Bronzen Beatrix in nieuw gemeentehuis Lokatie Dorpshuis blijft gemoederen bezig houden Holtens Nieuwsblad WEEK Grote bazar voor de jubileumviering De Vriendenschaar Kiezen in het nieuw DEZE Na zestien jaar plannenmaken nog geen beslissing Boomplant= dag nog onzeker Foto-actie winkeliers Inzameling landbouw plastic u ontvangt @esi fraaie Parker-Joffer ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe BON 1 \|i?I f^H Schrijfavond Amnesty Geen haast met afbraak Mengunie Kleding voor Polen Geslaagd HOLTEN Holtens Nieuwsblad Donderdag 19 maart 1987 - 38e jaargang - nr. 11 /Abonnementsprijs f36,30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 Zwennie Pas vijftien jaar en nu al kam pioen van Nederland. Die ge weldige prestaie leverde zater dag de Holtense Zwennie Vin cent. Met haar pony Mark werd zijn kampioen springen in de Z klasse. Met muziek en fanfare van HMV werd zij zaterdag ge huldigd door haar clubgenoten van de Bergruitertjes en ge meentebestuur. Openbaar Het heeft lang geduurd, vooral naar de mening van de 'pers muskieten' veel te lang. Maar nu zijn, op de commissie Alge mene Bestuurlijke Zaken na, alle gemeentelijke commissies openbaar. De pers had daar best een bloemetje voor over. Of het publiek nu ook de com missiekamer weet te vinden, is nog maar de vraag, HMV Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Dat gezegde gaat ook op voor HMV. Vandaar dat alle aandacht wordt besteed aan de opleiding van jonge muzikan ten, die straks de plaats in or kest of drumband kunnen inne men. Tijdens de Openbare les konden toekomstige leden ken nis maken met de Holtense Mu ziekvereniging en de diverse instrumenten die in drumband en orkest vertegenwoordigd zijn. Wonen en werken in Ter Aar (Z- Holland) en dan tot de uitverkore nen behoren, die het nieuwe ge meentehuis van Holten mogen verrijken met een kunstwerk. Dat geluk viel de beeldhouwster Els van Foeken ten deel. Ruim een week geleden werd ze benaderd door burgemeester W.L.F.C. van Rappard met het verzoek een bus te te vervaardigen van Koningin Beatrix. De reden, dat de gemeente Holten haar uitkoos valt niet moeilijk te raden. In 1980 oogstte Els veel suc ces met haar bronzen beelden van Beatrix en Claus. Het was Konin gin Beatrix zelf, die destijds uiter mate enthousiast reageerde bij het zien van beide beelden. De laatst genoemde prijkt nu in de Clauscen trale nabij Heerlen, terwijl het beeld van Koningin Beatrix door een particulier werd aangekocht. Voor het vervaardigen van deze beelden maakte Els gebruik van foto's. Foto's, die ze gedurende eni ge tijd leende van de Rijksvoorlich tingsdienst. En daar zit het aan knopingspunt. Om verzekerd te zijn van een deskundig beeld van onze Koningin, nam burgemeester Van Rappard contact op met de RVD. Deze verwees onmiddellijk naar de Ter Aarse beeldhouwster wegens de bijzondere kwaliteit van haar werkstukken. „Ik schrok wel even, toen ik hoor de dat de beelden voor eind april klaar moesten zijn." vertelt Els openhartig. „Normaliter heb je daar toch wel ruim tijd voor nodig". Even werd er nog gedacht aan het plaatsen van een replica, doch een volledig nieuw werkstuk vormde voor haar toch meer uitdaging. Burgemeester Van Rappard ging hiermee accoord. Een zestigtal fo to's vormden haar houvast. „Ik had de uitdaging aangenomen en wilde proberen een goedgelijkend beeld af te leveren binnen de gestelde termijn. In verband met een bui tenlandse reis betekende dat, dat ik voor Pasen klaar moest zijn. Vanaf het moment, waarop ik de opdracht