Groots revue festival Raalte Fiat bouwt veel comfort in vernieuwde Reaata DIT BLAD BRENGT IEDERE WEEK EEN MARKT BIJ U THUIS. Computer apotheek is in vol bedrijf Veel publiek bij lezing vruchtbomen Schieten EEN^^ BRUIDSJAPON Op afspraak, ook 's avonds voornam collecties Broodweekend in De Sehure Nieuwjaars visite Vakantie met Wegwezen'87 DONDERDAG 22 JANUARI 1987 HOLTENS NIEUWSBLAD 11 in Rijssen. Tel. 05480-1 29 52 Een veertigtal leden van de Chris telijke Plattelandsvrouwen Bond waren vorige week op bezoek in de apotheek. De uitnodiging was ge daan door apotheker Vroom tij dens een lezing die hij voor de CPB heeft gehouden. De start was in de voorlichtings ruimte. Hier kan men in een rustig hoekje informatie krijgen over ge neesmiddelen, verbandstoffen in incontinentiemateriaal. Er liggen monsters van verschillende soor ten luiers en onderleggers. Een wandrek bevat informatie van de apotheek en verschillende patiën tenverenigingen. Het zelf maken van geneesmidde len neemt in de apotheek nog steeds een belangrijke plaats in. Getoond werd het maken van poe ders en capsules en het vullen van een tube met creme. Elke stap wordt vastgelegd, vanaf het bin nenkomen van de grondstof tot het afleveren aan de patiënt. Ook bij het afleveren van geneesmiddelen die kant en klaar binnenkomen, wordt elke handeling door twee mensen gezien. Tijdens avond en nachtdienst is de apotheek altijd bereikbaar voor het afleveren van geneesmiddelen, die dringend nodig zijn. Daarvoor is er een apart slaapvertrek aanwe zig. Voor de veiligheid van het per soneel is er een veiligheidsloket met kogelvrij glas. De trots van de apotheek is de computer, die sinds 1 januari vol in bedrijf is. In de balie is een extra scherm ingebouwd om zelf te kun nen zien welke gegevens in de com puter aanwezig zijn. Hiermee werd getoond wat er gebeurt als een te hoge dosering wordt voorgeschre ven. Ook wordt direct zichtbaar als twee geneesmiddelen eikaars wer king beïnvloeden. Tevens kon met kennismaken met een aantal arti kelen die men zonder recept kan komen, zoals homeopathische ge neesmiddelen. Ondanks de gure weersomstandig heden kwamen veel tuinliefheb- bers dinsdagavond achter de wamre kachel vandaan om in De Biester een lezing bij de wonen van tuinman Eddie Mulder, die voorlichting gaf over het snoeien en onderhoud van vruchtbomen. Aan de hand van dia's gaf Eddie Mulder de zeer geïnteresseerde toe hoorders uitleg over het onderhoud van de verschillende vruchtbomen. Hij vertelde dat het van groot be lang is op tijd en goed te snoeien. Vooral voor appelrassen is dat van belang. Appelbomen die van het begin af aan goed gesnoeid zijn, dragen meer vruchten. Na de pauze werd gesproken over teeltte'chnieken van bessen, waar van verschillende rassen bestaan. Ook aan het planten van aardbei en, werd de nodige aandacht be steed, evenals aan de bramenras sen, die door het ontwikkelen van de doornloze soorten steeds meer liefhebbers vinden. Een apart hoofdstuk was de snoei van rozen. Aan de hand van dia's en met een duidelijke uitleg Eddie Mulder ging in op de verschillende soorten, het snoeien en het opbin den van de nieuwe scheuten. Gezien de grote belangstelling, wil Eddie Mulder komend voorjaar op nieuw een voorlichtingsavond hou den en wel over aanleg en onder houd van siertuinen. Aan de hand van dia's van de meest bekende tuinplanten en heesters wil hij dan de tuinliefhebbers een inzicht ge ven in de gebruiksmogelijkheden van de planten. Daarnaast