Enquete mestopslag postitief ontvangen Werkgroep Amnesty had een druk jaar Positief advies over strandje bij zwembad Dave Strijbos aan de start in Harfsen MODESHOW 5 mannequins tonen u een uur lang de nieuwste mode 1987 1 m Atleten sterk in een winters Grouw John Jacobs zet de opgaande lijn door Beurs Vrouw'87in Evenementenhal Puzzelrit GoudenEeuw in Tinmuseum Voorlichting dinsdag 24 maart 's morgens 10 uur 's middags 2 uur De toegang is GRATIS »tij.ii 'I Een drankje staat voor u klaarreserveer tijdig uw plaats Elsenerstraat 27 (bij het O.A.D.-busstation) 7461 DM Rijssen - Telefoon 05480-12952 11 Anneke Wissink overhandigde namens de werkroep Holten van Amensty International ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan vanA.I vorig jaar burgemeester Van Rappard het jubileumboek van Amnesty International. De werkgroep Holten van Amnes ty International heeft in het afge lopen Jubileumjaar weer een groot aantal activiteiten en acties ont plooit, zo blijkt uit het jaarver slag. In februari werd van het Internatio naal secretariaat uit Londen be richt ontvangen dat de door de groepjgeadopteerde Turkse schrij ver Sirvard Avagyan was vrijgeko men. Begin november werd de groep een nieuwe case toegewezen betreffende Ephraïm Darkie in Züid-Afrika. Eveneens in februari ontving de groep uit handen van de voorzitter van de Stichting Viering Nationale Feestdagen een bedrag van f. 2500,- uit de opbrengst van de verkoop van de bevrijdingsspen- ning. De helft van dit bedrag werd bestemd voor de Fillipijnen en de andere helft ging naar Polen. Ook werd actie gevoerd voor de Russische gevangene George Mik- hailov. Op 30 november werd van zijn vrouw Veronique Marchal be richt ontvangen dat Mikhailov op 30 oktober vrij kwam. Bij de viering van het 25 jarig be staan heeft Amnesty International met de grote tv uitzending zeer veel publiciteit gekregen, met het recht streeks gevolgd een toename van het aantal leden, dat in Holten nu ruim 70 bedraagt. Op 13 juni stond de groep met een kraam en werd aan burgemeester Van Rappard het jubileumboek 25 jaar A.I. aan geboden. De daarop volgende dag werd meegereden in een optocht voor de regionale manifestatie in Enschede. Aangezien de schrijfavonden. zeer slecht bezocht werden, is overge gaan tot het verspreiden -eenmaal per maand onder de leden - van schrijfmapjes waaraan door bijna alle leden wordt deelgenomen. Het samenstellen en rondbrengen van de mapjes eist veel werk maar het systeem wertk tot tevredenheid. Men wil er mee blijven doorgaan. De werkgroep bestaat uit de heren P. Akkermans, W. Beijers en J. Groenewegen en de dames J. Aan stoot, G. Kreykes, G. Veneklaas Slots, H. Visser, A. Wissink en I.van Wijk. Innmiddels is nog toegetre den mevrouw J. Mod. Voor nieuwe leden van de groep werden scho lingsweekenden gehouden in De Houtmaat te Hengelo. Holten is aangesloten bij de Regionale Kon- takt Groep Twente (RKG). De enquete, die is opgezet door de mestcommissie, bestaande uit af gevaardigden van de CBTB, OLM en de Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting, is onder de 433 aange schreven boeren bijzonder positief ontvangen. Slechts negen agrariërs (4 procent) weigerde om verschil lende reden medewerking. De en quete is opgezet om te zien welke oplossingen voor de mestopslag in Holten het beste bruikbaar zijn. Van de 433 aangeschrevenen wer den de 298 mestproducenten on dervraagd (69%). De 243 (56%) agra riërs met meer dan 