Gemeente is er voor burger, niet andersom Voorbereiding carnaval in Holten in volle gang Holtens Nieuwsblad Bureau Terp wil een attractie op de berg HMV huldigt haar trouwe muzikanten Onderen in het verkeer Hollens verzetsman bij VARA Gala-avond 24 januari met vijf gastverenigmgen GEB is nu IJsselmij u ontvangt een fraaie BON Bejaarden sociëteit 33C3 4 Holtens Nieuwsblad Dnderdag 8 januari 1987 - 40e jaargang - nr 1 I Abonnementsprijs f36,30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 Overzicht t oliebollen en appelfappen 2jn weer op en de kerstversie- ng voor een jaar weer in de óos opgeborgen. „Gelukkig >?er een normale week", is de ractie van velen. Nog even vllen wij u plagen met het ode jaar in ons jaaroverzicht, taarbij we geenzins willen petenderen volledig te zijn. lokter Grashuis vorlichter-verkoper Jan Ste- gman draagt zijn bijnaam dkter Grashuis met ere. Als gen ander weet hij alles van de kppenhouderij. Vorige week gig hij in de VUT. Tijdens een zer druk bezochte receptie otving hij een Koninklijke on- drscheiding. fieuwjaar D nieuwjaarsrecepties van de tiloze verenigingen die Holten rik is, waren afgelopen en deze wek ontelbaar. Een aantal sfong er uit, al was het alleen aom het grote aantal leden dat te receptie toog. Zowel de kan- I tne van 't Vletgoor als Meer- mnskamp waren tot de laatste pkats bezet. Beide voorzitters sjraken over clubtrouw en in- zx, van de leden. Tijdns de vergadering van de ProtChri. Ouderen Bond, PCOB, afdeing Holten, die gehouden zal woren op donderdag 15 januari in de \srjaardagkamer van het be- jaartencentrum Diessenplas, zal de her J. Bos van Veilig Verkeer Nedeland een inleiding houden ovenet onderwerp Ouderen in het verkier. Het 'erkeer wordt steeds drukker, ook n Holten, terwijl het aantal oude-en dat dagelijks te voet, per fiets, brommer of auto aan het ver keer deelneemt, steeds grote wordi. Alle ouderen, dus ook niet leden, zijn op deze middag van har te welkom. Het VARA-radioprogramma De Stand van Zaken, zal op zaterdag 18 januari geheel gewijd zijn aan verzetsman Jan Koster. Koster, die tot nu toe, ondanks veel aandrag steeds geweigerd heeft, over zijn oorlogservaring te vertellen, zal met programmamaker Bert Mole naar terug kijken op die tijd in Holten en de regio en een balans opmaken. Naast een recontructie over zijn belevenissen in WO 2 wil Jan Koster zijn verhaal vertellen over 'goede' en 'foute' landgenoten en over de uiteindelijke maat schappelijke resultaten die beide groeperingen na de oorlog hebben bereikt. Afgelopen maandag en dinsdag zijn in Holten de opnamen gemaakt. Het programma wordt uitgezon den op radio 1 tussen 10.00 en 11.00 uur. Met de verzekering dat het nu echt de laatste nieuwjaarsreceptie in de aula van de Scholengemeen schap was, heeft burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard maandag het gemeentelijk jaar ge opend. Als dank voor de goede zor gen had hij voor de congierges van SGH een fles drank meegebracht. Zoals gebruikelijk had de nieuw jaarsreceptie een besloten karak ter en richtte de burgervader zich in zijn speech tot het gemeenteper- soneel en de leden van de gemeen teraad. „Voor sommigen van het perso neel was 1986 een opmerkelijk jaar. De overdracht van het GEB is in middels formeel een feit. Dat ging niet altijd even gemakkelijk. Ik kan stellen dat u niet stond te popelen om over naar IJsselmij te gaan. Er heerste veel onzekerheid. Toch denk ik dat we het beste er uit hebben weten te halen. Holten was koploper en het