Jacht op vakantiebaantje al wintermaanden van start in Geen joodse namen op Verzetsmonument Geld, grootste drijfveer voor meeste vakantiewerkers Waardering voor GEB- directeur Gemeente in beroep bij de Kroon Geslaagd Nieuwbouw gymzaal HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 25 JUNI 1987 Nu de eindexamens achter de rug zijn, wordt de jacht op het zo felbegeerde va kantiebaantje weer ge opend, De motieven waar om gewerkt wordt zijn ver schillend. De één zal zijn of haar vakantiegeld wat wil len bijspijkeren terwijl de ander een te gekke stereo installatie op het oog heeft. Het leek het ons aanbeve lenswaardig om de situatie in de Holten eens aan een nader onderzoek te onder werpen. Daartoe werd een aantal bedrijven benaderd, welke vrijwel alle gericht zijn op een specifiek onder deel van de arbeidsmarkt. Wat hebben de Holtense ondernemingen de jeugd te bieden? Hoe liggen hun kansen? Heeft men eigen lijk vakantiekrachten nodig en zo ja, spitst zich dat dan enkel toe op die bedrijven, die seizoengevoelig zijn en dus toptijden draaien in het hoogseizoen, of ligt die ba sis aanmerkelijk breder? Om een totaalbeeld te ge ven spraken wij eveneens met een aantal jongeren van de Scholengemeen schap. Als eersten zochten wij con tact met de grotere bedrij ven in Holten en spraken met woordvoerders van de OAD, Udema en Nido Uni versal. Bij alle drie kregen we te horen, dat er wel de gelijk vakantiehulpen nodig zijn. Udema en Nido Uni versal hebben daartoe een lijst aangelegd met namen, soms wel zo'n 20 in getal. Om de vakanties van het ei gen personeel zo goed mo gelijk op te vangen, maakt men jaarlijks gebruik van extra krachten. Vaak bellen de jongeren al op in het be gin van het jaar en worden ze op de lijst geplaatst. Zo dra er dan behoefte is aan iemand, wordt de betref fende lijst zo veel mogelijk in volgorde van binnen komst afgewerkt. V.l.n.r. Boudwijn Schmets, Gerlinde van Dijk, Karen Broekman, Gert Jan Schoteman: „Voor een extra zakcentje mag je best wat over hebben". nuut inzetbaar is en ook niet meer behoeft te worden ingewerkt. De heer Wansink van Albert Heijn hierover: „Wij hebben daardoor weinig mensen nodig. De mensen van de zaterdagploeg willen vaak ook 's zomers werken, waardoor we de seizoendrukte vrijwel met eigen mensen de baas kunnen. Vaak zijn de vakantiehulpen ook moeilijk in te passen. Men wil wel graag, maar dan enkel in juni in verband met ei gen vakanties en gezien de top drukte in augustus, wordt dat dan toch een probleem". Versterking Zowel bij Albert Heijn als bij C 1000 .bleek, dat men het liefst jongerer^ van minimaal 17 jaar aanneemt.. !üat voorkomt het extra moeten na lopen van sommigen, alsmede de Blijven zoeken vaak niet voldoende durfom zich in "In principe laten we ze van alles de winkel te manifesteren Vooral doen binnen het bedrijf. Slechte de extra medewerkers aan de kassa datgene, waarbij vakmanschap is krijgen een gedegen opleiding vereist, wordt aan de vaste mede- Y?°ra*- werkers overgelaten. Nu bestaan Ook brood- banketbakkenj- de werkzaamheden uit inpakken, /lunchroom Nijkamp schakelt in laden en lopende band. Er zijn jon- bet seizoen extra mensen m. Dat ondersteld, dat men met het eigen personeel volledig is ingesteld op de zomerdrukte. Van de drie door ons benaderde complexen (cam ping De Prins, camping De Holter- berg en camping/recreatiepark Twenhaarsveld) reageerden de twee laatsten negatief. Men had nauwelijks mensen nodig. De va kanties van de vaste medewerkers worden alle in eigen kring opgevan gen. Af en toe springen er jongeren bij, die daar op dat moment als gast aanwezig zijn. Bij Twenhaarsveld maakt men jaarlijks gebruik van één vaste kracht, die assisteert in de recreatiebegeleiding. In het res taurant, dat verpacht is, worden wél