Dag lang sportplezier voor 450 scholieren Holtense tourfietsers zien af in de Ardennen Goede prestaties tijdens City-loop Mintonette-dames weer in bekerfinale Bart Willems eerste bij NK fietscross Sponsorloop Holten Puzzeltocht Zaagmolen BI kampioen Totaaldag Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD y< Ajax at bij De Poppe Egberts klokt eerste duif Brinkman beste schutter van het district DONDERDAG 11 JUNI 1987 Via overwinningen op achter eenvolgens Holyoke, Vredestein, Krekkers en MTSH heeft Minto- nette zich voor de tweede achter eenvolgende keer geplaatst voor de finale om de districts-volley- balbeker. Vorige week speelden de dames de halve finale tegen MTSH uit Hengelo. Op papier een makkie, in werkelijkheid bleek het een taaie tegenstander. MTSH had weinig te verliezen tegen de kampioen van de klasse waaruit ze zelf gedegra deerd waren. Het speelde daar door helemaal vrij uit. Uiteinde lijk werd het 3-1 voor Mintonette. De Holtense dames bleken, na vier weken niet gespeeld te hebben, helemaal uit vorm. Er werden veel persoonlijke fouten gemaakt, ter wijl ook het team als geheel niet in staat bleek een vuist te maken. In de eerste set ging daardoor een 9-4 voorsprong voor Mintonette verlo ren. Zonder veel problemen won MTSH deze set met 15-10. De tweede set kwam Mintonette eindelijk een beetje op dreef. De service werd beter en doordat de pass aan Holtense zijde begon te draaien kwam er meer spel uit. In deze set was het klasse-verschil tussen beide ploegen duidelijk. Met een 15-3 overwinning van Minto nette was de stand weer gelijk. De derde set ging aanvankelijk gelijk op tot 7-8. Een geslaagde op slagbeurt van Martien (8 punten op rij), maakte deze set echter in één keer uit. De finale kwam wat dich terbij. De vierde set maakte Mintonette het werk geconcentreerd af. Hoe wel MTSH goed tegenwerk bood, kwam het er toch niet echt meer aan te pas. Met 15-5 ging ook deze set naar Mintonette. Met een luid keels „we gaan naar Wevo toe" vier den de Mintonete-dames hun over winning. Hoewel over het spelpeil van deze wedstrijd het nodige viel op te merken, toch een verdiende finale-plaats. De finale wordt morgenavond, vrijdag 12 juni om 19.00 uur ge speeld in Maria-Parochie. De te genstander zal, ook voor de tweede achtereenvolgende keer, Wevo uit Weerselo zijn. Vorig jaar wist deze ploeg de Holtense dames de beker op het nippertje te ontfutselen. Pu blieke steun zullen de dames nodig hebben! Dit keer niet met de bus, maar met auto's zullen supporters om 18.15 uur bij sporthal 't Mossink vertrekken. Belangstellenden wor den met of zonder auto verwacht; er is altijd wel een plaatsje over. Buitentoernooi Op 20 juni is het weer zo ver: Min tonette houdt voor de elfde maal haar volleybaltoernooi voor recre antenteams. Tot en met a.s. zondag 14 juni kan men zich telefonisch op geven bij Jan Voogt (tel. 6 38 42) of Rik Wielaard (tel. 6 21 45). De kosten bedragen f 25,- per team. Het toernooi duurt van 10.00 uur tot 17.00 uur. Woensdagavond 3 juni vond de City loop over 10 kilometer plaats in het centrum van Zwolle. Ook dit jaar weer een strerk deelnemersveld, dat zich waagde aan dit stratenparkoers van stoep op en stoep af en van slalom men rond bloembakken. Meindert Koopman was weer ouderwets op dreef en eindigde op een tweede plaats in een tijd van 30.08 min. Overtuigend liep ook Eg- bert Veneklaas, die vierde werd in 31.02 min. Dirk Hoekman, die 23ste