sports agenda Record deelname aan de schaats-vierdaagse Nachtvoetbaltoernooi sportief en spannend Badminton start 1987 met winst Motorfans genoten van spannende film Havoc kwam er niet aan te pas Handbalteam komt tegen Kwiek te kort Winst en verlies voor schaakclub Klok zorgde voor het nodige tumult bij waterpoloteam HOLTENS NIEUWSBLAD Dames OKIA zoeken versterking Uitreiking sportprijzen Hans ten Dam Showavond WPN Utrecht DONDERDAG 22 JANUARI 1987 De waterpoloteams van Twen- haarsveld kwamen afgelopen za terdag in het water tegen Glaner- brug. Het eerste herenteam ging het eerste van start en moest na twee minuten al een doelpunt in casseren. Nadat de gelijkmaker ge maakt was, kwamen diverse spe lers er achter dat de klok niet goed functioneerde. Dit gaf het nodige tumult onder de spelers. Na overleg met de aanvoeders ging men op nieuw van start. In het begin van de tweede periode zag Glanerbrug kans te scoren, maar de vreugde was van korte duur, want Twenhaarseld wist de stand op te schroeven naar 2-4. In de derde periode wist Glanerbrug er nog 3-4 van te maken. In de vierde en laatste periode scoorden beide teams nog twee keer zodat er werd afgefloten met een stand van 5-6 in het voordeel van Twenhaars- veld. Het tweede herenteam kon, on danks de goede inzet, slechts een maal het net van de Glanerbrug- gers vinden. Zij verloren met 10-1. Daar de thuiswedstrijd verloren was gegaan met 1-15, was er voor de Holtense ploeg toch een vooruit gang te boeken. Het damesteam liet tegen de da mes van Glanerbrug krachtig spel zien. In de eerste periode werd een voorsprong van 0-3 genoteerd, ter- wijl in de tweede periode de stand uitliep tot 0-5, in de derde periode tot 0-8. Door een verdedigingsfout kwam Glanerbrug toch nog tot een doelpunt, 1-8. In de vierde en laat ste periode vonden de dames het wel goed en maakten de wedstrijd uit met een 1-10 overwinning. Holten 1-SAS 5: Het eerste team, met Frank Fri- drichs voor de geblesseerde Eddie Willemink (kniebanden verrekt bij het volleyen!!), had het thuis niet moeilijk tegen SAS. Alle singles werden met veel overtuiging ge wonnen. Zo ook de dubbels en dat terwijl Pieter Aarsen en Frank nog nooit samen hadden gespeeld. Het enige puntje dat Holten moest inle veren was dat van de mixed Sonja- /Frank, die in drie games verloren ging. Eindstand: 7-1. Holten 5-Hanze '83 4: Team 5 had het moeilijk tegen de koploper uit Zwolle. Bert Postma en invaller Martij n van de Run straat die goed speelde konden het niet maken tegen hun tegenstan ders. Diny van de Vrede en Jetty Dorresteijn, ook invalster, wonnen hun partijen wel, zodat de tussen stand na de enkelspelen zeker nog perspectieven bood. In de dubbel spelen had team 5 echter te weinig in de melk te brokkelen om winstr punten binnen te slepen. Eind stand: 2-6. Holten 1-Deventer 2 (jeugd): De jeugd had van trainer Peters de opdracht meegekregen om zijn plaatsgenoten geen punt cadeau te doen. Alleen de tweede mixed ging na drie games in de verlenging ver loren. Van cadeau-doen was dus geen sprake. Eindstand: 7-1 S.V. Holten Holten 1-Mariënheem I 10.30 u., Holten 2-Mariënheem2 10.30 u. Sporthal 't Mossink: Holten 10: 9 tot 10 u.. Holten 11:10 tot 11 u., Holten 13:11 tot 12 u. Dinsdag 27 januari: Lichtwedstrijd Holten I-Markelo I A. 19.30 u. Zaalvoetbal K.N.V.B. afd. Twen- the Zaterdag 24 januari 1987 Sporthal Noetsele Nijverdal: Holten E3-SWN E4 A. 9.00. u., Ex celsior E5-Holten