Minder star aan onze principes vasthouden Aankleding Smidsbelt blijft omstreden punt Welkom geschenk voor Jongerensoos Schure Ingezonden Bflk®i5§Q_ Jaaragenda Nacht van Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD Opnieuw tien mille van Kinderpostzegels Bijtjes winnaar toernooi Geslaagd Flip Buurmeijer(PvdA) in Holten: Boetiek in Weddapand DONDERDAG 8 JANUARI 1987 5 Ongetwijfeld zullen de jon geren van j.s. De Schure in de komende jaren al hun poststukken frankeren met Kinderpostzegels als blijk van waardering voor het co mité Kinderpostzegels dat na eerder reeds tienduizend gulden te hebben bijgedra gen aan de renovatie van het Paalhuus ten bate van 'de jongerensociëteit, bij de officiële heropening nog eens voor eenzelfde bedrag in de buidel had getast. Plaatselijk voorzitter van het Comité Kinderpostze gels, mevrouw D. van Rap- pard-Buitenhuis bracht dit Kerstcadeau mee tijdens de openingsplechtigheid op 23 december. Ter aanvulling- van de wandversiering had mevrouw Van Rappard nog twee posters meegebracht. Voorzitter P.J. van de Hul van de Stichting SoCuWe. waar ook de Schure onder ressorteert, toonde zich bijzonder verheugd over deze fantastische bijdrage.. ..Het sociaal en cultureel werk in Holten staat geweldig onder druk. we zullen er» keihard aan moeten werken om overeind te houden wat we heb-, ben jj.. gpj-gk Zjjn waardering uit aan de vele vrijwilligers die in de af gelopen maanden zelf de handen uit de mouwen hadden gestoken om de kosten zo laag mogelijk te houden. Tevens kon hij meedelen, dat nog vopr het eind van het jaar de lopende rekeningen betaald konden worden. ..Wij zijn als gesub sidieerde instelling afhankelijk van geldstromen. Dat duurt soms wel eens wat langer dan we wensen. Ik hoop dat men daar begrip voor heeft". Gestalte Wethouder W. Dalhuisen compli menteerde bestuur en vrijwilligers namens het gemeentebestuur en wenste hen voor de toekomst veel plezier in het hernieuwde onderko men. „Als gemeente hebben wij slechts een klein steentje bij kun nen dragen. Ik hoop dat het rijk in In totaal vijftien teams streden vrij dag in spothal 't Mossink om de titel van het eerste Drabbelkoeken- volleybaltoernooi voor recreatie teams van Mintonette. Het toer nooi kreeg deze naam omdat de kantinebeheerders, Ada en Kest Keulen ieder team een blik van deze Friese specialitiet aanboden tijdens het toernooi. Het is de be doeling dat dit een jaarlijks toer nooi wordt. Gezien de enthousiaste reacties van de deelnemers zeker een haalbare kaart. Nadat de voorronden gespeeld wa ren, werd iedere ploeg opnieuw in gedeeld, zodat een ieder tot het einde kon blijven spelen. Het toer nooi werd gewonnen door het team de Bijtejs, voor het team Slotman en Horna 2. De gemeente-raad weegt en wikt, maar... Vriendelijk gezegd, de laatstge houden Raadsvergadering toonde een weinig verheffend beeld. Aankleding Smidsbelt, Gemeen te-Belang en VVD net zo hard in de oppositie, als de rivierkeien welke gebruikt gaan worden. Onvoldoende vóór-informatie in het Kommissie-overleg; we hebben een andere uitkomst kostenopstel- ling; voor tijdsdruk worden we met de rug tegen de muur gezet. Zelfs de tot één aanwezig, uitge dunde PvdA-fraktie, geeft het voor stel niet de schoonheidsprijs, erger nog, komt ook tot een ander totaal bedrag. maar stemt wel voor, is dat nu een steekje laten vallen of zat er een steekje los. Het CDA kan z'n wethouder niet afvallen, doet daarom maar een on heuse aanval richting Rustebiel en Spijker. De betrokken Gemeente-ambte naar voelt het naderend onheil, spoedt zich naar het geheime oppo sitie-beraad, de observerende bur ger bekruipt een argwanend ge voel, was de voorlichting dan toch niet volledig? Maar herinnert zich de toelich ting in het H.N. op de Gemeente begroting, waar het Kollege laat neer zetten: onder punt 7, Geld al léén bepalt niet de kwaliteit van onze gemeentelijke samenleving, met een goede samenwerking