Veldhuis-pand valt onder slopershamer „Verkoop die rommel maar aan de AEGON" Ingezonden - CDA wil aandacht voor de financiën van de provincie Grote drukte bij opening praktijk fystiotherapeute Borkeldbokaal Vorst vertraagt werkzaamheden Blauw Wit thuis tegen Vesos Provinciale vergadering NBvP Geslaagd Concert EO Blauw Wit deelt de punten HOLTENS NIEUWSBLAD Zwembad Twenhaarsveld weer ter discussie Poule-indeling Straatvoetbal DONDERDAG 19 MAART 1987 Fotograaf Henk Mulder legde de laatste restanten van het pand Veldhuis vast op de gevoelige plaat voordat sloper Pongers uit Rijssen een definitief einde maakte aan het pand. Zij het met enige vertraging, is afgelopen dagen door de firma Pongers uit Rijssen de laatste hin dernis uit de weg geruimd op weg naar de voltooiing van het nieuwe gemeentehuis. De sloop van het Veldhuis-pand moet ruimte maken voor de aanleg van vier parkeerplaatsen. Overigens is het nog maar de vraag of de herinrich ting rond-vr het gemeentehuis op tijd klaar zal zijn. De onverwacht weer ingetreden vorst speelt de plannenmakers parten. Tot oktober van het vorig jaar was het Veldhuispand gedeeltelijk in gebruik als onderkomen van het Holtens Nieuwsblad. In het gedeel te waar vroeger de inspectie van het kleuter- en lager onderwijs was gevestigd werd gebruik als direc tiekeet voor aannemingsbedrijf Ribberink die belast was met de bouw van het nieuwe gemeente huis. De bovenverdieping werd in gericht als schaftlokaal. Reden vol doende voor het Holtens Nieuws blad om uit te kijken naar een an dere en rustiger werkplek, die gevonden werd in het leegstaande pand van de Mengunie. Het Veld huispand was eigendom van de ge meente Holten. Directeur Gemeentewerken ing. S.K. de Jong blikt elke dag hoopvol of het kwik in de thermometer al weer stijgt. Zolang de vorst nog in de grond zit kan de firma Krekel immers niet bezig met het leggen van rioleringsbuizen en het leggen van nieuwe bestrating. "We gaan nog steeds vanuit dat bij de ope ning van het gemeentehuis op 27 april, de bestrating, inclusief de herinrichting van de Kerkstraat, gereed zal zijn. Wanneer er einde lijk begonnen kan worden, hangt helemaal af van de weersomstan digheden. Voorlopig zit de vorst nog 30 centimeter in de grond en dan is het moeilijk graven", aldus De Jong. Niet alleen rekent men bij gemeen tewerken er op dat de nieuwe be strating op tijd gereed zal zijn, ook de aankleding aan de hand van het ontwerp van ir. Bierema, moet dan gereed zijn. Dat ontwerp voorziet in een aantal-vrucht-bomen leibo men en plantenbakken. De bomen - van een halfwas formaat- zullen per container vanaf boomkwekerij Udenhout worden aangevoerd en in het van te voren gereed gemaak te plantgat worden geplaatst. In een openbare bijeenkomst van de afd. Holten van het CDA in café- rest. Vosman heeft mevr. C. Gabor- Koomen, secretaresse van het CDA-vrouwenberaad in Overijssel in een toespraak gewezen op de plaats van de vrouw in de politiek en het CDA-programma waarin de vrouwen zich zullen herkennen. Het CDA wil het vrijwilligerswerk met kracht ondersteunen en op het terrein van de gezondheidszorg Een drukte van belang, vorige week zaterdag tijdens de informele ope ning van de nieuwe praktijkruimte van fysiotherapeute Heieen Versnel- Graaf in het pand van de voormalige stomerij, nog beter bekend als de winkel van Slotman, Oranjestraat 37a, Zo'n 130 patiënten, vrienden, be kenden en niet te vergeten vrijwel alle noabers, kwamen mevrouw Ver- snel gelukwensen met de eigen praktijk, zodat op het hoogtepunt van de middag er geen plekje meer onbezet was in de beide