M. Holtense vrouwen maken cadeau voor gemeentehuis Holtens Nieuwsblad Carnavalsseizoen barst ie alle hevigheid'los Met de zwaailichten aan naar de Kolsehool Wandkleed symboliseert verbondenheid met gemeente Bazar HMV nu in Wedda-pand Op weg met Calvijn Première videofilm De Schure U ontvangt een fraaie BON Holtens Nieuwsblad Donderdag 6 november 1986 - 39e jaargang - nr. 45 IAbonnementsprijs f36,30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 Muziek Het optreden van een drum band behoort meestal niet tot de hoogtepunten van een con cert. Tijdens het herfstconcert van HMV,zaterdag in sporthal 't Mossink echter wel. Hugo Masseünk en zijn drumbandle den speelden de sterren van de hemel. Dieren De bewoner van de woningen nabij de vijver van 't Vletgoor hebben bij de gemeente aan de bel getrokken over de toestand van de levende have. Met de winter voor de boeg moeten er dringend afspraker gemaakt worden over het voederen van de dieren, terwijl paal en perk gesteld moet worden aan de overlast van, al dan niet loslo pende honden. Sport Het barre najaarsvweer zorgde er voor dat de wedstrijden van het eerste van Blauw Wit ens.v. Holten werd afgelast. De jeugd voetbalde rustig door.Drie jeugd elftallen uit Holten mochten afgelopen weekeinde de kampioensvlag hijsen. Even leek het er op dat de bazar van HMV zou moeten worden afgeblazen toen bleek, dat door het college van b en w van Hol ten geen toestemming werd verkregen voor een bazar in de Scholengemeenschap. Geluk kig bleek het Wedda-pand aan de Dorpstraat een goed alterna tief, zodat de bazarcommissie met een opgelucht hart aan het werk kon om de bazar tot een succes te maken. Vrijdag 14 november van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag vanaf 14.00 uur kan men terecht in het voormalige drogisterij-pand. Deze groots opgezette bazar met spelletjes en speelgoedver koop is een ideale en unieke gel- genheid voor de Sinterklazen voor hun 5 december inkopen. Om alvast wat in de stemming te komen, zullen er echte Friese pepemoten te kooop zijn en ter plaatse gebakken oliebollen. Naast allerlei spelletjes, zoals busgooien, ringooien, sjoelen, is er ook een rad van avontuur met schitterende prijzen, zoals een crossfiets voor de jeugd. Behal ve speelgoed zullen er ook veel door de leden zelf gemaakte ar tikelen verkocht worden, zoals textiel, wenskaarten tassen etc. Zaterdagavond, aan het einde van de bazar om ongeveer 21.00 uur wordt door de notaris de uit slag van de HMV verloting be kend gemaakt van de verloting die HMV heeft, gehouden ten bate van het instrumenten- en uniformenfonds. b Wk Niets is mooier dan met z'n allen in de ambulance. Wie kent niet het gevoel van hulpe loosheid als zijn of haar kind onver wacht in het ziekenhuis moet wor den opgenomen. Vooral aan de kleintjes is dat maar heel moeilijk uit te leggen, met gevolg onbedaar lijke huilpartijen bij het kind, en ouders die door de zenuwen de za- ken nog verergeren. Door werk. groep Kind en Ziekenhuis is een project samengesteld, dat de kin deren (maar ook hun ouders) ver trouwd wil maken met het zieken- huisgebeuren. De ouders vinden in formatie over het project Kind en Ziekenhuis bij de wijkverpleging, apotheek en op de leestafel bij de huisartsen. Op de verschillende ba sisscholen wordt ingehaakt door een projectweek waarin het zieken huis en alles wat daarbij hoort, cen traal staat. Op de Kolsehool werd deze week ruime aandacht besteed aan dit project. De kinderen werden ver trouwd gemaakt met alles wat men het ziekenhuis te maken heeft. Er werd over gepraat, de kinderen mochten hun eigen ervaringen uit het ziekenhuis aan hun klasgenoot jes vertellen, verder werden liedjes gezongen met als onderwerp ziek zijn en ziekenhuis en werden werk stukjes gemaakt. Ook was er een echt ziekenhuisbed op school en waren er dokterkoffertjes met (bij na echte) intrumenten, verkleed- kleren