Tiende boeldag HMV weer groot succes "Situatie E lokalen SGH nu absoluut onhoudbaar" Holtens WEEK OAD-chauffeurwint Spoorzoekersshow De Marke viert eerste lustrum DEZE Schoolleiding vreest teruggang van leerlingen Chemietalent scoort hoog Werkloosheid opnieuw gedaald 9 juli: Sporttoer in Holten Inning schoolgeld gefaseerd Ouderen U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Expositie en workshops Hottens Nieuwsblad Donderdag 25 juni 1987 - 38e jaargang - nr. 25 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Vakantie Nog twee weken en de school- vakanties breken aan. Twee maanden vrij! Veel jongens en meisjes zullen tenminste een gedeelte van hun vakantie ge bruiken om een aardigzakcen- tje te verdienen in een vakan tiebaantje. Het het Holtens Nieuwsblad heeft een ronde door het dorp gemaakt om te kijken hoek het gesteld is met de vakantiebaantjes, terwijl een aantal jongeren hun moti vatie toelicht waarom zij in de vakantie aan het werk gaan. Vuuregge 'Zonder overdrijving mag J. Vuuregge de Holtense man van de vele miljoenen genoemd worden. Als chef financiën van de gemeente Holten ging er jaarlijkse meer dan twintig miljoen door zijn handen. Mor genmiddag neemt hij afscheid. Vandaag een gesprek met hem in het Holtens Nieuwsblad. Dat het verschijnsel tweedehands- markt ook in Holten sterk in popu lariteit toeneemt, bleek vorige week zaterdag wel tijdens de jaar lijkse Boeldag van de supporters vereniging van HMV. Een evene ment, dat reeds voor de tiende maal in successie werd georgani seerd. Ofschoon het weer die ochtend ver re van meewerkte, lokte de Boel dag velen naar het oude fabrieks hal van Nido Universal. Naarmate het tijdstip van opening naderde (9.30 uur) werd het allengs drukker in de omgeving en kon er nog slechts met moeite parkeerruimte worden gevonden. Wegens de enor me hoeveelheid aan goederen had men zelfs een deel van het kleine meubilair buiten uitgestald. Een lange rij mensen trok even later langs de kramen met daarop de uitgestalde waar. Voor ieders ga ding was er wel wat: serviesgoed, speelgoed, boeken, allerhande snuisterijen. Maar ook het grotere werk, zoals kachels, groot meubi lair, gasfornuizen, lampen tot zelfs tv's en radio's aan toe werden door de supportersvereniging van de muziekvereniging te koop aange boden. Tijdens deze openbare ver koping bestond er voor de bezoe kers de gelegenheid om loten te kopen. Loten, die kans gaven op één van de fraaie prijzen die ook ge lijk konden worden opgehaald. Hoofdprijs hierbij was een prachti ge tuinstoel, die echter ongewon nen weer kon worden ingepakt aan het eind van de dag! De muzikaal ingestelde bezoeker(ster) kon via het uitbrengen van een bod mee dingen naar het verkrijgen van een electronisch orgel. Het minimum bedrag bleek f. 65,- te zijn gewor den, doch de gelukkige die f. 250,- op zijn kans briefje had genoteerd, wist zich om 15.00 uur die middag Gezien het grote aanbod van bankstellen op de Boeldag van HMV, moet half Holten zich dit voorjaar in het nieuw hebben gestoken. verzekerd van het muziekinstru- den tevreden terugkijken op een ment. Tegen half vier werden de uiterst geslaagde Boeldag, die ruim deuren voor het publiek gesloten belangstelling had getrokken. De keerden tal van volgeladen auto's kas van de supportersverenging zal huiswaarts. De organisatoren kon- er blij mee zijn geweest. Uitgeversmaatschappij Van der Loeffbv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 4 7 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur. .iiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Tijdens de vorige week in Vlaar- dingen gehouden finales van de Nationale Chemie Olympiade heeft Mark Lankhorst, leerling van 6 VWO van de Scholengemeen schap Holten, een zeer verdienste lijke zesde