Rolschaats centraal bij Elfstedenstunt SGH Alle gemeente-afdelingen na verhuizing onder zelfde dak Holtens Nieuwsblad WEEK Geslaagd optreden Schure House Band Prijzen voor grootste boakens DEZE Schoolkring Dijkerhoek Prijzen van Stuif 's In Opslagruimte voor Polen Verloting Aansluiting Haar op S14 DOLLE DRIES LOST STARTSCHOT _J U ontvangt een fraaie BON Hottens Nieuwsblad Donderdag 9 april 1987 - 38e jaargang - nr. 14 IAbonnementsprijs f36,30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 Mintonette Zaterdag 11 april moet het dan gebeuren. Dan gaan de dames van Mintonette naar Tubber- gen waar tegen Dynamo mini maal een punt moeten worden gehaald voor het felbegeerde kampioenschap van de eerste klasse. Lukt dat, dan is het na tuurlijk feest in Holten. Van 20.30 uur tot 22.00 uur kan ie dereen de dames dan komen fe liciteren in de kantine van de sporthal. Dat wordt dus dui men zaterdag! Hengsten Bij Henk Buitenhuis aan de Flisweg 2 staat een dekhengst met een waarde van een mil joen gulden op stal. De Engelse volbloed Boden's Ride komt dan ook uit een gegoede fami lie. Komende zondag wordt er op het bedrijf van Buitenhuis een open dag gehouden waarbij iedereen welkom is. Naast Bo den's Ride staat ook de half bloed hengst Zelhem te pronk, terwijl tevens een kijkje kan worden genomen in de handels stallen. Een eindexamenstunt op rolletjes. Vrijdag 10 april komt marathon matador Dries van Wijhe naar de Holtense Scholengemeenschap om het startschot te lossen voor de enige echte Elfstedentocht op rol schaatsen. Vanaf 11.30 uur maken toerrijders en wedstrijdrijders vanuit de tot Frieslandhal omge bouwde aula hun rondjes rond de school. Er wordt zelfs gefluisterd dat ir. Sipkema en Hare Majesteit koninging Beatrix een bezoekje aan Holten brengen en onder de deelnemers bevindt zich wellicht kroonprins Alexander, die de hoofdprijs van 100 gulden blijk baar goed kan gebruiken als aan vulling op zijn zakgeld. Voor het eerst sinds lange tijd wordt de eindexamenstunt van de SGH weer door alle drie de afdelin gen samen georganiseerd. Athe- neum-6, HAVO-5 en MAVO-4 heb ben de zaken groots aangepakt. Onder de schoolbevolking is een speciale Elfstedenkrant verspreid en verder is er alles aan gedaan om die specifieke Friese sfeer terug te halen. Dus met een Frieslandhal als centraal punt en koek en zopie- tenten langs de route. De tocht voor de deelnemende rolschaatsers voert vanuit de school, achter langs de sporthal en het sportveld naar de Diessenplas waar men via de achteruitgang in de Diessenpl as- straat komt en vandaar weer bij de finish voor de school. Voor elke deelnemer is er een Elfsteden-but ton, terwijl de snelste wedstrijdrij der bovendien 100 gulden kan op strijken. Overigens moeten dan wel alle stempelposten zijn aangedaan, zodat een stuk afsnijden er niet bij is. Dankzij de medewerking van verschillende sponsors kunnen de organisatoren diep in de buidel tas ten om zoveel mogelijk prominente figuren naar Holten te halen. Dat die ook uit het docentenkorps gere- cruteerd worden zal niemand ver wonderen. Rolschaatsen Aangezien de organisatie een groot deelnemersveld verwacht en het aantal beschikbare rolschaatsen beperkt is doen ze bij de Scholenge meenschap een beroep op Holtena ren die thuis nog ergens rolschaat sen hebben liggen. Daarover kan contact worden opgenomen met Danielle Bazuin (tel. 05483-63618). Het Elfstedenfeest wordt 