Vrouw centraal bij opleidingen Rainbow Adriaan Heemskerk winnaar totaaldag „Het was fijn werken met 't koor Helicon» Tuintips van Eddie Afscheid van dirigente Ineke van Jaarsveld HOLTENS NIEUWSBLAD JOKE LADIGES VERHUIST NAAR DEVENTER Beëdigd als makelaar Ingezonden Minder personeel in zwembad Geslaagd HMV boos op Muziekschool Midzomer nachtfeest De Schure Plaats ouderen bij SoCuWe DONDERDAG 18 JUNI 1987 Het was vrijdag 5 juni een drukte van belang aan de Walstraat 109 in Deventer. Het open huis dat Joke Ladiges uit Holten daar hield in de nieuwe behuizing van Rainbow Opleidingen trok volop bekijks. Buren, kennissen, familie en zakenre laties bewonderden de nieuwe behuizing van het opleidingsinstituut dat ooit op een Holtense zolderkamer werd gestart. Met hulp van Job Creation Midden- IJssel heeft Joke Ladiges (39) de zaken nu fors uitgebreid. Het succesverhaal van een bedrijf dat zich vooral richt op (herintredende) vrouwen. Al vanaf 1984 is Joke Ladiges zelf standig zakenvrouw. Vanuit een werkruimte op de zolder van haar woning aan de Canadastraat richt te ze zich aanvankelijk op het verle nen van secretariaatsdiensten met behulp van de computer. Daaraan werden echter vorig jaar automati seringscursussen toegevoegd. Cur sussen die zich vooral richten op vrouwen; met name die vrouwen die opnieuw de arbeidsmarkt wil den betreden. Vandaar de goede contacten die Joke Ladiges onder houdt met verschillende arbeids bureaus in den lande. In overleg met die arbeidsbureaus ontwikkelt Rainbow nu opleidingen toege spitst op de specifieke behoeften van herintredende vrouwen. Vrou wen die in de cursusruimtes aan de Walstraat voornamelijk vrouwelij ke docenten zullen vinden. „Dat past beter bij de achtergrond van de cursisten" vindt Joke Ladiges. In haar nieuwe bedrijfsruimte aan de Deventer Walstraat kan zij veel meer cursussen geven dan in haar woning in Holten. „Dat werd veel te krap" vertelt ze. „Op het laatst was niet alleen de zolder, maar ook de huiskamer ingericht als bedrijfs ruimte. Dan houd je geen privéle- ven meer over. Ik heb eerst in Hol ten omgekeken naar een geschikte ruimte, maar dat is niet gelukt. Hier heb ik een centraal gelegen en betaalbare ruimte met volop par keergelegenheid in de buurt. Ik blijf overigens wel in Holten wonen. De ZW Blauw Wit '66 organi seerde op zaterdag 13 juni ter af sluiting van het seizoen 1986/'87 op het sportpark 't Vletgoor voor de 16e keer haar jaarlijkse Totaal sport- en speldag waarop alle pu pillen, junioren en senioren in ak- tie kwamen. Het doel van deze happening is met alle leden van de vereniging als een grote familie gezellig en recrea tief bezig te zijn en de onderlinge band tussen spelers, leden, suppor ters, donateurs en ouders te ver sterken. Algeheel winnaar en kam pioen werd Adriaan Heemskerk uit de Waardenborchstraat en hij was buitengewoon in z'n sas met de prachtige wisselbeker die door Hotze Wiersma te Dokkum (oud voorzitter/speler van Blauw Wit) beschikbaar werd gesteld. Winnaar bij het Denaltv-schieten Op 3 juni is voor de Arrondisse- ments Rechtbank te Almelo onze plaatsgenoot G.A. Haverslag beë digd als Makelaar/Taxateur in On- roerdende Goederen. De heer Haverslag heeft zich inmid dels onder de naam Haverslag Ma kelaardij Onr. Goed gevestigd aan de Waardenborchstraat 19. Hij be middelt in de aan- en verkoop van bestaand en nog te bouwen on- roerd goed, verricht taxaties, geeft bouwadviezen en bemiddelt in het tot stand komen van hypotheeko vereenkomsten. om de Ben IJspeerd-bokaal werd Egbert Rietberg. Voor de finale plaatsten zich eveneens met drie treffers in de le ronde Dick Schup- pert en de amper drie turven hoge 9-jarige pupil Arno Jager die doel man Eddy van Dijk van Blauw Wit I met listige balletjes vlak langs de binnenkant van de paal geen schijn van kans gaf. In de beslissende se rie van 3 strafschoppen knalde Eg- bert drie keer raak en Dick en Arno elk 2 keer. Bij de senioren