zal er dan in een diapresentatie uitleg worden gegeven over tuin-architec- tuur en tuinaanleg. Bij de in zaal Vosman door de Schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehou den wedstrijden werden de volgen de resultaten behaald: Luchtgeweer: klasse A. 1. G. Koop man 170 p., 2. Wim Paalman 162 p., 3. H. Paalman 161 p., 4. E. J. Groo- tentraast 156 p., 5. Dick Jansen 152 p., 6. B. J. Oplaat 138 p. Klasse B: 1. G. J. Sluiter 156 p., 2. Bets Paalman 150 p., 3. A. Paalman 146 p.. 4. J. Nijendijk 143 p. Klasse C: 1. A. Pekkeriet 143 p., 2. Bert Tromop 118 p. (5 x 7)., 3. G. J. van Aefstll8p. (4 x7). Luchtpistool (open klasse): 1. G. H. Paalman 176 p., 2. G. N. Nekkers 173 p., 3. Ab Bieleman 153 p. RAALTE-Op za terdag 14 februari wordt een bijzon der evenement georganiseerd voor de liefhebbers van het revue-gebeu ren in het dialekt. In een marathon zitting, zoals het wordt aangekon digd, zullen (bijna) alle artiesten en gezelschappen, die op dit gebied furo re maken, acte de présence geven op het grote Overijssels Revue Festival. Deze unieke gebeurtenis vindt plaats in de Leeren Lampe in Raal te. Voor de organisatie tekenen de Lions Clubs uit Hellendoorn en Raalte. De opbrengst van de avond is bestemd voor een blindenproject in India. Met dat geld kunnen oogo peraties worden uitgevoerd, waar door aan diverse blinden het ge zichtsvermogen kan worden terug gegeven. Vol trots vertelt Hans van den Berg, een van de organisatoren: „Het is werkelijk uniek om zoveel artiesten bij elkaar te krijgen. Van de Wierdense Revue tot het zang duo Schreurs-Hiddink, Hengelo's Revue, het Wiejes Cabaret en Tem po Wesepe, ze zullen er allemaal bij zijn. Alle medewerkenden brengen onderdelen uit hun eigen program ma op de planken. Tijdens de avond worden ook opnamen ge maakt van de populaire hoorspel serie „Sint Jozefstraat" van Radio Oost, geschreven door Willem Wil mink". Uniek is ook dat alle artiesten pro deo optreden. De kosten van de voorzieningen die voor de artiesten nodig zijn en van het maken van de programmaboekjes worden door een sponsor gedragen. „We maken als organisatie dus helemaal geen kosten, zodat al het geld dat 14 fe bruari binnenkomt naar het blin- denprojekt gaat", zegt Hans van den Berg. Er kunnen zo'n achthonderd be zoekers in De Leeren Lampe. Om dat het de eerste keer is dat er een dergelijk uniek Revue Festival op poten wordt gezet valt volgens Van de Berg weinig te zeggen over de publieke belangstelling. Uiteraard hoopt hij dat de zaal op 14 februari uitpuilt. Deze gaat 's ayonds om ze ven uur al open. Het programma begint om acht uur en gaat door tot een uur of twee. Na elk uur zal er een pauze worden ingelast op het publiek op adem te laten komen. De presentatie zal in handen zijn van Joke Wanschers (Dika) uit Wierden en Ben Vos uit Hengelo. De toegangsprijs bedraagt vijf entwintig gulden per persoon. Plaatsbewijzen kunnen worden be steld bij de VW-kantoren van Nij- verdal, Raalte, Almelo, Zwolle, Hengelo, Deventer en Enschede en zijn ook aan de zaal verkrijgbaar. De afdeling Dijkerhoek van de Plattelandsvrouwen hield in het Bonte Paard de jaarvergadering en nieuwj aars visite. Tijdens het huishoudelijke gedeel te van de vergadering werd me vrouw Dinie Klein Lankhorst-Pin- kert herkozen. Jantje Koops-Strij- ker werd gekozen als nieuw be stuurslid. Als gasten waren was aanwezig het Huisvrouwenorkest uit Markelo die met ondersteuning van orgel en accordeon muziek maakten met behulp van potten en