tik VW8ÖEBÖN1 ITgSBBtAn Provincie is ook voor de doorsnee burger van belang datwoo Tuintips van Eddie Verkiezing provinciale staten op 18 maart 1095,- 3995, 2KSS55. I 27.50 B^ Postzegels kopen en ruilen 798,- 1295,- 1698, 1975,- ipmousl 280,- 1295. Reinigingsrecht nog niet omhoog VOLGENDE WEEK. STAAT 00K OF DEZE PLAATSEEN INTERESSANTE AANBIEDING. 635,- 375,- DONDERDAG 12 MAART 1987 HOLTENS NIEUWSBLAD leverbaar op 180 x 200 cm). breedtes deuren Model Regisseursstoel in blank hout of in wit of zwart gelakt. Met canvas in naturel. wit, zwart, blauw, grijs of mint. Normaal 158,- --f Als voorjaarsaanbieding j' Hoekkombinatie van massief europees eiken met de overbekende bekledingsstof lamous. Praktisch onverslijtbaar, blijvend antistatisch, ventilerend en vuil werend. Leverbaar in 11 kleuren. 2 3-Zitsbank, normaal 4475,- Royale massief eiken salontafel met 2 door schuifladen en 61/2 cm dik blad. massief eiken stoelen per stuk Als voorjaarsaanbieding Bijpassende fauteuil leverbaar. Alle massief eiken meubelen zijn zowel blank als donker leverbaar. Als voorjaarsaanbieding Eetkamer van massief europees eiken. Ovale tafel van 150 x 120 cm met een blad van 6 cm dik. Stoelen met orginele biezen zitting. Als voorjaarsaanbieding; tafel Broodkast van massief europees eiken. Orgineel meubelmakers handwerk. Achter de deuren bevinden zich nog twee laden. Als voorjaarsaanbieding Resink service- en prijsgarantie Resink Wonen bezorgt uw meubelen thuis en monteert ze waar ook in Nederland. Met de zekerheid van goede naservice en Interieur Waarborggarantie. De Resink prijsgarantie garandeert u altijd de laagste prijs. Ziet u binnen 3 weken na aankoop hetzelfde meubel elders goedkoper, onder dezelfde voorwaarden, dan betaalt Resink u het verschil zonder meer terug. shillende 1 (winkelwaarde 49,-) v°or uSln.OWokpe.bon, voorraadstreM). a 1 ijl f t l if 1 %J?esink I li "f |S l« Bes»* Deventer Broederenplein/Broederenstraat 22-28. Tel. 05700-14481. Almelo - Apeldoorn - Deventer - Doetinchem - Enschede - Hengelo - Zutphen - Zwolle - Wierden: Meubelfabriek (geen verkoop) Parkeren naast pand of in de parkeergarage RIJSSEN - De plaatselijke afde ling van de I.V. Philatelica houdt op zaterdag 14 maart een postze- gelbeurs in het Parkgebouw. Van 's morgens tien uur tot 's middags vijf uur kan men op deze gezellige beurs postzegels kopen of ruilen. Een flink aantal standhouders heeft bij het bestuur van de Rijs- sense postzegelvereniging een tafel besteld. Ook zullen er weer enkele tafels beschikbaar zijn voor postze gelliefhebbers, die onderling wvien ruilen. De entree bedraagt voor volwas senen f 1,50. Kinderen tot 14 jaar betalen f 0,50. Onder geleide heeft de jeugd gratis toegang. Er is ook weer een verloting, waarmee leuke prijzen te winnen zijn. Op dinsdag 17 maart houdt de plaatselijke afdeling van I.V. Phila telica haar maandelijkse cluba vond in de kantine van het post kantoor. De jeugd wordt 's avonds om zeven uur verwacht en de senio ren om acht uur. Vooralsnog wordt niet overwogen tussentijds de reinigingsrechten te verhogen, al zal dat in de komende begroting wei noodzakelijk zijn. De gemeente Holten moet met ingang van 30 juni haar huisvuil storten in Boeldershoek als de stortplaats Hulsen bij hellendoorn definitief dicht gaat. Dat betekent een extra uitgave. In Hulsen betaalt men 30 geuldn per ton en in Boeldershoek 43 gulden. Daar komen de extra reiskosten dan nog bij. Dit deelde wethouder H. Westerik maandag mee tijdens de vergadering van de commissie gemeentewerken. Momenteel wordt onderhandeld met de gemeente Hellendoorn voor de aanleg van een overlaadstation, waardoor de kosten gedrukt kun nen worden, het commissielid E. Van Schooten pleitte ervoor, te be- vorden dat zoveel mogelijk huis vuil aan de bron wordt gescheiden, om zodoende de het aanbod van huisvuil te verminderen. 