MlfEÖ Sv Holten huldigt zes trouwe leden Kijkje achter de schermen Wim Stevens koning Sponsorloop levert achtien ballen op Zonnige finaledag clubkampioenschap Jeugd TC Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Succes voor Henri Verbetering van Oude Stationsweg Vredeswerk krijgt gestalte Slordig Clubrit Wielerclub in Teutenburgerwald Resultaten Bergruiters Holteraren in marathon Fietsen in Markelo Winst voor G. Hoften in tijdrit Hasan Het afsluitende gezelligheids toer nooi van Mintonette werd dinsdag 16 juni onderbroken voor een spon sorloop. Ruim veertig leden liepen van acht tot half negen hard. Iedere loper werd per kilometer gespon sord, waarbij door de organisatie een maximum van één gulden per sponsor gesteld was. Naast de 'normale' sponsoring lie pen enkele leden met shirtreclame van 't Klavier en de kantine van sporthal 't Mossink, hetgeen extra geld opbracht. Nadat de organisatoren de spon sorkaarten hadden ingevuld wist men dat er 1335,35 gulden bij elkaar was gelopen, goed voor achttien volleyballen. Een prima resultaat waarvoor Mintonette haar leden en vooral de sponsors wil bedanken. Verregend Het buitentoernooi dat voor afgelo pen zaterdag was gepland, ging we gens de slechte weersomstandighe den niet door. Bewolking, af en toen een bui, veertien graden en .waarschijnlijk een natte, veel te zware volleybal en veel kans op blessures, deed de organisatie van dit jaarlijks terugkerend toernooi besluitend het toernooi af te gelas ten. Jammer, maar misschien wordt 't volgend jaar weer zomer! Sportsin Holten DONDERDAG 25 JUNI 1987 Tijdens de goed bezochte jaarver gadering van de afdeling voetbal van s.v. Holten, werden zes leden als verenigingsjubilaris gehul digd. Erelid H. W. Tuller was vijf tig jaar lid, A. Jansen en J. Traan- man veertig jaar en D. Pasop, W. Schooien en G. Vincent vierden hun 25 jarig jubileum. De laatste was op de vorige jaarvergadering verhinderd om de clubspeld in ontvangst te nemen. Voorzitter J. Kurz sprak de jubila rissen toe en roemde vooral de clubliefde van de gehuldigden. Met name Henk Tuller, die na een suc cesvolle actieve carrière de vereni ging als secretaris-penningmeester diende en nu al heel wat jaren het toto- en lottogebeuren verzorgt, werd lof toegezwaaid. „Een vereni gingsman in hart en nieren die ook bij tegenspoed zijn favorieten bij alle thuiswedstrijden kritisch, maar altijd met een positieve en begripvolle instelling volgt", aldus voorzitter Kurz. Voor mevrouw Tuller waren er bloemen die haar toekomen want het toto- en lotto- gebeuren betekent soms een ont wrichting van het hele gezin. De twee veteranen die het 40 jarig jubileum vierden, zijn beiden nog steunpilaren van het enig echte Holtense veteranenteam, het elftal met een even unieke mentaliteit. In geen elftal wordt zoveel gekankend WimStevens, een van de oudere, trouwe, leden van de Schietvere niging Dijkerhoek, wist zaterdag avond, juist voor het invallen van de duisternis, met een goed gericht schot, onder luid gejuich de hou ten ropmp van de vogel te schie ten. Hij mag zich voor het komen de jaar schutterskoning van Dijk erhoek noemen. - De belangstelling voor het ko- ningsschieten was ondanks de wei nig zomerse omstandigheden bo ven verwachting goed. Niet minder dan 400 lootjes werden verkocht. In totaal waren er zestig schutters, waaronder tien Dijkerhoekse da mes. Het geplande begintijdstip moest dan ook met ruim een kwar tier worden verschoven, maar on der leiding van de heren Markvoort en Rensen, werd het tempo flink opgevoerd, zodat toch noch op tijd de koning gehuldigd kon worden. Appie Holmer was de eerste die in de prijzen viel. Hij wist bij het 29e schot de kop