E 3 A. 10.00 u.. Holten E 3-Eversberg E 2 A. 12.40 u. Vertrek vanaf Meermanskamp: 8.15 u. Sporthal 't Mossink, Holten: Excelsior E4-Holten E 2 A. 11.40 u.. Holten E 2-Enter E 2 A. 12.40 u. Aanwezig zijn: 11.15 u. Holten F 2-SWN F3 A. 9.00 u., Ve- sos F 2-Holten F 2 A. 10.00 u. Aanwezig zijn: 8.30 u. Sporthal Voordam, Hellendoorn DOS'37 B 1-Holten B 1A. 14.40 u., Z Holten B 1-SWN B 1 A. 15.40 u. Vertrek vanaf Meermanskamp 14.00 u. Veldvoetbal zat. 24 jan. SWN C 1-Holten C 1 11.00 u. V. 10.15 u., Holten A 1-SWN A. 14.30 uur. Bij afgelasting van A1 worden de spelers om 16.45 uur in sporthal 't Mossink verwacht!!! Handbal za 24-1: A 1 vrij. JB 1 vrij. B 1 uit tegen Schalkhaar om 10.00 uur. Vertrek 9.00. C 1 uit tegen Nw. Hee- ten om 10.00. Vertrek 9.00. Zo. 25-1: Heren I thuis tegen HHZD om 13.55. Heren 2 uit tegen Broek land om 18.45. Vertrek 17.45. Da mes senioren vrij. Dames junioren thuis tegen Zwolle om 12.55. Volleybal Vrijdag 23 januari: 19.00-Dames 3-Zwaluwen 6, meisjes A-WVC Volley I, meisjes B-Toma- do. 20.15-Heren 2-Rac 4, heren 3-Krek- kers 4, dames 5-Serve'83 3. Badminton 26-1 Holten 1-Trefzeker 2,28-1 Hol ten 2-Lettele 1,28-1 Holten 3-Heino 1,30-1 Reflex 2-Holten 4,29-1 Survi ve 3-Holten 5,31-1 Mistral 1-Holten 1 (jeugd), 31-1 Holten 2-ZBC 4 (jeugd). Programma Sporthal 't Mossink Voor de week van 24 januari tot en met 30 januari 1987 j Zaterdag: 8.30-13.00 sv Holten, afd. voetbal, 13.00-17.00 Blauw-Wit, 17.00-19.00 W. Tulier (onder voorbe houd), 19.00-20.00 Klaasses, 20.00- 21.00 Holterbroek, 21.00-22.00 Lig- tenberg. Zondag: 9.00-12.00 sv Holten, afd. voetbal, 12.00-15.00 N.H.V., 15.00- 20.00 K.N.H.B., 20.00-21.00 Bies- ters. Maandag: 8.10-15.30 scholenge meenschap, 16.00-18.00 sv Holten, afd. voetbal, 18.30-23.00 badmin tonclub Holten. Dinsdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 16.15-22.15 Mintonet- te, 22.15-23.15 Blauw-Wit. Woensdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 16.00-18.30 hockeyclub Holten, 18.30-22.30 badmintonclub Holten, 22.30-23.30 J. Wegstapel. Donderdag: 08.10-16.30 scholenge meenschap; 16.30-22.00 sv Holten, afd. handbal, 22.00-23.30 sv Holten, All Stars. Hoewel de vorst nog centimeters diep in de grond zit, denken de touwtrekkers al weer aan het ko mende competitieseizoen. Niet alleen de heren van OKIA den ken hoge ogen te gooien, ook het damesteam van OKIA wil dit jaar in competitieverband van zich la ten horen. Door de uistekende pres taties van het Nederlandse dames- touwtrekteam, vorig jaar in Slag haren, waarin de Holtense Marietje Brinks aan het touw kwam, is de belangstelling voor het dames touwtrekken sterk toegenomen. Verschillende teams hebben zich inmiddels aangemeld voor de com petitie, zoals Eibergen, halfweg, de Heure, Zieuwent en OKIA. Om echter in competitieverband te kunnen touwtrekken, heeft OKIA nog een aantal enthousiaste sportvrouwen nodig om het dames team te versterken. Elke donder dagavond wordt van 21.00 tot 22.00 uur getraind in de gymzaal aan de Haarstraat. Inlichtingen en opgave kan bij Marti Jansen, secretaris van OKIA, tel. 05725-13 84. Een gezellige drukte 's avonds op de ijsbaan de Noordpool tijdens de schaatsvierdaagse. Al gaat het wellicht aan het eind heid. Dan zullen tijdens de Holten- gen, heren en dames. De heren en van de week dooien, het schaatsei- se kampioenschappen de prijzen jongens rijden 25 ronden en de da- zoen voor De Noordpool kan al niet