sport 3 agenda Spannende finale Hippolon Holten Holten slotfase weer in geklopt de August en Henk opnieuw vice-wereldkampioen Sterke week van badmintonteams Handbaldames winnen laatste veldwedstrijd Beker definitief in bezit Mintonette Twenhaarsveld 2 Onnodig verlies voor Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD 1X4* r- ëyfjfm IPilJIRmJ Receptie DONDERDAG 2 OKTOBER 1986 - Dat het eerste team van Holten het verlies van de eerste competi tiewedstrijd goed had verwerkt, ondervond Sas uit Deventer. Ed- idie Willemink en Pieter Aarsen maakten beiden korte metten met hun tegenstanders. Sonja de Roos moest, na felle strijd geleverd te hebben, het punt aan de eerste De venter dame laten. Diana Stegink, invalster voor de in Amerika nieu we inspiratie opdoende Gea Bel- dman, kende geen problemen in een technisch sterk gespeelde par tij. Het herendubbelspel liep weer als een trein en werd gemakkelijk gewonnen. De Holtense dames za gen de zege tussen de snaren van hun rackets wegglippen. Uit de 2-6 eindstand blijkt wel dat de ge mengde dubbels voor Holten wa ren. Holten 2-Kwiek 3 Met jeugdig elan trad het tweede team in het strijdperk tegen het Raalter Kwiek. Hans Zuethoff trof een jonge opponent die gewoon nóg beter speelde dan hij. Gerrit de Roos liet zich niet verrassen door de jeugd en won met bekeken spel. Jet de Beus gunde Toos Roescher welgeteld één tegenpunt in twee games. Heike van 't Holt moest er in drie games tegenaan en deed dat op de van haar bekende wijze: goed geconcentreerd en lekker fanatiek. Met 12-9 trok zij tenslotte in de laat ste game ook nog aan het langste eind. In de resterende partijen wis ten de mensen uit Raalte Holten niet meer echt in de problemen te brengen. Eindstand: 7-1. Holten 3-Diepenveen 3 Als Theo Aarsen eenmaal is warmgedraaid en als hij dan ook nog wordt aangemoedigd door vele supporters, lust hij menige tegen stander rauw. Het „slachtoffer" heette ditmaal Ed Lammers. Harry Dul vond twee games meer dan ge noeg om de winst binnen te halen. De voorzitter van onze sportcom- missie zag vrouwlief Ria vervol gens na drie games met een over winning de baan verlaten. Ivonne Hanenburg volgde dit goede voor beeld. Speciale vermelding ver dient voor het overige nog de 15-0 winst in de derde game van de mixed van Ivonne en Harry, die daarvoor precies de laatste vijf mi nuten van de beschikbare speeltijd nodig hadden. Eindstand: 8-0. Holten 4-Heino 2 De eerste wedstrijd van Holten 4 in dit nog prille badmintonseizoen eindigde onbeslist. Ton ten Broeke en Harrie Menkhorst kenden geen pardon met de heren uit Heino, hoewel laatstgenoemde een derde game nodig had om zijn overwin ning veilig te stellen. Tiny van de Runstraat zorgde voor het derde winstpuntje. Ans Jacobs trof een linkshandige dame. tegen wie zij te kort kwam. In het herendubbelspel wonnen de gelukkigsten en helaas voor Holten was dit Heino. De Hol tense dames verloren in twee ga mes, waarvan de laatste zeer ruim. In de gemengde dubbelspelen wer den de punten gedeeld. Eindstand ietwat teleurstellend: 4-4. Deventer 8-Holten 5 Willy Piechnick moest het, on danks zijn geweldige conditie afleg gen tegen Frans Falk. Bert Postma versloeg tegenstander Ed Voogd na een spannende, lange strijd (11-15, 15-7, 16-18). Dini van de Vrede draaide na haar