Sponsorloop brengt ruim elf mille op Dijkerhoek viert feest m Hoitens Nieuwsblad Muziekschool Holten sluit het seizoen af WEEK DEZE Toneel, optocht, soudmixshow en Tünelüken Concerten en open dag Het wordt menens op Smidsbelt Estafette: dertig mille voor Vogel bescherming Fotograaf V Vergadering gemeenteraad Rectificatie vakanties U ontvangt een fraaie BON Opbrengst AVO-collecte Zaterdag Boeldag HJvtV Hoitens Nieuwsblad Donderdag 18 juni 1987 - 38e jaargang - nr. 24 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Helicon Het jongerenkoor Helicon gaat een moeilijke periode tege moet. Dirigente Ineke van Jaarsveld-Kevelham, vn de op richting af aan nauw betrokken bij het koor, heeft besloten er mee te stoppen. In het Hoitens Nieuwsblad een gesprek met de oud-Holtense. Fietsen "Waar een kleine club groot in kan zijn", merkte wethouder Westerik op toen hij vrijdag de kampioenen van de fïetscross- club Holtertrappers huldigde. Een zeer terechte hulde want de Holtense fietscrossers heb ben in Emmeloord getoond de beste fietscrossclub van Neder land te zijn. De Supportersvereniging van de SV Holten kan tevreden zijn. Zo'n 140 handballers, voetballers, atleten en een enkele schaker van deze omnivereniging zetten afgelopen zaterdag hun beste beentje voor en liepen elfduizend driehonderd gulden bij elkaar. Geld dat de jeugd van de SV Holten ten goede komt en wellicht ooit nog eens gebruikt kan worden voor de inrichting van een slecht weer-accommodatie. Dat is immers de grote wens van de vereniging die voorafgaande aan de loopathon de nieuwe atletiekaccommodatie en het verharde handbalveld op een informe le wijze in gebruik nam. Onder het toeziend oog van de wet houders Dalhuisen en Westerik werd al meteen druk gebruik ge maakt van de nieuwe accommoda tie. De handbalafdeling werkte on derling wat partijtjes af en aan de andere kant van het sportpark leef den de atleten zich uit in de nieuwe verspringbak. Speciale gast was daar Frits Kramer, de grondlegger van de atletiek in Holten, die van uit het verre Swifterbant naar Hol ten kwam om de eerste sprong van 4 meter 25 in de annalen te laten vastleggen. Nadat iedereen de, met veel zelf werkzaamheid tot stand gebrach te, aanwinsten van handbal en atle tiek had bewonderd kon het start schot worden gegeven voor het gro te gebeuren: de sponsorloop. Maar niet alvorens erelid good old Rinus den Heijer met een eerste rondje om het hoofdveld de eerste 60 gul den in de kas had doen vloeien. Zijn vrouw Gerritje gaf daarop het startsein voor de jeugdige lopers en loopsters tot 10 jaar. De veertig deelnemers in deze leeftijdsklasse hadden een kwartier de tijd om zo veel mogelijk rondjes te lopen en ze deden dit erg fanatiek. Met name de speciaal ingehuurde stempe laars aan de finish hadden hun han den soms vol. Menige oma, opa, oom, tante, verre neef, buurman, vriend of vriendin of kwam de ver richtingen van het jonge grut be wonderen en schrok na afloop vaak nog van het bedrag dat hun lopers aan dubbeltjes, kwartjes en gul dens bij elkaar hadden gelopen, ge wandeld of gestrompeld. Daarmee is tevens het karakter van deze sponsorloop aangegeven. De jeugd, liet zich niet onbetuigd bij de sponsorloop van sv Holten. Geen keiharde commercie, maar meer een familiedag waarbij elke gelopen ronde en ieder dubbeltje welkom was. Dat er ook nog het een en ander kon worden afgelachen was niet in het minst de verdienste van microfo- nist Jan Luesink. Hoewel hij flink wat lopers sponsorde en er met de minuut armer op werd, hield hij er de stemming met menige kwink slag de hele ochtend in. Vooral bij de oudste groep die voor een uur lo pen had getekend. En dat er in zo'n uur nog heel wat rondjes zitten voelde menige sponsor bij de afre kening pijnlijk in zijn of haar porte- monnaie. Dat de jeugd van Holten met al dat geld weer heel wat sport- plezier geboden wordt, zal die pijn echter aanzienlijk verzachten. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Hoitens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: V7. