Bergruitertjes vieren hun zilveren jubileum Prima organisatie van Holterbergherfsttoer R-30 -V, Hetei Goed voetbal van dames Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Vier modeshows van najaarsmode Resultaten Blauw Wit Afslanken door beweging en dieet Open huis Wonnink HOLTENS NIEUWSBLAD JUNIOREN Bij Bato nu ook fitness Aerobic weer begonnen PUPILLEN Kaarten bij Blauw Wit DONDERDAG 2 OKTOBER 1986 - nesstraining, aerobic-dancing en karatetraining in het aanbod. De Het clubbestuur van De Bergruiter- Lubbersen, mevr. H. Brands-Ve- tjes. V.l.n.r. mevr. D. Veneklaas- neklaas, Frits Dollekamp, H. Ste- geman, jhr. F.W.W.H. van Coever- den en mevr. M. Leus-Dreijerink. Onder het motto: Afslanken door beweging en dieet start Fitnesscen trum en Sportschool De Haan in Holten 2-Enter 3 1-0. schoon te houden, totdat medio de Goor weer een afslankeursus. Vorig In een goed gespeelde wedstrijd te- tweede 45 minuten RV toch een seizoen hebben veel Holtense da gen Enter 3 heeft Holten 2 de pun- voorsprong nam. Hierna ging Hol- mes daar baat bij gehad. De 12 ten niet kunnen pakken. De kansen ten alles op de aanval gooien en het weken durende cursus paart een hierop waren wel aanwezig maar was wederom Dick die de buiten- uitgekiend dieet aan drie keer per werden niet benut. In de eerste spelval slim omzeilde en met een Week trainen. Dat alles onder bege- helft werd Holten een strafschop droge knal de gelijkmaker aan te- leiding van een diëtiste en een onthouden door de scheidsrechter, kende. sportleraar. Enter had het geluk wel aan haar Omhoog 5-Holten 4 1-10 Daarnaast heeft De Haan ook fit- zijde. Uit een kopbal scoorden de jn een zeer goede maar eenzijdige gasten naar later bleek de enige wedstrijd was Holten op alle fron- treffer. De tweede helft waren er ten beter. Topscorer was Jan Wan- nog wel kansen voor Holten. Ko- Sink met zeven doelpunten, maar mende zondag speelt het tweede de de andere spelers verdienden even eens een pluim voor het vele voor bereidende werk. Een goed herstel na de 6-3 nederlaag van vorige week tegen Enter. Holten 11-PH 19 0-9 Tot de pauze kon Holten zich ge lijkwaardig prijzen aan PH, want beide ploegen leverde een spannen- de achterstand bleef beperkt tot 0- de wedstrijd op. Holten begon sterk iNa de hervatting was het binnen en hield Twente steeds op de eigen tien minuten een bekeken zaak helft, maar Twenthe zag kans op 1- door drie tegentreffers. Het enige Blauw Wit Al-S.D.O.L. Al 0 te komen. Ook in de tweede helft wapenfeit van de roodzwarten was Blauw Wit dat zwaar gehandi- een bal tegen de lat van Steunen- capt aan de wedstrijd begon, kon berg. de eerste helft terug zien op een ma- Holten 13-PH 21 1-6. tige partij. SDOL kwam dan ook Deze wedstrijd was geen afspiege- verdiend met 0-1 voor. Na rust werd ling van de ware sterkte van Hol- er beter gespeeld en de spitsen wa- ten. Er werd te vaak gewisseld, wat ren ook productiever. Blauw Wit te veel verschuivingen als gevolg won door Barvelink (3x) en Potman had. De onzekerheid sloop in de (2x) met 5-1. Uitblinker in deze wed- ploeg met als gevolg drie penalty's strijd was Marcel. nieuwe groep j azzballet staat onder leiding van oud-Nederlands turn- kampioene Carla du Plessis uit Al melo. Gelet op de doelgroep vindt het jazzballet plaats op woensdag morgen van 10 tot 11 uur. Voor informatie over zowel de afslank eursus alswel over de andere activi teiten kan men zaterdagmorgen 6 september om 11.00 uur terecht in de sportschool aan de Goorse Bleekstraat. Telefonische inlich tingen zijn te verkrijgen onder nummer 05470-76070. belangrijke vierpunten-wedstrijd tegen medegegadigde De Lutte. Twenthe 2-Holten 3 2-1. Holten 3 won vorige week verdiend met 3-0 van SOS 2 en werd zo mede koploper. De andere koploper was Twenthe 2 en een wedstrijd tussen werd een aanvallend Holten ver rast: 2-0. Maar Holten kwam op 2-1 door een treffer van R. E. RV 2-Holten 