Gulle gift Prot. Chr. Onderwijs Guatemala Ruitmotieven centraal bij Schuppert Mode LGedwongen ontslagen bij SoCuWe Uit het politierapport Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Kolderieke van COC klucht op 24 april Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD Paasmaaltijd bij Irene «2JI vStichting moet f 32.000 bezuinigen Burgerlijke stand Splose boake op televisie EHBO-cursisten slagen allemaal Politie gast bij PCOB Vrouwen en automatisering Voorlichting voorkomen misdrijven I WOENSDAG 8 APRIL 1987 30 maart: Aangifte werd gedaan diefstal van benzine gepleegd bij van diefstal uit een woning. Er zou- een tankstation aan de Al, was hij Met een gulle gift van f 13.000 is de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs in Holten de grote initiator van een onderwijsproject in het Latijns- Amerikaanse Guatemala. De ledenvergadering besloot afgelopen maandag de uitbreiding van een schooltje in de sloppenwijken van de hoofdstad Guatemala financieel te ondersteunen. Daarmee krijgen meer kinderen de kans lezen en schrijven te leren en daarmee vooruitzichten op een betere toekomst. Aan de hand van een diaserie werd tijdens de bijeenkomst in de Scha kel een indruk gegeven van het onderwijsproject dat de Unie School en Evangelie in Guatemala heeft opgezet. „Een vertrouwd adres" benadrukte verenigings voorzitter G. Beldman. Nadat eer der het geld dat in 1982 tijdens het 75-jarig bestaan van het protes tants christelijk onderwijs in Hol ten was opgehaald, niet kon wor den bestemd voor het aanvankelijk gekozen Anquila-project, had het bestuur een andere bestemming gekozen. „We hadden onze beden kingen of de f 6785, die we aanvan kelijk voor het bijzonder onderwijs op Anquila bijeen hadden ge bracht, wel op de juiste manier zou den worden gebruikt" verklaart Beldman. „Bovendien waren de materialen daarvoor niet beschik baar. Daarom hebben we een ander project gekozen. Met de bouw van een bovenverdieping op de school in Guatemala kunnen heel wat meer kinderen leren lezen en schrij ven. Dat project kost f 35.000. We hebben gemeend de f 6785 van de jubileumactie uit 1982 als bestuur uit eigen middelen te moeten ver dubbelen". En aangezien de verga dering daar geen enkel bezwaar te gen had kan het bedrag vanuit Hol ten worden overgemaakt naar de Unie School en Evangelie. Alvorens de aanwezigen konden genieten van oude Holtense film beelden, die in videovorm beschik baar waren gesteld door de familie Spakman, moesten er eerst nog wat huishoudelijke zaken worden geregeld. In het bestuur waren me vrouw J.L. Rietberg-Bronsvoort en de heer H. Rensen aftredend en niet herkiesbaar. In hun plaats werden gekozen mevrouw H. Lubberdink- Assink en de heer E. van Dijk. De Vereniging voor Protestants Chris telijk Onderwijs in Holten blijkt financieel gezond. Tot aan de zo mervakantie kan men zelfs de eer ste vervangingsdagen van zieke leerkrachten, die immers door de overheid niet meer vergoed wor den, uit eigen zak betalen. Ook is het tuinonderhoud dat voorheen voor rekening van de gemeente Holten kwam nu in eigen hand ge nomen. Geen wonder dat men bij de vereniging redelijk uit de voeten kan met de nieuwe Londo-normen van de rijksoverheid. Als laatste nieuwtje kwam vanachter de be stuurstafel de mededeling dat er bij de gemeente Holten een aanvraag is ingediend voor verbouw van de speellokalen van de Schakel. De rijkssubsidie daarvoor is al toege zegd. 