„Badminton wordt ondergewaardeerd" §§81 1 Holtense bomen in Drentse Borger Ingezonden Eerste VH-examen De Bergspeurders Supermarkt C1000 helpt Natuurfonds Symbolisch bedrag Holten voor snelle aanleg van Al Handwerk NBvP in Deventer Bergkerk Onderhoud omgeving Look intensiever Jeugddienst HOLTENS NIEUWSBLAD I1Ö8L:5 Badmintonner John Jacobs wil erkenning: Paas-toernooi van De Schure DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. DONDERDAG 26 MAART 1987 Op 14 maart hield Kringgroep De Bergspeurders het eerste VH-exa- men van het jaar. Als keurmeester trad de heer Hengelman op en de heer Oosterkamp was examenlei der. Om 08.00 uur werd begonnen met de vijf VH-1 combinaties op de speurweide. Daarna werden door A. ten Dam prachtige sporen uitge legd voor de twee VH-2 en de drie VH-3 combinaties. Van alle combi naties zakte er slechts een VH-2 combinatie. De meeste punten wer den behaald door G. Rensen met Brenda van De Rietmolen (96 punt). Na een korte pauze werd Hij is twaalf uur per week bezig met de badmintonsport, maar krijgt daarvoor niet de erkenning. De Holtense bad mintonner John Jacobs (19) vindt dat zijn favoriete sport wordt onderge waardeerd. „Als je vertelt dat je met een racket speelt, denken ze meteen aan tennis. Terwijl badminton toch een volwassen sport is waarvoor je conditie, kracht, snelheid en reactie vermogen moet hebben. Alleen door keihard te trainen kun je tot de natio nale top doordringen. En daar werk ik naartoe". In huize Jacobs aan-de Canada straat is het een en al badminton dat de klok slaat. Vader en moeder zijn minstens even fanatiek als zoon John. Het is dan ook niet toe vallig dat hij zeven jaar geleden lid werd van de juist opgerichte Bad mintonclub Holten. „Ik zat eerst ook op voetbal" vertelt John, „maar toen ik last kreeg van mijn knie heb ik voor badminton geko zen. Aanvankelijk alleen voor mijn plezier. Een beetje slaan. Maar toen ik op mijn veertiende aan een jeugd toernooi in Deventer mee deed en verschillende positieve re acties kreeg op mijn spel, ben ik wat serieuzer geworden. Natuurlijk stimuleerden mijn ouders me ook. Mijn vader had toen juist de dis trictstraining weer op poten gezet en daar werd ik toen voor ge vraagd". Talent Het talent van de jeugdige Holten- se badmintonner werd niet alleen bewezen door zijn jaarlijkse uitver kiezing voor die Oostnederlandse districtstraining, maar ook door zijn overgang naar het Zwolse ZBC. In het erste team van BCH kon John Jacobs weinig meer bijleren. „BCH speelt nu eenmaal niet zo hoog" beargumenteert hij de over stap naar de landelijke derde klas se. En toen ze mij in Zwolle vroegen hoefde ik niet lang na te denken. Ondanks dat het trainingsbezoek heel wat reistijd kost. Misschien wordt dat volgend jaar beter. Als ik mijn HAVO-5 diploma heb wil ik naar de HEAO in Zwolle. Dan zit ik dichtbij". Daarmee wijst John Jacobs een aanbod van Enschede af om daar te komen spelen. De Enschedeéers spelen weliswaar in de landelijke overgangsklasse, maar konden geen onkostenvergoeding bieden. En aangezien ZBC voor de helft van de kosten opdraait was die keuze niet zo moeilijk. Bovendien heeft die vereniging in Carlton een spon sor die ook het materiaal voor zijn rekening neemt. Zo'n badminton- uitrusting kan nog aardig in de pa pieren lopen wanneer je ziet dat het nieuwe racket van John Jacobs een slordige 350 gulden kost. „Maar dan heb je ook echt een goede" legt hij uit. „De wereldkampioen speelt met een racket van 85 gram, deze weegt 90 gram. Die paar gram kun nen veel verschil maken". Training Wanneer we voor de foto even naar zijn slaapkamer gaan valt meteen op dat badminton ook daar de sfeer bepaalt. Bekers, shuttles, rackets en posters vullen de ruimte. De stellage voor gewichttraining neemt een centrale plaats in. „Die is voor de training van de beenspie ren" legt John uit. „Want die moe ten heel wat werk verrichten. Ver der doe ik ook aan hardlopen. Ei genlijk ben ik vrijwel elke dinsdag bezig met de badmintonsport. Al leen op dinsdag niet. En in de zo mervakantie doe ik het wat rusti ger aan. Maar je moet er nu een maal wat voor over hebben om