verdeeld worden. Om twee uur zal mes tien of vijftien. Voor de win- meer stuk. Met uitzondering van de de eerste ploeg van start gaan. De naars, en winnaressen zijn fraaie Siberische dagen, vorige week wedstrijden staan open voor jon- bekers beschikbaar gesteld, woensdag en donderdag, toen Motorfans, en dat zijn er in Hol- streden Kees van der Ven en John .Maandagavond"telden we" me'er ten n°S steeds zeer velen, zo bleek van den Berk. Strijbos kende een slechts een enkele fervente schaat ser zich echt op de Noordpool kon wanen aan de Larenseweg, is het een drukte van belang op de ijs baan. Een verrassend grote belangstel ling bestaat er ook voor de avond- schaatsvierdaagse die nog tot vrij dag duurt. Voorzitter Wim Bouw huis vertelde dat de deelname bo ven verwachting groot dan tweehonderd deelnemers. Van avond (dinsdag) zullen er daar nog wel een aantal bijkomen, zodat we kunnen rekenen op ongeveer 225 deelnemers, een record. Op de laatste avond, aanstaande vrijdag, als de laatste loodjes het zwaarst wegen, krijgen de schaat sers muzikale ondersteuning van de boerenkapel van HMV. Voor alle schaatsers die vier avonden vol maken is er een hcrinneringsme- daille. Voor de echte cracks slaat zater dagmiddag het uur van de waar- De jaarlijkse sportprijzen 1986 voor de .beste sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar, zullen uit gereikt worden op maandag 2 fe bruari, tijdens de jaarvergadering van de Sportcommissie in zaal Vos man. Tevens zal de heer R.N. Cottering, consulent bij de Sportraad Overijs sel een inleiding houden over Sti mulering sportdeelname, met aan sluitend gelegenheid tot het stellen van vragen en discussie. In de rondvraag bestaat de gele genheid tot het stellen van vragen over het door de Sportcommissie in het afgelopen jaar gevoerde beleid en het in het lopende jaar te voeren beleid. vrijdagavond in zaal „Vosman" waardoor de MAC „De Holterberg" de jaarlijkse filmavond werd ge houden die voor de 16e keer werd verzorgd door het motorfilmteam St. Anthonis. Centrale persoon bij deze filmproduktie is cineast Wim van de Mortel die spannende films vertoonde over de Grand Prix in Mill (125 cc), Grand Prix inMarkelo (500 cc) de GP's zijspannen Reek (bij Oss) en Betekom in België met de combinaties August Muller- /Henk van Heek en Johan Smit (Markelo) en Mart Kiggen. Ruim twintig minuten was er volop span ning bij de film van de TT-races in Assen met o.a. het Asser duo Eg- bert Streuer en ders die dit seizoen voor de derde achtereenvolgende keer wereld- kampioen werden bij de zijspan- (|ty"| tt"| ners. Zij wonnen in 1982 in Silver- V/lIllllC-Xl stone (Eng.) hun eerste GP en in- geweldige start op het internatio nale vlak. In zijn tweede GP op 16- jarige leeftijd kwam hij al tot winst. Twee jaar geleden werd hij in de be slissende race op de meet geklopt door de Fin Pekka Vehkonen maar het afgelopen jaar was hij duidelijk de sterkste rijder. Dat een 18-jarige wereldkampioen motocross werd, is nog nooit eerder gebeurd en Dave kreeg dan ook van de „Mac- cers" een stevig applaus. et Asser duo Eg- l Bernard Schnie- negende in pn voor de derde Mintonette-Havoc (dames); 3-0 deze aanvaller veel, net zoals ook Afgelopen vrijdag speelden de da- Karei Jol in het midden een bere- mes de zeer belangrijke thuiswed- partij speelde. Veel hing echter van strijd tegen Havoc uit Haaksber- de pass afen die was niet altijd even gen. Havoc stond op de derde