2+3- Zits in prachtig kwaiiteitsleer. Met optimaal zitkomfort, mede door de extra hoge rug. Te leveren in 5 moderne kleuren. Normaal3495,- OQD^ Als veorjaarsaanbieding -2=2 22 +2 Alpine-witte salontafel op wieltjes, tn zeer aparte vormgeving en met opbergvak. Normaal 725,- Als veorjaarsaanbieding Royale 3-delige alpine- witte miniset Als voorjaarsaanbieding Vloerlamp in modern wit met dimmer. Elke bol is in de hoogte verstelbaar. Normaal 445,- Als voorjaarsaanbieding Op 18 maart worden de verkiezingen van de provinciale staten gehouden. Behalve wat krasse uitspraken over en weer van landelijke politici, half lege verkiezingsborden her en der, en een enkele verkiezingsbijeenkomst op plaatselijk niveau, merkt de burger er maar weinig van. Toch heeft ook de doorsnee burger met de provincie te maken, al is dat niet direct maar meest indirect. Daarom willen wij het func tioneren van de provincie hieronder nader toelichten. Bestuur subsidieert culturele instellingen, mu sea, uitleencentra voor beeldende kunst, de tentoonstellingsdienst Over ijssel en plattelandsbibliotheken. Voorts subsidieert zij steunfondsorga nisaties op het terrein van sociaal-cul tureel werk. Natuur en landschap Overijssel probeert samen met het rijk, gemeenten en particuliere instan ties de natuur en het landschap in stand te houden en 20 mogelijk te ont wikkelen. De provincie draagt bij in aankoop en beheer van natuurgebie den. Met geld van de provincie kun nen landelijke en provinciale instellin gen waardevolle natuurgebieden aan kopen en beheren. Naast financiële steun zijn soms ook beperkende maat regelen nodig om ongewenste recrea tie tegen te gaan. Met deze opsomming zijn we niet vol ledig geweest. Maar het geeft wel aan hoe belangrijk der provincie voor de burger is. Het is dan ook van groot be lang dat men op 18 maart naar de stembus gaat. Mocht men meer willen weten over de provincie Overijssel: binnenkort zijn bij de bibliotheek en postkantoor folders beschikbaar. Bijpassende schuifdeurkasten met en zonder spiegefdeuren, zijn leverbaar op 150,200 en 250 cm breed. Als voorjaarsaanbieding, vanaf Het bestuur van de provincie Overijs sel zetelt in Zwolle. Daar staat het pro vinciehuis, waar de gekozen vertegen woordigers van de bevolking (provin ciale staten) bijeenkomen, beslissin gen nemen en deze vervolgens uitvoeren. De besluiten die provincia le staten nemen worden genomen op grond van voorstellen van gedepu teerde staten. Het bestuur van elke provincie is in handen van drie organen: provinciale staten, gedeputeerde staten en de Commissaris der Koningin. Provincia le staten worden pens in de vier jaar gekozen door de inwoners van de pro vincie die 18 jaar of ouder zijn. In Over ijssel tellen de staten 63 leden, ver deeld over verschillende politieke par tijen. Uit hun midden kiezen zij zes tot acht leden - in Overijssel zes - die sa men met de Commissaris der Konin gin als dagelijks bestuur van de pro vincie optreden; zij vormen het colle ge van gedeputeerde staten. De voor zitter van provinciale staten en gedeputeerde staten is de Commissa ris der Koningin. Hij wordt niet geko zen maar evenals de burgemeester in een gemeente, benoemd door de Kroon. De burger merkt in het dagelijks leven weinig van 'de' provincie. Toch heeft iedereen in het land met zijn of haar provincie te maken. Er zijn namelijk weinig, dagelijks voorkomende, zaken waar de provincie niets mee te maken heeft. Immers de provincie legt wegen aan en onderhoudt ze. Zij registreert verontreiniging van lucht, water en bodem en neemt zonodig maatrege len. Zij subsidieert aankopen van na tuurgebieden. Zij adviseert als het gaat om bouw van ziekenhuizen en ziet er op toe, dat bejaardencentra aan bepaalde voorwaarden voldoen. Maar ook heeft de provincie te maken met de ordening van de schaarse ruimte, met kwaliteit en kwantiteit van het W8ter, met de spreiding van centra voijr woonwagens, met voorzienin gen op het gebied van toneel, opera en andere kunstuitingen, met sport en recreatie. Als de inwoners van Overijssel hun vertegenwoordigers kiezen, heeft dat ook betekenis voor de samenstelling van de Eerste Kamer der Staten Gene raal. Het zijn namelijk de provinciale staten, die de leden van de Eerste Ka mer kiezen. Zoiets heet een getrapte verkiezing. In het kort geven we nog een toelich ting op een aantal taken van de pro vincie. 