plaats behaald. Samen met 28 andere chemische bollebozen had hij zich via de voor rondes weten te plaatsen voor de eindronde. Mark viel net buiten het kwartet dat Nederland gaat verte genwoordigen op de 20e Internatio nale Chemie Olympiade die van 7 tot 14 juli in Boedapest wordt ge houden. ,nn„Hin™n „Twee E-lokalen hebben we voor- De pnjsu.tre.kmg m gaardingen goed buiten gebruik m0eten stel- len, omdat het onverantwoord was De schoolleiding van de Scholengemeenschap Holten was op volle sterkte aanwezig bij het bezoek dat leden van de gemeentelijke onderwijscommissie vorige week woensdag bracht aan de school. Het bezoek, dat was aangekon digd als een nadere kennismaking van de commissieleden met de schoollei ding, werd aangegrepen om de commissieleden persoonlijk op de hoogte te stellen van de slechte staat waarin een aantal van de zo langzamerhand beruchte E-lokalen zich bevinden. Veel overtuigingskracht was daar niet voor nodig: schimmel en grote vochtplekken aan de plafonds, de verrotte venster banken en een vieze, bedompte, lucht spraken voor zichzelf. van Onderwijs en Wetenschappen Nel Ginjaar-Maas, zelf ooit schei daar nog les in te geven. We hebben y TJ \7' 1 yyyx het geluk, dat de eindexamenklas- kundedocente. Mark werd door de sen gesU)pt andgrs ha(Jden secretaris tevens gecomplimen teerd met zijn behaalde examenre- we een aantal klassen domweg naar huis moeten sturen wegens De dienst gemeentewerken had al geconstateerd dat alleen een vol ledige renovatie een oplossing zou brengen, maar daar voelt de schoolleiding niet voor. „Dat is goed geld naar kwaad geld gooien", aldus rector Bakker. naar nuis moeten sturen wegens a „„xi, suitaten in Holten, zes negens en brek aan ru^te» jjchtte rector Aanfluiting twee tienen nl. voor wiskunde A en wiskunde B. Mark gaat Informati- ca studeren aan de Universiteit Twente. De werkloosheid in Holten is in de vorige maand weer verder afgeno men. Eind mei stonden in totaal 159 werklozen ingeschreven, 98 mannen en 61 vrouwen. Eind april waren er nog 166 werkloze Holte naren, 105 mannen en 61 vrouwen. In werkelijkheid is de werkloosheid nog wat lager. Drie Holtenaren bo ven de zestig jaar geven er de voor keur aan ingeschreven te blijven staan bij het Arbeidsbureau, on danks dat zij vrijgesteld zijn van de sollicitatieplicht. De grootste groep werklozen is te vinden bij vrouwen tot 22 jaar (31), gevolgd door mannen in de leeftijd van 25 tot 39 jaar (26) en mannen van 40 tot 49 jaar (23) en mannen tot 22 jaar (21). P. Bakker toe.„Vooral de laatste De schoolleiding vond de commis- regen sie volledig aan zijn zijde. „Ik had de verhalen al gehoord van mijn kinderen, en dan denkt je: ach ze overdrijven natuurlijk een beetje, maar dit is werkelijk verschrikke- is het een aanslag op je gezondheid om les te geven in die E-lokalen, maar eigenlijk zijn de lokalen in alle jaargetijden niet meer ge schikt. 's Winters is het er steen koud en worden de gaten en kieren door middel van handdoeken en dergelijk provisorisch gedicht; als het dooit loopt het dooiwater ge woon de klas binnen en 's zomers zijn het net broeikassen. Nee, de si tuatie is zo langzamerhand echt on houdbaar. En denk ook eens aan de energiegeverspilling. Nog zo'n win ter er overheen en we moeten nog een paar lokalen sluiten". De slech te constructie van de platte daken blijkt verder nog een goede inkom stenbron te zijn voor de loodgieter. Ook ondervindt men veel last van het praktijklokaal van de agrar- sche afdeling van De Marke, dat zich in het zelfde gebouw bevindt. De uitlaatgassen van de tractor motoren komt onverdund tussen de kieren en gaten van de lokalen naar binnen. Rector Bakker vertel de dat met enige moeite de leerlin gen er van weerhouden zijn om pro- Weggerotte raamlijsten, schimmel