Drumband HMV steelt de show op herfstconcert Bewoners boos over honden overlast bij vijver 't Vletgoor Meedoen „Commissie Socuwe moet prioriteiten stellen Jaar agenda Derde plaats John Jacobs Gezellige avond Hennie Oolbekkink breidt zaken uit Handwerk Endendijk bestaat tien jaar HERMAN KAMPMAN BIJ PVDA: NBvP Espelo HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 6 NOVEMBER 1986- Jarenlang leefde bij veel muzikan ten van HMV, maar ook daar bui ten, het idee dat een drumband in feite geen muziek maakte. Trom melen, dat was aardig en nuttig als ondersteuning van het orkest, maar veel meer ook niet. Sinds zaterdagavond weet men beter. Tij dens het herfstconcert van HMV in de sporthal hebben de jongens van Hugo Masselink laten horen dat de drumband wel degelijk muziek maakt. Enthousiast en in een ge weldig ritme werd de toeschou wers, maar niet in het minst de muzikanten van HMV zelf, duide lijk gemaakt dat ritme de esssentie is van de muziek, waar geluid aan wordt toegevoegd. Vooral in het stuk Razzle Dazzle, samen met gastdrummer Ton Lamers uit Ol- denzaal, een collega van Hugo Mas selink, werd een stuk muzikaal vuurwerk ten gehore gebracht, zo als nog maar zelden in de sporthal heeft geklonken. Terecht kregen 'de jongs' van het in grote getale aanwezige publiek een donderend applaus. De Holtense Muziekvereniging had voor dit herfstconcert de Hengelo se Accordeon Orkest Vereniging Belzona uitgenodig. HMV opende het concert met een welluidende uitvoering van Menuet from Bemi- ce van G.F. Handel. Niet eenvoudig voor spelers en toehoorders waren Scenes Ecossiases van de Belgi sche componist Gustaaf de Roeck en Vijf Epigramman van Gerard Boedijn. Belzona nam daarna plaats op het podium en bracht een aantal goed in het gehoor liggende melodiën die zeer in de smaak vie len van het Holtense publiek. Ook het meer klassieke repertoire schuwt Belzona niet, zoals bleek uit het bekende „Air" van J.S. Bach. Na de pauze bracht het Majorette- duo Marjan Pasop en Wilma Meijer een vrolijke matrozen-versie van Symphonie of the Seas, compleet met zwabbers, dweil en emmer. De voltallige majorettegroep trad eveneens voor het voetlicht. Ver moedelijk door de afwezigheid van leidster waren de zenuwen erg ge spannen en lieten de meisjes nog wel eens een stokje vallen. HMV had haar verdere programma aan- De accordeom orkestvereniging Belzona uit Hengenlo was te gast bij HM V in de sporthal. gepast aan de gasten en vervolgde met een aantal polulaire werken, zoals Moonlght Serenade nen Litt le Brown Jug, waarbij de muzikale invloed van dirigent Ard Weeink (ex Teach Inn) duidelijk merkbaar was. Samen met Belzona, dat on der leiding stond van Wim van Har- melen, bracht HMV een hartver warmende medley van Robert Stolz-melodiën, die de sombere herfstavond even liet vergeten. HMV besloot de mooie, maar voor de vele jonge toeschouwertjes wat lange muziekavond, af met de mars Jubelklange. De mededeling van wethou der H. Westerik, dinsdag middag gedaan tijdens de vergadering van de commis sie Gemeentewerken, dat nog voor de winter een rege ling zal worden getroffen voor het voederen van de ganzen en eenden in de vij ver van't Vletgoor, zal de be woners van uit de omgeving van 't Vletgoor als muziek in de oren klinken. Tijdens de vorige, koude winter, was door de bewoners herhaalde malen bij de betrokken mensen van Gemeentewer ken en Soweco aan de bel getrokken om maatregelen te nemen. Door de bevrie zing van het water konden de ganzen en eenden geen voedsel meer vinden en gin gen op zoek in de buurt naar voedsel. Hoewel de buurtbe woners niet te beroerd wa ren om af en toe de dieren van voedsel te voorzien, vond men dat zoiets toch meer op de weg van de dienst gemeentewerken of Soweco zou liggen. Toen er geen duidelijk antwoord kwam, vroeg een van de be woonsters onderhoud aan bij de wethouder, die op zijn beurt toezegde de zaak te willen onderzoeken. Veel minder te spreken zijn de be woners over de hondenbezitters, die