Gebeurtenissen in Holten van maand tolmaand 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD Januari Juli 11 1 1 1 November December Augustus - DONDERDAG 8 JANUARI 1987 - Een jaar bouwactiviteiten op de meentehuis van vijf en een half mil- Smidsbelt: van bouwput tot ge- joen. De kop er al weer af van het nieuwe jaar en we zijn met z'n allen al weer druk bezig de goede voornemens voor het nieuwe jaar in praktijk te brengen. Toch leek het ons een joede gedachte nog even terug te blikken naar belangrijke an minder belangrijke Holtense gebeurtenissen in het jaar L986. We pretenderen daarbij niet volledig te zijn. Dat kan nok moeilijk, want wat is belangrijk? Dat zal van persoon itot persoon verschillen. Toch waren er in Holten voldoende ;ebeurtenissen die 'de krant haalden'. Geen grote uitschie- .ers, maar ook geen jaar van gezapigheid. De nieuwe wijk de Beuseberg is al een aardig eind op streek en de bouw van het nieuwe gemeentehuis in het hart van Holten vordert gestaag. Het ouderenbeleid is op de rails gezet en krijgt langzamerhand gestalte en het zo veel beschreven onder zoek van het Onderzoekbureau Terp over de toekomst voor Holten Promotion, zal in de eerste maand van het nieuwe jaar de resultaten bekend maken. Het verenigingsleven bloeide in - Holten. Zo werd in januari het feit herdacht dat OCH na veertig jaar nog steeds een bloeiende toneelver eniging is die jaarlijks in staat is met een nieuwe productie op de planken te komen. Jan Ooster kamp, een van Holtens markantste bewoners werd voor zijn inzet geëeerd met Koninklijk goud. „We moeten het niet erger maken dan I het is", verklaarde burgemeester r Van Rappard, toen in januari aan gekondigd werd dat O AD het gara gebedrijf zou verplaatsen naar fl Goor. Het blijft OAD-Holten, zo had directeur Ter Haar hem verze- kerd. Inmiddels is de burgervader wel uit de droom geholpen. Bij de opening van de mammoetgarage in Goor, enkele weken geleden kwam de verwachte aap uit de mouw: het wordt OAD-Goor en over de toe komst van OAD-Holten hoeft men zich geen illusie te maken. De late gemeentelijke begroting 1986 zorgde voor enig optimisme: de openbaarheid en voorlichting naar de burger zou aanmerkelijk worden verbeterd. Wat de voorlich ting betreft heeft het gemeentebe stuur woord gehouden maar na meer dan een jaar zijn alle de ge meentelijke commissies nog niet voor publiek openbaar. Tot de ope ning van het nieuwe gemeentehuis blijft dat behelpen. sterren als Demis Roussos bleken bij nader zicht kleine morsige man netjes. Nee dan Normaal. Het win terweer sloeg hard en onverbidde lijk toe. De carnavalsoptocht leed daaronder, maar de schaatsers haalden him hart op. Arno Stukker werd de eerste marathonschaats kampioen van Holten. Maart was de maand van de verkie zingen. De PvdA won voor het eerst in de Holtense geschiedenis en roy aal. Ruim voldoende om Wim Dal- huisen voor te dragen voor wethou der. Het CDA bleef, zoals te ver wachten was, de grootste partij. Voor gemeentebelang en VVD wa ren de druiven zuur. Binnen een paar weken waren de collegebe sprekingen rond. In maart werd ook het historisch besluit genomen het eigen energiebedrijf te verko pen aan de IJsselmij. Als de ver koop van de eeuw gaat dat de ge schiedenis in. August en Henk kon den op de Zuurberg niet winnen van de linkse bakken, zoals dat in vaktermen heet. De Beuseberg had, hoe kan het anders, de groot ste poasboake. de Holtertrappers het hoogtepunt. Het was toch een sportief maandje: Blauw Wit bestond 20 jaar en de badmintonvereniging 10 jaar. Kan toorhouder Dekker van de PTT nam afscheid en in de familie Nijen- huis zitten de beste vissers vam Holten. Het Al elftal van Holten werd kampioen en de handballers werden nu ook op het veld kam pioen nadat ze eerder dat jaar al in de zaal kampioen waren geworden. Meindert Koopman werd winnaar van de Bevrijdingsloop, 'op de voet' gevolgd door Egbert Veneklaas. Pien in de kop, maar wat een feest in de sporthal bij Los Vast en Nor maal. Holten ging geheel uit de bol. 