aanvaardde, ben ik er zeer intensief mee aan het werk gegaan. Haast dag en nacht kun je wel zeggen." zo vertrouwt Els ons toe. De door Els van Foeken ontwikkel de stijl is, zoals zij zelf aangeeft, sterk beinvloed door de mensen van wie zij les kreeg. „Hoe langer en hoe vaker je bezig bent met de materie, hoe meer je jezelf de tech niek eigen maakt en hoe meer durf je ook krijgt," verklaart ze. Het liefst werkt ze aan portretten of figuren. Herkenbare beelden, die naast de veelal abstracte creaties door het publiek uiterst positief worden ontvangen. Afgelopen weekend achtte zij haar ontwerp van Koningin Beatrix vol maakt en werd daarop dinsdag- De beeldhouwster Els Foeken. middag uitgenodigd om met het werkstuk naar Holten te komen. Daar werd zij ontvangen door B en W, die zeer positief oordeelden over het beeld. Van Rappard: ..Het is erg mooi geworden. Ik ben blij, dat een 'en ander op korte termijn in orde is gekomen". Het beeld zal nu in brons worden af gegoten en half april worden afgele verd. Het bronzen beeld zal een plaatsje krijgen in de nieuwe raads zaal. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff BV in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyerssecretaris. Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerkers J. Wiggers tel. 6 13 56 mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel.05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3. tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Op de boomplantdag. die gepland staat voor woensdag 25 maart aan staande, doorgang zal vinden, is nog onzeker. Indien de weersom standigheden niet snel verbeteren, zal uitgekeken worden naar een an dere datum. Het ligt in de bedoe ling dat de schoolkinderen in de buurt van het woonwagenkampje in het uitbreidingsplan Beuseberg bomen en struiken gaan planten. Op initiatief van een aantal leden van de Holtense Handelsvereni ging wordt vanaf deze week in het Holtens Nieuwsblad een foto-ad vertentiecampagne gehouden. Elke week wordt bij een van de deelnemende winkeliers meerdere klanten gefotografeerd. Door een onpartijdige jury wordt daaruit de winnaar van de week gekozen die kan rekenen op een waardebon van f. 100,-, te besteden bij een van de deelnemers aan de advertentie campagne. De actie duurt tot en met 4 juni, waarna een pauze zal worden ingelast gedurende de va kantiemaanden. Daarna, wordt de draad weer opgepakt. De beslissing over de bouw van een Dorpshuis is opnieuw met een week opgeschoven. Nadat vorige week het college van b en w optimistisch had aangekondigd dat deze week nu tdteh de beslissing zou vallen, gooide maandagavond de leden van de com missie Algemene en Bestuurlijke Za ken weer roet in het eten. In de -beslo ten- vergadering, kon men het weer niet met elkaar eens worden. En om dat het college met een zo breed mo gelijke steun haar plannen naar buiten wil brengen, werd besloten om na de raadsvergadering van komende maandag 23 maart, de commissie ABZ opnieuw bij elkaar te roepen waarna dan definitief de lokatie zal worden bepaald. "Harstikke jammer, dat we nu nog steeds niet uit zijn, maar de leden van de commissie wilde eerst over leg met de fraltties en de achterban, alvorens een beslissing te nemen", aldus een teleurgestelde wethou- De jaarlijkse inzameling van over tollig landbouwplastic zal dit jaar plaats vinden op 19 en 20 mei. Zoals nu bekend is, zal dezelfde route gevolgd worden als in andere jaren. Ruim voor de datum zal hierover in de gemeentelijke advertentie in het Holtens Nieuwsblad