Koninklijk zilver voor Jan Stegeman Uit het politierapport Er is nog plaats in de Tuinstraat Ds. M. Berg kwart eeuw in het ambt Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD 'Dokter Grashuis' gaat met VUT Cross-loop Filmmiddag in Irene Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand /ber Uu bericht van de stuurgroep ouderenwerk holten Meiden telefoon slaat aan DONDERDAG 8 JANUARI 1987 Burgemeester Van Rappard spelt de scheidende voorlichter JStegeman de eremedaille en zilver op. Na een werkzaam leven van 43 jaar bij de Landbouwcoöperatie West Twente, heeft de heer Jan Stege man (Vianenweg) vrijdag tijdens een zeer druk bezochte receptie in Het Bonte Paard afscheid geno men van van leden en afnemers. Stegeman maakt gebruik van de VUT-regeling. Als waardering voor zijn werkzaamheden werd hem de zilveren ere-medaille in de Orde van Oranje Nassau toegekend. Burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard spelde hem het ere metaal op. Stegeman begon zijn loopbaan bij de Landbouw-en Handelsvereni ging Holten, die na de oorlog onder de naam Aan- en Verkoopvereni ging verder ging. In 1968 ging de coöperatie een fusie aan met de Wierijco (Wierden, Rijssen) onder de naam Trio. In 1975 kwam de fusie tot stand van Trio met de coöperatie Markelo-Goor onder de huidige naam West Twente met als hoofdzetel Markelo. „Een ijverige en zeer nauwgezet werker", zo werd in alle toespraken de heer Stegeman karakteriseerd. „Dat leverde u in de volksmond de bijnaam Doker Grashuis op", wist burgemeester Van Rappard onder grote hilariteit te vertellen. „Die bijnaam draagt u echter met recht en ere", vervolgde de burgemees ter. De echte dokter Grashuis pu bliceerde in vakbladen over alles wat met het houden en fokken van kippen te maken had. En dat is ook het vakgebied waarop Jan Stege man zich als. voorlichting meer-dan 35 jaar mee bezig heeft gehouden. Als je zo iemand in je bedrijf hebt, In het kader van de bericht geving omtrent voorzieningen en activiteiten, welke voor de ouder wordende mens worden ontplooid in deze gemeente, zo als deze door het Holtens Nieuwsblad wordt gegeven, be hoort ook een informatie over de bejaardensociëteit. De oprichting van deze be jaardensociëteit was het resul taat van een initiatief, dat in 1963 werd genomen door de vertegenwoordigster van de U.V.V. Holten en de zeven ter plaatse werkende Vrouwenver enigingen. De achterliggende gedachte daarbij was, dat juist, wanneer de pensioengerechtig de leeftijd wordt bereikt, con tacten die men in zijn werkza me leven bezat, natuurlijker wijs gaan verminderen en dat daardoor vereenzaming om de hoek kan gaan liggen. In deze situatie zou, zo overwoog men, het scheppen van een ontmoe tingspunt, waar men elkaar op gezette tijden zou kunnen zien en spreken, welkom zijn en ver frissend kunnen zijn voor hen, die een nieuwe fase van hun le ven waren ingetreden. De prak tijk van de sedertdien verlopen 24 jaren heeft uitgewezen, dat zulks inderdaad het geval is. Op 23 april 1963 is als uit vloeisel van deze gedachte de bejaardensociëteit Holten ge start, waarbij de gezelligheid en het genoegen elkaar weer eens weer te zien en te praten over gemeenschappelijke jon ge jaren voorop stond. Ook ou dere mensen, die pas op latere leeftijd in de Holtense gemeen schap hun plaats vonden, ver heugden zich in de ontmoeting van leeftijdsgenoten. Aldus heeft de Bejaarden-sociëteit een niet onbelangrijke functie in onze dorpsgemeenschap in genomen. Vanzelfsprekend zou deze sociëteit niet haar binden de taak hebben kunnen vervul len, als het gebleven zou zijn bij het schenken van een kopje kof fie en een vriendelijk praatje over en weer. De commissie, be staande uit afgevaardigden van de Holtense vrouwenvere nigingen heeft het zich in de loop der jaren tot taak gesteld, om