's avond in Markelo afgesloten met een op treden van de cabaretgroep Punt- dubbelepuntpuntkomma in Bill's Bar. Daarna viert de bovenbouw feest tot in de late uurtjes. V: Joa leu, wie könt ut neet loaten urn d'r effen aover nao te proa- ten. De oavend van de 7e Meert ut was warkelijk de moeite weerd. De viering van ut 40-jorig be- stoan is as een roef veurbie 'egoan. Het Bestuur is arg tevrèe 'ewest mar ieleu deen ok allemoal arg oew best. Ereleden en leden groot in getal De Diekerhookse verenigingen baovenal. De Burgemeister en Wetholders ollemoal waren ze present hartstikke bedankt door wa'w mee verwend. Een envelop, een pette of een mooi bord, allemoal kado's. Wie von'n ut geweldig en Gran dioos. Een optreden van Pierre Knoops sloog good an dit past'n volgens oons mooi in 't plan. Hiermee he'w met dit Jubileum afedoan en namens 't Bestuur bedankt en „Good goan". Ceremoniemeester Ed Knobe G. Markvoort Keurig op schema namen de Holtense ambtelijke medewerkers afgelopen maandag bezit van bun nieuwe domein aan de Smidsbelt. Maar niet nadat ze vorige week donderdag en vrijdag met man en macht aan het verhuizen waren geslagen. Menigeen had het vrije weekeinde dan ook hard nodig om weer bij te tanken, waarbij we het over rug- en spierpijnklachten nog niet eens hebben. Het resultaat van al dat gesjouw mag er echter zijn. Holten beschikt over een gemeentehuis dat aan alle eisen van deze moderne tijd voldoet. Tenminste, wanneer hel gevraagde advies van de plaatselijke politic wordt cpgev>;>gd, want met het voorkomen van misdrijven was bij de bouw geen rekening ge houden. Met enkele kleine aanpassingen kan echter ook het gemeentehuis tegen inbraak beveiligd worden. Op de eerste werkdag in het nieuwe gemeentehuis lopen de ambtena ren nog wat onwennig rond. Het verschil met het oude vertrouwde onderkomen aan de Dorpsstraat is dan ook enorm. Met name gemeen tebode Bronsvoort is nog een beet je ontredderd. Ondanks de aanwe zige lift moet hij op zo'n dag heel wat kilometers overbruggen. Ge lukkig kan hij wel beschikken over een nieuw koffiewagentje, waar mee hij op alle niveaus van het splifc-level gebouw al van verre is te horen. Zo is er een bestuurlijke laag op de eerste verdieping waar de kamers van burgemeester, secretaris en wethouders zijn ondergebracht. Die afdeling is ook het meest repre sentatief ingericht, maar niet na dat prioriteit is gegeven aan het werkmeubilair van de ambtenaren. Voor de hele inrichting is de firma Ahrend ingeschakeld die met ver schillende kleurstellingen het inte rieur van het gemeentehuis aan zienlijk opfleurt. Het meubilair is trouwens een bezienswaardigheid op zich. En allemaal even fraai hoe wel aan de doelmatigheid van de Zaterdag 11 april is het dan zover. Dan worden de prijswinnaars van het tijdens de carnavalsdagen ge houden Stuif's In-festival door De Fienpreuvers in het zonnetje ge zet. Om 14.00 uur vertrekt er vanaf stoelen voor de pers door de journa- de parkeerplaats bij sporthal 't listen zelf nogal wordt getwijfeld. Mossink een bus richting AC-res- En inderdaad bieden deze nauwe- taurant waar alle deelnemers van iijks werkruimte, destijds getracteerd worden. Een hoofdstuk apart vormen de verschillende herinneringen aan vroeger en verwijzingen naar het heden die in het interieur zijn ver werkt. Boven de deur van de raad zaal staat bijvoorbeeld te lezen: 'Sta open voor een goede raadomst van de