en op 'sommige plaat sen eenvoudig weg weggevre ten wandplaten 'sieren' sommi ge E-lokalen van SGH. Donderdag 9 juli zal in het teken staan van de Voetbal Interna tional Sporttoer. Op en rond de Smidsbelt kunnen jong en oud die dag meedoen aan sportieve spelletjes. De deelname is gratis Voor de liefhebbers van auto sport bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan de Opel- races op computers en mini-mo torstrikes. Voetballers kunnen aan de slag met VI's voetbalka non. Er is een sport-modeshow wielrenners kunnen kun krachten meten op home-trai ners. Ook skiérs komen aan bod tijdens de Rollski wedstrijden. Een 'bekende gloeilampenfa briek uit het zuiden des lands' komt met een playback sound- mixshow/talentenjacht, waar van de winnaar kans maakt deel te nemen aan een landelijke fi nale met medewerking van Hennie Huisman. Voor de playbaek-soundmix- show kan men zich vanaf heden opgeven bij J.H. ten Velde, Dorpsstraat 39, tel 6 18 50. lijk. Dit is domweg een aanflui ting", verklaarde commissielid Wil Dijkgraaf-Van der Harst (PvdA), testacties te gaan houden voor een Unaniem stemt dan ook de onder- beter huisvesting. wijscommissie in met vervanging van een aantal E-lokalen, al hikt men nog even aan tegen de finan ciële conseqenties. De lokalen, die stammen uit 1969, zijn boekhoud kundig nog niet afgeschreven. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! ■'2 en: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 Het rijk heeft inmiddels toestem- de aantrekkelijkheid terugloopt, ming gegeven voor de bouw van terwijl andere scholen uit de regio dertien semipermanente lokalen zich bepaald uitsloven om leerlin- van een betere kwaliteit, zoals be- gen te krijgen", tonnen vloeren en gemetselde mu- Een klein lichtpuntje was wel de ren. Daarmee is echter alle leed herziening van de prognoses voor voor de SGH nog niet geleden. Con- het aantal leerlingen tot en met rector C.W.J. van Geel becijferde 1995. Door de vasthoudendheid dat ondanks de bouw van de der- van concrector D.G. Kleinburink, tien lokalen SGH nog steeds leslo- die een speciale studie heeft ge- kalen tekort komt, ook al omdat maakt van de prognosecijfers, is het lesaanbod in de komende jaren het Ministerie van onderwijs voor verbreed zal worden met o.a. tech- SGH afgestapt van de landelijk gel- nische vakken, terwijl het compu- dende normen, die voor Holten on- terlokaal ook niet ten eeuwige da- gustig uitpakten. Hierdoor kon gen in het voormalige fietsenhok in voorkomen worden dat de rijksbij- de kelder gehuisvest kan blijven, drage nog lager zou uitvallen. „Komen er niet meer lokalen bij, dan moeten we volgend schooljaar een aantal klassen 's morgens of 's middags naar huis sturen. Dat is geen goede zaak voor de aantrek kelijkheid van de school. Als we het goed zouden doen, zouden er ten minste twintig nieuwe lokalen ge bouwd moeten worden. Met de 38 goede lokalen die we hebben in het hoofdgebouw, zouden we dan on derwijskundig goed uit de voeten kunnen". Het lokalentekort wordt ook veroorzaakt doordat SGH meer vakken aanbiedt voor het De gemeente Holten gaat de inning van het schoolgeld voor de zestien en zeventienjarigen verzorgen. Hoewel er nog veel onduidelijkheid bestaat over de betalingsregeling en ook de afdeling onderwijs van de gemeente, ondanks herhaalde po gingen, geen uitsluitsel kan krijgen bij de dienst Studiefinanciering in Groningen, zal gefaseerd betalen mogelijk zijn, met dien verstande dat het benodigde schoolgeld voor het eind van dit jaar binnen moet zijn. Begin juli zal het precies vijfjaar geleden zijn, dat de Scholenge- meenschap 'De Marke' werd opge- emdexamenpakkket Atheneum richt> een feit, waaraan men niet Een volledig verzorgde reis voor twee personen naar Las Vegas was de prijs