5 ha grond kre gen een uitgebreid enquêteformu lier ter invulling voorgelegd. Hen werd gevraagd op welke wijze zij de mestopslag geregeld wilde hebben. Hoewel alle gegevens nog nader moeten worden uitgewerkt, staat nu al wel vast dat 34 procent van de boeren kiest voor een individuele mestopslag. Dertig procent kiest voor een centrale mestopslag in dien dit duidelijk goedkoper is dan individuele mestopslag, 15 procent is voor centrale mestopslag en 14 procent wenst geen investeringen te doen voor mestopslag en 7 pro cent had geen mening. Waarnemend voorzitter van de OLM afdeling Holten, Wim Stege- man was bijzonder te spreken over het resultaat. „De medewerking heeft ons de overtuiging gegeven dat de enquete behoorlijk repre sentatiefis. Ook is het ons honderd procent meegevallen dat iedereen zoveel medewerking heeft ver leend. Dat gebeurt lang niet altijd in Holten. Toch wel een teken dat de oplossing van de mestproblema tiek voor iedereen van belang is. Zodra alle gegevens zijn verwerkt, kunnen we er mee terug naar de achterban om te zien voor welke oplossing gekozen wordt". Waarvoor uiteindelijk wordt geko zen, hangt gedeeltelijk ook af van de gemeentelijke voorschriften. B en w van Holten scharen zich met betrekking tot de mestopslag voor eerst achter het provinciale stand punt: mestsilo's buiten het bouw blok mogen alleen geplaatst wor den op grond met een volledig agra rische bestemming. In de gebieden met landschappelijke waarde kon het wel eens heel moeilijk worden. Aan de hand van de uitkomst van de enquete bekijkt b en w of het standpunt moet worden bijge schaafd. Eind dit jaar zal b en w van Holten haar definitieve standpunt bepaald hebben. Jaaroverzicht In het jaaroverzicht gaf waarne mend voorzitter Stegeman aan dat ondanks de verschillende proble men het een goed jar was geweest voor de boeren. „De opbrengst van de Holtense bedrijven was naar wens en van goede kwaliteit. Fi nancieel gezien vertoonde de op brengst een dalende lijn, maar dat werd voor een deel gecompenseerd door dalende prijzen van het vee voeder. Voor de kleinere bedrijven, die het hoofd maar met moeite boven wa ter kunnen houden, zag hij de toe komst minder rooskleurig in. „De groep kleine niet-intensieve bedrij ven roert zich heftig. Ook die groep moeten we niet verliezen, maar in onze gelederen houden, om als een heid sterk te staan tegenover het ministerie". De mogelijkheid voor kleine boeren om via een tweede productietak het inkomen op te vijzelen, schatte hij laag in. „De productie is geen probleem, de af zet wel". Tijdens het huishoudelijk gedeelte van de vergadering werd besloten het bestuur tijdelijk uit te breiden om zodoende het bestuursverloop wat soepeler te laten verlopen. Wim Reilink werd toegevoegd als tiende man. Hij zal straks de voorzitters hamer overnemen van voorzitter Jan Ulfinan. Secretaris M.T. Veld kamp, die ook te kennen heeft ge geven, zijn taak te willen neerleg gen, zal wel aanblijven als be stuurslid. Binnen het bestuur zal een opvolger worden gezocht. De MAC de Holterberg organiseert zondag 22 maart de eerste puzzelrit van het seizoen 1987. De rit met een lengte van plm. 35 kilometer is uit gezet door de clubleden Mooiweer en Paalman binnen de gemeente Holten. De start is om 14.00 uur bij clubhuis De Biester in de Stationsstraat, waar inschrijven mogelijk is vanaf 13.30 uur. Door het MAC-bestuur zijn weer een aantal mooie prijzen beschikbaar gesteld. Op de onlangs