Eerste steken wandkleed nieuw gemeenthuis gezet Bouw 19 woningen Diessenplas gestart Kerstboomverbranding WEEK bijna al een traditie Comité kan nog vrijwilligers gebruiken Deze week U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Geroepen tot verzoening nog geen wedstrijden op ijsbaan Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede [Holtens Nieuwsblad Donderdag 15januari 1987-40e jaargang-nr 2 Abonnementsprijs f36,30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 Bruiloft De Holtenaren, die om wat voor reden dan ook, niet naar het Bruilofsfeest van de Stichting Viering Nationale Feestdagen is geweest, dat vorige week woensdag gehouden werd in de aula van de Scholengemeen schap, hebben een gezellig feest gemist. In een vrolijk aangekle de aula - dat kan dus ook - en met een gezellig muziekje werd alvast een voorproefje geno men op de officiële feestelijkhe den en werden een zestal Hol- tense gouden echtparen in het zonnetje gezet. Kunst Zomer Wat is er heerlijker, dan bij een warme kachel te dromen van Met het gezamenlijk ver branden van de kerstbomen gaat het de goede kant op. Was de oogst vorig jaar maar minnetjes, die jaar kon in ruw geschat zo'n 650 bomen de brand gestoken worden. En branden wilde het wel in de vrieskou. Het was de tweede keer in successie dat in Holten de verbranding van de kertbomen langs georganiseer de weg geschiedde. Wie zelf zijn of haar boom inleverde, kon meedin gen in een verloting. In totaal wer den door de heer Grave van de dienst gemeentewerken woensdag middag 190 bonnetjes uitgereikt, en dat was honderd procent meer dan vorig jaar. Om het vuur toch wat meer omvang te geven, waren uit voorzorg de kerstbomen die bij het huisvuil langs de kant van de straat waren gezet, niet met de vuil niswagen meegenomen, maar werd daarvoor een aparte wagen als be zemwagen ingezet. „Dat kwam ons goed uit, want door de problemen rond de storting van ons huisvuil - Holten moet sinds eind december 1986 met haar huisvuil naar Hulsen en straks naar Boeldershoek in Hengelo - kunnen we zo'n extra aanbod van kerstbomen in het vuil nisaanbod missen als kiespijn". Dat niet meer bomen door de jeugd waren ingeleverd, komt volgens Grave door de onbekendheid. „We zijn pas twee jaar bezig; het moet nog een traditie worden". Ook de publieke belangstelling, 's avond bij de verbranding viel te gen. „Aldoende leert men, moet je maar denken. We zijn er nu wel achter, dat de jeugd niet 's avonds nog een eens keer de deur uit gaat om de boom te zien branden. Dat doen we volgend jaar dan ook aan sluitend aan het inleveren. Dat le vert vast meer belangstelling op". Grave vertelde er nog bij dat een aantal mensen hun geschenkbon niet hebben afgehaald. Dat zijn de lotnummers: 234, 281 en 350. De prijzen zijn af te halen bij de dienst gemeentewerken. In Dijkerhoek en Espelo bestond De kerstboomverbranding trok eveens een mogelijkheid om bo- slechts te belangstelling van enke- men in te leveren en wel bij de len; de meesten bleven achter de molen. Dat daar weinig gebruk van warme kachel werd gemaakt is niet zo verwonder lijk. Al staan de bloemen nog dik op denkt men maanden vooruit al aan de ruiten, in Dijkerhoek en Splo de Paasboake. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B V in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kolling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-842 842 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. F rederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur InBathmen: H. Voogsgeerd Deventenoeg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur zonovergoten stranden. Bij reisbureau de Globe komen ze handen te kort om te voldoen aan alle wensen om informatie voor de zomervakantiebestem mingen. Het gaat kennelijk goed met ons, want het loopt nu al storm en de beste bestem mingen zijn bijna al volge boekt. Voetbal Het blijft sukkelen met de spor tiviteit van de voetballers. Zelfs bij een vriendschappelijk partijtje voetbal tijdens De nacht in 't Mossink waren de gemoederen zodanig verhit, dat drie spelers eenvoudigweg onderuit werden geschopt, ter wijl de drank(bier)fles bij som migen niet tot na de wedstrij den dicht kon blijven. Voer voor psychologen of een taak voor opvoeders?. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiim Maandagmorgen heeft de eerste handwerkploeg de eerste steken gezet van de vele honderden die tezamen straks het wandkleed moe ten gaan vormen dat bij de opening zal worden aan ge boden aan het Holtense ge meentebestuur en dat een plaatsje zal krijgen in de grote hal van.het nieuwe ge meentehuis. Plaats van handeling van de nijvere handen is de recreatieruim te van bejaardencentrum Diessenplas die spontaan gratis door de directie van Diessenplas voor de komen de maanden ter beschik king is gesteld. Dagelijks gaan twee ploegen van zo'n tien dames aan de slag. „Voor de twee weken hebben we al een heel draaiboek opgesteld" vertelde mevrouw Israël, een van de leden van het werkcomité maandagmor gen enthousiast. „Wat we vooral fijn vinden is, dat niet alleen de leden van de vrouwenverenigingen zich hebben aangemeld, maar dat ook een groot aan tal 'wilde vogels' zoals wij die noemen bereid zijn hun steekje bij te dragen. Toch kunnen we nog best een aantal vaardige handen gebruiken. In principe is er voor iedereen werk aan de winkel. Dat hoeven echt niet allemaal volleerde handwerksters te zijn. Er zijn zoveel klusjes die gedaan moeten worden, zoals bij voorbeeld het sorteren van de lap jes, het strijken van de lapjes, kof- fiehalen, kortom is is werk in over vloed". Stevigheid Voordat maandachochtend de eer- De eerste steeg jes zijn het moeilijkste. Zorgvuldig worden de pa troondelen op het voorgete kende ontwerp gespeld. Op de inzet het ontwerp vpn het wandkleed, ontworpen door mevrouw Albers-Reyst. Afhankelijk van de weersomstan digheden zullen de schaatsers de komende weken volop de gelegen heid krijgen de gladde ijzers onder te binden. De belangstelling was de eerste da gen van openstelling al bijzonder groot. Maandagmiddag meldden de eerste schaatsliefhebbers zich al bij de Noordpool. Zij moesten ech ter wachten tot 's avpnds zeven uur toen de baan officieel voor het pu bliek open ging. Door de vrijwilli gers was voordien veel gedaan om de baan in goede conditie gekre gen. Met de ijsschaaf waren de onef- fenheeden zoveel mogelijk wegge- slepen, zodat er geproken kon wor den over een goede kwaliteit ijs. Zoals het er nu (dinsdag) uitziet,, zullen de eerste wedstrijd gehou den kunnen worden op maandag 19 januari. Ijs en weder dienende zal dan een begin gemaakt kunnen worden met de avondvierdaagse Blijft de vorst aanhouden, zullen midden volgende week de schooi- wedstrijden gehouden worden en kan er op zaterdag 24 januari inge schreven worden voor het kampi- oennschap voor Holten. De aan kondigingen hiervoor gaan voor een deel langs het gebruikelijke 'hoort zegt het voort' en via aan plakbiljetten bij de ijsbaan en aan kondingen in de krant. De openingstijden van de baan zijn dagelijks van 13.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Onder het motto Geroepen tot de verzoening, houden de gerefor meerde, hervormde en rooms-ka- tholieke kerken van Holten ge bedsdiensten voor de Eenheid der kerken. De eerste wordt gehouden aan staande vrijdag 16 januari (mor gen) van 19.30-20.00 uur in gebouw Irene. Voorgangers zijn de pastores Berg en Visser. De tweede gebeds dienst wordt gehouden een week later, op vrijdag 23 januari in De Kandelaar. De kerken hopen op een goede be langstelling voor deze samenkom sten en nodigen een ieder hartelijk uit tot het bijwonen van deze diens ten die mede willen bijdragen aan de groei van meer waardering en begrip voor eikaars geloofsbeleve- ning en de wijze waarop zij dat ook samen kunnen ervaren. Woonp'aats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: I Hij/zi/ betaalt het abonnementsgeld I per jaar ad f 34.25 ste dames aan het werk