^|l|||Mestboekhouding misslag Omwonenden positief over de plannen voor Holtens dorphuis Gemeentehuis nu een huis van gemeenschap Hoolter Kaamp i°r omfbij elkaar§rren teKsssT-sssm Aüeen parkeren nog een onopgelost probleem Opbrengst collecte De krant met Hemelvaart Gulle gift ff» WJ ■■f i, -AL- _U_ mms Nieuwsblad Donderdag 14 mei 1987 - 38e jaargang - nr. 19 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 De gezamenlijke afdelingen van de ABTB en de OLM in de reqio Enschede, dpmempn mnp^f nmrrfon Hofmror. „„„i, iit„\j;jk.u.: Zuurberg Zondag is de grote dag voor alle liefhebbers van de motorsport in Holten, en dat zijn er velen. Op het eigen circuit van de Zuurberg wordt dan de eerste wedstrijd om de Holland Cup verreden. Ondanks het ontbre ken van internationale deelna me komen alle internationale toppers aan het starthek. Een teken dat de Hollandse zijspan- rijders internationaal zeer ge ducht meetellen. De Holtense supporters zullen natuurlijk vooral de verrichtingen van de eigen clubleden op de voet vol gen waarvan August en Henk de meeste kans maken op de overwinning. Hardlopen De sportive rivaliteit tussen Meindert Koopman en Egbert Veneklaas vond zijn hoogte punt vorig week tijdens de Hol tense Bevrijdingsloop. Beide atleten waren gebrand op de overwinning in eigen huis. Meindert bleek uiteindelijk toch nog een stapje harder te kunnen lopen. Voetbal De competitie is voorbij. Nog een paar toernooien links en rechts en dan gaan de voetbal velden voor de zomerrust weer op slot. Blauw Wit zag in de laatste wedstrijd nog kans de kampioensaspraties van Eversberg te dwarsbomen. Het keurkorps van s.v. Holten moest zich dit jaar tevreden stellen met een zeer bescheiden plaats. gezamenlijke afdelingen van de ABTB en de OLM in de regio Enschede, dememen moest worden. Het over- zoek benaderen. Indien men ac- de voorlichtingscampagne op een Delden Haaksbergen. Markelo en Holten hebben besloten ,n geweer te komen leg dat op 11 mei heeft plaats ge- coord gaat met het actieplan, dan verkeerd tijdstip is gevoerd (getui- tegen de ingewikkelde administratie van de mestboekhoirdmg 1937. vonden in Markelo heeft er toe ge- kan men het boekhoudpakket on- ge de geringe opkomst); Onlangs hebben alle veehouders van het Ministerie van Landbouw de mest- leid dat de gezamenlijke besturen middellijk meegeven. - de overheid erg onzorgvuldig te boekhouding 1987 ontvangen. Al de eerste reacties wezen er op dat erg veel besloten hebben alle leden te bena- De ABTB en OLM bestuurders zeg- werk is gegaan (formulieren te laat leden van de landbouworganisaties grote moeite hebben met de administratie- deren en te vragen of men bereid is gen in een verklaring niet tegen toegezonden, afleveringsbewijzen „H Th ,mp.ïe "U 9ePrfenteerde boekhouding met zich meebrengt. De het boekhoudpakket in te leveren, elke vorm van boekhoudplicht te nog niet gereed, onzurgvuldigheid indruk bestaat bij navraag dat nog niemand begonnen ,s met het invullen van In een later stadium zouden ze dan zijn. De bezwaren van de boeren in de boekhouding, de formulieren. Het lijkt er dan ook op dat deze boekhouding een mislukking aangeboden kunnen worden aan richten zich tegen het nu gepresen- Het streven van de standsorganisa- de vertegenwoordiger van de mi- teerde pakket en tegen de gevolgde ties is er op gericht dat de boekhou- ABTB en OLM was dat reden vol- te bezien of er gezamenlijk iets on- hun leden persoonlijk met dit ver- keidis; januari a.s., wordt ingevoerd. Illlllllllllllllllllllllllflllflll Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel.05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur. De