die O AD chauffeur Jaap Kruk vorige week donderdag heeft gewonnen tijdens de Spoorzoekers- show, een nieuwe show die de Tros deze zomer gaat uitzenden. De Spoorzoekersshow wordt ge maakt in samenwerking met ANWB, VW en NS en haakt in op de actie van de ANWB: „Maak van de thuisblijvers geen spoorzoe kers". Voor de uitzending, die op 3 juli op tv te zien zal zijn, waren onder an dere busschauffeurs van de OAD uitgenodigd. Door middel van een telefoonnummer werd de Holte- naar Kruk voor de camera's geroe pen door presentratrice Linda de Mol. De juiste antwoorden die hii gaf leverde hem een eerste klas reis naar Amerika op. „Achteraf ben ik er nog een beet je beduusd van," was de reactie van Kruk. „Toen ik op het podium moest komen had ik geen last van m'n zenuwen, maar na afloop in de bus, op weg naar huis, bedacht ik dat straks honderduizenden men sen naar me zitten te kijken; dat is wel even griezelig. Ik heb me suf zit ten piekeren of ik soms ook gekke dingen heb gezegd. Die reis naar Amerika is natuurlijk fantastisch, dat maak je maar eens in je leven mee". Wanneer het echtpaar Kruk naar Amerika gaat, hangt hele maal af van de werkzaamheden. Met de topdrukte in het touringcar seizoen in het vooruitzicht, zal het nog wel even duren voordat er va kantie opgenomen kan worden. Voorlopig blijft het bij de voorpret. naa aanleiding van de toezegging van het Ministerie van onderwijs dat hiervoor ook extra geld be schikbaar zou komen. Die toezeg ging heeft 'Zoetermeer' in het ka der van de bezuinigingen nooit waar gemaakt. Toch wil SGH het vergrootte pakket handhaven om een zo breed mogelijke opleiding te kunnen aanbieden. zomaar voorbij wenst te gaan. Dit eerste lustrum zal worden gevierd op een 'creatieve' wijze, waarbij men belangstellenden op een ken nis wil laten nemen van een groot aantal aspecten van het lager be roepsonderwijs. De Marke voelt zich in vele opzich ten geworteld in haar omgeving, de In een toelichting aan het Holtens plaatsen en de regio waar de leer- Nieuwsblad wijst de schoolleiding lingen wonen en leven. Daarom zal er op dat de De Scholengemeen- de school zich op woensdag 1 juli, schap Holten niet alleen onderwijs- donderdag 2 juli en vrijdag 3 juli kundig van groot belang is voor het presenteren met een aantal breed dorp, maar ook uit cultureel, soci- opgezette onderwijsprojekten, aal en economisch oogpunt (er wer- waarbij door docenten en teerlin ken zo'n 780 Holtenaren en 50 el- gen de relatie tussen onderwijs, ders in de regio wonenden). „Het omgeving en milieu in diverse vor- zou toch jammer zijn dat Holten men duidelijk en zichtbaar wordt naast een helaas kwijnen de indu- gemaakt, strie ook nog een leeglopende on- Expositie derwijsinstelling zou krijgen. En het ligt voor een school met een Een expositie en een aantal work- krappe huisvesting en wegrottende shops vragen aandacht voor de na- leslokalen echt in het verschiet, dat tuur, het milieu, het agrarisch be drijfsleven, de middenstand, de dienstverlening en de gezondheids zorg. De Scholengemeenschap hoopt op een grote belangstelling van tal van bezoekers. Behalve deze expositie is er ook een aantrekkelijk en ontspannend ge deelte voor de teerlingen in deze feestweek, w.o. een activiteitendag met veel sport, spel en creatieve bezigheden; een reünie voor oud- leerlingen; een tuinfeest en tot slot diverse activiteiten in de omgeving en het dorp zelf en nog meer verras singen. De opening van de expositie is tij dens de schooltijden. Met zeven stemmen voor en vijf tegen is de CDAer J. Veneklaas benoemd als vertegenwoordiger van de gemeenteraad in de Stich ting Welzijn Ouderen i.o.. De vijf tegenstemmers gaven hun voor keur aan H. Rustebiel (Gemeente belang).

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1