, 44, B.; Rina Beldman, 48 1/2, B.; Aline Berkhof, 38 1/2, B. Anita Brinks, 42 1/2, B.; Saskia Efftink, 38 1/2, B.; Henk-Jan Beltman, 41, A.; Jos Dorresteyn, 40 1/2, A.; Patrick Gierman, 39 1/2, A. Vanaf september start HMV weer met nieuwe groep toekomstige mu zikanten en tamboers die bij de vereniging tegen een aantrekkelijk bedrag hun muzikale opleiding krijgen. Opgave van leerlingen kan bij: 05483- 6 31 63 of 6 36 08. Dijkerhoek kan weer terugkijken op een uitstekend geslaagd school- en volksfeest. Óndanks het be trekkelijk vroege tijdstip hadden vele belangstel lenden zich zaterdagmorgen langs de route opge steld om toch vooral maar niets te missen van de optocht. Een groot aantal fraai versierde wagens, karretjes en fietsen trok door de straten van de uitbundig 'vlaggende buurtschap. HMV zorgde voor de muzikale omlijsting. Zoals altijd waren er ook nu weer een aantal echte blikvangers in de bonte stoet, waarbij, zoals verwacht, de onderlin ge 'concurrentiestrijd' tussen Dijkerhoek en Splo niet onopgemerkt bleef: „In Diekerhook wont ook nog leu, al hebb'n wie dan niet zo'n groot veur! Zeer bijzonder was ook de met opval lend geschminkte 'gastarbeiders'vol- gepropte oude volkswagenbus, die een kar voortrok met daarop hun hele hebben en houen, inclusief een stel geiten. De wagen voerde de toepasse lijke spreuk: „Eén stoot miet 't klok kenspel en Achmed het de vrouwen weer strak in 't vel..!" Grote hilariteit onder de toeschouwers natuurlijk, toen deze groep tijdens de tweede rondgang door het dorp stopte, een 'tapijt' uitrolde en zich knielend rich ting Mekka op de grond wierp. Maar ook de jeugd liet van zich spre ken. De basisschool was weer met een fraaie wagen vertegenwoordigd en een grote groep 'indianen' vestigde de aandacht op het nog steeds niet ge realiseerde speelterrein in de nieuw bouw. Hoog boven de anderen uit, to renden de leden van de Volksfeest commissie, gezeten op een immense wip die bovenop een tractor was ge monteerd. Uiteindelijk begaf de stoet zich naar het feestterrein bij het Bonte Paard, waar men aansluitend met de stoelen dans begon voor eerst de jeugd, later gevolgd door de volwassenen (da mes). Om het geheel extra luister bij te zet ten waren diverse kermisattracties op gesteld, waaronder de Kop van Jut die het zwaar te verduren kreeg onder de krachtproeven van stoere Dijkerhoe kers. De opbrengst hiervan kwam ten Een van de vro lijke groepen uit de optocht in Dijkerhoek, die kennelijk de melk naar het hoofd was ge stegen. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u aIiahnaii daarvan verzekerd. 209111166 0P98SfL Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonp'aats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 goede aan de school. De jeugd kon zich naar hartelust uitleven op een groot luchtkussen. Voor de kinderen bestond eveneens de gelegenheid om deel te nemen aan diverse spelletjes, waarmee leuke prijzen konden wor den verdiend. Volksspelen De traditionele volksspelen startten in de middag en als eerste vermeldde het programma ringsteken. Een be hendigheidsspel, dat per fiets diende te worden uitgevoerd en waarbij zo wel dames als heren in het strijdperk traden. Veel oudere Dijkerhoekers vonden rond deze tijd de weg naar het feest terrein en hadden zich op klapstoeltjes langs het parkoers opgesteld om toch vooral niets van het schouwspel te missen. Zij konden er tevens de ver woede pogingen van ettelijke dames en heren volgen, die vaak op uiterst krampachtige wijze trachtten om op de mechanische stier te blijven zitten. Pogingen, die op een aantal goede uit zonderingen na, veelal roemloos op het er omheen gelegen luchtkussen eindigden. Maar spektakel was 't, en daar ging het maar om! Elders op het terrein kon de liefhebber zijn krachten meten met een auto, of een trefzeker schot wagen op de schietbaan. Halverwege de middag volgde toen de hindernisbaan voor in- dividuelen