behandelruimtes. Voor tal van Holtenaren, vooral ouderen, is mevrouw Versnel beslist geen onbekende. Na haar opleiding aan de Academie voor fysiotherapie te Amsterdam, werkte zij als fystiotherapeute in een ziekenhuis in Delft en vervolgens in een verpleeghuis in Oud Beijerland. Daarna volgde een korte periode in Deventer, maar sinds 1979 is zij werkzaam in Holten. Naast haar werkzaamheden in bejaardencentrum Diessenplas, waar zij vier ochtenden per week tot elf uur te bereiken is, zal de fysiotherapeute drie middagen, maandag, woensdag en vrijdag vanaf één uur in haar nieuwe pratijkruimte te vinden zijn, ook voor ziekenfondspatiënten. Voorlopig nog even zonder telefoon, omdat door de vorst de PTT niet in staat was nog voor de opening de benodigde grondwerkzaamheden te verrichten. Ook de verbetering van het toegangspad moet nog wachten op beter weer. „Ik moet het dus even doen met briefjes op de deur. Gelukkig hebben veel mensen mij al weten te vinden, dat blijkt wel uit de bloemenzee die ik zaterdag heb mogen ontvangen. Dat geeft me goede moed voor de toekomst". staat de partij uitbouw in de eerste lijn voor. De achterstand van vrou wen bij het beroepsonderwijs moet worden weggewerkt. De heer J. Schuur, fractievoorzit ter van het CDA in de Prov. Staten vroeg in zijn toespraak speciaal aandacht voor de financiën van de provincie. De mogelijkheden op fi nancieel terrein zijn klein en blij ven beperkt tot opcenten op de mo torrijtuigenbelasting. De financiële aderlating als gevolg van de twaalf de provincie zal men blijven voelen tot 1990. Het CDA wenst niet dat zii die na ons komen met tekorten worden opgezadeld en alles zal er aangedaan moeten worden om de provincie financieel gezond te hou den zo zei spreker. Bij het beant woorden van een aantal schriftelij ke vragen had Schuur ook geen pasklare oplossing bij de hand maar aan de zeer moeilijke ver keerssituatie in de kern van Holten zal wat gedaan moeten worden en mogelijk zal wat de kleine kernen betreft (o.a. Espelo) een her-ijk moeten plaatshebben. „Vlak bij 't kerkhof" Als oud-ingezetene, geboren en ge togen aan de Kerhofsweg, volg ik op 70 km. afstand de discussies in het Holtens Nieuwsblad rond de dodenakker waar o.a. mijn ouders en vroegere buren begraven zijn. Dit mede omdat ook in mijn woon plaats Ede zich destijds een soort gelijk probleem voordeed. De Provinciale Staten van Gelder land wezen een locatie aan schuin tegenover de R.K. begraafplaats. Ook hier waren protesten van om wonenden aanvankelijk aan dove mansoren gericht. Thans, twee jaar later ontdekt men ter plekke geen enkele stacaravcan: de bewoners vonden het kamp 'ongezellig' en het sombere uitzicht 'in hoge mate deprimerend'. Inmiddels kreeg het terrein een andere bestemming. Nu blijkt een deel van de Holtense vroedschap een plek gevonden te hebben waarvan de dichter de Gé- nestet zegt: „Vlak by 't kerkhof-maar twéé schreden En ge zyt er, gauw en goed. Waar ge lang om heen kunt treden Maar'toch eind'lijk rusten moet..". Het ene raadslid noemt dit 'de slechtst denkbare plaats"; het an dere meent met enige schroom een verband te mogen leggen tussen het sporadische feestgedruis in Kalfstermansweide en het 'selec tieve piëteitsgevoel' van de buurt. Ik vrees dat die geachte afgevaar digde één appel met een mand vol peren vergelijkt. Duidelijker ge zegd: Als iemand zyn radio even Na een uitgelopen winterstop van meer dan drie maanden speelt Blauw Wit zaterdag thuis tegen Ve sos 1 uit Hellendoom. Het voorspellen van de uitslag is al tijd min of meer een gok, maar nu zeker na zo'n lange rustperiode. Eén ding is in