„Herinnering aan Holten bleef in mijn gedachten" Resultaten sv Holten I Gerrit en Herma als eersten over drempel CDA studiedag Zorg vor zorg in De Kandelaar Normaal kan niet meer stuk in Splo Favorieten present in Bevrijdingsloop Resultaten Blauw Wit Oud-strijder op zoek naar het verleden Uitslagen Rietvoorn DONDERDAG 30 APRIL 1987 HOLTENS NIEUWSBLADf Volgende week herdenken wij weer de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog, en de bevrijding van ons land op 5 mei 1945. De aanwezigheid in Holten van een aantal oud-strijders uit Canada, geeft daar een extra accent aan. Het is inmiddels de derde keer, dat veteranen van het Canadese bevrijdingsleger in groepsver band Holten bezoeken; Buiten alle drukte en groepensverbanden om, onwetend over het bezoek van zijn collega- oud-strijders aan Holten, streek vorige week in Holten neer de Canadees Douglas Dickson (61). Evenals voor zovelen van de mannen die ons land hebben helpen bevrijden, werd bij Doug Dickson bij het klimmen der jaren de behoefte om het strijdtoneel van ruim veertig nog eens te bezoeken zo groot, dat hij in het vliegtuig stapte en naar Europa kwam. Een landkaart om de plaat sen te vinden had hij niet nodig. Alle lokaties waarlangs het bevrijdingsleger was getrokken stonden vast in zijn geheugen gegrift; alsof het niet ruim veertig jaar geleden was, maar misschien veertig dagen. Aan de voet van de Holterberg, vlak bij het strijdtoneel van toen, vertelde Dickson, waarom hij terug moest komen naar Holten. .zeven kinderen. Drukte genoeg, en kwam hij even verderop terecht bij tijd om te piekeren had dus ik niet. de familie Herman Stukker aan de Toch bleef de herinnering knagen, waarbij Holten een centrale rol speelde. Holten, dat was voor mij de mooiste herinnering van de oor logstijd. Toen ik twee jaar geleden Enkweg die hem gastvrij ontvin gen. Daar vond hij een luisterend oor voor zijn belevenis in die laatste oorlogsjaren. Als zoon van een emigrante- "Eigenlijk is de oorlog voor mij nooit overgegaan. Niet dat ik er problemen mee had, maar ergens achter in mijn hoofd was er altijd die herinnering. Als hoofd van een pensioen kon en behalve onze jong ste dochter alle kinderen inmiddels het huis uit waren, werd het verlan gen om terug te gaan naar die plaats steeds groter. Toch heb ik lang geaarzeld. Zou het niet op een teleurstelling uitlopen? Mijn zoon, afdeling van de dienst gemeente- die televisiejoumalist is, dwong mij werken van de gemeente Vancou- als het ware toch te gaan om het na dertig jaar dienstverband met nechtpaar uit Engeland vond hij het vanzelfsprekend om als negen tienjarige dienst te nemen in de vierde Canadese infanteriebrigade. Ook zijn twintigjarige broer vocht mee in deze omgeving, al ontmoet te hij hem nooit in die tijd. Na de barre tocht vanuit Normandië kwam hij via Enschede, en Almelo ver had ik een drukke baan met de zorg voor 250 man personeel terwijl ons huwelijk werd gezegend met Op zaterdag 16 mei a.s. organiseert het CDA Overijssel in samenwer king met de Christen Democrati sche Bezinningsgroep van het Op zondagmorgen 26 april hield hepgelsportvereniging „De Riet voorn" haar 2e wedstrijd van het seizoen in het Twentekanaal te Eef- de. 32 Deelnemers vingen samen 29 meter vis onder werkelijk ideale omstandigheden, weinig wind en weinig stroming. Uitslag: 1. G. Jansen 258 cm, 2. B. Groot Obbink 243, 3. A. Lichten berg 196, 4. G. v. Aefst 194, 5. J. v. Avezaath 185, 6. J. W. Plekkenpol 169,7. H. Woltman 148,8. H. Kette- larij 138,9./10. R. Slotman 113,9./10. G. Scholten 113. De volgende wedstrijd is op zon dag 3 mei a.s. Het is de jaarlijkse wedstrijd tegen Bathmen. Plaats: het Twentekanaal bij de centrale in Lochem. Vertrek 6.00 uur van de parkeerplaats bij het Vletgoor. terecht in de gevechten in Holten Douglas Dickson:"Holten