Gehele present zijspan-top op Zuurberg Makelaarsmaatschap in regio unieke werkvorm ^Tïlif ii Blauw Wit verstoorde droom Eversberg Dames en meisjes voetbaltoernooi Jan Ottenswinnaar van eerste tijdrit Makelaars Robers en Kooy hielden druk open huis HOLTENS NIEUWSBLAD Seizoen HVG afgesloten W v: Duiven rap uit Breda Clubrecord scherper aesteld Eerste prijs Bergruitertjes DONDERDAG 14 MEI 1987 WMÊëM August M"ller en Henk van Heek met startnummer H5 zijn de grote kanshebbers op de overwinning. Hoewel er geen punten te behalen zijn, meetellend voor een kam pioenschap verschijnt vrijwel de gehele Nederlandse zijspan-top zondag aan de start tijdens de eer ste wedstrijd om de Holland Cup op de Zuurberg. De Holland Cup is een combinatie van een drietal wedstrijden voor zijspandrijders waarbij voor de to taaloverwinnaars van alle drie de wedstrijden een extra prijzenpot beschikbaar is. Tweede Pinkster dag volgen dan nog wedstrijden in Zaltbommel en op 4 oktober in Ze venhoven. Alle aandacht in Holten is natuur lijk in de eerste plaats voor de Hol- tense inbreng. Niet minder van vijf combinaties in de clubkleuren van MAC Holterberg verschijnen aan de start: August Müller met Henk van Heek, de Markeloër Johan Smit met de inmiddels herstelde bakkenist Mart Kiggen, "motor muis' Dirk Jan Müller met Gert J an Scheperman in de bak, Berry Vru- wink samen met André Visser en Jan Rozendom met als passagier Bart Notten. Daarnaast staan be kende namen als Hans van Goch, Rijn van Gastel, Tony Bens en Ben ny Janssen op de startlijst. In to taal komen 27 combinaties aan het starthek. Tijdens een persconferentie in de Poppe vertelden August en Henk dat het startgeld bepaald niet het belangrijkste was om aan de start te verschijnen. 'Ik zeg tegen ouders die voor hun zoon een motor willen kopen wel eens: koop ze liever maar een tennisracket. Daar valt veel meer geld mee te verdienen". Het duo denkt zeer hoog te kunnen eindigen in de thuiswedstrijd. Het nieuwe motorblok dat tuner De Groot heeft ingebouwd, heeft zich in de eerste wedstrijd in Reusel voortreffelijk gehouden. "Ik denk dat we nu de snelste motor hebben" verklaart Henk van Heek. Veel wordt er ook verwacht van broer Derk Jan, tenminste als hij niet in het struweel beland. Johan Smit acht zichzelf nog niet ervaren ge noeg om als eerste te eindigen. "Als ik vijfde wordt, ben ik tevreden". Ook het circuit ligt de Holtenaren goed en is in perfecte staat ge bracht door de MAC Holterberg. Aanvankelijk zag het er naar uit dat dit jaar een begin gemaakt zou worden met de veranderingen van het crosscircuit op verzoek van het naastgelegen campingbedrijf, maar in verband met de bestem mingsplanprocedure is dat nog een jaartje uitgeschoven. Naast de zijspannen zullen er ook aan het starthek verschijnen de na tionale 250 cc groep a en de natio nale 500 cc groep a. In deze klassen worden de clubkleuren verdedigd De trainingen beginnen 's morgens om 10.00 uur en de wedstrijden be ginnen om 12.30 uur. De Zijspan nen starten de eerste van de in totaal drie manches van ieder 20 minuten om 13.00 uur. De toegang- rpijzen bedragen f. 12,50 voor vol wassen en f. 5,- voor kinderen. Kin door Erwin Sanderman uit Marke- deren tot 8 j aar (mits onder geleide) lo en Henk Bak uit Rijssen. hebben gratis toegang. Zaterdag 16 mei a.s. organiseert de om 12.30 uur. Na de middagpauze ZW „Blauw Wit" een groot voet- begint om plm. 1.00 uur het tour- b al toernooi voor pupillen, meisjes nooi voor de dames waaraan wordt en dames. Er doen in totaal 28 deelgenomen door SEH, Excelsior, teams van 22 verschillende