bezoek aan het zie kenhuis nog niet op volle toeren en verloor van Sula Brekvoort. Roelie Zuethoff liet er in de derde game geen twijfel over bestaan, wie de sterkste was (12-10, 11-12 en 2-11). Het herendubbelspel ging na drie games naar Deventer. M Het tweede herenteam van ZPC Twenhaarsveld heeftn zondag te gen Maarkei uit Markelo in Nijver- dal een geduchte nederlaag gele den. Maarkei nam gelijk al een voorsprong van 0-2 in de eerste pe riode en hoewel de Holtenaren in de tweede periode een tegengoal scoorden, hepen de Markeloërs steeds verder uit en sloten de wed strijd af met 1-15. Het eerste herentam, dat het op moest nemen tegen Thialf uit En- lig stelde. schede, keek in de eerste periode ook al gelijk tegen een achterstand aan maar wist dit vlot ongedaan te maken In de tweede periode was het stuivertje wisselen tot 4-4 en ook in de derde periode ging de score gelijk op tot 6-6. De wedstrijd was nog steeds open totdat elf se conden voor het eind een van de spelers van Twenhaarsveld door wist te breken en er 6-7 van maakte en de overwinning voor Holten vei- Spanning volop tijdens de Hippo Ion Holten. Ook de laatste wedstrijd van de veldcompetitie handbal werd door de Holtense dames gewon nen. In de uitwedstrijd tegen Nw. Heeten nam Holten al vlot een 0-2 voorsprong. Nw. Heeten kwam daarna meer in haar spel, maar zag geen kans de opgelopen achter stand volledig goed te maken. Ruststand 3-4. Na rust speelde Holten een sterke wedstrijd. Een goed sluitende ver dediging met een zeer sterk kee pende Maijan Baltes gaf Nw. Hee ten slechts 1 maal de gelegenheid te scoren. Holten benutte de kan sen goed en kon in de 2e helft uitlo pen naar een verdiende 5-9 winst. Scores: Janet Nijland 3, Tanja Schol ten, Annemarie Wijnberg 2, Diana Bulsink, Birgit v. Zon 1. Door deze winst staat Holten bij de afsluiting van de eerste helft van de zaalcompetitie ongeslagen le met 9 punten uit 5 wedstrijden. De dames junioren speelden uit tegen koploper Kwiek. De gastvrouwen uit Raalte bleken vooral in de eer ste helft veel sterker dan Holten en ze konden dan ook makkelijk een 8- 1 voorsprong nemen. Na rust verde digde Holten duidelijk beter. Het was echter jammer, dat knullig bal verlies Kwiek toch enkele opgeleg de kansen bood om te scoren. Aan vallend kreeg Holten wel enkele kansen, maar die werden slecht be nut. Dit verklaart de uitslag van 14- 2. Scores: Wilma Agterkamp, Ma rieke Nijland 1. De heren speelden de uitwedstrijd tegen Raalte niet, omdat er geen scheidsrechters aan wezig waren. Het laatste veldcompetitie- weekend van de jeugd was geen beste. Al kon Al het in de eerste helft tegen Broekland nog redelijk bijbenen. Ruststand 5-3. Na rust werd Broekland door goed spel steeds sterker en werd er met 14-4 gewonnen. Kwiek BI was zowel fy siek als technisch veel te veel voor Holten: 20-3. Pupillen Cl stond bij rust nog met 2-3 voor tegen Broek land. Na rust was Broekland veel sterker. Holten kreeg geen kansen meer en verloor met 6-3. De jongens speelden thuis tegen C.V.O. Holten had de pech, dat al vroeg in de wedstrijd tegen een rui me achterstand werd opgelopen. Daardoor zakte de motivatie weg. Rust 1-7. Ook na rust duurde het lang voor Holten zichzelf weer te rugvond. Toen stond het al 2-14. Toch bracht de positievere instel ling beter spel, zodat