personeel volgde kritisch. Bij raad en college hebben de personele belangen echter steeds voorop gestaan en ik meen te mogen zeggen dat dat gelukt is". De burgemeester sprak zijn dank en waardering uit voor het vertrou wen dat het GEB personeel in het gemeetebestuur had gesteld en no digde hen uit in het vervolg als gast de nieuwjaarsrecepties bij te ko men wonen. Van Rappard stond lang stil bij de huisvesting. „Het nieuwe gemeen tehuis betekent het verlatep van oude gewoontes. Ingelopen paad jes verdwijnen letterlijk en figuur lijk. Nieuwe gebruiken zullen on- staan, maar dan gebaseerd op een nieuwe start. Het is niet zo dat de een bij de ander intrekt maar we trekken samen een nieuw jasje aan. Het nieuwe gemeentehuis wordt een gebouw met een lage drempel, niet alleen naar de burger maar ook naar elkaar". Voor het personeel kondigde de burgemeester een nieuwe fuctiewaardering aan. Ambtenaren en gemeenteraadsle den hield Van Rappard voor dat voorkomen moet worden dat ge meentelijke plannen een overrom pelend effect hebben, een stoom en kokend water verwijt. Dat kan voorkomen worden door de burge rij in vroeg stadium te inforeren en bij de keuze te betrekken. Verder wees de burgemeester er op dat de gemeente steeds bewust moet zijn van de wijze van presentatie".Im mers wij zijn er voor de Holtense ge meenschap en niet voor onzelf. Dat vereist duidelijkheid naar die ge meenschap en ook duidelijkheid van die gemeenschap. De gemeen- Oud-burgemeester Enklaar en echtgenote ontbraken niet op de nieuwjaarsreceptie van het ge meentebestuur. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff BV in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-842 842 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur InBathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur te mag van de burger niet verwach ten dat de burger duidelijk is als de gemeente zelf onduidelijk of niet tijdig met zijn informatie komt. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiifrifi^Miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiuiiuiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii) De voorbereidingen voor het carnaval in Holten zijn reeds in volle gang. Op 24 ja nuari start de carnavalsver eniging het seizoen het een gala-avond, de derde in suc cessie. Bij het Bonte Paard in Dijkerhoek verzorgen een vijftal gastverenigingen te zamen met de organiseren de vereniging het program ma. Deze vijf verenigingen zijn: de carnavalsvereniging de Boorköttels uit Enter, de Joppetrappers uit Joppe, de Meerpoet'n uit Goor, de Soaltkloet'n uit Boekelo en de Pol uit Ulft. Het belooft een bijzondere avond te worden, met voor ieder de gelegenheid tot in de kleine uurtje van de dansvloer ge bruikt te maken. In verband met het beperkt aantal toegangsbewijzen - alleen uit Boe kelo worden al 75 carnavalsvier ders verwacht - wordt aangeraden zo spoedig mogelijk kaarten te ha len bij een van de voorverkoopa dressen, de cafe's Jan Maats, Ton- nie en Betsie, café Jansen, Foto Ten Velde, Speelgoed V.d. Maat. Hier zijn tevens toegangsbewijzen verkrijgbaar voor het eerste Prin senbal bij de Poppe op 7 februari en voor het tweede Prinsenbal dat op 14 februari bij het Bonte Paard word gehouden. Schiagerparade Op 6 februari a.s. zullen de Fien- preuvers weer present zijn bij de finale-wedstrijd van Radio Oost, die gehouden wordt in Groenlo. Met het lied Hóólten, d'et is mien pleitske, verwachten de Fienpreu- vers hoge ogen te scoren en zeker nog beter uit de bus te