Eerste kunstwerk al naar de bronsgieter Hoolter dagen van de baan Holtens Nieuwsblad WEEK Verkeersquiz VVN met Gait oet Klooster DEZE Bureau Terp: Spelletje oubollig en uit de tijd Staatsbosbeheer: honden aan de lijn Holtense quiz grootste van Overijssel Filmavond Oudheidka mer Dijkerhoek Geslaagd Enquête op de Kol versneld Uontvangteen fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Open huis De Marke Overdekt zwembad op bungalowpark Opbrengst kinderzegels Ledental Ger. kerk gestegen Bejaarden sociëteit Avond HVG Uitmuntend voor terrier üoltens Nieuwsblad Donderdag 29 januari 1987 - 40e jaargang - nr 4 ^Abonnementsprijs f 36,30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 Omroep Sinds zes jaar zetten een groep enthousiaste vrijwiligers in voor de Omroep Diessenplas. Sinds 1 januari is Omroep Dies senplas opgegaan in het groter verband van de Overijsselse Ziekenomroep OZO, zonder echter de eigen identiteit te verliezen. Verzoekplaten en live-uitzendingen wisselen el kaar af. Zo zal op 7 februari de uitzending gewijd zijn aan oud- Holten. Gala-avond De carnavalsvereniging de Fienpreuvers nodigden zater dag een aantal collega-carna valverenigingen uit voor de jaarlijkse Gala-avond; een pri ma begin van het carnavalssei zoen 1987. Schaatsen De schaatsvreugde duurde maar kort. De weersvoorspel lers bleken er met hun progno ses goed naast te zitten. Het kampioenschap van Holten viel dan ook in het water, even als de laatste avonden van de avond-schaatsvierdaagse. De Holtense scholen mochten woensdag wel een nieuwe kam pioen begroeten: de Kolschool die na een spannende strijd met éèn punt verschil op de Dorps school de overwinningbeker voor een jaar mee naar school mocht nemen. Op woensdag 11 februari zal de Stichting Oudheidkamer Hol ten haar belofte inlossen aan de inwoners van Dijkerhoek. 's Avonds om 20.00 uur zal in Het Bonte Paard de VW-film over Oud Holten vertoond worden. Eerder had de Oudheidkamer al veel succes met deze film in Diessenplas. De film werd opge nomen in 1939-1940 en toont oude vertrouwde plekjes uit Holten en het buitengebied. Zo is ook een opname te zien van de oude doorgang door de stal bij het /bonte Paartd. De Oudheidkamer maakt van die gelegenheid meteen gebruik om de bewoners van Dijkerhoek te informeren over de stand van zaken rond het veldnamenon- derzoek. De heer Kleinheren- brink, een van de initiatiefne mers van het veldnamenonder- zoek, zal zijn informatie-praatje vooral toespitsen op het onder zoek in Dijkerhoek. De bijeen komst is gratis toegankelijk. Aan de Hogere Technische School te Zwolle is geslaagd voor het diplo ma HTS-electrotechniek, onze plaatsgenoot C.H. Schutte, Rijs- senseweg. Het eerste varken voor het kunstwerk voor het nieuwe gemeentehuis is op een oor na gevild, om het even polu- lair uit te drukken. Kees Bos heeft met het oog op de krap bemeten tijd, voor de opening van het gemeente huis eind april moet het kunstwerk op zijn vaste be stemming staan, alle andere werkzaamheden opzij gezet en zich volledig geconcen treerd op het ontwerpen van de drie varkens. "Het klinkt eenvoudiger dan het is. Tenslotte is het voor een kunste naar geen dagelijkse kost om var kens van die grootte te ontwerpen. Beelden van een kleiner formaat maak ik regelmatig, maar een beeld van een dergelijke grootte maak je niet zomaar even. Dat maak je alleen in het kader van een opdracht", verklaart Bos en hij voegt er aan toe: „Ik heb erg veel profijt van mijn vak als prepara teur. Daarbij komt het aardig in de richting. Ook dan ben je, weliswaar met een huid, bezig een dier te modelleren. Ook mijn boetseero- pleiding komt mij nu goed van pas". Specialist Nadathet varken in kilo's boetseer* klei was gevormd, was vrijdag de beurt aan bronsgieter Ben Kemner uit Cuyk, een van de weinige spe cialisten