De Marke verrast met persona! computers Inschrijving open voor volwassenenonderwijs Jaarboek ten doop in gemeentehuis Van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Uit het politierapport HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Fietsen met J overni Geslaagd HK;/' f/ Hrk' v V A WÈ&M -if dingen ontvangen over „verdach- streeks 02.00 uur werd op de paral- AFSCHEID VAN 120 GESLAAGDEN DONDERDAG 18 JUNI 1987 3 DONDERDAG 18 JUNI: Club- kampioenschappen jeugd TC Holten. VRIJDAG 19 JUNLClubkampi- oenschap jeugd TC Holten; 20.00 uur kantine Meermans kamp Jaarvergadering s.v. Hol ten. ZATERDAG 20 JUNI: Boel dag HMV; buitentoernooi Min- tonette; vogelschieten Dijker- hoek; Midzomernachtfeest j.s De Schure. ZONDAG 21 JUNI: Finales clubkampioenschappen TC Holten. MAANDAG 22 JUNI T/M ZON- Gevonden: vier huissleutels met label Bank of America; zil veren kinderarmband met naamplaatje met datum; vier sleutels aan ring met flesseope- ner; reserveband wielrenners- fiets in nylontasje; groene werp hengel met molen; ring met twee sleutels en sticker Tiel- beekgarage. Verloren: gouden schakelarm band; rode portemonnee met f. 150.-; bromfietstrapper; verze- DAG 28JUNI: Open KNLTB- tennistoernooi TC Holten; 19.30 uur Raadsvergadering in ge meentehuis. VRIJDAG 26 JUNI: School- en Volksfeest Dijkerhoek; 20.00 uur de Kandelaar: concert do centen Muziekschool; 16.00 uur afscheid J. Vuuregge in gemeen tehuis. ZATERDAG 27 JUNI: Schooi en Volksfeest Dijkerhoek: Vis- demonstratie De Rietvoorn in vijver 't Vletgoor; 10.30-12.30 uur: open dag muziekschool. ZONDAG 28 JUNI: Gemeen- tezondag Ned. Herv. kerk. keringsbewijs brommer in rood mapje; plastic bal met Tom en Jerry afbeelding; geelgouden verlovingsring met inscriptie Paul; metalen dameshorloge; 2 sleutels aan „fluiC'sleutelhan- ger; 2 sleutels in beige etui; zive- ren schakelarmband. Zoekgeraakte dieren: een zwart poeje met witte bef; grijswitte tortelduif. Gevonden dieren: Rothweiler; groene grasparkiet. Het eerste exemplaar van het Jaar boek Overijssel zal op 24 juni in het gemeentehuis van Holten wor den overhandigd door de schrij ver, de oud-journalist en oud-wet houder van de gemeente Deventer, nu statenlid voor het CDA Klaas Vos, aan de Commissaris der Ko ningin mr. Niers. Als lokatie is voor Holten gekozen omdat de twintigste editie van het Jaarboek Overijssel gewijd is aan de ontwikkelingen in het openbaar bestuur in de provincie, de geschie denis van het gemeentewezen in de provincie en de raadhuizen. Holten is het nieuwste huis der gemeente van de provincie. Holten neemt in het boek een voor name plaats is. Niet in de laatste plaats omdat zijn geschiedenis zo nauw verbonden is met het Marke wezen, dat Thorbecke als basis koos voor de opdeling van ons land in gemeenten. Bovendien heeft Holten onder zijn bestuurders mar kante figuren geteld. Burgemees ter Van de Borch van Verwolde, die als een van de heel weinige burge meesters in het land gebruik maak te van de bepaling in de Gemeent- wet, dat de burgemeester ook lid van de gemeenteraad kon zijn. Hij liet zich destijds kandidaat stellen voor de liberale partij. Dat verraste de politiek geïntereseerde Her vormden van Holten, want zij had den altijd in de veronderstelling geleefd, dat de burgemeester wel Christelijk-Historisch georiënteerd zou zijn. Ook komt burgemeester Enklaar ter sprake. Hij was binnen het burgemeesterscorps van Over ijssel een opmerkelijke figuur. Het gedeelte over de raadhuizen in de provincie is geschreven door de Zwolse architect Theo Verlaan. De foto's zijn van de bekende Giet- hoornse fotograaf Ger Dekkers. De overhandiging vindt plaats in het gemeentehuis om 16.00 uur in aan wezigheid van vele provincie- en gemeentebestuurders uit Overijs sel. Van maandag 22 tot en met donder dag 25 juni kan men meefietsen in de Fietsdriedaagse van Joverni. Daarbij fungeert de donderdag avond als inhaalavond. De afstan den zijn 15 en 30 kilometer door de Sallandse natuur. Start en finish bij het Timmermanshuis