komen dan tijdens de finalewedstrijd vorig jaar in Goor. Waren er vorig jaar al heel veel Keunedarpers in Goor aanwe zig, op 6 februari zal de zaal Groen lo één en al Keunedarpers aangele genheid moeten worden. Daarom verzoekt de carnavalsvereniging iedereen die als supporter wenst mee te gaan, zich hiervoor zo spoe dig mogelijk op te geven bij Foto Ten Velde, Speelgoed V.d Maat of een van de hofbarhouders. Van alle twaalf deelnemende car navalsverenigingen aan de finale- -wedstijd heeft Radio Oost een car navals l.p. gemaakt die binnenkort van de persen zal rollen. Ook het carnavalskraker van de Fienpreu- vers staan op deze l.p. Intekenen voor de l.p kan men bij bij Foto Ten Velde, Speelgoed van de Maat of een van de hofbarhouders. De prijs van de l.p bedraagt f. 12,50. Optocht Op zaterdag 28 februari start om 13.30 uur de jaarlijske carnavalsop tocht. De commissie hoopt weer op deelname van diverse wagens en groepen om Prins Hendrik I met zijn Raad van Élf te begeleiden op Zij zongen zo mooi maar wonnen geen prijs de Fien- preuvers vorig jaar in Goor. Dit jaar zitten ze weer in de fi nale met een 'dijk' van een carnavalskra ker zodat een ereplaats niet kan uitblijven. de rondtocht door Keunedarp. aan de optocht zijn van harte wel- Op woensdagavond 14 januari om kom. Opgave voor deelname aan 20.00 uur is er een voorlichtingsbij- de tocht kan bij: Met ingang van 1 januari j.l. is het Holtense GEB gewijzigd in IJssel mij. Voor de burger verandert er weinig. Het kantoor aan de Indus triestraat 1 blijft normaal in ge bruik, en ook het telefoonnummer is ongewijzigd 61814 met uitzonde ring voor storingsmeldingen na kantoortijd. Dan moet men bellen 0 38 - 22 45 45. In onze servicerubriek Medische diensten kunt u het ener giebedrijf IJsselmij vinden onder Energievoorziening. PTT wil af van telefooncel Burgemeester en wethouders van Holten zijn niet gelukkig met het voornemen van de PTT de tele fooncel aan de Churchillstraat op te heffen. Uit gegevens blijkt, dat er weinig gebruik gemaakt wordt van de telefooncel, waardoor het rende ment slechts gering is. Uitgaande van de landelijke normen vindt de PTT dat de vernielingen die in an dere plaatsen gepleegd worden aan telefooncellen niet opwegen tegen het rendenment. „Dat is bij ons echter niet het geval", weet wethouder Dalhuisen te vertellen. „Uit het oogpunt van serviceverelening vinden wij het belangrijk dat de telefooncel ge handhaafd blijft. Eerder werd op de Kol de telefooncel al weggehaald, zodat er dan slechts twee openbare telefooncellen overblijven: op de Smidsbelt en in het postkantoor. Dat is een beetje magertjes". eenkomst in Hofbar J. Maats. Op deze avond kunnen verenigingen, groepen e.d. de nodige informatie krijgen over de optocht, zoals start- gelden en prijzengeld. Verenigin gen die hiervoor geen schriftelijke uitnodiging hebben ontvangen en wel van plan zijn om deel te nemen WV-kantoor Holten; Redactie Holtens Nieuwsblad, F.oto Jan ten Velde; Speelgoed Van de Maat; L. Thiele, Kollingserf 33, tel 62234; H. Deijk, Sangeldijk 4, tel. 62338; A. Schuchard, Buerenpad 14, tel 62869, W. Dogterom, Raalterweg 37, tel 62707. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u uIiannaa annaaXA daarvan verzekerd. 