"Vredesinitiatieven niet overlaten aan gemeente" "Lekker gezond bezig zijn is voornaamste" Dagmavo Holten weer veel cursisten Vredeswerkgroep zet verlangens op een rij Dinie Ophof en het plezier in het lopen Jaaragenda HOLTENS NIEUWSBLAD Jubileum van G.J. Vruggink Getallen in de Bijbel Burkett krijgt opdracht Kleine Keizer wil verbouwen Dierendag: Bijendag Geslaagd DONDERDAG 2 OKTOBER 1986 Initiatieven voor vrede, dienen niet van bovenaf door het gemeen tebestuur worden opgelegd, maar moeten voort komen uit initiatie ven van groepen en personen, dat kan de conclusie zijn van de fo rumdiscussie die de Vredeswerk- groep Holten vorige week donder dag had georganiseerd in gebouw Irene. In het forum hadden zitting mevrouw Berg, PvdA wethouder Wim Dalhuisen, CDA-fraktievoor- zitter Harry Dul. H. Rustebiel, raadslid Gemeentebelang, de heer Schipper namens de RK parochie en onderwijzer J. Berghuis. De dis cussie stond onder leiding van ds. R. Visser. Jan Groenewegen, namens de Vre deswerkgroep, opende de discussie met te stellen dat de belangstelling boven verwachting groot was. Ken nelijk spreken lokale namen meer aan dan bekende namen, zoals Si- nie Strikwerda, professor Albeda en Meinder Stelling die heel wat minder belangstellenden trokken tijdens eerdere bijeenkomsten in een Vredesweek. Groenewegen stelde, dat nu miljoenen handteke ningen geen effect hebben gesor teerd en de vredeswerkgroepen zich in een impasse bevinden, an dere initiatieven nodig zijn om de vrede te bewerkstelligen. „We moe ten nu op een andere manier iets doen, we moeten concrete stappen nemen, het forum kan ons aan het denken zetten om in Holten, iets prakties te doen". Elk van de forumleden belichtte vanuit de eigen achtergrond zijn of haar visie op de vrede en de contac ten die vanuit de eigen groep al zijn gelegd met mensen en groepen aan de andere kant van het IJzeren gor dijn. Wim Dalhuisen waarschuwde ervoor niet teveel het accent te leg gen op de landen in het Oostblok maar vooral de aandacht te richten op de landen in de derde wereld omdat op een lege maag het moei lijk denken is over vrede. Harry Dul zag in de Vredesactiviteiten in eer ste instantie geen taak weggelegd voor de gemeente maar zag meer in het aansluiten bij al genomen initi atieven. De heer Schipper, de oud ste in het gezelschap, keek terug in de jongste geschiedenis en noemde de Tweede Wereldoorlog een mo nument van nutteloosheid. „Elke dode die toen gevallen is was er één teveel. Evenals na de Eerste We reldoorlog hebben we toen geroe pen: dit nooit weer. Uitwerking In de tweede discussieronde, waar bij de toehoorders nauw betrokken werden bij de discussie, werden concrete voorstellen gedaan die na der uitgewerkt zullen worden, zoals het kernwapenvrij verklaren van de gemeente Holten, adoptie van een ontwikkelingsproject, de mo gelijkheden onderzoeken voor een partnergemeente in een van de Oostbloklanden en het verder uit diepen van de reeds bestaande con tacten en daar meer bekendheid aan geven. De forumavond werd opgeluisterd door een optreden van Fenne van de Belt en de jongerengroep Dis cus. Vrede en veiligheid kregen volop de aandacht tijdens de forumdis cussie. De aanleg van de atletiek- voorzieningen op Meer manskamp vorderen goed. De hardloopbaan is in ruwe opzet klaar, evenals de springbak en een dezer da gen wordt beton gestort voor de werpcirkel. Al met al reden voor de atletiek af deling van s.v. Holten de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Slechts eén wolkje drijft aan de hori zon: het aantal dames dat zich na de oproep van de at- letiekafdeling, enkele we ken geleden in het Holtens Nieuwsblad heeft gemeld, is ver beneden de verwachting gebleven. Tot verwondering van Dinie Ophof, een van de trouwe atletes van s.v. Hol ten, "Gek eigenlijk, ik zie bij mijn trai ningsrondjes