plaatsten zich voor de strijd om de fraaie wis selbeker Blauw Wit I en Blauw Wit 9. De veteranen gaven tien minuten goed partij maar lieten het afweten toen hun doelman de bal in het ei gen net werkte en een paar minu ten later Hans Stam de ruststand op 2-0 bracht. In de' 2e helft (even eens een kwartier) zorgde Jan Vrugteveen voor 3-0, Thijs Blok (4- 0), Aart Jan Spijker (onhoudbaar in eigen doel 5-0) en in de allerlaatste minuut bepaalde Jan Vrugteveen de eindstand op 6-0. Bij de senioren speelden in de wedstrijden enkele dames mee en ze deden dat zeer verdienstelijk. Alle medewerkers en deelnemers(sters) aan de sport dag ontvingen een mooi vaantje in de clubkleuren. Afscheid Tijdens de prijsuitreiking werd afscheid genomen van leiders/com missieleden Jan Aanstoot, Henry Thalen, Freddy Paalman, Henk Hulsman, Anton Beldsnijder, Fred dy Hulleman en J. Tuitert. Uitslagen: Spelcircuit meisjes: 1. Judith Hobert 82 p., 2. Jolanda Withaar 80 p. Spelcircuit pupillen F: 1. Gert Jan Bril 72 p.. Bedankt allemaal Graag wil ik iedereen bedanken voor de onvergetelijke middag van zaterdag j.l., toen ik tot mijn grote verrassing in de hoofdrol werd gevraagd in Radio Dies- senplas. Van Burgemeester Van Rap- pard tot directeur Postma trok ken kinderen, kleinkinderen, buren van Gelselaar, De Bor- keld en de Markeloseweg, fami lie vrienden, Bergruiters in uni form (wat mooi!), dominee's en oud-vakantievriendinnen aan mij voorbij. Ik was te druk en te beduusd om iedereen te bedanken, daarom via het Holtens Nieuwsblad als nog allemaal heel erg bedankt! Oma Beldman, kamer 113, Dies- senplas. Wat kunnen we in juni zoal doen in de tuin? Voor zover er rhodo dendrons aanwezig zijn kunnen de uitgebloeide bloemen daar van verwijderd worden. Dat be vordert de nieuwe knopvorming en het ziet er ook beter uit. Voor de seringen geldt hetzelfde. Ook mogen de hagen worden ge knipt: de Berberissen, Thuja's, Ligustrum (indien nodig). Zorg er verder voor dat de borders schoon blijven door ze regelma tig te schoffelen of te wieden. Bent u nog niet aan bemesten toegekomen, dan is daar nu de tijd voor. Het zogenaamde bij mesten kan gebeuren met de korrelmest 12+10+18 chloor- arm (ook voor het gazon). De hoeveelheid is ongeveer 2 kilo gram per 100 vierkante meter. Een klein beetje gedroogde koe mest kan ook; dat houdt tevens de konijnen en eekhoorns op enige afstand zodat die niet aan de jonge aanplant gaan knagen. Vorige maand had ik het over ziekten en plagen. U kon (en kunt) daar op reageren. Nu be handel ik een ziekte die bij u misschien in de kruisbessen zit. Bij de familie Hoeve aan de Kerkstraat staan die kruisbes sen met een schimmelachtige laag op de bes. Ik ben er wezen kijken en kwam tot de conclusie dat er Amerikaanse kruisbes- senmeeldauw op zat. Een licht bruine of donkerbruine schim mellaag die de groei sterk af remt. De behandeling is als volgt: spuiten met 50 gram dino- cap (bij kruisbessen spuiten zo dra de vruchten zijn gezet), de bespuiting enige malen herha len met tussenpozen van 7 tot 10 dagen, bij ernstige aantasting ook na de pluk spuiten. Houdt u zich wel aan de voorschriften en de veiligheidstermijn die op de verpakking staan vermeld. Bij eventuele onduidelijkheden, bij welk bestrijdingsmiddel dan ook, neem dan gerust even con tact met mij op of informeer bij de DMC of de Agrarische Unie. Daar gaan ze veel om met be strijdingsmiddelen. Let er bij de keuze van een bestrijdingsmid del op dat deze ook „bij "vrien delijk is. Volgende maand wil ik u wat meer wegwijs maken in het we reldje van die bijen. Verder hoop ik dat de familie Hoeve weer spoedig kan smullen van de kruisbessen. Tot juli, Eddie De 20.000 gulden bezuiniging die de sportcommissie voor ogen had voor het zwembad Twenhaarsveld, worden niet helemaal gehaald. Dit deelde voorzitter Johan Groene- veld mee tijdens de vergadering van de sportcommissie. Wel zijn door vermindering van het aantal medewerkers de