werd in een tijd van 33.19 min. trok nog steeds de opgaande lijn door. Veteraan Gerard Beldman kwam binnen in 35.50 min. en zijn broer Wim deed dat in precies 37 min. Het jeugdige talent Hans ten Dam liep de voor hem toch betrekkelijk lan ge afstand in de redelijke tijd van 38.50 min. Komend weekeinde staat in het te ken van de opening van de atletiek- en handbalaccommodatie op de Meermanskamp. De oprichter van de afdeling atletiek. Frits Kramer, zal hierbij aanwezig zijn. Als een rode draad loopt hierdoor de spon sorloop die door de supportersvere niging is georganiseerd. Na dit och- tengebeuren is er 's middags de Morsloop te Rijssen over 2,5 - 5 -10 en 15 kilometer. Bij de achtkamp kwam het vaak aan op teamwork. Op het eigen terrein op de Borkeld werkte L.R. de Bergruiters twee onderdelen af van het acht onder delen tellende clubkampioen schap, dressuur en springen. Uitslagen: Dressuur: 1. Gerlinde v. Dijk met Tianca 2. Ingrid van Dijk met Sonate 3. Pascal Betten met Golden Irish 4. Herman Lodeweges met Cópacabana 5. Ineke ter Maat met August. Springen: 1. Rikus Bronsvoort met Zephyr 2. Zwennie Vincent met Chef 3. Rikus Brons voort met Boecanier 4. Pascal Bet ten met Golden Irish. Dressuur re creanten: 1. Eggie Lamping met Sonate 2. Marieke Nieboer met Pa raat 3. Ton Volkers met Karan Springen recreanten- 1. Marieke Nieboer met Paraat 2. Ton Volkers met Karan. Na drie onderdelen is de stand in het clubkampioenschap: Arjen Kraayenzank met Winda 71 pnt. 2. Gerlinde van Dijk met Tinca 66,3 pnt. 3. Ingrid van Dijk met Sonate en Rikus Bronsvoort met Zephyr 61 pnt. "Een lichte sportlunch". Zo luidde de instructie die Ajax-clubarts dokter Rolink vorige week telefo nisch doorgaf aan café-restaurant De Poppe. De sportlunch was be stemd voor de selectie van Euro pees bekerhouder Ajax, die op doorreis naar Enschede op Twee de Pinksterdag bij De Poppe aan legde voor een voedzame maal tijd. Of de biefstuk de heren toch iets te zwaar op de maag lag we ten we niet, maar feit is dat FC Twente door een 2-1 overwinning een plaats in de strijd om de perio- detitel veilig stelde en de Amster dammers met lege handen terug stuurde. De jeugdige Holtenaren die lucht hadden gekregen van de bezoek van Cruijff en consorten aan De Poppe zagen hun geduld beloond in de vorm van handteke ningen van alle voetbalhelden. Paradeprijs Op het kringconcours van PC De Hertruitertjes in Hellendoorn was de paradeprijs voor de Bergruiter- tjes. Ook behaalde het achttal een eerste prijs met 125 punten. De ver dere uitslagen: B-dressuur ring 2: 1. Gerrie van Lies met Apalatin (129 pnt.), 3. Jan Janssen met Lady Moonshine (125 pnt.), 6. Huub Brands met Nicole (122 pnt.). 8-springen categorie C: 4. Erwin Rietberg met Speedy; categorie D: 4. Hermien Bronsvoort met Bandit. M-springen categorie D: 2. Lies- beth Muller met Polly. Schietvereniging De Zaagmolen uit Dijkerhoek hield zaterdag 29 mei een fietspuzzeltocht ter afslui ting van het win terseizoen, waar aan een kleine veertig Dijkerhoe kers deelnamen. De start was bij het clubgebouw. De rit ging door Dijkerhoek en een gedeelte van Bathmen. Onderweg waren drie controles ingelast waar men enkele opdrachten moest vervullen zoals touwknippen en een bordspel. Ook moesten er enkele vragen beant woord worden. Het eindpunt was uiteraard bij het Bonte Paard. Daar werden ook de prijzen bekend gemaak van de vrije baan en diver se klassen van lucht en