aan de sociëteitsbijeenkom sten enige inhoud te geven. Om de drie weken wordt er een sociëteitsmiddag gehouden van 14.30 uur tot 17.00, zoals door de vriendelijke bemidde ling van de redactie van deze krant in het Holtens Nieuws blad wordt bekend gemaakt. Het programma van deze bij eenkomsten is gevarieerd, de ene keer een voordracht of een filmvoorstelling, de andere keer een spelletje of een diaver toning met een verhaal, doch alles in een ontspannen sfeer, waarbij de gezelligheid en het plezier elkaar weer terug te zien het kenmerk is. Daarnaast wordt jaarlijks een dagreisje per bus gemaakt en voorts na de zomervakantie een middagtrip per bus in naas te omgeving. De kosten welke aan het deel nemen aan de sociëteitsmidda gen zijn verbonden, zijn mini maal. Een ieder betaalt slechts f2,50 voor de koffie, die wordt geserveerd. De kosten voor de dag- en middagexcursie wor den, voorzover men daaraan deelneemt, hoofdelijk omgesla gen. De overige kosten, verbon den aan het houden van de so ciëteitsmiddagen - te denken valt aan kosten voor sprekers e.d. en andere bijkomende kos ten - worden door de Commis sie betaald, welke daarvoor kan beschikken over een be scheiden gemeentelijke subsi die. De Kerken ter plaatse laten zich niet onbetuigd, doordat deze de localiteiten in hun ker kelijke gebouwen ter beschik king stellen als sociëteitsruim te. De sociëteit heeft duidelijk een algemeen karakter en gaat derhalve niet uit van één van beide kerkgenootschappen ter plaatse. Samenvattend zijn de vol gende gegevens wellicht van belang: Bijeenkomsten: Om de drie we ken, zoals aangekondigd in het Holtens Nieuwsblad 's mid dags van 14.30-17.00 uur. Plaats: gebouw Irene of „de Kandelaar". Commissie: C, P. K, Enklaar- van Andel, J. Wiggers-Aan- stoot, T. Span-van den Berg, A. Hoeve-de Graaf, D. Langen- barg-Hols, J. Paalman-Krom- dijk. mag je daar best trots op zijn". De burgemeester memoreerde verder de kwaliteiten van Stegeman als diaken van de Ned. Herv. kerk en zijn hobby: het kweken van conife ren, waarin hij een expert is. De voorzitter van West Twente, G.H. Bouwmeester keek terug op alle funkties die Stegeman heeft vervuld van boekhouder tot voor- lichter-verkoper. „Al uw functies heeft u met nauwgezetheid ver vuld. Op vertrouwenwekkende ma nier heeft u de nieuwste ontwikke lingen begeleid, de coöperatie waardig". Als dank overhandigde Bouwmeester een enveloppe met inhoud. Directeur G.J.E. Barends van West Twente sprak in zijn citaatrijke speech zijn vreugde uit over de ko ninklijke onderscheiding. „Wij zijn daar met u trots op, die glorie straalt ook op ons af. Niet velen voor u hebben zo'n resultaat be reikt en er zullen er na u ook niet velen meer komen die zo'n presta tie leveren. Zo lang gezond bij één bedrijf te zijn is niet te koop. Een medewerker die zo nauwgezet en veel zorg inzet voor het bedrijf is een zegen", aldus de heer Barends. Op vrijdag 9 januari wordt de heer Stegeman uitgewoven door het personeel van West Twente tijdens een bijeenkomst die gehouden wordt in Dika van de Kruusweg in Markelo. Zaterdag 10 januari a.s. staat er voor de A en B-junioren (ook A2 en B2!) een cross-loop op het program ma. Ook de voetballende dames van Blauw Wit '66 zullen aan de cross meedoen. Het is niet de be doeling dat er alleen maar hard ge lopen wordt. Onderweg zullen ook „in alle rust" enkele vaardigheids- proeven afgelegd moeten worden. De organisatiecommissie rekent op een grote opkomst van junioren en dames. Start 09.30 bij sportpark Vletgoor. 