verzorgd. Ook foute, te veel foute plaats en was tot op dat moment services speelden een niet onbe- zeker nog een van de kampioens- langrijke rol. En dat mag bij zulke kandidaten. Om mee te blijven geroutineerde spelers toch eigen- doen in de top moesten ze deze lijk niet voorkomen. De tweede set wedstrijd echter wel winnen. De werd helaas na een lang gelijk op uitwedstrijd in Haaksbergen was gaande strijd met 15-13 verloren. In geëindigd in een 2-2 gelijkspel en de de derde set werd er weer goed ge- Mintonette dames waren er dan speeld, maar zelfs de stand 12-14 ook op gebrand om dit weer even bleek niet genoeg voor de setover- recht te zetten. Dus, op papier zou winning, daar Ledo de set alsnog dit een erg spannende wedstrijd met 16-14 wist te winnen. Morgen- kunnen worden. Na Joop's tip avond maakt Wim Husslage zijn „Hebben Alles Volledig Onder de rentree in het tweede na 3 maanden Cnieën", kon er bijna niets meer afwezigheid. En dat is maar goed mis gaan. De verwachtingen van ook, daar de vaste kracht Jan Her- Havoc werden in zeer snel tempo man ten Kampe bij het schaatsen teniet gedaan, want met een 0-3 ne- zodanig gevallen is, dat hij enkele derlaag konden ze teleurgesteld weer naar Haaksbergen terug. De „drietjes", „es-jes", „kopballen" en andere variaties waren niet van de lucht en vooral door de snelheid waarmee de Mintonette-dames deze variaties uitvoerden, kwam Havoc niet verder dan 15-10,15-5 en 15-9. Aangezien concurrent Wevo dit weekend gelijkspeelde gaan de dames nu met 5 punten voorsprong op de nummer 2 riant aan de lei ding. Zaterdag spelen de dames om 15.00 uur tegen Zwaluwen in Alme lo. Ledo-Mintonette 2 (heren): 3-0 Het lijkt een nederlaag, het was er ook een. Maar wèl met ere, daar deze goede ploeg net iets meer ge luk had dan de dappere heren uit Holten. Nadat de eerste set dik met 15-5 verloren werd, werd er in de derde en ook al de tweede set een heroïsche strijd gevoerd om de set overwinning. Ondanks dat de snel le ballen op Rieks nog niet het ge wenste resultaat hadden, scoorde weken uitgeschakeld zal zijn. Dus, morgenavond 20.15 in de sporthal, heren 2 met Indiase Wim Sikh te gen Rac 3. Mintonette 4-Krekkers 6 (dames): 3-1 Met 2 gastspeelsters van meisjes B begonnen we aan deze belangrijke wedstrijd. Krekkers stond nl. net onder ons en we moesten winnen om op de 3e plaats te blijven staan. De eerste set begon goed door ster ke service van Marjan. Al gauw stonden we voor met 7-1. Daarna kwam de tegenstandster terug met wat prikballen achter het blok. Toch door sterke aanval van onze kant werd deze set gewonnen met 15-7. De tweede set ging slecht, la ten we daar dan ook kort over zijn. Met 11-15 verloren door eigen fou ten. De derde set echter heten we zien wat we waard zijn. Door goede opslag en leuke aanval gingen we vrij gemakkelijk naar een overwin ning van 15-1. Ook in de vierde set ging het ons voor de wind; een ste vige overwinning van 15-1. middels zijn daar nog 13 overwin- Het is opvallend rustig aan het atle- ningen bijgekomen. De Assenaren tiekfront. De meeste atleten heb- staan nu op gelijke hoogte met oud- ^en jje loopschoenen even verwis coureur Jan de Vries maar zijn nog seifj voor een paar schaatsen. Al- een heel verwijderd van Rolf Bi- leen het onvermoeibare duo Hans land, die maar liefst 42 maal een zij- ten Dam enb Ap Koetsier vormt zware wissel getrokken op de Hol- span GP wist te winnen. In augus- een uitzondering. Zij