gingen, had het werkcomité al het nodige werk verzet. Allereerst was er de keuze van de ondergrond, die in overleg met de ontwerpster van het wand kleed, mevrouw Albers-Reyst was gekozen. „Het doek moest voldoen de stevigheid hebben. Het uitein delijke kleed wordt vier meter lang en twee meter hoog. Met alle appli caties er op, wordt dat nogal een ge wicht", verklaarde mevrouw Van Rappard, die fungeert als coördina tor van de actie Wandkleed. Met met potlood werd het patroon op ware grootte op het basisdoek over gebracht. Daarna is het kleed met rijgsteken in vakken van 25 bij 25 centimeter verdeeld. Als alle delen zijn opgewerkt, zal een speciale borduurgroep de laatste hand aan het kleed leggen. Thermometer Minder voortvarend gaat het met de fianciële kant van het cadeau. „Het loopt nog niet storm", ver klaart mevrouw Van Rappard. „In totaal hebben we zo'n negenhon- derd gulden binnen en dat is lang niet voldoende. Nu heeft het be drijfsleven zich garant gesteld voor de tekorten, maar dat is natuurlijk niet de bedoeling van een geschenk van de bevolking. Wellicht hebben veel mensen onze oproep gemist en kennen zij het gironummer niet. Daarom vertel ik dat nog maar eens: Rabobank rekeningnummer 32 85 32 274 ten name van comité Wandkleed gemeentehuis". Door middel van een thermometer zul len we de stand van de giroreke ning in het Holtens Nieuwsblad op gezette tijden vermelden. Verder kan het comité nog lapjes, borduur garen en dergelijke gebruiken want daarvan heeft men we nooit ge noeg". Juist voor het invallen van de vorstperiode is de start gegeven van de bouw van negentien bejaar- den(aanleun)woningen bij bejaar dencentrum Diessenplas. Als alles goed gaat en het weer niet veel roet in het eten gooit, zullen de wonin gen eind van dit jaar opgeleverd kunnen worden. Opdrachtgever is de Landelijke Hervormde Bouw- stichting voor bejaarden te Utrecht. De woningen zijn ontwor pen door architectenbureau Twijn- stra te Lochem, hoofdaannemer is de firma Hegeman te Nijverdal. De nieuwe woningen worden ge bouwd in drie woonlagen van resp. vijftien stuks en twee lagen waarin vier woningen zijn ondergebracht. Via eeri overgangselement over driebouw-lagen zal dit bouwblok verbonden worden met de gaande rijen van de bestaande achttien flatwoningen. In het verbindings stuk tussen de nieuwe en de be staande woningen bevindt zich op de begane grond de hoofdentrée. De toegangen tot de gaanderijen kunnen alleen door de bewoners zelf door middel van een sleutel of via de huistelefoon geopend wor den. Naast de hoofdentrée komt nog een kleine berging voor fietsen en invalide-wagentjes. In het verbindingsstuk zijn op de verdiepingen een vergaderruimte en een logeerkamer met toiletten etc. gepland. De verdiepingen zijn met elkaar verbonden door een rui me lift die ook voor brancards toe gankelijk is. Een drietal woningen worden geschikt gemaakt voor rol stoel-gebruikers. De aanleunwoningen krijgen een woonkamer met aangrenzende open keuken, een tweepersoons slaapkamer, een toilet-douche ruimte en een berging. Aan het slaapvertrek is een balcon ontwor pen dat gedeeltelijk naar binnen doorloopt, waarop de terrasmeube len een plaatsje kunnen krijgen.. De toekomstige bewoners kunnen bij ziekte gebruik maken van de faciliteiten van bejaardencentrum Diessenplas. Via een intercom kan men van de woning uit een beroep doen op de verpleegster. Het bejaardencentrum Diessen plas nadert zijn voltooiing. In de achterste vleugeldie het dichts bij de huizen is gesitueerd komen de nieuwe aanleunwoningen. Dames die zich willen aanmelden voor als medewerkster aan het kleed kunnen terecht bij een van de leden van het werkcomité: mevr. D. Rappard. tel. 6 36 61: mevr. J. Schutte, tel. 6 21 81; mevr. D. Jan sen, tel. 6 34 18; mevr. B. Stegink, tel. 6 18 99; mevr. D. Arfman, tel. 6 29 48; mevr. D. Bosschers, tel. 6 23 86; mevr. G. Wibbelink, tel 05731- 413; mevr. W. Israël tel. 6 38 28.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1