Meindert Koopman in spannende wedstrijd opnieuw de snelste Een superieur TVC overklast Holten Jan Koning de beste bilj arter van Holten Hockeymeisjes Bl nu ook kampioen Laatste kans voor handbal-heren J eugdkampioenen tafeltennisclub B K HOLTENS NIEUWSBLAD Klootschieten met De Schure basketbal van The Canadians DUNDERDAG 14 MEI 1987 Door de ruime nederlaag tegen kampioen SCE moet Holten a.s. zondag uit tegen Raai te het 2e klas seschap veiligstellen. In de thuis wedstrijd tegen SCE bood Holten in de eerste helft goed partij. Zon der wissels moest men aantreden tegen de ploeg, die vorige week reeds kampioen was geworden. SCE voldeed volledig aan zijn spor tieve plicht en was op volle sterkte uit Emmeloord gekomen. Tot de rust hadden de gasten wel een spel- overwicht, maar een zeer rustig spelend Holten hield de stand op een alleszins redelijke 5-7 achter stand bij rust. Na de rust werd SCE echter steeds sterker en kreeg Hol ten aanvallend weinig mogelijkhe den meer. Vooral via de break out kwam SCE vaak tot scores. Mede daardoor verloor Holten zijn laat ste thuiswedstrijd met 8-22. Een verdiende winst voor de terechte kampioen in de 2e Klasse B. Ko mend weekend speelt Holten uit te gen Raalte, dat met evenveel pun ten gelijk staat met Holten. Raalte heeft echter nog een wedstrijd te goed, maar moet dan ook nog spe len tegen SCE. Bij winst van Holten op Raalte kan het 2e klasseschap worden behouden. Scores: Meino v. op een kampioenschap. Ook in de 2e helft kon Holten het niet redden en dus won Nw. Heeten verdiend met 5-10. Door de winst van Over- wetering op Wesepe werden zij kampioen in de 4e klasse D. De junioren verloren hun laatste wedstrijd van Haarle met 14-3. Tot de rust ging het gelijk op en was van niet al te veel krachtsverschil sprake. (4-3). Na rust zakte Holten ver terug en kon Haarle simpel uit lopen naar de 14-5 winst. Scores: Wilma Agterkamp, Harriet Barve- link 2, Miranda Baan 1. Jeugd De voorlaatste competitiezaterdag leverde ook bij de jeugd magere re sultaten op. Al speelde een stevige wedstrijd tegen Broekland. Via een 5-8 achterstand bij rust werd uit eindelijk met 7-11 verloren. De jon gens speelden thuis tegen Dash uit Elburg. Holten was sterker maar kon dat pas na de rust (7-5) duidelij ker in doelpunten uitdrukken. Al hoewel het verdedigend niet volle dig sloot won Holten verdiend met de hoge 18-11 eindstand. BI miste een paar speelsters maar speelde toch een goede wedstrijd tegen het altijd sterke SDOL. Na bij rust ach ter gestaan te hebben met 1-2, g Beek 4; Johan Plantinga 2; Nico het in de 2e helft gelijk op. Jammer Alnv Cfamnb 1 4 Vorst, Alex Stegink 1 De dames senioren verloren hun laatste competitiewedstrijd enigs zins teleurstellend van Nw. Heeten. Al bij rust leidden de gasten met 2- 6. Holten zat volkomen vast en ver speelde zodoende de minieme kans genoeg kon men de kleine opgelo pen achterstand niet meer goed maken. Eindstand 4-5. Cl trof een sterk Broekland. Door veel te sto ren ontregelde men het spel bij Hol ten. Daardoor kon men na een 1-4 ruststand met 3-10 van Holten win nen. Blauw Wit Donderdag 14 mei (junioren): SDOL al-Blauw Wit al 19.00 uur, V. 18.00 uur, Holten a2-Blauw Wit a2 18.00 uur, Blauw Wit b2-SDOL b2 18.45 uur. Blauw Wit bl-Haarle bl 