ieder geval wel zeker dat Vesos altijd een lastige tegen stander voor Blauw Wit is geweest. De wedstrijd die zal worden geleid door scheidsrechter Knol, begint om 14.30 uur. De stand in de le klasse A is: DVO 16-27; Eversberg 15-24; Sport- lust 16-22; ASV 16-20; Blauw Wit 14- 19; Rietvogels 16-14; Daarle 15-14; De Esch 15-13; Marle 14-12; Drie- nerlo 16-12; Vesos 15-11; Markvo gels 15-10; Oldenzaal 14-7; Boswin kel 15-7. (te) hard laat spelen, dan zal geen naober daar wat van zeggen. Ge beurt dat echter 24 uur per etmaal, dan legt men constant een druk op de woonomgeving en kan men se lectieve aanmerkingen ver wachten. Overigens - is een onvol komen piëteitsbesef niet verre te verkiezen boven een onstellend te kort aan inlevingsvermogen? Een dorpsgemeenschap die haar verstorvenen en zichzelf respec teert zet m.i. geen woonwagens naast grafzerken. In een tyd van toenemende norm vervaging en een bijna-alles-mag mentaliteit hoop ik, met velen, dat vooral de Holtense Christen-demo craten zich nog eens zullen bezin nen op hun standpunt en het woord van Abraham Kuyper ter harte ne men: Het boetekleed ontsiert de mens niet.". Ik wens hun veel inzicht en wijs heid die niet uit het hoofd maar uit het hart voortkomt. H. Koopman Ede. De Nederlandse Bod van Platte landsvrouwen in Overijssel houden op dinsdag 7 april de algemene le denvergadering in de Schouwburg te Deventer. Naast het huishoudelijk gedeelte wordt aandacht geschonken aan het thema Vrouw en gezondheid. De provinciale commissie heeft in de achter liggende jaren met dit thema gewerkt onder het motto „Pas 'n beetje op jezelf In het morgenprogramma wordt het thema belicht in de forumdi- cussie. Aan dit forum nem deel het bondslid mevrouw G.G. Jonkhans- Steenbergen, mevrouw M.A. v.d. Hoeven-v.d. Weerd. huisarts te Hardenberg en G. Geertsema, se cretaresse Patiënten Platform Overijssel. Gespreksleidster is F. v.d. Velde-Vermolen, lid van de pro vinciale commissie Vrouw. In het middagprogramma wordt een gevarieerd programma ge bracht dat als thema heeft „Vrouw, op je gezondheid". De provinciale handwerktentoon- stellingis te bezichtigen in de Berg kerk van 2 april tot en met 7 april. Aan de Culinaire Vakschool te Gro- nignen is geslaagd voor het exa men cursus kok onze plaatsgenoot J.H.J. Vos. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer J. G. v. Lindenberg voor de bouw van 4 zomerhuisjes aan de Borkeldsweg; - aan de heer T. G. Lukkien voor uitbreiding van de woning Voorsboers- straat 4; 2. Verleende kapvergunningen: - aan de heer H. Oolbekkink, Bontenweg 2 (houtwal); - aan de heer E. Haverslag, Maneschijnsweg 22 (3 eiken); - aan de heer D. Aanstoot, Boldersweg 2 (hakhout en 2 populieren); 3. aan Commissie Beheer Gereformeerde Kerk Holten toestemming verleend voor het plaatsen van een verwijzingsbord parkeerterrein „De Kandelaar"; 4. aan Wielervereniging Holten toestemming en ontheffing verleend t.b.v. avondfietsvierdaagse; 5. aan L. R. de Bergruiters toestemming verleend t.b.v. uitnodigingsconcour sen; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan over eventuele mogelijk heden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. VERORDENING LANDSCHAPSSCHOON HOLTEN Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad van die gemeente van 22 december 1986, nr. 434/IJm, tot vaststelling van een Verordening landschapsschoon Holten. Deze verordening bevat voorschriften omtrent het gebruik van enig onroerend goed voor het bezigen van opschriften (reklame of aanduidingen) en opslag van oude voorwerpen, materialen, caravans of kampeer-uitrusting. Ingevolge het bepaalde in artikel 20 van de verordening treedt deze verordening in werking met ingang van de achtste dag na die, waarop zij is afgekondigd. Tegen betaling der kosten is bovenvermelde verordening ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, algemeen verkrijgbaar. 