personeelskosten flink gedaald. Ook de kassabezet ting op de onrendabele uren is te ruggebracht. De inkomsten zijn tot op heden nog minimaal door de bar slechte weersomstandigheden. Onze plaatsgenoot G. Pieterson is onlangs geslaagd voor het inge nieursexamen aan de Rijkshoge school te Groningón. Joke Ladiges in haar nieuwe bedrijfsruimte. Jaast automatiseringscurssusen als Introductie op de PC, Tekstver werking, Computerboekhouden, De PC en de Startende Onderne mer en Computergebruik voor de Secretaresse (Administratieve Kracht), biedt Rainbow ook admi nistratieve opleidingen aan voor management-assistente en zijn er opleidingen voor sollicitatietrai ning, Vrouwen in Management, 2. Arno Jager 70 p., 3. Martin Arfman 65 p. Pupillen E: 1Marco Schuiterd 82 p., 2. Hans Stam 81 p., 3. Gerben Beldman 78 p. Pupillen D: 1. Adriaan Heemskerk 100 p., 2. Gert Jan Ulfman 92 p. Junioren C: 1. John Spijker 95 p., 2. Henk Jan Veldhuis 86 p. Junioren B: 1. Hans Blok 107 p., 2. Edwin Beldman 102 p. Junioren A: 1. Erwin Saalmink 106 p., 2. Jacco Schuppert 103 p. Dames: 1. Marjan Elbersen 91 p., 2. Ans Kolkman 80 p. Heren: 1. Henry Thalen 103 p., 2. Rudie Drenth 95 p. Dames: Supp. tot 16 j.: Edith Bosschers. Supp. boven 16 j.Anneke van Doorn. Verkoopmedewerkster, commer cieel leiding geven, telefoontrainin gen, enz. Ze worden allemaal toege spitst op de specifieke doelgroep. Op dit moment wordt verder hard gewerkt aan een zogenaamde „be wustwordingscursus" voor vrou wen die al werkzaam zijn in het be drijfsleven of bij de overheid. Alle cursussen kunnen ook op lokatie worden gegeven. Het bestuur van de Holtense Mu ziekvereniging heeft zijn bezorgd heid uitgesproken over de plannen van de Muziekschool Holten om in de nieuwe opzet een opleiding ko perinstrumenten aan het pakket toe te voegen. In een brief aan het college van b en w vraagt de mu ziekvereniging geen toestemming te verlenen aan uitbreiding van het vakkenpakket van de muziek school die overlappend zou werken voor de muziekopleidng van HMV. Men vreest een concurrentiestrijd die niet in het belang is van het mu ziekonderwijs in Holten. De brief is dinsdagmiddag 'meege nomen' in het gesprek dat burge meester en wethouders hadden met het bestuur van de Muziek school. Het college wilde op voor hand nog geen uitspraak over de brief doen, maar waren met HMV van mening dat enige coördinatie in muziekonderwens gewenst is. Een samengaan tussen Muziek school en HMv zit er vooralsnog niet in omdat de rechtspositie van de leraren van de Muziekschool dit niet toelaat. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer D. van Dijk voor de verbouw van een landbouwschuur bij het perceel Raalter- - aan de heer H. A. Jongman voor het vergroten van de woning Schutersweg 15: - aan de heer B. van Wlnsen voor de verbouw van het zomerhuis Vianenweg 57; - aan de heer J. G. Wissink voor de bouw van een schuur bij het perceel Doorlopendedijk 3; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN; - aan de heer F. Heijda. Canadastraat 26; - aan de heer G. J. Teeselink. Dijkerhoekseweg 10; 3. aan hcrv. Jeugdraad toestemming verleend t.b.v. jeugd- en jongerendag op 17 oktober 1987; 4. aan Stichting Profronde Nederland toestemming verleend t.b.v. ophangen spandoek; 5. aan Holtense Handelsvereniging ontheffing verleend t.b.v. zomeralrtiviteiten; 6. aan Volleybalver. Mintonette toestemming verleend voor het houden van een sponsorloop op 16 juni 1987; 7 aan commissie Koningsschieten toestemming verleend t.b.v. schietwedstrijd op 18 juli 1987; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot dn afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd op maandag 22 juni a.s. spreekuur te houden. HINDERWET Terinzagelegging ontwerp-beschikking Opde Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten ligt vanaf 22 juni 1987 tot en met 6 juli 1987 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage de ontwerp beschikking ingevol