Mwm- De Holtertrappers beste van Nederland Veel publiek bij touwtrektoernooi Wisselend succes Tennisclub Holten Atleten vooraan in Morsloop Rijssen Prima prestatie Müller/Van Heek Inschrijven voor Triathlon Holten "Waarin een kleine club groot kan zijn Sportnota Het ging erg snel Busreis Bielstein volgeboekt Eerste prijs G. van Dijk HOLTENS NIEUWSBLAD Grootste vis weer voor H. Achterkamp DONDERDAG 18 JUNI 1987 ,De Rietvoorn, De Holtense atleten deden afgelo pen zaterdag weer een forse greep op de prijzentafel, tijdens de Mors loop te Rijssen, een altijd sterk bezette 15 km. wegwedstrijd die voor de tiende maal werd georga niseerd. In een miezerig regentje liep Mein- dert Koopman een zeer snelle tijd van 46.59 min. Dit was goed voor de tweede plaats achter winnaar Henk Mentink. Opvallend gemak kelijk liep Egbert Veneklaas nar een derde plaats in 47.37 min. Jan Koopman, elfde in 50.46 min., had het in de slotfase erg moeilijk. Ge woon een beetje te weining duur- werk gedaan de laatste weken. Dirk Hoekman zakte in de slotfase ver terug, hier was de sponsorloop 's ochtends niet vreemd aan. Hij werd nu 21e in 53.22 min., en finish te nog maar net voor Gerard Mark- Het getij voor Müller/Van Heek begint ten goede te keren. On danks pech tijdens de training, waardoor zij geen tijdtraining meer konden doen en zodoende in de eerste mache vanaf de tweede startrij moesten vertrekken, wis ten zij de eerste plaats in de tussen stand in het WK over te nemen van Rein van Gastel. Die geweldige prestatie behaalden zij in Zwitser land door een eerste plaats in de eerste en derde plaats in de tweede manche. Het zat het Holtense duo deze keer; echt mee. Vanaf de twintigste start plaats wist August als vierde de eerste bocht in te duiken, nog net voor Hansi Bachtold en achter Janssen, Graf en Huwijler. August en Henk pakten iedere ronde één plaats en namen in de vierde ronde de kop over van Graf en stonden deze positie ook niet meer af. Even leek het er nog op, dat Bachtold de aanval inzette, maar in tweede po sitie rijdend ging hij wat al te gretig rijdend over de kop en viel terug naar een derde plaats. De uitslag: 1. August/Henk 2. Janssen 3. Bach told 4. Graf 5. Van Gastel. Johan Smit moest rijdend op de vijfde plaats met een vastloper vroegtij- SportBin Holten voort, 23e in 53.31 min. Marinus 1 Baltus, 27e om 54.32 min., zat de hele wedstrijd 'muurvast'. Bij de veteranen (40 t/m 50 jaar) deed Ge rard Beldman het heel erg goed met een vierde plaats in 53.47 min. Ap Koetsier die ietwat geblesseerd was, deed het toch redelijk in 1 uur en 2 min. en bleef in ieder geval wat Rijssense concurrenten voor. Komende zaterdag 20 juni staat in het teken van het Nederlandse ma rathonkampioenschap in Ensche de. Aan de start komen ook Dinant Markvoort en Chris Offringa. Ge zien de voorbereiding moet een tijd van 2 uur 50 min of sneller mogelijk zijn. Veel zal afhangen van de weersomstandigheden. Het legioen zal ook van de partij zijn. Er zijn ook prestatielopen over 56 en 10 km. Men heeft dan tevens toegang tot stadion Diekman waar de finish van de marathon is. dig de strijd staken. Hans van Goch wist als vijftiende nog net 1 punt te scoren. In de tweede manche lukte de start weer redelijk. August en Henk kwa men direct als vijfde door, maar nu zat Bachtold als derde en Van Gastel zesde. August wist na vijf ronden door te stoten naar een der de plaats, maar Van Gastel was inmiddels