nadere mede delingen worden gedaan. De inza meling is gegund aan de firma Maatman te Doetinchem. der Wim Dalhuisen. Wel blijkt de commissie ABZ nu op één lijn te zit ten wat betreft de centralisering van de activiteiten, en dat is al heel wat meer dan men tot nu toe kon zeggen. Dat houdt in dat andere gebouwtjes en gebouwen, voor bij voorbeeld de muziekschool en de scholengemeenschap Midden IJs- sel zullen moeten verdwijnen, met uitzondering van het onderkomen van HMV, dat al in een eerder sta dium een eigen onderkomen heeft gekregen. Struikelblok zijn ook nu weer de exploitatiecijfers die horen bij het plan voor de Tuinstraat. De inge zonden brief van Gerdien Kreykes, vorige week in de krant, blijkt de spijker precies op de kop te hebben getikt. Burgemeester Van Rappard complimenteerde Gerdien met de betrokkenheid die zij steeds ten -toon spreidt. „Het is geweldig dat iemand zich zo inzet voor de belan gen van haar wijk". Uit de raming blijkt, dat het plan Tuinstraat een structureel te kort laat zien van jaarlijks f. 20.000, ter wijl bij de bouw van een gecombi neerde gymzaal/dorpshuis aan de Lageweg de exploitatietekorten miniem zullen zijn omdat men een deel van de kosten kan verhalen op het onderwijs. Verder blijkt de be- nadere financiële positie van de Muziekschool een belangrijke rol te hebben gespeeld bij de overwegin gen. Veel toekomstige gebruikers zijn echter geporteerd voor de Tuin straat, zoals de Stichting SoCuWe. Inmiddels heeft zich wel nog een nieuwe gebruiker gemeld. De Lath- mer wil gedurende de weekdagen haar dagopvang voor de bewoners van de sociowoning aan de Haar- straat onderbrengen in het nieuwe Dorpshuis. Nu moeten de bewoners elke dag van en naar Wilp worden gebracht. Desondanks moet men in de Tuinstraat rekenen op een jaarlijks verlies. De tijd dat er werkelijk knopen doorgehakt moeten worden dringt. Het gemeentebestuur heeft zich verplicht gesteld voor de winter een gymnastieklokaal te bouwen aan de Lageweg. Kiest men voor een „kleintje Tuinstraat, dan kan binnen een paar maanden een nieu we gymzaal aan de Lageweg verrij zen, kiest men voor een dorpshuis aan de Lageweg, dan zal daar meer tijd mee gemoeid worden. Heeft men uiteindelijk de lokatie geko zen, dan moet ook nog het uiteinde lijke ontwerp gekozen worden. Voor elke lokatie zijn twee plannen waaruit men kan kiezen. Voor wel ke lokatie en welk ontwerp het col lege van b en w kiest, blijft nog in nevelen verhult, Men is unaniem in het standpunt, maar daar blijft het -voorlopig- althans, dan ook bij. Donateurs, oud-leden, belangstel lenden en iedereen die het CJV een warm hart toedraagt, wordt uitge nodigd om op vrijdag en zaterdag a.s. naar gebouw Irene te komen. Daar wordt ter voorbereiding van Holtens Nieuwsblad Als abonnee bent u AkAMMAA daarvan verzekerd. gSSJ(l8S98^€ I» Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 36.30 Klokslag acht uur werd woensdag morgen door ge meentesecretaris Stegeman de zij deur van het nieu we gemeentehuis geopend voo'r de vroege vogels on der de kiezers en was de eerste ope ningsdag van het nieuwe gemeente huis een feit. De lieslaarzen konden nog net thuis blijven, want door gemeentewer ken was tussen de modderprut. rond het gemeentehuis een provisorisch toegangspad aan gelegd. Burgemeester Van Rappard en de raadsleden Nij- kamp en Van der Harst, die samen het stembureau vormden, waren de eersten die hun stem uitbrachten, gevolgd door se cretaris Stegeman en de chef finan ciën Vuuregge. het 40 jarig bestaan van CJV de Vriendenschaar