ge de Hinderwet van: het Zuiveringschap West-Overijssel. Ruiterlaan 7 te Zwolle tot het oprichten en in werking hebben van een rioolgemaal ten behoeve van het verpompen van rioolwater aan de Dijkerhoekseweg te Holten. Voorts ligt deze ontwerp-beschikking, gedurende genoemde periode van 14 dagen iedere dins dagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 (Kantoor be heerder) te Holten. De ontwerp-beschikking omvat het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. Het bezwaarschrift moet bij Burgemeester en Wethouders van Holten Smidsbelt 6 te Holten worden ingediend vóór 6 juli 1987. Indien men dat wenst worden de persoonlijke gegevens van degene die een bewaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. TOEPASSING ARTIKEL 19 WRO TEN BEHOEVE VAM DIVERSE PLANNEN M.B.T. HET VAKANTIEPARK „TWENHAARSVELD". De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeen te door Aegon Recreatiebedrijven n.v. te Den Haag. Prins Mauritslaan 51. plannen zijn ingediend voor wijziging van het vakantiepark „Twenhaarsveld", plaatselijk bekend als Landuwerweg 17- 19, inhoudende: a. de bouw van 5 recreatiebungalows op het huidige sportveld, verplaatsing van dit sportveld, de bouw van een materiaalopslag en het aanpassen van de parkeerterreinen; b. de bouw van een overdekt zwembad nabij de bestaande centrale voorzieningen en het in verband daarmede slopen van 3 oude bungalows; c. de bouw van 23 recreatiebungalows op het huidige campinggedeelte. De ingediende plannen zijn niet in overeenstemming met het vigerende bestemmingsplan re creatieterrein „Twenhaarsveld". De verzoeken om bouwvergunning en de overige plannen kunnen daarom slechts worden inge willigd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Krachtens artikel 18, lid 2, Bro 1985 worden de verzoeken daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstel ling. Burgemeester en wethouders hebben besloten ten aanzien van bovenvermelde verzoeken (plannen) toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede liggen bovenvermelde plannen (verzoeken om vrijstelling) gedurende veer tien dagen, ingaande 22 juni 1987, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ie der ter inzage. Tevens liggen gedurende deze termijn ter inzage een exemplaar van he: vigerend bestemmingsplan en van het (schets-)ontwerp-bestemmingsplan voor dit vakantiepark. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling indienen bij burgemeester en wethouders van Holten. Holten, 18 juni 1987. Met het afscheid afgelopen zondag van Ineke van Jaarsveld-Kevelam van het koor Helicon is een stukje (koor- )geschiedenis verleden tijd gewor den. Sinds de oprichting van Helicon in 1974 was zij erbij betrokken ge weest in de functie van dirigente. Nu zal deze moeder van drie zoons zich in haar woonplaats Apeldoorn gaan be zighouden met enerzijds het dirige ren van het koor Emmanuel, ander zijds met het geven van orgel- en pia noles. Ineke Kevelam is Holtense van ge boorte en volgde op het moment van de oprichting van het koor een orgelo pleiding aan het Arnhemse conserva torium. Dat de gedachten uitgingen naar het vormen van een koor hield rechtstreeks verband met het idee, dat het op deze wijze gemakkelijker zou zijn om het nieuw uitgebrachte Lied boek voor kerken bij de gemeente in te studeren. Bij het zoeken naar een ge schikte dirigent(e) gingen de gedach ten al gauw naar haar uit en zo kwam het, dat Ineke korte tijd later de diri geerstok bij Helicon hanteerde. Eén van de redenen ook, waarom zij naar Zaterdagavond 20 juni zal in de jeugdsoos De Schure weer het jaar lijkse midzomernachtfeest worden gehouden. Zoals elk jaar zal er deze avond voor de inwendige mens weer voldoende aanwezig zijn, waarbij kan worden gedacht aan een eventuele barbecue of panne koeken bakken. Aangezien het geplande live-optre- den van deze avond helaas geen doorgang kan vinden en op korte termijn geen vervanging kon wor den