'j jaar Noordachteresweg 10 MARKELO, TEL. 16 19 Door de afd. Holten van de EHBO werd er de afgelopen winter een beginnerscursus voor het een heidsdiploma van de EHBO gehou den. De cursisten werden opgeleid door dr. Lohmann en kaderinstruc teur Ligtenberg. Op 31 mrt. jl. werd examen afgenomen door dr. Osin- ga uit Deventer. Tot ieders tevre denheid zijn alle elf kandidaten ge slaagd. Een mooi resultaat van zo wel cursisten als docenten. Dc elf geslaagden zijn: Paul Akkermans, Peter Baan, Karin Beldman, Rikus Bronsvoort, Paul Bruggeman, Ine ke Kerkhoff, Erna Koetsier, Tineke Oldenburg, T. v.d. Runstraat-Pa- rents, Monique Schreurs, Gerda Wesseldijk. De diploma's worden op de jaarvergadering uitgereikt. Op vrijdag 24 april speelt de Chr. Ontsp. Club vanaf 20.00 uur in De Kandelaar aan de Stationsstraat de klucht, „De Onbetaalbare Lood gieter". Ria en Pim zijn 23 jaar getrouwd en het wil de laatste tijd niet zo goed meer. Futiliteiten worden on overkomelijke meningsverschillen. Tot ergernis van dochter Petra, die in de meeste gevallen wel de zijde van haar vader moet kiezen, omdat moeder hopeloos, onredelijk en prikkelbaar is. Ria ergert zich bo venal aan de arrogante houding van Pim, die meent dat Ria toch niet zonder hem kan. Als Pim dan ook op een gegeven moment be sluit op afkoelings alias zakenreis Op 14 april a.s. houdt de PCOB een ledenvergadering in gebouw De Kandelaar, aanvang 14.30 uur. Ook dit keer zal de politie het een en an der komen vertellen. Deze middag praten zij over inbraakbeveiliging. Het bestuur hoopt dat er voor dit onderwerp veel belangstelling zal zijn. Ook niet-leden zijn van harte welkom op deze middag. Op 24, 25 en 26 april a.s. organi seert de Volkshogeschool Diepen- daal binnen haar werkveld Vrouw en-arbeid een cursus voor vrouwen met het thema: vrouwen en auto matisering. In deze kursus komen aan de orde: - de achtergronden van automati sering; - de positie van vrouwen op de ar beidsmarkt en de betekenis van au tomatisering voor vrouwen; - de mogelijke invloed die werk neemsters op de besluitvorming rond automatisering kunnen uitoe fenen. Het uitwisselen van ervaringen en ondersteuning van elkaar zullen in de cursus een belangrijke plaats innemen. De cursus is bedoeld voor alle werkende vrouwen op LBO- en MAVO-niveau, die in het thema ge ïnteresseerd zijn. Andere vrouwen zijn ook wtelkom. De kosten zijn f 125,- per persoon. Inlichtingen en opgave: Volkshogeschool Diepen- daal, Diependaalseweg 8, 7475 SW Markelo. Tel. 05480-1 20 20. te gaan naar Australië is ze vastbe sloten haar onafhankelijkheid te bewijzen. Pim is echter nog geen vijf minu ten de deur uit, of oom Dirk komt onverwacht over uit Australië. En diens broer en zus (een zuinig boe renstelletje uit de provincie) klop pen - op uitnodiging van oom Dirk - eveneens aan haar deur. Want oom Dirk wenst, reeds bij zijn leven, zijn kapitaal te verdelen onder zijn fa milieleden. Degene, die het meest van hem weet, die dus in de veertig jaren van zijn afwezigheid het sterkst met hem heeft meegeleefd, krijgt het meest. Ria, het arme schaap, weet letterlijk niets van hem en ze verlangt dus na vijf mi nuten, dat Pim terug zou komen. Omwille van de centen. In paniek roept ze de eerste de beste man te hulp, die haar voor de voeten loopt: de loodgieter. En dat is me toch een figuur. Een wervelstroom van misver standen davert door het huis. Kaarten zijn in voorverkoop voor f4.00 bij boekhandel Heusinkveld te koop. Indien nog voorradig a f 5.00 aan de zaal. den diverse goederen zijn ont vreemd. Omdat de politie in dit ge val niet veel van het verhaal van de aangeefster geloofde, werd een na der onderzoek ingesteld. Daarbij kwam de aap uit de mouw. De aan gifte bleek vals te zijn. De aangeef ster had zelf de goederen uit huis gehaald en in een andere woning te Almelo ondergebracht. Aangezien de politie wel iets anders te doen heeft dan valse aangiftes op te ne men, werd het gedrag van de aan geefster gehonoreerd met een pro ces-verbaal. 1 april: In de nacht van 31 maart op 1 april werd er ingebroken in een woning aan de Schuttersweg. Di verse waardevolle voorwerpen wer den weggenomen. De bewoners wa ren niet thuis. 