Buitenhuis toont op open dag dekhengsten 1 "■fe-'n r: Uitbreiding DMC Muziekschool moet uitgaven beperken Kaarten van Unicef redden kinderlevens Steenhandel Oost Nederland bir AUTO- LAKKEN Bibliotheek aanwinsten Hoe maak ik hapjes? DE WEERSELOSE MARKT STEEDS VERRASSEND ANDERS: EEN BEZOEK LOONT ZICH! S.V. HOLTEIM BORNE Vincent voor al uw verzekeringen AUE03CHADE LAmmEREifK DONDERDAG 9 APRIL 1987 HOLTENS NIEUWSBLAD De Engelse volbloed Boden's Ride en de halfbloed Zelhem vormen zondag 12 april de grote trekpleisters van de open dag die Henk Buitenhuis houdt in zijn Handelsstal en Dekstation aan de Flisweg 2. Buitenhuis heeft met deze twee hengsten paarden in huis die landelijk de belangstelling trekken. Vanaf 14.00 uur kan iedereen de stallen en het bedrijf bezoeken. Voor geboren Voorstenaar Henk Buitenhuis is het dekstation nog nevenzaak naast zijn handelsstal in rijpaarden, dragende merries en veulens. Vorig jaar doekte hij zijn varkensmesterij op en bouwde de beschikbaar gekomen ruimte ook om tot paardestallen. Dat hij in het bezit kwam van de volbloed Bo den's Ride noemt hij nu een geluk kige samenloop van omstandighe den. „Heel teovallig liepen we er tegenaan. Door familie-omstandig heden wilde de vorige eigenaar het paard kwijt. De hengst zag er toen niet uit zodat we hem voor een redelijke prijs konden overnemen. Maar als je nagaat dat zijn vader als veulen al van Amerika naar Enge land verhuisde voor 200 duizend dollar, dan kun je nagaan wat dit paard waard is. Ik schat datje er nu een miljoen gulden voor zou moe ten neertellen. Wij hebben er hard aan gewerkt om Boden's Ride weer topfit te krijgen. Maar het is een in vestering voor de toekomst. De hengst staat nu derde in het klasse ment van de vader-paarden bij de renpaarden. Dat wil zeggen dat zijn kinderen heel veel punten bij el kaar lopen tijdens de rennen. Ik verwacht dat Boden's Ride vol gend jaar eerste staat omdat de bovenste twee waarschijnlijk zul len worden geëxporteerd. Maar ei genlijk willen we niet zo meedoen met dat circus van renpaarden. We richten ons voornamelijk op rij paarden. Zelf neem ik met deze hengst deel aan het Z-springen. Hij is de enige volbloed hengst die dat doet". Op het bedrij f van Buitenhuis staat alles in het teken van het paard. De bezoekers kunnen zondag tot 15.30 uur dan ook niet alleen de hengsten en hun afstammelingen zien, jnaar ook een kijkje nemen in de stallen waar zo'n 35 40 paarden een on derkomen vinden. „Handel blijft de hoofdzaak" ver telt Henk Buitenhuis, die zeven jaar geleden de boerderij aan de Flisweg uit de Ruilverkaveling kocht. Die in- en verkoop van paar den doe ik voornamelijk voor op drachtgevers op de Veluwe. Hier in de regio en zelfs in Holten ben ik nauwelijks bekend. Eigenlijk heb ik nooit veel publiciteit gemaakt, nen kopen en je merkt dat er veel Ook niet voor de dekhengsten nee, belangstelling is om merries door maar daar wil ik nu toch verande- deze paarden te laten dekken, ring in brengen. Sinds kort hebben Vooral van boeren want dat zijn we de halfbloed Zelhem erbij kun- nog altijd de fokkers bij uitstek. Je moet echter wel kwaliteit kunnen bieden om boven de grote massa van dekstations in het land uit te komen. Met Boden's Ride en Zel hem heb ik die kwaliteit in huis". Hengst, Anneke (den. 637.9) In cl ban van bloemen. Beschrijving va het werken met gedroogde mater alen. Massie, Robert (946.3) Peter d Grote en het ontstaan van het mc deme Rusland 1672-1725. Dirksen, A. J. (664.3) Leerboe Elektronica. Elseviers (430.8) Elseviers beroc pen almanak. Jong-Kramer, E. de (624.8) Kraler beursjes; 26 patronen. Sarton, May Terugblik. Een ongc neeslij ke zieke vrouw wil haar laai ste maanden als een avonturier bc leven, alleen met boeken en mi