16E WIJZIGING BOUWVERORDENING Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad van die gemeente van 27 oktober 1986, nr, 350/IJm, tot vaststelling van een verordening tot wijziging van de Bouwverorde ning en de daarbij behorende toelichting (16e wijziging). Deze verordening is, voor zover nodig, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Overijssel bij besluit van 29 januari 1987, nr. 88463. Ingevolge het bepaalde in artikel 205 van de Gemeentewet treedt deze verorde ning (wijziging) in werking op de derde dag na die, waarop zij is afgekondigd. Tegen betaling der kosten is bovenvermelde verordening ter Gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, algemeen verkrijgbaar. VERORDENING TOT BESTRIJDING VAN HELING IN DE GEMEENTE HOLTEN Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad van die gemeente van 22 februari 1983, nr. 34/IJm, tot vaststelling van een „Verordening tot bestrijding van heling in de ge meente Holten". Deze verordening is goedgekeurd door gedeputeerde staten van Overijssel bij besluit van 8 maart 1983, nr. 166211 bur. J. Z. Ingevolge het bepaalde in artikel 8 van de verordening treedt deze verordening in werking met ingang van de dag, volgende op die van haar afkondiging. Tegen betaling der kosten is bovenvermelde verordening ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, algemeen verkrijgbaar. Holten, 19 maart 1987. Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris, J. P. Stegeman De burgemeester, W. L F. C. van Rappard. De poule indeling voor het Straat- voetbaltoernooi op 30 mei is als volgt: poule 1: Köllingserf, Noorderberg- straart, Lageweg, Dorpsstraat, Ca nadastraat; poule 2: Schoutenstraat 1, Schou tenstraat 2, Holterbroek, Dijker- hoek, Espelo; poule 3: Beuseberg, Qhurcillstraat, Lichtenberg, Landeweer, Kene- manstraat; poule 4: Gaardenstraat, Look, Ver- zetstraat, Industriestraat, Kozak- kenstraat. De Espelose paasvuurbouwers hadden geluk dat er nog een wak kere Holtenaar was. De eerste openbare vergadering van de commissie Ruimteiyke Or dening en tevens laatste in het oude gemeentehuis, kreeg een fees- tehjk tintje doorteen bloemetje dat de plaatselijke en regionale pers had meegenomen voor de voorzit ter van de commissie, burgemees ter Van Rappard. Als voorzitter van de gemeenteraad meende hy de eer voor de openbaarheid geheel aan de raad te moeten toeschrij ven. De bloemen waren naar zyn mening dan ook teveel eer. Geluk kig wist hij onmiddeiyk een uitste kende bestemming voor de bloe menhulde. Na een ziekte periode van een halfjaar nam de socialists Wil Dijkgraaf-Van der Harst (nee, geen familie) voor het eerst weer deel aan de vergadering en dat was terecht een bloemetje waard. Wilde gedachte Op de agenda stond slechts een agendapunt: bestemmingsplanwij ziging voor het recreatiepark Twenhaarsveld en de aanleg van een overdekt zwembad op het ter rein. Dat was voor Ep van Schooten van Gemeentebelang aanleiding om lucht te geven aan wat 'wilde toch de toezeging dat men in het college de zwembadplannen nog eens nader gaat bekijken. Voorzitter Van Rappard bleef bij zijn standpunt. Veel meer ziet men in de ontwikkeling van een strand bad, samen met de gemeente Mar- kelo. De gemeentebesturen gaan met elkaar om de tafel zitten om te kijken hoe men in samenwerkings verband dit tot ontwikkeling kan brengen. Dat zal pas in de jaren negentig het geval kunnen zijn. Tot die tijd is er een zandwinningscon cessie van kracht. Fysiotherapeute H. Versnel Graaf in haar nieuwe praktijkruimte Afgelopen zondag werd in manege Snorrewind gereden om de Bor keldbokaal. 