tus sen de gemeente en inwoners kan veel tot stand komen. De beide oppositiepartijen gaan mopperend overstag vanwege de tijdsdruk, het spoedeisend karak ter, straks burgers op laarzen naar de opening. Maar, toch zeker heer Spijker niet gehele onbekend met het begrip „vorstverlet" kon toch weten, dat de wintermaanden zich minder goed lenen voor grond werkzaamheden. Waarom dan niet vastgehouden aan de oppositie- wens eerst de cijfers nog eens op een rijtje. Al met al, geen verheffend beeld dat de burger krijgt voorgeschoteld het is beslist niet bevorderlijk voor de publieke belangstelling en juist de PvdA wil de burger betrekken bij het gemeentelijk gebeuren. gen. dienen voor iedereen betaal baar en toegankelijk te zijn. De be woners van de wijk „de Kol", qua inwonertal niet onbelangrijk, drei gen een soort stiefmoederlijke be handeling te ondergaan, zeker zo lang de Dorpsstraat-Oranjestraat een moeilijk te nemen verkeershin- demis blijft voor'de héél jonge en oudere bewoners, de Raad is toch op de hoogte met de voor kleine de komende tijd geen grotere druk kinderen, moeilijke oversteek, gaat leggen op het sociaal en cultu- Rijssenseweg-Zwembad. D. J. Schakelaar Onze vroegere plaatsgenote Desi- ree Dieben is aan de Rijksuniversi teit te Utrecht geslaagd voor het doctoraal examen Diergeneeskun de. reel werk. zodat er niets mee kan" Kijkend naar de talrijke lege fles sen die als wandversering dienst doen in de Schure, concludeerde de wethouder; „ik merk dat het alco hol ontmoedigingsbeleid van de ge meente hier nog geen gestalte heeft gekregen". Gedoe Voorzitter Gerrit Meijer van de Schure verklaarde dat afgezien was Het open huis van j.s. de Schure werd afgesloten met een optreden van de hand Satisfaction. In de inzet het aansteken van de zeven tien kaarsen ter gelegenheid van de opening van het vernieuwde Paalhuus. In totaal heeft de renovatie van het Paalhuus 130.000 gulden gekost. De werkzaamheden werden uitge voerd door de firma Wessels uit Rijssen naar het ontwerp van ar chitect Beeftink uit Holten en werd gefinancierd in het kader van het project Jongeren bouwen voor Jon geren. Open huis Zaterdag 27 december werd door talrijke Holtenaren een bezoek ge bracht aan de Beusebergerweg tij dens het Open Huis. Het publiek van een echte officiële opening, kon niet alleen de nieuwe soos be- „Dit is als erg genoeg. Jongeren wonderen, maar ook kijken naar houden niet zo van al dat officiële een expositie van foto's en kranten- gedoe. Door het aansteken van ze- knipsels over zestien jaar de Schu- ventien kaarsen door de zeventien re. Ook het boekwerkje over zestien vrijwilligers van de Schure. zestien jaar jongerensoos in Holten, dat voor het aantal jaren van de Schure geschreven is door Jan Huisman, en de zeventiende als symbool voor vond veel aftrek, 's Avonds zorgde een nieuw begin werd van de bij- de groep Supersonic uit Hengelo eenkomst besloten De talrijke voor een geslaagde afsluiting van aanwezigen, waaronder ook enkele de feestelijkheden, raadsleden, maakten daarna van de gelegenheid gebruik om het her nieuwde pand te bekijken. Het voormalige Wedda pand heeft een nieuwe bestemming gekregen. Mevrouw Nettie van Waart uit Am stelveen heeft sinds vorige week zaterdag kledingboetiek Hester ge opend in het pand. "Wil de partij van de Arbeid in de toekomst kan hebben om mee te re geren, dan moeten we minder star vasthouden aan onze uitganspun- ten, soepeler worden, wat niet wil zeggen dat wij onze principes moe ten afzweren. De huidige koers heeft ons geen invloed opgeleverd op het regeringsbeleid. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen heeft de PvdA fors gewonnen en ook bij de Tweede Kamerverkiezingen steeg ons kiezersaantal. Wat heeft dat. tot nu toe opgeleverd? nul kom ma nul. De gemeenteraden waar de invloed van de PvdA fors is toege nomen, waarbij in veel gemeenten een socialist in het college zit, kan de bezuinigigen uitvoeren die door het kabinet Lubbers worden opge legd en dat is frustrerend", aldus Tweede kamerlid Flip Buurmeijer maandagavond in een ontboeze- ming tijdens de nieuwjaarsbij een- Blijft0 de wens, "dat als t.z.t. de komst van de PvdA, afdeling Hol- kwestie „dorpshuis" aan de orde ten. De boetiek van Nettie van Waart is gespecialiseerd in vlotte, betaalba re, damesmode in de maten 36 tot en met 48. Geen rekken vol van hetzelfde, maar enkele stuks, me vrouw Van Waart heeft in haar Am- komt, dat dan de Raadsleden blijk geven te weten welke pro's en kon tra's er zijn. Openbare voorzienin gen, maar ook clubs en verenigin- als niet star wordt vastgehouden aan de ingenomen standpunten. „Wat hebben wij al die drie miljoen kiezers nu kunnen bieden, die wij beloofden als de PvdA in de rege ring komt, komen er geen kruisra ketten? Niets!. Op Woensdrecht wordt nog steeds gebouwd. Veel meer zie ik in onderhandelen ach teraf. Pas wanneer men in de rege ring zit, kan men invloed uitoefe nen. Het keihard oppositie voeren scoort niet bij de mensen, dat is nu wel gebleken. Ook pleitte Buurmeijer voor een wat vrolijker aanzien van de partij. „Bij ons is alles zo star en ernstig. We mogen best eens kijken naar andere partijen, waar het allemaal wat vrolijker en losser toegaat. Ook moeten we ons niet teveel op een eiland plaatsen, maar open staan Buurmeijer erkende dat hij zelf, af- Voor mensen wiens wieg niet direct komstig uit Nieuw Links jarenlang in een rood nest stond", mee had gewerkt aan het verstar- Tijdens de disucssie van de plaat- ringsproces' binnen de partij. Zon- selijke socialisten met Buurmeijer der de uitganspunten en waarden bleek, dat het nieuwe denken van buiten boord te willen goooien, zag de pvdA-top nog niet direct>aan- hij voor de toekomst meer kansen si00t bij de plaatselijke opvattin- op regeringsverantwoordelijkheid gen Bevreesd voor een verschui- gtelveense wonTngooknogeen boe- 4. „4. 34. 4- w i v-ng riChting liberalen en het ver- jjaar moeder heeft jarenlang waarlozen van de socialistische uit- jn jj0i^en een textielzaak gehad in ganspunten van de partij, was men ^et Waarin nu handwerkhuis sceptiesoverBuurmeijer'suitlatin- Ans gevestigd is. gen. Nog steeds niet van harte hebben Gemeentebelang en VVD zich ac- coord verklaard met de herinrich ting van de Smidsbelt. „Het had best met wat minder luxe gekund", was de mening van het raadslid J. Robers tijdens behandeling van de herinrichting tijdens de commissie Gemeentewerken. Op verzoek van beide oppositiepartijen was het punt op de agenda geplaatst toen tijdens de begrotingsbehandeling bleek, dat er nogal wat 'rammelde' in de cijfers. Ook tijdens de commissievergade ring werd geschoven met een aan tal bestekplannen, die de discussie voor de toehoorder er niet duidelij ker op maakte. Uit concurrentieo- verwegingen werd het cijfermateri aal vertrouwelijk aan de commisie- leden verstrekt. De socialist Jan van der Harst vroeg zich af waarom er nu nog over gesproken werd. Het voorstel was tijdens de begrotingsbehandeling aangenomen en aangezien de beide oppositiepartijen niet met nieuwe voorstellen ter tafel kwamen vond hij een verdere discussie verloren tijd. VVD en Gemeentebelang von den dat er wel degelijk over gepraat diende te worden daar er nog steeds onduidelijkheden waren. Robers waarschuwde ervoor dat een verdere overschrijding van het budget van zijn fraktie niet getole reerd zou worden. Wij hebben eer der al een overschrijving van 10 procent gehad zodat het gemeente huis nu 5,5 miljoen heeft gekost. Als we niet oppassen komen we straks op zes miljoen. E. van Schooten (Gemeentebelang) bleef op het standpunt staan dat het bordes, dat wegens het kunstwerk (de drie varkens) extra verstevigd dient worden, bij de stichtingskosten van het gemeentehuis thuis hoort „,Je bouwt toch ook geen huis zon der stoep". Wethouder Westerik vond dat geen juiste en correcte voorstelling van zaken. „Er is beslist niet gesmeten met geld. Er is zeer kritisch naar de kosten gekeken, maar de herinrich ting dient aan te sluiten bij de be staande bestrating en dat kost geld". Wat betreft het bordes deel de de wethouder mee dat in eerdere instantie unaniem door de raad was beslist dat het bordes uit de pot herinrichting zou worden gefinancierd. JANUARI 9 januari: Nachttoernooi 13 januari: Bejaarden sociëteit. 