vakantiewerkers aangenomen. Camping De Prins daarentegen heeft onlangs drie extra mensen aangenomen; zij zullen in de week ends, met Hemelvaart en Pinkste ren en uiteraard tijdens de school vakanties moeten bijspringen. Eigen benen Om nu ook de keerzijde van de me- geren bij, die als 15/16-jarigen bij ons komen en vervolgens ieder jaar terugkeren. Ik adviseer echter ie dereen verder te blijven zoeken, want garanderen kan ik niks," al dus de heer Nieuwenhuis van Ude ma Vlees b.v. Ook Nido Universal werkt met va kantiekrachten. Zij worden ingezet bij de inventarisatie en lichte schil derswerkzaamheden. „Iedere va kantiekracht wordt door ons in beperkt zich niet alleen tot de zaak aan de Smidsbeld, doch ook het fili aal in Dijkerhoek krijgt verster king. „We hebben die paar mensen al in februari/maart aangenomen. Nu de drukte al merkbaar begint te worden, zijn deze al ingezet en dat duurt voort tot het begin van het nieuwe school/studiejaar. De va kantiehulpen draaien mee in ieder facet van ons bedrijf. Sommigen keren jaarlijks terug, die je hoef je loondienst aangenomen, tekent ook niete meer uit te leggen," aldus ook een werkgeversverklaring en Martin Nijkamp. krijgt in principe het minimum Horeca jeugdloon uitbetaald," vertelt de heer Eshuis. Een bedrijfstak, waar ook zeker ge- De namen van de 38 joodse Holte naren die in de oorlog zijn omgeko men, zullen niet op het momument aan de Holterbergweg worden aangebracht. Met algemene stem men heeft de gemeenteraad zich tiek voorkomt, wil men om prakti- huidige voorzitter van het Tref- sche en principiële redenen niet punt, die vooraf ook op de hoogte Bij de OAD wist chef reserveringen bruik wordt gemaakt van vakan-' maan(jagavond accoord verklaard Jos Klazinsky mede te delen, dat tiewerkers, is de horeca. Ruim- men extra mensen aanneemt in de periode eind mei - medio augustus. Eén dezer dagen voerde hij nog ge sprekken met een aantal jongeren. Hun taak zal straks voornamelijk gaan bestaan uit lichte administra tieve werkzaamheden en het sa- schoots vertegenwoordig in Hol ten, dat mag duidelijk wezen. We maakten een keuze en benaderden het AC-restaurant, dat in de ko mende maanden topdrukte staat te wachten. Hoe heeft men de za ken hier geregeld? menstellen van de reisbescheiden AC blijkt alles reeds in een vroeg van de klanten. Ofschoon hoog op de lijst van de jongeren geplaatst, is het busconcern vrijwel voorzien van zijn seizoenkrachten. Levensmiddelen Een niet uit te sluiten groep in deze serie zijn de supermarkten. Ook zij zullen de drukte in de vakantietijd duidelijk voelen. Niet enkel in de met de brief die het college van b en w heeft gezonden aan Femme van den Belt ais antwoord op haar open brief, zoals zij die naar de gemeenteraad heeft gestuurd en die onlangs ook in het Holtens Nieuwsblad werd afgedrukt. Het college spreekt haar waarde ring uit voor de intentie van waar uit de brief geschreven was. „Het stadium te regelen. Direct na Kerst begint men al met het aannemen ^ë(nëemen"van~het getal vaï van vakantiekrachten voor het ko mende zomerseizoen, tal. De leeftijd van die mensen ligt joodse dorpsgenoten op een monu- n ment waarop voorts wel de namen noncon lirrr van 12 niet-joodse dorpsgenoten tussen de 16 en 23 jaar en de werk- d de oor, het leven ljeten z zaamheden bestaan uit afwassen, misschien tot verkeerde conclusies schoonmaken enz. Ookin de bedie- kunnen leiden, tenminste als alleen nende sector (tafels afruimen) wor- deze relatie gelegd wordt", aldus de den extra mensen ingezet. Vrijwel brief yan b en w belangrijk is te omzetten, doch zeker ook in het te- abe vakantiehuipen worden van te- weten het monument al in 1940 voren opgeleid en werken er in prin cipe voor minimaal zes weken. Recreatie kort aan personeel. Bovendien is