langszij komen, terwijl Bachtold, aangemoedigd door ei gen publiek, de kop genomen had en een voorsprong opbouwde. Van Gastel verdedigde zijn tweede plaats en August en Henk zagen geenkans dichterbij te komen en Janssen op de vierde plaats zag geen kans August te bedreigen. Johan Smit moest helaas weer op een goede zevende plaats met pech de strijd met een gebroken ketting staken. Timmerman werd zesde en Van Goch zevende. De dagoverwinning ging naar Bachtold met August en Henk op een tweede plaats en Janssen der- de. De tussenstand is nu als volgt: 1. August/Henk 141; 2. Van Gastel 139; 3. Bachtold 137; 4. Janssen 101; 5. Millard 71; 6. Husser 69; 7. Metter- scheid 69. Wethouder Westerik feliciteert de trotse kampioenen van FCC De Holtertrappers. Dat ook een relatief kleine vereniging tot grote prestaties in staat is, bewe zen de jeugdige leden van Fietscross- club De Holtertrappers tijdens bet Pinksterweekeinde in Emmeloord. Met vijf finaleplaatsen en twee natio nale kampioen werd de Holtense ver eniging de beste van Nederland. Vol op reden om met name Nederlands kampioenen Jeroen Grave en Bart Willems in het zonnetje te zetten. Dat gebeurde tijdens de clubwedstrijden van vorige week vrijdag waar voorzit ter Grave en wethouder H.J. Westerik lovende woorden spraken. Westerik memoreerde dat hij in' 1986 al te gast was geweest bij de Holtertrappers en er toen drie kam pioenen konden worden gehuldigd. De prijs voor de beste vereniging van Nederland noemde hij een goe de prestatie. „Gezond leven en goed luisteren naar de trainer" hield de wethouder van sportzaken de jeugdige crossers voor, „dan ko men de prestaties vanzelf'. Na mens het gemeentebestuur en de sportcommissie bood hij de twee kampioenen een geschenkbon aan. Voorzitter Grave memoreerde dat in de sport verdriet en vreugde dicht bij elkaar liggen. Van de Hol tense deelnemers waren er vijf de beste geweest tijdens de NK: Bart Willems, Berry Meerman, Gerben Pinkert, Harmen Klein Velderman en Jeroen Grave. Volgens de voor zitter moest men een beetje „maz zel" hebben omdat zowel Roy van de Linde als Henk-Jan Beldman tij dens de halve finales vielen. Grave betrok in de huldiging ook trainer Enzerink uit Lochem. Uit dank voor de vele trainingsuurtjes overhandigde hij hem de gewonnen verenigingsprijs. Nadat iedere fina list een bloemetje had gekregen werd de huldiging met een drankje besloten. Vooral in Nederland fs er nog steeds een groeiend aantal beoefenaars van de triathlonsport hetgeen vanzelf sprekend een steeds groter aantal wedstrijden oplevert. Op zaterdazg 22 augustus staat de derde editie van de Holtense triathlon op de kalender. Bij deze mini-triathlon hebben dege lijkheid en kwaliteit voorop gestaan in plaats van kwantiteit en financieel voordeel. Dat dit het juiste uitgangs punt was is deze jaren wel gebleken. Konden er in het eerste jaar 180 deel nemers worden begroet, het afgelo pen jaar was er een deelnemersstop ingesteld bij 225 personen. Uit de aan vragen is echter gebleken dat zonder deze stop dit aantal ver boven de 300 was uitgekomen. Ook de publieke be langstelling groeide sterk ten opzich te van het eerste jaar. Gezien het suc cesvolle verloop en de reacties ach teraf wordt er dit jaar van een maxi mum van 350 deelnemers uitgegaan. De organisatie zal dit jaar een iet wat officiëler karakter dragen. Daartoe is de Stichting Triathlon Holten in het leven geroepen, die op zijn beurt