16 januari: Motor-filmavond; Nacht van Blauw Wit. 20 januari: Voorlichtingsavond SGH voor ouders van leerlingen uit groep 8 van de basisschool. 24 januari: Gala-avond Fienpreu- vers 26 januari: Raadsvergadering. FEBRUARI: 2 februari: Uitreiking Sportprijs- (zen) van het jaar 3 februari: Bejaarden sociëteit. 7 februari: Prinsenbal Fienpreu- vers 13 februari: Open huis Scholenge meenschap Holten. 14 februari: Prinsenbal Fienpreu- vers 21 februari: Carnaval minder vali den; C-D toernooi Badminton club 22 februari: C-D toernooi Badmin tonclub 23 januari: Raadsvergadering 24 februari: Bejaarden Sociëteit. MAART: 7 maart: MAC-Voorjaarsrit; Post zegelruilbeurs HPC 8 maart: Omloop van Holten 23 maart: Raadsvergadering 28 maart: recreantentoernooi bad minton APRIL: 21 april: Raadsvergadering 28 april: Opening nieuw gemeente huis MEI: 2 mei: Holterbergtoer 6 mei: Bevrijdingsloop 17 mei: Zijspancross op de Zuur- berg 25 mei: Raadsvergadering. 30 mei: Stratenvoetbaltoernooi; Int. toernooi Holtertrappers. 31 mei: Allard van Bruggentoer- nooi; Int. toernooi Holtertrap pers. V. JUNI: 22 juni: Raadsvergadering. 26 juni: School- en Volksfeest Dijk- erhoek 27 juni: School en Volksfeest Dijk- erhoek JULI: 6 t/m 10 juli: Avondfietsvierdaagse 20 juli: Raadsvergadering 28 t/m 31 juli: Dorpsfeest AUGUSTUS: 22 augustus: Triathlon 23 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit. SEPTEMBER: 26 september: Holterbergtoer 28 september: Raadsvergadering OKTOBER: 26 oktober: Raadsvergadering NOVEMBER: 23 november: Raadsvergadering. DECEMBER: 21 december: Raadsvergadering. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer H H. Bronsvoort voor de bouw van een werktuigenberging bij het perceel Oude Deventerweg 57; - aan de heer H. Paalman voor de bouw van een varkensschuur bij het perceel Jeurlinksweg 3; - aan de heer J. Th. Wansink voor het vergroten van de woning Mr. G. Vixseboxsestraat 1 - aan de heer J. A. van Doorn toestemming verleend tot het maken van een rookkanaal in de woning Mossinkserf 24; 2. aan diverse personen een kapvergunning verleend; 3. een vergunning ingevolge de Drank- en Horecawet verleend aan: - Wegrestaurant Holten B.V. voor het perceel Langstraat 22; - mevr. M. T. v.d. Werf voor het perceel Waagweg 1; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. SPORTCOMMISSIE De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommisie wordt gehouden op maandag 12 januari a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staat een voorstel inzake verhuur van een sportveld aan „Kynologenclub Deventer en omstreken" t.b.v. een cursus. UITGIFTE BOUWTERREIN PLAN „DE BEUSEBERG" De mogelijkheid doet zich voor om in het plan „de Beuseberg" een aantal kavels aan particulieren aan te bieden waarop dubbele woningen in de gesubsidieerde sector kunnen worden gebouwd (premie A en premie B). Het betreffen hier de volgende kavels: 93 t/m 98 t.b.v. de bouw van dubbele woningen in de premie A sector 63 t/m 66, 103 en 104 t.b.v. de bouw van dubbele woningen in de premie B sector. Eventuele gegadigden kunnen zich voor nadere informatie, alsmede voor het verkrijgen van een aanvraagformulier, wenden tot de gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken. Verzoeken tot aankoop van een kavel moeten zijn ingediend voor vrijdag 30 januari 1987. Holten, 8 januari 1987. HINDERWET Ter inzage legging beschikking. Burgemeester en wethouders van Holten hebben onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 23 december 1986 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: de Maatschap H. en G. Tuitert, Schreursweg 6a te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, mest- en fokvarkens-bedrijf met opslag van mest en dieselolie) omvattende vergunning. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 12 januari 1987) op de gemeentesecretarie. Afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00' uur, alsmede.in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; c. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van terinzagelegging, derhalve vór 12 februari 1987 bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van "een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. GEMEENTELIJK ENERGIEBEDRIJF HOLTEN De raad dezer gemeente heeft in zijn vergadering van 15 december 1986 de volgende kleinverbruikerstarieven, ingaande 1 januari 1987, vastgesteld: ELEKTRICITEIT: A. TARIEFCOMPONENTEN Vastrecht voor vermogensvergoeding: Waarde hoofdveiligheid t/m 3 x 25 A of 1 x 35 A Waarde hoofdveiligheid 3 x 35 A Waarde hoofdveiligheid 3 x 50 A Waarde hoofdveiligheid 3 x 63 A Extra vastrecht voor dubbeltariefmeter (nachtverbruik) Kwh-prijzen: Dag-kwh-prijs Nacht-kwh-prijs Brandstofvergoeding per kwh per 1 jan. '87 huidige tarief f 66.- p.j. f 6a-p.j. f 480.-p.j. f 432.- p.j. f 990.-p.j. f 900.- p.j. f 1920.- p.j. f 1740.- p.j. f 33.- p.j. f 30.- p.j. 11,7 cent 9,9 cent 4,0 cent 4,0 cent 5,5 cent 7,6 cent (zie punt b.) In de nacht van vrijdag 16 op za terdag 17 januari organiseert de ZVV Blauw Wit voor de negende keer haar befaamde zaalvoetbal- tournooi De nacht van Blauw Wit. De jaarlijkse happening in sport hal 't Mossink begint 's avonds om elf uur (hal open om 22.30 uur) en zal rond de klok van 3.30 uur wor den besloten met de prijsuitrei king. De deelnemende teams wor den gevormd uit de selecties van de clubs die in de vierde klas KNVB of de le klas van de afd. Twenthe, G.V.B. en Zwolle spelen. De deelne mende verenigingen zijn: SV Hol ten, ZW Blauw Wit, SC Almen, SC Eefde, GFC (Goor), SC Nieuw Hee- ten, MVV 29 (Maria Parochie), en SOS Hellendoom. B. BRANDSTOFFENVERGOEDING Als vergoeding vóór het brandstoffenverbruik worden per kwh de kosten van 9,9, MJ berekend. Dit betekent dat op basis van de brandstoffenprijs van eind 1986, hiervoor circa 5,5 cent in rekening moet worden gebracht. Wijziging van de brandstoffenprijs in de loop van 1987 wordt direct in deze vergoeding verwerkt, met als gevolg dat die vergoeding van 5,5 cent in 1987 kan variëren. C. OMZETBELASTING EN ANDERE HEFFINGEN Alle vergoedingen moeten worden verhoogd met de door het G.E.B. verschuldigde omzetbelasting en de heffingen, welke het G.E.B. ingevolge een besluit van de overheid verplicht of bevoegd is aan de verbruiker in rekening te brengen. GAS Prijs per m3 voor het verbruik tot 170.000 m3 per jaar Vastrecht per aansluiting per jaar Vastrecht per woning per jaar bij blok-'wijkverwarming mqi een minimum per blok wijk van per 1 jan. '87 excl. milieuhef fing en BTW huidige tarief excl. milieuhef fing en BTW 38,4 cent f 57.- f 15.- f210.- 50,1 cent f 57.- f 15.- f210.- Het kleinverbruikerstarief is nu voor de tweede keer verlaagd. Gas besparen lijkt daardoor minder interessant te worden. Toch levert elke kubieke meter gas minder altijd nog een halve gulden op. Breng eens een bezoek aan onze voorlichtingsafdeling. Industriestraat 1 te Holten. Wij geven u graag advies over de vele besparingsmogelijkheden. Met ingang van 1 januari 1987 neemt de N.V. Energiebedrijf IJsselmij (voorheen N.V. Electriciteits-Maatschappij IJsselcentrale) te Zwolle de levering van energie over van ons gemeentelijk energiebedrijf. Deze N.V. hanteert voor de berekening van de geleverde energie de hiervoor vermeide tarieven. Iedere verbruiker ontvangt binnenkort over één en ander nader bericht. Het gemeentebestuur van Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5