geregeld, wordt een oproep ge daan aan een ieder die (onver- sterkt) een instrument kan bespe len. Gitaar, mondharmonica, kam metje met vloeitje, van alles is mogelijk om mee te nemen om op deze wijze het midzomernachtfeest muzikaal op te luisteren. Een mogelijkheid zou ook kunnen zijn, om een goede jam-session te houden. Om 22.30 uur die avond is er een speciale midzomernachtactiviteit, namelijk het spelen van jeu de bou les bij kunstlicht. Iedereen die met een ploeg van drie personen hier aan wil meedoen, dient f 1,- te beta len. Tientallen Hol tenaren, waar onder kinderen en leidsters van de Zondags school kwamen zondag af scheid nemen van Helicon-di- rigente Ineke van Jaarsveld- Kevelam. haar eindexamen een aanvullende opleiding orgel/kerkmuziek met als hoofdvak koordirectie ging volgen. Het jongerenkoor Helicon startte met zo'n 25 Holtenaren. Een gemengd koor, waarin meerdere gezindten wa ren vertegenwoordigd. Wekelijks werd er gerepeteerd, vaak onder be geleiding van een combo, bestaande uit onder andere piano, dwarsfluit en een contrabas. Ineke: „Er komt dan een moment, waarop je van jongeren koor meer cantorij aan het worden bent. Het jongerenkoor bezat echt een eigen repertoire en nu sluit onze zang aan op de dienst. We doen veel wissel zang en werken functioneel mee, bij voorbeeld door het zingen van liede ren ter aansluiting op de lezing". Het huidige koor bestaat uit ongeveer 35 leden, variërend van 15 tot 40 jaar. Voor Ineke betekende het de laatste tijd, dat ze naast de wekelijkse repeti ties eens per maand voor een uitvoe ring naar Holten moest reizen vanuit Apeldoorn. Daarnaast trad men ook nog buiten de gemeente op in omlig gende plaatsen. Na 14 jaar 'trouwe dienst' zal zij nu ;'haar' koor vaarwel zeggen. Het wonen en deels al werken in Apeldoorn èn het feit, dat zij een gezin heeft, is haar toch te veel gewor den. Ook haar man Bert is dirigent en in de praktijk betekent het, dat er vaak te weinig tijd overblijft voor het gezin. Met veel plezier en voldoening kijkt de scheidende dirigente terug op de ach terliggende jaren. Ik heb het als bij zonder fijn ervaren om met Helicon te mogen werken. Het geeft een enorme voldoening om met een relatief be scheiden koor te beginnen en datzelf de koor in de loop der jaren te zien uitgroeien tot wat het nu is geworden. Ik zal er met heel veel plezier aan blij ven terugdenken". Duidelijk hoogtepunt voor haar tij dens de Helicon-periode was wel de viering van het 10-jarig bestaan van het gezelschap. „We traden toen op met een strijkersensemble en gaven een concert met werken van onder an der Mozart, Haydn en Vivaldi. Dat is echt gelegenheidsmuziek, maar voor mij persoonlijk was het een uiterst in drukwekkend gebeuren". Afgelopen zondag was het de laatste maal, dat Ineke van Jaarsveld in het openbaar met Helicon optrad. Welis waar zal zij tot 1 juli a.s. als dirigente aanblijven, doch enkel nog de repeti ties bijwonen. Na afloop van de dienst in de NH kerk bestond er de gelegen heid om afscheid te nemen. Herman Kampman van de Stich ting Sociaal Cultureel werk voor Holten heeft.voorgesteld de Stich ting Welzijn Ouderen onder te brengen bij de SoCuWe. Naar zijn mening zou dit, vooral'in verband met de bezuinigingen, de beste op lossing zijn. Kampman deed dit voorstel tijdens een lezing die hij hield voor de PCOB in De Kande laar. Zijn voorstel werd met gemengde gevoelens ontvangen. Het - voorlo pige - bestuur van de ouderenbond zag toch nogal wat bezwaren. Men was bang dat de ouderen met hun specifieke problemen toch te wei- ning aandacht in het grote geheel zouden krijgen. Wel is de ouderen bond bijzonder tevreden over het besluit het dorpshuis te bouwen in de Tuinstraat; centraal gelegen en gemakkelijk bereikbaar voor de meeste ouderen. Op 1 september zal de PCOB een huishoudelijke vergadering hou den. Dan zal een gekozen bestuur worden samengesteld.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5