omwonenden van het nieuw te bouwen dorps huis aan de Tuinstraat staan overwegend positief tegenover de plannen van het architectenbureau Tuns en Horsting uit Mar- ke.o, zj£jen hier a! ja renlang met gebouw Irene in de straat en daar hebben we ook nooit overlast van gehad" was het nuchtere commentaar van de Tuin straatbewoners die vorige week donderdag door de gemeente werden geïnfor meerd over de nieuwe bu ren. Ook de enkele aanwe zige Kerkstraat-bewoners voerden geen zwaarwe gende bezwaren aan zodat niets het dorpshuis aan de Tuinstraat meer in de weg lijkt te staan. Temeer daar de gebruikers meeste ge bruikers zich, na de nodige aanpassingen, tevreden hebben gesteld met de hen toegedachte ruimte. De feestelijke week vol openingsaktiviteiten is (te) snel voorbij gegaan. Een week die in meer dan één opzicht geslaagd genoemd mag worden. Niet alleen was het zo, dat die aktiviteiten op zich volgens plan verliepen, maar veel be langrijker is, dat de opzet ook bewaarheid werd: EEN OPENING VóóR EN DóóR HOLTENAREN. De belangstelling van de kant van de bevolking was enorm groot. De reakties die wij kre gen waren zonder uitzondering zeer positief, terwijl soms ook nog aanvullende sugges: ties werden gedaan om het geheel te vervolmaken. Velen hebben meegeholpen deze weekte doen slagen. Zij allen zijn wij daarvoor dank baar. Eén uitzondering willen wij maken voor de Fienpreuvers door hen apart te noemen. Deze vereniging heeft ons fantastisch terzijde gestaan bij het vervullen van de gastheer- rol. Dat de openingsfestiviteiten zijn geslaagd is voor een belangrijk deel aan hen te danken. Wij hebben het zeer op prijs gesteld dat u zo in groten getale hebt meegeholpen om van het gemeentehuis een huis van de Holtense gemeenschap te maken. U weet nu de weg voor het geval dat...! Gemeentebestuur en amaar. Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, de burgemeester, J.P. Stegeman. W.L.F.C. van Rappard, Na een inleidend verhaaltje van wethouder W. Dalhuisen over de noodzakelijke artikel 19-procedure vanwege het overschrijden van het toegestane bebouwingsoppervlak en een nadere kennismaking met de gebruikers en hun activiteiten, spitste de discussie zich vorige week donderdag toe op de parkeer- problematiek. In de Tuinstraat plannen zijn vier nieuwe parkeer plaatsen bij het dorpshuis opgeno men, maar dat is niet voldoende. „Wat dat betreft zoeken we nog naar een definitieve oplossing", al dus wethouder Dalhuisen. In de eerste plaats moeten we natuurlijk bevorderen dat men de auto par keert aan het begin van de Tuin straat tegenover het gymnastieklo kaal. Maar ook bij het dorpshuis zelf willen we meer parkeergelegen heid realiseren. De vraag is alleen hoe. De mogelijkheid van insteek- plaafcsen ligt moeilijk, omdat je re kening moet houden met verkeer uit de Bushofstraat. En wanneer je langs het trottoir laat parkeren moet je aan de andere kant een parkeerverbod instellen. Anders wordt het te krap. Daar zijn we nog niet uit. Maar ondertussen gaan we gewoon verder met het aanbeste- dingsgereed maken van deze loka- tie. In de raadsvergadering van mei komt een voorbereidingsbesluit voor een artikel 19-procedure. Voor wat betreft de gebruikers verwacht ik geen problemen meer. Met hun wensen is in het vooroverleg zoveel mogelijk rekening gehouden". Stichting De belangrijkste gebruiker van het nieuw te bouwen dorpshuis is de Stichting Sociaal Cultureel Werk. Het bestuur, die de onderhandein- gen over het Doprshuis heeft gede legeerd aan een werkcommissie, waarin ook zitting heeft beroeps