voor de 'dokters' en de 'zus ters', een poppenziekenhuis, waar in alle zieke lievelingspoppen be handeld konden worden en puzzels. Helemaal spannend was het echter toen maandagochtend een heuse ambulance-auto het schoolplein op reed. In het begin vonden de klein sten het wel een beetje griezelig, maar die angst werd al snel over wonnen. Iedereen, de dappersten voorop, mocht de wagen van bin nen bekijken en toen de zwaailich ten in werking werden gesteld, was iedereen helemaal enthousiast. U itgeversmaatschappij Van der Loef/BV in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-842 842 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Als straks eind februari, be gin maart het nieuwe ge meentehuis op de Smids belt in gebruik genomen zal worden, zullen ongetwijfeld door relaties tal van ca- deau's aangeboden worden ter verfraaïng van het nieu we gebouw. De bevolking van Holten zal hierbij niet willen achterblijven. Vanuit de zeven Holtense vrouwen verenigingen is het initiatief gekomen al die gaven en gif ten samen te bunden tot één groot cadeau dat de verbon denheid van bevolking en gemeente symboliseert. Ge kozen is voor een wand kleed, vervaardigd door de vrouwen van Holten, dat een plaats zal krijgen in de centrale hal van het ge meentehuis. Het initiatief voor dit cadeau van de bevolking is genomen door me vrouw Van Rappard-Buitenhuis, die er echter nadrukkelijk bij ver meldt dat zij dit idee niet heeft aangezwengeld als vrouw van de burgemeester, maar als lid van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen. „Ik kwam op het idee, toen ik in het nieuwe gemeentehuis van Ommen een prachtig wandkleed zag han gen, dat gemaakt was door de vrou wen van Ommen. Dat leek me ook een uitstekend idee voor Holten. Ik heb daar eens een balletje over op- gegooid en ik moet zeggen: ieder een was reuze enthousiast". Uit de reacties bleek, dat de andere vrouwenverenigingen het initiatief ten volle steunde. Er werd een werkgroepje gevormd, bestaande uit bestuursleden van de zeven ver enigingen die het plan verder ging uitwerken. „Het eerste probleem was natuurlijk het ontwerp" ver klaart 'mevrouw Van Rappard. „Wat wil je dat het wordt, en wie gaat het ontwerpen. Gelukkig heb ben we mevrouw Alberts uit Heino (die ook het kleed voor Irene heeft ontworpen red.) bereid gevonden een ontwerp te maken. Op een klein aantal wijzigingen na, is dat nu zover rond en wij zijn bijzonder enthousiast". Kijk-kleed "Het wordt een echt kijk-kleed", aldus mevrouw Van Rappard. „Me vrouw Alberts heeft zich bijzonder ingeleefd in het Holtense materie: alle kenmerken van Holten zijn er in terug te vinden. Hoe vaker je naar het ontwerp kijkt, hoe meer is er in terug te vinden". Mevrouw Alberts heeft in het ont werp, dat in de voorfase nog niet voor publikatie mocht worden vrij gegeven, de centrale plaats van het gemeentehuis willen benadrukken. Het nieuwe huis van de gemeente vormt in het wandkleed het mid delpunt van waaruit lijnen lopen naar de buurtschappen, die in. het ontwerp met hun specifieke ken merken worden afgebeeld. Daar naast krijgen in het kleed alle Hol tense activiteiten, vignetten, etc. een plaatsje. De achtergrond wordt gevormd door de plattegrond van Holten. Medewerking Om het kleed op tijd klaar te krij gen, zijn veel nijvere handen nodig, maar ook geld. Het Holtense be drijfsleven heeft inmiddels spon taan toegezeged, garant te staan voor eventuele tekorten, maar men verwacht dat men van dit aanbod geen gebruik hoeft te maken. De vrouwenverenigingen hebben be sloten hun leden een vrijwillige bij drage te vragen van f. 2,50, terwijl inmiddels een rekening is geopend ten name van Comité Wandkleed Gemeentehuis: Rabobank 32 85 32 274. In de lóóp van de komende maanden zullen wij op gezette tij den de stand hiervan in het Holtens Nieuwsblad vermelden. Veel meer nog dan geld zoekt het Comité Wandkleed