18.45 uur. Vrijdag 15 mei: Avondtoemooi Blauw Wit 1 t.m. 4 met aansluitend barbecue en disco. Donderdag 28 mei (Hemelvaarts dag): 13.00 uur: Unicef Sportgala op 't Vletgoor. Org. ZW Blauw Wit. O.a. voebalwedstrijd: Blauw Wit/- Holten-Enter Vooruit 1. Handbal Za. 16-5: al uit tegen Nw. Heeten om 11.50, vertrek 11.00, Jal thuis te gen Schalkhaar om 11.00, bl uit te gen Raalte om 12.10, vertrek 11.00, cl uit tegen Nw. Heeten om 11.00, vertrek 10.30. Zo. 17-5: heren uit tegen Raalte om 12.00, vertrek 11.00. Programma sporthal 't Mossink voor de week van 16 mei tot en met 22 mei 1987: Zaterdag: 19.30-23.00 A. Brons voort. Maandag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 17.00-18.00 gemeente- personeel, 18.30-22.30 badminton club Holten. Dinsdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 16.15-22.15 Mintonet- te. Woensdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 18.30-22.30 badmin tonclub Holten. Donderdag: 08.10-16.30 scholenge meenschap, 19.30-22.00 sv Holten, afd. handbal, 22.00-23.30 sv Holten. All Stars. Vrijdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 18.30-23.00 Mintonet- te. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00-22.00 uur rechtstreeks wen den tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 6 16 66 toestel 25), en indien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. Aanstaande zondag 17 mei, organi seert J.S. De Schure voor het eerst weer dit seizoen klootschieten. Het parcours wordt uitgezet over voornamelijk de zandpaden in het heuvelachtige Beuseberg. Het klootschiettraject wordt in onge veer twee uur afgewerkt (50 wor pen). Tijdens de clubkampioenschap- stephan Trentelman, Bertil Borg pen tafeltennis hebben Stefan huis en Jeroen Hendriks. In de vijf- Trentelman. Mark Wander Drent de ronde won Teunis van Jeroen en en Stefan Vos hebben de titel be- in een zeer zware en spannende strijd won Stefan van Bertil. In de zesde ronde moesten de nog onge slagen Teunis en Stephan tegen elkaar. Omdat Teunis meer met zichzelf bezig was als met zijn te genstander won Stefan. In deze haald. De jeugd was onderverdeeld in drie groepen. Bij de jongste jeugd waren er maar drie deelenemers. Zij speel den tweemaal tegen elkaar en hier uit bleek dat Mark Wander Drent ronde won Jeroen van Bertil. In de de sterkste was. Bij de jeugd recrea- laatste ronde won Stefan ook van tie was het vooral spannend wie er Jeroen en werd ongeslagen kam- op de 2e,3e, en 4e plaats zou eindi- pioen. Tuenis, jeroen en Bertil ein- gen. Stefan Vos won al zijn vier digen ieder met vier punten. Na het partijen vrij gemakkelijk en werd tellen van de games bleek dat Ber- dus clubkampioen in deze klasse, til op de tweede plaats was geëin- Na het tellen van de games uit de dig en Teunis en Jeroen resp. 3e en onderlinge wedstrijden bleek dat 4e. Bert Kreuwel op de tweede plaats, Dirk Jan Nijland op de derde en Nanko Stevens op de vierde plaats was geëindigd. Mark Poortman kon geen partij in zijn voordeel be slissen. Hij is dit jaar pas begonnen, dus dat kan nog hard veranderen volgend jaar. Bij de jeugd A is het ook een span nende strijd geworden, titelverde diger Teunis Rensen bleef tot de vijfde ronde ongeslagen net als De eindstanden: jeugd A. 1.Step han Trentelman; 