5 2-2. Na de zware nederlaag van vorige week wist het vijfde team zich rede lijk te herstellen. Holten kwam on gelukkig op achterstand, maar Paul Akkermans wist uit een voor zet van Dick Kappert koppend te tegen en een treffer van Jante die Blauw Wit A2-Sportclub Rijssen Ponyclub De Bergruitertjes heeft zaterdagavond in zaal Vosman met een drukbezochte receptie en aansluitend een feestavond het 25- jarig bestaan van de vereniging gevierd. Oud-bestuurslid Wim Aaltink van de landelijke rijvere- niging De Bergruiters was de cere moniemeester. Hij kon afgevaardigden van plaatselijke clubs en van pony clubs uit de regio welkom heten, net als wethouder Henk Westerik van sportzaken, voorzitter Jan Groeneveld van de gemeentelijke sportcommissie en voorzitter A.J. Wes van de Provinciale Bond van Landelijke Rijverenigingen die te vens de Kon. Ned. Federatie verte genwoordigde. Voorzitter Frits Dollekamp keek terug op de afgelopen kwart eeuw. „Als je bijvoorbeeld met Herman Pieffers, Eppie Aaltink of Jan Wig- gers herinneringen ophaalt, sta je er van te kijken dat niet alleen de namen van oud-leden genoemd worden mar ook die van de pony's Blauw Wit 1-RV 1 en hun kwaliteiten. Zo hoort het In een goede wedstrijd heeft Blauw natuurlijk ook want pony- en paar- Wit ruim van RV gewonnen. Voor desport worden bedreven door een rust was Blauw Wit veel in balbezit combinatie van mens en dier." en kreeg enkele kansen. Ans open heer J. Groenveld namens de sport- Coeverden kreeg als blijk van waar commissie en de Stichting Paard- dering een tinnen wandbord, rijden Gehandicapten en Jelle Vin- Hoogtepunt van het jubileumge- cent deed dat namens de vereni- beuren was de huldiging van de ere- ging Het aangespannen paard, leden mevr. C. Wansink-Timmer Voorzitter D.G. Franken van De (vele jaren presidente), Herman Bergruiters feliciteerde niet alleen pieffers (in 1955 de initiatiefnemer de ponyclub met haar jubileum tot de oprichting én de eerste in- maar ook de Holtense gemeen- strueteur) en Herman Vincen (die schap dat zij in het bezit is van een voor vervoer zorgde naar talloze vereniging als De Bergruitertjes. evenementen). Het drietal kreeg Door mevrouw H. van Coever- van voorzitter Frits Dollekamp den-Schottink werd een door haar- fraaie medailles en de dames ont- zelf vervaardigd vaandel aangebo- vingen tevens een boeket bloemen, den en Jolanda Bolink verraste na- De feestavond werd beslotyen mens de leden het bestuur met een met een dansje onder leiding van grote kleurenfoto met daarop alle de Holtense coutrygroep Day-bre- leden en hun pony's. Mevrouw Van ak. Bert Wissink wist lang zijn doel g 3-0. scoren. Rust 1-1. In het begin van echter het verkeerde doel onder In een harde wedstrijd heeft de tweede helft was RV de betere schot nam. De overige uitslagen: Blauw Wit A2 verdiend de eerste ploeg, maar de Holtense doelman, Holten 6-Vabo 4 2-7, Holten 8-Enter punten van dit seizoen behaald. Het scoreverloop zorgde voor een spannende wedstrijd. Eindstand 5- 3. Blauw Wit A2-Excelsior A2 Blauw Wit A2 doet het goed te gen Rijssense tegenstanders. Moest eerst Sportclub met een ne derlaag naar huis, nu moest het on geslagen Excelsior twee maal een voorsprong uit handen geven. Dit ondanks dat ze veel sterker waren dan Blauw Wit. Blauw Wit kwam door Jacco en Jeroen steeds weer op gelijke hoogte en heeft nu reeds drie punten. Blauw Wit 3-Sparta 5 Blauw Wit 7-Enter V. 7 Blauw Wit speelde zaterdag een Biauw wit ging goed van start, wedstrijd met twee gezichten. On- maar na ket, missen van enkele der leiding van de goed fluitende dansen de moed zakken. De gasten Kwintenberg liet het derde matig profiteerden hiervan en bepaalden voetbal zien. Sparta was echter wel de op 0_4 Ook aan de fel op de bal en speelde goed voet- tweede helft begon Blauw Wit met bal. Na een halfuur spelen kon Ger- vgel elan maar ook dat duurde rit Bolink nog net op de lijn