STICHTING ANTENNE INRICHTING HOLTEN A.S. WOENSDAG JeugdspaarWoensdag bij de Rabobank in Holten Miele ZEEUWSE MOSSELEN NUCHTERE STIER KALVEREN „DE P0PPE" KUNSTSTOFKOZIJNEN: DIT BLAD EENMARKT BDU THUIS. Het bestuur van de Stichting Antenne-inrichting Holten. PAKJE ROGGEBROOD GRATIS roha nederland bv BEINAAHDUS VIS DONDERDAG 2 OKTOBER 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD DIVERSEN voor slechts f 5,15 I 1-10 woorden) f 8.80 (11-20 woorden) Prijzen zijn excl 6% BTW (max. 20 woorden). Adv. onder nummer brieven bureau blad f 3,90 extra. Adm. kosten bij niet-con- tante betaling f 1,58. In cassokosten indien beta ling niet binnen 8 dagen na factuurdatum is ge schied f 2,50. Bewijsexemplaar op aan vraag per post f 2,20. Op gave advertenties tel. 053-84 28 VOERTUIGEN Wij leveren voordelig: bijna alle soorten en merken aanhangwagens, bouwpakketten, onderdelen, vee-en paardetrailers. Tandemassers, gegalv. v.a. f 2699,- excl. btw., schamelwagens, auto ambulances, en inruil. Speciaalbouw Haverslag- Westerhaar. Tel. 05498-5 93 81. Doe het zeiver opgelet!IVoor al uw installatiemateriaal naar: Klein Velderrnan b.v„ Kolweg 86, tel. 6 13 32. Ze zijn er weer heerlijke verse Voor vrijdag 12.00 uur besteld, zaterdag halen Te koop: plm. 90 are beste j maïs aan de Liezenweg. Briefjes inleveren tot en metl zaterdag 4 oktober bij G. J. Bosschers, Haalmansweg 6, Holten. Gunning onder voorbehoud. Voor sierpleisters D. Schuiterd B.V., Heideweg 25, telf. 6 15 03. Handic. AOR. Boco. 8-bands computerscanners v.a. f799,-, kristalscanners v.a. f 249,-, scannerboeken, inruilscanners, 27 MC apparatuur, auto-radio's. Boosters, boxen. Reparaties. Alle soorten antennematerialen, rotoren v.a. f 139,-. Haverslag - Westerhaar. Tel. 05498-5 93 81. Voor onze komende veiling kunt U dagelijks goederen inbrengen van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur. Voordelige condities. Vrijblijvend taxaties. Veilingbedrijf Holbein, Jutestraat 31, te Rijssen. Tel. 05480-13648. Verkoop uw spullen op de Weerselose Markt. Zaterdags 8.00-13.30 uur. Inl.: Bornsestraat 14. Tel.05416-12 85 Voor zelfbouw, schuurtjes, garages, carports enz. Palen met keeplatten, groene en bruine golfplaten. Complete potdeksel element'en, multiplex 16 mm, f 13.- per m excl. btw. Bruine carboleum f22.- per 10 liter, incl. btw. Houtbedrijf J. Koopman, Dijkerhoek. Tel. 05483-6 14 04. GEVRAAGD: voor de mesterij H.J. BERENDSEN Markelo - Tel. 05731-344 Café-Restaurant voor receptie, bruiloft etentje en feestavond Prima keuken Max. 350 personen. Telefoon 05476-12 06 TE KOOP Prima eetaardappelen (Surprise), zeer geschikt voor winteropslag, drie lingen voor de helft van de prijs. W. G. Markvoort Oude Stationsweg 7 Dijkerhoek 's Avonds na 5 uur of op zaterdag of even een tele foontje. 05483-6 18 69 Esstraat 58 Postbus 216 7460 AE Rijssen Telefoon 05480-1 48 45 voor enkele woningen en projecten onderhoudsvrij kompleet met montage en isolatieglas het plan de Beuseberg. op de c.a.i. aangesloten via een kabel, die vanaf de Reilinksweg via de Diessenplasstraat, Kon. Wilhelminas- traat en Nagelhoutstraat naar de Beuseberg loopt. b. door aansluiting van bestaande g.a.i.-en op de c.a.i. In Holten zijn bijv. de woningen in de Haar en enkele woningen op de Kol voor zien van een gemeenschappelijke antenne. Dat zijn echter wat ver-' ouderde systemen. Alle woningen zitten op één kabel, terwijl bij een c.a.i. alle woningen een eigen kabel krijgen. Door die bestaan de „g.a.i.