Holten komt goed weg met puntdeling Hoogtepunt in historie TTV Voorjaarsbeurs van kinderkleding „Zonnebank mag, zij het met mate" Dikke Steen niet naar de Smidsbelt Blauw Wit stelt teleur Geslaagde ringdag Normaal 25 april weer in Espelo Holtenaren open zaak in Schalkhaar De Rietvoorn 111 slechte wedstrijd: 1-1 Vier teams kampioen Open Deur Eigenaar Kleine Keizer: HUISVUILOPHAALDIENST SPORTCOMMISSIE KASSAMEDEWERKERS (m/v) 'ioltenaar René Bannink schermt de bal af tegen twee spelers van Wilhelminaschool. Op woensdag 15 april wordt de zo langzamerhand vertrouwde Hol- tense kledingbeurs voor kinder- en tienerkleding gehouden. Zaal Vos man is dan open van 09.30 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 14.30 uur. Kleding voor de beurs kan men inleveren op dinsdag 14 april, maar uitsluitend na het maken van een afspraak. Zo'n afspraak kan op za terdag 11 april worden gemaakt op het telefoonnummer 05483-61203. Per persoon mag men 12 stuks kle ding van goede kwaliteit inleveren. Daarvoor betaalt men f 0,20 per stuk. Ter dekking van de onkosten wordt ook van elk verkocht kle dingstuk 20 procent ingehouden. Bij inlevering krijgt men een kaart je waarop vermeld staat wanneer de niet verkochte kleding weer kan worden opgehaald. Kleding die niet meer wordt afgehaald komt ten goede aan een actie voor Sri- Lanka, "Wij adviseren onze gasten hooguit twee of drie maal per jaar een zon- nekuur te doen" vertelt A.L.M. van Well, eigenaar van De Kleine Kei zer in Holten, waar eveneens een zonnecentrum is ingericht. Hij rea geert daarmee op verontrustende uitspraken op een internationaal congres over de gevolgen van ultra violette straling vorige week in Am sterdam. Het „voorzichtige beleid" dat Van Well in deze hanteert, houdt in dat de enkele zonnekuren per jaar met een tussenpoos van bijvoorbeeld twee dagen wordt vol gemaakt. Van Well licht zijn gasten voor over de gevolgen die ultraviolette stra ling kan hebben. „Het is belangrijk riskante combinaties met bijvoor beeld cosmetica of anti-zonne brand te vermijden. Ook adviseren we de huisarts te raadplegen wan neer bijvoorbeeld antibiotica tegen suikerziekte, anti-conceptiemidde len of 'plaspillen' worden gebruikt. Daarnaast is de gebruikte appara tuur van belang. In Zweden heeft men strenge regels en daarom heb ben wij zonnebanken van Zweedse makelij aangeschaft en worden ook de lampen regelmatig doorgeme ten. Al met al durf ik te beweren dat het geen kwaad kan de huid op de zonnebank alvast te wennen aan het grote roosterwerk in de vakan tie." uui.ivutiv OV.1H.I iitf \jj toy&ffr HUOC OyCMl IO (/U/1 nUltKWUTtUdUIUJUL. Holten heeft de thuiswedstrijd tegen Wilhelminaschool met meer geluk dan keer voor het doel van de gasten op- wijsheid tot een doelpuntloos gelijk spel weten te brengen. Na een veelbelo- doken, nam Wilhelminaschool het vende start zakte het Holtense spel tot een bedroevend peil. Speciaal voor heft in handen. In die fase redde eigen publiek wil het met Holten dit seizoen nog niet lukken. doelman Erwin Stukker zijn ploeg. Hoewel het Holtens college van B en W dat graag had gezien blijft de bekende Dikke Steen waar hij ligt en komt niet naar de Smidsbelt. Aangezien het voormalig hotel De Dikke Steen, compleet met de im- mensen zwerfkei, verkocht is aan het Rijssense restaurateurs-echt paar Meinders-Scholten, komt er van de collegeplannen niets te recht. Voorlopig zeggen de nieuwe eige naars geen horecaplannen voor hun, van mevrouw Nieuwenhuis- Wansink