„Dijkerhoek moet een leefbare kern blijven" Play-back successen van Keunedarpertj es Jaar agenda AbvaKabo huldigt vijf trouwe leden Renate Jansen winnaar Instuif Nieuwe chef financiën CPB praat over boeken HOLTENS NIEUWSBLAD Druk bezochte receptie Schoolkring Dijkerhoek DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN e.d. TYPIST (m/v) HERKEURING VAN MATEN, GEWICHTEN EN MEETWERKTUIGEN VERKIEZING LEDEN PROVINCIALE STATEN STEMMING Slotmanifestatie DONDERDAG 12 MAART 1987 - Een leefbare kleine kern waar ruimte is voor nieuwbouw, maar het agrari sche karakter voorop blijft staan. Dat staat het bestuur van de Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek voor ogen. Tijdens een druk bezochte re ceptie in het Bonte Paard werd vorige week zaterdag het 40-jarig bestaan ge vierd. Een gezellig samenzijn waarbij de uit bronsgroen eikenhout gesne den Limburger Pierre Knoops zich als een echte „Diekerhooker" ontpopte. Jong en oud was naar het Bonte Paard gekomen voor de vervroegde jubileumviering. Met een ledental van 97 procent van alle Dijkerhoe kers was het dan ook gezellig druk. Feitelijk bestaat de Schoolkring Dijkerhoek pas op 6 juni 40 jaar. Maar aangezien de grotendeels boerenbevolking van Dijkerhoek het dan niet kan wachten, werd voor 7 maart gekozen. Want menig maal hadden de bestuursleden al te horen gekregen: „Ie doot d'r toch wel wat an?". En ze deden er wat aan. Uiteraard hoort bij zo'n jubileum een rijtje sprekers, dat door tweede voorzitter G. Markvoort vakkun dig werd ingeleid. Schoolkring- voorzitter J. Ulfman opende de rij met de geschiedenis in vogel vlucht. Een geschiedenis waarin vooral het karakter van de buurt vereniging veranderde. Van pure gezelligheidsvereniging met een jaarlijks reisje als hoogtepunt tot een belangenvereniging die heel wat voor elkaar kreeg. Van verhar ding van zandwegen tot vervan ging van de beruchte „middeleeuw se" brandweerspuit. Van oppositie In het bestemmingsplanforum te gen het terugdringen van de kleine kernen tot het opkomen voor de belangen van de Dijkerhoekse school. Een school die immers het hart van de kern vormt. Voorzitter Ulfman memoreerde verder de nieuwbouw aan de Maatmansweg en de Hakertsweg, de restauratie MAART: 13 maart: Openbare les HMV 18 maart: Verkiezingen Provinciale Staten 21 maart: Bazar en sponsorloop CJV Vriendenschaar 23 maart: Raadsvergadering 28 maart: recreantentoernooi bad minton i^t^ 1^ 6 mei: Bevrijdingsloop v vgebied Coberco HHsSl Jij| 22 mei: concert HMV en HMK IE- J 25 mei: Raadsvergadering. ..JjÊÊ£S&vSÊtidBB&\ £jH 29 mei: Lustrumviering H C. Hol- f /BHHBKI ten. «p|B HEjflgï 30 mei: Straten voetbal toernooi; BH de Zwijnen toernooi HHC. y P j 1-1^; nooi; Int. toernooi Holtertrap- pers; Wilde Zwijnen toernooi Het bestuur van rir buur; vereniging Schoolkring dijkerhoek kreeg veel handen te schudden o.a. van oud burge- VI juni: Keilers en baggerstoer- meester mr. Enklaar en zijn echtgenote. van de molen en de komst van de „wat ze in de kop hebben zitten persleiding die een oplossing bood niet ergens anders hebben „Met voor de rioleringsproblemen, de club uit Dijkerhoek kun je zaken Dijkerhoek moet ruimte bieden doen" vond Van Rappard. „Afspra- voor nieuwbouw, maar het moet ken worden altijd nagekomen en nooi HHC. hoofd Wanders. De opvolger van 20juni: wel een agrarische gemeenschap