ook hier sprake van het opvangen van de vakanties van de vaste me dewerkers. Een duidelijk verschijn sel in deze bedrijfstak is, dat in het Hoe liggen vervolgens de kansen seizoen veelal kan worden volstaan bij de ons omringende campings en met het inzetten van de zaterdag- bungalowparken? Bedrijven, die hulpen. Groot voordeel hierbij is, zeer zeker seizoengevoelig zijn en dat deze groep jongeren a la mi- waarvan zou kunnen worden ver werd opgericht, ter herinnering aan de soldaten die vielen in de meida gen van 1940, door hun kameraden die wel terugkeerden. In later jaren werden meer namen aan het monu ment toegevoegd en pas in 1980 werden de joodse dorpsgenoten op genomen". Hoewel het college vindt dat het verzoek op zich syma- meewerken. „Principieel van aard is het argument, dat het enkel ver melden met een getal, voor ons, voor de gemeenschap, niet hetzelf de zou betekenen als 'naamloos' maken. Meer praktisch van aard is het argument dat het monument aan de Molenbelterweg gewoon geen ruimte biedt om deze namen, op overeenkomstige wijze als de reeds aanwezigen namen, weer te geven". Trefpunt Meer problemen had de raad met het antwoord op de brief aan de heer G.H. Blaneka, die op 1 novem ber van het vorig jaar medewerking vroeg aan de gemeente voor uit breiding van parkeerplaatsen bij het Trefpunt. „Te laat, te kort en in houdelijk onvoldoende", kwalifi ceerde H. Rustebiel (gemeentebe lang) de brief. Hij kreeg steun van de Liberaal Spijker en de CDAer Veneklaas, die in de begrotinsgver- gadering reeds had aangedrongen op een betere parkeervoorziening bij het Trefpunt. Wethouder H.J. Westerik erkende dat het antwoord rijkelijk laat was, maar kon dit uitstel argumenteren. Er was wel degelijk regelmatig overleg gepleegd met de vorige en Met algemene stemmen ging de ge meenteraad maandagavond ac coord met het voorstel de heer A.S. van den Berg eervol ontslag te ver lenen. Zoals bekend, wenste oud- directeur Van den Berg van deze gelegenheid gebruik te maken toen het GEB werd verkocht aan IJssel- mij. De fraktievoorzitters in de raad be nadrukte nogmaals de geweldige inzet die Van den Berg altijd heeft getoond. „We missen niet alleen een voortreffelijk ambtenaar, maar ook een geweldig commercieel ta lent, die er voor gezorgd heeft dat Holten kon beschikken over een GEB dat er zijn mocht, aldus M.J. Spijker (WD). H.J. Duik memo reerde dat met het ontslag van Van den Berg en de verkoop van het GEB niet alleen een stuk geschie denis wordt geschreven over het Holtense energiebedrijf, maar ook over de enige directeur die het GEB. heeft eekend. De gemeente Holten zal in beroep gaan bij de Kroon tegen de provin ciale verplichting één maal per week huisvuil op te halen in het buitengebied. Met unanieme stem men heeft de gemeenteraad maan dagavond groen licht gegeven voor deze beslissing. De gemeente Holten is, met andere gemeente, van mening dat met twee maal per maand huisvuil op halen het milieu minstens zo goed gediend wordt als een wekelijkse huisvuilophaal, ook al omdat er voldoende mogelijkheden zijn bij de gemeen tewerf om huisvuil te storten, zelfs op zaterdag. Zij had daartoe de provinciale verplichting naast zich neergelegd en bezwaar aangetekend. Deze week werd door de provincie afwijzend beschikt. Afgelopen week zijn in Apeldoorn vult aan, „Het is zo n gedoe alle- de voigen(je leerlingen geslaagd nnpton nnT7nrtrnoülri l/fan meestal krijg je in nette bewoordin gen te horen dat er voor jou geen plaats is". Deze laatste opmerking vindt op vallend veel bijval van de anderen. Gert-Jan, die met zijn vakantie- baan toch ook rekening wil houden met de eigen vakantie, vindt ook, dat ,je moet pakken watje pakken kan". Voorkeur uitspreken is ge makkelijk, het krijgen ervan des te moeilijker. Kleine