2 april: De bestelauto, die vorige week werd ontvreemd vanaf de Al en die vol met textiel zat, werd deze dag leeg aangetroffen te Deventer. De auto is inmiddels teruggegeven aan de benadeelde. 3 april: Doordat twee auto's na genoeg gelijktijdig een parkeer plaats verlieten respectievelijk bij het postkantoor en bij de Rabo bank, botsten beide voertuigen te gen elkaar. Daar beide bestuurders wel begrepen dat ieder een ver- keersfout had gemaakt, werd be sloten de schade maar voor eigen rekening te nemen. 4 april: Omstreeks 03.00 uur in de nacht ontstond een aanrijding op de kruising Wilhelminalaan-Laren- seweg. De personenauto komende vanaf de Larenseweg botste tegen de andere auto die uit de Wilhelmi- nalaan kwam. Eerstgenoemde be stuurder leefde in de veronderstel ling dat hij geen voorrang kreeg van de andere bestuurder die iets de rijbaan van de Larenseweg op reed, doch toen tot stilstand kwam. Het bleef bij materiële schade. Het afgelopen weekend werden drie autobestuurders betrapt met te veel alcohol op achter het stuur. Van alle drie werd een bloedproef genomen. Eén van de bestuurders had nagenoeg alle overtredingen begaan die de wet kon bedenken. Behalve eerstgenoemde feit had hij niet in het bezit van een rijbewijs, zijn auto was niet verzekerd en was voorzien van een valse APK stic ker. Tevens bleek dat hij nog een straf uit moest zitten van 12 dagen, zodat hij werd overgebracht naar de politie van Enschede, die hem gratis onderdak verschafte. 5 april: Een jongeman uit Rijssen maakte wat moeilijkheden in de trein van Deventer naar Rijssen. Onder andere wenste hij voor het vervoer niet te betalen. In Holten werd hij uit de trein gezet en over gedragen aan de Holtense politie, die proces-verbaal tegen hem op maakte. Traditiegetrouw wordt er op Eerste Paasdag in gebouw Irene weer een Paasmaaltijd verorberd. Vooraf gaande daaraan gaan de leden van de jongerendienst, Helicon en de zondagsschool zingen voor de be woners van de Diessenplas. Daar voor verzamelen ze zich na de ge- zinsdienst van de zondagsscholen om 09.45 uur bij gebouw Irene. De Paasmaaltijd begint om 10.45 uur, maar het is wel noodzakelijk (van wege de inkoop) dat men zich van tevoren opgeeft bij Henk Veltkamp (tel. 63894). Dat kan tot Goede Vrij dag 17 april. De Holtense politie laat weten dat belangstellenden voor de informa tieavond over het voorkomen van misdrijven in eigen huis nog te recht kunnen. De avond over in braakpreventie is maandag 13 april bij de Biester, aanvang 20.00 uur. Men wordt wel verzocht eerst even contact op te nemen met de plaat selijke politie (tel 64444). De ruit doet het nog steeds goed, zowel voor heren als voor dames. Dat bleek eens te meer bij de voor jaarsshow van Schuppert Mode. De vijf mannequins en een dress- man presenteerden daar vier keer het nieuwste van het nieuwste op modegebied. In totaal zo'n vijfhon derd bezoekers, maar vooral be zoeksters zijn nu weer helemaal op de hoogte. Dat de ruit nog steeds overheerst blijkt vooral uit de herencollectie!" De katoenen en wollen lichtge wicht stoffen voor colberts en broe ken van o.a. Pierre Monneé, Oxford en Gadeur hebben veelal een ruit- dessin. Voor de wat jongere mode van Mexx, Love, Tripper en Trian gle overheersen felle kleuren als lila, appelgroen en aqua, waarmee de byouterieën van Schuppert uit stekend combineren. In het over gangsgebied tussen jonge mode en damesmode zie je veel dunne tricot japonnen, waarbij de nieuwe mo dekleuren beige en zachtgroen al naar voren komen. Dat geldt hele maal voor de broekrokken en wijd- p- '''-/Pp vallende caucho's waarbij deze te- genkleuren in combinatie met felle kleuren worden gebruikt. Ook wordt er veel gewerkt