blijven" vond Ulfman. Zelfbewust Namens het Holtense gemeentebe stuur legde burgemeester Van Rappard de. nadruk op het zelfbe wuste karakter van Dijkerhoek. Hij kreeg de handen op elkaar met zijn loftuiting op de Diekerhookers die als er iets wordt georganiseerd dan is het ook goed voor elkaar". Als enige minpuntje noemde de bur gervader het ontbreken van vrou wen in het bestuur. Een gebrek aan emancipatiedrang waar tegenover voorzitter Ulfman de kookcursus kon stellen die het Schoolkring- bestuur in het verleden met rede lijk succes had doorlopen. Ook aanwezig was oud-school- meester De Boer (die wegens ziekte nooi volleybalver. Mintonette. verhinderd was) herinnerde zich 22 June Raadsvergadenng. nog dat hij al tot bestuurslid was gekozen voordat hij zijn aanstel ling aan 26 juni: School- en Volksfeest Dijk erhoek de Dijkerhoelme school op 27 juni: School en Volksfeest Dijk- zak had. Ook Wanders kwam met het verhaal van de brandspuit en verhaalde ook nog even van de ver richtingen van spuitgast Enklaar, erhoek JULI: 5 juli: Koetsenrit Bergrijders 6 t/m 10 juli: Avondfietsvierdaagse die toen de pannen van het dak 13 t/m 17 juli: Zwemvierdaagse H 20 juli: Raadsvergadering 28 t/m 31 juli: Dorpsfeest trad Michael Jackson op en bracht tot groot enthousiasme van de aan wezigen met veel verve zijn act. Deze 11-jarige, uit Deventer afkom stige Steven Bispham, won vorig jaar de mini playbackshow van Henny Huisman. Op de vraag van Dinant Veneman, hoe hij het ni veau van de Holtense playback show beoordeelde, antwoordde hij: „Gaaf!" Dat hij destijds zijn idool Michael Jackson ging imiteren, heeft be paald zijn sporen nagelaten. Sinds man het programma middels de het bereiken van de eerste plaats aankondiging van het eerste optre- bij Henny Huisman, is het leven den in de Playbackshow en konden van Steven ingrijpend veranderd, de knoppen van disco Tony Turner Regelmatig wordt hij gevraagd bij uit Bathmen worden openge- verenigingen en andere, uiteenlo- draaid. pende evenementen. Zelfs in Belgie De spits werd afgebeten door Elvis heeft hij al diverse optredens kun- Presley, gevolgd door onder andere nen noteren. Momenteel worden er De feestelijk versierde gymzaal aan de Vrijheidslaan, vormde dinsdagmiddag 3 maart het decor voor de jaarlijkse Instuif van car navalsvereniging De Fienpreu- vers. Vele Keunedarpertjes hadden de weg naar de gymzaal gevonden en ondanks de plotselinge kou, had een aantal zich toch nog in fraaie carnavalskledij gestoken. In aan wezigheid van enkele leden van de Raad van Elf, werd het een bruisen de middag. Om klokslag drie uur opende presentator Dinant Vene- Patricia Paay, Abba en niet te ver geten Madonna. Als speciale gast van die middag tv opnames gemaakt, die te zijner tijd in Curacao zullen worden uit gezonden. Na de knockout show werd het Hol tense playbackgeweld voortgezet. En onmiddellijk gingen de handen weer grif op elkaar, want maar liefst twee keer werd er life meegezon gen. Zo oogstte Kim Wilde veel suc ces met haar optreden. De populaire Mei en Kim versche nen ook ten tonele, evenals Harry Slinger (Drukwerk) en Rob de Nijs. Een keur van artiesten had de re vue gepasseerd, toen Dinant Vene man om ca. half zes de uitslag van de jury ontving. Die luidde: 1. Harry Slinger (Drukwerk) door Renate Jansen 2. Kim Wilde door Miija Beltman en Joke Koetsier 