kracht Herman Kampman, heeft zich vrijdagavond tijdens een be stuursvergadering positief uitgela ten over het ontwerp van van archi tectenbureau Tuns en Horsting. „Wij zijn content met het ontwerp en zien de invulling van het dorps huis met vertrouwen tegemoet", al dus besuurslid Gerard Wennemers. Wanneer alles volgens plan ver loopt en in november met de bouw begonnen kan worden zal de stich ting tijdelijk andere huisvesting moeten zoeken. Herman Kamp man ziet dat niet somber in. „Er zijn verschillende mogelijkheden. De ruimte van Gemeentewerken bo ven de Houtbeurs staat leeg, in kleuterschool 't Repelsteeltje is nog een lokaal beschikbaar en eventueel is er in het oude gemeen tehuis ook nog wel ruimte. Het gaat er ons om dat de vaste activiteiten doorgaan. Dat de loop die we er nu in hebben zitten niet verdwijnt. Ac tiviteiten als kinderclubs kunnen we wel een half jaar stop zetten, maar als we de vaste kern van be zoekers een halfjaar naar huis moe ten sturen, dan moeten we weer van voren af aan beginnen". Krap jasje Muziekschoolbestuurslid Riemco Berends is vooralsnog minder ent housiast over het ontwerp. „Als dit hetzelfde plan is, als wij een paar weken geleden voorgelegd hebben gekregen, dan komen wij in een te krap jasje te zitten. Aan vankelijk waren er voor ons vier lokalen plus een administratie/annex berging gepland. Ten behoeve van het Soci aal Cultureel Werk is er toen een lo kaal afgehaald. Ik kan nu al wel zeggen dat drie lokalen voor ons te weinig zijn. Blijft dat zo, dan moe ten wij uitkijken naar vervangende woonruimte". Ook mist Berends in de opzet een bergingsmogelijkheid voor de piano's en orgels en heeft hij zo zijn bedenkingen tegen de lichtval in de lokalen aan de zijde van de Kerkstraat die naar zijn mening erg donker worden. „Wij hebben er nooit een geheim van gemaakt dat het ontwerp Potkamp beter aan onze eisen voldeed. Daar in kreeg elke afdeling een eigen entree, terwijl we nu met z'n allen langs of door de grote centrale hal moeten. Ik denk dat zich teveel verkijkt op de mogelijkheden van die centrale hal en dat de bruik baarheid van andere activiteiten daaraan wordt opgeofferd. Dagschool De Scholengemeenschap Midden- IJssel die in Holten de dagschool voor volwassenen beheert heeft geen bezwaar om naar de Tuin straat te verhuizen. Maar coördina tor van de afdeling Holten Anne Kok, die samen met docente En gels Hannie Schipper in de gebrui kersgroep vertegenwoordigd is, be nadrukt dat de dagschool voor vol wassenen niet in dezelfde vleugel als de dagopvang van de Lathmer wil worden ondergebracht. „Niet omdat we iets tegen de kinderen van de Lathmer hebben, maar om dat we nu eenmaal een school zijn en geen lawaai kunnen hebben. Net zo goed als de ambiance onze vori ge behuizing in gebouw Irene (waar begrafenissen werden verzorgd) niet paste bij onze school, past ook de ambiance van de dagopvang van de Lathmer niet bij ons onder wijs. Samen in één vleugel gaat niet, daarom hebben we erop aan gedrongen lokalen in een andere vleugel te krijgen. Uit het voorover leg met de begeleidingscommissie, de gebruikersgroep en de architect maken we op dat dit moet lukken. We hebben tijdens vier ochtenden in de week twee leslokalen nodig". Een ander punt waar de dagschool voor volwassenen mee kampt is de zelfwerkzaamheid van de gebrui kers. Anne Kok: „Als de berichten in de pers juist zijn en er van ons verwacht wordt dat we ook schoon- maakwerkzaamheden moeten ver richten om de beheerskosten te drukken, dan geven we niet thuis. Dat is een secundaire werkdruk waar we niet achter staan. We zijn niet als