ziek, maar ze rekent buiten haa omgeving. O'Brien, Tim In het atoomtijdperk Onder druk van een steeds grote wordend gevoel van frustratie te genover de atoomdreiging begin een man een schuilkelder in ziji achtertuin te graven; daarbij ko men herinneringen op die zijn hou ding verklaren. Michl, Reinbard Er wordt bij Wan ja op de deur geklopt. A. Dam jan, Mischa De clown zei nee A. Kooten, Kees van Het groot be scheurboek: een bloemlezing var de tussen 1983 en 1986 verschener Bescheurkalenders. Blauw Wit Al-SDOL Al Na de nederlaag van vorige week was er nu een ruime overwinning voor Al. Na twintig minuten scoor de Saalmink 1-0 en tien minuten la ter bepaalde Gerwin de Velde na een knappe solo de ruststand op 2- 0. Na de toch goede eerste helft, vooral het laatste deel, viel Blauw Wit in de tweede helft ver terug. SDOL wist niet van de terugval te profiteren. Blauw Wit wist ondanks het mindere spel nog twee keer te scoren via Henk Potman en Wim Barvelink: 4-0. Blauw Wit A2-Holten A2 Direkt na de aftrap ging Blauw Wit sterk in de aanval, maar de jon gens van Holten hadden de buiten- spelval goed onder de knie. Na een kwartier maakte J. Kruk 1-0. Blauw Wit ging hierna goed door en kwam door Robert Tromop op 2-0. Holten, dat ook een paar kansen kreeg kon niet tot scoren komen. Erik Jansen was een goede sluit post van Blauw Wit A2. Nog voor rust scoorde Jacco Schuppert toen de keeper van Holten een schot van Robert Tromop niet voldoende kon wegwerken. Rust 3-0. In de tweede Den Ham 2. Den Ham begon met de felle wind in de rug en Blauw Wit moest in de eerste 25 minuten alle zeilen bij zetten om niet onder de voet te worden gelopen. De schade bleef beperkt tot één goal. In het laatste deel van de eerste helft her stelde Blauw Wit zich en werd voor al via Evert gevaarlijk. In de twee de helft was Blauw Wit vooral via het windvoordeel veel sterker. Kans op kans werd geschapen en Evert wist te scoren: 1-1. De moge lijkheden om de wedstrijd winnend af te sluiten waren volop aanwezig, maar de concentratie sloop lang zaam uit het Blauw Wit-team. Evert schoot nog wel op de lat en de dreiging bleef ook wel, maar Den Ham, dat moest winnen om aan sluiting met Des te houden kreeg steeds meer grip op het spel. Blauw Wit mocht dan ook blij zijn met het gelijke spel. Blauw Wit 3 - DVO 4. Het derde moest zaterdag aantreden tegen koploper DVO. Aangezien in Alme lo Blauw Wit nogal onverdiend had verloren, kwam het elftal zeer ge motiveerd binnen de lijnen. Het derde gaf vanaf het begin de toon helit werd het spel minder, Blauw aan- DVO kreeg nauwelijks de kans Wit bleef sterker en wist nog drie bi haar spel te komen en nadat maal te scoren. Een goede pass op gastspeler Hans Aanstoot uit het Robert leverde het vierde doelpunt zevende de DVO-defensie in de pro- op. Het 5e was een goed ingescho- blemen bracht kon Henk Bolink ten strafschop van Erik Jansen, makkelijk scoren: 1-0. De tweede Jaap bracht uit een zuivere pass helft gaf eenzelfde spelbeeld te zien, van Jacco 6-0 op het scorebord. een aanvallend Blauw Wit en een Haarle Bl-Blauw Wit BI moeizaam verdedigend DVO. Door Door de harde tegenwind kon twee verdedigingsfouten kon (al- Blauw Wit in de eerste helft niet weer) Henk Bolink scoren: 3-0. goed weg komen. Door een voor Even leek DVO terug te komen (3- Blauw Wit ongelukkig tegendoel- D. maar nadat afgestudeerde Henk punt was het met 15 minuten 1-0. de stand op 4-1 had gebracht met Na deze treffer begon Blauw Wit de een bekeken schuiver gaf DVO zich jaar het leven gered kunnen wor- tegenstander vast te zetten. Dit le- gewonnen. Blauw Wit kreeg nog den dank zij de opbrengst van de verde resultaat op, een aanval over vol°P kansen en uit één hiervan wenskaartenactie van Unicef in rechts