Saaiste muur van SGH vrolijk beschilderd Gezond begin zomerseizoen Hoitens Nieuuvsl Holtenaren aan wandel voor Vogelbescherming mmm WEEK DEZE Gezondheidsmarkt primeur op Pinksterzaterdag College van b en w loopt mee in Pieterpadestafette U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Werkgroep van start Ambstdragers Geref. kerk Spreekuur Reünie De Trekkers Nieuwe actie compostvaten Hoitens Nieuwsblad VRIJDAG 29 MEI 1987 - 38e jaargang - nr. 21 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 VVV Het zomerseizoen staat weer voor de deur. Dat betekent drukke tijden voor de mensen van de VVV. In het Hoitens Nieuwsblad deze week een ge sprek met de nieuwe man aan het roer: Eddie Vincent, sinds dit voorjaar voorzitter van de VVV. Verkeer Hoewel de leerlingen van de middelbare scholen tot de grootste groep verkeersdeelne mers behoren, is hun kennis van de verkeersveiligheid maar beperkt. Na de lagere school wordt hen van alles 'aangeleerd', behalve de ver keersregels. Die komen pas weer in zicht bij het rijexamen. Het verkeersveiligheidspro- ject wil daar verandering in brengen. Handbal Welke bijzondere krachten op de Haarschool werkzaam zijn is niet bekend, wel is het een feit dat ook dit jaar het meisjes team van de Haarschool onge slagen winnaar werden van het school handbaltoernooi. Deze week zal de eerste vergade ring plaats vinden van de nieuwe wergroep stads- en dorpsvernieu wing. De werkgroep is in het leven geroepen om als klankbord te fun geren voor de adviezen die door bureau Oranjewoudt worden aan gedragen inzake de vernieuwing van de riolering en de daarmee ge paard gaande verbetering van de verkeerssituatie in het centrum van het dorp, met name in Oranje- straafDoprsstraat. In de commissie hebben zitting ambtelijke medewerkers van de ge meente en wethouder Henk Wes- terik. Als vertegenwoordiger van het bestuur van de VW heeft zit ting in de werkgroep Jos Kamphuis en namens de Holtense Handels vereniging Albert van de Maat. In de vacatures ambtsdragers in de Geref. kerk zijn gekozen als ouder ling mevr. J. Landeweerd, G.H. Aanstoot, J.W. Beldman en D.J. Tromop. Als diaken werden geko zen mevr. H. Kolkman-Bolink en T Span-v.d. Berg. Als jeugdouderlin- gen werden door de kerkeraad be noemd mevr. J. Rietman-Klein Na gelvoort en G.H. Hulsman. De be- 'vestiging zal plaats hebben in de avondddienst (aanvang 19.15 uur) van zondag 31 mei a.s. Burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard is maandag 1 juni verhinderd spreekuur te houden. Afgelopen dinsdagmiddag werd in de bibliotheek van de Scholenge meenschap een bijzondere wand schildering onthuld, die op initia tief van bibliothecaresse Wilma Houwers tot stand kwam. Zij acht te vorig jaar zomer de tijd rijp om de saaie, leverkleurige wand in haar domein van een kleurrijke decoratie te voorzien. Het idee vond onmiddellijk weer klank en zo kwam het, dat korte tijd later docent tekenen Fred Schley vier leerlingen uit de boven bouw (Havo 4) bereid vond deze uitdaging te aanvaarden. Wouter ten Brinke, Frederiek van der Hei den, Rob Hoeven en Sabine Ver heggen hebben alle het vak teke nen in hun eindexamenpakket op genomen. Fred gaf de leerlingen de opdracht „de saaiste muur van SG Holten van een vrolijke schildering te voorzien". Hij begeleidde hierbij zijn pupillen, die uiteraard het praktische gedeelte voor hun reke ning namen. Om gedegen te werk te kunnen gaan, zette men zich eerst rond de tafel en besprak een ontwerp. De nu aangebrachte schildering is volledig het idee van het artistieke viertal en speelt in op de fantasie van de bezoeker/ster. Daarbij is duidelijk gebruik ge maakt van symboliek. „De gedach te ging uit naar de droomwereld waarin je door het lezen van een boek zo vaak terecht komt en ook de begrippen ruimte en kennis zijn erin verwerkt," aldus Fred Schley, die uiterst tevreden is over het re sultaat. Op de wand is nu met muurverf een ietwat mysterieuze voorstelling aangebracht, waarbij uit een soort koker een aantal felge kleurde boeken naar voren komen. Een zeer toepasselijke verfraaiing van de bibliotheek, waarmee Wil ma Houwers ook erg gelukkig is. Het geheel is voorzien van de na men van de makers. Ook de 'kunstschilders' zelf zijn te spreken over hun artistieke presta tie. „Het was best wel eens moeilijk. Omdat het geheim moest blijven, werd de muur afgeschermd door een gordijn en dan heb je vaak te weinig ruimte om het geheel goed van een afstand te kunnen