pannen. Voorts had de 87 jarige mevrouw Aarsen enige leuke voordrachten die zij bijzonder goed bracht. Bij de koffie waren er oliebollen en enkele lekkere hapjes tussendoor. Het Landelijk Centrum voor Gere formeerd Jeugdwerk organiseert voor deze zomer weer allerlei actie ve vakanties voor jongeren in leef tijdsgroepen van acht tot vijfen twintigjaar. De kampvakanties van het LCGJ worden georganiseerd voor en - voor een groot gedeelte - ook door jongeren. De kampen staan bekend om hun prima sfeer, vertrouwd maar toch uitdagend. Er zijn kam pen voor zeilers, trekkers, kanoërs, bergwandelaars, fietsers, toneel spelers, tienertoerders en zomaar vakantievierders. Het is de LCGJ gelukt de prijzen van de kampen nauwelijks te ver hogen dit jaar. Alles is te vinden in een handig kampgidsje onder de naam Wegwezen '87, dat gratis aan gevraagd kan worden bij het Lan delijk Centrum voor Gereformeerd Jeugdwerk, afdeling kampwerk, postbus 99, 3970 AB Driebergen of een telefoontje naar 03438-1 35 60. J.s de Schure organiseert het week end van 23-24-25januari een Brood weekend, waarin onder andere aan de orde komen het maken van brood, informatie en een tentoon stelling over bakkersattributen. Er komt een prachtige bakkers-ea- lage en toonbank waar van alles te koop is. Er is een leuk informatief spel waarbij prijzen te winnen zijn. Vanaf 20.00 uur is men welkom in bakkerij De Schure. Thans zijn de Regata sedan en weekend-uitvoeringen belang rijk verbeterd qua uiterlijk, com fort en mechaniek, terwijl het programma is uitgebreid met twee nieuwe motoren: 1600 met centrale injectie en 1900 turbo diesel. De Regata-serie omvat thans zeven vierdeurs- en vier week end-versies in twee uitvoerings specificaties (standaard en su per), terwijl de koper kan kiezen uit zes motoren waaronder drie diesels. In de twee en half jaar dat de Regata op de markt is, boekte deze Fiat grote successen. In ons land werden er ruim 10.000 ver kocht, maar in Italië viert de auto ware triomfen met ver koopcijfers die de kwart miljoen benaderen. Modernere lijn De nieuwe Regata is moder ner van lijn, vooral van opzij gezien. Dat is mede te danken aan het nieuwe ontwerp van de portieren. De taillering is vóór 45 mm lager en achter 10 mm, waardoor de wigvorm van de carrosserie nog meer wordt ge accentueerd. De aërodynamica komt sterker tot uiting door de ononderbroken onderste por- tierruitlijst die geheel meeloopt in de wigvorm. Het ruitopper- vlak is bovendien groter gewor den. Ruiten naar buiten De zijruiten zijn verder naar buiten geplaatst, zodat zij een vloeiend geheel vormen met de omlijsting. Niet alleen kon daar door ter hoogte van de taille drie cm aan interieurruimte worden gewonnen, de verandering komt bovendien de aërodynamica van de auto ten goede. Andere ver beteringen betreffen een elegan tere grille met roestvrij stalen boven- en onderrand, een bum perstrip als lichtere onderbre king van de donkere stootvlak- ken, verchroomde rand om de koplampen op de super, verbe terde buitenspiegel, ruitomlij- sting van roestvrij staal, nieuwe handzamere portiergrepen, axi ale wieldoppen, een 5 cm lagere achterbumper waardoor de ach terzijde beter wordt beschermd en een omlijsting van de achter lichten. Ook het interieur is ingrijpend verbeterd, waarmee Fiat een ui terst comfortabele auto op de weg brengt. De prijzen variëren van f 22.350 voor de Regata 70 tot f 33.900 voor de Turbo Die sel S.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 11