weer lid is van de Stichting Triathlon Nederland. Deze laatste werd onlangs geaccep teerd als lid van de Nederlandse Sport Federatie. Mederwerking verlenen niet min der dan vijf Holtense sportvereni gingen: Wielervereniging Holten, MAC De Holterberg, SV Holten, PV De Bergvliegers, zwembad Twen- haarsveld en ook recreatiebaa Twenhaarsveld. Tesamen zijn er meer dan 150 medewerkers op de been. Evenals afgelopen twee jaren is er een kwartwedstrijd (zowel recrea tief als prestatief) waarbij 1 kilome ter wordt gezwommen, vier ronden van 11,5 kilometer worden gefiets en twee ronden van 5 km gelopen. Vervolgens recreatief over een De aangekondigde sportnota laat nog op zich wachten. Dit komt om dat in tegenstelling tot vorige sportnota's er inhoudelijk meer werk moet worden verricht. Was vroeger de sportnota vrijwel uit sluitend een inventarisatie van de Holtense sportaccommodaties, dit jaar kan een uitgebreide nota tege moet worden gezien met daarin analyse van het sportgebeuren in Holten, het tarievenbeleid en een stuk sportstimulering. Nadat de lossing van de 172 inge- korfde duiven in Compiegne eerst uitgesteld moest worden, klaarde het weer later zodanig op dat om 12.30 uur de duiven in vrijheid ko nen worden gesteld. Dat het zo snel zou gaan, had niemand verwacht, want om 16.00 uur viel bij Anton ten Dam 2 de eer ste duif al op de klep. Met een snelheid van ruim 116 km per uur had deze duif de 407 km afgeroffeld. Binnen 20 minuten waren alle 43 prijsvliegende duiven afgeklokt. De uitslag was: 1.11.24a, A ten Dam2; 2.6.7.12.17, G. Egberts 3.13.29.39, M. Lodeweges; 4, H.J. Aaftink; 5.10.35, E. Venek laas; 8.9.24.33, Com. Oolbekkink- Tijhof; 14.20.25.30, H. Paalman; 15, H. Wansink; 16.21.23.26.27, Comb. Kwintenberg; 19.28.34, R. Ban- nink; 32, W. Aaftink; 37, mevr. Van Beek. achtste van de afstand: 500 m zwemmen (20 banen), 2 ronden van 11,5 km fietsen en 1 ronde van 5 km lopen. Het parkoers is gelijk aan dat van vorig jaar met dat verschil, dat het beruchte stukje fietsparkoers in de 'Hel van de Borkeld' is geasfal teerd. Het maximum aantal deel nemers is dit jaar op 350 personen gesteld. Inschrijven kan men vanaf heden t/m 1 augustus op tel. 05483- .61655 (Rekreatiebad Twenhaars veld). Het inschrijfgeld bedraagt f. 17,50 p.p. Betaling kan geschieden door overmaking op bankrekening 3285.65.911 (Rabobank/Holten) t.n.v. J.H.M. van Oyen, Holten ov.v. Triathlon Holten. De inschrijving wordt pas geldig na ontvangst van de betaling. Alle oude deelnemers krijgen één dezer dagen een folder thuis met alle gegevens. Gezien de racties vorig jaar wordt belangstel lenden geadvisserd zo snel moge lijk in te schrijven om teluerstellin- gen te voorkomen. De eerste groep start om circa 9.30 uur, zodat de eerste deelnemer om iets na 11.30 uur zal finishen. Meer informatie en ook deskundige tips kan men inwinnen bij Peter Corstanje, tel. 61655. Zondag 12 juli laat de Togaclub weer een bus rijden naar Bielstein, waar een grandpix zijspancross wordt verreden om het wereldkam pioenschap zijspancross. De bus is inmiddels helemaal volgeboekt, zo dat August en Henk flink wat sup- porterssteun kunnen verwachten van het legioen Holtenaren. De bus met aan het stuur de onverwoest bare Cockie vertrekt 's ochtends om 08.00 uur bij café Jan Maats. De entree voor de bussupporters is na overleg met de motorsportclub in Bielstein 14 DM, wat een korting van 4 DB betekent. Op het zondag in