werkster aangenomen. Overigens verwacht ik dat wanneer alle gebruikers zich aan het opge stelde gebruikersreglement zullen houden, het in de Tuinstraat plezie rig werken is. Onze Scholenge meenschap heeft in Raalte een ver gelijkbare huisvesting in een ont moetingsruimte en daar zijn de er varingen goed. Hoewel het betekent dat we weer moeten ver huizen, staat de directie dan ook achter de plannen voor de Tuin straat". Ontwerp Door architect H.S. Gjaltema van het architectenbureau Tuns en Horsting is een gebouw ontworpen, waarbij het bestaande gebouw van de voormalige kleuterschool als het ware ingepast wordt in in het geheel. Hoewel er intern nog wel het een en ander 'geschoven' zal moeten worden aan de hand van de wensen en verlangens van de toe komstige gebruikers, is het totale plaatje vrijwel rond. Het ontwerp gaat uit van een bebouwing van het grootste deel van het huidige schoolplein, zoveel mogelijk de lijn van de bebouwing van gebouw Ire ne volgend. Aan de voorzijde is een kleine speelplaats voor peuters ge dacht. De hoofdentree is gesitueerd aan de kant van Irene en geeft toe gang tot een grote centrale ruimte die ook als toneelzaal gebruikt kan worden met aan weerskanten een gang die naar de verschillende lo kalen loopt. De entree loopt in een gebogen lijn binnen het gebouw. Als de grote hal in gebruik is, kun nen de andere gebruikers ongehin derd hun lokalen bereiken. Het ge bouw wordt zodanig ontworpen, dat indien er weinig activiteiten zijn men 's avonds via een aparte ingang naar het keldergedeelte kan gaan. „Het was naar mijn mening in Holten de beste plaats voor een Dorpshuis: in het centrum en vlak anders voorzieningen, zoals het ge meentehuis en gebouw Irene. Daar om heb ik bewust gekozen voor een ruime, uitnodigende entree met het gezicht naar het centrum toe", al dus Gjaltema. Morgen, vrijdag 15 mei vindt in Holten op Sportpark Meermans kamp een Vier Scholenontmoeting plaats waaraan deelnemen S.G. Erasmus uit Almelo, Alexander Hegius S.G. uit Deventer, S.G. Ba taafse Kamp uit Hengelo en de or ganiserende Scholengemeenschap Holten. Negen jaar geleden kwam deze ont moeting in de plaats van de Gode- lympische Spelen, waarbij Holten samen met scholen uit Leek, Die ver, en Naarden een vierkamp speelde. Holten organiseert de Hol tense versie van de Vier Schole nontmoeting nu voor de derde keer onder de naam De Hoolter Kaamp. Op het programma staan 's mor gens de onderdelen voetbal, hand bal, hockey en softbal, s' Middags wordt in de sporthal de onderdelen basketbal, volleybal, badminton en volleybal voor leraren en lerares sen afgewerkt. Om 16.00 wordt dan een cross verlopen en het program ma wordt afgewerkt met touwtrek ken. De prijsuitreiking is om streeks 17.30 uur. Burgemeester Van Rappard heeft toegezegd 's morgens De Hoolter Kaamp te openen. De collecte voor de epilepsiebe- strijding die gehouden werd van 27 april tot 3 mei, heeft in de gemeente Holten een bedrag opgebracht van f. 4073,25. Alle gevers en medewerkers wor den hartelijke bedankt voor hun bijdrage. In de week van Hemelvaart (don derdag 28 mei) zal het Holtens Nieuwsblad niet op donderdag, maar op vrijdag 29 mei verschijnen. De inleveringstermijn voor copy en advertenties blijven gelijk aan an dere weken. De heer D. J. Wansink van de firma Wansink heeft zorggedragen dat de opbrengst van een zegelactie ten bedrage van f. 400.- ten goede komt aan de Stichting Paardrijden Ge handicapten Holten. Het bestuur van de Stichting is hem hiervoor uiteraard zeer erken telijk. - -<N> IS) *Y;V1

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1