vuurbuks- schieten. De uitslag van de puzzeltocht was: 1. Jan Ulfman, 2. Erik Wechstapel; 3. Laurien Ulfman; 4. Henk Haver- Secretariss G. Markvoort, dankte de familie L.H. Rensen voor de goe de organisatie en ook B. Steunen berg en wenste iedereen tot ziens op de vogelschietwedstrijd op za terdag 20 juni. Voor 450 scholieren van de Holtense basisscholen betekende vrijdag 5 juni een dag lang sportplezier. Zowel in teamverband als individueeel en zo wel recreatief als prestatief. Op -Sport park Meermanskamp werd de jaarlijk se schoolsportdag voor de leerlingen van de groepen 5 t/m 8 gehouden. Het programma bestond uit vier onderde len: slagbal, iijnbal, een achtkamp en een diploma-gedeelte. Om het lijnbalspel voor de oudste leerlingen wat attractiever te maken werd voor hen het spel met een rugby-bal gespeeld. Iets dat tot allerlei verrassende situaties leid de. Ook het slagbal gaf leuke wed strijden te zien met goed spel. Som migen lukte het zelfs zes honken te passeren op hun eigen slag; een echte home run. Bij de achtkamp stond recreatief bezig zijn voorop. Door groepsop- drachten te verstrekken werden hierbij acht spelletjes afgewerkt. Natuurlijk ontbrak daarbij de wa- ter-doorgeef-estafette niet, waarbij veel deelnemers uiteraard een nat pak opliepen. Het diplomagedeelte stond in het teken van individuele prestaties. Ter gelegenheid van de opening van de atletiekaccommodatie en het ver harde handbalveld op 13 juni, houdt de supportersvereniging van de SV Holten een sponsorloop. Deze begint om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Middels dit sportieve evenement hoopt men een financiële injectie te kunnen geven aan alle jeugdafdelin gen van de vereniging. De bedoeling is dat de lopers wor den gesponsored door particulie ren, ouders vrienden, kennissen _e.d. voor een vooraf afgesproken bedrag. Iedereen kan meerdere sponsors vragen. Eén rondje wordt gerekend voor ongeveer 400 meter en loopt rond het hoofdveld op Meermanskamp. Ofschoon de inschrijving officieel gesloten is, heeft men nu alsnog de gelegenheid geschapen voor be langstellenden om zich op te gevën. Dat kan telefonisch op de volgende nummers: G.J. Jansen 63685, J. Beltman 63007 en W. Reijlink 62203. Zij zullen de eventuele ver dere informatie graag verschaffen. Op vier onderdelen (verspringen, hardlopen, balwerpen en hinder- nisbaan) moest een zo groot moge lijke prestatie worden geleverd. Daarvoor werden diploma's van A tot en met E uitgereikt. Zes leerlin gen haalden het hoogste E-diplo- ma: Miranda Schippers, Margot ter Schure, Roel Wessels (allen Haar- school), Wilfred van der Pluym (kol- school), Bart van Bruggen (Dorps school) en Allan van Dijk (De Scha kel). Om 14.00 uur werd de dag afgeslo ten met een estafette van de zeven scholen. Van elke school kwamen de. vier snelste jongens en meisjes in het strijdperk. Onder luide aan moedigingen van de medeleerlin gen kwam de Haarschool uiteinde lijk als eerste over de finish gevolgd door achtereenvolgens de Kol- school, de Dorpsschool, de Scha kel, Espelo, Kompas en Dijker hoek. Daarna werd iedereen voor zijn of haar medewerking bedankt en werden de prijzen uitgereikt. Als herinnering ontving iedereen een lintje. Tijdens de Nederlandse kampioen schappen fietscross voor niet-licen- tiehouders, die afgelopen Pinster- weekeinde in Enmmeloord werden gehouden, behaalden de Holtertrap- pers belangrijke successsen. De 9-jari- ge Bart Willems