Veel belangstelling open dag Muziekschool H Opknappen boerderij is weggegooid geld 'fè, OPRUIMING 9 vooitmon bouwstoffen GRANDIOZE OPRUIMING 10% KORTING OP ALLE HOEDEN 20% KORTING PRIJZENFESTIJN Open Deur zangavond Geslaagd Vanaf donderdagmorgen 2 juli 9 uur Het is beslist de moeite waard om te komen. Goederen buiten de opruiming uitgezonderd nieuwe collecties en speciale aanbiedingen. bij OAD busstation in Rijssen. Tel. 05480-1 29 52 Voor keukens van bekende Duitse fabrikanten hoeft u echt niet naar Duitsland, want Voortman levert ze ook voor dezelfde lage prijs. WANDTEGELS 15x15 24.50 PLAVUIZEN STEENSTRIPS ONDEF.DAG 2 JULI 1987 if HOLTENS NIEUWSBLAD 11 E3et was een komen en gaan van tal S&n belangstellenden vorige week zaterdagochtend bij de open och- ^nd, die door de muziekschool 3olten was georganiseerd. Van al- =3>mene informatie tot het bijwo nen van demonstraties op verschil lende instrumenten, er was van al- es te doen in het gebouw aan de Schoolstraat 6. Veel ouders hadden zun kinderen meegenomen en be luisterden de vaak muzikale hoog standjes van onder andere leerlin gen, die pas waren geslaagd en er net succes hun examenprogram- 3a ten gehore brachten. Sansluitend was er ook gelegen heid tot het voeren van een infor- latief gesprek met één van de do- enten. Vragen stellen over een be- aald instrument of over de wijze an lesgeven, noem maar op. In de jop van de open ochtend, die tot 2.30 uur duurde bleek de lijst van ieuw ingeschrevenen ook aan- lenlijk uit te breiden. Een gegeven, raar de leiding van de muziek- chool ook zeer verheugd over was. pilgemene muzikale vor ming =E)p deze ochtend werd weer eens zuidelijk naar voren gebracht, hoe zeer de muziekschool belang hecht =an de muzikale vorming van het =mge kind en dientengevolge de ~asiscursus Algemene Muzikale EEorming (AMV) ook nadrukkelijk dviseert aan de ouders, alvorens Sen kind deelneemt aan een gericht znderdeel van het aangeboden zakket opleidingen. De AMV-cur- zis is een opleiding voor kinderen ==anaf ongeveer 6 jaar. Men pro beert het kind spelenderwijs wat Stmegevoel bij te brengen met be- Sulp van eenvoudige slaginstru- Sientjes, zoals trommeltjes en tri engels. De hiervoor pas nieuw aan getrokken docente Marijke Schat zit Hengelo vertelt e: over: „Ik leer ze kinderen te luisteren en doe dat zijvoorbeeld door veel met ze te zingen en soms ook door middel ™an beweging (dansjes)" Het leren ;zen van het notenschrift wordt Ijdens deze opleiding duidelijk op de tweede plaats gerangschikt. Een facet, dat in een later stadium toch nog ruim voldoende aan de orde komt". Tevreden De muziekschool Holten mag zich verheugen in een aanzienlijk leer lingenaantal, dat inmiddels al zo'n 255 stuks bedraagt. Het opleidin genpakket dat de school aanbiedt, bestaat uit piano, (klassiek/popu- lair-)orgel, (dwars/blok-)fluit, (klas- siek/electrisch-)gitaar, accordeon en tot slot de basiscursus AMV. Op dit moment gaat verreweg de grootste belangstelling uit naar het onderdeel orgel, waarvoor enkel al drie docenten zijn aangetrokken. Voor de (aspirant)leerling is er de mogelijkheid om of in groepsver band (2,3 of met meer) of indivi dueel onderwijs te volgen, waarbij uiteraard het lesgeld overeenkoms tig wordt aangepast. In principe loopt het cursusjaar van de mu ziekschool parallel met het school jaar en worden ook de geldende vakanties aangehouden. Bij de muziekschool Holten blijkt men nu toch wel verlangend uit te zien naar het moment waarop men het onderkomen in het nieuwe Dorpshuis zal kunnen betrekken. De faciliteiten zullen er gewoonweg beter zijn dan in de voormalige kleuterschool Repelsteeltje. Opgave van leerlingen is nog steeds mogelijk. Docent Peter Ei lander: „Voorlopig is er beslist nog geen