gemeentehuis handwerksters die willen meewer ken aan de totstandkomen van het kleed. Vanuit de vrouwenvereni gingen hebben een groot aantal Holtense dames zich spontaan al gemeld. Zo zullen alleen al uit Es- pelo 32 vrouwen meewerken, ter wijl van de CPB zich al achttien le den hebben gemeld. Omdat het echter een cadeau moet worden van de gehele bevolking doet het comité een oproep aan alle Holten se vrouwen, dus ook degene die niet zijn aangesloten bij een vrouwen vereniging mee werken aan dit pro ject. De Diessenplas heeft een werkruimte beschikbaar gesteld, zodat ook ouderen uit het bejaar dencentrum gemakkelijk hun steekje kunnen bijdragen. Ploegendienst Het is de bedoeling dat na de feest dagen in een soort ploegendienst drie dagen per week drie groepjes van vijf dames met een leidster twee of twee en een half uur aan het kleed werken. Elke ploeg werkt eenmaal in dé week of eenmaal in de veertien dagen aan het kleed, al naar gelang het aantal vrijwillig sters dat zich opgeeft. Wil de orga nisatie goed lopen, en het kleed op tjjd klaar zijn, dan zijn 100 vrijwil ligsters beslist nodig. „Dat hoeven echt niet allemaal geroutineerde handwerksters te zijn" zegt me vrouw Van Rappard. „Er zijn vol doende bezigheden voor iedereen, neem alleen maar het rijgen van de ondergrond of het strijken van de lapjes. Daarnaast willen we echter in contact komen met handwerk sters met enige ervaring die leiding willen geven aan een ploegje vrij willigsters. Verder zijn we dolblij met alle lapjes die men over heeft. Als we die allemaal moeten kopen, wordt het een bijzonder kostbare zaak". Iedereen die zich aan wil melden als vrijwilligster voor het kleed kan dit schriftelijk doen bij de volgende adressen: Mevr. D. van Rappard-Buitenhuis, Jeurlinksweg 1; mevr. G. Wibbe- link, Beuzenbergerweg 46; mevr. Is raël, Noordenbergstraat 3; mevr. B. Stegink, Boerendanssteeg 9; mevr. Schutte, Vijfhuizenweg 14; mevr. D. Bosschers, Pannebakkerstraat 2. Telefonisch kan men deze dames ook benaderen voor nadere infor matie. Op vrijdag 7 november (morgen) wordt in gebouw Irene een open Gemeenteavond gehouden. Spre ker zal zijn de Amerikaanse prof. H.A. Oberman. Het thema zal zijn: Samen op weg met Calvijn. Professor Oberman is geen onbe kende in Holten, meerdere malen heeft hij tijdens zijn vakanties een preekbeurt waargenomen in de Ned. Herv. kerk. Hij is een wereld vermaard Luthergeleerde. In die hoedanigheid was hij deze weken in Nederland om aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam een drietal 'Kuiper-lezingen' te houden in het kader van het herdenkingsjaar van dr. A. Kuiper. In Holten wil prof. Oberman zijn bijdrage leveren aan de hereniging van de Hervormde en Gereformeer de kerk in het licht van Calvijn, de vader van de reformatie, waaruit beide kerken zijn voortgekomen. Professor Oberman heeft tijdens zijn vakanties in Holten de bevol king beter leren kennen dan menig een denkt en zal ongetwijfeld met de humor die hem eigen is, zijn visie geven op het kerkelijk leven in Hol ten. De avond is niet uitsluitend be doeld voor lidmaten van Ned. Herv. kerk en Gereformeerde kerk maar staat open voor alle geïnteresseer den. Op zaterdag 15 november zal 's avonds om 19.00 uur in j.s. De Schure een bijzondere film in pre mière gaan. Dan zal de in opdracht van het Serviceburo Salland te De venter - een door de provincie Overijssel gesubsidieerd bureau ter ondersteuning van jeugd- en jongerenzaken - gemaakte video- Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 band over jongerenbeleid in klei ne plattelandsgemeenten ten doop worden gehouden. Als voorbeeld is genomen de situa tie in Holten, omdat volgens de makers van deze band Holten re presentatiefis voor soortgelijke ge meenten. In de ongeveer half uur durende band zijn intervieuws opgenomen met jongeren van De Schure, ex- wethouder H. Rustebiel en Martien