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel.05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii In de afgelopen weken heeft de rijkspolitie Holten tegen de hon derd waarschuwingsbonnetjes uit gedeeld aan automobilisten die op de parkeerterreinen rond het nieu we gemeentehuis buiten de met een witte P aangeduide vakken parkkeerden. De tijd van alleen maar waarschu wen is nu echter voorbij en wordt het menens. Binnenkort krijgt men voor foutparkeren de rekening ge presenteerd: f. 35 gulden voor elke overtreding! De Pieterpad Milieu Estafette heeft dertigduizend gulden opgeleverd voor de Vogelbescherming. De es tafette, waaraan op tweede Pink sterdag ook Holtenaren hebben meegewandeld op het traject Hol- ten-Hellendoom, werd afgelopen zaterdag beëndigd in Pieterburen. Met ingang van heden heeft foto graaf henk Mulder besloten zijn medewerking aan het Hoitens Nieuwsblad te beëindigen. Voor een aanvraag van foto's van geplande evenementen dient men in het vervolg tijdig, dat wil zeggen tenminste een week van te voren de redactie van het Hoitens Nieuws blad in kennis te stellen. Uitzonde ring vormen hierop onverwachte gebeurtenissen, dat spreekt van zelf. De Dijkerhoekse bevolking - en velen met hen van buiten de hechte en bloeiende buurtschap - zet op zaterdag 27 juni de bloemetjes buiten ter gelegenheid van het jaarlijkse School en Volksfeest, dat dit jaar voor het eerst op verzoek van de elders werkende Dijkerhoekers op vrij dag en zaterdag wordt gehouden, waar door de verwachte belangstelling groter zal zijn dan ooit. Het festijn wordt vrijdag 26 juni ingezet met een gezellige middag voor de jeugd en 's avonds voortgezet met een toneelavond in zaal het Bonte Paard, verzorgd door de Dijkerhoekse Amateur Toneel DAT met het komische toneelstuk 't Is maar tijdelijk. De feesta vond begin om 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Het eigenlijke feest begint zater dagmorgen met de optocht die on danks het vroege uur elk jaar weer tal van belangstellenden trekt. Zo wel door de jeugd als de ouderen is er dit jaar weer zorg besteed aan het versieren van de grote wagens, karretjes, fiets en andere vihikels die zich on negen uur bij de Bos- school verzamelen om daarna in optocht, met de Holtense Muziek vereniging voorop, naar de feest- weide zullen begeven. Ongetwijfeld zullen heel wat Dijkerhoekse en Holtense hete hangijzers in de op tocht de aandacht krijgen en het zou ons niet verbazen als de record poging van de 'concurrent' Splo op houden met onder andere ringste- de korrel wordt genomen. Na de op- ken per fiets voor dames en heren, tocht wordt er feest gevierd met on- hindernisbaan (individueel en pa- der andere een stoelendans voor de ren)- De spectaculaire afsluiting leerlingen van obs Dijkerhoek, ge- van het buitengebeuren - Tünelü- volgd door een stoelendans voor de ken - begint om kwart over drie. dames, die omstreeks half elf plaats q zal vinden. De kinderen kunnen ^OUnumiX daarna deelnemen aan allerlei spel- Niet minder dan elf Dijkerhoekse letjes waarmee leuke prijsjes te inzendingen, zowel individueel als winnen zijn. Het feest wordt extra groepen van diverse verenigingen, luister bijgezet door een groot luchtkussen voor de jeugd en de ou deren kunnen hun krachten meten op de Kop van Jut. 's Middags van af half twee worden op het feestter rein de traditionele volksspelen ge- Fiets 'm der in, was vorig jaar een van de hoogtepunten van het School en Volksfeest Dijkerhoek. Dit jaar is dat het spectaculaire spel Tünelüken, waarvoor geen duidelijke Ne derlandse ver taling voor voorhanden is. r: - i. zijn 's avonds te bewonderen in de Dijkhoekse versie van de sound- mixshow. De Dijkhoekse deelne mers worden gejureerd door een deskundige jury met daarin twee rasartiesten, Dika van de Wierden- se Revue en Harm oet Riessen. Bei de avonden kan er gedanst worden. Vrijdagavond op muziek van het duo Bokkinga en zaterdags op mu ziek van The Cherry's. Vogelschieten Belangrijke gast op het School- en Volksfeest zal ongetwijfeld zijn de Schutterskoning 1987, die komen de zaterdag, 20 juni zal worden ge kroond. In samenwerking met de Dijker hoekse Schietvereniging De Zaag molen wordt zaterdag door de Volksfeestcommissie op het terrein bij het Bonte Paard het vogelschie ten georganiseerd met als inzet de titel Schutterskoning 1987. De kaartverkoop begint om 19.00 uur. Om precies 20.00 uur zal het eerste schot gelost worden door de rege rende koning Bert Wissink van Jan de Schilder. De nieuwe koning (of koningin) zal direct na afloop van het schieten door de Dijkhoekse schutterij in het Bonte Paard wor den gehuldigd. De gemeente Holten zal in de ko mende raadsvergadering, die ge houden wordt op maandag 22 juni, aanvang 19.30 uur, voorstellen de Algemene Politieverordening