met bedruk te patronen. Opvallend is dat in feite alles mogelijk is, ook voor de wat meer klassieke mode waarbij veel gecombineerd wordt met ja ponnen en jasjes en ook de deux pièces. In ieder geval tot het najaar, wanneer de volgende show van Suppert op het programma staat, zullen strepen en ruiten ook in Hol ten het modebeeld bepalen. Gedwongen door bezuinigingen vallen er bij de Stichting voor So ciaal Cultureel Werk in Holten ontslagen. Nadat alle mogelijkhe den zijn afgewogen is bij de direc teur van het Gewestelijk Arbeids bureau in Deventer een ontslag vergunning aangevraagd voor twee schoonmaaksters en voor be roepskracht Inge Scharrenberg die voortaan een dag minder zal werken in het onderkomen aan de Tuinstraat. Slechts op die manier kan de Stichting de korting van 15 procent op de gemeentelijke subsi die ondervangen. „Eigenlijk kan dit niet meer" ver telt voorzitter P. van den Hul van de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk. „Hiermee verliezen we een aantal gezichtsbepalende activitei ten. Creativiteit is goed, maar op een gegeven moment komt daar ook een einde aan". Samen met de bestuursleden W. Veldkamp en G. te Winkel vormt hij een commissie die de door de gemeente doorbere kende korting op de rijkssubsidie moet begeleiden. Voor de Stichting betekent deze voor alle verenigin gen en stichtingen gehanteerde eenheidskorting van 15 procent een vermindering van f 32.000 op een totale begroting van f 179.000 voor 1987. Met als uitgangspunt het uitvoerend werk zo min mogelijk te belemmeren ging de 'bezuinigings commissie' met penningmeester G. Wennemers aan het rekenen om intern het nodige geld te vinden. Daarbij is ook gekeken naar de in komstenkant. De voorgestelde ver koop van cursusprodukten en het verwerven van donaties van parti culieren en instellingen in Holten bleek moeilijk concreet in te vullen. Zodoende is een verhoging met 5 procent van de ouderbijdrage voor de peuterspeelzaal (opbrengst f 750) de enige bijdrage op dit gebied. Aan dc uitgavenkant waren er meer mogelijkheden, zij het dat die met pijn in het hart werden doorge voerd. Zo wordt het investerings plan voor meubels en machinerie niet uitgevoerd (opbrengst f 2800), zullen begrote activiteiten voor ou deren (bijv, het project Onder Schooltijd) niet plaats vinden en komt er dit jaar geen Kindervakan tieweek (opbrengst f 2400). Samen met het laten vallen van een reser- veringspost voor onderhoud van het Paalhuus (f 4000) en verlaging van de administratiekosten met f 1000 kwam men bij lange na niet aan de vereiste f 32.000. En aange zien het eigen vermogen per 1 janu ari slechts f 400 bedroeg moest een collectieve ontslagvergunning wor den aangevraagd voor de twee schoonmaaksters en beroeps kracht Inge Scharrenberg die voor 32 uur weer in dienst werd geno men. Dat betekent een besparing van f 27.000 op de personeelskosten waarmee het totaal aan bezuinigin gen op f41.000 kwam. Een noodza kelijk hoger bedrag omdat goed keuring van het Arbeidsbureau voor deze ontslagen nog moet wor den verkregen en de medewerkers in afwachting daarvan normaal in dienst blijven. Hoewel de ontslagen in strijd zijn met de CAO voor het Welzijnswerk verwacht Van den Hul dat die toestemming binnen afzienbare tijd wordt gegeven. Af hankelijk van hun arbeidsverleden komen de werkneemsters dan nog enige tijd in een wachtgeldregeling die in samenwerking tussen het mi nisterie van CRM en de gemeente Holten wordt bekostigd. Op aan drang van de Stichting wordt de ontslagprocedure zo zorgvuldig mogelijk afgewikkeld. Beroepskracht Herman Kampman noemt het ontslag „een klap voor de staf'. „Tenslotte vorm je met z'n vieren een team, waarbinnen ook de schoonmaaksters een belangrij ke taak hebben. Zij zijn evengoed lid van dat