gekochte, behuizing te hebben. Maar het is wel duidelijk dat de Dikke Steen bij de koop is inbegrepen en uiteindelijk een rol zal spelen in de promotie van het etablissement aan de Rijssense- weg. Aangezien de Dikke Steen niet echt was opgenomen in het plan van landschapsarchitecte Greet Bierema voor de aankleding van de .Smidsbelt, valt er daar geen gat. Het college van B en W is dan ook niet naarstig op zoek gegaan naar vervanging. De verkoop van het voormalig ho tel De Dikke Steen betekent tevens dat de geplande bouw van bunga lows op het terrein aan de Rijssen- seweg definitief van de baan is. Dat plan stuitte niet alleen op planolo gische bezwaren maar ook op be zwaren van buurman Dick „van Guus" Muller, die op zijn beurt weer bezwaren vreesde van de toe komstige bewoners tegen de graan silo op zijn terrein. Na een minuut stilte vanwege het recentelijk overlijden van de erele den G. Wissink, J. Warrink en H, Klein Velderman ging Holten goed van start. Al in de tweede minuut knalde Henk Veneklaas buiten be reik van de Hengelose doelman te gen de paal. Maar daarmee is te vens het enige wapenfeit van de rood-zwarte voorhoede vermeld. Het Holtense spel werd steeds on samenhangender, waarin ook ge routineerde krachten als Henk Warrink, Henk Veneklaas en Jan van Mullem geen verandering kon den brengen. De veel, maar niet erg consequent fluitende scheidsrech ter Wagtelenberg moest stevig op treden omdat de spelers, deels uit onmacht, elkaar te fors aanpakten. Hij noteerde na een half uur Herder van Wilhelminaschool en vlak voor rust kreeg ook Erik Knapen weer eens een boeking. Beste man was nog Holten-doelman Erwin Stuk ker, die alleen op slag van rust de steun van de op de lijn reddende André Jalving nodig had. In de tweede helft zakte het spel peil nog verder. Nadat in het begin de Holten-aanvallers nog een paar Met kunst- en vliegwerk hield hij zijn doel schoon. Na een fout van Henk Warrink had Stukker echter geluk dat de bal tegen de lat werd geschoten. Enig positief punt aan Holten-zijde was na afloop het verlies van Lan- geveen waardoor het degradatiege vaar wat is afgezwakt. Er zal echter uit een ander vaatje moeten wor den getapt wil men de voorlaatste plaats zondag aan Borne overdoen. Een overwinning op de geel-zwar- ten op Meermanskamp is daarvoor noodzakelijk. Hengelsportvereniging De Riet voorn hield de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen in de Schipbeek bij de tv-toren. Op zondagmorgen 5 april streden 30 hengelaars fana tiek om de overwinning en vingen met z'n allen 33 meter vis. Arie Ongena won de aanmoedigings prijs en zal nu hard gaan trainen. De einduitslag luidde: 1. B. Groot Obbink 318 cm, 2. H. ter Harmsel 299 cm, 3. W. Nyenhuis 298 cm, 4. G. J. van Aefst 256 cm, 5. A. Ulfman 168 cm, 6. M. Nyenhuis 161 cm, 7. W. Kettelarij 159 cm, 8. J. van Avezaath 157 cm, 9. G. Scholten 125 cm,10. A. Driezes 102 cm. De uitwedstrijd tegen het En- schedese Bowinkel was voor Blauw Wit volgens traditie weer een moei lijke klus. Zoals gewoonlijk verde digden de gastheren van meetaf met elf man, loerend op een succes je uit de counter. Blauw Wit wist dat zonder moeite te voorkomen maar bleef zelfs ook ver beneden haar normale kunnen. Het liep niet in de aanval en de kleine kansjes op een treffer bleven onbenut. In de slotfase van de eerste helft kwam Blauw Wit toch op 1-0 toen de doel man kansloos was bij een kopbal van Hendrie Stam uit een voorzet op maat van André Stam. Ook de 2e helft had met