te wijzigen. In artikel 37 van de APV is bepaald, dat uitsluitend bij onthef fing, verleend door het college van b en w, een inzameling gehouden mag worden of goederen ter ver koop aan te bieden door een kerk genootschap of een vereniging. Bij de huidige redaktie van het wetsar tikel is uitsluitend de verkoop van grammofoonplaten verboden, maar niet het aanbieden van boe ken en ander drukwerk. Vooruitlo pend op de algemene politieveror dening, zoals die is voorgesteld door de VNG, wil de gemeente Hol ten hierin regelend kunnen optre den. Verder staat op de agenda de aan- wzijzing vah een vertegenwoordi ger in de Stichting Welzijn Oude ren, het beschikbaar stellen van een krediet voor verbouw van De Schakel, het voorstel tot verlening eervol ontslag aan de heer A.S. van den Berg. Ook zal de raad zich buigen over antwoorden op twee brieven aan de raad, geschreven door G.H. Blankena, betreffende de parkeergelegenheid rond het Tref punt en mevrouw Fenny van den Belt omtrent het ontbreken van de namen van de Joodse oorlogs slachtoffers op het monument een de Molenbelterweg. In de publicatie van de schoolva kanties voor het komende school jaar zijn vorige week enkele foutjes geslopen. Voor de volledigheid zet ten we alle vakanties nog even op een rijtje: Herfstvakantie: 19 t/m 23 October; kerstvakantie; 21 december t/m 1 januari 1988; voorjaarsvakantie: 15 XJm 19 februari; paasvakantie: 1 t/m 8 april; hemelvaartvakantie: 12 en 13 mei; pinkstervakantie:.2jj t/m 27 mei basisscholen, 23 24 mei SGH; zomervakantie: 35 t/m 2 september (basisschf^enj en 18 juli t/m 2 september (SCgjj) Hoitens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Hoitens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Hoitens Nieuwsblad Hij/zij betaalt net aDonnementsgeid per jaar ad f 36.30 Ter afsluiting van het schooljaar van de muziekschool Holten is er een aantal evenementen gepland om de Holtenaren kennis te laten nemen van wat er op de muziek school gebeurt De opbrengst van de AVO-collectie is onlangs in Holten is gehouden bedraagt f. 4.202,95. Het plaatselijk comité zegt alle ge vers hartelijll dank voor hun gulle gaven. Alle collectanten worden bedankt voor hun inzet. Evenals voorgaande jaren geven de docenten van de muziekschool Holten een concert in de Kandelaar op vrijdag 26 juni om 20.00 uur. Dit is altijd een feestelijk gebeuren en het wordt gecombineerd met het uitreiken van de diploma's aan de geslaagde leerlingen. Het concert is gratis en voor iedere belangstellen de toegankelijk. Op zaterdag 27 juni is er vervoxgens een open dag in de muziekschool aan de Schoolstraat. De bedoeling hiervan is belangstellenden, in een informele sfeer, kennis te laten maken met de mogelijkheden van muzikale vorming. Men is vanaf half elf tot ongeveer half een wel kom. Tenslotte is er nog het slot- concert van een groot aantal leer lingen op vrijdag 10 juli om 19.30 uur, eveneens in de Kandelaar. Inschrijving Voor de muziekschool is het van het grootste belang reeds voor de vakantie exact te weten hoeveel leerlingen de volgende cursus zul len zijn ingeschreven. Wanneer men al een opleiding aan de mu ziekschool volgt, wordt aangeno men dat men ook in het nieuwe cursusjaar de lessen vervolgt. Voor meer informatie en nieuwe aanmel dingen kan men zich in verbinding stellen met de directeur, de heer Eisinga, die spreekuur heeft op woensdagmiddag van 16.00 tot 18.00 uur in het kantoor van de muziekschool. De lessen zullen dit jaar weer beginnen op maandag 7 september. De boeldag van HMV levert altijd wel een aantal voorde !iige koopjes o Zoals men al meerdere keren in Van Dag tot dag-hebt kunnen le zen, houdt de supportersvereni ging van HMV aanstaande zater dag, 20 juni, haar jaarlijkse boel dag, nu al voor de tiende keer. Dank zij Nido-Universal kan men deze keer het gebeuren laten plaatsvinden in de oude fabriek van de firma op de hoek Industrie- straat-Kerkhofsweg.'s Morgens om half tien gaan de deuren open, om half vier wordt dezaak weer geslo ten. Ook dit jaar is er^ weer een enorme hoeveelheid bijt|engei5rac}lt De supporters nodig en jeder van harte uit om te komen kijken. Er is voor ieders gading watte koop. Tevens maakt dcg supportersvere niging gebruik -an deze gelegen heid de hele K>oltense gemeen schap hartelijk tedanken voor alle spullen die ze *voor de boeldag steeds hebben b< 5Waard.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1