's Morgens werd het dressuurpro- gramma afgewerkt, waarbij het hoogtepunt werd gevormd door een Z dressuurproef, gereden door Marijke Mühlenkord op haar paard Boy. 's Middags werd er gespron- gen.De puntenverdeling voor de eindscore worden bij dit treffen zo danig geregeld, dat verkregen pun ten bij de dressuur verbeterd of verminderd kunnen worden bij het springen, zodat de spanning er tot het laatste in bleef. De wisselbokaaal werd tenslotte veroverd door Hermien Brons voort, die hem dus mocht over ne men van haar broer. De verdere prijswinnaars waren: Dressuur; le prijs Marijke Mühlen- kort, Gerlinde van Dijk en Wilma Mensink; 2e prijs: Karin Wevers en Erna Willemink. Springen: le prijs: Ineke Kerhof en Hammert Kooyman: 2e prijs: Ka rin Wevers en Arjen Kraayenzank. gedachten', zoals hy dat formuleer de. „Ons zwembad is al meer dan 25 jaar oud. Elk jaar moeten we er meer geld in pompen. Waarom zeg gen we niet tegen AEGON koop die rommel maar, dan kunnen we zelf op een andere plaats een zwem bad bouwen, dat wel aan de moder ne eisen voldoet". Voorzitter Van Rappard verklaar de dat die gedachte niet nieuw was, en dat men binnen het college pok meerdere malen met die gedachte had gestoeid. De AEGON heeft echter steeds afwijzend gerea geerd. „Wij hebben de grond sybo- lisch aangeboden voor één gulden maar AEGON wilde niet". Verder becijferde hij dat de exploitatie van zwembaden by uitstek verliesge vend is ("dat kost goud geld") en dat de aanleg daarvan gewoon weg een gepasseerd station is. Wel zeg de hij toe tijdens het gesprek met AEGON op 31 maart, de mogelijk heden aan te kaarten voor zwem- mogelijkheden in clubverband van Holtenaren in het nieuw te bouwen bad op Twenhaarsveld, al was hy daar niet al te optimistisch over. Ondanks de uitlatingen in de krant van de heer Baard van Twenhaars veld, zag hij niet veel mogelijkhe den voor de 'gewone' Holtenaar om op Twenhaarsveld een baantje te komen trekken. Hooguit op me- disch-sociale advies. De WDer- Rensen wilde van de voorzitter EO's Ronduit-Club komt donder dag 2 april met Kajem, de groep rond organist Klaas Jan Mulder en met het duo Laetitia Schouten, fluit en Regina Ederveen, harp naar Apeldoorn voor een cocert in de Grote Kerk aan de Loolaan. Het concert begint om 20.15 uur. De toegangsprijs is f. 20,- en voor Ronduit-Clubleden f. 15,-. Toe gangskaarten voor dit concert zijn te reserveren via tel. 08380-2 33 34. Op een goed bespeelbaar trai ningsveld speelde Blauw Wit I za terdagmiddag een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de vierde klas- ser Sportclub Rijssen. De wedstrijd eindigde in 1-1 een stand die reeds bij rust was bereikt. In de eerste helft openden de gas ten de score en zorgden na plm. een half uur spelen ook voor de gelijk maker toen Ligtenberg z'n eigen doelman kansloos liet bij een harde terugspeelbal. Blauw Wit kreeg hierna de gele genheid om op voorsprong te ko men uit een strafschop die door Hans Stam rakelings werd naast geschoten. Scheidsrechter Dick Beldman floot correct. Het tweede van Blauw Wit speel de vriendschappelijk tegen Sport club 2 en sloot de eerste helft af met 1-0 door een zeer fraai doelpunt van Hans Bekkemens. Na de thee kwa men de gasten uit een vrije trap van Kreijkes langszij. Eindstand: 1-1.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5