2. Bertil Borg huis; 3. Teunis Rensen; 4. Jeroen Hendriks; 5. Bert Dikkers; 6. Ro nald Vos; 7. Richard Nijhof. Jeugd B: 1. Mark-Wander Drent; 2. Micahei Aaftink; 3. Robin Hen driks. Jeugd Recreanten: 1. Stefan Vos; 2. Bert Kreuwel; 3. Dirk-Jan Nijland; 4. Nanko Stevens; 5. Mark Poort man. De latere winnaar Meindert Koopman (nr. 48) bevond zich in het eerste gelid bij de start van de tien kilometer. Op de. tweede rij in het midden herkent met Egbert Veneklaas die tweede werd. Woensdagavond 6 mei won Mein- hier werd Rietje Vos uit Rijssen laas (Holten) 31.10 min.; 3. Egbert Voogd dert Koopman voor de tweede op- met een tijd van 25 minuten en 5 se- (Beekbergen) 31.35 min. 4. Titus Mulder eenvolgende keer de derde Bevrij- conden. Bij de overige lopers waren (Deventer) 32.00 min. 5. Bertus Stevens dingsloop over tien kilometer. de bloemen op de drie kilometer (Holten) 32.06 min. voor Hans Bosman uit Deventer in Het talryke en enthousiaste pu- 9 minuten en 26 seconden en op de DemnnctrafJp bliek zag een schitterende wed- •L'eiTIOnStraUe strijd. Rondenlang joegen Mein dert Koopman en Egbert Venek laas elkaar op naar een hels tempo. In de beslissende fase bleek Mein dert Koopman toch de snelste en noteerde een eindtijd van 30 minu ten en 56 seconden, een duidelijke kilometer voor Marcel Nijhof uit Goor in 18 minuten en 52 secon den. Hoewel de hockey meisjes Bl uit- Jeugd Agespeeld waren moesten ze nog Maandag 18 mei komen de boom- wachten op de uitslagen van de Eerder op de avond waren de jeug- lange basketbalspelers van The andere teams in de poule voordat dige deelnemers al gestart voor Canadians voor het eerste en twee- zich kampioen konden noemen. Een glunderde coach, mevr. Uderna en trainster mevr. de Ruyter temidden van de kampioenen, meisjes Bl. jaar (31.45). Egbert Veneklaas werd tweede in een tijd van 31 minuten en 10 seconden en was tevreden over het resultaat: „Ik zat er heel wat dichter bij dan vorig jaar". Ber tus Stevens uit Dijkerhoek stelde nogal teleur met een vijfde plaats (32.06). Recentelijk nog winnaar van prestatielopen in Gendringen en Emmeloord en zichzelf kwalifi cerend als „de oostelijke topper" kon de Holtense toppers niet bijbe nen. In totaal startten er op de tien kilometer 86 lopers, waaronder ook de rolstoelatleet Oosterbeek uit Gestart wordt om 14.30 uur met Wezep. Zes hiervan moesten de teams van maximaal vijf personen, strijd voortijdig staken. verbetering van zijn tijd van vorig hun prestatieloop over 1400 meter. de leerjaar van de Scholengemeen- Zo hadden een uistekend uitgangs- De deelname bedraagt f. 2,50 per team. De start en finish is bij J.S De Schure. Informatie over het klootschieten is verkrijgbaar bij tel. 6 41 21. De zes kilometer wedstrijd voor da mes verdient in de regio zeker na volging. Een twintigtal dames liep mee tussen de overige drie- en zes kilometerlopers. De eerste dame Dat de nnnularifc.lt van dorp Hp- schap Holten een demonstratie ge- P"'. want deze winter was er zeer populariteit van deze Be- ven_ 6 veel gescoord zodat het doelgemid- SYeUei™dat°bHX™ooriiKc!ul1 Het bestaat uit in- deIde groot was. Nu zijn ook zij vingïfsS deetaemMs wmereSo otructie, oefening en niet te verge- kampieon geworden en dragen teerd Orn kwart voor zeven werd ten