in september, een grote bazar gehouden. Er zullen weer kramen zijn met ouderwetse en nieuwe spelletjes, handenarbeidmaterialen en etens waren. Daarnaast is er een rad van avontuur, waarmee mooie prijzen zijn te verdienen. Vrijdagavond om circa 20,00 uur zal notaris West maas de trekking van de verloting verrichten. De prijswinnars kun nen hun.prijzen direct in ontvangst nemen. Zaterdagmiddag om 13.00 start dé bazar en zal er tevens door de jong ste leden een mini-rommelmarkt worden georganiseerd. Om 14.00 uur is er dan vervolgens de sponsor loop, waarvan men hoopt en ver wacht, dat er veel geld bijeen wordt gelopen voor de jubileumviering op 20, 24 en 25 september. Vanaf 13.30 uur is er gelegenheid voor verkle den in de gymzaal aan de Tuin straat. De route is als volgt: Tuin straat, Rietmolenstraat, Bosc hkampstraat, Pastoriestraat. Mochten er nog kinderen zijn die graag mee willen lopen maar die nog geen sponsorformulier hebben, dan bestaat de mogelijkheid om dit alsnog af te halen in de kelder van gebouw Irene op donderdagavond of vrijdagavond. De bazar zal vrijdagavond om 19.30 uur worden geopend. De werkgroep van Amnesty Inter national houdt op woensdag 25 maart, 's avonds van half acht tot half negen weer een schrijfavond. Dit keer in het gebouw van de Stichting Socuwe, Tuinstraat 2. Er kan worden geschreven tegen de doodstraf en voor de bevrijding van gewetensbezwaarden. Men rekent op veler medewerking. Contactper soon is mevrouw A. Wissink. Met de afbraak van de Mengunie zal het niet zo'n vaart lopen als in de het dorpscircuit in Holten wordt aangenomen. Tijdens een gesprek met b en w van Hoten met de eige naren van het oude fabriekspand is afgesproken de afbraak en vrijko mende grond 'mee te nemen' in het plan stads- en dorpsvernieuwing, 1 waarvoor zoals bekend het bureau Oranjewoud momenteel een ont- werplan maaktEind mei moet dit gereed zijn. Daarna zal in overleg met de eigenaren van de Mengunie bekeken worden in welke wijze de gemeente financieel kan bijdragen in de sloopkosten en op welke wijze de vrijkomende ruimte op zinvolle wijze kan worden ingevuld, pas send in het centrumplan voor Hol- ten. Wie op gezette tijden gebruik maakt van de weegbrug van DMC. "zal voortaan terecht moeten bij de firma Muller aan de Rijssenseweg. Maandag is het gevaarte met een dieplader van het Zwartepad naar de Rijssenseweg vervoerd. Zodra ae vorst uit de grond is zal daar een begin gemaakt worden met het metselen van de betonnen put. Ver moedelijk over een week of vijf is de weegbrug dan weer in gebruik. Mevrouw J.H. Hoogakker is door omstandigheden niet langer meer in staat om kleding in te zamelen voor Polen, welke door de Stichting 'Oost-Nederland helpt Polen' wordt verzonden. Mocht er iemand voor voelen haar werkzaamheden over te nemen, dan kan hij/zij con tact met haar opnemen op tele foonnummer 62783. In Utrecht slaagde voor modinette Francien Wippert uit Nijverdal en voor costumière Anja Meyerman uit Holten. Zij werden opgeleid door Fenny Vros te Holten, Modevakschool En- said. 8624 INW. Staten 1987 Staten 1982 Kamer 1986 perc. stemmen pen ;ien perc. stemmen Opkomst 82,8 5460 8<J j215 95,6 6176 CDA 40.5 2212 40,7 2123 40,8 2522 PvdA 27,9 1521 19,8 1035 26,4 1630 WD 23,0 1258 27,4 1427 25,0 1543 D66 5,4 297 8,6 448 4,8 296 PSP/CPN 0.4 21 0,8 41 0.4 23 RPF 0,9 47 0,9 45 0,6 40 SGP 0,3 14 0,5 28 0,4 26 PPR 1,1 62 0,9 45 0.5 29 GPV 0,4 21 0,3 16 0,4 24 SAP 0.1 7 0,1 3 Overige 0,1 7 0,6 40

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1