en paren en tenslotte was het het tuneluken waarmee het bui- tengebeuren werd besloten. Een spekstakelstuk van de eerste orde, dat bleek alleen al uit de grote belangstel ling die het onmiddellijk bij aanvang. De deelnemers moesten, gezeten op een ton die via een rail over een boom stam gleed, droogvoets aan de over kant van een plas water zien te komen. Met behulp van touw en katrol kon men zich daarbij zelf voortbewegen. Doch één en ander had in vrijwel alle gevallen een duik in het koude water tot gevolg. En juist dat lokte telkens weer luid gejuich uit onder het talrijke publiek, dat ondanks de plotselinge regenval aanbleef. Soundmix Sluitstuk van het Dijkerhoekse School -en Volksfeest vormde een groots op gezette soundrnixshow met maar liefst elf uit de buurtschap afkomstige inzendingen. Het betrof hier zowel in- dividuelen als groepen. Een deskundi ge jury met daarin onder andere Dika van de Wierdense Revue, Harm oet Riessen en de winnaar van de KRO soudmixshow Jan Kruit (Lee Towers), beooordeelde de prestaties. Met veel flair werden er tal van creaties ten ge hore gebracht, doch de uiteindelijke winnaars werd Elvis Presley (Jon gensclub), die met het nummer 'In the ghetto' veel succes oogstte. Tweede werd Benny Neyman (Dijkerhoekse Amateur Toneel) met 'Waarom fluis ter ik je naam' en derde Henny Huis man (basisschool) met 'Later als ik groot ben'. Na afloop van deze zeer geslaagde soundrnixshow kon er nog op muziek van The Cherrys nog tot laat in de avond gezellig worden gedanst. Uitslagen: Stoelendans: 1. Hendrika Smale 2. Anja Meijerman 3. Jannie Stevens. Ringsteken dames: 1. Ria Sluiter 2. Jennie Nikkels 3. Willy Stevens Hindernis t/m 15 jr. individueel: 1. Erna Nik kels 2. Karin Ulfman 3. Yvonne Vlagtman Hindernis individueel heren: 1. Erik Weg- stapel 2. Bert Steunenberg 3. Henk Pinkert hindernis idividueel dames: 1. Annelies Klaasses 2. Ineke Bosman 3. Joke Tempel man Tuneluken t/m 15 jr.:1. Jan Janssen 2. Rian- ne Bieleman 3. Laurien Ulfman Tuneluken dames:1. Annelies Klasses 2. Riky Janssen 3. Gea Maneschijn Tuneluken heren: 1. Marcel Vlagtman 2. Di- nant Klein Teeselink 3. Erik Wegstapel Auto duwen t/m 15 jr.: 1. Wilco Reilink 2. Hendri Rensen 3. Aart Bieleman Auto duwen dames: 1. Joke Jansen 2. Hen drika Smale 3. Diny Aaftink Auto duwen heren: 1. Erik Wegstapel 2. Henk Klaasses 3. Albert Wegstapel Spektakel heren 1. Gerrit Klaases 2. Jan Aaltink3. Harry van Coeverden Spektakel dames: 1. Erica Meijerman 2. Anja Bronninkreef 3. Marja Aallink Spektakel t/m 15 jr.: 1. Hendri Rensen 2. Wil co Reilink 3. Rene Groteboer Schieten personele baan: 1. Bertus Nijland 2. Erik Wegstapel 3. Jaap Nikkels Schieten vrije baan: 1. Bertus Nijland 2. Herman Sluiter 3. Wim Wegstapel Kinderspelen: Hindernisbaan: groep 1 en 2: 1. Sandra Bronsvoort, Wendy Post, Joke Veneklaas, Dinant Boode; 2. Daniël Sluiter, Arno Mey- erman, Hermien Bannink, Erwin Veneklaas, Gerwin Holmer; 3. Hendri Meesterberends, Marjolien Boode, Marieke Rensen. Groep 3-4-5:1. Wendy Bronsvoort, Arnoud Boer, Erica Markvoort, Bennie Reylink, Jera Lysen, Eli Lysen, Wilco Rensen, Joost Boer; 2. Remco stevens, Anita Bronsvoort, Dirk Veneklaas, Anita Podt, Alicia Heck, Geert Stevens, Erwin Stevens, Martijn ten Wolt huis; 3. Wilfred Noteboom, Naco Holmer, Ronald Noteboom, Hanneke Aaftink, Ger- janne Meyerman, Monique Podt, Bertine Meyerman,. Rob Rensen. Skilopen: groep 6:1. Betsie Pinkert; 2. Mar co Oosterveld; 3. Dianne Stevens, Rianne Markvoort, Menno Boer, Tim v.d. Meer; Groep 7: 1. Rianne Eggink, Marcel Grote boer, Mark ten Wolthuis; 2. Yvonne Venek laas; 3. Rob Wechstapel, Marcel Kuiper. Groep 8:1. Bennert Rensen, Martin Podt; 2. Erik Blumink, Geert Weyers; 3. Karlijn v.d. Meer, Geert Roeterdink, Erwin Noteboom, Henri Janssen. De VI sporttoer, die op donderdag 9 juli op initiatief van de Holtense Handelsvereniging zijn tenten op slaat op de Smidsbelt, zal de