van de vogel af te Afgelopen zaterdag 20 juni, heeft Henri Stegeman van PC de Berg- ruitertjes met zijn pony Aparte in de L. dressuur 128 pnt behaald. Met zijn andere pony Nardus behaalde hij een zesde prijs in het springen klasse B. De gemeente zal een krediet vragen voor de verbetering van een gedeel te van de Oude Stationsweg tussen de Dorperdijk en de Larenseweg. De weg zal voorzien worden van een nieuwe slijtlaag en door middel van een puinstort zal de weg een beide zijden worden verbreed. Een van de deelnemers vol aandacht voor de houten vogel hoog op de paal tijdens het Koningsschieten in Dijkerhoek. schieten. Anton Koopman knalde met het 67e schot de linkervleugel er af en Wim Nijland, al twee keer schutterskoning van Dijkerhoek, kon opnieuw een beker toevoegen aan zijn prijzenkast. Met het 109e schot haalde hij dee rechtervleugel naar beneden. Jan Reilink naar met het 165e schot de staart voor zijn rekening. Met de romp van de vogel hadden de schutters de nodi ge moeite. Hoewel er bijna bij elk schot weer de nodige houtsplinters naar beneden kwamen, duurde het tot het 347e schot voordat Wim Stevens het beest van zijn hoge standplaats afknalde. In Het Bonte Paard werd de koning en zijn in middels van huis opgehaalde echt genote gehuldigd en kreeg hij de koningskroon opgezet en werd hem de koningsketen omgehangen. Na afloop van het Straatvoet baltoernooi bleek, dat de Hol tense voetballers wel erg slordig met hun eigendommen om gaan. Van alles was in de kleed kamers blijven liggen, van handdoeken en voetbalshirtjes tot complete trainingspakken. Wie zijn spullen mist, kan con tact opnemen met Arie Ongena, Kozakkenstraat 6. Het initiatief van het college van b en w, zich daadwerkelijk bezig te gaan houden met hulp aan ontwik kelingsprojecten, begint langza merhand gestalte te krijgen. In de begroting van dit jaar was daar voor duizend gulden uitgetrokken. Om tot een goed overzicht te ko men van wat er in Holten zoal al aan ontwikkelings- en vredeswerk wordt verricht, hebben burgemees ter en wethouders onlangs een in ventarisatie gehouden, om te zien of er een 'grootste gemene deler' was te vinden om straks gezamen lijk actie te gaan ondernemen. De reacties waren erg positief, zo deel de wethouder Dalshuisen mee. Veel verenigingen die momenteel geen project onderhanden hadden, lieten weten, mee te willen werken aan een gemeentelijk project. Regen en nog eens regen was het afgelopen zaterdag tij de jaarlijkse clubrit die de toer- fietsers hielden in het Teuten burgerwald (Did). Het was nu voor de zevende maal dat deze tocht verreden werd. De rit is ontstaan destijds bij deelname van enkele Holtenaren aan de toertocht die de Wielervereni ging het Oosten uit Enschede organiseerde. De omgeving en het prachtige parcours deed de Wielervereniging be sluiten hier een jaarlijks eve nement van te maken. Zo vertrokken zaterdag een twin tigtal fietser en ploegleider/meca nicien Hans van Oyen richting Be- vergem, een dorpje in de buurt van Rheine. Eerst ging het naar Ibben- büren, waar meteen al geklommen moest worden en de groep uiteen viel, maar de toerleider had aan de start het consigne meegegeven dat er op elkaar gewacht zou worden. De regen die direct na de start al uit de hemel kwam vallen hield maar aan. In de buurt van Rulle was de eerste koffiestop en werd de inwen dige mens versterkt. Nog door weekt van de regen werd de tocht voortgezet via Vehrte, Wulften, Bis- sendorp, Börgloh naar Bad-Iburg. Door het slechte weer moesten er enkele lekke banden verwisseld worden. Via Holperdorp naar Len- gerich voor de laatste etappe. Inmiddels was het droog gewor den en moest een deelnemer in de bezemwagen