22 december: In de nacht van 21 op 22 decem ber werd er ingebroken in een wo ning aan de Evertjesweg. Men kwam binnen door een ruitje van de voordeur te vernielen, waarna de deur kon worden geopend door dat de sleutel nog aan de binnen kant van de deur zat (daarom altijd de sleutel verwijderen bij het afslui ten van een deur). Weggenomen werd een radio met een dubbele cassette. Op de Keizersweg vond een aan rijding plaats waarbij één gewonde viel. Doordat een vrachtwagen, waarvan de remleiding was vastge vroren, dwars op de rijbaan stond, botste in de vroege ochtend een personenauto er tegen aan. De heer Meinders van het welbekende be drijf, die op dat moment probeerde de vrachtauto te repareren en on der de vrachtauto lag, kreeg een flinke tik mee. Hierdoor brak hij zijn enkel en liep diverse kneuzin gen op. Per ambulance moest hij worden overgebracht naar een zie kenhuis te Deventer. 28 december: In de nacht van 27 op 28 decem ber kreeg een automobilist een rij verbod opgelegd, omdat hij iets te veel alcohol in zijn bloed had. Te vens bleek zijn auto niet verzekerd te zijn. Doordat de verkeerssituatie bij de (nieuwe) Rietbergstraat nabij de sporthal nog niet zo is, zoals die in de toekomst zal zijn, werden diver se inwoners van deze straat inge sloten door geparkeerde auto's van bezoekers aan de sporthal. Deze overlast zal op korte termijn tot het verleden behoren als de nieuw bouw ter plaatse gereed is. Vier wielrijders vonden het niet nodig de lus van de Markeloseweg nabij de Poppe te nemen en reden over de autoweg. Totaal kwam dit te staan op maar liefst f 280.- boete. Verstandiger en voordeliger is het om een paar honderd meter extra te fietsen. Op de parkeerplaats van de zui delijke rijbaan van de Al werd van een personenauto een ruit ingesla gen, kennelijk met de bedoeling daar iets uit weg te nemen. Er werd echter niets vermist. Vermoedelijk zijn de daders gestoord. De volgen de dag werd er bij de politie te Los ser aangifte gedaan van eenzelfde feit op dezelfde parkeerplaats. Uit die auto werden enkele reis- en cre- dietbrieven weggenomen. Op 30 december hadden de dieven meer succes alweer op dezelfde parkeer plaats. Uit een auto werd geluids apparatuur ontvreemd met een to tale waarde van f3600.-. Ook hier werd een raam van een portier ver nield. 30 december: Aangifte door een ambtenaar van de gemeente werd gedaan van diefstal van een schaftkeet, welke had gestaan op de Holterberg. De volgen de dag werd deze keet onbe heerd aangetroffen onder de ge meente Hellendoorn. 31 december: Ondanks het feit dat de politie een jongeman op een bromfiets een stopteken gaf, piepte deze bestuur der er tussenuit. Doordat de politie het verzekeringsnummer had op genomen vervolgde men rustig de surveillance. Plotseling dook de be treffende bestuurder echter weer op, die kennelijk zo schrok van het feit dat hij de politie zag, hevig met zijn bromfiets begon te slingeren en ten val kwam, waarbij hij al schui vende op de Larenseweg terecht kwam. Gelukkig was daar geen ver keer, want dan had deze levensge vaarlijke manoeuvre van de knaap heel anders af kunnen lopen. De nacht van Oud op Nieuw is in de gemeente Holten bijzonder rus tig verlopen, hetgeen wel eens an ders is geweest. De politie trof die nacht een bijzonder positieve jeugd aan die vrolijk en met veel geknal het nieuwe jaar inging. Of schoon de politie via dit medium wel eens negatieve geluiden om trent het gedrag van de jeugd moet laten horen, was dit gedrag dit keer voor andere plaatsen een voorbeeld. Dat mag dan ook wel eens een keer gezegd worden. Slechts één aangifte kreeg de poli tie te verwerken, namelijk van vernieling van een autoruit op de Kol, doordat men een rotje onder de ruitenwisser had aangestoken. Verder kon de politie een echt paar aan de Oranjestraat dolgeluk kig maken door hun weggelopen hondje dat door het geknal de be nen nam, terug te bezorgen. In de loop van de nacht trof de politie het bange diertje aan op de Kol weg. 2 januari: Op de kruising Kolweg-Oranje- straat ontstond een aanrijding tus sen een vrachtuto en een personen auto: De