op dit gebied. „Ieder heeft zijn eigen vak en Ben is werkelijk onovertroffen in het bronsgieten". Met behulp van gips, aangemengd met gravel om de massa vuurvast te krijgen, werd van het varken door Ben Kemner en zijn twee as sistenten deel voor deel ingepakt, wat met de nodige snelheid moest gebeuren omdat het gips in een kwartier keihard is. Zo onstond als het ware een negatief dat deel voor deel uiterst voorzichtig werd afge peld en naar Cuyk werd vervoerd. Daar begint het eigenlijke werk van de bronsgieter. Aan de hand van de eisen die door de kunste naar worden gesteld aan het beeld, wordt het gietmengsel samenge steld. Speelobject Kees Bos hierover: „Ik zie de beel den niet alleen als een verfraaiing van het gemeentehuis maar ook als een speelobject. Kinderen moeten er straks op kunnen zitten. Daar door moeten ze wel een stootje kun nen verdragen. Verder zullen de varkens deugdelijk verankerd wor den op het bordes, want anders voorzie ik al leuke grappen met Kees Bos legt de laatste hand aan het kleimodel van het eer ste van de drie varkens, landvarken met een hoogte van 1.85 en straks in brons uitgevoerd 350 kilo zwaar. carnaval. Vooralsnog is het nu voor mij een kwestie van afwachten. Reuze spannend maar ik heb het volste vertrouwen in Kemner. Pas als de kleur moet worden inge brand - en dat kan in alle kleursche- ma's tussen geel en groen - kom ik weer in beeld en gaan Ben en ik sa men op pad om de juiste kleur te bepalen. Voorlopig heb ik echter mijn handen nog vol aan de twee kleine varkens". Uitgeversmaatschappij Van der LoeffBV in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-842 842 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur InBathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Aan de nog prille samenwerking tussen de Holtense Han delsvereniging en de vier organisatoren van de Hoolter da gen is onverwacht een einde gekomen. Bij de verenigingen is het bericht binnengekomen dat de Handelsvereniging voor het komende seizoen haar eigen weg gaat en zelf de no dige activiteiten op touw gaat zetten. Als argumentatie werd aangedragen dat in de tot nu toe gevoerde formule te weinig aandacht was voor het aandeel van de middenstand in het geheel. Uit niet bevestigde berichten kon echter wor den opgemaakt dat de uitslag van het toeristisch onder zoek van bureau Terp de boosdoener is. In het rapport, dat volgende week woensdag in de openbaarheid komt, staat te lezen dat de formule van de Hoolter dagen een gepasseerd station is. Vrij vertaald: "Oubollig en uit de tijd". Volgens de onderzoekers van het de klanten naar het centrum te bureau Terp kunnen de Hoolter da- trekken door een 'attractie' te laten gen gevoegelijk verdwijnen en optreden,zoalsvorigjaarRiaVaik. moet de middenstand de aandacht De Handelsvereniging heeft de sug- op haar centrumfunctie vestigen gestie kennelijk onmiddelïjk over- door op de koopavond(donderdag) genomen met als resultaat de brief i aan de verenigingen. Rimpelingen Voor de verenigingen, de carna valsvereniging de Fienpreuvers, de touwtrekvereniging OKIA. dè Hoolter Daansers en de Holtense Boerendansers, kwam het in feite als een verrassing. Weliswaar was Op zeer korte termijn zullen bewo- de samenwerking in het afgelopen ners van de Kol een enquèteformu- zomerseizoen niet optimaal en wa- lier in de bus krijgen over de aanleg ren er over en weer een aantal rim- van kabeltelevisie in hun straat, pelingen, maar in de nabespreking Aanvankelijk lag het in de bedoe- was geconstateerd dat de Hoolter ling de bewoners hierover in april te dagen goed aangeslagen waren, polsen, maar door de versnelde ver- Elke dinsdagavond kwamen zo'n vanging van de PTTkabels in een 6000 vakantiegangers naar de gedeelte van de wijk de Kol, is ook smidsbelt. Om de zaken nog beter de aanleg van een