dagelijks hun honden uitlaten op het grasveld van 't Vletgoor. „Er staat duidelijk, dat de honden aan de lijn gehouden moeten worden, maar niemand trekt zich daar wat van aan. Ook de mensen uit de politiek niet. Het gevolg is dat de dieren in het broedseizoen telkens worden opgeschrikt en niet tot broeden komen. Als je er tenslotte wat van zegt tegen de hondenbezit ters, dan krijg je nog een grote mond op de koop toe". Bekend is, dat veel trimmers en joggers inmiddels de wijk hebben genomen naar andere plaatsen om niet telkens aangevallen te worden door loslopende honden, die plotse ling aan komen rennen, of uit te glijden over hondepoep. Soepel Adjudant Oberink van de Rijkspo litie Holten geeft toe, dat men in het dorp nogal soepel de regels han teert. „Binnen de bebouwde kom dienen de honden aangelijnd te zijn, terwijl bij het Vletgoor nog eens apart staat aangegeven dat de honden aan de lijn gehouden moe ten worden, maar als het geen kwaad kan, dan willen we nog wel eens een oogje toeknijpen. We moe ten ook niet al te formeel te werk gaan. Zijn er echter klachten, dan moet men bij ons komen, daar zijn we tenslotte voor en zullen we pro beren de zaak op te lossen. Heemtuin Om de vogels een rustige broed plaats te geven, deden de bewoners de suggestie midden in de vijver een broed-eiland aan te leggen. De socialist Van der Harst stelde tij dens de commissievergadering voor om bij de heemtuin, die inder tijd op speciaal verzoek van de scholen is aangelegd, maar waar nooit een schoolklas naar komt kij ken, een gedeelte als broedplaats met gaas af te schermen, een maat regel waarvan de bewoners nauwe lijks enig nut verwachten. „De schooljeugd heeft nu al geen enkele moeite om het gaas stuk te trappen om dan even lekker de dieren aan het schrikken te maken. Die wor den door nog een stuk gaas beslist niet tegen gehouden. Wij denken dat een beter toezicht, vooral vlak na schooltijd al heel beter zal func tioneren. En voor de hondenover- last: laten ze in Holten de honden belasting maar weer invoeren. Dan betaalt tenminste te vervuiler". De honde-eigenaren wilden liever niet met hun viervoeter op de foto bij 't Vletgoor, de ganzen wel. Bij de distrikts kampioenschappen voor senioren zijn de plaatsen weer bezet. In Goor werd er hard voor gestreden. Ondanks het tegenval lende aantal aan inschrijvingen was er een sterk bezet deelnemers veld. Onze plaats en clubgenoot John Jacobs, heeft zich zeer goed gepre senteerd. Bij de enkelspelen kwam hij, na eerdere overwinningen, in de halve finale, door in de kwart finale tegen Igor Stok met een stand van 15-4 15-1 de winst naar zich toe te halen. In de halve finale wist hij 11 punten te bemachtigen, wat een derde plaats opleverde, omdat de andere verliezende halve finalist slechts 7 punten meekreeg. In de G.D. kwam hij met Diane Dijkstra tot de 8e finale, waar ze het onderspit moesten delven tegen de latere winnaars. De H.D. bracht weer een h.f. plaats op door samen met zijn partner Wilco Jansen een schitterende partij tegen de broers Peter en Paul Glasmacher te spe len in de kw. finale. Daarna moes ten zij echter de winst aan Matthijs Schipper en Heinz Regeneri laten. Voorwaar, een prima prestatie van John, die ook in de competitie bij ZBC nog steeds ongeslagen is en waar het team in de 4e kl. landelijk, riant aan kop staat met 12 punten uit 6 wedstrijden. NOVEMBER 6 november: Bazar Diessenplas 7 november: Klucht Geiten en Bokken door COC; feestavond Bergvliegers 8 november: Klucht Geiten en Bokken door COC; toneelavond OLM en Plattelandsvrouwen. 9 november: Familie-kegelinstuil Fienpreuvers 11 november: Ledenvergadering Fienpreuvers 13 november: Info-avond Holten helpt Roemenië 14 november: Sil de Strandjutter door OCH. 15 november: Elfde van de elfde Carnavalsvereniging Fienpreu vers; première film De Schure; bazar HMV in Weddapand. 16 november: Oriënteringsrit MAC Holterberg 21 november: Tienjarig bestaan Holtens Mannenkoor; gezellige avond Oud-strijders. 