Olst gehouden concours hippique heeft Gerlinde van Dijk met Tianca de eerste prijs in dressuur klasse L (132 pnt.) be haald. Rikus Bronsvoort met Boe kanier werd eveneens eerste in dressuur, maar in de klasse B (132 pnt). Bij het B springen plaatste deze combinatie zich als vijfde. Ria Hogeslag met Grey Ghost won de vierde prijs bij het springen klasse L. De touwtreksters van OKIA wisten ondanks alle inspanning, op het eigen toernooi geen punt bij elkaar te trekken. Afgelopen zondag 14 juni werd het zesde competitietoernooi van ge west Oost georganiseerd door OKIA. Er werd getrokken onder ideale weersomstandgheden, wat ook een grote publieke opkomst met zich meebracht. Bij de jeugd 6 tallen tot 4190 kg won ttv Bekveld. Zij gaan met 85 pun ten royaal op kop, voor nr 2, Bisons met 58 pnt. Bij de jeugd 8-tallen tot 520 kg won ttv Bisons. Zij staan met 63 punten bovenaan, gevolgd door ttv Treklust met 46 pnt. De dames van OKIA trokken aan het langste eind. Zij behaalden geen enkel punt. De dames van De Groot werden dagwinnaar met 11 pnt en gaan met nog twee toernooi en voor de boeg aan de leiding met 59 pnt, gevolgd door Hoogewegmet 49 pnt en door de Halfweggirls met 26 pnt. OKIA staat op de vierde plaats met in totaal 10 pnt. In de 680 kg klasse is de spanning te snijden. Heure werd dagwinnaar met 11 pnt en gaat met 59 pnt aan de leiding, gevolgd door DES en de Kleigatenboys, ieder met 54 pnt. In de 720 kg. klasse waarin OKIA uit komt, is de spanning om de eerste plaats groot. Na vijf toernooien ging Halfwegboys met 94 pnt aan de leiding, op één punt gevolgd door Bisons. Bisons werd dagwin naar met 18 pnt, gevold door Half wegboys die 17 pnt behaalden. Dat betekende dat zij nu samen aan kop in de ranglijst staan met 11 pnt. OKIA voldeed goed. Zij behaalden 11 pnt, goed voor een zevende plaats. OKIA kwam 's middags uit in de 640 kg A en B-klasse. Het A-team was de laatste toernooien herstel lende. In de thuiswedstrijd was men niet zo sterk als men gehoopt had. De druk van de thuiswedstrijd was te groot. In totaal behaalde OKIA 8 pnt, goed voor een zevende plaats. Eibergen gaat na zes toer nooien aan de leiding met 93 pnt., gevolgd door Bisons met 88 pnt. OKIA staat op een vijfde plaats met 58 pnt. In de B klasse staat OKIA op een gedeelde vijfde plaats samen met Bisson. Halfwegboys werd dag kampioen en gaan ook in de rang schikking aan de leiding met 97 pnt., gevolgd door Noordijk 1 met 90 pnt en Olden Eibergen 1 met 89 pnt. In de vrije klasse deden ook enkele Holtense ploegen mee: Espelo, Beuseberg 1 en 2 en Holterbroek. Tvv Noordijk won deze klasse, de Holtense ploegen vielen niet in de prijzen. Op de vijfde competitiewedstrijd van hsv de Rietvoorn, die op 14 juni gehouden werd in de Berkel vin gen 32 deelnemers samen 26 meter vis. De grootste, een brasem, werd gevangen door H. Achterkamp, 48,5 cm. Hij staat daarmee boven aan in het klassement voor de grootste vis. De winnaar van dit klassement ontvangt een carbon- hengel ter waarde van ongeveer 450 gulden, beschikbaar gesteld door dierenspeciaalzaak Dick Zanting. De wedstrijd werd dit keer gewon nen door G,. Scholten met 2.85 cm. De overige uitslag was: 2. J.W. Plek- kenpol, 272 cm; 3. H. Achterkamp, 251 cm.; 4. G. van Aefst, 196 cm.; 5. B. Groot Obbink, 178 cm.; 6. F. Mensink, 151 cm.; 7. A. Zanting, 118 cm.; 8/9/10. W. Kettelarij, W. Pin kert, H. Kers, 108 cm. Het algemeen klassement is tot nu toe zeer