Schoolkring DijkerhoeL veertig jaar actief Opbrengst Marke-actie voor Mensen in Nood Vriendenschaar in actie voor jubileum Derde prijs voor Karin HOLTENS NIEUWSBLAD Ingezonden Verloting, sponsorloop en bazar NBvP geniet van film over Twente Feest van Togaclub Dementie Klaverjassen NBvP Dijkerhoe bezocht Flora DONDERDAG 26 FEBRUARI 1987- Als op zaterdag 7 maart de buurtvereniging School kring Dijkerhoek het 40 ja rig jubileum viert, zal onge twijfeld 'heel' Dijkerhoek naar het Bonte Paard trek ken om samen met bestuur en leden dit heugelijke feit te vieren. Tenslotte is de buurtvereniging niet zo maar een gezelligheidsclub je van enkele Dijkerhoekers maar wordt de vereniging gedragen door de gehele be volking. De vereniging werd opgericht in 1947. Op 6 juni werd de oprichtings vergadering gehouden en als be stuur werd gekozen L.H. Boer, het toenmalige hoofd van de school in Dijkerhoek als voorzitter, G. Kam pen secretaris, H. Kloosterboer en H. Koopman Jzn. Toegelaten tot lid van de vereniging kon men wor den indien men woonde binnen de schoolgrenzen van de school in Dijkerhoek die wat anders lopen dan de gemeentegrens. Zij zijn ver schillende inwoners van Bathmen ook lid van de vereniging. Dat men nu tot een jubileumviering in maart heeft gekozen, heeft ver schillende redenen. In een overwe gend agrarische gemeenschap is het moeilijk om in de zomerdag uitgebreid feest te gaan vieren. Daarnaast wil men het School-en volksfeest van de zomer niet in de wielen rijden en hebben de diverse .clubs in winter en herfst zo hun eigen avonden, zodat 7 maart een mooie gelegenheid was om met el kaar terug te kijken naar 40 jaar buurtvereniging. De structuur van Dijkerhoek was veertig jaar geleden heel anders dan nu. Direct na de oorlog, toen ie dereen nog met de wederopbouw bezig was bestond Dijkerhoek voor het overgrote deel uit agrariërs, Een overdekt zwembad in Holten; goed idee! Als liefhebbers van het saunage- beuren zijn wij blij met de uitbrei dingsplannen van het vakantie park Twenhaarsveld. In het H.N van 19 februari j.l. vernamen wij dat men daar een klein overdekt zwe- bad én een sauna gaat realiseren. Voor ons is het regelmatig sauna baden een verrukkelijk en gezond stuk ontspanning en daarom vin den wij het fantastisch dat de va kantie- en bungalowparken dat ook voor hun gasten bereikbaar willen maken. Deze grote investering zou echter niet nodig geweest zijn als Twen haarsveld zijn gasten wat meer ge wezen had op de reeds bestaande en gezellige sauna die heel dichtbij uiteraard ook de vakantiegangers van harte welkom heet, nl. die van De Kleine Keizer. Een goed voor beeld van hoe het ook ander kan geeft camping bungalowpark De Prins, die zijn gasten door samen werking met De Kleine Keizer een aantrekkelijke korting biedt op een bezoek aan deze sauna. Zoals bekend, is een goed uitge werkt plan voor een kleinschaling overdekt zwembad reeds begin 1985 gepresenteerd aan de gemeen te Holten door de eigenaar van De Kleine Keizer. Dit plan voorzag in een zeer manifeste behoefte aan een overdekte zwemmogelijkheid in Holten. Onze teleurstelling was daarom groot dat ondanks vele ad hesiebetuigingen van Holtense groeperingen en particulieren voor Het bestuur van de buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek: v.ln.r. zittend H. Luggenhorst, penningmeester, J. dit WUatteftaet=oUege van b en we Ulfman, voorzitter en W. Wissink, secretaris. Staande de bestuursleden G.H. Rensen, A. Podt en H„ Rensen. Twee- geen meaewemng gal. de voorzitter O. Markvoort ontbreekt op de foto wegens zakelijke beslommeringen. ^etóaMSveld dSor de gemeente Holten worden ondersteund, gaan geweldig succes. Men was nog niet Plaatselijk Belang dan-ook op in de De activiteiten van de vereniging wij er graag van uit dat de weg zoveel gewend, zodat een reisje met