wegens kramp. Geen wonder bij zulke slechte omstan digheden. Tecklenburg lag in het verschiet, dus moest er geklommen worden. De klimmers zochten el kaar op om zich even uit te leven in !n Almelo werd een vijf dagen du- :end concours hippique gehouden, vaaraan werd deelgenomen door ruiters en amazones uit het hele and. In dressuur won Ingrid van Dijk met Sonate in de klasse M2 ien tweede en een vijfde prijs (125 :n 128 ptn.). In de klasse L2 plaat- ite Roben Meinders met Czardas ach als derde (128 ptn.) In de klasse LI werd Pascal Betten met Moniek ïerste (140 ptn). In de klasse B won leze combinatie tweemaal een rierde prijs (123 en 124 ptn). In de classe LI kreeg Marie-Elise Dolle- camp met Attend een derde prijs 135 ptn). Harm Kuipers met Arta- )an werd vijfde (127 ptn). de klim. Demarages over en weer en het was Jan Ottens die het eerst over de streep ging. Opnieuw werd Ibbenburen aangedaan en de laat ste kilometers werden afgelegd richting Bevergern. Een vrolijke omkleedpartij op het plein volgde om vervolgens gezellig samen te zijn in een plaatstelijke etablisse ment om na de praten over de ge zellige dag. De oudste en tevens sfeervolste marathon vond afgelopen zaterdag plaats in Enschede. Was het in het verleden de warmte die nog wel eens spelbreker was, nu was het de aanzienlijke kou die parten speel de. In het 700 tellende deelnemers veld namen ook de Holtense atle ten Dinant Markvoort en Chris Of- fringa deel. In deze, voor hem twee de marathon, presteerde Dinant Markvoort voortreffelijk met een tijd van 2.55,42 uur, hetgeen een nieuw persoonlijk record beteken de. Chris Offringa voelde zich voor de start al niet fit, maar liep toch nog net een persoonlijk record met een tijd van 2.56,42. Voor hem moet het de volgende keer onder gunsti ger omstandigheden nog heel wat sneller kunnen. Fietsliefhebbers kunnen van maandag 29 juni tot en met donder dag 2 juli in Markelo terecht voor de jaarlijkse fietsvierdaagse. Gestart kan worden iedere avond tussen 18.00 en 19.00 uur van de kantine van s.v. Markvogels, Ende- mansdijk 6a. Gekozen kan worden tussen een traject van 20 of 30 kilo meter per avond. Donderdag 2 juli is de slotavond. Indien men ten minste drie avonden heeft uitge- fietst krijgt men die avond een her innering uitgereikt. laar liefst twintig leden van de Fielervereniging meldden zich insdag 16 juni aan de start voor de weede tijdrit, die gehouden werd p de Helhuizerweg. Vele coryfeeën bor de overwinning zaten in het lezelschap. Jammer dat de win- aar van de eerste rit, Jan Ottens liet aanwezig was. Daar stond te- finover dat Henk Geverdink Nij- iuis, een tijdrijder bij uitstek, wel anwezig was. >it keer moesten twee rondes van ,5 km worden afgelegd. Ondanks le felle wind waren de tijden goed 6 noemen. Kanshebber Henk Ger- edink Nijhuis zette een scherpe jjd neer, waar velen zich op stuk eten. Tempobeui Gerrit Bosman 'as dit ook teveel en moest ruim nderhalve minuut toegeven. Jan Irieger probeerde het tevergeefs A zelfs Wim Tuller kon het niet laken. Alleen Gerard Hoften kon e tijd verbeteren met zeven secon- ien. Tegenvallend was het rijden an Ton Hofhuis die in de eerste ijdrit over één ronde nog een twee- e plaats behaalde. Opmerkelijk terk reed ook deze keer weer Henk leldman die de derde tijd realiseer- De jeugdkampioenen van TC Holten. De Tennisclub Holten hield op de tennisbanen bij Meermanskamp van dinsdag 9 juni tot en met zon dag 21 juni de jaarlijkse clubkam pioenschappen voor de jeugd. Clubkampioen werd bij de meisjes Corine van Iperen en bij de jon gens Barend Jan Klijnsma. In totaal streden 29 jongens en 34 meisjes voor een plaats in de finale van de verschillende