aan de nationale top te komen. En daar werk ik de komende drie, vier jaar naar toe. Daarna zien we wel weer verder". Voorlopig gaat het alleen maar be ter met de prestaties van John Ja cobs. Hoewel hij zelf niet erg tevre den was over de plaats in de kwart finales bij het Deventer Koekstad- toemooi, lijkt het erop dat hij voldoende punten zal behalen om na komend seizoen in A2-toemooi- en uit te komen. Misschien dat zijn prestaties in Assen komend week einde daar al toereikend voor zijn. Anders resten hem nog de toernooi en van Enschede, Epe en Hengelo. De supermarktketen C1000 helpt het Wereld Natuurfonds een Panda Natuurbus te financieren. Ook in Holten zal de plaatselijke C1000- winkelier Dikkers aan de actie meewerken. Op zaterdag 28 maart staat het Wereld Natuurfonds van 10.00 uur tot 16.00 uur met een ktand in de winkel aan de Larense- weg. Daar kunnen dan allerlei Panda-artikelen worden gekocht. Bovendien schenkt C1000 het We reld Natuurfonds voor elke volle spaarkaart twee kwartjes. Met de Panda Natuurbus wil het WNF langs de basisscholen om kin deren zelf te laten ondervinden hoe belangrijk het behoud van de na tuur is. Want jong geleerd is oud ge daan denkt men bij het WNF. Dankzij de actie van de C1000-win- kels kan zo'n bus worden ingericht. De dichtsbijzijnde Panda-winkel is .bij mevrouw I. van Laer, Wippert 1, 7216 PN Kring van Dorth. Tel. 05731-447. In afwijking van vorige jaren had de Boomplantdag in Holten giste ren een heel afwijkend karakter. Aangezien Holten al rijkelijk be deeld is met bomen en de provin cie Drente afgelopen maand zwaar werd getroffen door de weergoden werd besloten de Holtense Boom plantdag te verplaatsen naar het Drentse Borger. Gistermogen om 09.00 uur vertrok vanaf de Gemeentewerf aan de Waagweg een stoet Holtense auto's met een Holtense boom „aan boord". Van elk van de zeven Hol tense basisscholen ging een leer ling mee. De reis ging richting Bor ger omdat in die plaats ernstige schade is aangericht onder het bo- menbestand. Maar ook omdat Hol ten goede contacten onderhoudt met Borger. Een oud-leerkracht van de Holtense Dorpsschool is daar directeur van een van de ba sisscholen en elk jaar houdt een groep Holtense basisscholieren een schoolverlaterskamp in Borger. Vandaar ook dat het voorstel om de bomen in Borger te planten i.p.v. in Holten, weerklank vond bij beide gemeentebesturen. De gemeente Holten heeft het bedrag dat nor maal aan de Holtense Boomplant dag besteed zou worden beschik baar gesteld voor aanplant in Bor ger. Uiteraard waren de autoritei ten daar erg blij met dit gebaar. Met de „eigen bomen" erbij kan op die manier een gedeelte van het zware verlies aan natuurschoon worden gecompenseerd. Symbo lisch plantten de Holtense scholie ren één meegebrachte boom op de gemeentelijke camping Het Hunze- dal in het bijzijn van veel Borger schoolkinderen. De rest van het be drag werd in de vorm van een che que overhandigd. Tegen het mid daguur keerde de Holtense delega tie terug in het lommerrijke Holten. Doordat De Schure afgelopen jaar verbouwd is, was het organi satorisch niet mogelijk het jaar lijkse paaltjesvoetbaltoernooi in de kerstvakantie te organiseren. Daarom vindt het toernooi dit jaar plaats op Tweede Paasdag, dat is maandag 20 april. Opgave voor het toernooi is nu 'reeds mogelijk. De kosten bedragen f 15.- per team en er kunnen maximaal 16 teams meedoen. Het gebeuren vindt plaats in de sporthal van 9.00 tot 16.00 uur. Een team bestaat uit vier spelers in het veld, waarbij maximaal één competitievoetballer in het veld mag staan en hét verplicht is per team minimaal één meisje mee te laten doen. Meer informatie bij op gave in De Schure, Beuseberger- weg 27 te Holten, tel. 6 41 21. Stripavond Zaterdag 28 maart organiseert JS De Schure een spel- en strip avond. De aanvang is 20.00 uur en de entree is gratis. De spelen zijn o.a. kegelen, sjoelen, flessen gooien e.d. Wat de stripkant van deze avond inhoudt: ontzettend veel strips, inlichtingen over strips en tekenfilms. "Vermijd de kerstdrukte, kom nu". Dat is het thema van de jeugd dienst die op zondag 29 maart wordt gehouden