-en" aan te sluiten op de c.a.i. worden t.z.t. nieuwe anten nes en masten overbodig. Met de woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer is een overeenkomst gesloten die inhoudt dat alle g.a.i.-en van Onze Woning per 1 september 1986 in eigendom en beheer overgedragen worden aan de Stichting antenne inrichting Holten. De aangeslotenen op de g.a.i.-en merken daar weinig van, alleen de rekening krijgen zij via de nota van het ge meentelijk energiebedrijf en niet meer via de huur. Het gaat hier om de aangeslotenen in de Haar en op de Kol. Voor de g.a.i. in de Haar geldt nog als bijzonderheid dat wij voornemens zijn deze net ten daadwerkelijk op de c.a.i. aan te sluiten. De antennes in de Churchillstraat en Nagelhoutstraat worden daardoor overbodig (de kabel naar de Beuseberg loopt er immers vlak langs). In principe wordt de kwaliteit van het beeld en geluid beter, maar wil men echt van de voordelen van de c.a.i. profiteren, dan moeten de kabels naar de woningen toe vernieuwd worden. Die oude kabels vormen nu nog een belemmering om alle mogelijkheden door te geven. Als er t.z.t. nieuwe programma's aangeboden worden, dan zijn die in de Haar niet te ontvangen, omdat het oude net die mogelijkheden niet heeft. Daar tegenover staat dat de bewoners in de Haar voorlo pig ook nog het lage tarief van f 2,50 - f 4,20 per maand betalen, zo lang zij verstoken zijn van extra mogelijkheden. Willen die bewo ners wel van die extra mogelijkheden profiteren, dan zal het kabel net moeten worden vernieuwd en zullen de abonnementskosten stijgen tot het bedrag dat de bewoners, die de mogelijkheden al wel hebben, ook betalen. Komt er uitbreiding van het aantal te ontvangen programma's In de inleiding is al gezegd dat de eigenlijke waarde van een c.a.i. pas echt duidelijk wordt bij een uitbreiding van het aantal programma's. De extra programma's kunnen dus alleen maar ontvangen worden door aangeslotenen op het nieuwe net, d.w.z. zij die f 12.20 per maand betalen. De stichting heeft het plan opgevat om in het gebied partieel plan de Haar (en de Beuseberg) een proef met programma- uitbreiding te houden en na afloop van die proef onder de aangeslo tenen een enquete te houden, om te vernemen hoe men staat tege nover een uitbreiding van het aantal te ontvangen programma's en of men bereid is daar een gering bedrag per maand voor te betalen. Wanneer die proef en enquete zal worden gehouden zal nog nader in dit blad bekend worden gemaakt. Een en ander is namelijk mede af hankelijk van de financiering van dit projekt. De stichting heeft daarvoor een garantstelling gevraagd bij de ge meente Holten. De verwachting is, dat - gezien in het verleden door de gemeenteraad gewekte verwachtingen - de gemeente op de aan gevraagde wijze haar medewerking zal verlenen aan het houden van deze proef. In principe zou die programma-uitbreiding betrekking kunnen hebben op: Nederland III N.D.R. Ill Sky Channel - (amusement) Music Box - (vrijwel uitsluitend popmuziek) Europa TV - (vrij algemeen amusement, veel Nederlandstalig) TV-5 - (Frans cultureel/amusementprogramma). Afhankelijk van die enquete-uitslag zal bezien worden of en zo ja welke programma's extra aangeboden kunnen en zullen worden in de nabije toekomst. Tot slot Met overname van de oude g.a.i.