in Nieuw Heeten. Iedereen die de afstand volbrengt ontvangt een herinne ring. Het inschrijfgeld bedraagt f 2,50 voor deelnemers beneden de zestien jaar en f 5,00 voor ouderen. Vol aandacht luisterden de aspirant leerlingen van de Dagmavo naar de les Duits. Vorige week donderdagochtend hield de Dagschool voor Volwassenen in Holten Open Huis aan de School straat. Belangstellenden konden er informatie inwinnen over het vakken pakket, cursusgeld e.d. Voorts be stond er gelegenheid om een les bij te wonen van Duits, Frans of geschiede nis. Wegens de Pinkstervakantie van de basisscholen bleek dat laatste voor een aantal vrouwen helaas onmoge lijk. De landelijke Open Dag was dui delijk niet in overeenstemming met de regionale schoolvakanties. Voor belangstellenden bestaat echter als nog de mogelijkheid om een les bij te wonen. Zoals bfj velen reeds bekend, ver zorgt de Scholengemeenschap Midden-IJsel uit Deventer regio naal onderwijs voor volwassenen en jongeren. Daartoe is in Deventer zelf een dag- en avondschool geves tigd en bestaan in Holten, Raalte, Twello en Zutphen nevenvestigin gen met dagafdelingen. De school kent opleidingen voor de officiële diploma's en certificaten (=deeldi- ploma) van vwo, havo, mavo en meao. De 'Dagmavo voor volwassenen' in Holten bestaat sinds 1978 en is ge vestigd in kleuterschool Repel steeltje aan de Schoolstraat 6. Een ieder die volledig lager onderwijs heeft gevolgd en 16 jaar of ouder is kan met een opleiding beginnen. Voor alle duidelijkheid: vrouwen èn mannen, (jong-)volwassenen èn ouderen kunnen zich inschrijven. Het is daarbij mogelijk om met eni ge achtergrond in te stromen in een reeds bestaande groep. Het cursus jaar loopt parallel met het normale dagonderwijs. Dit geldt zo veel mo gelijk ook voor de vakanties. In het lesprogramma passen ook de uitstapjes die de cursisten van tijd tot tijd maken naar telkens weer verschillende plekken in Neder land of zelfs in het buitenland. Zo is er door de cursisten Spaans een reis naar Spanje gemaakt en werd Ber lijn reeds meermalen door de cur sisten Duits met een bezoek ver eerd. Eenmaal per jaar biedt de Dagmavo Holten alle cursisten de gelegenheid deel te nemen aan een dagexcursie naar de Randstad. Vo rige maand mei bezocht men met 51 van de ongeveer 100 cursisten Rotterdam, waar het museum Boy mans Van Beuningen werd be zocht en onder begeleiding van me dewerkers van de Dienst Ruimtelij ke Ordening en Stadsbebouwing een rondwandeling werd gemaakt door de oude haven en 'Nieuw Tor- remolinos' (Piet Blom-woningen). Open huis Bij de dagopleiding in Holten be staat het vakkenpakket momen teel uit Nederlands, Frans, Duits, Engels, Spaans, geschiedenis en textiele werkvormen. Per vak is de cursusduur in principe drie jaar, maar de inschrijving geldt steeds voor één cursusjaar. Aan het eind van de studie kan men per vak exa men doen en een certificaat beha len. Degenen die de studie zonder examen afronden ontvangen van de school een getuigschrift. De laatste les van dit seizoen zal op 2 juli a.s. worden gegeven. In over leg met coördinatrice Anne Kok (Het Landeweerd 83, tel. 62914), kan men zich daarvoor aanmelden om een indruk te krijgen van de manier waarop het volwassenenon derwijs in Holten functioneert. Bij haar kan men zich ook inschrijven voor het komende schooljaar. Bij de inschrijving is een kopie van paspoort of rijbewijs vereist. Men ontvangt dan een voorlopig les rooster, alsmede een overzichtelijk informatieboekje met daarin onder andere opgenomen de boekenlijst. Tot de vakantie is er iedere dins dagochtend tussen 09.00 -10.30 uur gelegenheid om inlichtingen te vra gen en eventueel tot inschrijven op het adres aan de Schoolstraat. Voor geïnteresseerden laten we hieronder het rooster voor het ko mend seizoen volgen: Maandag: Frans 3 8.30-10.00 uur; Frans 2 10.15-11.45 uur; Spaans 2 10.15-11.45 uur. Dinsdag: Engels 1 08.30-10.00 uur; Nederlands 110.15-11.45 uur; Woensdag: Engels 3 08.30-10.00 uur; Nederlands 2 08.30-10.00 uur; Engels 2 10.15-11.45 uur; Neder lands 3 10.15-11.45 uur; Donderdag: Duits 3 08.30-10.00 uur; Textiele werkvormen 08.30-10.00 uur; Duits 1 10.15-11.45 uur; ge schiedenis 3 10.15-11.45 uur. Kapper Herman Stegeman van kapsalon Elegant is op 1 juni te Utrecht geslaagd als bevoegd club trainer van de TAKON, de Tech nisch Artistieke Kappers Organi satie Nederland. ARTS: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36. 