vereni- Daarlerveeh, Rohda, RKSV, Evers gingen aan mee. berg, Heeten, De Esch, DES, La Het toernooi begint om half tien Première en Blauw Wit. met de meisjes-pupillen en meisjes Voor de damesteams zijn er vier juniorenteams waarvoor hebben prijzen te winnen en alle andere ingeschreven Enter Vooruit, SEH, teams krijgen een herinnerings- Juliana, Luctor 1 en 2, Vrooms- prijs in de vorm van een fraaie stan- hoop, OSV en Blauw Wit. daard. Schuppert Mode heeft een Meisjes Junioren: SEH, DOS'19, prachtige Fairplaycup beschik- Lemelerveld, Heino, Hoeve Voor- baar gesteld voor het sportiefste uit, ASC en Quick. Er zijn drie prij- team. zen beschikbaar voor de pups en de juno's en alle andere teams krijgen als herinnering een fraai stan daardje. Prijsuitreiking is gepland Op 7 mei hield de HVG Holten haar sluitingsvaonvd van het seizoen 1986/87. Er werd stilgetaan bij de vereni gingsavonden, de viering van het 35 jarig bestaan en de feestmiddag die gehouden werd in de Holterhof in Enschede. Samen met de HVG Dijkerhoek stonden leden van de HVG met een kraampje met oliebollen, wat een succes werd. Tijdens de sluitingsavond werd bingo gespeeld, dat gemaakt was door de presidente mevrouw Mül ler, die een geweldige hoeveelheid woorden gevonden had. Op 12 mei hield de HVG een verrassingsreisje. Naar schatting zo'n 300 belangstel lenden brachten vrijdag een be zoek aan het open huis dat de ma- kelaars'maatschap' Robers aan de Pastoriestraat in Holten hield. Aanleiding voor het open huis was de gereedkoming van de verbou wing van het voormalige dokters huis van dokter Sijtsema en om keimissen en zakenrelaties op de hoogte te brengen van nieuwe op zet van het makelaarskantoor, waarin makelaar Jan Robers en zijn compagnon Marjolijn Kooy- Heusinkveld samen de belangen van de cliënten behartigen. Dat daarbij Jan Robers gelijkertijd zijn twintig jarig makelaarsjubi leum kon vieren, was een aardige bijkomstigheid. „Wij vormen samen een make laarsmaatschap. Dat is uniek voor deze regio", vertelt Robers. „Het is zelfs zo uniek dat we niet als maat schap bij de Kamer van Koophan del kunnen worden ingeschreven maar als firma omdat men daar de term maatschap niet kent". Geko zen werd voor de maatschapvorm om te benadrukken dat beide com- pagnongs gelijkwaardig zijn. Om de onafhankelijkheid van een ma kelaar te benadrukken, kunnen be ëdigde makelaars namelijk niet in loondienst bij een makelaar wer- Makelaar Jan Robers (l) en zijn compagnon Marjoijn Kooy-Heusinkveld (r) kregen tijdens het open huis veel ken. Toen de zaken in Holten zich vragen te beantwoorden over hun nieuwe opzet. steeds voorspoediger gingen uit- Voor de vlucht vanaf Breda -af stand plm 133 km. - werden 270 duiven ingekorfd. Het weer, dat 's morgens nog slecht was, klaarde zo snel op dat om 12.00 uur de duiven gelost konden worden. Het werd een snelle vlucht met snelheden van ruim 100 km. per uur. Het was A. ten Dam 1, die om 13.19 uur de eerste duif kon klok ken. Alle 54 prijsvliegende duiven waren om 13.38 uur binnen. De resultaten waren: 1.4.22.36, A. ten Dam 1; 2.11.24.26.29, Comb. Oolbekkink- Tijhof; 3.42., T. Schuppert; 5.10.12.17.25, G. Egberts; 6.31.33.40, E. Veneklaas; 7.15, G.J. Koetsier; 8.19.20.21.28, Comb. Kwintenberg; 9. W. Aaftink; 13.14.18.23.41, M. Lo- deweges; 16.53. J. Aaftink; 32. H. Jansen; 37. H. Wansink; 39. Joh. Veldhuis. breiden en Jan Robers in contact leden noodgedwongen naar Holten kwam met Marjolijn Kooi die werk- toen hij wegens rugklachten zijn zaam was bij het makelaarskan- boerenbedrijf in Enschede niet lan- toor Snelder-Zijlstra