gehouden ledenver gadering kwamen bij het vaststel len van het jaarprogramma 1987 ook de puzzelritten ter sprake. Van bestuurszijde liet men weten, dat de deelname hieraan in het afgelo pen seizoen was tegengevallen. Wanneer hierin geen verbetering komt, zal men zich moeten beraden of men hiermee in de toekomst zal doorgaan. Het bestuur verwacht van leden en niet-leden een grotere deelname. Vrijdag 27 maart opent Prins Bem- hard in het Nationale tinnen Figu ren Museum te Ommen de tentoon stelling Nederland in de gouden Eeuw in Tinnen Figuren. De tentoosntelling geeft aan de hand van tientallen diorama's een beeld van de politieke, culturele- en sociale hoogtepunten uit het dage lijks leven in de gouden Eeuw (1580- 1680).- De eerste confrontatie in de strijd om het Nederlands kampioen schap motorcross in de klasse 125 cc vindt plaats op zondag 22 maart in Harfsen op het bekende circuit Peppelenbos. Wereldkampioen Dave Strijbos en vice-wereldkam- pieon John van der Berk zijn de bekendste rijders die aan de start verschijnen.. De beide jeugdige mathadoren, die zich om fiscale re denen gevestigd hebben op het Britse eiland Man behoren met hun lucratieve contracten bij resp. het italiaanse Cagiva en het japanse Yamaha-concern tot de best be taalde crossprofs ter wereld. Des- ondanks tonen zij grote interesse in het Nederlands kampioenschap. Beide coureurs kennen eikaars ca paciteiten goed want als sinds hun prille jeugd bestrijden deze twee uit Oss afkomstige rijders elkaar. De meeste tegenstand zal ongetwij feld komen van het plaatselijke ta lent Pedro Tragter. De vice-kam- pioen van Nederland die sinds zijn jeugdjaren lid is van de Harfsense motorclub HAMAG, heeft voor 1987 naast het rijden van alle Grand Prix's, zich gericht op het behalen van de Nederlandse titel. Mede op zijn aanwijzingen heeft HAMAC het circuit uitgezet. Naast Tragter en de jeugdige Jacob Barth uit Doetinchem, beide uitkomend voor het Venko team, dat in de zijspanklasse o.a. August Muller en Henk van Heek onder contract heeft, zullen nog drie professionele teams in Harfsen aan de start ver schijnen. In totaal komen 42 rijders aan de start in de 125 cc. In de nationale-klassen 250 cc en 500 cc komen hoofdzakelijk ooste lijke deelnemers aan de start. En kele bekende namen zijn: Carol Mulder, Eddy Jansen, Ronald Nij- hof, Ron Radstake, Gerrit Pols voort, Harald Wolsink, Aleid Bor- gers en Freddy Bolderink. Tussen de races door kan men zich vermaken in de grote disco tent, waarin het disco-team Hard Centre de grote schare fans zal vermaken. Vanwege de vele te verwachten vooral jeugdige bezoekers, heeft HAMC met ondersteuning van en kele sponsors de entreeprijs be perkt weten te houden tot f. 9,95 voor volwassenen. Kinderen tot 8 jaar hebben gratis toegang en de jeugd tot 14 jaar betaalt f. 5,-. De training begint om 10.00 uur en de start van de eerste wedstrijd is om 13.00 uur. Wegens afwezigheid van voorzit ter Groeneveld opent waarne mend voorzitter Schuchuard dins dagavond 10 maart de vergadering van de Sportcommissie met een gedenkwoord aan de recent over leden Jan Warrink. „Mede op zijn initiatief en mede-verantwoorde lijkheid is de basis gelegd voor het instituut Sportcommissie. De toe komst zal bewijzen dat zijn advie zen altijd zinvol zijn geweest. Jan Warrink, er was altijd een beroep •»n hem te doen. Zijn geest zal in de Sportcommissie lang doorstro men. Hij was ook voor sportend Holten een groot