900 kilometerweg Overijssel heeft een net van provincia le wegen met een lengte van zo'n 900 kilometer, waarvan iedereen dagelijks gebruik maakt. Wegen die onderhoud nodig hebben. Provinciale Waterstaat heeft daar de zorg voor. Zij strooit als het glad is en zorgt voor witte strepen op de weg, maakt ze schoon en laat lichten branden op kruispunten, op en afritten. Ook legt de provincie fiets paden aan langs provinciale wegen en samen met de recreatieschappen is een plan opgesteld om door de hele provincie een net van fietpaden te krij gen. Milieu De bevoegdheden van de provincie op milieugebied zijn de laatste tien jaar sterk toegenomen. Aan het ont wikkelen van beleid is veel tijd be steed en aandacht wordt besteed aan handhaven van vergunningen en wet ten. Op het terrein van de bodemver ontreiniging heeft de provincie een coördinerende taak. Afvalstoffenplan- nen worden opgesteld om een goede afvalverwijdering mogelijk te maken. Ruimtelijke ordening De ruimte wordt schaarser en daarom is ruimtelijke ordening nodig. De pro vincie maakt daar plannen voor om die ruimte redelijk te verdelen. Streek plannen, die aangeven waar de boer kan werken, waar de steden kunnen uitbreiden en waar de burger kan re creëren. Omdat die plannen zo be langrijkzijn, laat de provincie iedereen die dat wil meedenken en meepraten. Vervolgens maken de gemeenten, met het streekplan als uitgangspunt, voor hun grondgebied een bestem mingsplan. Cultuur De provincie 'doet' ook aan cultuur, zij Grandioze slaapkamer in wit eiken struktuur. Ledikant 140 x 200 cm, 2 nacht kastjes en bovenbouw met verlichting, als voorjaarsaanbieding slechts In leer 1575,- woon-ideeën Een frisse visie op komfortabel wonen. Dat is Resink ten voeten uit, Resinkde grootste woonkeus. Bij Resink Wonen bent u verzekerd van service en echte garantie, voor de laagst mogelijke prijs! Resink, de woonwinkel voor iedereen. Met een objektief en deskundig advies. Moderne tweezitter in een leuke grafitystof. Natuurlijk leverbaar in meerdere kleuren. Normaal 798,- Als We zitten in maart en de tempera- (pluimhortensia) en de Spiraea bu- tuur wordt alweer wat hoger. Tijd malda 'Ant. om nu echt te gaan tuinieren. We ook rozen horen hierbij. Die kun- beginnen met snoeien, alle zomer- nen op zo'n 15 centimeter boven de en herfstbloeiers moeten worden grond worden afgeknipt bij een bui terug geknipt. De meeste kunnen tenoog. De wat oudere en grotere kort aan de grond worden afge- struiken van de pluimhortensia knipt. Het zijn die struiken en plan- niet te kort bij de grond afknippen, ten die in één jaar een scheut (tak) maar in struikmodel houden. Men vormen en op diezelfde scheut ook snoeit deze in op het hout dat vorig een bloem geven. Bijvoorbeeld de jaar gevormd is. Caryopteris, Buddleia (vlinder- Bloemen die op oud hout bloeien •struik), Lavandula (lavendel), Hy- hoeft men alleen wat uit te dunnen, pericum (hertshooi), Hydrangea Hiertoe behoren de Callicarpa. Weigelia, Spiraea vanhoutii, Po- tentilla en de Symphoricarpus. Po- tentilla's die oud en niet mooi van vorm zijn en bruin van onder, kan men beter helemaal afknippen tot kort boven de grond (zo'n 10 a 15 centimeter). Heesters die nu elk moment kun- j nen gaan bloeien (de zogenaamde voorjaarsbloeiers) hoeft men niet te behandelen. Die moeten direct na de bloei worden gesnoeid (o.a. de Forsythia en de Ribes). Planten die bevroren zijn kunnen achter in maart, begin april vervan gen worden. Men kan er wel van uit gaan dat in de laatste week van maart het plantseizoen weer be gint. Als er nog gespit moet worden tussen de planten, kan dat nu ge beuren. Ook voor bemesten is het nu tijd. Strooi ongeveer anderhalve kilo kalkammonsalpeter per hon derd vierkante meter op uw gazon tegelijk met ongeveer twee kilo NPK 12+10+18 per honderd vier kante meter. Dit NPK 12+10+18 is ook geschikt voor de rest van de tuin. Tot april, Eddie. Moderne draaifauteuii rne! slof of leer bekleed. Het houtwerk kan in meerde kleuren worden geleverd In stof, als voorjaarsaanbieding Dressoir 'Module' in alpinewit, met afgeronde hoeken. Leverbaar op verschillende met en laden, als afgebeeld 210 cm breed. Als voorjaars aanbieding 170 cm breed als voorjaarsaanbieding Riante eethoek met vierkante tafel in carrara-marmer en 4 moderne stoelen in alpinewit, met een zacht grijs-blauw gestreepte zitting. Deze schitterende kombinatie kost normaal 2295,- Als voorjaarsaanbieding (Tafel en stoelen ook afzonderlijk leverbaar).

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 8