-en beheert de stichting nu een groot aantal aansluitingen. Er is alle reden om het stichtingsbestuur uit te breiden met 3 personen die voortkomen uit de aangeslotenen en die samen met de drie vertegenwoordigers van de woningbouw vereniging „Onze Woning" en de drie vertegenwoordigers van de ge meente holten willen werken aan de totstandkoming van een centrale antenne inrichting met toekomstwaarde voor Holten. Het stichtingsbestuur zou graag in contact komen met bewoners/aan geslotenen die voor zo'n bestuursfunctie belangstelling hebben. U gelieve dan contact op te nemen met de heer IJmker ter gemeentese cretarie van Holten, tel. 6 16 66, toestel 24. Met deze publikatie hopen wij dat u weer wat op de hoogte bent van de stand van zaken rond de c.a.i. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u die altijd kwijt bij: 1. de voorzitter mr. W. L. F. C. ridder van Rappard (tel. 6 16 66); 2. de secretaris B. J. Doornebos (tel. 05700-3 12 12) 3. de heer A. S. van den Berg (<^ir. g.e.b., tel. 6 18 14); 4. de heer J. IJmker (ambt. ter secretarie, tel. 6 16 66). In ruim 3000 gezinnen Te koop: hooi en stro, ook per baal. G.J. Boode, Jeurlinksweg 16, Holten. Tel.6 20 06. Comm. van Harry Otten, Kerkeveld Houtworm- en boktorbestrijding in gebouwen d.m.v. vloeistof of blauwzuurgas met garantie. Gaskamer voor meubilair. OVON Den Ham. Tel. 05498-4 31 22. BRENGT =EEEEE IEDERE - WEEK KI. Velderrnan BV Kolweg 86, tel. 6 13 32. Larenseweg 32, Holten In verband met de overname per 1 september 1986 van de bestaande antenne-inrichtingen van de woningbouwvereniging „Onze Woning" door de Stichting Antenne-inrichting Holten en bepaalde ontwikkelin gen rond de centrale antenne-inrichting (c.a.i.) achten wij het noodza kelijk iets meer openbaar te maken omtrent de stand van zaken be treffende de Stichting Antenne-inrichting Holten. Deze informatie is in de eerste plaats bestemd voor de aangeslotenen op de overgenomen g.a.i.-en de nog niet op een g.a.i. of c.a.i. aange slotenen, doch biedt tevens enige informatie voor reeds op de c.a.i. aangeslotenen. Voor deze wijze van presentatie, boven een persoonlijke benadering, is gekozen vanwege het kostenaspect en het feit dat hierdoor alle in woners van het dorp Holten worden bereikt en de nodige informatie omtrent de c.a.i. ontvangen. Waarom kabeltelevisie in Holten Voor de totstandkoming van een centrale antenne-inrichting (c.a.i.) in Holten is enige jaren geleden een eerste stap gezet. Alle woningen, die gebouwd werden aan het Köllingserf en het Mossinkserf werden aangesloten op de antenne en het kopstation van het appartementen gebouw aan de Reilinksweg. Het grote verschil tussen een privé-antenne en een aansluiting op een c.a.i. zit technisch gezien eigenlijk in dat „kopstation". De signa len vanaf de antenne komen daar binnen en worden daar „gezui verd" van storingen etc. en vervolgens in het net gestopt, op weg naar de bewoners die zo kwalitatief goede FM-radio en 5 TV-signalen kunnen ontvangen. Een ander voordeel van een c.a.i. is, dat het relatief goedkoop is om extra ontvangst-mogelijkheden te bieden, omdat de hoge extra kos ten ervan omgeslagen kunnen worden over een grote groep aange slotenen, bijv. de ontvangst van satellietprogramma's zoals Sky Channel, Music Box en Europa TV. Samenvattend kan gezegd worden dat het belang van een c.a.i. ei genlijk in de toekomst ligt, terwijl er nu al van geprofiteerd kan wor den zonder dat iedereen een eigen antenne op het dak behoeft te plaatsen. Behalve radio- en TV-programma's kan een modern kabel net tal van andersoortige informatie doorgeven. Wegen de kosten van die c.a.i. op tegen die van een eigen antenne De maandelijkse kosten bedragen nu f 12,20 incl. b.t.w. per maand en dat betekent een steeds terugkerende uitgave. Als men een eigen mast plaatst, is men één keer veel geld kwijt maar men is af van die maandelijkse kosten. Toch is een c.a.i.