werd door Marcel afgerond scoorde Hans Aanstoot fraai met ons land. z'n kontje: 5-1. De Holtense muziekschool zal vorige week plaats vond. Voor het voor de komende jaren moeten lopende schooljaar kampt de mu- aangeven hoeveel geld men denkt ziekschool met een tekort van bij- nodig te hebben voor verantwoord na 30 duizend gulden, muziekonderwijs in Holten. Op basis daarvan zal de gemeente de bevoegde leerkrachten aan te trek- subsidies vaststellen. Dat is de uit- ken. Hoe het bestuur van de mu- komst van een gesprek tussen het ziekschool financiën en mogelij k- Holtens college van B en W en het heden op elkaar wil afstemmen zal bestuur van de muziekschool, dat voor 1 mei duidelijk worden. Het gevraagde meerjarenplan za er snel moeten komen want wan neer er voor het in september star tende nieuwe schooljaar maatrege len moeten worden geneomen. moet dat binnenkort gebeuren. Te denken valt aan het opzeggen van contracten met muziekdocenten De gemeente Holten is namelijl niet van plan heel veel meer gek aan het plaatselijk muziekonder wijs te besteden. Voor dit jaar is (in clusief de korting voor het hele so ciaal culturele veld) 110 duizenc gulden gesubsidieerd. Van ge meentewege wil men af van hei subsidiëren van de nadelige said omdat die in de afgelopen jarer steeds hoger opliepen. Dit vanwege de vereiste voor muziekscholen orr. Van duizenden kinderen zal dit 1-1. Aan het begin van de 2e helft zag Haarle mogelijkheden voor de overwinning. Het ging echter goed bij Blauw Wit en door een afzwaai ende voorzet van Johan werd het 1- Blauw Wit El-Markvogels El: Blauw Wit begon goed en werd ge- 2. Er kwamen nog meer kansen ruggesteund door een snelle goal waarvan Marcel er nog een benut te. SDOL B2-Blauw Wit B2 Blauw Wit B2-Blauw Wit B2 Blauw Wit B2 begon goed in deze wedstrijd. Na twintig minuten was van Hans Stam. Blauw Wit ging door en kreeg de kans om verder uit te lopen. Bij een tegenaanval scoor de Markvogels wel en dus was het weer gelijk. Nog maar net van de schrik bekomen nam Blauw Wit Het geld wordt o.m. gebruikt voor inentingen tegen kinderziek ten, onderdeel van een wereldwijde Unicef-campagne die nu al de voor tijdige dood voorkomt van ander half miljoen kinderen per jaar. De Nederlandse afdeling van het Kinderfonds van de Verenigde Na- De afdeling Dijkerhoek van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen kwam 26 maart j.l. bijeen De kansen die SDOL echter wel Zweef begon met een sterk offen- in 'Het Bonte Paard'. De avond het Andres Beldsnijder die van 16 weer het initiatief en via 2x Hans meter scoorde. Blauw Wit kreeg Stam werd de ruststand van 3-1 be- meer kansen maar die werden niet reikt. In de tweede helft nam de benut. In de tweede helft ging het druk van Markvogels toe, maar de wat minder, SDOL begon te „klie- 0p de counter spelende Blauw Wit- ren" en hiervan profiteerde Blauw ters maakten de doelpunten. Mark- Wit. In de 70ste minuut maakte vogels scoorde na rust één maal en Erik Jan (alweer een Stam) het hierdoor kwam de eindstand op 5-2. tweede doelpunt. Hij passeerde de keeper met een lob vanaf 16 meter. De Zweef E3-Blauw Wit E2: De ties rekent erop dat alleen al door deze kaartenactie meer dan tien miljoen gulden bij elkaar wordt ge bracht, wat een aanzienlijke stij ging inhoudt vergeleken met enke le jaren geleden. Hoezeer iedere verkochte kaart meebeslist over leven en dood, be wijst Unicef met een simpele reken som: een inenting tegen difterie, polio, mazelen, tetanus, kinkhoest en tuberculose kost slechts vijftien gulden per kind, terwijl uitdroging door diarree al voor een paar stui vers kan worden voorkomen. Als beide maatregelen op grote schaal worden genomen, zouden ieder jaar 7 miljoen baby's en kleuters die nu-- onnodig