spannend: I. G. Scholten, 585 pnt.; 2. G. Jan sen, 585 pnt.; 3. B. Gr. Obbink, 575 pnt.; 4. J. W. Plekkenpol, 565 pnt.; 5. H. Achterkamp, 560 pnt.; 6. G. van Aefst, 55 pnt. De filmmiddag voor de jeugd op 6 juni werd door de leden niet best bezocht. Hopelijk is er voor de praktijkmiddag op 27 juni bij het Vletgoor meer belangstelling. De aanvang is 14.00 uur. Het bestuur van de Rievoorn vraagt zich overigens af waar al die jeugdige vissertjes toch zijn. Bij het Vletgoor zie je ze vaak massaal vis sen, maar ze zijn nog lang allemaal geen lid van de hengelsportveren ging (hoewel dat wel zou moeten). Voor het geld hoeven de ouders het niet te laten, want het lidmaat schap van de Rietvoorn kost slechts 20 cent per week. Aanmel den bij de Rabobank. De tennisclub Holten heeft zater dag het competitieseizoen afgeslo ten. Het aantal kampioensteams bleef dit jaar beperkt tot één, het gemengde jeugdteam dat uit kwam in de vierde klasse zater dagcompetitie. Dinsdagcompetitie: In de afgelo pen zeven weken werd op de dins dag de damescompetitie gespeeld met 1 team in de derde klasse, 2 teams in de vijfde klasse en 1 team in de zesde klasse. Het le team wist zich uitstekend te handhaven, het 2e en 3e team eindigde helaas op een 8e plaats en lopen daarmee de kans te degraderen. Het 4e team handhaafde zich nog juist in zijn poule. Jeugdcompetitie: De Holtense ten- nisjeugd deed met 2 teams, een gemengd team en een jongens team mee aan de competitie op woensdag, terwijl er twee gemeng de teams op de zaterdag speelden. Het eerste gemengde team op de zaterdag werd dit jaar kampioen in de vierde klasse. De competitie bleef tot op de laat ste dag spannend, want de tennis club Raalte had evenals Holten, alle wedstrijd gewonnen zodat de laatste wedstrijd tussen Holten en Raalte de beslissing moest bren gen. Holten won uiteindelijk met 4- 1 Zaterdagcompetitie: In de senio ren-competitie speelden vier ge mengde teams en 1 herenteam. Voor het le gemengde team bleef in de 2e klasse tot het einde spannend om niet op een voorlaatste plaats te eindigen, hetgeen degradatie zou betekenen. Zij wonnen de laatste Het gemengde kampioens-jeugdteam van TC Holten: v.l.n.r staand: Kitti- na Jannink, Marco Willemsen, Pim Beukenkamp; daarvoor: Annemieke Klijnsma, Han Berghuis. competitiedag met 3-2 van de ten nisclub Delden en stelden daar door hun plaats in de 2e klasse veilig. Het 2e team bereikte een uitstekende 2e plaats. Dit team verloor met 4-1 van de tennisclub Goor, die daarmee het kampioen schap binnenhaalde. Het 3e ge mengde team had goede kampi oenskansen. De beslissende wed strijd tegen Almelo werd via een aantal spannende partijen met 3-2 verloren, waardoor Holten met evenveel punten als de kampioen, op een goede tweede plaats eindig de. Het 4e gemengde team had dit jaar een erg zware poule en eindig de uiteindelijk op de laatste plaats. Ook het herenteam had kampi oensaspiraties. Een aantal wed strijden werden overduidelijk met 5-0 gewonnen, helaas de beslissen de partijen tegen de Schapekolk uit Deventer werd op het nippertje met 3-2 verloren, zodat het heren team met evenveel punten als de kampioen op een 2e plaats eindig de. Zondagcompetitie: Drie Holtense teams namen deel aan de zondagcompetitie, twee ge mengde team in de 4e en 6e klasse en het herenteam, spelend in de 6e klasse. Alle teams handhaafden zich in hun klasse.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7