de eindstand een iets dragelijker aanzien kreeg: 8-17. De tweede Holtense Hippolon, die afgelopen zondag door de Landelij ke Rijvereniging De Bergruiters ge organiseerd werd op het paardes- portterrein op de Borkeld had dui delijk aan spanning en aantrekke lijkheid toegenomen. Door de drie onderdelen: hardlopen, fietsen en paardrijden te situeren op een rela tief klein terrein was het voor de toeschouwers en supporters goed te volgen. Vooral het afsluitende gedeelte, de estafette-hippolon voor verenigingen werd een span nend gebeuren, waarbij het stee- ruiters. De eerste Holtense dame werd op de vierde plaats Erna Wil lemink in 16.00.51 min. Bij de heren werd Dries Willems eerste in 13.46.41 min. Rien van de Broek van de Eschruiters werd tweede in 13.46.41 min en Bert Rei- SV Holten Senioren: Holten 1-Tilligte 1 14.30 u. De Lutte 3-Holten 2 10.00 u. V. 8.45 u. Holten 3-PH 4 10.00 u. Holten 4-Hector 7 10.00 u. Holten 5-De Zweef 6 10.00 u. MW 6-Holten 6 9.00 u. V. 8.00 u. Holten 7-De Zweef 12 10.45 u. Haarle 7-Holten 8 9.00 u. V. 8.00 u. Holten 9-Omhoog 6 9.00 u. De Zweef 13-Holten 10 (vr. schapp.) 10.00 u. V. 9.00 u. Enter 8-Holten 1111.00 u. V. 10.00 u. Holten 12-Enter 10 9.30 u. Luctor 10-Holten 13 11.30 u. V. 10.30 u. Junioren: Holten Al-MW'29 Al 11.30 u. Holten 2-PH A2 12.45 u. SDOL BI-Holten BI 14.15 u. V. 13.14 u. S.O.S. B2-Holten B2 12.45 u. V. 12.00 u. UD Cl-Holten Cl 13.00 u.V. 11.15 U. Holten C2-Excelsior C3 14.30 u. Pupillen: De Zweef Dl-Holten Dl 9.30 u. V. link van Deventer '85 werd met een 3.45 u tijd van 13.55.46 min. derde. Holten D2-SWN D4 10.00 u. De uitslag van de verenigingsesta- Holten D3-Den Ham D2 11.00 u. fette was: 1. Bergruiters, 14.27.20 Holten El-SWN El 10.00 u. min.;2. Diepenheim, 12.33.13;3. Pal- Holten E2-DES E2 11.00 u. theruiters, Haarle, 13.13.60 min. Markvogels E2-Holten E3 11.00 u. V. 10.30 u. Holten Fl-SC Rijssen F1 10.00 u. SWN F2-Holten F2 11.30 u. V. 10.45 Blauw Wit Junioren: Blauw Wit 1-Boswinkel 1 14.30 u. Blauw Wit 2-DES 3 12.45 u. Enter V 5-Blauw Wit 3 14.30 u. V. 13.30 u. Vesos 2-Blauw Wit 414.30 u.V. 13.30 u. DES 7-Blauw Wit 5 12.45 u. V. 11.45 Stand: ASV 7-10, Blauw Wit 6-9, DVO 6-9, Sportlust 6-9, Daarle 7-9, Eversberg 7-9, Rietvogels 6-7, Ve sos 7-5, Drienerlo 7-5. Marle 7-5, Boswinkel 7-5, Markvogels 6-4, De Esch 6-4, Oldenzaa! 7-2. Boswinkel Overmorgen speelt Blauw Wit thuis tegen Boswinkel dat traditie getrouw weer zeer wisselvallig Een Blauw Wit-team dat tegen zich zelf liep te voetballen, mogelijk alsge- ple-onderdeel uiteindelijk de be- vo,9 van an9st voor de tegenstander, slissing bracht. Dries Willems ^ad desondanks het betere spel maar moest alles uit de kast rijden om w,st z'c^ seen echte kansen te creë- Jennie Klein Willink van Diepen- ren* ^an 'n de wedstrijd heim voor te blijven. De overwin- *e9en Sportlust in Glanerbrug wor- ning was uiteindelijk voor De Berg- den weergegeven. Blauw Wit vertrok ruiters. De ploeg bestond uit:Di- a,s ongeslagen koploper, maar in de nant Schippers (hardlopen), Ar- wetenschap dat er bij Sportlust kei- nold Elias (fietsen) en Dries hard gewerkt moest worden, want de Willems (paard). Glanerbruggers staan bekend om hun ijver en strijdlust. Onder uitstekende weersomstan digheden en bij een redelijk goede De Blauw Witters startten met publieke