eventueel kabel- aan te pakken, stelden de vereni- televisienet in de wijk in een stroomversnelling gekomen. Dit deelde burgemeester Van Rappard maandagavond mee tijdens de ge meenteraadsvergadering. Alvorens de bewoners een beslis sing over kabelaansluiting moeten nemen, zal de Stichting CAI tijdens een informatieavond, die halverwe ge februari gehouden, de bewoners nader over de voor en nadelen in lichten. gingen voor, de organisatie van de Hoolter dagen als 00n pakket aan te bieden aan de Handelsvereni ging, compleet met een uitgewerkt spellencircuit. Uit de besprkeingen in de afgelo pen maanden was op geen enkele wijze duidelijk geworden dat de Holtense Handelsvereniging tot een ander standpunt was gekomen, Publiekstrek kers zoals vorig iaat Ria Valk tijdens een van de Hoolter Da gen, moeten in het zomersei zoen de vakan tiegasten van de campings en uit de zomer- huisjes lokken. al bleef een definitief besluit uit. "Wij staan niet te springen om in de vakantietijd onze leden te belasten met de organisatie van de zomerac- tiviteiten. Als de Handelsvereni ging denkt het zelf te kunnen doen, moeten ze dat niet laten. Wij kun nen ze alleen maar veel succes toe wensen", aldus een bestuurslid van de Fienpreuvers, die als sinds jaar en dag met de roemruchte Keune- bar een trekpleister vormde op de Smidsbelt. "Men moet zich echter wel bedenken, dat bij wat men ook organiseert, er mankracht moet zijn om de zaken op poten te zet ten". In het Verleden heeft dat ook al eens gespeeld toen de MAC Holter- berg medeorganisator was van de aloude houthakkersfeesten, die de voorloper vormde van de Hoolter dage. Om welke reden dan ook, ging de Handelsvereniging alleen verder wat voor de winkeliers uit eindelijk een te grote belasting bleek. Twee jaar geleden werd de assistentie ingeroepen van vier ver enigingen die ieder 00n spelletjesa vond voor hun rekening namen en zelf zorgden voor de opbouw. Desondanks rekenen de verenigin gen er op, dat er in de nieuwe for mule ruimte is voor een plaatselij ke inbreng, zodat ook de Holtena ren zich tijdens de zomeractivitei- ten thuis voelen in Holten, maar dan moet het initiatief wel uitgaan van de Handelsvereniging. 'Wij hebben onze goede wil getoond, het antwoord is nu aan de handelsvere niging. Met ingang van het komende voor jaarmogen honden op de Sallandse Heuvelrug slechts aangelijnd mee genomen worden, dat heeft Staats bosbeheer (SBB) besloten. De maatregel geldt voor alle terreinen Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens an een ander door! I Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonp'aats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 van Staatsbosbeheer ten zuiden van de weg Almelo-Zwolle, met uit zondering van een gedeelte van het Tweeselinksveld, tussen de Lage Esweg en de Holterweg. Om. de maatregel kracht bij te zetten zul len binnenkort borden geplaatst wordt aan de ingang van het bos. Volgens Staatsbosbeheer is de maatregel noodzakelijk omdat los lopende honden flink wat schade aanrichten aan de dierenwereld op de Sallandse Heuvelrug. Vooral het reewild valt vaak ten slachtoffer van loslopende honden doordat deze dieren, indien opgejaagd vele honderden meters in blinde galop vluchten. Botsingen met auto's zijn daar vaak het gevolg van, maar ook het bekneld raken tussen hekwer ken of hefc zich stuklopen op prik keldraadversperringen komt vaak voor. Op maandag 16 februari wordt in zaal Vosman weer de traditionele verkeersquiz voor verenigingen en bedrijven van Veilig Verkeer Ne derland, afdeling Holten gehouden. De afdeling Holten is er trots op dat de quiz al enige jaren de grootste WN-quizz is in het oosten van het land, dit dankzij de altijd weer gro te deelname van de Holtense vere nigingen en bedrijven. Veel vereni gingen en bedrijven zijn trouwe