'In februari werd duidelijk dat het vertrouwde stationsgebouw zijn langste tijd gehad had. Een comité streed voor behoud van het witte ^gebouw; te vergeefs naar later bleek. Nadat we bijna een jaar ver der zijn, is de geheimzinnigheid wat er nu wel op de tekentafels van NS is uitgedacht nog even groot. OKIa werd de sportploeg van het jaar. August Muller werd sportman van het jaar en amazone Zwennie Vincent werd sportvrouwe van het jaar. De sporthal barstte bijna uit zijn voegen toen Los Vast zijn ten ten opsloeg in Holten. Bekende De ondernemers lieten in april zien dat er pit in zit. Drie dagen lang was de grote tent op KalfstermansweL- de het centrum van activiteit. De verkiezing van de Sportcommissie ging met de nodige strubbels ge paard. De voorzitter van de groot ste vereniging viel buiten de boot door opzetjes en combines. Het was voldoende aanleiding om een com missie in het leven te roepen die een nieuw verkiezingsregelement ging samenwstellen. Op 22 april werd de Eerste steen gelegd voor het nieu we gemeentehuis en op 29 april nam de oude raad afscheid en werd de nieuwe raad geïnstalleerd. De brand op 21 april in het gymlokaal aan de Lageweg had ver strekken de gevolgen. De Stichting Paardrijden Gehandi capten verzorgde in juni de land dag voor de regionale ruitertjes. Het werd een fantastisch feest waar men nog lang over na praatte. In het zwembad Twenhaarsveld wer den tal van activiteiten georgani seerd ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan en de school de Scha kel vierde het 30 jarig bestaan. Het hoofdveld van Blauw Wit kreeg een opknapbeurt om de wateroverlast de baas te worden. De voormalige pastorie aan de Oranjestraat werd nu officieel in gebruik genomen als provinciaal steunpunt van het Rode Kruis. Leden van het Holtens Mannenkoor zullen met gemengde gevoelens terug kijken naar het concert van het groot Twents koor Jubilate Deo dat voor een bescha mend klein aantal Holtenaren in de Kandelaar zong. voorzitter Jan Wiggers moeite om voldoende Holtense schonen op het schavotje te krijgen. De zomer- activiteiten gingen van start onder zomerse omstandigheden en het Dagje de boer op was een voltreffer. Holten kreeg ook weer een eigen schutterskoning. Voor de stichting SoCuWe werd een voorlopig onder komen gevonden in de Tuinstraat nu het Paalhuus verbouwd ging worden voor j.s. de Schure. Wat er uitzag als een gewoon brandje in een gymzaal, bleek later heel wat meer vuur op te rakelen. De ge moederen raakte danig verhit bij de vraag of de La geweg nu de juiste plaats was voor een Dorpshuis of toch de Tuin straat. Archi tect Beeflink hield het in deze affaire voor ge zien. Martie Jansen en Marietje Brinks vertegenwoordigden de Holtense kleuren tijdens het wereldkampi oenschap touwtrekken in Slagha ren. Zuster Honig ging met de VUT en de Bergruitexjes bestonden een kwart eeuw. Veel commotie om het Lósse Hoes. Op het allerlaatste nip pertje ging de executieveiling niet door, tot verontwaardiging van de honderden toegestroomde kopers in de Poppe. August en Henk werden geen we reldkampioen in oktober, maar een tweede plaats zo'n sterk veld was beslist een receptie en huldiging meer dan waard. Dhet 50 jarig be staan van de Vereniging tot Bevor dering van de Bijenteelt was aan leiding voor een van de aardigste gebeurtenissen van het jaar: de bij ententoonstelling in het Dura- pand. Voor G.W. Aaltink was er een koninklijke onderscheiding. De Meidenpop schijnt het in ons dorp niet zo best te doen. Dè Dolly Dots speelden voor een vrijwel lege sporthal, het spreekt voor hun vak vrouwschap dat ze er zich toch niet met een Jantje van Leiden van af maakten. Administrateur Teese- link van de Herv. kerk nam af scheid. De ondernemers van de Smidsbelt verzorgden een geslaag de herfstshow en de dames van de .7/. af zonder inwoning van bouwvak kers. Hondepoep: schrijf er iets over en de voor en tegenstanders van huis dieren vleigen elkaar bijna in de haren. Zo ook in november toen omwonenden van de vijver op 't Vletgoor bij ons aan de bel trokken. De regels zijn duidelijk: honden ho ren aan de lijn, juist op het Vlet goor. De drumband van HMV heeft tijdens het herfstconcert aller har ten gestolen met een show die klonk als een klok. De carnavals vereniging nam afscheid van Gert Jan 1 en gaat nu voortaan met het spoor. De toneelverenigingen kwa men beide op de planken met een nieuw stuk. COC schitterde met Geiten en Bokken en OCH bracht Alleraardigst was de tentoonstel ling van de Bijenvereniging ter ge legenheid van het vijftig jarig be staan in het Durapand die talloze bezoekers trok. December ligt nog kort achter ons. Sinterklaas had ook dit jaar Holten niet overgeslagen. De kinderen mochten met de Goedheiligman op de foto. Een leuk idee, dat een