redden, maar heel kort Enter v stuurde de maar even later scoorde Sparta Blauw_wit goaiie nóg vier keer toch °"1- naarhetnet. Eindstand 0-8. Aan de Na rust werd Sparta volledig terug- instelling van enkeie Blauw Wit- Holten Bl-Blauw Wit BI In de eerste helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Het veldspel van Blauw Wit zag er ver zorgder uit, maar Holten speelde directer en scoorde 1-0. Door in de tweede helft fel aan te vallen kre gen de Holtense aanvallers meer ruimte en zij maakten hiervan ge bruik (2-0). Blauw Wit was met de leiding niet erg content en dat le verde irritaties op. Met het wegzen den van een Blauw Wit speler (wat wel terecht was) was de wedstrijd gespeeld, ondanks dat Gerald Jan sen nog tegen scoorde. Holten had deze middag het meeste geluk en heeft daardoor gewonnen. Blauw Wit Cl-Holten C2 In de plaatselijke derby tegen Holten, heeft Blauw Wit in een spannende wedstrijd geen punten gepakt. Holten had in het begin de beste kansen en scoorde dan ook (0- 1). In de tweede helft probeerde Blauw Wit het nog wel, maar de Holtense defensie gaf geen kansen weg. Holten zelf kreeg nog enkele kansen om de score te vergroten, maar daar bleef het bij. monsterscore in de lucht hing. d1o,„„ moor Blauw Wit 2 ging er toen echter ters haperde ook nog al het een en Door de Firma Schuppert werden ren kwam, is er voor iedereen volop goed tegenaan en met goed voetbal n^Vm;rhpripfr<i Vanaf ander- Hopelijk is dat zaterdag te- werd het veldspel in evenwicht ge- de" de rierd Jahef gen Vesos 5 in Hellendoom anders- bracht. Tot scoren kwamen de da- vt»mooftmomen Vesos 6Blauw wit 9 mes echter nog niet. maar als de of.me,J en VIa Het negende nam al vroeg een voor- De heer Wes sprak namens de de de score (0-1). Na de thee ging uit„an„ doorzet komen de vri]c ,bal van Herman Withaar sprong maar die werd ook snel weer a» vmp Dinmii va if rroiirnnn rinor mpt. aan- 5 «:nnnrrip -.Tan Vprvpria rip aartslui- provinciale bond en de KNF, de Blauw Wit gewoon door met aan vallen en dit leverde nog vier doel punten op. Netty scoorde 2-0 en Marian E. maakte 3-0. Juliette wil de niet achterblijven en 4-0 was het resultaat. Door een bal in eigen doel van RV werd het 5-0. Blauw Wit staat door dit resultaat tweede op de ranglijst. Delden 1-Blauw Wit 2 Al gauw openden de dames van Delden de score en spoedig werd een 3-0 stand bereikt, zodat een De sv Bato start op donderdag 2 oktober met een fitness-afdeling. In de gymzaal aan de Tuinstraat wor den vanaf 19.30 uur korte openbare lessen gegeven, waaraan belang stellenden gratis kunnen deelne men. Elke les duurt ongeveer twin tig minuten en de deelnemers kun nen zo een eerste indruk krijgen van de opzet en inhoud van dit fit ness-gebeuren. De laatste openba re les begint om 21 uur. Bij voldoende opgave wordt er dan vanaf 7 oktober in de gymzaal aan de Tuinstraat wekelijks les ge geven op de dinsdagavond om 20.30 uur en op de donderdagavond om 19.30 uur en 20.30 uur. Opgave donderdagavond tijdens de open bare lessen of telefonisch bij het se cretariaat van de vereniging bij mevr. M. G. Eggink-ten Velde, tel. 6 20 00. doelpunten ook zeker. Doordat ook Delden niet meer tot scoren kon ko men bleef het 3-0. scoorde - Jan Verveda de aanslui tende goal. Direct hierna profiteer- teniet gedaan. Na een 1-2 voor sprong voor Blauw Wit kan Vesos woensdag vier modeshows gehou den. De nieuwe najaarsmode 1986 werd gepresenteerd door maar liefst vier mannequins en een dress- man. Dat de nieuwe najaarsmode bijzonder bij de dames aansloeg, blijkt uit de vele oh's en ah's die uit keus, zowel in de jeugdmode als voor de dames met de iets grotere maat. In de herenmode is er volop nieuws te beleven in ruim vallende pantalons in ruitdessin en oversi zed pullovers c.q. truien. De gehele vw* uujau uic uc. uii o uil au o uiu uic i ir de net aerae van ae verwarring dij naaf 6 2 uitlopen jn de tweede helft de zaal opklonken. Nieuwe kleuren show werd op charmnante Srmrta pn hpt. o;ac Hpnlf Rnnnt riip Sparta en het was Henk Bolink die voor 2-2 zorgde. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllirilllllllllllllllimi Resultaten SV Holten Jeugd Enter E 1-Holten E 1 Een beter spelend Enter besliste al in de eerste helft de wedstrijd. De ruststand was 6-0. In de tweede helft bleef de schade beperkt door goed keeperswerk. In de slotfase van de wedstrijd leefde Holten E 1 helemaal op en scoorde nog twee keer. Een vaste keeper voor Holten E zou een hele verbetering zijn. illilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll thuisclub door een kopbal van Wim De afdeling Aerobic van s.v. Bato is stam op 1-0. weer begonnen. Na rust moest Blauw Wit in de ver- Aerobic is een volledige methode dediging en ON kwam halverwege voor conditietraining, met weinig de tweede helft op 1-1. Toen was het ging Vesos rustig door met scoren tot er elf op het bord stond. Het Blauw wit 6-ON 9 negende scoorde nog eenmaal In een voor rust door Blauw Wit waardoor de eindstand 11-3 werd. goed gespeelde wedstrijd kwam de aan el- die dit najaar de boventoon voeren kaar gepraat door een lady-speaker waren volop aanwezig. Zoals inkt blauw, esmeraldgroen en het war me lila. Zoals uit de show naar vo- die dan ook de aanwezige dames met de nodige mode-adviezen naar huis liet gaan. sleur en veel pret. Iedere training begint met een warming-up. Daar na begint men met Aerobic en body sculpture. De combinatie met bo- dysculpture is een uitstekende vorm van figuursverbetring. Na het actieve gedeelte volgt 'cool down', oefeningen om de hartslag geleidelijk terug te brengen tot de normale snelheid. Hierna volgen de rek oefeningen die soepel gedaan moeten worden. Dit alles wordt be geleid door muziek. De lestijden zijn: maandagavond van 19.00 tot 20.00 uur en van 20.00 tot 21.00 uur in het gymlokaal aan de Tuinstraat. Opgave aan de zaal of bij het secretariaat van s.v. Bato, mevr. M.G. E Ten Velde, tel. 6 2000, b.g.g. 05700-82535. met Blauw Wit gedaan, want bin nen tien minuten was het 1-3. Excelsior 14-Blauw Wit 8 Ondanks afwezigheid van de trai ner-coach Rikus Kremer nam Blauw Wit de punten mee naar huis. Dat ging niet zonder proble men. De eerste minuten maakten dat al duidelijk. Gelukkig scoorde Kees Zuurveld in de 20e minuut het eerste doelpunt. Vijf minuten later was het alweer gelijk toen Ben Giessen scoorde na een solo 1-2. In tweede helft speelde Blauw Wit aanvankelijk sterk, maar gaande weg werd Excelsior sterker. Door veel inzet en Johan Kruithof die prima keepte kwam ook Excelsior niet tot scoren en blepf het 1-2. De actiegroep van de zvv Blauw Wit houdt ook dit seizoen vier kla- verjasavonden. Voor deze avonden gelden dezelfde regels als in vorige seizoenen. Per avond tellen de eer ste drie rondes voor het kampioen schap, terwijl voor de laatste ronde een „koppelprijs" beschikbaar is. Ook de spelregels zijn ongewijzigd gebleven. De eerste avond is op vij- dag 10 oktober in het clubgebouw op sportpark 't Vletgoor. Aanvang 20 uur. De clubhuiscommissie zorgt voor gratis koffie en een harti ge hap. Ook niet-leden zijn welkom. Opgave vooraf is niet nodig. Enter Vooruit Fl-Blauw Wit F1 De wedstrijd in Enter begon goed. Blauw Wit kreeg tal van kan sen, maar de keeper van Enter stond steeds op de goede plaats. Bij de eerste uitval van Enter was het wel raak, maar door goed aanvallen kon Blauw-Wit voor rust nog gelijk maken door Martijn. Na rust leek Blauw Wit uit te lopen, maar de voorsprong door Arno en Gert Jan, werd door de Enternaren teniet ge daan (3-3). Door enkele omzettin gen in het team wisten de Enterna ren zelfs nog vier maal te scoren (7- 3). Blauw Wit El-S.O.S. El creëren. De ruststand was dan ook in evenwicht (1-1). In de tweede helft speelde S.O.S. toch iets beter en de 3-2 overwinning was ver diend. Holten E3-Blauw Wit E2 In