belangstelling werden 's een goede opening en de eerste tien morgens de wedstrijden indivi- minuten leek het er op dat de ploeg dueel gehouden en 's middags voor in deze wedstrijd zou domineren, verenigingen. In totaal namen Sportlust begon echter al gauw wat twaalf verenigingen deel aan dit meer greep op het spel te krijgen en evenement. Gezien het enthousias- kwam. toen de Blauw Wit achter- me van de deelnemers zal volgend hoede zich de luxe veroorloofde om Een jaarlijks terugkerend tour jaar opnieuw een Hippolon worden wat ruim te genieten van het na- nooi in de voorbereiding van de gehouden en hoopt men dat ook jaarszonnetje in plaats van bij de dames van Mintonette op het nieu- andere verenigingen deze combi- wedstrijd te blijven, door Scholten we volleybalseizoen, is dat van natiesport op het programma ne- met een achterover gehaalde bal Sparta Wilhelmina. De twee voor men. via de lat op 1-0. gaande jaren werd de beker al Bij de individuele deelnemers, Wie gedacht had dat Blauw Wit door Mintonette veroverd. Op- waar iedere deelnemers alle onder- hierdoor tot sterker spel zou ko- nieuw winst zou betekenen dat de delen voor zijn of haar rekening men, kwam bedrogen uit en in de beker nu definitief in de prijzen- nam, ging de eerste prijs bij de 28e minuut was Sportlust zelfs heel kast zou belanden, dames naar Elise Elbert van de dicht bij 2-0 toen een strak schot Afgeiopen zaterdagmiddag was Zeevenbuurtschap in 14.23.30 min. buiten bereik van Eddy van Dijk ln dit voornamelijk door de eerste Tweede werd A. Bloed van De Hoef- maar net voorlangs ging. Eust- kjas-teams bezette toernooi in de slag in 14.43.57 min en derde werd stand 1-0. In de 2e helft was Blauw Patmoshal te Enschede de eerste Marianne Willeman van de Hunne- Wit sterker. Het wist zich in het tegenstander een bekende van vo laatste kwartier goede kansen te rig jaar ATC 2. Een team met veel scheppen, die met werden benut, jeugdspeelsters dat in de eerste set Trainer Henk Mennegat kon tegen niet tegen de routiniers uit Hoiten Sportlust niet beschikken over An- opgewassen bleek. Helaas had dries van Iperen, John P. Schalk, coach Gerben niet eerder in de Gerrit Stam en in de 2e helft liet ten dat er op tijd„ geSpeeld werd Abse Kolkman het afweten wegens dan nadat in de 2e set bij een 6.7 speelt en koploper ASV slechts een nipte zege van 1-0, toestond, thuis tegen Daarle gelijk speelde en van Markvogels won met 3-1. De Blauw Witters zullen zich zeker nog herin neren dat op zaterdag 19 april kans loos met 3-1 werd verloren van de rode-lantaarndragende Boswinkel. De wedstrijd wordt geleid door scheidsrechter G. Mensink en be gint om 14.30 uur. een blessure. achterstand het eindsignaal klonk. De drie daaropvolgende poulewed strijden tegen resp. Set-Up, Sparta Wilhelmina en Spirit Actief werden alle op overtuigende wijze met 2-0 gewonnen. In de kruisfinale ontmoetten Mintonette en Vrivo elkaar voor de zoveelste keer dit jaar en weer was Vrivo, ondanks de fanatieke aan moedigingen van de coach niet op gewassen tegen het gevarieerde aanvalsgeweld van Mintonette. Eindstand 2-0. Doordat Set-Up van Dynamo wist te winnen in de ande re kruisfinale, werd dit team op nieuw de tegenstander. De vermoeidheid werd aan de kant gezet en met hoofdrollen voor spelverdeelster Fenny en