Sarink, ambtenares jongerenza ken. Na het vertonen van de band zullen de geintervieuwden en geno- digen, (o.a. het college van b en w, het gemeentebestuur, bestuur en bezoekers van de Schure en be stuur Stichting Sociaal en Cultu reel werk met elkaar van gedachte wisselen naar aanleiding van de film. Volgens een van de makers van de film geeft de videoband uit stekend aan wat er aan schort in het jongerenbeleid in Holten en zal de film voldoende stof tot discus sieren en nadenken geven. Nog even en dan barst het carna valsseizoen weer in alle hevigheid los. De carnavalsvereniging De Fienpreuvers begint haar 19e sei zoen met het inmiddels tradtitio- neel geworden familie-kegelinstuif op zondag 9 november. Vanaf 16.30 uur zijn leden, niet-leden, groot en klein, bij kegelcentrum Barbarossa in de gelegenheid een balletje 'op' te gooien. Voor de jeugd is er daar- naaast nog een speciale spelronde uitgezet. Naast het individuele Fienpreuvers kegelkampioen schap voor dames, kinderen en he ren, zal er door diverse verenigin gen worden gestreden om de Fien- preuverswisseï-trofee. De spelers van s.v. Holten 1 hebben in de voorgaande jaren steeds de trofee in hun prijzenkast mogen zetten. Of dat dit jaar wederom het geval zal zijn is nog onzeker. De ploeg is tot op heden niet zo trefze ker en daarnaast z J de tegenstand van de overige ploegen (MAC, Ten nisclub, Bato, OKIA, Hockeyclub en Fienpreuvers) groot zijn. Deze instuif is een goede gelegenheid om een praatje te maken met Prins Gert Jan 1, wiens regeerperiode er bijna opzit, de oud-prinsen en de le den van de Raad van Elf. Het ware feestgedruis barst echter los op zaterdag 15 november als de Fienpreuvers in café-restaurant De Poppe haar Elfde van de Elfde-bal houden, wederom een zeer geva rieerd programma met van elk wat wils. Tevens wordt dat de zwanezang van Prins Gert Jan de eerste die dan zal aftreden en opgenomen zal worden in de prinsengarde. Ook Nog ruim een week en dan mag Prins Gert Jan de eerste weer gewoon op z'n Holtens met 'meester' aan gesproken wor den, als hij zijn regeerperiode afsluit tijdens het Elfde van de Elfde feest in zaal de Poppe. vindt op deze avond de bekendma king plaats van de Fienpreuver van het jaar, een Holtenaar die zich dit jaar bijzonder heeft onderscheiden. Vorig jaar viel de eer te beurt aan August Müller. Hoogtepunt van de avond is onge twijfeld de bekendmaking van de negentiende Prins van de Fien preuvers. Nog nooit tevoren is zo druk gediscussieerd over de naam van de nieuwe Prins. Tal van be kende en minder bekende Holtena ren worden genoemd als de nieuwe Prins, maar dit blijft tot het laatste moment een goed bewaard geheim. De avond zal worden besloten met muziek door het bekende orkest Satumus. Kaarten zijn verkrijg baar bij speelgoed Van de Maat, foto Ten Velde en de hofbarhou- ders. Voor leden bedraagt de entree f. 5,- voor niet-leden f. 7,50. Raden Gekoppeld aan de benoeming van haar nieuwe Prins heeft de carna valsvereniging De Fienpreuvers haar actie Prins-raden, waarvoorin Holten huis aan huis de deelname formulieren zijn verspreid. Uit een 50-tal kandidaten (van Wim Dal- huisen tot Hennie Rustebiel en van Henk Warrink tot Gerard Willems, om maar eens een paar namen te noemen) kan men de vermoedelij ke Prins aankruisen en meedingen naar de hoofdprijs van f. 250 aan vlees-waardebonnen. De kosten voor het houden van de actie zijn voor rekening van de Fienpreuvers, terwijl de opbrengst bestemd is voor het Forster Parents-Fonds van het bejaardencentrum Dies senplas. Wie haar of zijn wedstrijd formulier is kwijtgeraakt kan als nog een formulier verkrijgen bij de inleveradressen: speelgoed Van de Maat, foto Ten Velde en de hofbar- houders. De bekendmaking van de winnaar geschiedt direct na de in stallatie van de nieuwe Prins op het Elfde van de Elfae-feest.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 1