3. Patricia Paay door Romana Bout Op een nader te bepalen datum worden alle deelnemers getrak teerd bij het AC-restaurant, alwaar de prijswinnaars him prijs in ont vangst zullen nemen. spoot. Voor een originele stunt zorgde het Dijkerhoekse raadslid Bertus Ren- sen, die namens alle verenigingen in Dijkerhoek sprak. Voor de vele verdiensten die de Buurvereniging Schoolkring Dijkerhoek voor de ge meenschap heeft gehad doopte hij het bestuur om in het Dijkerhoeks Promotie Team. Een onderschei ding die gepaard ging met het op zetten van DPT-petten. Van het Dijkerhoekse zakenleven (en dat zijn toch meer bedrijven dan menigeen denkt) kreeg het be stuur een fraai geschilderd bord cadeau waarin naast het Holtens gemeentewapen ook de Dijker hoekse symbolen (de molen en de school) waren toegevoegd. Na het min of meer formele gedeel te was het tijd voor scherts en ver maak en dat was aan pur sang Limburger Pierre Knoops wel toe vertrouwd. Nog maar amper de in spanningen van het carnaval te bo ven gaf de buutreedn'r in vol ornaat een staaltje van zijn spraakkunst. En dat hij daarbij Dijkerhoek keer op keer omvormde tot Dikkers- hoek of Diekershook mocht de pret niet drukken. Integendeel, men had geen betere greep kunnen doen. Dat er tijdens de twee optre dens van Knoops niemand ge spaard werd viel bij de toehoorders zich- en hoorbaar in de smaak. Zo moesten niet alleen burgemeester Van Rappard, maar ook zijn aan wezige wethouders Dalhuisen en Westerik en ook oud-burgemeester Enklaar eraan geloven. Wat dat be treft vormde Limburger Pierre een uitstekende overgang tussen re ceptie en bal, dat tot in de late uurtjes voortduurde. Als opvolger van J. Vuuregge, die per 1 augustus met VUT gaat, is met ingang van 2 augustus tot chef van de afdeling financiën benoemd C.P. Beukenkamp. De heer Beu kenkamp is momenteel plaatsver vangend chef van de afdeling finan ciën. 29 juli: Autocross Mac Holterberg AUGUSTUS: 11 augustus: Oefenwedstrijd FC Twente op Meermanskamp. 22 augustus: Triathlon 23 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit. SEPTEMBER: 20 september: 40 jarig bestaan CJV Vriendenschaar 24 september: Revue CJV Vrien denschaar 25 september: Revue CJV Vrien denschaar; 100 jaar Zondags school Dijkerhoek. 26 september: Holterbergtoer; re vue CJV Vriendenschaar; 100 jaar Zondagsschool Dijkerhoek. 28 september: Raadsvergadering OKTOBER: 3/4 oktober: Nacht om Holten Mac Holterberg 10 oktober: Jeugd- en Jongerendag 14 oktober: Agrarische avond NBvP 25 oktober: Erwin Autocross 26 oktober: Raadsvergadering NOVEMBER: 17 november: O.C.H. voor NBvP 23 november: Raadsvergadering. DECEMBER: 12 december: Show s.v. Bato 15 december: Kerstviering NBvP, afd. Holten. 21 december: Raadsvergadering. 27 december: Oliebollencross. JANUARI: 6 januari: Nieuwjaarsreceptie NBvP 15 januari: Motorfilmavond 19 januari: Jaarvergadering NBvP De Christelijke Plattelandsvrou wen uit Holten praten donderdag avond 19 maart over de geschiede nis van de vrouwenarbeid. De avond die is voorbereid door de leden van de beide leeskringen „Rondom het boek" begint om 20.00 uur in De Kandelaar. Cen traal staat een artikel van Barbara Bergen. Ook belangstellende zijn van harte welkom. Vol belangstelling luistert de jeugd naar een van de acts tijdens de Play back show. De Abva-Kabo,afdeling Holten heeft tijdens de goed bezochte