aanval- ster Hannie alsmede met Martien die niet merkte dat haar duim dik ker en dikker werd, werd het toer nooi winnend afgesloten. DES 6-Blauw Wit 6 14.30 u. V. 13.30 u. Blauw Wit 8-DES 8 12.45 u. Blauw Wit 9-SWN 8 14.30 u. Vesos 5-Blauw Wit 7 4.30 u. V. 13.30 u. Junioren: Excelsior A 2-Blauw Wit A111.00 u. V. 10.00 u. Blauw Wit A 2-Omhoog A 2 11.00 u. BlauwWitV 1-Excelsior B 214.30 u. SWN B 3-Blauw Wit B 2 14.30 u. V. 13.30 u. SWN C 3-Blauw Wit C 1 11.00 u. V. 10.00 u. Pupillen: Blauw Wit D l-MW'69 D 1 10.00 u. Blauw Wit E 1-DES E 1 10.00 u. Twenthe E 4-Blauw Wit E 2 10.00 u. V. 9.15 u. Excelsior F1-Blauw Wit F110.15 u. V. 9.30 u. Damesvoetbal: Juliana-Blauw Wit (meisjes) 9.00 u. V. 8.00 u. Badminton 10-10 Trefzeker 2-Holten 1 12-10 Lettele 1-Holten 2 11-10 Heino 1-Holten 3 6-10 Holten 4-Reflex 2 8-10 Holten 5-Survive 3 11-10 Holten 1-Mistral 1 (jeugd) 11-10 ZBC 4-Holten 2 (jeugd) Waterpolo dames: Twenhaarsveld 1-Heidelberg 2 aanvang 14.00 uur. Waterpolo heren 1: Twenhaarsveld 1-HZC Weusthag 3 aanvang 14.40 uur. Waterpolo heren 2: Twenhaarsveld 2-HZC Weusthag 5 aanvang 15.20 uur. In het overdekte bad van Rijssen. Volleybal Wedstrijdprogramma vrij. 3-10. 19.00 uur: Meisjes B2-WA 19.00 uur: Dames 2-Rivo 2 19.00 uur: Heren 1-Rivo 2 20.15 uur: Dames 3-Ledo 2 20.15 uur: Dames 4-Krekkers 6 21.00 uur: Dames 1-Dynamo. Handbal Zaterdag 4 oktober: A 1 thuis tegen Nw. Heeten om 12.00 uur B 1 thuis tegen Nw. Heeten om 11.00 uur C 1 thuis tegen Nw. Heeten om 10.00 uur. Jongens A1 uit tegen Achilles zon dag 5 oktober om 12.00 uur. Vertrek om 10.45 uur. Oefenwedstrijden (in de sporthal): Heren senioren za. 4 okt. om 10.30 uur tegen Hazewind (Gieten). Da mes senioren zondag 5 okt. om 14.00 uur tegen ABS. Het verhaal begint ééntonig te worden... Weer moest Holten 1 een nederlaag incasseren van een te genstander die hooguit gelijk waardig bleek aan het eigen team. Voor de jongens van Hafkamp is het om moedeloos van te worden. Voor de rust ontwikkelde zich na een nerveus begin een gelijkop- gaande strijd waarin af en toe on nodig hard werd gespeeld. Zo mocht ErikKnapen van geluk spreken dat hij er met een boeking afkwam. Beide doelen waren beurtelings in gevaar, al moet gezegd worden dat SOS gevaarlijker was. Geluk kig was Erwin Stukker in goede vorm, al moest de lat ook eens een kopbal keren van de Hellendoomse spelbepaler Wispels. Holten had de pech dat een beheerst gescoorde treffer van aanvoerder Jan van Mullem wegens buitenspel werd af gekeurd. Opvallend was de onrust die er in de eerste helft heerste in de verdediging; onbeheerst op schreeuw en onbeholpen overtre dingen waren daar de uitingen van. Na de rust was Holten de sterkste ploeg, maar echt gevaarlijke situa ties ontstonden niet voor het SOS- doel. Van de Hellendoomse aanval len ging méér dreiging uit en Stuk ker moest harde schoten van de of fensief opererende verdediger Wiegink en de beweeglijke spits Rozenkamp pareren. De laatste verspeelde door treuzelen een goe de kans en Jalving kon door attent ingrijpen erger voorkomen. Ook in de tweede helft werd er pittig gespeeld en SOS-middenvel- der Pronk werd door de goed en on verbiddelijk leidende scheidsrech ter Schoenmaker genoteerd. Bij Holten werden in de slotfase de soms irritant spelende Broekmaat en de door kramp geplaagde Jal ving