gehe le middag in het teken staan van spelletjes voor jong en oud. Er komt een reuzen luchtkussenbal met een diameter van acht meter, waarin speciaal de kleinere kinde ren kunnen ravotten. De bal is aan de binnenzijde voorzien van een 'speel maar raak' matras, waarin geklommen en geklauterd kan wor den. Op een mobiel podium staan twaalf computerrobots, waar jong en oud naar hartelust mee kan ex perimenteren. Op een mobiele rol- lerbaan staan twee hometrainers, waarop enkele malen wedstrijden zullen worden verreden. De mini motortrikes vormen een spectacu laire attraktie om te zien en om te doen, evenals de roll ski wedstrij den. Voor de toekomstige en nog onontdekte talenten op het gebied van zang, dans en show, is er de playback-soundmixshow, waar voor men zich nog kan opgeven bij •J.H. ten Velde, Dorpsstraat 39, tel. 6 18 50. Voor de meer modebewuste sporters, is tussen de spelletjes door nog een sportmodeshow. De sportoer rolt om 12.00 uur Holten binrien en vertrekt om streeks 17.00 uur. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur. De gezamenlijke kerken van Holten hebben voor de komen de vakantieperiode opnieuw de recreatietent op de Borkeld op gezet. In en rondom de tent wordt nu alweer voor de 22e keer het Recreatiewerk gehou den. De start is op 4 juli en het loopt acht weken door tot en met zondag 30 augustus. Bij het Recreatiewerk zijn niet alleen voor de vakantiegas ten welkom, maar ook Holtena ren en hun kinderen kunnen deelnemen aan de program ma's. Ook bij de zondagse kerk dienst zijn de Holtenaren harte lijk welkom. Elke week is er een nieuw the ma-programma met kindermor gens, iedere dag spel en handen arbeid en op zondag is er om 10.00 uur kerkdienst in de tent. Iedere dag, behalve zondag, is er 's middags of 's avonds een acti viteit zoals speurtocht, volley balwedstrijden, zeskamp e.d. Weekthema's zijn o.a.: Feest, Vertrouwen, Vrouwen, Dromen, Kleren maken de man. Liedjes i schrijven, Steek je licht eens op j en Later als ik groot ben. Bij de tent zijn altijd vier team- leden aanwezig en een pastoraal medewerker. In totaal zijn er I zestien vrijwilligers betrokken i bij het recreatiewerk plus twee pastorale medewerkers. Affiches met het programma worden opgehangen bij de cam- i pingbedrijven en bij de winkels I in het dorp. Met ingang van 6 juli zullen de. openingstijden van het postkan toor in Holten enigzins gewijzigd worden. Het kantoor is in het ver volg geopend op maandag tot en met vrijdag 's morgens van 09.00 tot 12.00 uur en 's middags van 13.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag is het kantoor geopend s' morgens van 09.00 tot 12.00 uur. De Holtense VW heeft in een brief aan de directie van de Nederlandse Spoorwegen haar verontrusting uitgesproken over de publicaties in een landelijk ochtendblad over de mogelijke opheffing van de stopt rein Deventer Enschede. Zij vreest dat opheffen van het station Holten een enorme klap zou betekenen voor Holten als toeristenplaats. Volgens persvoorlichter Meier van NS, is het hele verhaal in het och tendblad opgeblazen. In het kader van de bezuinigingen, die ook NS treffen, worden alle trajecten van NS doorgelicht om te kijken waar rendabeler gewerkt kan worden. Sluiting van de stations op de lijn Deventer-Enschede wordt evenwel niet overwogen. Hoogstens zal op de hele stille uren een stoptrein komen te vervallen. 11 .uu uur. j Aan de Hogere School IJsselland te Deventer, met als studierichting pedagogisch basis-onderwijs, is ge slaagd als volledig bevoegd onder wijzer, onze plaatsgenote Ciska van Engbrink. Het Koopbewust Video Spel, dat door de Holtense Handelsvereni ging was georganiseerd voor don derdag 2 juli (vandaag) op de Smidsbelt, is om organisatorische redenen verplaatst naar woensdag 15 juli van 14.00 tot 17.30. In de volgende eiditie komen wij er uitge breid op terug.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1