de zware uitwedstrijd tegen koploper Holten heeft E2 zaterdag twee punten behaald. Blauw Wit kwam op voorsprong door Marco die een strafschop goed inschoot. Nog voor rust had ook Holten een strafschop moeten hebben, maar de scheidsrechter had niet gezien dat een Blauw Wit speler de bal met de hand wegsloeg. Na rust kwam Holten sterk opzetten, maar Ben- Driehonderd negentig wie- lerliefhebbers hebben za terdag deelgenomen aan de Holterbergherfsttoer. On der goede weersomstandi- gehden werd genoten van de fraaie herfsttinten. He laas was het 's morgens eerst nogal mistig, waar door misschien de deelna me groter had kunnen zijn. Deelnemers uit het gehele land konden worden begroet. De eerste Vlot, sportief en modieus is de wintermode dit jaar. Modehuis Wonnink hield donderdag weer haar traditioneel geworden open huis. In een doorlopende modeshow werd door de 'huismannequins" de nieuwste najaars-en wintermode geshowd. Zoals gebruikelijk heerste er weer een gezellige drukte en een ongedwongen, gemoedelijke sfeer in het modehuis aan de Oranjestraat. Opnieuw bleek, dat de presentatie van de nieuwste mode tussen de bezoeksters door, bijzonder wordt gewaar deerd. De ruime, wijdvallende modellen zijn dit jaar wat in de minderheid. Veel rechtvallende gebreide modellen, maar ook in pakjes is veel breisel te vinden, van wol tot glanzend zijden jersey. Voor de jongeren goed passen de broekrokken, gecombineerd met met gezellige blouses, terwijl voor de oudee dames een uitgebriede collectie draagbare japonnen, pakejs en mantels voorhanden isDe kleur zwart is weer terug in het modebeeld, ge combineerd met bijvoorbeeld oker, maar ook kobaldblauw, soms fraai gecombineerd met groen. De bijpassende schoenen waren van de firma ward en Geffen. Goed vertegen- complimenten voor de goede orga- steunenberg en de make-up werd verzorgd door schoonheidspecialiste woordigd waren de toerclubs Ede nisatie. Helaas werd het evene- In een gelijk opgaande wedstrijd ny, die Mike verving, keepte uitste- deeinemer die arriveerde kwam wisten de Hellendoornse spelers goed te profiteren van enkele blun ders die Blauw Wit spelers maak ten. Maar ook door goed voetbal wisten Blauw Wit spelers kansen te kend. In de slotfase kon Jorden bij een uitbraak voor 0-2 zorgen. Dit werd tevens de eindstand. Door deze overwinning is Blauw Wit E2 nu koploper. van het verre Voorne Putten en was om vijf uur 's morgens van huis vertrokken. Verder deelnemers uit o.a. Delfzijl, Amsterdam, Hilver sum, Medemblik, Ankeveen, Bols- en Leusden. Ook regionaal was men goed vertegenwoordigd en tal van Holtenaren klommen op de fiets. Grote belangstelling was er voor de 150 km.-tocht waarvoor 187 rijders hadden ingeschreven. Voor de 110 km waren 124 rijders en op de 80 km 79 deelnemers. Opmerkelijk was het aantal deelnemers dat geen lid was van een vereniging die aange sloten is bij een wielerbond. De af te leggen routes liepen allen rondom Holten met als gezamenlij ke laatste route via Lichtenberg naar Nijverdal om dan het laatste obstakel, de Holterberg, te over winnen De wielervereniging ontving vele ment ontsierd door enkele valpar tijen met gewonden, waarvan één per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd moest worden, terwijl en kele pijlen door onbekenden waren weggehaald of verzet, wat tot ver warring bij de rennners leidde. Het wielerseizoen is nu bijna voor bij en de afbouw kan beginnen. Ve len zullen iets anders gaan zoeken: schaatsen, hardlopen enz) om de basisconditie op peil te houden. De wielervereniging buigt zich over de voorbereidingen voor het nieuwe siezoen. Van diverse evenementen zijn de data reeds bekend: 8 maart, omloop van Holten; 2 mei, Holter- bergtoer; 22 augustus, Triathlon; 26 september, Holterbergherfst toer. mej. Oolbekkink, die ook de bezoeksters van advies diende op schoon- heidsgebied.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9