jaar vergadering, die gehouden werd op 3 maart in zaal Vosman, vijf jubila rissen gehuldigd. W. Kieboom werd geëerd vanwege het vijftig jarig lid maatschap en M. Bosschers, J. Dekker, M. Klein Horstman en M. Vorkink wegens het 25 jarig lid maatschap. De heer H. Huisman, die 40 jaar lid is van Abva-Kabo moestom gezondheidsredenen ver stek laten gaan. Namens het hoofdbestuur werden 1. aan de heer C. Th. ter Hoeven vergunning verleend voor het verande ren van de bedrijfsruimte bij het perceel Oranjestraat 57; 2. aan Organisatiecomité verkoop kinder- en tienerkleding vergunning verleend voor de verkoop van gedragen kleding; 3. aan C.J.V. de Vriendenschaar toestemming en ontheffing verleend voor diverse acties; 4. aan Organiserend team concert Continental Sound Holten toestem ming verleend voor het plaatsen van verwijzingsborden t.b.v. concert; voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventue le mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecreta rie. Op de afdeling Algemene Zaken ter secretarie kan op korte termijn wor den geplaatst een Funlctie-informatie: De te benoemen medewerker zal hoofdzakelijk worden belast met alle voorkomende type-werkzaamheden. Deze werkzaamheden worden ver richt met behulp van tekstverwerkingsapparatuur (Kienzle-systeem). Funktie-vereisten: - minimaal mavo-vooropleiding - diploma typen/tekstverwerking - ervaring met tekstverwerkingsapparatuur Aanstelling/salaris: Aanstelling geschiedt in een funktie van 32 uur per week. Afhankelijk van leeftijd en ervaring wordt een bruto-salaris geboden tus sen f 1.680.84 en f2.161.68 per maand, met dien verstande echter dat beneden de 21-jarige leeftijd jeugdaftrek plaatsvindt. Verder zijn alle bij de gemeente Holten geldende rechtspositieregelingen van toepassing. Inlichtingen: Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de chef van de afde ling AlgemeneZaken.de heerH.de Blaauw, tel. 05433-6 16 66, toestel 20. Sollicitatie: Belangstellenden worden verzocht binnen één week na het verschijnen van dit blad hun sollicitatie te zenden aan Burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13,7450 AA Holten. Burgemeester en wethouders van Holten; gelezen het besluit van de gedeputeerde staten der provincie Overijssel van 19 augustus 1986, nr. 78591 (provinciaal blad nr.) en de brief van de directeur van de ijkkring Zwolle van 16 februari 1987 nr 0180; brengen ter algemene kennis, dat de herkeuring der maten, gewichten en meetwerktuigen in 1987 voor deze gemeente zal plaatshebben op plaats, dag en uur, in onderstaande staat vermeld. Zitting te RUSSEN voor de gemeente Holten Brandweerkazerne gedeelte E.H.B.O. Molenstalweg 17 Dagen en uren voor de zitting vastgesteld: 15 april 1987 van 9.30-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur 16 april 1987 van 9.00-12.00 uur en van 13.00-15.30 uur In het bijzonder wordt nog de aandacht gevestigd op het volgende: 1. Aan de herijkplichtigen zullen door de dienst van het ijkwezen, zo veel als mogelijk is, oproepingen worden gezonden, vermeldende het tijd stip, waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen. 2. Dat alleen gewichten ter herkeuring behoeven te worden aangeboden en dat maten en werktuigen, mits voorzien van het jaartalmerk 81 of la ter daarvan zijn vrijgesteld (maten en meetwerktuigen met een jaartal- merk 80 of voorafgaand dienen nog eenmaal ter herkeuring te worden aangeboden) dat voor de gewichten een herijkperiode van 4 jaar geldt, zodat de onderhavige zitting, eerst ongeveer 4 jaar later een volgende herijkzitting zal worden gehouden. 3. Bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken bestaat nog gelegenheid tot herkeuring aan het ijkkantoor te Zwolle, Govert Flinckstraat 31uitsluitend op maandag, uitgezonderd feestdagen, van 8.30-12.00 en 13.00-16.00 uur. 4. Voorde herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen is keur loon verschuldigd en voor het justeren van gewichten justeerloon, te voldoen bij het weer in ontvangst nemen der voorwerpen. Datum: 5 maart 1987. De burgemeester en wethouders voornoemd, Op woensdag, 18 maart 1987 van des morgens acht (8) tot des avonds zeven (7) uur zal de stemming ter verkiezing van de leden van de provinci ale staten plaats hebben. OPROEPINGSKAARTEN Oproepingskaarten voor de komende verkiezing zijn bij de kiezers be zorgd. Gerechtigd om te mogen stemmen zijn zij, die op 3 februari 1987 in het kiezersregister van Holten zijn opgenomen en op de dag van de stem ming (18 maart 1987) de leeftijd van 18 jaren hebben bereikt. Wanneer blijkt, dat geen oproepingskaart is ontvangen en men toch ge rechtigd is aan de verkiezing deel te nemen dan wordt men verzocht hierover kontakt op te nemen met de gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken/Bevolking. ZOEKGERAAKTE OPROEPINGSKAART Indien de oproepingskaart is zoekgeraakt kan in het stembureau waar men zijn stem moet uitbrengen, een duplicaat oproepingskaart worden verstrekt. De kiezer moet er rekening mee houden, dat de voorzitter van het stem bureau bevoegd is te verlangen dat men zich kan legitimeren. AANWIJZING STEMLOKALEN Stembureau I lokaal nieuwe gemeentehuis. Smidsbelt Stembureau II - kerkzaal bejaardencentrum Diessenplas, Vrijheidslaan Stembureau III lokaal scholengemeenschap „de Marke", Oranjestraat Stembureau IV lokaal gebouw „Bethanië", Maatmansweg Stembureau V lokaal o.s.b. Kolschool, Kozakkenstraat Stembureau VI lokaal o.s.b. Haarschool, Nagelhoutstraat. Het stembureau, gevestigd in de kerkzaal bejaardencentrum Diessenplas aan de Vrijheidslaan is aangepast voor rolstoelgebruikers. de FNV insignes opgespeld door districtbestuurster Janke Smit, waarbij de jubilarissen namens het hoofdbestuur hartelijk werden be dankt voor het feit dat ze reeds zo lang lid zijn van de Abva-Kabo. Door de afdeling werden aan de echtgenotes van de jubilarissen bloemen en een attentie aangebo den. Na de pauze werd de bijeenkomst voortgezet met het spelen van en kele spelletjes bingo. RIJSSEN - Het provinciale C.D^A. en de plaatselijke C.D'A.-afdeling houden op maandag 16 maart in het Park gebouw een grote C.D.A.-slot- manifestatie in het kader van de verkiezingen van Provinciale Staten. Tijdens deze manifestatie, die 's avonds om acht uur begint, zal gesproken worden door de top drie van de kandidatenlijst van het C.D.A.. de heren H.G.J. Van Roekei, ir. C.P. van Rossum en drs. R. Lanning. Naast de drie C.D.A.-gedepu- teerden zal provinciaal voorzit ter mr. drs. H.G. van Beek het woord voeren. De avond wordt bijgewoond door alle C.D.A.-kandidaten, evenals de Overijsselse Tweede Kamerleden H.J. Schartman en S.C. Weijers.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5