onderdelen. In totaal werden zo'n 120 partijen gespeeld. Zondag 21 juni was een heel gezellige finaledag met mooi weer en veel belangstelling. De prijsuitreiking was om 17.30 uur en de volgende jeugdleden gingen met prijzen naar huis: Aanmoedigingsprijs: Hedy ter Haar en Else Tutert. Mix B: R. v. Rappard/A. v. Rap- pard-L. Balk/F. Paanakker (6-2 6- 3); Mix A: S. van Couwelaar/B.J Klijsma-A. Klijsma/M. Willemsen (3-6 6-3 6-3); MB B: R. van Rap- pard/L van Rappard- L. Balk/L. Brandes (6-3 6-1); MD A: B. Kra- mer/M. Thiele-A. Klijnsma/K. Jan- nink (6-4 6-3); JD B: J. HutJC. Mey- er-R. Oolbekkink/A.J. Sandman (1- 6 6-3 6-1); JD A: B.J. Klijnsma/B. Jongma-H. Berghuis/M. Willemsen (6-3 6-4); ME C: Linda Brandes-Lou- ra van Rappard (6-3 3-6 6-4); ME B: Suzanne van Haren-Annerieke ten Velde (6-2 6-2); JE B: Aemile van Rappard-Julio Hut (6-12-6 6-1); ME A: Corine van Iperen-Bettina Kra mer (6-2 7-6); JE A: Barend Jan Klijnsma-Barend Jongma (7-5 6-0). De organisatie van de Adriaan Paulen Memorial in Hengelo zou niet mogelijk zijn zonder de inbreng en het enthousiasme van de Twentse atletiekverenigingen. Talloze leden van deze verenigin gen offeren een groot deel van hun vrije tijd op om niet alleen de eigen vereniging draaiende te houden, maar ook om een belangrij ke bijdrage te leveren aan het welslagen van zo'n topevenement als de Adriaan Paulen Memorial. Voor de wedstrijdtechnische za ken zijn deze atletiek-enthousiastelingen onontbeerlijk. Zij rege len en coördineren vele zaken: de materiaalverzorging, de jure ring, de registratie van de deelnemende atleten, de regie tijdens de wedstrijd zelf (incl. de cérémonies protocollaires), de uitslagen- dienst, de dopingcontrole, de ordedienst etc. etc. Al met al zijn er in de voorbe reiding en tijdens het evene ment zelf honderden leden van atletiekverenigingen in de weer om de Adriaan Paulen Memori al snel en vlekkeloos te laten verlopen. Voor velen betekent het zelfs, dat een groot deel van het atletiek-gala zelf aan hen voorbij gaat. Dc Hengelose or. ganisatie prijst zich dan ook zeer gelukkig met het feit, dat de gezamenlijke Twentse atle tiekverenigingen de handen in een hebben geslagen, juist om grote atletiekwedstrijden in Twente mogelijk te maken. Na een informele samenwerking in voorgaande jaren, heeft men de stap genomen om een speciale stichting voor de organisatie van grote evenementen in het leven te roepen. Onder de vlag van de GTA (Gezamenlijke Twentse Atletiekverenigingen) werken samen: ASV Eibergen, AV Goor, AV Haaksbergen, AV Rijssen, Fortis Enschede, Iphi- tos. De „centen" Met een evenement als de Adriaan Paulen Memorial gaan hoge kosten gepaard. Zonder sponsors zou zo'n topatletiek- gala dan ook niet gehouden kunnen worden. Een groot aan tal bedrijven is bereid gevonden deze wedstrijd financieel en/of in natura te ondersteunen. On der de hoofdsponsors treffen we namen aan als DSM, IBM, Ome ga, Philips, PTT Telecommuni catie en Arke. Via reclamebor den in het stadion geven ook vele andere sponsors acte de présence, waaronder ook de uit gever van dit weekblad. Naast de directe sponsoring is er een garantiefonds gevormd, waarin zeer veel lokale en regio nale bedrijven deelnemen. Het fonds is bedoeld om onverwach te tegenvallers of uitgaven te kunnen opvangen. Met bedra gen tussen de 500 en 10.000 gul den staan de bedrijven garant, als zich dergelijke tegenvallers zouden voordoen. In totaal zal het fonds ca. 200.000 gulden gaan omvatten. Dat duidt erop, dat de Adriaan Paulen Memori al ook in de regio brede onder steuning ondervindt. Dat wijst er eens te meer op, dat Twente een echte atletiek-regio is! FBK-Stadion Het Fanny Blankers Koen