goed voetbal niks van doen. Een ongeïn teresseerd en slordig spelend Blauw Wit en een wat meer aanval lend Boswinkel dat na plm een half uur langszij kwam toen een vrije trap van Kobus Wijs van richting werd veranderd en Eddy van Dijk kansloos was (1-1). Blauw Wit toon de hierna wat meer inzet en tact en John P. Schalk kreeg een prachtige Het is alweer bijna twee jaar gele den dat Espelo vor het eerst op eigen bodem kon höken op de mu ziek van Normaal. Op zaterdag 25 april komen de Achterhoekse boe- renrockers weer naar Splo, waar op het weiland van Jan van Ap op de kruising van de Pasmansweg en de Okkenbroekseweg de grote tent wordt opgezet. Iedereen kan zich daar dan weer ouderwets uitleven. Niet alleen de Sploders zelf, maar ook vele Holtenaren hadden in 1985 de avond van hun leven. Al hossend en springend en af en toe bespren keld met een beetje bier werd de feestvreugde tot grote hoogte opge zweept. Dat is ook nu weer de be doeling. En voor mensen die niet zo van dit ruige werk hpuden is er achterin de tent ruimte genoeg om deze happening 'rustig' mee te maken. Vele oudere Sploders (ook 65+) komen dan op 25 april ook zeker terug. Ook voor de jongens van Normaal was het optreden in Espelo een van de live-hoogtepunten, hetgeen o.a. bleek uit de drie toegiften. Mensen die verzekerd willen zijn van een plaatsje in de tent kunnen terecht bij de volgende voorverkoopadres sen: de cafés in Holten (Jansen, Brands, Bonte Paard, Maats), Nieuw Heeten (Vosman), Laren (De Wippert) en Haarle (Vloedgraven). Dit alles indachtig het motto van Normaal voor 1987: „Noar het café". En uiteraard sprak de titel van de nieuwe Normaal-single de boake- bouwers in Espelo helemaal aan: „Wij doet 't samen". Met een opkomst van ruim 14.0 her vormde vrouwen uit Holten, Colmschate, Diepenveen, Dijker- hoek en Okkenbroek is de ringdag van de HVG Holten in gebouw Ire ne een geslaagd gebeuren gewor den. Een inleiding van ds. Vieth, een gezamenlijke broodmaaltijd en een modeshow vulden het pro gramma. Na de opening van presidente me vrouw Oostenenk uit Diepenveen, het zingen van lied 304, gebed en het lezen van een gedeelte uit de bijbel werd het woord gegeven aan ds. Vieth. Hij hield een inleiding over de rol van de vrouw in de bijbel. Vanuit het Oude Testament werd een indruk gegeven van die veranderende rol. Vieths betoog kwam erop neer dat ondanks dat vrouwen vroeger gehoorzaam moesten zijn aan de man er toch veel grootse dingen door vrouwen verricht zijn. Daarbij valt te den ken aan vrouwen als Ruth, Esther, Rachab, Maria, enz. Door de eeu wen heen hebben veel vrouwen ge streden voor gelijke rechten en plichten, op welk gebied tegen woordig al heel wat bereikt is. Van de mogelijkheid om met ds. Vieth van gedachten te wisselen werd druk gebruik gemaakt. Daarna werd in een gezellige sfeer de brood maaltijd gebruikt. In het middagprogramma, dat werd begonnen met het zingen van het HVG-lied, stond de modeshow van de firma Wonnink centraal. Ui teraard bijgestaan door de firma Steunenberg voor wat betreft het schoeisel en de tassen. De door ei gen leden gepresenteerde mode viel bij de aanwezigen goed in de smaak. Als lady-speaker fungeerde mevrouw R. Broekmaat-Schlah- milch en als mannequin de dames. D. Bannink-Tempelman, L. van de Maat-van der Meijden, D. Pasop- Baltus van de HVG Holten en M. Haverslag-Haverslag en J. Velt- kamp-Stevens van de HVG Dijker- hoek. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer F. C. M. van Grieken voor de verbouw van woning Fazantenweg 20 - aan O.A.D. Reizen voor de verbouw van de kantoorruimte Burg. v.d. Borchstraat 2; - aan de heer B. W. Zwiers voor de bouw van een berging bij de woning Noordenbergstraat 14; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: aan de heer H. Markvoort voor enkele bomen bij Vianenweg 135; aan de heer F. J. Eggink voor bomen bij de woning Schoutenstraat 35; aan de heer G. J. Paalman voor een boom bij de woning Wevers straat 3; aan de heer C. W. J. van Geel voor bomen bij de woning Fazanten- weg 3; aan de heer H. J. Kolkman voor bomen langs de Vonderschottenweg en Oude Deventerweg; 3. aan Kon. Landmacht te Wezep toestemming verleend voor militaire oefeningen; 4. aan Hockeyclub Holten ontheffing verleend voor een paaseierenver- koopactie; 5. aan Stuntcie S.G. Holten ontheffing verleend t.b.v. een examenstunt; 6. aan Z.P.C. Twenhaarsveld ontheffing verleend voor een zeep-/ba!l- pointverkoopactie; 7. aan de heer B. Meijerink vergunning ingevolge de Drank- en Horéca- wet verleend voor Stationsstraat 4; 8. aan ZW Blauw Wit '66 vergunning verleend voor het houden van een verloting. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventue le mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecreta rie. In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd: Het huisvuil van de vrijdagroute op 17 april (Goede Vrijdag) wordt opge haald op donderdag 16 april, terwijl het huisvuil van de maandagroute op 20 april (2e Paasdag) wordt opgehaald op dinsdag 21 april. Het huisvuil in het buitengebied zal i.v.m. de opening van het nieuwe ge meentehuis op dinsdagmorgen 28 april worden opgehaald. Het huisvuil van de donderdagroute op 30 april (Koninginnedag) zal op woensdag 29 april worden opgehaald. De container aan de Waagweg (gemeentewerf) is gesloten op vrijdag 17 april (Goede Vrijdag), maandag 20 april (2e Paasdag), dinsdagmiddag 28 april en op donderdag 30 april (Koninginnedag). De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op dinsdag 14 april a.s. om 19.30 uur in het nieuwe gemeente huis (ingang achterzijde, trapje af). Op de agenda staan voorstellen inza ke de vaststelling van een instruktie voor het zwembadpersoneel en inza ke de toewijzing van units. Bij het gemeentelijk openlucht-rekreatiebad Twenhaarsveld is voor de duur van het zwemseizoen 1987 16 mei t/m 6 september) plaats voor en kele parttime op in nader overleg vast te stellen werktijden. Ook zij die alleen de week einden beschikbaar zijn (mits het gehele seizoen) kunnen solliciteren. Voor deze funktie is een opleiding op LBO-niveau (kantoorpraktijk) of MAVO noodzakelijk. Het salaris is afhankelijk van leeftijd en opleiding. Schriftelijke sollicitaties kunnen binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad worden gezonden aan de Sportcommissie, Postbus 13,7450 AA Holten. kans op 2-1, die door treuzelen geen doelpunt opleverde. Na plm. 20 mi nuten tweede helft had trainer Henk Mennegat Richard Beldman ingezet voor Harry Kolkman maar ook hij kon het getij niet doen ke ren en zo bleef het bij 1-1. Stand: OVO 17-29. Eversberg 17-27. Sportlust 19-24, Blauw Wit 17-22, ASV 18-22, De Esch 18-19. Maria 18-18, Rietvogels 18-18, Markvogels 18-14, Daarle 19-14, Vesos 18-13, Drienerlo 19-12, Oldenzaal 18- 11, Boswinkel 18-9. Zaterdag speelt Blauw Wit op 't Vletgoor tegen Sportlust uit Gla- nerbrug. De grensbewoners speel den afgelopen zaterdag in eigen huis gelijk tegen kampioenskandi daat Eversberg en dat