in Hengelo, ger kon voortzetten en zijn schoon- werd gezocht naar een samenwer- vader hier woonruimte had voor kingsvorm waarbij mevrouw Kooy het jonge gezin. Hij heeft er nooit in staat zou zijn als zelfstandig ma- spijt van gehad. De makelaardij (en keiaar te kunnen gaan functione- daarnaast zijn raadslidmaatschap ren. In augustus 1986 werd zij beë- voor de WD in de gemeenteraad) is digd als makelaar en ging de maat- zijn lust en zijn leven. Door zijn schap van start. Gelijkertijd werd uitstekende kennis van het agra- een begin gemaakt met de verhui- risch gebied neemt hij meestal de zing van het naastgelegen, te kleine aan-en verkoop van agrarische pro makelaarskantoor, naar de voor- jecten voor zijn rekening en heeft malige praktijkruimte van dokter mevrouw Kooy het beheer over de Sijtsema. Het vroegere doktershuis verkoop van de woningen in het dient nu als woonhuis voor de fami- dorp. Een computer, die straks lie Robers. In het moderne make- aangesloten kan worden op het laarskantoor zijn naast de kantoor- centrale systeem van de Vereni- ruimte, waar Erik Pettinga de scep- ging voor Makelaars in Nieuwegein ter zwaait, twwe spreekkamers, staat al startbereid. Voor het pand zijn een aantal par- Hoewel de tijden wat minder floris- keerplaatsen geschapen en heeft sant zijn geweest voor de eigen huis de vitrine een plaatsje gevonden, bezitters, trekt de markt nu weeer Makelaar Robers kwam 20 jaar ge- flink aan. Vooral in de catagorie. huizen tot 150 duizend gulden zijn bijzonder gevraagd. Daarin is mo menteel meer vraag dan aanbod, wat de prijs voor de verkoper gun stig maakt. Voor de kapitale pan den 'op de berg' loopt het minder hard al is ook daarvoor de grote prijsval van de begin jaren tachtig te stilstand gekomen en klimt men langzamerhand weer uit het dal. De eerste tijdrit van het seizoen Groot was de eerste die deze tijd van de Wielervereniging Holten verbeterde met 15 seconden. Good werd gewonnen door Jan Ottens. old Piet Bakker moest een veer Hij reed het 6,5 km. parcours, dat laten en passeerde in 12.22 mihn. was uitgezet in de Heihuizen, in de De grootste kanshebber startte als tijd van 10.22. min. Wat neer komt achtste en bij de eerste meters op een gemiddelde van 37,621 km. kwam de rook al van de banden. Hij per uur. Met zijn prestatie verbeter de hij het clubrecord. In totaal verschenen achttien deel nemers aan de start. Ook hier al een record. Twee van de grootste kans hebbers, Gerard Höften en Henk Gervedink Nijhuis moesten ver stek laten gaan. De andere kans hebbers nestelden zich in de kop groep. Henk Bril beet de spits af. Hij liet een tijd van 11.48 min. op de chronometers afdrukken. Hans de raasde over het parcours en liet de klokken stilstaan op 10.22 min, een nieuw clubrecord. Andere kans hebbers, zoals Henk Beldman, Hans Voogsgeerd, Anton Veneman of Gerrit Soer kwamen er niet meer aan te pas. Jeugdlid Ton Hofhuis was goed op dreef met zijn 10.34 min. (gemiddel de snelheid 36,392 km/u) en Henri ten Brinke met 10.53 min werden resp. tweede en derde. Blauw Wit dat een week eerder van het veel lager geklasseerde Ol- denzaal met 1-0 verloor heeft za terdagmiddag op 't Vlegtgoor voor plm. 25.