leerlingenstop van kracht. Het enige waarmee men rekening dient te houden is, dat de lesgelden door de stijgende kosten met een klein percentage zullen moeten worden aangepast". Volgende week dinsdagmiddag zal er nog eenmaal spreekuur worden gehouden aan de Schoolstraat 6 en vervolgens start men hier weer mee op 7 september. Nadere inlichtin gen zijn verder te verkrijgen bij de heer Eizenga, tel. 055-555356. De boerderij aan de Pasmansweg Laatste truien en sweaters tot 50% korting Katoenen broeken 10 tot 25% korting Gehele damescollectie 10 tot 40% korting •jlL Herenblouses lange mouw 20. *X«Blouses korte mouw 10% kortingj <r Smidsbelt 15, Holten Tel. 6 18 92 De belangstelling voor aanschaf van - met korting verkrijgbare - compostvaten is groter dan aan vankelijk werd gedacht. Wethou der H.J. Westerik deelde mee tij dens de vergadering van de com missie Gemeentewerken, dat alle compostvaten inmiddels zijn ver kocht. Er is zelfs een kleine wacht lijst. Gewacht wordt tot er voldoen de animo is om een ruime kwatum compostvaten aan te schaffen die op dezelfde condities als de vorige aan het Holtense publiek zullen worden aangeboden. Op verzoek van de PvdAer J. v.d. Harst zal gekeken worden óf er ruimte en mogelijkheid bestaatg elders in het dorp nog een glascon tainer te plaatsen omdat uit onder zoek is gebleken dat gescheiden glasinzamelen zeer effectief bij draagt aan het 'scheiden bij de bron'. Tevens deed socialist een be roep op de wethouder nogmaal de mogelijkheid te onderzoeken voor de inzameling van klein chemisch afval. Westerik voelde daar maar weinig voor omdat een vorige po ging batterijen e.d. door de school jeugd op te laten halen door over ijverigheid van de jongelui was mis lukt. In andere gemeenten kan men batterijen, afgewerkte olie, oude verf en terpentine kwijt bij drogis terijen en verfwinkels die daartoe samenwerken met de gemeente. Bouwval Bij de vaststelling aanvulling meerjarenprogramma restauratie monumenten, kwam het 'monu ment' aan de Pasmansweg weer eens aan de orde. „Weggegooid geld. Laten we het geld liever ste ken in de restauratie van het oude gemeentehuisje. Het opknappen van Pasmansweg 3 kost tonnen", aldus H. Rustebiel (Gemeentebe lang). Wethouder Westerik wees er op dat niet de gemeente Holten de monumentenlijst opstelt maar Mo numentenzorg, die ook aangeeft of er ja dan nee geld in gestoken moet worden. Volgens zijn informatie is er overleg met de broer van de eige naar, die toegezegd heeft dat de boerderij in fasen zal worden opge knapt. Rustebiel had daar zo zijn bedenkingen over. „Als je ziet in welke staat die boerderij verkeert - aan de achterkant is vrijwel geen muur meer te bekennen - denk ik dat de rest van de boerderij maar beter afgebroken kan worden". Dinsdag 7 juli wordt er een zanga vond gehouden in de Recreatietent op de Borkeld, aanvang 19.30 uur. Medewerking op deze avond zal worden verleend door de Gospel groep The Voice uit Nijverdal. Her- ma Beldman zal een meditatie hou den over het onderwerp: Spelen met de tijd. Aan het orgel zit Hen- nie Kruk. De algehele leiding is in handen van J. Schipper. Na afloop is er gelgenheid voor het drinken van een kopje koffie. Onze oud-plaatsgenoot Jan Bert Wissink slaagde te Breda aan het Nederlands Wetenschappelijk In stituut voor Toerisme en Recreatie te Breda. 30 keukenopstellingen in hoek-en rechte opstellingen met decor perm' 20x20 per m2 vanaf complete wanden per m2 vanaf Geopend: dagelijks van 07.30-12.00 uur en van 13.00-18.00 uur: donderdags tot 21.00 uur (koopavond): zaterdag van 08.30-16.00 uur. 10 verschillende badkamers Rijssen: Nijverheidsstraat 40 - industrieterrein De Mors - Tel. 05480-1 50 55

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 11