team en zijn meer dan alleen maar schoonmaakster. Nu moet je met z'n tweeën verder waarbij Inge dan ook nog één dag afwezig is. Juist nu we zo enthou siast bezig zijn en het bericht van het nieuwe Dorpshuis aan de Tuin straat zo goed is ontvangen, komt dit hard aan. Voor het eerst werken we bij de cursussen met wachtlij sten. Het ergst vind ik het nog voor die 250 a 300 kinderen die elk jaar met de Kindervakantieweek mee deden. Juist die kinderen die niet naar het buitenland gaan konden we iets bieden. Ik hoop van harte dat daar nog iets voor gevonden kan worden". NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. R. Visser 19.00 uur: ds. A.W. Berkhof te Hoogland, Open Deur-dienst m.m.v. Zanggroep Gerritsen. Oppasdienst: Mw. Markvoort- Bal tus en José Slotman. 09.30 uur: jongerendienst in ge bouw Irene. Diessenplas: Woensdag 15 april 19.30 uur, ds. Mol. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. Estié van Steen- wijk. Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Erie van Leeuwen. 15.00 uur: ds. Reinstra van Har derwijk. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de twee de voor rente en aflossing. Kindernevendienst groep 5 en 6 o.l.v. mw. Stam-Slotboom. Opppasdienst:mw. Harbers- Beldman, mw. Kolkman-Hal link, Ans Kolkman, Ans Aan stoot en Dianne Bosschers. R.K. KERK: 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. W. Vons (Heilig Avondmaal), OKKENBROEK: 10.00 uur: kandidaat M.G. Wa genvoorde van Deventer (uit gangscollecte plaatselijke dia conie). NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36. 24-uurs bereikbaarheid: tel. 05700-1 24 25. Dietiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaf, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak. TANDARTS: F.B. Zeilstra, Brederodestraat 6, Rijssen. Tel. 05480-14569. DIERENARTS: Dierenartsenpraktijk S. Min- nema Dorpsstraat 63a tel. 62835 (bgg 05704-3086) Ook voor kleine huisdieren STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 13 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. DONDERDAG 9 APRIL: 20.00 uur: Jaarvergadering afd. Hol ten CDA in De Kandelaar. VRIJDAG 10 APRIL: 20.00 uur laatste klaveijasavond seizoen 1986/'87 Blauw Wit in clubhuis 't Vletgoor; Start verkoop loten voor Ponyclub De Bergruiter- tjes. MAANDAG 13 APRIL: Ruila- vond Holtense Postzegelclub in café-restaurant Vosman, aan vang 20.00 uur. Ledenvergade ring Gemeentebelang bij de Biester, aanvang 19.45 uur; van af 20.30 uur openbare discussie (zie advertentie). DINSDAG 14 APRIL: Bijeen komst afd. Holten PCOB in de Kandelaar, aanvang 14.30 uur. Ledenvergadering van de ANBO, afdeling Holten, aan vang 14.00 uur in café-restau rant Vosman; Bijeenkomst HVG Dijkerhoek in Bethanië, aanvang 20.00 uur (Paaswijdin- gliturgie Fakkel). HOLTEN - Geboren: Thijs z.v. W. A. G. Mollink en R. H. Meer man. Ondertrouwd: T. N. F. J. Maats 30 j. en H. J. Wegstapel 26 j. Overleden: S. Kleij 70 j. (overl. te Deventer). Gevonden: sleutelbos met vier sleutels; gele kanarie; geblokte shawl; aandrijfas van een trekker; blauwe handschoen. Verloren: zil veren ketting met een J dolfintjes klompjes; zwart-paarse porte- monnaie met huissleutels; een haan met gele hals en blauwe staart. Woensdag 15 april zit heel Espelo voor de buis. In Van Gewest tot Ge west (19.12 uur, Ned 2) worden dan de opnames uitgezonden die afge lopen zaterdag zijn gemaakt van het paasvuur. Hoewel de televisie ploeg de hele dag in het Splose aan het werk was, zullen er uiteinde lijk hooguit vijf minuten aan tele visiekijkend Nederland worden gepresenteerd. Daarin niet alleen opnames van het paasvuur zelf, maar ook van de Bosschool en het slepen van hout uit de bossen. Splo Promotion op z'n top dus.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 3