man", aldus Schuchuard. De bouw van een zwembad door Aegon blijkt nog steeds op ondui delijkheden te stuiten. Wethouder H.J Westerik bleef op vragen van Jan ten Velde uiterst vaag en deel de slechts mede, dat er op 31 maart a.s. opnieuw een gesprek met Ae gon zal plaatsvinden. Naar aanleiding van de in 1984 ver schenen nota, welke de vergroting van de recreatieve functie van het openluchtrecreatiebad Twen- haarsveld onderzocht, is de Werk groep Zwembad ingesteld. Deze heeft tot taak de nota verder uit te werken en voorstellen te doen over de concrete invulling van een en ander. Dit jaar heeft men de beschikking gekregen over een bedrag van f. 6500,-, hetgeen men wil besteden voor de aanleg van een strandje langs de rand van de zonneweide. Mevrouw M. Eggink-ten Velde achtte dit een ongelukkige keuze. Zij stelde voor om het bedrag te reserveren voor de aanschaf van meer ligstoelen en parasols, opdat ouders in de buurt van hun spelen de kinderen kunnen zonnebaden in plaats van op het terras. Een ande re overweging zou kunnen zijn om meer speeltoestellen te plaatsen. Directeur ing.S.K. De Jong van ge meentewerken wees op het gevaar van neveneffecten. Het zand zou vrij gemakkelijk in het water te recht kunnen komen en zo voor schade aan filters en/of pompen kunnen zorgen. Algemeen werd gesteld, dat het doel van deze operatie is, meer re creanten naar het zwembad en de gemeente Holten te halen. Wethou der Westerik: „Een dergelijke extra voorziening tref je niet direct aan in de omgeving. Deze mogelijkheid past bovendien in het gestelde prioriteitenschema en het beschik bare bedrag is toereikend". Met slechts 1 tegenstem (mevr. Eg- gink) wordt het voorstel aangeno men en zal de commissie het voor stel deponeren bij B en W. En verder... vroeg Jan ten Velde zich terecht af, waarom de Sportcommissie niet op de hoogte is gesteld van de toewij zing inzake de 6 vrijgekomen units van het oude woonwagenkamp. „Ik ben weliswaar büj, dat deze de Hol tense sportvoorziening ten goede komen, doch betreur het feit, dat dit buiten medeweten van de sport commissie omgaat. Waarom moet ik dat uit kranten en in de wandel gangen vernemen"? Het commis sielid H. Rustebiel antwoorde hier op, dat de units van het Rijk zijn en dat dit aldus een zaak van het ge meentebestuur is. In het verre Grouw in Friesland waren Holtens sterkste atleten ver tegenwoordigd. Op een spek glad en zwaar parcours was een soort steeple chase gecreëerd. In totaal moest er ruim 10 km. worden afge legd. Meindert Koopman overtuig de weer met een zevende plaats in 34.53 min. De tijdsverschillen met Egbert Veneklaas, die elfde werd in 35.27 min. en Bertus Stevens, veer tiende in 35.39 min, bleef opvallend klein. Holtens subtopper Dirk Hoekman, 40e in 37.40 min, blijf hier nog te ver van verwijderd. De Holtense jeugd deed het weer uitstekend. In Almelo was Margot ter Schure het snelst op de 2 km. in 8.38 min. Sandra Zweers legde be slag op de derde plaats bij de meis jes in 9.42 min. Dick Zweers revan cheerde zich op de 5 km. (14e in 20.16 min.) voor zijn zwakke presta ties van vorige week. De Daventria-prestatielopen in De venter kende ook enkele bekende Holtense atleten. Hans ten Dam op de 6 km in 23.14 min. En zowaar Benny Ophof op de 10 km. Niks dan ellende de laatste tijd maar toch 49.20 min; nog even doorgaan jo chie! Kilometervreter was weer Ap Koetsier die de 15 km liep in 1 uur 9.20 min. Programma: Zaterdag 21 maart: PJGO-cross- competitie te Delden, 2,5-5-10-20 km. Zondag 22 maart: Beafort-loop te Raai te, 5,8-11,6 km. Van 19 tot en met 22 maart zal in de Evenementenhal in Borne een con sumentenbeurs worden gehouden die geheel is afgestemd op de vrouw. Onderwerpen als mode en persoon lijke verzorging nemen een belang rijke plaats in op de beurs Vrouw'87. Modeshows, exclusieve bruidskleding, bad- en str andmode en kinderkleding zijn er te kust en te keur. Huid en lichaamsverzor ging worden in diverse stands gede monstreerd. Ook eigentijdse acces soires worden tegen milde prijzen angeboden. De creatieve vrije-tijdsbesteding wordt niet vergeten. Op de beurs Vrouw'87 zullen demonstratrices tonen hoe men kan borduren met verf, pottebakken, poppen maken, breien met kralen en textiel siera den vervaardigen. De ruim 60 standhouders bieden verder spelen voor kinderen en het hele gezin, sportartikelen speciaal voor de vrouw, oosterse en antieke siera den, zelfgemaakte droogbloemen, tassen en geneeskrachtige stenen. De NS is met een speciale stand met leuke kortingen aanwezig. Tijdens het weekend van 7 en 8 maart heeft John Jacobs in het In ternationale Schuttle '81 toernooi beslag weten te leggen op twee fina le plaatsen. Nadat alle Belgen, Duitsers en Zwitsers waren weggewerkt, bleef als laatste tegenstander Simon Ahuluheluw over. In een grandioze finale verloor John, mede vanwege het feit dat hij al een aantal slopen de partijen achter de rug had. In de heren dubbel ging de strdij tussen Peter Seghers/ Simon Ahu luheluw en John Jacob/ Wilco Jan sen. Drie games waren er nodig om de Holtens/Zwolse boys op de knie ën te krijgen. Het afgelopen weekend is om de badtminton eer gestreden in het Int. Meppeler Meppers'87 toernooi. Er wérd door Jacobs gewonnen van fel strijdende Deense en Duitse spe lers. In de finale stond zijn mede speler in de dubbel, Wilco Jansen nu als tegenstader. Wint John nor maliter van deze speler, nu moest hij, mede door een verkeerde beslis sing van de scheidsrechter, in de derde game, na verlenging, het on derspit delven. In de H.D. speelden zij samen een spannende strijd tegen twee jongen Deense spelers uit de Deense selec tie, die tenslotte in twee games door John en Wilco werden gewon nen. Wie John wil zien spelen, kan komend weekend naar het Deven ter Koekstadtoemooi, een van de sterkste toernooien in district Oost. Tevens heeft hij een invitatie ontvangen om de spelen tijdens het Pinksterweekend op een interna tionaal toernooi in Luxemburg in de A2 en B-klasse. Als deze opgaande lijn zich voort zet, behoort John Jacobs op drie punten na, tot de beste spelers. Hij komt dan voor op de A lijsten. Om ondernemingen wegwijs te maken in het woud van regelingen vanuit de Europese Gemeenschap organiseren de werkgeversorgani saties AMV, FME en VNO op 9 april een voorlichtingsdag in Deventer. Tijdens de voorlichtingsdag zullen verschillende onderwerpen aan de orde komen. Het gaat vooral om praktische zaken weermee direc ties van ook kleinere bedrijven te maken krijgen. Naast korte inlei- dingen zijn er informatiestands van I verschillende organisaties die ad- viezen kunnen geven. I Aan het begin van de dag spreken VNO-voorzitter mr. C.J.A. van Lede en staatssecretaris van Bui- i tenlandse Zaken drs. R.P.H.M. van j der Linden. Geïnteresseerden kunnen zich aan melden bij AMV. FME of VNO, IJs- selkade 29, Zutphen, tel. 05770- 16719.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 11