22 november: Intocht St. Nicolaas; Feestavond MAC 24 november: Commissoriale raadsvergadering begroting '87. 28 november: Zilveren jubileum DAT Dijkerhoek. 29 november: Zilveren jubileum DAT Dijkerhoek. DECEMBER 6 december: St. Nicolaasfeest Stichting Paardrijden Gehandi capten. 8 december: Trekking Sinterklaas actie HHV 15 december: Begrotingsvergade ring 16 december: Kerstbijeenkomst Ned. ver. van Plattelandsvrou wen. 17 december: Kerstsamenzang 19 december: Kerstklaveijasavond 28 december: Oliebollencross JANUARI 7 januari: Stichting Viering Natio nale Feestdagen. 9 januari: Nachttoernooi 24 januari: Gala-avond Fienpreu vers FEBRUARI: 7 februari: Prinsenbal Fienpreu vers 14 februari: Prinsenbal Fienprue- vers 21 februari: Carnaval minder vali den; C-D toernooi Badminton club 22 februari: C-D toernooi Badmin tonclub MAART: 8 maart: Omloop van Holten 28 maart: recreantentoemooi bad minton MEI: 2 mei: Holterbergtoer 6 mei: Bevrijdingsloop 30 mei: Stratenvoetbaltoemooi 31 mei: Allard van Bruggentoer- nooi AUGUSTUS: 22 augustus: Triathlon SEPTEMBER: 26 september: Holterbergtoer De Club van Oudstrijders en Ver zet houdt vrijdagavond 21 novem ber om 19.30 uur in Café rest. „Vos man" de jaarlijkse gezellige bijeen komst. Het programma is deze keer samengesteld door 2 bestuursle den. Voor de pauze zal door de heer G. J. Aaftink een film worden ver toond en na de pauze is er een bingo met wat leuke prijsjes. Voor oudere mensen die wat moeite hebben om 's avonds over de weg te gaan kan worden gezorgd voor vervoer van en naar huis. Even bellen: 6 15 10, 6 16 00, 6 22 24 of 6 24 00. Het clubbestuur rekent weer op de belangstelling van een groot aantal oud-strijders en hun vrouwen. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer A. Meijerink voor het vergroten van de bijkeuken van de woning Mr. G. Vixseboxsestraat 2; - aan de heer J. Paalman voor de bouw van een garage bij de woning Beusebergerweg 26; - aan de heer A. Stevens voor de bouw van een machineberging bij het perceel Zweerssteeg 1 2. aan de Waardenborch scoutinggroep ontheffing verleend t.b.v. een flessen-inzamelingsaktie; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelfdanwel over even tuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep schrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. SPORTCOMMISSIE De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 10 november a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen inzake overdracht van energiekosten aan gebruikers van sportakkommodaties en tot het vaststellen van tarieven en gebruiksvergoedingen ingaande 1 januari 1987. Schoonheidspecialiste Hennie Ool bekkink, heeft een goed jaar achter de rug. Zo goed zelfs dat binnen kort zij de grote stap gaat wagen naar een groter pand. Met ingang van donderdag 12 noevember ver huist zij naar het pand Dorpsstraat 44, de voormalige winkel van foto Ten Velde. De uitbreiding van de behandel ruimte maakt het mogelijk nu twee behandelstoelen in gebruik te ne men, zodat ook vriendinnen, die alleen de stap over de drempel van de schoonheidsalon niet durven te nemen nu samen ter behandeling kunnen komen. Nieuw zal zijn een zonnebank met extra gezichtsbrui- ning. Als extra service is inmiddels een douche geïnstalleerd waarvan niet alleen de zonnebank gebrui kers gratis gebruik kunnen maken, maar ook de bezoekers van de schoonheidsalon, indien men dit wenst. Heel gelijdelijk aan komen ook mannen naar de salon. Zo heeft Hennie o.a. een aantal heren die door haar behandeld worden voor een acne-aandoening. Nu er ruimte voldoende is, zal ook het winkelgebeuren een belangrij ker plaats in gaan nemen. Zo komt er een speciale mannenlijn op het gebied van huidverzorging. Daar naast gaat Hennie in december een week op cursus in Duitsland om de fijne kneepjes te leren van de huis verzorgingspreparaten van dr. Hauschk, die geheel op plantaardi ge basis zijn gemaakt. Hoofdzaak blijft toch echter de huidverzorging voor vrouwen