een demoIKtratie, die gerust daar ede bij aan en succesvlo hoc- hetstartschotgelost voor kinderen aen.sh™ ™a,8rth^n' 5Tns jengdteamskam- van de groenen 3 4 en 5 Met verbe- Het 5Pekakel dat de promotie van P>°en en Heren 1 gepromoveerd, tengeztehten stuk voor stuk azend de basketbalsport beoogt, vindt Dames 1 speelde de laatste wed- opdc overS^ng gtegen deTui- plaats van 1015 tot U-30 uur in str«d. te«en Kampen, gelijk. Of dige atleten op weg^De race zou na 5porthalMosslnk- ïoor hen de m°e<d«kh«d tot pro- ruim 5 minuten worden gewonnen door Edwin Knapen. Snelste meis je in deze categorie was Rinka Kna pen. Ook de groepen 6,7 en 8 ver schenen aan de start. En ook daar werd fel gestreden om de hoogste trofee. Deze ging uiteindelijk naar Arno Knapen en het snelste meisje werd hier voor de derde achtereen volgende keer Margot ter Schure. De organisatie werd weer prima verzorgd door de s.v. Holten, afde ling atletiek, bijgestaan door vrij willigers van de afdeling voetbal. Voor de mensen van de EHBO was het een rustige avond, behoudens een valpartij tje bij de scholieren loop hoefden zij niet in actie te komen. De uitslagen waren: Scholieren t/m groep 5: Meisjes 1. Rinka moveren naar de tweede klasse werkelijkheid wordt is nog even af wachten. Ook zij hebben een suc cesvol jaar achter de rug. De maxi's, mini's en puppies heb ben het seizoen ook afgesloten, al len met een leuk toernooi, een dag vol spelletjes en kleine wedstrijd jes. Alvorens het seizoen wordt afgeslo ten viert HCH het derde lustrum, gevolgd door het Wilde Zwijnen- toemooi en het jeugd-Baggers en Keilers toernooi, waarover volgen de week nader bericht volgt. moedigende vertoning voor het Holtense kamp. Een pleister op de wonde voor trainer Hafkamp was dat het tweede elftal 's morgens in Hengelo tegen Achilles 4 het eerste klasserschap had veilig gesteld ten koste van de gastheren. Moeders Knapen (Kolschool) 6.24 min; 2. Yvonne Plantinga (Dorpsschool) 6.31 min.; 3. Caro line Mensink (Haarschool) 6.33 min. Jongens: 1. Edwin Knapen (KolschoolO 5.19 min.; 2. Hans Stam (Kompas) 5.40 min. 3. Gerben Brands Dorpsschool) 5.44 min. Scholieren groep 6,7 en 8: Meisjes: 1. Mar got ter Schure (Haarschool) 5.18 min.; 2. Bi- anca Bruggeman (Nijverdal) 5.47 min.; 3. Sandra Zweers (Haarschool) 6.00 min. T.V.C. bleef met verzorgd, gedici- plineerd positiespel aandringen. Èrwin Stukker moest soms met be hulp van paal en lat wonderen ver richten om treffers te voorkomen. De Roodwarten probeerden wan hopig de achterstand te verkleinen, maar bij een tegenaanval was het weer Boerrigter die voor T.V.C. het doel wist te treffen (0-3). Bij Holten werd de geblesseerde libero Henk Warrink node gemist, vooral ook omdat zijn plaatsvervanger Jan Mullem op het middenveld nauwe- lijk te vervangen blijft. Halverwege de tweede helft maakte Richard den Heijer plaats voor veteraan Da niël Saamagnum, terwijl in de slot fase Benno Vincent zijn leeftijdsge noot Erik Broekmaat kwam ver vanger- Al met al was het een weinig be- De wedstrijd van het eerste team- werd voorafgegaan door een ludiek initiatief van de jeugdcommissie. Pupillensecretaris Jan Kieftenbelt had Moederdag aangegrepen om de jongste pupillen tegen hun moe ders te laten aantreden, zonder dat de dreumesen