was voor mij de mooiste herinnering" eens en voor altijd zoals hij het en werd hij tijdelijk ingekwartierd in het voormalige burgemeester- de familie H.J. Nijland'Breukink'. ten uit die tijd. Toch was Holten an- huis dat tijdens de gevechten be- Samen met de heer Knijff, de buur- ders dan alle andere plaatsen waar hoorlijk was beschadigd. En hoe- man van de Stukkers, bracht hij gelegerd waren. Dat kwam door wel Dickson in meer dan 40 jaar nog een bezoek aan de boerderij de mensen. Hier voelden wij ons nooit meer een Hollands woord had Breukink, waar hij toen sigaretten echt welkom en dat is in al die jaren gesproken of gehoord, kwamen de ruilde voor eieren en waar liefdevol plaatsnamen en gezegden er ac- zijn sokken en overhemden werden centloos uit. gewassen. „Drie sigaretten voor Pq+q één ei", wist hij in foutloos Neder lands te vertellen. Mevrouw Nij- Even totaal van de kaart was de land die ook op de foto staat is oud-strijder toen hij zichzelf op de inmiddels overleden, maar haar foto ontdekte in het herdenkings- dochter kon zich de Canadees nog boek van Martin Hols en Herman herinneren. Steunenberg Holten in oorlogstijd. Daar, op pagina 428 staat geheel rechts op zijn motorfiets met helm "Mijn verhaal zal wel niet zoveel een tent, waar 'normaal' plaats is op de jonge Dickson, omringd door anders zijn dan van andere solda- voor zo'n zestienhonderd toeschou- uitdrukte, 'out of my system' te krijgen. Hij had gelijk. Zelfs als klei ne jongen kon hij op de landkaart precies vertellen waar Holten lag; zo vaak had ik er over verteld. Mijn vrouw voelde het precies zo aan". Oude plekjes Hoewel Holten toch behoorlijk is veranderd in de jaren, was het voor Doug Dickson niet moeilijk de oude plekjes terug te vinden al ging hij tevergeefs op zoek naar het huis waar hij van april 1945 tot en met juni 1945 was ingekwartierd, het Huis op de Berg dat na de oorlog is afgebroken. In plaats daarvan niet veranderd, dat heb ik in de afgelopen dagen weer ondervon den. Het is goed dat ik gegaan ben. Ik kom beslist terug, maar dan met mijn vrouw". CDA Overijssel een studiedag met als thema 'Zorg voor de Zorg'. Deze ontmoeting wordt gehouden in het De Kandelaar van 9.45 -15.30 uur. Inleiders tot het gesprek zijn Dr. A.G.W.J. Lansink, lid van de Twee de Kamer voor het CDA en advise rend lid van de commissie van het Wetenschappelijk instituut voor het CDA dat het rapport Zorg en vernieuwing door structuurveran dering samenstelde en de heer G. J. Hasekamp, directeur Stichting Menig extra trainingsrondje wordt rugwees. Ook de andere Holtense Welkom In een tent, waar 'normaal' plaats is Lochemse popformatie Ides of voor zo'n zestienhonderd toeschou- May. Het ware geweld barstte om wers, wisten zaterdagavond ruw half tien pas echt goed los toen GSA, lid van de commissie Dekker. Daarnaast zullen nog vertegen woordigers uit het veld, maat schappelijke organisaties, vakor ganisatie, kruiswerk, ziekenhuizen, verpleeghuizen, bejaardenbonden, maatschappelijke dienstverlening, geschreven. Er worden rondes gelo pen van circa 1425 meter: Tuin- straat-Haerstraat-Gaardenstraat- Bessinkpasstraat-Diessenplas- straat-Korte Diessenplasstraat- Larenseweg-Schoolstraat- Rörikstraat en weer terug in de Tuinstraat. Het programma: 18.45 uur- scho lierenloop fm groep 5 (basisschool) 1425 meter; 19.15 uur- scholieren- geschat tweeduizend aanhangers van de huisband van Espelo, Nor maal, ter nauwemood een plaatsje te vinden. Voor alle liefhebbers van Benny Jolink en de zijnen het podi um betraden en daarna was er geen houden meer aan het enthousias me. Helemaal door het dolle heen de Achterhoekse rockgroep geen waren de Sploders toen bleek dat enkele probleem. Na korte tijd gin gen de t-shirts met de Normaal tekst gewoon uit en zo hielden zij de 'jongs' van Normaal