mag zonder meer verdienstelijk worden ge noemd. Blauw Wit verloor bij de „bruggers" met 2-0 en heeft dus nog wat goed te maken. De wedstrijd die zal worden geleid door scheids rechter Stamsnieder begint om half drie. Alle kampioenen verzameld. Hellen Zanting en Jaap Trotsenburg uit Holten openen op woensdag 15 april een dierenspeciaalzaak aan de Oerdijk 13 in Schalkhaar, Als dochter van Dick Zanting, die in Holten een dierenspeciaalzaak heeft, is Hellen uiteraard ver trouwd met dieren. Bovendien heeft zij enige tijd als instructrice bij de van radio en televisie bekende dierenpsycholoog Martin Gaus in Lelystad gewerkt. Van daar ook de de TROS-presentator op woensdag 22 april naar Schalkhaar kc.r.t voor de verkiezing van het Dierenpaar van Schalkhaar. Kinderen tot 14 jaar kunnen zich die middag met hun favoriete huisdier om 14.30 uur aanmelden en worden dan op de gevoelige plaat vastgelegd door de Twellose persfotograaf Martin Hollering. Die kleurenfoto kunnen de deelnemers een paar dagen later gratis afhalen. De naam van de nieuwe zaak is nog niet bekend omdat die wordt bepaald aan de hand van een wedstrijd onder de inwoners van Schalkhaar. Wat was aangekondigd is nu dan werkelijkheid geworden voor de ta feltennisvereniging Holten. Er mag van een absoluut hoogtepunt in het bestaan van de vereniging worden gesproken nu alle 4 seniorenteams het kampioenschap hebben be haald. Het eerste team (Nico Valk, Fred Hulleman en Martin Kerk dijk) en het tweede team (Arjan Hakkert, Jan van Heun en Gerard Overvelde) promoveren naar de tweede klasse van de afdeling IJs- selstreek, terwijl het derde team (Ron Hulleman, Henk Westerik en Rien Lammertink) het in de derde klasse gaan proberen. Het vierde team tenslotte (Harry Rensen, Jan Ophof, Dennis Damen en Hans Schoppers) promoveert naar de vijfde klasse. Futura 2-Holten 1 (1-9) Opmerkelijk was hier dat invaller Ron Hulleman twee partijen wist te winnen en zodoende een goed de buut maakte in de 3e klasse. Nico en Fred deden wat van hen ver wacht wer<fen wonnen al hun par tijen. Holten 2-De Brug 13 (5-5) Dit gelijke spel betekent tevens het enige verliespunt in de compe titie tot nu toe voor dit team. Ge rard, Jan en Arjan mochten wel een steekje laten vallen aangezien het kampioenschap voor de wedstrijd al een feit was. Gelvandria 8-Holten 3 (2-8) Het derde team deed zijn sportie ve plicht door het in degradatie nood verkerende Gelvandria met met 2-8 te verslaan. Henk Westerik onderstreepte zijn goede vorm van de laatste tijd en won al z'n partij en. Ron en Rien moesten ieder een partij afstaan nadat de zege al vei lig was gesteld. Holten 4-Blikboys 3 (9-1) Tegen de „grootste concurrent" Blikboys werd het sterkste team opgesteld hetgeen resulteerde in een daverende overwinning. Harry, Jan en Dennis waren hier verant woordelijk voor. Naar het zich laat aanzien heeft de 5e klasse niet al te veel problemen op te leveren, hoe wel voor Hans de 6e klasse een goe de herhalingsoefening zou kunnen zijn. Al met al ook hier een goede prestatie. Zondag 12 april wordt alweer de laatste Open Deur-dienst van dit seizoen gehouden. Dat gebeurt in de NH kerk vanaf 19.00 uur. De samenzang begint om 18.50 uur. Voorganger in deze dienst is ds. A.W. Berkhof uit Hoogland die zal spreken over het onderwerp „ge handicapten". Dit naar aanleiding van het Open Deur-blad van janua ri. De zanggroep Gebr. Gerritsen verleent medewerking aan deze dienst.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5