mag zich zelfs voor de tweede maal Nederlands kam pioen noemen in zijn klasse. Eenzelfde prestatie leverde Jeroen Grave, maar dan bij de 13-jarigen. Het team van De Holtertrappers werd tot het beste van het land uitgeroepen. Onder afwisselende weersomstan digheden waardoor de baan soms erg verraderlijk was, streden circa 600 rijders en rijdsters in een uitste kend georganiseerde wedstrijd. In spannende manches werd gestre den voor kwart-, halve- en finale plaatsen. De rijders en rijdsters kwamen uit alle windstreken van het land en er werd in totaal door 64 verenigingen deelgenomen. Na een bijzonder spannende finale in een nek aan nekrace, veroverde Bart Willems bij de 9-jarigen voor Berry Meerman voor de tweede maal de kampioenstitel. Harmen Klein Vel- derman behaalde de zevende plaats. Bij de 10-jarigen wist Gerben Pin- kert beslag te leggen op de tweede plaats, terwijl bij de 13-jarigen Je roen Grave zich Kampioen van Ne derland 1987 mag noemen (evenals in 1986!). De teamprijs voor het beste team van Nederland ging eveneens naar de FCC Holtertrappers. Roosen daal werd hierbij tweede, Raalte derae. De einduitslag: zaterdag 6 juni: Ned. Kampioen 9-jarigen Bart Wil lems; tweede Berry Meerman; ze vende Harmen Klein Velderman. Maandag 8 juni: tweedebij de 10-ja rigen Gerben Pinkert. Nederlands kampioen 13-jarigen Jeroen Grave. De volgende Holtertrappers na men ook deel aan deze kampioen schappen: 5 jr. Ronald Vincent - 7 jr. Mark Vincent - 8 jr. Lesley Bultje, Mark v.d.Linde - 10 jr. Diewer Ste- geman, Marco Grave, Henry Klum- per -11 jr. Paul Huigens -13 jr. Roy v.d. Linde - 14 jr. Henk-Jan Bel tman. Onder niet al te beste weersom standigheden werden zaterdag 30 mei om 07.30 uur in St. Quentin de 256 ingekorfde duiven van de 'Berg- vliegers' gelost. Het betrof hier een afstand van circa 350 kilometer. Om 12.09 uur kon G. Egberts de eer ste duif klokken en ook de tweede duif, waarvan de eigenaar de heer G.Koetsier was, kwam vroegtijdig binnen. De rest zou uren later arri veren. Boven Nederland waren de weersomstandigheden bar slecht, reden waarom er zo veel verschil ontstond. Het concours stond tot 14.45 uur open. De uitslag: 1. G. Eg berts (1,6,8,17,27), 2. G. Koetsier (2,5,31), 3. Comb. Kwintenberg (3,16,20,21,29), 4. Comb. Oolbek- kink (4,9,13,14,26), 5. E. Veneklaas (7,10,18,22,32), 6. H. Jansen (11,12,43,48), 7. T. Schuppert (15,19,25,40), 8. H. Wansink (23), 9. A. ten Dam (24,35), 10.F. Meester en zn. (28). Tijdens de districtskampioen schappen in zaal Dijk in Lemeler- veld is Holtenaar Bets Brinkman winnaar geworden in de vetera- nenklasse. De nieuwe districts kampioen luchtgeweer haalde met veertig schoten een puntentotaal van 338 pnt. De Wielervereniging Holten kan een historisch Pinksterweekeinde in de anna len bijschrijven. Achttien leden volbrachten onder vaak barre omstandigheden de klassieker Luik-Bastenaken-Luik, Opvallend was dat er slechts één lekke band viel te noteren. Mede dankzij de goede discipline en de teamgeest kon deze prima prestatie worden geleverd, De junioren BI sloten de competi tie af met een royale 9-2 zege op D.V.O. BI (Almelo) en dat beteken de het kampioenschap. Het succes volle team verloor slechts 1 keer en speelde 2 keer gelijk. Op de foto de kampioenen met links leider Roel Smid en le en 2e van rechts grensrechter Gert Huls man en trainer Henk Grondhuis uit Nijverdal. In het afgelopen seizoen presteerde de Blauw Wit jeugd met het behalen van 4 kampioenschap pen prima. De ZW Blauw Wit houdt op za terdag 13 juni op 't sportpark „Vlet- goor" de jaarlijkse sport- en spel- dag. Het programma ziet er als volgt uit: 9.00 u. Opening door voorzitter GerritWelink. 