bekij ken. Toch ging het wel, je raakt er na enige tijd echt in. We hebben ook nooit meningsverschillen ge had, er werd zelfs veel gelachen. En V.l.n.r.: Frederiek van der Heiden, Wouter ten Brinke, Sabine Verheggen, Rob Hoeven en tekenleraar Fred Schley voor de nu mooiste van de SGH. nu zijn we er echt trots op!", zo vertellen zij. De leerlingen zijn ongeveer twee maanden bezig geweest en moch ten er grotendeels aan werken tij dens de tekenlesuren. Rector Bakker sprak zijn grote waardering uit voor de nieuwe wandschildering. Hij uitte de wens. dat één en ander tot in lengte van jaren zou blijven bestaan, opdat ook de latere generaties van deze kunstzinnige prestatie kunnen ge nieten. Bibliothecaresse Wilma Houwers overhandigde als dank docent Fred Schley en de leerlin gen een aandenken. Holten gaat op Pinsterzaterdag 6 juni op de gezon de toer. Van 10.00 tot 16.00 uur wordt er op de Smidsbelt op initiatief van de Holtense Handels vereniging een Gezondheidsmarkt gehouden, die een primeur is voor Oost-Nederland. De Gezond heidsmarkt moet uitgroeien tot een jaarlijks eve nement waarbij de gezonde levenswijze voorop staat. Met deze nieuwe markt speelt de handels vereniging niet alleen in op de trend bewuster met het lichaam om te springen, maar wordt ook een aanzet gegeven voor de Hoolter Daag'n nieuwe stijl. Rond de NH kerk en het gemeente huis zullen ongeveer vijftien kra men worden ingericht, waar men met allerlei vragen over voeding, vrije tijd en sport terecht kan. Zo is er een informatiestand van het IVN Markelo, presenteert de Holtense bijenvereniging zich en verschaft een Nijverdalse sportschool inlich tingen over o.a. aerobic en krachts porten. Van verschillende natuur producten wordt de bereiding ge- demonsteerd en er kan worden ge proefd en gekeurd. Zo bakt een bakker van zijn natuurzuiverse graandprodukten pannekoeken en wordt duidelijk waarom kaas en boter van een ouderwets degelijke melk- en kwarkboer toch weer an ders smaakt. De biologisch-dyna- minsche groeteboer ontbreekt ui teraard niet op de Gezondheids markt. En voor de dorstigen onder het publiek heeft de ambachtelijke brouwer van Leeuw-bier een ver frissend biertje in het vat. De overtollige pondjes kunnen daarna onder deskundige leiding weer worden weggetrimd tijdens de aerobic-demonstraties die voor 's middag op het programma staan. De plaatselijke middenstand zal die zaterdag zoveel mogelijk inspe len op het thema gezondheid. Vanzelfsprekend ontbreekt een ge zellig muziekje niet op de Gezond heidsmarkt. In het kleinschalige beeld van de markt, passen twee straatmuzikanten die tot 16.00 uur, met trekharmonica en wasbord, het straatbeeld in het centrum zul len verlevendigen. De aerobicde monstratie tij dens de Ge zondheids markt wordt ge geven door de aerobicdanse ressen van sportschool Bert Middelink uit Nijverdal. Zij behaalden onlangs het Ne derlands kam pioenschap. Als lezer van het Hoitens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Adres: Woonp'aats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een I nieuwe abonnee. Inzenden aan: Hoitens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Geeft op als abonnee voor het Hoitens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 Op maandag 8 juni (tweede Pinksterdag) zal het Holtense college van b en w de wandel schoenen aantrekken om hun aandeel te leveren aan de Pie terpadestafette, 1987. In gezel schap van andere prominenten, zoals Jan Schüller, voorzitter van de Bouw en Houtbond FNV, Steef Weijers, Tweede Ka merlid voor het CDA, Vara-ra- dioreporter Karei Roskam en cabaretier Ivo de Wijs, zullen zij het vijftien kilometer lange traject van Holten naar Hellen- doorn lopen. Deze wandeling staat echter niet alleen open voor prominen ten. Elke Holtenaar die mee wil wandelen kan aan het estafette- deel Holten-Hellendoorn deel nemen. Gestart wordt 's mor gens vanaf 10.30 uur bij café res taurant De Witte. De terugtocht kan op confortabele manier worden gemaakt. De OAD stelt namelijk een bus beschikbaar die een aantal keren die dag de vermoeide wandelaars tegen betaling van één gulden per per soon van Hellendoorn naar Hol ten terugbrengt. Er zijn plannen in de maak om de start bij De Witte op enige ca bareteske wijze te laten verlo pen, maar VW-man Gerard Willems wilde hierover nog niets verklappen. Het Pieterpad is een wandelrou te die loopt van het Groningse Pieterburen naar de Sint Pie tersberg in Limburg. In 1986 