in de Ned. Herv. kerk. In deze dienst die om 19.00 uur begint zijn gesprekken ver werkt van een avond met oud-be= lijdeniscathechisanten. Voorgan ger is ds. Visser en medewerking wordt verleend door het jeugd koor Toda uit Rijssen. onderdeel B afgewerkt, waarbij ook een combinatie zakte. Onderdeel C, het pakwerk, werd verzorgd door G. Rensen en D. Ool- bekkink. Ook hierbij werd een com binatie afgewezen. A. Wansink met Baldo van De Rietmolen behaalde de meeste punten (96). Alle gslaag- de honden kregen een U voor moed er. vechtlust. De meeste punten van de hele dag behaalde H. Kam perman met Cliff oet de Poeterie (264). gevolgd door G. Rensen met Brenda van De Rietmolen (263) en D. Wansink met Arko van Nijver- land die met 260 punten derde werd. Voorzitter Oosterkamp deel de na afloop de diploma's uit. Holten, toch moderne toeristenplaats? Mijn stukje, met welwillende me dewerking geplaats in het Holtens Nieuwsblad van 5 maart j.l., heeft mij een stroom reakties gebracht. Een enkele negatief; de meeste po sitief tot zeer positief. Holten moet zich meer instellen op de Toerist, dat is de algemene opvatting, vaak vergezeld van opbouwende sugges- tie's b.v. Landelijk maakt de O.A.D. rekla- me op haar bussen, op de achter kant dragen ze de tekst O.A.D. Hol ten, dat zou eigenlijk ook kunnen zijn: O.A.D. uit het vakantiedorp bij uitstek Holten o.i.d. Maak van het nieuwe Smidsbelt een geheel of gedeeltelijk overdekt plein, dat maakt het in de zomer bij regen, toch geschikt voor evene menten, voor de rest van het jaar krik je het marktgebeuren op, dus het koopcentrum. Verkoop het zwembad Twen- haarsveld en bouw een nieuw mo dem op een beter en centraal gele gen plek. Zorg dat de bekendheid van een parkeerplaats bij De Kandelaar groter wordt. Veel meer bekendheid -in het dorp- geven aan b.v. museum Piet Bos, Kinderboerderij, het sauna centrum „De Kleine Keyzer", de Beuseberg etc. Plaatselijke kunst met medewer king van de artiest op een toegan kelijk centraal punt exposeren, mogelijk in het nieuwe Gemeente kantoor? Waarbij naast klassieke uitingen zoals onlangs in Diessen- plas te zien waren, ook de b.v. mo derne van naturisme afgeleide Fo tografische kunst van Hans Wis- sink met medewerking van regio nale modellen. De verkeers-slagader blijkt een gevoelige zaak te zijn, een gedeelte van de ondernemers blijkt tegen omlegging te zijn, terwille van de omzet buiten het eigenlijke vakan tie-seizoen. Kortom, er is een gat in de markt voor de plaatselijke politiek, zeker een partij als Gemeentebelang, die geen gemeentegrenzen overschrij dende bindingen kent, zou in over weging kunnen nemen b.v. een de batavond te organiseren. Zij heeft toch juist de naam van de Partij ontleend aan haar doelstelling. Opmerkelijk is het, dat niemand op de Holterberg een vermaakcen- trum wil. D. J. Schakelaar Helemaal van harte ging het niet, maar met 7 stemmen voor en 6 tegen heeft de Holtense raad een symbolische bijdrage geleverd aan de versnelde realisering van de Al. Deze weg moet Salland en Twente een doorgaande verbin ding verschaffen met Noord- en Midden-Europa. „Dat verdient de steun van de gemeente" vond het college, maar het merendeel van de CDA- en PvdA-fracties dacht er anders over:„Dat is een rijkstaak". „Zolang de rijksoverheid niet even slagvaardig is als de Westduit- se, die immers haar gedeelte van de snelweg al klaar heeft, hoeven wij daar als gemeente niet in te sprin gen" beargumenteerde CDA-er H. J. Dul de afwijzing van drie CDA- ers van het collegevoorstel om een certificaat van 1000 gulden te ko pen voor de versnelde aanleg van de Al. „Bovendien moeten we er voor waken precedenten te schep pen. Straks wordt de gemeenten gevraagd de uitbreiding van de Luchthaven Twente te financieren. Zolang de rijksoverheid de ge meente bezuinigingen oplegt, moe ten ze in Den Haag op dit gebied hun eigen boontjes maar doppen. Zo'n rijkstaak mag je niet op ande re overheden afschuiven". Dul wees daarbij ook nog eens op de bijdrage die Holten al levert via het Gewest Midden-IJssel, dat immers voor elke aangesloten gemeente al een certificaat heeft gekocht. Zijn