en mannen, jong en oud. Vermeldenswaard is, dat Hen nie toestemming heeft van het Zie kenfonds voor vergoeding van elec- trisch ontharen. De openingstijden zullen in de nieuwe behuizing worden uitge breid. Van dinsdag tot en met don derdag is de salon geopend van 09.30-12 en van 14.00-18.00 uur. Op vrijdag van 14.00-18.00 uur en op zaterdag van 09.30-16.00 uur. Het winkelgedeelte is voorts geopend op de koopavond. Op donderdag 13 november vindt de officiële ope ning plaats. Vrijdag 14 november van 10.00 tot 18.00 uur houdt Hen nie open huis. Handwerk Endendijk in Laren (Gld) bestaat op 15 november tien jaar. De eerste zeven jaar was de winkel gevestigd in de stal van de boerderij En dendijk te Harfsen. Nadat Martine, dochter van de familie Broekhuis, de winkel voortzette, werd uitgekeken naar een groter pand, groot genoeg om men man en kinderen te wonen en te werken. Dat werd gevonden in Laren aan de Rengersweg 3. Handwerk Endendijk heeft inmiddels een uitstekende naam opgebouwd in de regio. De verkoop van garens, maar ook de verkoop van handgebrei- de artikelen en het op bestelling breien voor de klant heeft een leuke vlucht genomen. Het assortiment in garens om te knopen, weven, hanken en breinen groeit nog steeds en wordt uiteraard aangepast aan de nieuw ste mode. Sinds kort worden bovendien borduurartikelen verkocht. Het tienjarig bestaan zal voor de klant niet onopgemerkt voorbijgaan. Zo krijgt men o.a. op 15 novenmber tien procent korting op speciaal ontwor pen truien. Handwerk Endendijk is geopend dinsdag tot en met vrijdag van 09.00-12.30 en 13.30 tot 17.30. Vrijdag tot 20.00 uur. Zaterdag van 09.00- 12.30 en 13.30-16.00 uur. „Wanneer de Rijksoverheid het Sociaal-Cultureel Werk met 60% gaat korten dan kom je met deze bezuiniging regelrecht in de perso nele sfeer terecht en haal je de bou gies uit de motor". Deze trieste conclusie werd vori ge week donderdagavond in café „De Biester" getrokken tijdens een ledenvergadering van de afdeling Holten van de Partij van de Ar beid. Aanleiding tot deze conclusie vormde een tweetal inleidingen die werden gehouden over het sociaal- cultureel werk in Holten. Als inlei ders waren hiervoor uitgenodigd de heren Herman Kampman van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk en Riemco Berends van de Holtense Muziekschool. Effecten Beide sprekers verklaarden ern stig bezorgd te zijn over het Soci aal-Culturele afbraakbeleid van het kabinet Lubbers en de manier waarop dit bezuinigingsbeleid in de Tweede Kamer wordt gesteund. „Als je binnen de samenleving niet onderhoudt wat is opgebouwd dan breek je alleen maar af', was de me ning van Riemco Berends. Boven dien vroeg hij zich af wat de Rijkso verheid met de botte bezuinigings bijl denkt te verdienen. „Wanneer je een goede culturele vorming ver waarloost dan heeft dat meteen ook nadelige effecten op alle ande re terreinen binnen de samenle ving", aldus Berends. Diepgang Volgens Kampman staan de wer kers in het sociaal-cultureel werk aan grote spanningen bloot omdat ze met dit beleid niet meer weten waarde over twee jaar aan toe zijn. Hij vindt het hoog tijd worden dat binnen de commissie Welzijn wordt nagedacht over het begrip „Wel zijn". „Het wordt hoog tijd dat het hele scala aan aktiviteiten op een rij worden gezet en gewogen. Alleen op die manier ben je in staat om verantwoord prioriteiten te stellen. Bij het doorgeven van de bezuini gingen moet de gemeente in elk ge val met afgewogen argumenten ko men welke diepgang hebben", al dus Kampman. De leden van de afdeling Espelo van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen, hielden op maan dagavond 27 oktober hun maande lijkse bijeenkomst in het Trefpunt. De heer Jan Amptink uit Markelo gaf een reisverslag over Nieuw-Zee- land, waar hij zes en halve maand had rondgezworven. Aan de hand van dia's vertelde de heer Amtink over het melken, de vee verkoop en alles op boeren gebied

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5