beter lot had verdiend. De Sint reed goed in Holten. Niet minder dan 175.000 bonnen werden in de bekende groe ne bussen van de Handelsvereni ging gestopt. Reken maar uit: men kreeg een bonnetje bij elk tientje aan boodschappen. Mevrouw Traanman was de gelukkige win nares. Door de komst van Intervi sie naar het Durapand is de leeg stand in het centrum bijna voorbij. Met medewerking van Job Crea tion wordt hard gewerkt aan de invulling van het laatste lege pand. G.J. Aaftink nam afscheid van de Noordpool en werd gehuldigd. De bezuinigingen op het sociaal cultu reel werk worden steeds meer voel baar. De puntjes worden op de i gezet, waardoor initiatieven niet of nauwelijke gehonoreerd konden worden. De kerstmarkt en de cur sus onder Schooltijd waren daar een sprekend voorbeeld van. Het gemeentehuis is inmiddels glas- dicht en nu maar wachten of het huis der gemeente nu werkelijk die plaats gaat innemen in het hart van Holten die men er van verwacht. Glunderend staat directeur Joop ter Haar van OAD bij ongebruike lijke tafereeltje in de slaapbus. In slaap gesust, mag men wel stellen. In mei vormden de viering van het 65 jarig bestaan van s.v. Holten en de zo succesvol verlopen Nationale fiestcross kampioenschappen door De nieuwe wijk de Beuseberg kreeg in juli de eerste bewoners. Op onge bruikelijke en wat luiddruchtige manier maakten collega's van de eerste bewoners kenbaar de weg in de lucht alvast te kennen. Organist Anton Koopman werd in het zon netje gezet en ontving koninklijk zilver. Blauw. Wit ontving buiten lands bezoek. Fc Twente oefende op het Vletgoor tegen de Japanse eredivisieploeg Mazda. Dat het een fabrieksploeg was, werd wel duide lijk aan de fraaie auto's die rond het veld getoond werden. Mooie Sa- mantha van der Laan werd Dorps koningin. Voor het eerst kostte het In augustus zuchtte Holten onder een wespenplaag. Aan de inventivi teit van Jos Kamphuis was nog geen einde gekomen. Voor De Sterkste man, en dat werd natuur lijk weer Egbert Jansen, werd het armduwen toegevoegd, terwijl een echte Engelse avond in augustus voor leven in de brouwerij zorgde- n.Op de veiling in Irene werd menig koopje gehaald, evenals op de vrije markt die een vast bestandeel is geworden van de zomers activitei ten. In de Triathlon toonden de Holtense sporters wat men met een goede samenwerking vermag. Vrij wel alle sportclubs droegen hun steentje bij om de organisatie vlot te laten verlopen. Dat maakte in druk op de atleten. Marinus Baltus was eerst aankomende Holtenaar. het Joegoslavische ensemble Pajo- kolaric bracht in augustus een vleugje vakantiesfeer naar Holten. Als in een echte LAT-relatie gingen Midden IJssel en Muziekschool een samenwoningsverband aan in Re pelsteeltje. Aan verhuizen naar een nieuw Dorpshuis wordt nog niet gedacht. Op 25 augustus werd het hoogste punt van nieuwe het ge meentehuis bereikt. September begon met het Splose- feest dat weer uitbundig werd ge vierd. Dit keer met een poging het kampioenschap kuilen graven te verbeteren. De superstarwedstrij den ter gelegenheid van het tienja rig bestaan van de sporthal kregen niet die belangstelling die zij ver dienden. s.v Bato kreeg eindelijk de gewenste spiegelwand die we al leen al om het mooie plaatje nog eens afdrukken. Egbert Jansen, hervormde Vrouwengroep voltooi en het wandkleed voor Irene. De eerste gemeentebegroting van de nieuwe ploeg toonde wat al werd verwacht. De lasten voor de burger worden zwarder en het sociaal en cultureel werk en de sport moeten bezuinigen. Voor onze krant ver meldenswaardig de verhuizing van het pand Veldkamp naar het kan toor van de Mengunie; eindelijk Met alle macht werd gegraven in moeder aarde in Splo in een poging het wereldrecord te breken. Dat mislukte, het feest achteraf was er niet minder om. Sil de Standjutter. Opmerkelijk was ook de lezing die professor Oberman, die een verder aanzet heeft gegeven toot de oecumene in Holten. De videoband over het ont breken van een jeugdbeleid in Hol ten viel de bestuurderen aan de Dorpsstraat rauw op de maag. Een beetje kritiek is nooit weg, moet men maar denken. Heel Dijker- hoek was op de been voor het jubi leum van DAT, die al 25 jaar mede het gezicht van de festivitieten in Dijkerhoek bepalen. Het Holtens Mannenkoor jubileerde met een ge slaagde zangavond. Dag Prins Gert Jan I "ftètiïm i

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 11