be zwaren werden grotendeels ge deeld door de andere regeringspar tij de PvdA. Ook in dit kamp waren drie tegenstemmers. Fractievoor zitter J. van der Harst noemde de vraag om een geldelijke bijdrage aan de gemeenten „brutaal en on rechtvaardig". Hij wees op de kor ting van 225 duizend gulden die het rijk de gemeente al heeft opgelegd en wees daarbij tevens op de belas tingmeevaller van twee miljard die het kabinet dit jaar in de zak kan steken. Burgemeester Van Rappard gaf toe dat er tal van tegenargumenten te bedenken waren, maar wilde toch een symbolische ondersteuning aan deze actie geven. „Het is een signaal voor de werkgelegenheid in onze eigen gemeente en een onder steuning van onze eigen onderne mers waarvan er immers veel in de export- of transportsector werk zaam zijn. Zij hebben belang bij een betere verbinding". Met de steun van de oppositiepartijen WD en Gemeentebelang haalde het colle gevoorstel het uiteindelijk met de hakken over de sloot. De traditionele grote Handwerk- tentoonstelling van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen vindt dit jaar van 2 tot en met 7 april plaats in de Deventer Berg kerk. Hier zullen enkele honder den werkstukken te zien zijn. Ie dereen die geïnteresseerd is kan voor f 4,50 een kijkje gaan nemen. NBvP-leden betalen f 3,50. Bij de werkstukken wordt gelet op goede toepassing van een techniek en op de originaliteit. Proeven, te keningen en beeldverslagen laten zien hoe de maaksters uiteindelijke tot hun eindresultaat kwamen. Aangezien er in technieken en naar thema's wordt gewerkt, is er een grote verscheidenheid aan werk stukken. Bovendien zijn de hand werken naar eigen ontwerp of in vulling gemaakt. Gedurende de hele tentoonstelling worden door lopend voorstellingen gegeven van verschillende technieken zoals: wit-snee, kantklossen, zijde be schilderen, enz. Ook zal er aan dacht worden besteed aan het handwerken door de jaren heen. Hierbij worden oude handwerken en technieken getoond. De openingstijden van de NBvP- expositie zijn: 2 april van 12.00 uur tot 21.00 uur; 3 april van 09.00 uur tot 21.00 uur; 4 april van 10.00 uur tot 17.00 uur; 5 april van 13.00 uur tot 17.00 uur; 6 april van 09.00 uur tot 12.00 uur; 7 april van 08.00 uur tot 09.45 uur. De heer Van Riet van de Stichting Johanna van Buren hield afgelo pen week voor de Espelose platte landsvrouwen een lezing over het leven en werk van deze Twentse dichteres. Aan de hand van een klankbeeld-film vertelde hij hoe Johanna van Buren (1881-1962) op groeide en heo haar leven zich vol trok. In de pauze droeg Tineke van Buren enkele serieuze, maar ook humoristische gedichten van Jo hanna voor. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer H. Ch. Vogely voor de verbouw van de woning Pastoriestraat 35; - aan de heer M. E. Krikkink, voor het vergroten van de woning Waardenborchstraat 13; - aan de heer P. Laurijssens voor de verbouw van de woning Houtweg 1 - aan de heer D. B. Nijland voor de bouw van een woning bij het perceel Pasmansweg 10; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep schrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter - gemeentesecretarie. TOEPASSING ARTIKEL 18a EN 19a WRO T.B.V. BOUW VOLIÈRE MET NACHTHOK BIJ HET PERCEEL WITMOOSWEG 4 TE HOLTEN. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer H. J. Aanstoot, wonende Witmoosweg 4 te Holten, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor de bouw van een volière met nachthok bij het perceel Witmoosweg 4 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan buitengebied, daar op grond van de voor dit perceel geldende bestemming „agrarisch gebied met landschappelijke waarde" de bouw van een volière met nachthok niet is toegestaan. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a WRO (kruimel- gevallen). Krachtens artikel 18, lid 2, BRO 1985 wordt het verzoek om bouw vergunning daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling, Bij besluit van 17 maart 1987 hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende veertien dagen, ingaande 30 maart 1987, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling indienen bij burgemeester en wethouders. HINDERWET Ter inzagelegging aanvraag om vergunning alsmede ontwerp beschikking Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten ligt vanaf 30 maart 1987 tot en met 30 april 1987 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage het verzoek om vergunning ingevolge de Hinder wet van: A. H. J. Groteboer, Russendijk 4 te Holten om een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee melkbedrijf en varkensfok- bedrijf met opslag van mest, dieselolie en propaangas) omvattende vergunning. Voorts ligt deze aanvraag om vergunning gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink", Keizersweg 22 (kantoor beheerder) te Holten. Van deze aanvraag ligt tevens de ontwerp-beschïkking ter inzage. De ontwerp-beschikking omvat het onder voorwaarden verlenen van de ge vraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 30 april 1937 gemotiveerde bezwaren worden in gediend bij het college van burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6,7451 BL Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft inge diend, worden, indien daarom uitdrukkelijk wordt gevraagd, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 23 april 1987 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie van Holten. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie GEMEENTEWERKEN vergadert op maandag 30 maart 1987 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - aanschaf zonwering openbare scholen; - verbetering recreatieve functie zwembad; - toekenning rietsubsidies; - verkopen grond. De commissie FINANCIËN vergadert op dinsdag 31 maart 1987 om 16.00 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27. - jaarrekening 1985; - renteloze lening reclame-commissie warenmarkt; - aanschaf zonwering openbare scholen; - verbetering recreatieve functie zwembad; - krediet subsidiëring rieten daken. Holten, 26 maart 1987. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Op aandrang van WD-er H.J. Ro- bers zegde wethouder H.J. Wester- ik afgelopen maandagavond in de raadsvergadering toe dat het on derhoud van bermen en bos op het villaterrein De Look voor zover mogelijk intensiever zal gebeuren. Robers had schriftelijk zijn onge noegen geuit over de manier waar op de gemeente Holten de omge ving van dit terrein onderhield. Robers beriep zich op afspraken uit 1978 die met het toenmalig college van B en W zijn gemaakt over on derhoud van bermen en bos. Daar van is niets terecht gekomen, vond het WD-raadslid. „We moeten dit stukje Holten niet als buitengebied beschouwen, maar als bebouwde kom. Dat vergt een andere aanpak. De situatie is nu slechter dan ooit". Wethouder Westerik, die Gemeen tewerken in zijn portefeuille heeft, moest hem grotendeels gelijk ge ven. „De gemeente is verplicht de zaken goed te onderhouden. Bin nen onze mogelijkheden zullen we dat ook zeker doen". Tapijt Op een vraag van PvdA-er J. van der Harst beschreef burgemeester Van Rappard nog eens de precieze gang van zaken bij de aanbeste ding van de stofferingswerkzaam heden voor het nieuwe gemeente huis. De inschrijving op uitnodi ging leverde het Rijssense bedrijf Multi-Meubel als goedkoopste in schrijver op met een bedrag dat 1200 gulden lager lag dan de Hol tense combinatie Schuppert-Won - nink. Tegen alle gebruiken in en met medewerking van Multi-Meu bel werd daarna op verzoek van Schuppert de door de architect al toegezegde stofferingsopdracht van het Rijssense bedrijf naar de Holtense combinatie overge bracht. Maar toen Schuppert-Won- nink daarna weer de hulp inriep van een Rijssense firma klom Mul ti-Meubel weer in de gordijnen en wees burgemeester Van Rappard erop dat niet aan de afspraken was voldaan. Schuppert had immers een concurrent van het Rijssense Multi-Meubel ingeschakeld om de opdracht op tijd te kunnen uitvoe ren. Eind van het liedje was uitein delijk dat toch Multi-Meubel aan het werk toog in het huis der ge meente Holten. „Wij hebben alles zins correct gehandeld" vond bur gemeester Van Rappard en daar stemde de hele raad mee in.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5