door respectievelijk Ep Boode en Ronny Meestor vervangen. Een moment van onachtzaam heid in de Holtense defensie was er de oorzaak van dat twee minuten voor tijd invaller Nijenkamp SOS op fortuinlijke wijze de overwin ning kon bezorgen. Voor de moe-ge- streden Holtenaren en hun talrijke supporters betekende dit een grote teleurstelling. Het is te hopen dat de supporters achter hun ploeg blij ven staan, want zeker de laatste twee (uit)wedstijden hebben ge toond dat met wat minder pech toch wel punten binnengehaald kunnen worden. Zondag komt het hooggeplaat ste Tilligte op bezoek. Met wat meer rust en zelfvertrouwen in het team en wat meer dreiging en ka rakter in de spits moet Holten niet kansloos worden geacht. De rood-zwarten ontvangen op dinsdag 14 oktober de eredivisie club PEC Zwolle, deze wedstrijd dwong Holten vorig jaar af door in de „nederlagencompetitie" van de PEC-reserves te winnen. Deze inte ressante, bij kunstlicht te spelen ontmoeting is ongetwijfeld een hoogtepunt dit seizoen. De wed strijd begint om 19.30 uur. August Müller en Henk van Heek hebben tijdens de afgelopen zon dag verreden laatste Grand Prix van dit seizoen in Italië hun twee de en tevens het vicc-wcreldkam- pioeschap definitief veilig gesteld. De eerste manche wisten ze af te sluiten met een vijfde plaats en dat was ruimschoots voldoende voor een definitieve tweede plaats in de eindstand. Bachtold won de eerste manche, Van Heugten werd tweede en de Duitse kampioen Netten- scheid-Hoormann werd derde. Zij klommen daardoor op naar de der de plaats in de tussenstand met één punt voorsprong op Van Heugten. Janssen scoorde een zevende plaats en door het niet in de punten van Nielsen stelde hij zijn zesde plaats in de eindstand ook zeker. Door deze resultaten mogen in 1987 negen Nederlandse combinaties Grand Prix. Johan Smit pakte weer keurig drie punten met een dertiende plaats. De tweede manche moest dus nog uitsluitsel geven wie er derde ging worden: Van Heugten of Netten- scheid. Van Heugten wist echter met een derde plaats in deze man che de eer te redden en definitief derde te worden. Deze manche werd na een fel duel met August en Henk door Bachtold gewonnen. August werd tweede en Van Heug ten dus derde. Nettenscheid werd zevende, Janssen negende en Van Gastel tiende. Er veranderde dus in 1986 niet zo veel voor de Nederlanders, weer drie bij de eerste zes en alle drie ge ëindigd op dezelfde plaats als vorig jaar. Als we de hele reeks bekijken is Bachtold met veel overmacht wereldkampioen geworden. Van de in totaal 24 manches behaalde hij veertien eerste plaatsen en scoorde slechts in één manche geen punten. August en Henk scoorden negen tweede plaatsen en haalden in vier manches door pech geen punten, waarmee zij overtuigend tweede werden. Vrijdag kan men het team feliciteren tijdens een receptie die door de supportersclub wordt geor ganiseerd in De Biester, aanvang 20.00 uur.. De supportersclub August Müller en Henk van Heek organiseert vrij dagavond 3 oktober een receptie ter gelegenheid van het behalen van het vice-wereldkampioen- schap zijspancross bij café De Bies ter, aanvang 20.00 uur. iedereen die het team Müller van Heek willen gelukwensen met het uitstekende resultaat zijn van harte welkom.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7