liepen de Om- tense handballers. Holten speelde tus '86 behaalde Dave Strijbos in merboslopen. Hans de 5 km,, in zonder veel vertrouwen en kwam Het heren 1 team van Holten moest afgelopen zondag aantreden tegen Kwiek uit Raalte. De twee zwaar geblesseerde keepers en het gemis van twee basisspelers hebben een Amerika de wereldtitel motocross 19 20 min, geod voor een negende 125 cc. na een zeer spannend sei- piaats en Ap presteerde magertjes zoen waarin aan de top ook mee- 0p jjg jq km. met een tijd van 45.55 min. Programma: zondag 25 januari: Schalmloop te Maliënheem, 10-5-2 km. zondag 25 januari: Diekmanloop te Enschede, 2,5-5-10-15 km. Het nachtzaalvoetbaltoernooi dat de ZW Blauw Wit in de nacht van vrijdag op zaterdag voor de negen de achtereenvolgende keer organi seerde, is weer vohedig geslaagd. Acht teams van verenigingen stre den fel, maar zeer sportief om de hoogste eer waarmee tenslotte GFC ging strijken. De finale (van 02.55-03.15 u) ging tussen GFC en MW (Mariaparochie-Almelo), de winnaar van het vorig jaar. In de eerste vijf minuten waren de teams volkomen aan elkaar gewaagd (1-1) maar toen Hans Jebbink voor 2-1 zorgde was het met MW gebeurd en won GFC met technisch en tac tisch beter spel verdiend met 4-1. SV Holten dat tegen SC Eefde om de derde en vierde plaats speelde, won met 3-1 en dat betekende de derde prijs. Blauw-Wit dat door te weinig inzet verloor van Almen (2- 1) en Holten (0-2) kwam in haar laatste wedstrijd tegen Mariaparo- lijke belangstelling bestond, was perfect georganiseerd door de club leden Ben Bril, Jan Lohuis, Johan Stam en G. Welink. Uitslagen: Poule A: SC Eefde- Nieuw Heeten 2-0, SOS-GFC 1-3, chie sterk terug en won verdiend Nieuw Heeten-SOS 2-2, GFC-Eefde met 1-0. De tegenstanders verloren hierdoor hun plaats bij de laatste vier. Voor de finalisten (le t.m.4e plaats) waren er prachtige bekers. De scheidsrechters Ben van Doom en Herman Schutte alsmede de sporthalbeheerders Joop Arfman en Ben IJspeerd ontvingen een mooie plaquette met inscriptie en voor Aly van Keulen van het sport hal-restaurant waren er bloemen. De happening waarvoor een rede- 2-1, GFC-Nw. Heeten 1-1, Eefde- SOS 4-0. Poule B: Holten-MW 0-2, Al- men-Blauw Wit 2-1, Blauw Wit-Hol- ten 0-2, Almen-MW 0-2, Holten-Al- men 4-1, Blauw Wit-MW 1-0. Het feit dat slechts één keer een speler voor 2 minuten naar het zgn. strafbankje werd gestuurd was een duidelijk bewijs van de sportiviteit waarmee de ploegen om de punten streden. Gezien het succes van vorig jaar zal op vrijdagavond 30 januari weer een showavond worden gehouden ter gelegenheid van de finale van de hengstenkeuring van de Vereni ging Warmbloed Paardenstam boek Nederland (WPN), die op vrij dag 30 en zaterdag 31 januari wordt gehouden in de Veemarkthallen in Utrecht. De finalisten van de WPN keuringen waarvan de voorkeurin- gèn plaats vonden in Arnhem en Voor de tweede maal in dit sei- Zuidlaren en de finalisten van de zoen heeft het eerste team van de WPN/NHS hengstencompetitie schaakclub Holten verloren van dressuur en springen, presenteren het pas gepromoveerde en verras- zich in Utrecht, terwijl de dressuur- send sterk spelende Dalfsen 1. hengsten, die in het kader van het Geert Stevens, Dinant van Beek, stimuleringsbeleid een extra trai- Henk van Beek en Dick van der ning hebben ondergaan bij Neder- Knaap kregen een nederlaag te lands top-dresuurtrainers, zich ook verwerken, Joep Middelink