Öljézoekers een prima par tij voetbal gespeeld en de kampi oenskansen van Eversberg bijna tot nul gereduceerd. De Nijverdal- lers stonden met nog drie wedstrij den te gaan 1 punt achter op koplo per DVO (Almelo) dat zoals, ver wacht een makkie had aan Daarle dat in eigen huis met maar liefst 6- 1 werd geklopt. Met nog 2 wedstrij den te spelen en nu drie punten achter kan Eversberg het wel ver geten. Blauw Wit ging van meet af aan sterk in de aanval en had na 4 minu ten op 2-0 moeten staan maar een te zachte inzet van Harry Kolkman wist de keeper van de doellijn te grabbelen en Hans Stam tikte bij een scrimmage juist naast. In de 6e minuut was het J an Vrugteveen die na goed doorzetten de Eversberg goalie kansloos liet (1-0). Na deze openingstreffer bleef Blauw Wit sterk doorgaan maar Eversberg wist door het accent op de verdedi ging te leggen schade te voorko men tot de 35ste minuut toen Blauw Wit op 2-0 kwam door Harry ten Wolthuis die een scherp geno men hoekschop van Harry Kolk man feilloos inkopte. Klassewerk! Op slag van rust ging John Schalk goed door op een lange trap, pas- J seerde 2 verdedigers en gaf de doel man geen schijn van kans (3-0). Na een kwartier in de 2e helft kwamen de gasten terug tot 3-1 toen Eddy van Dijk een keihard schot in de linkerbovenhoek nog wel aanraak te maar geen doelpunt kon voorko men. Eversberg bleef hierna nog wel strijden voor een 2e doelpunt maar het was allemaal te doorzich tig om de Blauw Wit defensie in moeilijkheden te brengen. Met nog plm. 20 minuten te gaan werd het 4- 1 door Hans Stam uit een trekbal van Harry Kolkman en 2 minuten Op het ponyconcours van Ooster- hoffruiters zaterdag 9 mei in Rijs sen was de eerste prijs van de afde- lingsdressuur voor het achttal van de Bergruitertjes. Verdere uitsla gen waren: B Dressuur: le prijs, Jan Janssen met Lady Moonshine, 126 pnt; 3e prijs, Huub Brands met Nicole, 122 pnt. later zorgde Hendry Kolkman voor L2 Dressuur: 2e prijs, Alieke Aal- 5-1 uit een vrije trap over de gehele tink met Chelly, 128 pnt.; 4e prijs, breedte van het veld naar de op Willy van Coeverden met Strawins- rechts vrijstaande Henry Stam die ky, 126 pnt. de bal op maat op de schoen van b Springen Cat. C.: 3e prijs, Ida Hendry deponeerde. Hendry kreeg Vincent met Napoleon.; Cat D.: 2e in de slotfase nog een dot van een prijs, Huub Brands met Nicole, 10e kans om het halve dozijn vol te prijs, Hermine Bronsvoort met maken maar hij schoot buiten be- Bandit. reik van de doelman rakelings l. springen cat. D: 6e prijs, Lianne naast. Ver in de 2e helft kwamen in Veneklaas met Sandra, het veld Hendry Kolkman en Hen ry Thalen resp. voor Henk Aan- 1 t stoot en John Schalk die beiden A f* I É^f"! A k een prima partij speelden. -GV. LI C Li C x\. Het duo Hans ten Dam en Ap Koet- Stand: D.v.o. 24 39. Eversberg 24-36, fffj behaalden matige prestaties A.s v. 24-30, Biauw Wit 24-28, sportiust 24- tijdens de crossloop in Wamsveld. 28, Marle 24-28, Rietvogels 24-24, De Esch Hans liep de acht kilometer in 31.19 24-2^°Lde"zaf' 24"20'Prif"e^° 2f"2°- Y®- min. Ap liep de zestien kilometer in sos 24-19, Markvogels 24-17, Daarle 24-15, .- K ,n Boswinkel 24-n. een tqd van 1.10 12. min. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan Exportslachterij Chris Hogeslag voor uitbreiding van de bedrijfsruimte Slachthuisstraat 2; - aan A.C. Restaurants b.v. voor verandering/uitbreiding wegrestaurant Langstraat 22; 2. aan Holtens Gemengd Koor toestemming verleend voor het houden van een verloting; 3. aan „De Bergrijders" vergunning verleend voor het houden van een koetsenrit; 4. aan K.J.P. Wandelsport Haarle toestemming verleend voor een wandeltocht op 23 en 24 mei 1987; 5. aan Stichting Profronde Nederland toestemming verleend t.b.v. 2e etappe profronde Nederland. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Commissie Sociaal-Cultureel Werk De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Sociaal- Cultureel Werk vindt plaats op maandag 18 mei a.s. om 19.45 uur in de Commissiekamer van het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Op de agenda staan voorstellen met betrekking tot definitieve afrekening sub sidie 1986 van het Holtens Gemengd Koor en de Bejaardensociëteit en een aanvraag om subsidie van Scouting Saliand. Afhalen zwemabonnementen De tijdig aangevraagde seizoenabonnementen voor zwembad Twen- haarsveld kunnen tussen 12 en 21 mei, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur worden afgehaald in de hal van het nieuwe gemeentehuis, onder gelijktijdige betaling van de kosten. De abonnementen behoeven niet persoonlijk te worden afgehaald. Voor niet tijdig afgehaalde abonne menten vervalt het recht op het voorverkooptarief. Wanneer u niet in de gemeente Holten woonachtig bent of niet in de gelegenheid bent de aangevraagde abonnementen op één van de aangegeven dagen af te (laten) halen, kunnen deze tegen vergoeding van de portokosten wor den toegezonden. Wendt u zich in dat geval tot het gemeentehuis, afde ling Welzijnszaken, tel. 05483-6 16 66. Inzameling landbouwplastic De gemeente zal ook in 1987 weer een inzameling houden van land bouwplastic. Om de inzameling zo vlot mogelijk te doen verlopen en om het de mensen zo gemakkelijk mogelijk»te maken zal het landbouw plastic worden opgehaald met een speciaal daarvoor in te zetten wa gen. De inzameling zal worden verzorgd door de firma Maatman te Doetinchem. In tegenstelling tot voorgaande jaren worden de aanbieders van land bouwplastics verzocht hun adres vóór de datum van inzameling aan gemeentewerken door te geven. (Tel. 05483-6 16 66, toestel 321). De inzameling van het landbouwplastic zal in principe plaatsvinden op dinsdag 19 mei 1987 en, bij een groot aanbod, eventueel nog een ge deelte van woensdag 20mei 1987. WAT MAG WORDEN AANGEBODEN? In principe mogen alle soorten plastic, zoals landbouwfolie. kunstmest-, veevoeder-, melkpoeder- en turfzakken worden aangeboden. Hierbij wordt echter verzocht aan de volgende punten te voldoen: 1. verzocht wordt het plastic tijdig aan de weg te zetten b.v. daags voor de inzameling; 2. het landbouwplastic dient in handzame pakketten (door één persoon te tillen) aan de weg te worden gezet, op de plaats welke ook voor het huisvuil gebruikelijk is; 3. verontreiniging en vervuiling (zand, chemicaliën e.d.) dient zoveel mogelijk te worden voorkomen, aangezien dit problemen geeft bij transport en verdere verwerking. Bied het daarom „uitgeklopt" aan; 4. verzocht wordt geen andere afvalstoffen dan landbouwplastic aan te bieden; 5. turf en/of kunstmestzakken e.d. afzonderlijk gebundeld van de zwarte folie aan te bieden. Er wordt op gewezen dat door de openbare basisschool Dijkerhoek „witte" landbouwplastics worden ingezameld. Deze inzameling zal normaal doorgang vinden. Voor degenen, die vallen onder de schoolkring Dijkerhoek wordt de aandacht gevestigd op de mogelijkheid van het deponeren van uitsluitend „witte" plastics bij de school Dijkerhoek (in fietsenhok). Verzocht wordt zoveel mogelijk aan de aktie mee te werken. Het welslagen van de aktie heeft tot gevolg dat grote hoeveelheden afvalstoffen (plastic) niet meer op de vuilstortplaats behoeven te worden gestort, maar op milieu-verantwoorde wijze opnieuw gebruikt kunnen worden om b.v. huisvuilzakken of landbouwfolie te vervaardigen. Eventueel kan het landbouwplastic ook, tot de inzameling (19 mei), gebracht worden op de gemeentewerf, Waagweg 4. Voor nadere inlichtingen: Gemeentewerken, dhr. Brinkers, tel. 05483-6 16 66 (toestel 321).

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5