vereniging. bestaan nu uit de jaarlijkse feesta- opnieuw open ligt voor het zwem- de bus naar Schiphol een belevenis Een wapenfeit waarvoor de Dijker- vond, het jaarlijkse uitstapje, waar- badplan. Bovendien sluit de situe- was. De jaren vijftig en zestig waren hoekers net toenmalige bestuur aan altijd nog ruim veertig Dijker- nng van een dergelijk zwembad de toptijden van de vereniging nog steeds dankbaar zijn, is de gro- hoekers deelnemen en de fietpuz- prachtig aan bij de overdekte waarin veel voor Dijkerhoek en de te handtekènactie in 1976 in sa- zeltocht in de zomer. Vooral die sportvoorzieningen aan de Keizers- Dijkerhoekers werd gedaan. Zo menwerking met Plaatselijk Be- laatste activiteit kent altijd zeer weg. Met goede wil en een speelse werden verzoeken gericht aan het lang in Okkenbroek ten bate van veel deelnemers. Momenteel heeft vormgeving zou het aanvankelijk gemeentebestuur over tal van za- de aanleg van een ongelijkvloerse de vereniging zo'n 148 gezinnen als als relatief klein zwembad gepre- ken die Dijkerhoek betroffen. Zo kruising onder de S 14. Naar de lid die per jaar per gezin f. 16,- senteerd plan voldoend groot kun- contributie betalen. nen worden uitgevoerd in aanslui- werden verschillende brieven rich- stellige overtuiging van de Dijker- ting Dorpsstraat gestuurd over de hoekers heeft die actie bij Rijkswa- slechte verlichting in Dijkerhoek terstaat er voor gezorgd dat de oor- en over de verharding van de wegen spronkelijk geplande gelijkvloerse met in de kern een bakker, smid en werd ook de nodige briefwisseling kruising, verdiept werd aangelegd. filialen van meelfabrikanten waar van de huidige molen nog getuigt. De buurtvereniging ontpopte zich al ras als een vereniging die zich in zette voor geheel Dijkerhoek. Er werden voorlichtingsavonden ge houden over tal van zaken en spre kers uitgenodigd. Vooral als er film beelden bij waren over verre reizen was de zaal van het Bonte Paard bijna te klein. In de beginjaren wa ren ook de jaarlijkse uitstapjes een gepleegd. Met de WMO werd onder- Verder maakte het bestuur in die handeld over de waterwinning en tijd zich sterk voor het behoud van eik jaar in de rondvraag kwam stee- de kleine kernen en werd meege- vast de vraag om een wachthuisje dacht bij het bestemmingsplan Zaterdag 7 maart beginnen de fees telijkheden in Het Bonte Paard meteen receptie en officieel gedeel te van 19.30 tot 21.30 uur. Daarna zal de bekende buutredener Pierre Koops de Dijkerhoekers ongetwij feld een aantal genoegelijke uurtjes bezorgen, waarna het feest wordt van de O AD ter sprake, met als buitengebied en zorgde de buurt- besloten met een bal. Tijdens het vaste prik het antwoord dat de vereniging middels een enquete jubileumfeest kan men ook genie- OAD de zaak zo onderzoeken. Uit- Voor een juiste benaming van de ten van tal van oude foto's uit het eindelijk is het wachthuisje er toch Dijkerhoekse molen. Recentelijk veertig jarig bestaan van de buurt- gekomen. Door de activiteiten van speelde het bestuur van de vereni- vereniging, waar niet alleen het de buurtvereniging kwam de poli- ging een rol bij de herindeling van verenigingsleven spreekt maar ook tieke vereniging Plaatselijk Belang de kavels in het uitbreidings van een beeld geeft van de ontwikke- in de verdrukking; in 1955 ging Dijkerhoek. ling van Dijkerhoek. ting op de gymzaal. Weliswaar heeft het rapport Holten Bergopwaarts van het bureau Terp het gehele zwembadgebeuren 'ver geten' en wellicht in het verlengde daarvan ook de sauna die deel uit maakt van de voorzieningen die de Kleine Keizer ook de Holtense be volking en de toerist biedt, wij in elk geval niet. Wij vinden dan ook dat een dergelijk zwembad voor iedereen gemakkelijk bereikbaar moet zijn en dat men daarvoor niet het dorp praktisch uit moet. mevr. G. Engel