24-uurs bereikbaarheid: tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. TANDARTS: J. Webbinkde Ruyterstraat 19, Rijssen. Tel. 05480-14140. DIERENARTS: W.C.C. Wamelink, Houtweg 18, Holten. Tel. 05483-62004. Dierenpraktijk Holten S. Min- nenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Overleden: M. van der Wal, oud 69 jaar, (overl. te Deventer). G.J. Kruiskamp-Paalman, oud 94 jaar (overl. te Gorssel). J. Kuipers, oud 74 jaar (overl. te Deventer). In de nacht van 8 op 9 juni werd gemeld dat er mogelijk werd inge broken in een woning in de Wan- sinkstraat. Een buurtbewoner zag uit een tuin bij een woning een knaap komen die zich achter een heg verstopte. Even later ging die knaap er op een race-fiets vandoor. Bij een ingesteld onderzoek bleken de bewoners te slapen en ook waren er geen braaksporen. Tot nu is niet gebleken of er in die omgeving inge broken werd. Overigens is de poli tie erg blij met dit soort meldingen! daar plotseling geconfronteerd met een man die zijn kamer binnen kwam. Deze maakte in het Engels een smoesje dat hij de manager zocht en werk wilde hebben. Duide lijk is dat dit gesprek niet leidde tot een arbeidscontract maar tot de vlucht van de man. Het gaat hier om een donkere man, van ongeveer 20 jaar. Hij was met een Japanse blauwe auto waarvan aan de hand van het nummer vastgesteld kon worden dat deze te Barneveld was ontvreemd. f k i ij\\ Deze week werden meerdere mei- Inde nacht van 13 op 14 juni, om- Ij j te" personen die belangstelling lelweg van de Markeloseweg, ter i voor woningen hadden. Bij onder- hoogte van de Land uwerweg een BlwBK';,; U zoek bleek het te gaan om me'nsen 17-jarige bromfietser van de weg 'fêjjtëdf&SiïBr-*>«. f> l&i'&éi. die bezig zijn met taxaties voor de gereden die hierdoor te vallen jpMN y,,,onroerendgoed belasting. Dit zal kwam. Een en ander had schade f- 'v 'y ff 11 1 i voorlopig nog enige tijd in de ge- aan kleding en brommer tot gevolg. «MMff fj y' wÊÈËÊÈjli** i meente sPelen- Mocht men toch De automobilist vond het niet no- f f* l! 1 \ÊJS zij11 twijfels hebben dan rustig een dig te stoppen en ging er vandoor. en ander melden zodat de politie Het gaat om een rode Volkswagen Een van de geslaagden van De Marke krijgt uit handen van schoolbestuurslid mevrouw Groot Obbink het kan bekijken of het niet gaat om Golf met een mannelijke bestuur- diploma. personen met een andere belang- der van ongeveer 20 jaar. stelling! Op 11 juni werd een snelheids controle gehouden op de Larense- weg. Ruim 100 auto's werden ge controleerd waarbij 10 bekeurin gen werden uitgedeeld. De hoogst gemeten snelheid was 81 km/u. 13 juni bleek dat vandalen het no dig hadden gevonden de „stads- gids" aan de Larenseweg te slopen. In de zelfde nacht speelden zich nog meer gevaarlijke taferelen af op de Markeloseweg. Een Holtens automobilist wilde een voor hem rijdende auto inhalen die vervol gens zijn snelheid opvoerde en daarmee het passeren onmogelijk maakte. Nadat men weer achter de betreffende auto reed werd met lichtsignalen aangegeven dat der gelijk gedrag niet op prijs werd ge- Men had de ruit voor de kaart weg steld. Hierop stopte de andere auto De diploma-uitreiking voor 120 ge slaagden van Scholengemeenschap De Marke kreeg vorige week vrijdag een extra feestelijk tintje toen direc teur J. Koelemaij bekend maakte dat het ministerie van Onderwijs voor het nieuwe schooljaar negen nieuwe per sonal computers beschikbaar heeft gesteld. Voor de Holtense school voor huishoud- en nijverheidsonderwijs en agrarisch onderwijs betekent dit een complètering van het al ingerichte au