hun cow- boyshoeden hadden versierd met stickers van het wereldrecord poas- het leven in de kookhitte. Het bier vuurslepp'n, wat beloond wordt stroomde overvloedig en de stem ming was opperbest en evenals vo rige keer, werd geen enkele wan klank gehoord, ook niet na afloop. De organisatoren uit Espelo kreeg met een uit volle borst gezongen Splo's volkslied. De avond kon niet meer stuk. Ondanks de drukte en de hitte en het vele Normaalbier, had de de mensen van de Rijkspolitie. In het voorprogramma speelde de een enkeling ging even onder zeil, maar daar bleef het ook bij. er gelopen om zo goed mogelij k aan 'vedetten' zijn weer van de partijte de start te komen voor de derde weten Jan en Gerard Koopman, Bevrijdingsloop op woensdag 6 mei Henk Mulder, Dirk Hoekman, Ma- loop 6~t/m groep 8 (basisschool) It ri"usriBalt"s' Gerfd k™°rt en 1425 m, 1915 uur: Dameswedstr)Jd dan ook een verdiende pluim van EHBO een rustige avond. Slechts aan het toeval over. By de scholie- ook de oude garde onder aanvoe- 6 (4 ronden); Prestatieloop 3-8 - - renloop zullen er bij de groepen 6 ring van Ap Koetsier. De start®- km ,2.4 ronden)- 20 00 uur' Wed tfm 8 andere winnaars komen. Vo- nish is weer aan de Tuinstraat, in strijd heren 10 ldm (7 ronden)' Pres- ziekenfondsen en psychiatrie een rig jaar waren dat Margot ter Schu- gebouw Irene kan weer worden in- 'tatieloop 10 km (7 ronden) korte toelichting geven wat het be- re en Arno Knapen. De winnaars tekent voor hun beleid en voor de- van vorig jaar van de jongste groe- gene die aangewezen zijn op hulp- pen, Henrike Beldman en Edwin verlening. Ook kamer- en statenle- Knapen zullen er zeker weer bij den zullen op deze dag aanwezig zijn. Bij de dameswedstrijd over 6 zijn. Het CDA hoopt dat er naar kilometer zijn er nog geen direkte aanleiding van deze bijeenkomst favorieten te noemen. Bij de heren De Zweef Dl - Holten Dl een brede discussie ontstaat over is dat Meindert Koopman, die vorig -pot en met de rust was het een dit thema in de provincie". jaar duidelijk Egbert Veneklaas te- gelijk opgaande wedstrijd, maar na heest voor de Holtense Gerrit Stam (23) en Herma Kappert (22), voor wie als eersten de huwelijksvoltrekking plaatsvond in de trouwzaal van het nieuwe gemeentehuis. Een uiterst strak moderne en funtioneel ingerich te ruimte, die voor deze speciale gele genheid was opgesierd met planten en een fleurige boeket bloemen. Twee witleren stoelen voor het bruidspaar, het overige meubilair in overwegend zwart uitgevoerd. Feest ook natuurlijk voor de ge meente zelf, omdat het jonge bruidspaar de spits mocht afbijten in deze zaal, waar boven de ingang de toepasselijke spreuk „Een ge vlochten touw breekt niet gauw" is aangebracht. Een vondst van secretaris Stegeman. Na het welkomstwoordje van de ambtenaar van de burgerlijke Holtenaar eerstdaags zal krijgen stand, mevrouw G.O. Koelemay- uitgereikt, te overhandigen. Sym- Abspoel, ging zij in op het bijzonde- bolisch, omdat het boekje nog re tintje dat deze huwelijksvoltrek- steeds niet van de drukker is ont- king met zich meebracht. „Niet al- vangen. leen voor jullie, maar ook voor de Zichtbaar opgelucht stonden Ger- gemeente Holten betekent dit het rit en Herma even later op de trap- begin van iets nieuws. Het bouwen pen van het nieuwe gemeentehuis, van een huis is in dit verband wel Onder het bewonderend toezien zeer toepasselijk. Van de gemeente van de bezoekers van de druk be is dit nu voltooid, jullie staan ech- zochte weekmarkt poseerden zij ter aan het begin van het uitbou wen van je huwelijkshuis". Na de officiële huwelijksvoltrek king gaf mevrouw Koelemay aan deze speciale gebeurtenis nog een extra feestelijk tintje door het kers verse echtpaar Stam op symboli- rust zakte Holten stevig in elkaar, mede door een blundertje van de keeper liep de