mevr. J. Boode. Op zondag 20 september a.s. be staat CJV de Vriendenschaar veer tig jaar. Dit heugelijke feit wordt gevierd met een receptie, reünie, foto expositie, jubileumboekje en een grote revue op donderdag 24, vrijdag 25 en zaterdag 26 septem ber. Om de kosten te drukken organi seert De Vriendenschaar in maart De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Holten hield haar maandelijkse bijeen komst op dinsdag 17 februari in zaal Vosman. Na het huishoudelijk gedeelte werd de avond verder ver zorgd door de heer Lafère, een ama teurfilmer uit Enschede. Hij ver toonde een film over Noord-Oost Twente, het gebied in de driehoek Ootmarsum, Oldenzaal en Dene kamp. Noord-Oost Twente bezit een prachtig mooie natuur, waar je nog de stilte en de rust vindt met heide velden en vennen. De heer Lafère besteede in een ge deelte van de film ook aandacht aan bouwstijlen, oude gebruiken en gewoonten, zoals het midwinter hoornblazen, het paasstaakslepen en het vlöggelen, waarbij op eerste Paasdag in Ootmarsum duizenden mensen op de been zijn. Ook het klootschieten, een typisch Twentse sport, ontbrak niet. Verder had de heer Lafère een slipjacht gefilmd. Het was prachtig om te zien hoe een veertigtal honden met ruiters een slipspoor volgden door weilanden en bossen. De boeiende film was door de filmer zelf van achtergrond muziek en helder commentaar voorzien. in plaats van het jaarfeest, een fi nanciële actie. Deze actie zal drie onderdelen bevatten: een verlo ting, een sponsorloop en een bazar met rommelmarkt. In de week van twee tot en met 6 maart worden huis aan huis loten verkocht. Ze kosten f. 2.50 per stuk en er zijn prachtige prijzen mee te winnen. De trekking van deze verloting zal worden verricht door notaris West maas op vrijdag 20 maart in ge bouw Irene. Aansluitend hierop wordt die vrijdagavond en zater dagmiddag een bazar met rommel markt gehouden met diverse spel letjes, kraampjes en versnaperin gen en niet te vergeten het rad van avontuur met prachtige prijzen. Daarnaast zullen leden hun eigen overbodige en of afgedankte spulle tjes verkopen. De bazar begint vrijdagavond om 19.30 uur en zaterdagmiddag om 13.00 uur. Tevens is er die middag om 14.00 uur een sponsorloop voor alle leden en belangstellenden, waarvoor de medwerking van heel veel sponsors gevraagd wordt om straks het 40-jarig bestaan finan cieel gezien vol vertrouwen tege moet te kunnen zien. Donderdagavond 5 maart zal Hol ten weer op haar grondvesten schudden. Met de goede herinne ringen nog vers in het geheugen van de oudejaarsavond, waar een dikke 300 mensen op afkwamen, geeft de Togaclub al weer een dave rend feest in bar dancing de Waag. Nauwelijk nog bekomen van het carnavalsgedruis zal het vanaf 20.00 uur een gezellig feest worden met waarschijnlijk een optreden van de zangeres zonder faam. Spe ciaal voor deze avond zijn er weer lage consumptieprijzen en de en tree is slechts f. 2,50. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1aan de heer R. W. Nieswaag vergunning verleend voor de bouw van een garage-berging bij de woning Larenseweg 49; 2. aan Wielervereniging Holten vergunning verleend voor het houden van een aantal rekreatieve fietstochten in 1987; 3. aan M.A.C. de Holterberg ontheffingen verleend voor het organise ren van diverse aktiviteiten; 4. aan de heer E. Stam, Schreursweg 3 een kapvergunning verleend; 5. aan de heer K. Kuipers, vergunning verleend voor de bouw van een afdak bij de woning Ericaweg 2. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventu ele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeente secretarie. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 2 maart 1987 des avonds van 19.30-20.30 uur in het gemeen tehuis. CONCEPT-SOCIAAL-CULTUREEL PROGRAMMA 1987 Conform artikel 5, lid 2, 3 en 4 worden sociaal-culturele instellingen en verenigingen en de Holtense bevolking in de gelegenheid gesteld ge durende een periode van drie weken schriftelijk op het concept-Sociaal- Cultureel Programma 1987 te reageren. Daartoe wordt dit concept aan alle in het concept genoemde verenigingen/instellingen toegezonden en ligt het ter inzage op de afdeling welzijnszaken van het gemeente huis en in de bibliotheek. Gedurende de termijn van terinzagelegging, van donderdag 26 februari tot en met woensdag 18 maart, kan iedereen c.q. iedere vereniging/in stelling, groepering en/of belanghebbende in de gemeente Holten schriftelijk eventuele op- en aanmerkingen, reakties en/of bezwaren met betrekking tot het concept-Sociaal-Cultureel Programma bij de Commissie Sociaal-Cultureel Werk indienen. Na 18 maart ingekomen reacties zullen in principe niet meer door de Commissie in behandeling kunnen worden genomen. SUBSIDIEVERORDENING STADS- EN DORPS VERNIEUWING Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 23 februari j.l. besloten heeft, dat in 1987 voor de verbetering van de door de eigenaar bewoonde wo ningen een bedrag van f 59.619.- beschikbaar is en dat voor de overige sectoren van de samenleving geen gelden beschikbaar worden ge steld. VOORBEREIDINGSBESLUITEN De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 23 februari 1987 heeft ver klaard, dat een herziening wordt voorbereid voor een gedeelte van het bestemmingsplan: 1„partiële herziening bestemmingsplan de Borkeld" voor een gedeel te van het perceel kadastraal bekend gemeente Holten sektie B nr. 2841, gelegen aan de Pannenweg, voor de bouw van een (vervan gende) bedrijfswoning bij het bungalowpark „de Lindenberg"; 2. „Holten Kom Noord" voorde percelen kadastraal bekend gemeente Holten, sektie F nr's 4318 en 4319, gelegen aan de Kerkhofsweg, voor de aanleg van een 2e woonwagenlokatie. Voornoemde besluiten treden in werking met ingang van de dag der bekendmaking. De raadsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen van de dag der inwerkingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 2 maart 1987 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - vervanging 2-wielige trekker door kleine transporter t.b.v. de plant soenendienst; - vaststelling subsidienorm per m2 dakvlak t.b.v. subsidiëring herstel rieten daken. De commissie financiën vergadert op dinsdag 3 maart 1987 om 16.00 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - deelname initiatief versnelde voltooiing A 1 - aanschaf documentatiecentrum etc. t.b.v. openbare basisschool „Bosschool"; - aanschaf methode Engels t.b.v. bijzonder onderwijs; - uitbreiding computerapparatuur t.b.v. scholengemeenschap; - vervanging 2-wielige trekker door kleine transporter t.b.v. de plant soenendienst. Holten, 26 februari 1987. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Aan Remmelt de Koff en alle ande re leerlingen van de scholenge meenschap de Marke was het te danken dat vrijdagmorgen Joost Classen, projectleider van de Stich ting Mensen in Nood, een cheque van ruim f. 5500 in ontvangst mocht nemen. Dit geweldige bedrag was bijeengebracht tijdens een actie die de leerlingen van de Marke eind vorig jaar hebben gehouden onder het motto „Bonen voor Bohnen". De zestienjarige Remmelt, leerling van de derde klas, viel de eer te beurt de cheque te mogen overhan digen. Evenals bij een eerder acties had Remmelt weer het hoogste be drag f. 250,- bij elkaar weten te 'bedelen'. De opbrengst van de actie is be stemd voor pater Bohnen die al 30 jaar werkzaam is in de sloppenwij ken van Port au Prince op Haïti. Di recteur Koelemay van de Marke vertelde vrijdag dat een klein zakje met zes bruine bonen, dat door de stichting was toegestuurd, de door slag had gegeven voor deze actie te kiezen. „We krijgen veel verzoeken om mee te werken aan liefdadige