trouwzaal krijgt het bruids paar de boodschap mee: 'Een ge vlochten touw breekt niet gauw'. Op vrijdag 24 april zal het bruids paar Kappert-Stam voor het eerst plaats nemen in de witleren stoelen voor de ambtenaar van de burger lijke stand. Verder is de gevelsteen van het vroegere café De Zwaan ingemetseld. Hoewel de komende weken nog druk gewerkt wordt aan de vervol making zullen veel Holtenaren al vast een blik kunnen werpen in de publieksruimten. De echt nieuws gierigen moeten wachten tot dins dag 28, woensdag 29 en donderdag 30 april wanneer er open huis wordt gehouden. De Holtenaren hadden weinig moeite met de omschakeling. Algemene Za ken kreeg al meteen de eer ste „klanten" aan het loket. Afgelopen zaterdag werd er in een rend optreden verzorgd door de on druk bezochte jeugdsoos een dave- Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u daarvan verzekerd. {sUvlslIlëC OPfflfiHrt. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 Enige tijd geleden plaatste de fami lie Mondeel uit de Verzetsstraat namens de Stichting Steun Polen een oproep in deze krant. Daarin werd 'gevraagd om bijdragen voor individuele hulpverlening in Polen en dat heeft goed gewerkt. Op die manier kon o.a. een alleenstaande moeder met vier kinderen in Kra kow aan kleding en schoeisel wor den geholpen. Evenals voor de gel delijke bijdragen waarmee de ver zending kon worden bekostigd is langs in het leven geroepen forma tie 'Schure House Band'. Dit optre den werd voorafgegaan door Adje Oolbekkink (alias Bill Jones), die het publiek de eerste twintig minu ten vermaakte met zijn grappen op de familie Mondeel daar erg dank- Jitaar. Jums en blokfluit H« werd baar voor. Maar aangezien zij niet hienn btgealaan door Theo Hase over een adequate opslagruimte ■m Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur. Tijdens de bazar van CJV De Vriendenschaar werd ook een verloting gehouden. Daarvan volgen hier de prijzen: 1. Midi-set (Lahuis, Canada straat 66), 2. Magnetron (Janti- na Aanstoot, Evertjesweg 7), 3. Workmate (J.A. Paalman, Evertjesweg 9), 4. OAD-dag- tocht (José Overmars (Korte- naerstraat 7 Twello), 5. Citrus- pers (M. Mulder, Oranjestraat 42), 6. Koffiezetapparaat (Van Bruggen, Kerkstraat 10), 7. Rugzak (Jacco van de Bos, 2e Beukenlaan 2 Apeldoorn), 8. Lijmdoos (J.W. Paalman, Evert jesweg 9), 9 Gourmetstel (kolk man, Buerenpad 4), 10. Voor- raadrek (G.J. Westerik, Pasto riestraat 47), 11. Slagroomspuit (Bekkernens, Industriestraat 14), 12. Haspel Robers, Pasto riestraat 50), 13. Bijzettafeltje (Dick Spenkeleink, A.J. Gold- steinstraat 2), 14. Boekensteu nen (Langenbarg, Oude Diepen- veenseweg 9), 15. Trommels (Aanstoot, Kollingserf 3), 16. Pollepelset (De Vrijer, Kene- manstraat 39), 16. soepkommen (E. Teselink, Waardenborg- straat 15). De uitslagen van de sponsor loop luiden als volgt: 1. Jannie Kettelarij - zij liep in totaal f. 243,- bij elkaar 2. Ria Nijland f. 182,- 3. Diederik Bronsvoort f. 175,- 4. Henk Pekkeriet f. 139,50 In totaal werd er door 32 lopers deelgenomen. De totale op brengst is f. 2282,20, hetgeen volledig bestemd zal worden voor de festiviteiten rond de viering van het 40-jarig jubile um in september. Vooruitlopend op de uitkomsten van het Oranjewoud-rapport over de dorpsvernieuwing in Holten heeft het Holtens college de eerste officiële stap gezet op weg naar aansluiting van industrieterrein de Haar op de de rijksweg S-14. Daarmee