-aansluiting eigenlijk niet zo veel duurder dan die eigen mast, als men daar ook op zou afschrijven en rente over zou berekenen. Maar voor die f 12,20 per maand heeft men wel een aansluiting met toekomstwaarde. Voor bijv. een klein bedrag extra ontvangt men straks ook de nieuwe zender Nederland III. Als conclusie kan men zeggen: een c.a.i. verdient zichzelf als er meer gebruik gemaakt wordt van die kabels, door meer programma's of andere mogelijkheden. Het duurste onderdeel van de c.a.i. dat zijn de kabels, die worden in 15 jaar afgeschreven en de ontwikkelingen in die periode laten zich raden. Hoe denkt de stichting haar aktiviteiten uit te breiden In de eerste plaats is het de bedoeling dat zoveel mogelijk woningen in de bebouwde kom van Holten op de c.a.i. vvorden aangesloten. Dit kan op de volgende manieren worden bereikt: a. door bij nieuwbouw-complexen direkt een c.a.i.-aansluiting te ma ken. Dit is geschied bij bijna alle woningen in het partieel plan de Haar (Köllingserf en Mossinkserf). Zo worden ook alle woningen in c. door aansluiting van andere woningen. Bij een c.a.i. geldt: „hoe meer aangeslotenen, hoe beter". Daarom ook ligt het in de bedoeling uiteindelijk een heel groot deel van de bebouwde kom öp de c.a.i. aan te sluiten. De mogelijkheden daar voor zijn aanwezig. De P.T.T. is namelijk stelselmatig bezig met het vernieuwen van de telefoonleidingen, waarvoor de straten en tui nen opgebroken moeten worden. Omdat de structuur van een tele foonnet en een c.a.i.-net veel op elkaar lijken en dus de kabels in dezelfde sleuf gelegd kunnen worden, is er veel voor te zeggen om tegelijkertijd P.T.T.- en c.a.i.-kabels te leggen. Dat betekent ook één maal overlast voor de bewoners en weggebruikers. Vorig jaar was het gedeelte van de Kol, gelegen tussen de Kolweg en de Dorpss traat-Oranjestraat, aan de beurt voor nieuwe telefoonkabels. De Stichting Antenne-inrichting kwam hier pas laat achter en gepro beerd is om op korte termijn alsnog tegelijkertijd c.a.i.-kabels mee te leggen. De informatie hieromtrent moest in een korte periode gegeven worden en niet alle vragen konden snel beantwoord wor den en de financiering van dit project kon niet tijdig geregeld wor den, reden waarom afgezien werd van het tegelijkertijd meeleggen van de c.a.i.-kabels. Een nieuwe mogelijkheid doet zich echter voor. De tweede fase de Kol van de P.T.T. voor het vernieuwen van de te lefoonkabels zal ter hand genomen worden in de tweede helft van 1987. De Stichting Antenne-inrichting Holten is voornemens de be trokken bewoners weer te informeren en te vragen of zij akkoord gaan met een bekabeling voor de c.a.i. Globaal wordt het gebied begrensd door de straten Kolweg - Rijssenseweg -Dikkesteensweg - spoorlijn - Pannenbakkersstraat. Deze informatie stellen wij ons voor in oktober of november 1986 rond te zenden. Vrijdag - zaterdag reklame ZEEVERSE SCHOL nn panklaar heel kilo,UU SCHOLFILET 1 A fin zonder graat heel kiloI T".Uv Alleen vrijdag: bij aankoop van 5 HOLLANDSE NIEUWE (Zolang de voorraad strekt) of de helft v.d. waarde in contanten KUNSTSTOF CERTIFICAAT NR. 20322

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 4