tomatiseringslokaal. De schenking van het ministerie vindt plaats in het kader van het NIVO-project, dat erop gericht is het voortgezet onderwijs in een pe- riode van drie jaar te voorzien van computer-apparatuur en program matuur. Dit om informatica toe gankelijker te maken voor alle leer lingen, ook die in het beroepson derwijs. Directeur Koelemaij bena- drukte dat hij bijzonder gelukkig is met deze gift. Temeer daar ver schillende docenten al bijscho lingscursussen hebben gevolgd en er een grote hoeveelheid leerstof beschikbaar is. Ook de leerlingen staan over het algemeen positief te genover automatisering. Zij zullen na een wat speelse intro ductieperiode meer serieuze toe passingen gaan gebruiken. De Mar ke heeft al ervaring opgedaan met software voor leerlingen met een achterstand op bepaalde gebieden, bijvoorbeeld Nederlands of wis kunde. Ook voor het vak Kantoor praktijk bieden de nieuwe compu ters mogelijkheden, waarbij ge dacht wordt aan tekstverwerking en administratie. Diploma's Van de 120 afgestudeerden hebben er ondertussen twintig een baan ge vonden. De rest zet de studie voort. Directeur Koelemaij was vooral ge lukkig met het grote aantal ge slaagden op D- en C-niveau. De kansen van deze leerlingen in het middelbaar beroepsonderwijs zijn daarmee aanzienlijk groter. De Marke koos twee" jaar geleden be wust voor een herstructurering van het onderwijs, in die zin dat de theoretische vakken meer aan dacht kregen. Koelemaij drong er bij de leerlingen dan ook op aan hun studie met doorzettingsvermo gen voort te zetten. Uiteraard wijdde de directeur in zijn toespraak ook enige woorden aan de nijpende huisvesting voor de Marke. Hij is ervan overtuigd dat deze school voor lager beroeps onderwijs haar taak in de onder wijsvoorziening van Holten en de regio nog beter kan vervullen wan neer de huisvestingsproblemen op gelost zijn. De bovenbouw van het LHNO zal na de zomervakantie over een veel betere accommodatie beschikken. Niet alleen door het compleet ingerichte computerlo kaal, maar ook door de aangepaste getrokken en tevens de reclame plaat vernield. In de namiddag op 13-6 werd in lokalen voor technische handvaar digheid, mode en kleding en ge zondheidszorg. Daarnaast bestaan een woning aan de Dijkerhoekse- er plannen voor de inrichting van we£ een „insluiper" ontdekt. De een professionele grootkeuken met zoon des huizes was bezig met huis een serveerruimte. werk op zijn slaapkamer en werd midden op de weg kennelijk met minder goede bedoelingen. Hierop reed men de auto voorbij die hierop de achtervolging inzette tot aan de woning van de melder. De betref fende bestuurder mag zich voor zijn handelingen komen verantwoor den op het politiebureau. NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. J.G. Beerthuis (Bathmen). 19.00 uur: Mej. B. v.d. Brink (Groningen). Uitgangscollecte: Protestants Interkerkelijk Thuisfront. Oppasdienst: mevr. Schoolen- Ebrecht en Margreet Veldman. Diessenplas: woensdag 24 juni 19.30 uur: ds. W. Visser. GEREF. KERK: 09.30 uur en 19.15 uur: ds. T.J. Hagen van Westendorp. In bei de diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Kindernevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. mevr. T. Heusinkveld; groep 7 en 8 o.l.v. mevr. J. Stam- Slotboom. Oppasdienst: mevr. Tromop- Nijkamp, mevr. Hulsman- Zwiers, mevr. Tromop-Prins en mevr. Saalmink-Stam. R.K. KERK: 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne m.m.v. de gebroeders Gerrit sen. Gezongen wordt „MIssa in honorem St. Friedrici". DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. W. Vons (gezins- dienst). Uitgangscollecte: Pro testants Interkerkelijk Thuis front. OKKENBROEK: 09.30 uur: mevr. J.G. ter Heege- Prenger, Markelo. Uitgangscol lecte voor de diaconie. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. E.J. Cornelissen-Top, oud 88 jaar, (overl. te Deventer). Gehuwd: G.J. Kampman, oud 28 jaar, Holten en: J.F. Krikkink, oud 22 jaar, Hol ten. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 3