rond het Vletgoor steeds meer jonge vrouwen lopen. Zouden die het ook niet veel leuker vinden om onder begeleiding te trainen? Ik denk dat de meeste dames denken dat atletiek uitslui tend bestaat uit hardlopen op de baan en technische nummers, zoals kogelstoten, en discuswerpen. Ze vergeten dat het afstandlopen even zo goed atletiek is. Ook is het een misverstand, dat bij atletiek de prestaties voorop staan. Wij zijn en lekker gezond bezig, dat is het voor naamste en dat het niet alleen jon geren zijn die bij ons welkom zijn, bewijst mijn lidmaatschap wel, ver klaart Dinie lachend". Als 46 jarige behoort de Holtense atlete inderdaad niet meer tot de jongsten, maar dat hindert haar niet om dagelijks haar conditie op peil te houden ern nog regelmatig in te schrijven voor een 5 kilometer loop. „Heerlijk is dat, jezelf uittes ten hoever je krachten reiken", zegt ze uit de grond van haar hart. „Wat is er heerlijker dan met jezelf bezig te zijn, jezelf een grens te stellen. Af en toe denk je, dat haal ik niet maar als je dan die drempel weer hebt verlegd, ben je tevreden over jezelf. Niets is er fijner dan na een goede prestatie onder de douche te stap pen. Daarna lijkt wel of je de hele wereld aan kan". In de familie Ophof is Dinie in feite een nakomertje. Echtgenoot Ben nie, met zijn 49 jaren ook niet meer Het was vorige week vrijdag 25 jaar gelden dat G.J. Vruggink in dienst trad bij het toenmalige Universal van de heer H. Klein Velderman. Hij begon in de draaierij, werkte vervolgens in de lasserij en be stuurt nu een heftruck. Op de re ceptie die werd bijgewoond door het voltallige personeel van Nido- Universal, liet de heer Jansen de af gelopen 25 jaar nogeens de revue passeren. De heer Van Avezaath bood namens het personeel een en velop met inhoud aan. een van de jongsten, loopt al jaren voor zijn plezier en schoonzoon Meindert Koopman behoeft niet te worden voorgesteld. Aanvankelijk ging Dinie als supporter mee naar wedstrijden, en liep ze 's avonds met de 'mannen' een trainings rondje mee door de Beuseberg. Op advies van echtgenoot Bennie Dinie Ophofjezelf uittesten... heeft zij zich aangesloten bij de atletiekafdeling om wat meer lijn in haar trainingslopen te brengen. „Dat geeft toch veel meer voldoe ning" verklaart Dinie. „Je krijgt door een dekskundige begeleidng meer inzicht in eigen kunnen. Zelfs OKTOBER 4 oktober: Nacht om Holten, MAC Holterberg; scoutingspel op Kalfstermansweide 10 oktober: Sil de Strandjutter door OCH 11 oktober: Dolly Dots in Sporthal 14 oktober: kledingbeurs 25 oktober: Holtense kampioen schappen badminton 27 oktober: Bloedplasma-avond 18 oktober: Jeugdcross MAC Hol terberg 19 oktober: Jeugdcross MAC Hol terberg NOVEMBER I november: concert HMV in sport hal 5 november: speelgoedbeurs 9 november: Familie-kegelinstuif Fienpreuvers II november: Ledenvergadering Fienpreuvers 15 november: Elfde van de elfde Carnavalsvereniging Fienpreu vers 16 november: Oriénteringsrit MAC Holterberg 21 november: Tienjarig bestaan Holtens Mannenkoor. 22 november: Feestavond MAC 28 november: Zilveren jubileum DAT Dijkerhoek. 29 november: Zilveren jubileum DAT Dijkerhoek. DECEMBER 16 december: Kerstbijeenkomst Ned. ver. van Plattelandsvrou wen. 17 december: Kerstsamenzang JANUARI 7 januari: Stichting Viering Natio nale Feestdagen. 