ac ties. Soms kan je door de bomen het bos niet meer zien. Zo'n zakje met bonen gooi de niet in de prulle- mand, dat doe je niet. Die zes boon tjes waren een goed begin voor de 50.000 kilo bonen die pater Bohnen vraagt. Andere acties zijn vaak wei nig concreet, zoals Vrede in de we reld. Daar kunnen de leerlingen zich weinig bij voorstellen". In de school werd op de actie inge gaan onder andere tijdens de lessen maatschappijleer, gezondheidsleer en Engels. Middels een videofilm, kregen de leerlingen een indruk van de omstandigheden waarin hun leeftijdsgenootjes in Haïti le ven. Tal van acties werden op touw ge zet om zoveel mogelijk geld binnen te krijgen. Zo werden kerstbomen verkocht, zelfs nog voordat de ver gunning was verleend, een sponsor loop gehouden, fancy fair, een bin go en een discoavond. De 360 leer lingen brachten tezamen ruim 5500 gulden bijeen. Gevoegd daarbij de 500 gulden die door de leerlingen ingezameld werd voor het adoptie kind van het Foster Parentsplan, dan betekent dat gemiddeld f. 17,50 per leerling bijeen werd gebracht. Joost Claassen van de Stichting mensen in Nood vertelde de verte genwoordiging van de leerlingen dat pater Bohnen in Haïti, samen met een aantal lokale onderwijzers nu zo'n 145 schooltjes heeft opgezet waar de Haïtiaanse kinderen uit de sloppenwijken niet alleen onder wijs krijgen maar ook voeding. Vaak de enige maaltijd die zij krij gen per dag. Hij dankte de leerlin gen voor hun geweldige inzet en hoopte dat de actie hen een kleir. beetje het idee had gegeven hoe moeilijk het leven in een ontwikke lingsland is. Claassen beloofde de invitatie aan pater Bohnen om per soonlijk op de Marke te komen ver tellen over zijn werk, over te bren gen. Veel belangstelling was er zowel van leden als belangstellenden voor de bijeenkomst van de CPB op donderdag 19 februari waarop de heer L.E. Tiemensma, coördinator arts van het RIAGG en mevrouw E.G.M. Smeets, maatschappelijk werkster, verbonden aan het RIAGG IJsselland, afdeling oude ren te Deventer een inleiding hiel den over het onderwerp Dementie. Dementie vormt een bepaalde groep van aandoeningen die met elkaar gemeen hebben dat er een voortschrijdende teruggang van psychische functies optreedt door beschadiging van hersenweefsel. Stoornissen in het geheugen en in het besef van tijd, plaats en per soon zijn de meest kenmerkende verschijnselen. Daarnaast ont staan problemen bij allerlei activi teiten als spreken, aankleden en dergelijke en ook gedragsafwijkin gen, onrust, verwardheid, achter docht en somberheid komen voor. Dementie is niet te genezen, maar behandeling waarbij gestreefd .wordt naar een zo gunstig mogelij ke lichamelijke, geeestelijke en so ciale conditie kan een duidelijk ver betering in de situatie tot stand bregen. Veel schriftelijk gestelde vragen werden door sprekers beantwoord. Op de door de Land. Rijvereni ging Markelo op zaterdag in mane ge Snorrewind gehouden dressuur wedstrijden, die de hele dag in be slag namen, was in de klasse B d derde prijs 128 puntenvoor Karii Wevers met Othello. De 4e prijs me 127 punten was voor Silvia Leu: Voor het evenement, waaraan ee groot aantal amazones en ruiter deelnam, bestond een zeer goed belangstelling. Vrijdag 27 februari wordt in de kar, tine van Meermanskamp de vierd klaverjasavond van dit seizoen gi houden. Gestart wordt om 20.C uur. Het kopje en het hartige hap. is zoals altijd gratis. De Plattelandsvrouwen, afdelin Dijkerhoek brachten dinsdag 17 f' bruari een bezoek aan de Wes' Friese Flora in Bovenkarspel. wai een pracht aan bloemen en plante te zien was. Ook de bijbehorenc' beurs werd door de dames bezocb waar het enorm druk was. dat h' toch eebn geslaagde dag was. bleé wel op de terugreis uit de uitbunc ge stemming in de OAD-bus.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5