daarvan van te vo ren op de hoogte waren gebracht. Met verbaasde blikken ontdekten ze dat de sportief uitgedoste da mes, die zij een boeket bloemen mochten aanbieden, hun moeders waren, die bovendien even later hun tegenstanders bleken te zijn. Op snelheid, techniek en balbehen digheid en uithoudingsvermogen- konden de moeders nog heel wat le ren van hun zevenjarige spruiten. Dieter Huisken maakte het enige doelpunt van de wedstrijd terwijl keeper Rik Koetsier alle aanvallen van de moeders wist- af te slaan. Jongens: 1. Arno Knapen (Kolschool) 5.04 min.; 2. Bart v. Bruggen (Dorpsschool) 5.11 min. 3. Eric Pots (Dorpsschool) 5.17 min. Dames 6 km.: 1. Rietje Vos (Rijssen) 25.05 min. 2. Gea Barvelink (Rijssen) 25.07 min. 3. Margot Heddes (Diepenveen) 25.55 min. 4. Annemieke Scholten (Haaksbergen) 27.03 min. 5. Joke Stevens (Holten) 28.16 min. Prestatieloop 3 km: 1. Hans Bosman (De venter) 9.27 min. 2. Gerald Hengstman (Nij verdal) 10.06 min; 3. Ard Riemens (Nijver dal) 10.08 min. 5. Peter Paul Balk (Holten) 10.54 min. Prestatieloop 6 km: 1. Marcel Nijhof (Goor) 18.52 min.; 2. Bram Dinkelman (Deventer) 18.58 min.; 3. Gerard ter Bekke (Wierden) 19.34 min.; 8 Hans ten Dam Ie Holtenaar) 20.40 min. Heren wedstrijd 10 km.: 1. Meindert Koop man (Holten) 30.56 min. 2. Egbert Venek- De biljartkampioenen temidden van de bekers en de bloemen. Jan Koning van biljartclub Het hoek. Op de derde plaats eindigde Klavier is winnaar geworden van Huub Brands van biljartclub Kalfs- het jaarlijkse J.K.V.K. toernooi, terman. Tijdens de afgelopen vrijdag ge speelde finale in café Jansen, bleek koning de meeste punten te heb ben behaald. Tweede werd Henk Nikkels van biljartclub De Vlis- De kleine finale met als inzet de vierde tot en met de zesde plaats, werd eerder gehouden in café 't Klavier. Winnaar hiervan werd J.A. Jansen van biljartclub Jansen. In de totaaluitslag werd hij hiermee vierde. De vijfde plaats was voor B. J. Markvoort van biljartclub Jan sen en zesde tenslotte werd G. Aal- tink van biljartclub Kalfsterman. De biljarters kunnen terugkijken op een geslaagd toernooi, waarin dit jaar geen enkele gele of rode kaart werd getrokken. Holten heeft zijn laatste competi tiewedstrijd tegen het prima spe lende TVC niet tot een goed einde kunnen brengen. De Blauwwitten waren over alle linies beter en het moet gezegd worden dat het Hol tense spel daar nogal schril bij afstak. Holten had al in de eerste minuut score kunnen openen, toen Ep Boode vrij voor de TVC-keeper ver scheen; zijn schot ging echter hoog over. Het wakker geschrokken TVC kreeg daarna steeds meer greep op de wedstrijd en het Hol tense doel kwam enkele keren dui delijk in gevaar. In de 20e minuut schoot de Tubbergse aanvaller Lo- man via Freek Koopmans rust het eerste doelpunt langs Erwin Stuk ker. Ondanks hun zwakke spelop- bouw kwamen de Holtenaren ook enkele keren in kansrijke positie, maar de juiste richting werd niet gevonden. Voor rust kwam TVC nog op 0-2, toen uitblinker Boerrig ter in vermeende buitenspelpositie rustig de bal in het doel schoof. In de tweede helft begon Holten met een herhaling van het begin van de wedstrijd. Weer was het Bode die de kopie perfect afrondde: het bleef dus 0-2.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7