en in- zullen laten zien. valler Gerrit Stevens kwamen tot Ook zal er weer een speciale ring halve winst, terwijl volle winst was met tribunes ingericht zijn waar weggelegd voor Ton van Oijen en eventuele kopers de gelegenheid Theo van Lindenberg. Einduitslag krijgen om niet goedgekeurde Holten 1-Dalfsen 1 werd door dit al- hengsten te beoordelen op vrij les 3-5. springen, zodat ze meer informatie De wedstrijd die het tweede team krijgen over de mogelijkheden van heeft gespeeld tegen Rijssen 2, is een toekomstig sportpaard. nog niet beslist. De partijen van De showavond begint om 19.30. Hans van Oijen en Gerrit Stevens De keuring begint op beide dagen werden namelijk afgebroken. Uit om 08.30 uur. deze twee partijen moeten de Hol- ook duidelijk qua inzet en techniek te kort. Vooral aanvallend zat men vast, terwijl het gemis van de doel- verdedigers, ondanks een goede in zet van invaller Henk Scholten, duidelijk zorgde voor een voor de eerste klasse tè zwakke verdedi ging. Daardoor werd Holten in de eerste helft al op een kansloze 21-5 achterstand gezet. In de 2e helft liep het vooral het eerste kwartier tenaren IV2 punt kunnen halen en dat is ook nodig wil een nederlaag worden voorkomen. Wim Kees van Rijssen en invaller Jan ten Velde de 4e plaats in de 3e klasse B. Sco- beter en bleef de verdediging beter gesloten. Aan het eind sprak ook de konditie nog een woordje mee en moest Holten de winst verdiend aan Kwiek latem Door het verlies staat Holten nu op de 9e en dus een degradatieplaats. Gezien het feit, dat het keepersprobleem dit zaal seizoen zeer waarschijnlijk niet meer opgelost kan worden, gaat Holten een paar zware weken tege moet. Komend weekend wordt thuis tegen HHZD gespeeld, waar bij hopelijk weer in elk geval over de zondag afwezige Alex Stegink en Pim Neuteboom kan worden be schikt. Scores: Meino v. Beek 4; John Lamping 5; Nico Vorst, Lex Dorlas 1. De dames senioren behaalden een regelmatige overwinning op Nw. Heeten 2. Het eerste kwartier ging de wedstrijd gelijk op (2-2) en had Holten moeite met de stevig verdedigende gasten. Toch kreeg Holten steeds meer grip op het spel en kon voor rust een 5-2 voorsprong worden genomen. Na rust zette Holten goed door en men kwam zelfs met 9-2 voor. Nw. Heeten kwam nog iets terug, maar moest de winst met 10-4 aan Holten laten. Door deze winst klom Holten naar verloren beiden, Bertus van Beek speelde remise en alleen invaller Jaap Schipper wist tot nu toe te winnen. Voorlopige uitslag Rijssen 2-Holten 2 is 2Va-l1/2, de vermoede lijke einduitslag: 3-3. Het derde team heeft vriend en vijand verrast door met grote cij fers te winnen van Ommen 3. Te genover een nederlaag voor Jaap Schipper kwamen liefst vier over winningen te staan, behaald door Jan van Calcar, Gerard van Calcar, Niclas Koelemay en Teun Scheur water. Cees den Bouwmeester speelde remise. Einduitslag Holten 3-Ommen 3 dus 41/2-l1/2. res: Diana Bulsink, Iepy Bijma, Marti Barvelink 2; Birgit v. Zon, Marieke Nijiand, Frida Vorst, An- nemarie Wijnberg 1. Jeugd Al moest al vroeg op pad naar Wesepe. Holten trof een goed spe lend Wesepe dat weinig moeite had met het vinden van de ruimte in de verdediging. Na een 7-0 ruststand werd met 13-2 verloren. BI speelde uit tegen LHC. In deze wedstrijd was LHC net iets beter dan de Hol tense meisjes, zodat de punten door de 7-10 nederlaag in Lemeler- veld bleven.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7