Zweef uit naar een 5- 1 overwinning. Holten D2 - S.V.V.N. D3 Jammer, dat Holten D2 twee wedstrijden onnodig had verloren anders stoven ze rechtop naar het kampioenschap af. Ze wonnen nu verdiend met 3-1. Holten D3 - Vesos Dl Holten heeft ook Vesos aan de ze gekar gebonden, ondanks ziekte van enkele spelers werd toch nog een verdiende overwinning be haald eindstand 5-3. G.F.C.El-HoltenEl 'Zowel thuis als nu uit werd met grote cijfers gewonnen van het zwakke Vesos. Het werd nu ook een monsterzege van 2-11. Holten E2 - Den Ham E2 Op donderdag heeft Holten E2 de 2-0 voorsprong toch nog weer verlo- gewillig voor de gebruikelijke fo to's. Op onze vraag hoe zij deze ren laten gaan. Het werd een 2-2 extra bijzondere gebeurtenis had den ervaren, antwoordden zij een sluidend: „Ja, buitengewoon leuk!" Ofschoon geboren en getogen Hol tenaren, gaan Gerrit en Herma zich stand. Holten E3 - De Zweef E4 De Holter jongens bleken tegen Eindstand 6-2. vLNrrcoSleCd,hcSfhen Door burgemeester en wethouders verleende in de voorgaande wedstrijd tegen vergunningen, ontheffingen e.d. Enter V zo zwaar had getroffen. Eerst moest Roel nog wel een doel- 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: punt toestaan, maar daarna wer- - aan de heer H. Ch. Vogely voor de bouw van een garage/berging den de zaken recht gezet via goed bij het perceel Pastoriestraat 35; samenspel in de tweede helft. Er de- - aa" de heer J. Leetink voor de bouw van een carport bij de woning Het den zich vele goede mogelijkheden landeweerd 42; voor om tot een hogere score dan de aan de heer W. Paalman voor de bouw van een garage/ einduitslag van 2-1 berging bij het perceel Evertjesweg 4; Rlanw Wil- tri Wnitor, tri aan de heer H J Nijkamp voor het vernieuwen van de öiauw wit tl -Hotten tl boerderij Borkeldsweg 85; Zowel m de thuis- als m de uit wedstrijd heeft Holten F1 na twee 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: spannende wedstrijden toch 4 punaan de heer B. J. Eertink voor 2 kastanjebomen bij de woning Landmansweg 2; ten gepakt van de jongens van - aan de heer J, Liytenberg voor 3 dennen bij het perceel Winkelbergweg 27; BlauwWit. - aan Nido-Universal Machines B.V. voor ca. 1000 m2 dennen aan de Weversstraat. Holten F2 - Vesos F2 Wnitpn V9 hpcrint Hp cmacir tmpH Voor het '"winnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele moge- XT lijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden te pakken te krijgen. Na de over- tot de aWe|,„g 3|gemene 2aken ,sr gemeentesecretarie winning van vorige week zaterdag opnieuw gewonnen en wel met gro- SPREEKUUR BURGEMEESTER te cijfers. Met groot enthousiasme De burgemeester is verhinderd op maandag 4 mei a.s. spreekuur te houden en goed samenspel werd de verde diging van Vesos weggespeeld. Op- UITGIFTE VOLKSTUINEN AAN DE AALTINKSWEG/BROEKWEG merkelijk is dat het spel van Holten Bur9emeester en wethouders maken bekend, dat er momenteel nog een klein aan- F2 iedere wedstrijd beter wordt, ^volkstuinen aan de Aaltinksweg/Broekweg beschikbaar is voor gebruik in het sei- waarbij tevens iedere speler zich d6 vergoeding voor het gebruik bedraagt f 25.-. terwijl de duur van het gebruik ein- goed aanpast binnen de ploeg, digt per 1 februari 1988. sche wijze het eerste exemplaar vestigen in Krabbendijke. Gerrit van het boekje over Holten (door Stam is wachtmeester bij de Rijks- Matthie Brands/red.)dat iedere politie te Reimerswaal. Blauw Wit B2-SOS B2 In het begin goede aanvallen van meer op 1-2. SOS. Dit leidde al in de vijfde mi- MW El-Blauw Wit El nuut tot de openingstreffer. Blauw Gerben Beltman moest in deze Wit nam hierna het initiatief over wedstrijd in het begin al zijn klasse en dit leidde tot een aantal gevaar- tonen, bij een hard schot van een lij ke momenten. Tot de rust werd er Marle-speler. Hij plukte