sterven in leven blijven. In Holten zijn de wenskaarten te verkrijgen bij de depothoudster mevrouw Schaap, Reilinksweg 37, tel. 6 18 68; bij geen gehoor: me vrouw V.d. Spek, Kolweg 39, tel. 6 12 84 of mevrouw Bogaard, Chur- chillstraat 141, tel. 6 23 98. kreeg werden door dé man van de wedstrijd Edwin Aaftink keurig ge pareerd. SDOL C2-Blauw Wit Cl Blauw Wit vertrok naar Lutten- berg met maar liefst vier spelers uit het sterrenteam Dl. Dit was goed te zien, het spel was prima ver zorgd. Dit kwam al na tien minuten blokken in de tweede helft en na 15 tot uitdrukking door een doelpunt seconden was het al 0-3. Het goede van Henk Jan van ruim 16 meter, spel uit de eerste helft bleef maar Blauw Wit kreeg voor rust nog veel doorgaan en hierdoor kwam ook meer kansen maar hiervan werd er een hoge score op het bord (0-6). maar één benut door Gert Jan. Na Toen E2 dacht de buit binnen te rust speelde Blauw Wit met iets hebben scoorde de Zweef tegen en meer overleg. Het samenspel was had de eer gered: 1-6. duidelijk beter en de doelpunten sief, maar de goed keepende Ger- werd ditmaal-verzorgd door een ben stond geen goal toe. Blauw Wit eendagsbestuur, bestaande uit een behield het overwicht en vooral het vijftal dames. Men had voor deze samenspel was goed verzorgd, bijeenkomst mevrouw H. Flierman Door dit goede veldspel kwamen er uitgenodigd, die uitleg gaf over het kansen en voor rust wist E2 hiervan maken van een goed koud buffet, twee keer gebruik te maken. Blauw Wit kwam zeer sterk uit de start- Ongeveer zestig dames waren druk in de weer met het maken van ver schillende salades, sauzen en voorts soesjes en andere hapjes. De avond mocht als geslaagd wor den beschouwd, want na gedane arbeid was het lekker eten! kwamen ook. Henk Jan en Gert Jan scoorden 0-4. Tussen deze twee treffers en de andere treffers scoor den SDOL tegen 1-4. Gert Jan be sloot de laatste twee treffers voor zijn rekening te nemen, waarvan de DMC in Deventer heeft de produk- laatste van 32 meter in de kruising tie opnieuw uitgebreid. Met Ten ging- Hove Mengvoeders te Deventer is j overeen gekomen dat de mengvoe- Den Ham 2 - Blauw Wit 2. Na de ne- deromzet van dat bedrijf per 1 mei derlaag van vorige week tegen kop- wordt ondergebracht bij DMC. Dit loper Des, moest het tweede afgelo pen zaterdag tegen nummer twee xomt neer op zo'n 20 duizend ton mengvoeder. Dit heeft als gevolg dat DMC toe is aan een derde pro- duktieploeg. Op basis van vijf da gen in de week is nu een 24-uurs produktie ingevoerd. AA De enige markt met: - Antiek, nieuwe en gebruikte goederen uit ver schillende landen. - Voor handel èn partikulier. - Tienduizenden vierkante meters markt. Duizenden bezoekers uit binnen-en buitenland. - Honderden kramen en standplaatsen. - Een grote markthal, terwijl toch de standplaat sen onvergelijkbaar goedkoop zijn. - Voor iedereen, dus ook voor u, is er plaats om er uw overtollige goederen te verkopen. - Vertrouwde ouderwetse gezelligheid al bijna 20 jaar troef. Geopend: iedere zaterdag 8.00-13.30 uur. Extra markten (8.00-16.00 uur) met bijzopdere at- trakties op: 2e Paasdag, Koninginnedag, Hemel vaartsdag en 2e Pinksterdag. Inl.: Bornsestraat 14, Weerselo. 05416-12 85. a.s. zondag MEERMANSKAMP SPONSORS VAN DEZE WEEK CAFE-REST 0E P0PPE BESTRATINGEN R0BERS MAKELAARDIJ ELEKTRO TECHNIEK HENGELO GE2AKKEG EG BETON STRAATSTEEN ~EE'.G~ -'G Maiteloseweg Rijssen (bij steenfabriekjTelefoon 05480-165 90 van de vakman nu ook in spuitbus! Wij vullen zelf onze spuitbussen in iedere gewenste kleur en laksoort. Alle spuïtbenodigdheden en vakgerichte adviezen. AUTOSCHADES - SPUITWERK - CARR. ONDERDELEN - AUTOGLAS Daltonstraat 13, tel. 05480-1 33 47 ind.térr. De Mors

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 9