Stadion werd in 1981 na een ri goureuze verbouwing opnieuw in gebruik genomen. Deze ver bouwing toverde het stadion om van motorspeedway stadion in een stadion voor topatletiek. Nu er een explosieve groei blijkt te zijn, zowel in de actieve als in de passieve atletiekbeoefening, heeft de Hengelose organisatie het stadion nog publieksvrien delijker gemaakt. Zo wordt de bewegwijzering in het stadion verbeterd, wordt een deel van de houten banken op de tribu nes vevangen door eigentijdse kuipstoeltjes, etc. Dit alles om de groeiende stroom toeschou wers te kunnen opvangen. In 1981 startten de Fanny Blan kers Koen Games met enkele duizenden toeschouwers. Dit aantal was in 1986 uitgegroeid tot 13.500 en naar verwachting moet voor de Adriaan Paulen Memorial van 19 juli a.s. reke ning worden gehouden met een uitverkocht huis, d.w.z. 25.000 toeschouwers! Wacht dus niet te lang met het bestellen van uw toegangskaarten! en vormen de spelers desondanks zo'n hechte eenheid. Beide hopen nog een aantal jaren hun carrière voor te zetten. Van de 'jonkies' heeft Gerard Vicent inmiddels de voetbalschoenen aan de wilgen ge hangen. Dinant Pasop en Willem Schooien zijn vertegenwoordigers van een jongere generatie. Beide hebben vrij lange tijd deel uitge maakt van het eerste elftal en ook nu blazen ze hun partijtje nog ste vig mee. In zijn openingswoord herdacht voorzitter Kurz de in het afgelopen seizoen overleden ereleden: G. Wis- sink, H. Klein Velderman, J. Brons voort en J. Warrink. Bij de be stuursverkiezing werd de aftreden de secretaris Willem ter Schure bij acclamatie herkozen, terwijl van de aftredende bestuursleden die een kwalitietzetel bezetten, H. Jalving sr, R. v.d. Molen en H. Rietberg alleen de laatste vervangen werd en wel door Bert Knapen. De leden gingen accoord met de inkrimping van het bestuur. Prioriteit De jeugdopleiding krijgt bij s.v. Holten een hoge prioriteit. Dat komt ondermeer tot uitdrukking in het feit dat er twee betaalde jeugd trainers zijn aangetrokken: Her man Bolscher uit Rijssen en Ben Frazer uit Colmschate. Daarente gen zijn de senior-selectie elftallen met één team teruggebracht tot drie, die allen worden getraind door hoofdtrainer Eddy Hafkamp. Voor de niet in de selectie opgenomen spelers uit het vierde tot en met zesde elftal bestaat ook de gelegen- De jubilarissen van s.v. Holten v.l.n.r.: Dinant Pasop, Jante Traaman, voorzitter Jan Kurz, Henk Tuller, Ab Jansen, Wim Schooien en Gerhard Vincent. heid om twee keer per week te trai nen. Bij het bespreken van de prioritei tenlijst bleek dat de uitbreiding van de kantine van Meermans kamp met een jeugdhoek en enkele vergaderruimtes het hoogste geno teerd stond. Maar het bezuinigings- spook waart ook op Meermans kamp rond, want penningmeester J an ten Velde moest een stevig na delig saldo vastelllen, terwijl ook de begroting voor 1987-'88 tot op heden niet sluitend gepresenteerd kon worden. Nadat scheidend vice-voorzitter H. Jalving een waarschuwend woord tot alle leden had gericht en het oudste ere-lid J. den Heijer een lo vend dankwoord had gesproken richting bestuur, sloot voorzitter Kurz de geanimeerd verlopen ver- gaderig. Hij dankte alle leden die afgelopen seizoen weer belangeloos hun medewerking verleenden om de club draaiende te houden. Hij sprak de hoop uit dat het Holten in het komende seizoen in alle opzich ten wat meer voor de wind mag gaan. Wat Holten 1 betreft, zal de prestatieverbetering weer in 4B moeten worden afgedwongen. In deze afdeling zijn kampioen UOW, degradant Langeveen en BWO, vervangen door Bon Boys (Haaks bergen) Luctor (Almelo) en T.V.O, (Beckum).

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7