werd de eerste Pieterpadesta fette georganiseeerd met als doel geld in te zamelen en de aandacht te vestigen op de ge varen die de Waddenzee bedrei gen. Steun aan de zeehonden crèche in Pieterburen stond daarbij centraal. Prominente Nederlanders werden uitgeno digd om een gedeelte van het traject voor hun rekening te ne men. De actie werd een dermate groot succes dat besloten werd voor een herhaling in 1987. Dit jaar staat de Pieterpad Mi lieu Estafette in het teken van de vogels. Op 30 mei gaat de es tafette van start bij de Pieters berg in Limburg. Op 13 juni wordt de laatste etappe afge legd van Winsum naar Pieterbu ren in aanwezigheid van o.a. ruimtevaarder Wubbo Ockels en ex-minister VROM Pieter Winsemius en de cabaretier Drs. P. Siegfried Woldhek, directeur Vogelbescherming, zal in prin ciep de gehele tocht meelopen. U/W««- t 5c&eo-itao O 4 HdlcJex Hcdi-Ettc» SvJoljtn Ve«lo y-Wfo't '•SiEbnf Op maandag 8 juni wordt naast de etappe Holten-Hellendoorn ook de etappe Laren-Holten ge lopen. Daaraan nemen deel bur gemeester E.Wilmink van Laren met zijn raadsleden, de dichters Nel Benschop en PvdA-Kamer- lid Henk Vos. Aan het traject Hellendoorn-Ommen dat ook op tweede Pinksterdag wordt gelopen, nemen o.a. deel Bas de Gaay Fortman (PPR), Ad Lan- sink, kamerlid CDA en Gerard Beukema, ged. ftaten Gronin gen. Sponsorkaart Voor alle wandelaars die aan de tocht mee willen doen, zijn spon sorkaarten ten bate van de Vogel bescherming verkrijgbaar bij Ra bobank, VVV kantoor en bij restau rant de Witte. Ook schoolklassen kunnen aan de tocht meedoen. De Vogelbescherming geeft tijdens de estafette een nieuwsbulletin uit met de plaatselijke gegevens over vogels en vogelbescherming, als mede een vogelwaarnemings- kaart voor de deelnemers. Routebeschrijvingen zijn op 8 juni verkrijgbaar bij de VVV en restau rant De Witte. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Hoitens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyerssecretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties Getfertsingel 4 7 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur. Nu de werkzaamheden rond het nieuwe gemeentehuis voltooid zijn, zal het parkeren op de Smidsbelt en rond de Hervormde kerk aan banden worden gelegd. Tijdens de werkzaamheden werden er door de Rijkspolitie de nodige oogjes dicht geknepen, maar in overleg met de gemeente zal in het vervolg stren ger worden opgetreden tegen par- keerzondaars. Voor Smidsbelt en Kerkplein gel den de regels van een woonerf. Dat betekent, dat er uitsluitend gepar keerd mag worden in de parkeer vakken die zijn aangeduid met een witte P. Het is niet de bedoeling van de politie om onmiddelijk het bonnenboekje te trekken. In de eer ste weken zullen de foutparkeer- ders er nog af komen met een waar schuwing, maar daarna gaat het geld kosten: 35 gulden voor elke verkeerd gestalde auto. Er is vol doende parkeerruimte voorhan den, zodat er maar weinig excuses te verzinnen zijn om de auto buiten het parkeervak neer te zetten. Enige oud-bestuursleden van de wandelvereniging De Trekkers, or ganiseren op zaterdag 26 spetem- ber 1987 een reünie bij café restau rant De Poppe in Markelo. Via een eerder gehouden enquete hebben reeds 120 personen him belangstel ling getoond. Er wordt die avond een 20 jaaar oude film vertoond over één van de vele door De Trekkers georgani seerde wandeltochten. Er worden dia's getoond, men kan veel oude foto's bezichtigen en er bestaat ge legenheid tot het maken van een dansje. Oud-leden die nog geen bericht over de reünie hebben ontvangen, maar graag de avond willen bijwo nen, worden verzocht contact op te nemen met G. Voortman, Dïessen- plasstraat 7, Holten. Het gebruik van compostvaten zal binnenkort opnieuw onder de aan dacht worden gebracht. Dit deelde wethouder H.J. Westerik maandag avond mee. In totaal heeft de ge meente Holten 100 compostvaten aangekocht, waarvan er 75 voor een gereduceerd bedrag reeds zijn verkocht. De resterende 25 vaten zullen nu worden aangeboden in een gezamenlijke actie van het Ge west Midden IJssel die het gebruik van compostvaten gaat stimule ren. Op vragen van de CDAer Dul deel de de wethouder nog mee, dat nu men voor de vuilstort afhankelijk is van Boeldershoek, slechts kleine hoeveelheden bouw- en sloopafval kunnen worden aangenomen. Voor grotere partijen afval zal men zelf een daartoe geschikt bedrijf moe ten inschakelen.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1