personenauto sloeg links af de Kolweg op en werd daarbij aangereden door de vrachtauto die links inhaalde. Het bleef bij mate riële schade. In de maanden januari en februa ri gaan er weer enkele nieuwe akti- viteiten bij de Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk van start, voor zowel de kinderen als de vol wassenen. Helaas zijn er al vrij veel aktiviteiten volgeboekt. Hieronder een overzichtje van de aktiviteiten waarop nog wél plaats is. De kin- dersoos Kwiebus gaat 14 januari weer van start van 14.00 uur tot 15.30 uur aan de Tuinstraat 2. De aktiviteit is voor kinderen van 6 t'm 12 jaar, de kosten bedragen f 2.- per keer. (opgave 62755). Donderdag 15 januari gaan we weer van start met: je eigen knuffel dier maken. In 9 lessen kunnen de „beginners 2 knuffeldieren maken naar eigen keuze! De „ge- Op woensdag 14 januari a.s. is het 25 jaar geleden dat ds. M. Berg in het Brabantse Giessen - Rijswijk in het ambt werd bevestigd als predi kant van de Geref. Kerk in die ge meente. Ds. Berg bleef ruim vier jaar in het Land van Altena en verwisselde in 1966 Giessen-Rijswijk met Delf zijl waar hij op 30 januari zijn intre de deed. Blijkbaar had ds. Berg aan het land beneden de grote rivieren toch goede herinneringen want in de na-zomer van 1972 nam hij het beroep aan van de Geref. Kerk te Zwijndrecht waar hij op 14 januari 1973 werd bevestigd. Vanaf 14 no vember 1982 is ds. Berg verbonden aan de Geref. Kerk van Holten, als opvolger van ds. G. W. H. Pedde- mors die in november 1981 afscheid nam wegens vertrek naar Beekber gen. Zo mag dan ds. Berg op 14 januari aanstaande zijn zilveren ambtsju bileum vieren, 's Middags zal hem een receptie worden aangeboden in de Ontmoetingszaal van het Geref. Kerkelijkcentrum „De Kandelaar" van 14.30-16.30 uur. De feestelijke avondbijeenkomst, eveneens in vorderden" kunnen één heel groot knuffelbeest maken. De club is van 15.30 tot 17.00 uur aan de Tuin straat 2. De kosten zijn f30.- inclu sief alle materialen, (opgeven 62755). Doordat de Stichting haar aktiviteiten-pakket steeds meer aan het uitbreiden is en het steeds drukker wordt, zitten we dringend verlegen om vrijblijvende mede werkers, met name op de woens dagmiddag. Bel of kom gerust eens langs voor meer informatie. Op dinsdagavond 13 januari a.s. gaat de cursus Yoga in het Kolnus weer van start. Er zijn 3 groepen op deze avond: van 18.45 tot 19.45 uur beginners; 20.00 tot 21.00 uur begin ners/gevorderden; 21.15 tot 22.15 uur gevorderden. De cursus duurt 12 lessen, de kos ten bedragen f 95.-. U kunt geheel vrijblijvend een kennismakingsles volgen. Voor opgave tel. 6 27 55. De cursus Bloemschikken zal 'waarschijnlijk weer met 4 groepen van start gaan (2 voor gevorderden en 2 voor beginners). De groepen gaan van start in de week van 17 februari. De kosten bedragen f 55.- voor 8 lessen. De lessen worden lx in de 14 dagen gegeven en staan o.l.v. J. van Ulsen. Voor opgave en informatie tel. 6 27 55. Ds. M. Berg. „De Kandelaar" is voor alle leden van de kerk en tevens zijn uitgeno digd de familieleden van ds. Berg en afgevaardigden van zijn vorige gemeenten. Ieder die dominee en mevrouw Berg met dit ambtsjubi leum wil feliciteren is van harte welkom op de receptie van 14.30- 16.30 uur in De Kandelaar. Zaterdagmiddag 10 januari wordt voor de kinderen van Holten en omstreken een kinderfilmfesti val met knotsgekke tekenfilms in kleur georganiseerd in gebouw „Irene". O.a. zullen worden ver toond Woody, Donald, Tom en Jer ry, Popeye, Casper, Laurel en Har dy enz. Dit filmfeest voor jong en oud begint om 14.00 uur. De entree bedraagt f 3.00. Het festival wordt georganiseerd door Filmdienst Profil Zelhem. //OK Zondag: 10.00 uur ds. H. Stam. Nijverdal. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Diaconie Oppasdienst: Diny Aalpol en AnnetBoode. Diessenplas: woensdag 14 jan 19.30 uur: Past. Rademaker GEREF. KERK: 09.30 en 15.00 uur (Viering Heilig Avondmaal en Nabetrachting): ds. M. Berg In beide diensten is de le collecte voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Gea Zwiers. Hen- riëtte en Marian MHierink Gerdien Stam en Ineke Baard. R.K. KERK: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw Irene DIJKERIIOEK: 10.00 uur: ds. R. Visser (Viering Heilig Avondmaal). Uitgangs collecte voor Diaconie. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Uit- gangscoll. voor Ned. Bijbelge nootschap. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.H.a. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t'm vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36. 24-uurs bereikbaarheid: tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. TANDARTS: F.B. Zeilstra, Brederodestraat 6, Rijssen, tel. 05480- 6 15 15. DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraatö. Tel. 05483-6 15 15. Kleine huisdierenpraktijk - S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIE VOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 .-6 18 14: buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. DONDERDAG 8 JANUARI: 19.45 uur Hervormde Vrouwen groep in Irene: Nieuwjaarsre ceptie VRIJDAG 9 JANUARI: Nachtvoetbaltoemooi in sport hal. ZATERDAG 10 JANUARI: 14.00 uur: Jeugdfilms in Irene. MAANDAG 12 JANUARI: 20.00 uur Vosman: Ruilavond Postzegelclub. DINSDAG 13 JANUARI: 14.30 uur: Nieuwjaarsbijeen komst Bejaardensociëteit in Irene. WOENSDAG 14 JANUARI: 14.30-16.30 uur: Jubileumrecep tie ds. Berg in de Kandelaar; 20.00 uur café Maats: Voorlich tingsavond carnavalsvereni ging Fienpreuvers.. DONDERDAG 15 JANUARI: 14.30 uur Verjaardagskamer Diessenplas: vergadering PCOB, afd. Holten. VRIJDAG 16 JANUARI: Nacht van Blauw Wit, vanaf 23.00 uur; 20.00 uur, Motorfilma- 'vond MAC Holterberg in zaal Vosman. DINSDAG 20 JANUARI: 19.30 uur: Voorlichtingsavond Scholengemeenschap Holten voor ouders van leerlingen van groep 8 van de basisscholen. DONDERDAG 22 JANUARI: 10.00-20.00 uur café Brands: uit gifte vergunningen 1987. HSV de Rietvoorn Holten-Markelo VRIJDAG 23 JANUARI: Kla- veijasavond s.v. Holten. VRIJDAG 30 JANUARI: 20.00 uur: Bingo-avond Blauw Wit in clubhuis Vletgoor. Gevonden: zwarte portemon- naie met inhoud; een bankbil jet; slagroomspuit; grijs/blauwe ski-handschoen; Lipssleutel; zilveren ketting; zilverkleurige schakelarmband. Verloren: portemonneetje in houdende geld, pasje en auto sleutel; drie sleutels aan ring w.o. één fietssleutel; trouwring 12-ll-'77 en ll-4-'79; kunstlede ren sigarettendoos; rood/bruine knipportemonnaie met inhoud; sleutelbos met ongever 8 sleu tels; kleine suède portemonnaie kleur bruin met inhoud; gouden zegelring met zwarte steen; zwarte wollen wanten en muts; wieldop Mitsubishi; sleutelbos met huis- en fietssleutel; licht bruine Mechelse herder, teef. HOLTEN - Geboren: Ruud z.v. A. Meijerman en H. A. Lubber- sen; Mariëlle Matthia d.v. R. Schipper en H. Beldman. Overleden: G. J. Rensen 74 jr.; J. H. Müller-Jansen 74 jr.; G. Bosschers-Paalman 75 jr. De Meidentelefoon in Deventer blijkt goed aan te slaan. In de twee maanden dat het projekt nu al weer draait hebben veel meiden en meis jes gebeld: de meesten zijn in de vilijd .<in uu uiu tut zeventien jaar. Er is over verschillende onderwer pen gebeld, maar de meeste vragen worden toch gesteld over voorbe hoedsmiddelen. en in het bijzodner over de pil. Ook verliefd zijn en een vriendje hebben zijn dingen die veel leven onder de belsters. De Meidentelefoon is elke woens dagmiddag van 15.00 tot 18.00 uur en elke donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur bereikbaar onder tele foonnummer 05700-1 32 77.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 3