lettertje Aan de jongeren werd de vraag ge steld of ze op de hoogte waren van inkomsten, verzekeringen, vakan tiegeld enz. Zaken, die van wezen lijk belang zijn en waar helaas nog al een te gemakkelijk tegenaan wordt gekeken. Zowel door werkge ver als door werknemer. Vragen naar de inkomsten is door geen van allen gedaan. Men weet dat het hier om het minimum jeugdloon gaat. Van de verzekerin gen en overige rechten was men wel op de hoogte, doch zeer betrekke lijk. Ook hier bleek, dat al te vaak voorbij wordt gegaan aan de be ruchte kleine lettertjes. Het zal wel goed zijn, wordt er dan gerede neerd- Karen Broekman, die op een vrij gelukkige wijze aan werk is geko men in het restaurant van Avontu- renpark Hellendoorn vertelt hier over: „Ik kreeg bij het sollicitatie gesprek een formulier in mijn han den geschoven. Alles staat dus wel op schrift, maar om dat allemaal door te nemen? Ach, 't is toch maar voor tijdelijk". En Gert-Jan, nog steeds zoekend naar geschikt werk onze aandacht eveneens op een kan tie is heel belangrijk en de alge aantal jongeren in de gemeente.mene tendens bestaat ook, dat men Wij bezochten daarom de Scholen- daar wel wat voor over mag heb- gemeenschap en spraken daar met ben. De vroeger nogal eens gehoor- een viertal leerlingen, de reden van het niet zo lang mogen Boudewijn Schmets (16 MAVO), rondhangen thuis bij de ouders is Gerlinde van Dijk (16 MAVO), Ka- duidelijk op de achtergrond ge ren Broekman (16 Atheneum) en raakt. Wél achten de ouders het Gert-Jan Schoterman (17 Athe- verstandig, zéker met betrekking neum) bleken bereid hun ervarin- tot de eerder genoemde wensen gen hieromtrent uit de doeken te van de jongeren. Middels een va- doen. Allen waren al geruime tijd kantiebetrekking leert het kind bezig met onderzoeken van de voor ook op eigen benen staan; het meet hem/haar geschikte mogelijkhe- zich een stukje zelfstandigheid aan. Bestaat er voorkeur voor een ter mijn en het soort werk? Boudewijn: Persoonlijk zou ik wel alle zeven vakantieweken willen werken. Mijn voorkeur gaat daarbij maal. Wij wisten bijvoorbeeld van de mogelijkheid tot teruggave van het ziekenfondsgeld dat te veel be taald wordt door mijn vader. Hij achtte echter al die moeite, voor in verhouding zo'n klein bedrag, on nodig". voor het diploma costumière: M. Wibbelink Markelo, M. Tempel man, Markelo, J. Harmsen, Nijver- dal. Zij hebben hun opleiding gevolgd bij Modevakschool Modinette van R. Agterkamp te Holten. den. Gerlinde kostte dat al helemaal geen moeite: zij kan zonder proble men terecht in het bedrijf van haar vader in Goor. Over het algemeen gaven de jonge- uit naar de OAD. Ofschoon daar op ren als voornaamste reden voor het dit moment geen kans meer op is, zoeken van een vakantiebaan op, hoop ik via mijn daar werkende va- de noodzakelijkheid van het heb- der nog iets te pakken te kunnen ben van geld. Op de eerste plaats krijgen. Steward of zo op de bus, nodig voor de aanschaf van aller- dat lijkt me wel leuk! Ik heb echter hande zaken, waarbij vooral de mijn kansen gespreid en heb me bromfiets en de geluidsinstallatie ook laten inschrijven bij het Ar- hoog scoren. Maar ook het bezitten beidsbureau. Er zijn wel 18 sollici- daille te leren kennen, richtten we van een zakcentje voor de eigen va- tatiebrieven uitgegaan, maar was gebracht van de inhoud van de brief. Het voorstel van het bestuur van het Trefpunt kon niet worden gerealiseerd, omdat het technisch en financieel niet haalbaar was. In middels is door de wethouder be middeld tussen het Trefpunt en de eigenaar van een belendend stukje grond, Zodra die besprekingen af gerond zijn, verwacht de wethou der dat een nieuwe aanvraag zal worden ingediend die wel kans van slagen heeft. Woensdag 1 juli zal een begin ge maakt worden met de bouw van het gymnastieklokaal aan de Lage- weg, dat vorig jaar door brand werd vernield. De bouw zal worden uit gevoerd door Aannemingsbedrijf Ribberink uit Hengelo. Ribberink bleek bij de onderhandse inschrij ving de laagste inschrijver te zijn. Op 15 oktober moet het gebouw weer voor gebruik gereed zijn. Aan de raad zal een extra krediet worden gevraagd voor de herbouw omdat de uitgekeerde verzeke ringsgelden niet kostendekkend zijn. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer W. Bekkernens voor de bouw van een kweekkas bij het perceel Oude Deventerweg 10; - aan Gebr. Bosschers voor de bouw van een werktuigenloods bij het perseel Oude Stationsweg 10; - aan de heer H. J. Dikkens voor de verbouw van de woning Houtweg 14; - aan mej. D. Eertink voor de verbouw van de woning Landmansweg 4; - aan de heer J. D. Holterman voor de bouw van een mestsilo bij het perceel La- renseweg 102; - aan de heer B. J. Reijlink voor de verbouw van de woning Beumersteeg 4; - aan maatschap Stevens voor de bouw van een mestopslagsilo bij het perceel Schutteweg 1; - aan de heer R. Willemsen voor de verbouw van de woning Scheperspad 1 2. aan de Braderiecommissie toestemming verleend voor het houden van het Dorpsfeest 1987; 3. aan Cycle Club '75 toestemming verleend voor een wielerwedstrijd op 31 juli 1987; 4. aan Avondfietsvierdaagse Comité Haarle een verklaring van geen bezwaar afge geven t.b.v. avondfietsvierdaagse; 5. aan J. S. de Schure toestemming verleend t.b.v. het houden van de Schuredag; 6. aan Stichting Triathlon Holten een verklaring van geen bezwaar afgegeven t-b.v. het houden van een mini-triathlon; 7. aan Aegon Recreatie b.v. vergunning verleend voor het aanleggen van een ge- luidwal op het recreatiepark .Twenhaarsveld"; 8. aan T. L M. S. te Heeten toestemming verleend voor het houden van een verlo ting. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijk heden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN: De commissie financiën vergadert op dinsdag 30 juni 1987 om 17.00 uur in het gemeentehuis. Smidsbelt 6. De agenda vermeldt o.a.: - aanbrengen deklaag op gedeelte Oude Stationsweg en het verbreden van dit weggedeelte; - groot onderhoud wegverhardingen. De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 29 juni 1987 om 15.30 uur in het gemeentehuis. Smidsbelt 6 De agenda vermeldt o.a.: - groot onderhoud wegverhardingen; - aanbrengen deklaag op gedeelte Oude Stationsweg en het verbreden van dit weggedeelte; - vaststelling aanvulling meerjarenprogramma restauratie monumenten; - verkoop perceel grond aan de heer H. A. Schrotenboer. HINDERWET Terinzagelegging aanvragen om vergunning alsmede ontwerpbeschikkingen. Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 29 juni 1987 op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. Maatschap G. J. en G. D. Klein Teeselink, Beumersteeg 5 Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee-melk, fok- en mestvarkensbedrijf. 2. de heer G. H. Paalman, Jeurlinksweg 3 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van een varkensstal. Voorts liggen deze aanvragen om vergunning gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 (kantoor beheerder) te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ont- werp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunningen. Schriftelijk kunnen tot 29 juli 1987 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders van Holten, Smïds- belt 6,7451 BL Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend wor den, indien daarom uitdrukkelijk wordt gevraagd, niet bekend gemaakt. Een ieder kan verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 22 juli 1987 met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie van Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5