9.15 u. Aanvang van het spelcir- cuit voor alle actieve Blauw Wit ters, dus senioren, dames, junioren, meisjes en pupillen. 10.00 u. Aanvang spelcircuit sup porters. 12.00-13.00 u. Pauze. 13.00 u. Aanvang onderling voet baltoernooi. 16.00 u. Finale strafschoppen voor de jeugd. 16.30 u, Finale wedstrijd toernooi. 17.15 u. Prijsuitreiking en sluiting seizoen 1986/87, Donderdag, vrijdag en enkelen nog zaterdag arriveerden de Holtense fietsers druppelgewijs in het trai ningskamp bij het Limburgde Er- pen. Onder de bezielende leiding van ploegleider Anton van Oyen werd zaterdagavond eerst een ge zamenlijke maaltijd verorberd. Tij dens de maaltijd verrasten Henk Warrink en Henk Beldman de aan wezigen met een boekje „Met het hele gezin naar Limburg". Hierin werden de hoofdrolspelers van de komende tocht alvast onder de lou pe genomen. Niet alleen de fietsers, maar ook de ploegleider en de ca meramensen. 's Avonds moest iedereen op tijd naar bed want om half vijf 's mor gens was er reveille. Nog wat slape rig en een beetje zenuwachtig ver trok men naar Tieff bij Luik voor de start. Om zeven uur zat iedereen op de fiets. Als eerste obstakel diende zich de Cote de Dolembreux aan op 300 meter hoogte. Een leuk begin en de afdaling was nog leuker. Daarna volgden de Cote Rourreux (350 meter) en de Harzé (360 meter). Met klimgeiten als Höften, Gerrit Luggenhorst, Ten Brinke en Jan Krieger voorop lag het Holtense rennersveld al snel uit elkaar. Bij de eerste stempelpost in Do- champs was het een chaos van je welste waarna de rit verder ging richting via Samrée, Nadrin, Com- pagne naar Champs. Gezien het ge ringe hoogteverschil alles in een hoog tempo. In Bastogne, de tweede stempel post, werd de inwendige mens ver sterkt aangezien het zwaarste ge deelte nog moest komen. Op naar de Cote de Wanne op 540 meter. Vandaar dat de meesten zich wat inhielden om zich te sparen voor het echt zware werk. De Wanne bleek ook nu immers weer een bij zonder lastige coll waar velen van de fiets moesten. Uiteindelijk wordt ook die bedwongen en zitten de Holtenaren na 150 van de 217 ki lometer allemaal nog stevig in het zadel. Dat moet ook wel want er volgt nog het ccn cn ander. Dc Cote Haute-Levée bij Stavelot bijvoor beeld. Of de Cote Rossier van 590 meter waar geen eind aan schijnt te komen. Toch arriveert iedereen nog vrij monter bij de vierde stem pelpost in Hautegrand. Daar lag men een uur voor op het schema van een jaar eerder. De laatste ruk van 28 kilometer is verraderlijk want daarin is de overbekende La Redoute opgenomen. Hoe goed ge traind de Holtenaren waren bleek hier, want slechts vier moesten er op deze helling van de fiets. Uitein delijk kan na twaalf uur, om 19.00 uur worden afgestempeld en wor den genoten van een welverdiend pilsje. Eenmaal verenigd met de fa milie op de camping viel er heel wat te vertellen over de belevenissen onderweg. Belevenissen die door waaghals-camerastuntman Henk Vasters op de film werden vastge legd. Daarop kunnen ook de ver richtingen van oud-Holtenaar Ba rend Breukink worden bewonderd, die deze dag ook van de partij was De Holtense matadoren voor de start.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5