de bal ech- Gegadigden voor het gebruik van een volkstuin aan de Aaltinksweg/Broekweg kun- nen zich hiervoor aanmelden ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, tel. 6 16 66, toestel 416, uiterlijk vóór 9 mei 1987. VOORVERKOOP SEIZOENABONNEMENTEN REKREATIEBAD TWENHAARSVELD 1 Aanvragen van seizoenabonnementen voor rekreatiebad Twenhaarsveld kunnen fensief bracht echter geen goals van 21 april tot en met 6 mei a s worden ingeleverd op het gemeentehuis. Smids belt 6. of worden toegezonden aan de afdeling welzijnszaken van de gemeente Hol ten. Postbus 13, 7450 AA Holten. Het verdient aanbeveling om gebruik te maken van het deze week in de gemeente Holten huis-aan-huis verspreide informatie- en aanvraagformulier. De tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald tussen 12 en 21 mei, op werkdagen van 8.30-12.30 uur. Wanneer u niet in de gemeente Holten woonachtig bent of niet in de gelegenheid bent de aangevraagde abonnementen Vol aandacht luister het jonge echtpaar naar de woorden van mevrouw Koelemay. niet meer gescoord. Na rust kwam ter schitterend uit de hoek. Verder op één van de aangegeven dagen af te halen, kunnen deze tegen vergoeding van Erik Jan voor Ronnie in het veld. kwam Marle niet. Het was echter de portokosten worden toegezonden Inlichtingen: afdeling welzijnszaken, tel. Het elftal werd omgezet en dit le- jan Hessel die 1-0 scoorde terwijl 05483-6 16 66. De tarieven voor 1987 zijn als volgt, verde kansen op. Blauw Wit kwam iedereen op de helft van Marle op gelijke hoogte door een straf- stond. Blauw Wit zakte wat terug schop nadat Marcel was neerge- en de angst voor een van de MW- haald. In de 60e minuut moest Erik spelers was groot. De bal werd weg- Jan alweer het veld verlaten na ge- geschoten als de jongen in de buurt blesseerd te zijn geraakt. John Paul kwam. MW kon nog terugkomen was een goede vervanger, hij scoor- tot 1-1. Dit was ook de eindstand de zelfs de winnende treffer na een Van een niet al te leuke wedstrijd, goede pass van JJB met een ver laagde lob. Blauw Wit Fl-Holten F1 Blauw Wit El-SDOL El De jongste teams van de beide Hol- Blauw Wit ging leuk van start en tense voetbalverenigingen bleken kreeg enkele goede kansen. Deze zaterdag volledig aan elkaar ge- kansen werden niet in treffers om- waagd. Kansen over en weer. De 0-0 gezet. SDOL deed het beter en ruststand was dan ook aan de doel- Kinderen tot en met 5 jaar hebben gratis toegang, scoorde uit de enkele kansen zelfs verdedigers te danken die een sterk Bij de aanvraag van een abonnement in de voorverkoop is de leeftijd op 1 mei bepa- 2x. Opgepept voor de tweede helft optreden hadden deze morgen. Na 'end voor het te hanteren tarief. Het seizoen 1987 begint op zaterdag 16 mei. ging Blauw Wit fanatiek van start, rust stond Holten al snel op 0-2, De openingstijden zijn: maar de afwerking van kansen was maar Blauw Wit gaf de moed niet zaterda9 10 00-18 00 uur te slordig. Door het goede voorbe- op en too scoorde na een solo 1-2. ^a"anad9ag/vn|dag J?S20 00 "Z reidende werk van Denms en wat Blauw Wit ging door met aanval- (in mei ea„ s^ptèmber tot la30 aur) geklungel bij SDOL achterin kon len, wat kansen opleverde, maar de Op Hemelvaartsdag is het zwembad geopend van 06.00-18.00 uur. Edwin nog tegenscoren. Het slotof- 1-2 stand bleef op het bord. gezinsabonnement: voor verkoop normaal tarief a. 1e ouder b. 2e ouder c. inwonende kinderen vanaf 6 jaar f23.- f 15.- f 15.- f30.- f22.- f22.- individueel abonnement: voor individuele personen vanaf 6 jaar f23.- f30.- individueel maandabonnement: voor individuele personen vanaf 6 jaar (niet in de voorverkoop verkrijgbaar) f 10.- éénmalig bezoek: voor personen vanaf 6 jaar voor groepen vanaf 10 personen, per persoon f2.25 f 1.75

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5