300111166 0P§J66ff Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 Binnenkort zullen de eerste resul taten van het onderzoek dat Bu reau Terp in zomer en herfst van het afgelopen jaar heeft gehouden in Holten in opdracht van de stich ting Holten Promotion bekend worden. Afgelopen woensdag is het rapport door het bestuur van de stichting besproken. Indien de le den van het bestuur accoord gaan met de inhoud, zal het rapport op korte termijn aan de het bestuur van de Holtense Handelsvereni ging, VW en de gemeenteraad wor den toegezonden. In de 'wandel gangen' is bekend dat het bestuur van Holten Promotion niet eensge zind gelukkig was het de ruwe op zet die eind november gepresen teerd was door burea Terp. Veel suggesties vanuit Holten zijn daar na alsnog in het rapport opgeno men. Ook nu nog bestaat de moge lijkheid dat er aan het rapport ge sleuteld gaat worden als het be stuur van Holten promotion niet tevreden is met de uitkomst. „De eerste indruk is positief', zo meent het bestuurslid Jan Robers, die namens de gemeenteraad zit ting heeft in het Stichtingsbestuur. „Na lezing van het rapport kan ik zeggen dar er een aantal voorzetten gegeven die de moeite waard zijn om uitgevoerd te worden. Hoe de andere leden daarover denken, weet ik nog niet. Ook is het de vraag of de consequenties die dit rapport met zich meebrengt, door de betrokkenen ook worden aan vaard. Het is tenslotte de bedoeling dat Holten en de Holtenaren zelf aan het werk gaan om het dorp toeristisch aantrekkelijker te maken. Dat is ook hard nodig, want Holten begint achter te lopen. Ik vertel niets nieuws als ik zeg dat het in de hotellerie niet goed gaat. Het verhaal van het Lösse Hoes is genoegzaam bekend, de Wielen draait in het zomermaanden goed en nu hebben we kunnen vernemen dat hotel Hoog Holten in handen is gekomen van een project ontwik kelaar. Er moet dus wat gebeuren om de mensen naar Holten te krij gen". In het voorstel van bureau Terp blijkt een publiekstrekker opgeno men te zijn, waarvan de realisatie- kosten rond de drie miljoen zullen liggen. Om wat voor project het gaat. wilde het bestuurslid van Hol ten Promotion nog niet kwijt. Wel verklapte hij dat het ging om een project op de Holterberg. „Niet al leen daarom ben ik persoonlijk blij dat het nationaal park van de baan is". Tijdens de traditionele nieuwjaars receptie van de Holtense Muziek vereniging, die gehouden werd op vrijdag 3 januari in zaal Vosman, zijn een zestal muzikanten gehul digd. Wim Pinkert en Dik Admiraal werden gehuldigd wegens het 25 jarig lidmaatschap van HMV. Jan Pinkert en Wim van Geenhuizen maakten de 40 jaar vol en Jan Schippers en Jan Oosterkamp zijn al sinds een halve eeuw muzikant. Voorzitter Johan Meijer prees de inzet van de muzikanten en spelde hen de eremedaille op. Voor de da mes waren er bloemen. Helaas kon Gerrit Broekmaat wegens ziekte niet gehuldigd wor den; Broekmaat is al 60 jaar 'bij de muziek'. Hij werd thuis door het bestuur gehuldigd. De nieuwjaarsreceptie voltrok zich verder in het traditionele patroon. Nadat voorzitter Jan Schuppert van de supportersvereniging, die tekende voor de organisatie van de avond, de talrijke HMV leden had verwelkomd, opende het tweemans sterke dansorkestje het nieuw jaarsbal. Tussen het dansen door konden de aanwezigen hun geluk testen op een knikkerbaan, voor werpen en foto's raden en gezegden raden. De goede verzorging van de spelletjes was in handen van Jan Calkhoven, Gerard Wittenberg en Truus Ongena. Voorzitter Johan Meijer, geheel rechts, feliciteert de jubilarissen van HMV Op dinsdag 13 januari houdt de Bejaardensociëteit haar Nieuw jaarsbijeenkomst in gebouw Irene, aanvang 14.30 uur. Komt u allen, het wordt een gezellige bijeen komst.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1