9 januari: Nacht van Truus in sporthal 24 januari: Gala-avond Fienpreu vers FEBRUARI: 7 februari: Prinsenbal Fienpreu vers 14 februari: Prinsenbal Fienprue- vers 21 februari: Carnaval minder vali den; C-D toernooi Badminton club 22 februari: C-D toernooi Badmin tonclub MAART: 8 maart: Omloop van Holten 28 maart: recreantentoernooi bad minton MEI: 2 mei: Holterbergtoer 30 mei: Allard van Bruggentoer- nooi 31 mei: Stratenvoetbaltoernooi AUGUSTUS: 22 augustus: Triathlon SEPTEMBER: 26 september: Holterbergtoer De afdeling Holten van de Christe lijke Plattelandsvrouwen Bond hield op donderdag 25 september de eerste bijeenkomst van het nieu we seizoen. Na verwelkoming en het gezamen lijk zingen van Lied 442 vers 1, werd een korte overdenking gelezen naar aanleiding van Joh. 14 vers 1 tot 7, waarna de heer De Groot uit Lochem een lezing hield over getal len in de Bijbel. In zijn inleding gaf de heer De Groot een overzicht van de getallen uit de Bijbel, alle woorden in het De in Enschede wonende Engel se beeldhouwer Norman Bur kett zal de opdracht krijgen het kunstwerk te vervaardigen dat in het kader van de 1% regeling gemaakt wordt ter verfraaiing van het nieuwe gemeentehuis. Zoals bekend zal het kunst werk bestaan uit drie bronzen varkens die een plaatsje krijgen op de trap van het gemeente huis. Burkett's ontwerp werd door het college van b en w en een vertegenwoordiger van de Culturele Raad van Overijssel als mooiste geklassificeerd. „De andere twee, waaronder het ont werp van Kees Bos, waren ook uitstekend, maar het was de keuze: leuk, leuker leukst", al dus burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard in een korte reactie. ik met mijn 46 jaar loop nu sneller en beter dan een paar jaar geleden. Zelfs een pijntje in mijn rug waar ik vroeger wel eens last van had, is volkomen verdwenen. Nee, lopen is voor mij een fijne ontspanning die ik niet graag wil missen. Ik hoop echt dat ik wat meer medestand- sters over de streep kan trekkens om samen lekker te gaan lopen". Het college van b en w van Holten heeft in principe toestemming ver leend voor de plaatsing van een omheining om de achtertuin en uit bouw van het soutterrain van De Kleine Keizer aan de Keizersweg. Eigenaar Ton van Well wil het con- ferentiegebeuren op de begane grond en verdieping scheiden van sauna en zonnebanken die ver plaatst zullen worden naar het sou terrain, terwijl een omheining de gasten de nodige privacy kan ga randeren. Voor het zover is, dient de heer Van Well wel eerst een bouwvergunning aan te vragen. Een en ander betekent volgens de heer Van Well niet, dat hij nu zijn verzoekschrift aan de Raad van State zal intrekking waarin hij ver zoekt het raadsbesluit van juni 1986 nietig te verklaren. Door het raadsbesluit werden de plannen van Van Well, om het saunagedeel te van het conferentiecentrum uit te breiden meteen wirlpool en over dekt terras, gedeeltelijk gesitueerd op gemeentegrond, afgewezen. De Raad van State inmiddels laten weten niet in te stemmen met een versnelde art. 80 procedure, maar het verzoekschrift van de heer Van Well langs de normale kanalen te beoordelen. Dit betekent dat een uiteindelijke uitspraak nog wel een jaar of langer op zich kan laten wachten. Hebreeuws vertaald bestaan uit ge- talen. Door deze getallen te verme nigvuldigen blijkt dat alles in de Bijbel zijn tegenstellingen heeft. „Als je met deze getallen aan hét vergelijken gaat, kan een mens zich alleen maar verwonderen over de wijsheid van God", aldus Maarten de Groot. Aan het einde van de eerste bijeen komst konden zeven nieuwe leden worden bijgeschreven. De volgen de bijeenkomst is op 23 oktober om 20.00 uur in de Kandelaar. De Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt, afdeling Holten-Mar- kelo houdt, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de afdeling, op zaterdag 4 oktober (Wereld dieren dag) een tentoonstelling over alles wat met bijen en bijenteelt te maken heeft. De tentoonstelling wordt gehouden in een van de leeg staande Durapanden aan de Dorpsstraat van 10.00 tot 16.00 uur. De leden van de vereniging houden hun jubileumbijeenkomst op don derdag 16 oktober in het stations koffiehuis Kalfsterman, aanvang 20.00 uur. Aan de Unviersiteit Twente is ge slaagd voor het ingenieursdiploma werktuigbouwkunde onze plaats genoot Coert Schuppert, Diessen- plasstraat 3. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer H. J. Ebrecht voor de bouw van een woning aan de Hakkertsweg; - aan de heer H. J. Vasters voor de bouw van een woning aan het Van Holtenserf; - aan de heer F. L. Tromop voor de bouw van een woning aan het Van Holtenserf; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Uitvoering winkelsluitingswet Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 22 september j.l. heeft besloten aan de heer J. D. Vincent ontheffing ingevolge artikel 9, eerste lid, van de Winkelsluitingswet te verlenen ten behoeve van een door hem in samenwerking met enkele andere middenstanders te organiseren herfstshow in het pand Smidsbelt 5 op 22 t/'m 25 oktober 1986. Openbare commissievergaderingen De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 6 oktober 1986 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - aanschaf overgordijnen enz. t.b.v. o.s.b. Bosschool; - opstellen basisrioleringsplan; - aanleg drukriolering in Dijkerhoek; - overdracht strookje grond in het bestemmingsplan de Beuseberg; - vervanging lampen gymnastieklokalen; - vernieuwing twee turnbanken t.b.v. gymnastieklokaal Haarstraat; - verkoop strookje grond in het bestemmingsplan de Beuseberg; De commissie financiën vergadert op dinsdag 7 oktober 1986 om 16.00 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - aanschaf overgordijnen enz, t.b.v. o.s.b. Bosschool; - aanschaf leermiddelen t.b.v. vak Engels t.b.v. openbare basisscholen; - aanschaf documentatiecentrum enz. t.b.v. o.s.b. Kolschool; - opstellen basisrioleringsplan; - aanleg drukriolering in Dijkerhoek; - overdracht strookje grond in het bestemmingsplan de Beuseberg; - aanvragen en verstrekken grond- en bouwvoorschot t.b.v. 6 woningwetwoningen in het bestemmingsplan de Beuseberg; - vervanging lampen gymnastieklokalen; - vernieuwing twee turnbanken t.b.v. gymnastieklokaal Haarstraat; Commissie sociaal-cultureel werk De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Sociaal-Cultureel Werk wordt gehouden op donderdag 2 oktober a.s. om 19.45 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen met betrekking tot de definitieve afrekening van de subsidie 1985 van HMV en de Stichting Muziekschool Holten e.o. en de definitieve afrekening van emancipatiesubsidie 1986 t.b.v. de Stichting Sociaal-Cultureel Werk (Koken voor mannen) en een subsidie-aanvraag van de groepsraad Scouting Holten. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende vergadering van de commissie vindt plaats op dinsdag 7 oktober 1986 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. De dagschool voor volwassenen in Holten - een nevenvestiging van de Deventer scholengemeen schap Midden IJsel - wordt ook dit jaar door een flink aantal cursis ten bezocht, want 96 dames en he ren volgen er één of meer vakken. Deze vakken worden in Holten op mavo-niveau gegeven. Een havo-afdeling zat er ook dit jaar niet in omdat het wettelijk ver eiste aantal cursisten niet werd ge haald. Bovendien moeten de cur sisten die een vak op mavo-niveau en een vak op havo-niveau willen doen voor beide niveaus nu het vol ledige cursusgeld betalen. De moderne talen staan nog steeds volop in de belangstelling. Spaans spant dit jaar de kroon. Een twaalftal dames en heren volg», dit vak op maandagochtend bij docent mevr. I. Heymans. Ook zijn er be- ginnersgroepen gestart voor Ne derlands, Engels en Frans. De be staande groepen blijven gehand haafd. Doordat de examengroep voor het vak textiele werkvormen van het gebouw van de SG Holten is verhuisd naar het gebouw aan de Schoolstraat, is de Holtense afde ling van de dagmavo nu onder één dak te vinden in de voormalige kleuterschool Repelsteeltje. Dins dags tussen 9 en 10 wordt daar in formatie verstrekt over de dagma vo.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5