deelnemers aan de quiz, sommige zelfs wel met drie teams. De quiz bestaat uit twee delen, een schriftelijke ronde en een dia-ron de. Tussendoor treedt, in navolging van het succesvolle optreden verle den jaar van Harm oet Riessen, weer een bekende Twentse confe rencier op, namelijk Gait oet Klooster, waardoor ook dit jaar weer de lachspieren aan hun trek ken komen. Evenals voorgaande jaren wordt weer een verloting gehouden met vele leuke prijzen. Aan het eind van de avond wordt aan de winnaar de wisselbokaal, beschikbaar gesteld door MAC de Holterberg, uitge reikt. Mochten er verenigingen (van wat voor aard dan ook) of bedrijven niet door de afdeling Holten van WN zijn aangeschreven, dan kan men zich alsnog vóór 7 februari aan staande opgeven bij: G. van Eijk. Mossinkserf 2, tel. 6 16 87 of, G.T. M. Blokvoort, Bueren- pad 10 (Nieuwbouw op de Kol). Een team behoort te bestaan uit vier personen en het inschrijfgeld bedraagt f. 15,- per team. De deelne mers dienen uiterlijk om 19.50 uur aanwezig te zijn; begonnen wordt om precies 20.00 uur en men wordt vriendelijk verzocht zelf schrijfge rei mee te nemen. De afdeling Hol ten van WN hoopt dat de quiz, die zoals altijd oergezellig is, dit jaar in deelname die van voorgaande ja ren overtreft. Uiteraard zijn toe schouwers en supporters van harte welkom. De Scholengemeenschap De Mar ke houdt op donderdag 12 februari het jaarlijkse Open huis. Van 09.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 22.00 tflir kunnen toekomstige leeringen en hun ouders informatie opdoen over de opleidingsmoge lijkheden voor: LHNO, Dienstver lening, Gezondheidszorg, Kantoor praktijk, Verkooppraktijk, LAO, Dierenhouderij, Plantenteelt, Bloemschikken/bloembinden. Burgemeester en wethouders van Hoten hebben positief gereageerd op de bouwaanvraag van bunga lowpark Twenhaarsveld voor de sloop van een aantal niet winter harde vakantiebungalows en de bouw van vijf nieuwe winterharde bungalows en de aanleg van een overdekt zwembad. De eigenaar van Twenhaarveld, de verzekering- gigant EAGON heeft voor het Hol tense bungalowpark een ambitieus plan klaar dat voorziet in de bouw van nog een aantal bungalows, zo dat uiteindelijk 175 vakantiewo ningen op Twenhaarsveld het ge hele jaar door in gebruik kunnen zijn. Volgende week komen wij uitge breid op de nieuwbouwplannen te rug. De verkoop van Kinderpostzegels en Kinderkaarten heeft in 1987 in totaal een bedrag van f. 10.900,55 opgebracht. Het plaatselijke comité Kinder postzegels dankt allen die kaarten en zegels hebben gekocht waar door dit goede resultaat kon wor den bereikt. Het ledental van de Gereformeerde kerk in Holten is in 1986 met twee gestegen van 1143 leden (691 belij dende en 452 doopleden) naar 1145 leden (7087 belijdende en 437 doop leden). In het afgelopen jaar werd aan vijf tien kinderen de Heilige Doop be diend en deden 18 jonge mensen belijdenis des geloofs. Ingekomen zijn in 1986 22 belijdende leden en acht doopleden en zijn 17 belijden de leden en 19 doopleden vertrok ken naar elders. In de Kandelaar werden veertien huwelijken beves tigd. Zes belijdende en één dooplid zijn in 1986 overleden. Op dinsdag 3 februari wordt in De Kandelaar Bejaardensociëteit ge houden, aanvang 14.30 uur. De fa milie Wittenberg laat dan dia's zien van hun reis(zen) naar Indonesië. Zuster Klein Velderman was tij dens de verenigingsavond de gast van de HVG, afdeling Holten. Zij vertelde wat er allemaal met de wijkverpleging op het spel staat en over de uitleenproducten die in het Groene Kruisgebouw verkrijgbaar zijn. Ondanks het slechte weer was er een goede belangstelling. Op de Terrier-show in Dortmund (Wdl) behaalde de West Highland White Terrier teef Angharard eer ste uitmuntend in de open klasse en res. C.A.C.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1