wil de gemeente een be gin maken met het weren van zwaar vrachtverkeer uit de kom van het dorp. Met bedrijven als Müller en Meinders trekt Holten immers veel nationaal en interna tionaal vrachtverkeer aan en dat moet nu allemaal nog via de Kei- zersweg naar het industrieterrein. en Erik Bouwhuis. beschikken, wil men deze actie tij delijk stop zetten. Of er moet ie- De band zelf bracht een oud rock- nummer van Meddow ten gehore, mand zijn die zo n opslagruimte wel ter beschikkine kan stellen en evenals enkele andere bekende wei ter beschikking kan steuen en nummers Het publiek was Mjzon_ bovendien over vervoer beschikt derenthousiast''overhunoptrjdeni om de goederen op te halen Wie aanwezige z-' zich daartoe geroepen voelt kan contact opnemen met mevrouw J. Mondeel, Verzetsstraat 70, tel. 05483-62699. nuwen gauw waren verdwenen en er in een stevig tempo werd doorge gaan. Ook de gitaarsolo's van Ri chard Aal tink en Gerard Vuuregge en de drumsolo van Erik Pikkert werden met luid applaus beloond. Ook de technische man achter de knoppen Johan Nieman demon streerde zijn zangkunsten, hetgeen voor herhaling vatbaar bleek. Al met al werd het een uiterst geslaag de avond. Evenals voorgaande jaren worden ook dit voorjaar weer aantrekkelij- Rapmuziek ke geldprijzen beschikbaar gesteld voor de grootste Paasboakens in de gemeente Holten. De bouwers die met de aanvoer van het brandbaar materiaal al een paar weken (in Espelo al enkele maanden!) in touw zijn moeten bedenken dat onder „grootste" wordt verstaan het aantal kubie ke meters. Er is ook nu weer een extra prijs beschikbaar voor de mooiste boaken. De afspraak die enkele jaren geleden met de bouwers is gemaakt dat bij het opbouwen geen gebruik mag worden gemaakt van mechani sche middelen zoals hijskranen geldt ook nu weer. Wanneer men wil meedingen naar een van de prijzen kan men zich opgeven bij de heer J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 6 13 56. De keuring zal plaats hebben op zaterdag 18 april tussen ongeveer 17.00 uur en 18.00 uur. De prijsuitreiking zal om ongeveer 19.00 uur plaats hebben in de tavcer- J ne van Tonny en Betsy in de Stationsstraat. Langzaam maar zeker begint de muziek van de rappers de erken- I ning te krijgen die het verdient. j Hoog tijd dus om in De Soos aan- dacht de besteden aan deze prach- tige muzieksoort. Zaterdag a.s. zal r er een overzicht worden gegeven over de rapmuziek en men hoopt een Nederlandse amateur-rapper jj naar Holten te kunnen halen. Het wordt dus weer swingen in De Schure! „AZs Bronsvoort verhuist met de koffiekan, komen de ambtenaren er vanzelf 'achtereen". Onder dat motto werd vorige week donderdag de verhuizing van het gemeentehuis naar de Smidsbelt ingezet. Ge meentebode Albert Bronsvoort was daarin een belangrijk rol toege deeld dooz de directeur Gemeentewerken De Jong, die een heel sce nario had opgesteld. Allereerst werd Bronsvoort met een feestelijk versierd vrachwagentje van Gemeentewerken van de ene kant van de Dorpsstraat overgeheveld naar de andere. Daarna tracteerde de bode op de stoep van het nieuwe gemeentelijk boliverk op een on vervalste Hollandse borrel, die er bij secretaris Stegeman, burge meester Van Rappard en wethouder Dalhuizen zo te zien wel in ging. Uiteindelijk mocht ook het overig gemeentepersoneel in de nieuwe kantine delen in de feestvreugde.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1