Keus genoeg bij nieuw dorpshuis in Holten "Je moet niet voor Sinterklaas spelen" Holtenaren in het nationale team bij wereldkampioenschap Overdekt zwembad weer in discussie 3 Jaarprogramma van C.P.B. weer rond Schaakbord is een stelletje klinkers Eerste prijs voor Henri 0DPEL HOLTENS NIEUWSBLAD Serieus Afscheid Stibos-bestuursleden Boeken te koop in bieb BOLSENBROEK Zondags school DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1986 De leden van de begelei dingscommissie voor een nieuw dorpshuis hoeven zich niet te beklagen over te weinig keuzemogelijkhe den. Naast het al bestaande schetsplan van de Holtense architect D.J. Beeftink voor de kleuterschool aan de Tuinstraat zijn nu ook drie ontwerpen gemaakt voor de lokatie Lageweg. Daar immers brandde begin dit jaar het gymnastieklokaal af, waardoor de financieel aantrekkelijke mogelijk heid ontstond herbouw daarvan te combineren met het lang verwachte nieuwe dorpshuis. Vorige week woensdag mochten dezelf- "Zijn het wel serieuze mensen, die in de verkiezingscommissie zitting nemen? wilde Jan ten Velde maandagavond wel eens weten van voorzitter Johan Groeneveld van de Holtense sportcommissie. Ten Velde had daar zo zijn bedenkingen tegen. Zoals bekend werd na de verkie zing van de sportcommissie, eerder dit jaar besloten een commissie ter advisering over het verkiezingsregelemnt in te stellen daar sommige verenigin gen niet best te spreken waren over het huidige verkiezingsre- gelement. Ten Velde had geen problemen met Jan Warrink (voorheen voorzitter van s.v. HoltenO en H. Meijer (voorheen voorzitter van zwemclub Twenhaarsveld) maar had wat moeilijkheden met de kandidatuur van Leo Thiele, vroeger voorzitter van de volleybalvereniging Minto- nette maar sinds kort voorzitter van de plaatselijke carnavals vereniging. Voorzitter Groeneveld kon met de hand op zijn hart verzekeren dat het zéér serieuze mensen waren met de nodige bestuurlij ke ervaring en bekendheid met de plaatselijke sportwereld. Hij was blij dat de sportcommissie niet „stad en land af moest leu ren' om kandidaten voor de ver kiezingscommissie te vinden omdat de benaderde kandida ten spontaan him medewerking hadden toegezegd. de Beeftink, Jorissen Archi tectengroep uit Rijssen en de aannemers/architecten combinatie Vaessen/Kool- en hun visie op een dorps huis met sportzaal presen teren. Dat leidde tot verras sende verschillen. Dat architect Beeftink uitstekend op de hoogte is van de wensen en verlangens die er in Holten ten aan zien van het nieuwe dorpshuis le ven, bleek overduidelijk. Zijn plan was het meest gedetailleerd en he lemaal toegespitst op de plaatselij ke situatie. Een goed verzorgde presentatie met volop kaartmateri aal en een complete maquette zet ten de puntjes op de i. Beeftink is de enige die gebruik maakt van de nog aanwezige fundering en de overge bleven bebouwing (kleedkamers) die in het voorjaar de brand trot seerden. Een renovatie daarvan en nieuwbouw op drie niveaus levert een slordige 2500 vierkante meter vloeroppervlak op. De sportzaal is bij Beeftink geschikt voor competi tievolleybal en door een vast podi um, een tribune en een filmcabine ook voor meerdere doeleinden. Ver der wijkt de Holtense architect van het programma van eisen af door de aanwezigheid van een lift. Het Beeftink zat met een prijs van 1,9 miljoen gulden inclusief BTW iets boven de richtprijs van 1,8 miljoen die B en W had gesteld. ter gemeentehuize moeten worden wel erg hoog is voor andere activi- doorberekend. teiten") is de 12 x 21 meter grote Priielfaartio sportzaal van Jorissen ook ge- rrij&Ndcar ije schikt voor competitievolleybal. Jorissen Architectengroep had aan haar ontwerp wel een prijskaartje Gezien de haast die loco-burge- hangen: 2 miljoen gulden exclusief meester H. Westerik voor de bijeen- BTW. G.H.M. Bakx presenteerde komst uitsprak (voor het nieuwe daarvoor een „compact gebouw" schooljaar moet er in ieder geval volgens het split level-principe. Het weer een sportzaal ter beschikking hoofdgedeelte met sportzaal, ont- komen) zullen de leden van de be- moetingsruimte en peuterspeel- geleidingscommissie nu flink aan zaal krijgt daarin een onderbouw- de slag moeten met de plannen. In en een bovenbouwvleugel. Dat le- een vergadering op 30 september vert in totaal zo'n 2000 vierkante zal een advies aan B en W worden meter op. En hoewel hij het eigen- opgesteld, waarbij het gaat om wel- lijk zonde vond ("omdat 7 meter ke lokatie en wie daar gaat bouwen. De heer jLouwerenburg overhan- nieuwevoorzittervandeStibos.de digt de voorzitershamer aan de heer E. ter Haar. Rechts op de foto het scheidend bestuurslid mevrouw M.P. Ruys- Tullina en rector P. Bakker. De Christelijke Plattelandsvrou wen Bonds afdeling Holten heeft het jaarprogramma voor het sei zoen 1986/87 weer gereed. De C.P.B. is een vereniging, die vanuit haar christelijke identiteit vrouwen bewust wil laten bezig zijn in gezin, maatschappij en andere levensverbanden. De kracht van de C.P.B. is. dat vrouwen van alllerlei kerkelijke richtingen en maat schappelijke standen één zijn met Gods woord als richtsnoer op elk terrein van het leven. Wat de landelijke en provinciale Werkgelegenheid 'Vreemde eend in de bijt', zoals hij zichzelf bestempelde, was direc teur Menken van Bouwbedrijf activiteiten betreft, noemen we de Vaessen uit Vught. Hij presenteer- Stille Tochten, jaarvergaderingen, de samen met architect M.Koolem studiedagen voor de vrouw die een ontwerp waarin de onderwijs- naast haar gezin en/of werkkring functie de meeste aandacht kreeg. haar kennis wil verbreden. Bouwbedrijf Vaessen, dat eerder Ook plaatselijk worden er cursus- het afgebrande gymlokaal in Hol- sen en praatgroepen georgani- ten neerzette, gaat uit van een tota- seerd, waarbij eigen initiatieven le nieuwbouw. Op'vallend daarbij van de leden bijzonder op prijs wor- was de afmeting van de sportzaal, den gesteld. Belangstellenden zijn die met 12 x 21 x 5,50 meter en het si tijd van harte welkom. Voor meer ontbreken van podium of tribune informatie kan men zich zenden tot inderdaad alleen voor onderwijs en mevr- M. Bulsink-Bakker (presi- recreatiesport kan worden ge- dente) Lageweg 5, tel. 6 28 97, of bruikt. En hoewel directeur Men- mevr. M. FGroenewegen-Goud ken en architect Koolem, eenmaal (secretaresse), Köllingserf 27, tel. 6 doordrongen van de waarde die 38 59- daar in Holten aan gehecht wordt, Het programma ziet er als volgt uit: op allerlei alternatieven wezen, le- Ge bijeenkomsten worden gehou- ken de toehoorders toch niet zo den in De Kandelaar, aanvang gecharmeerd van deze oplossing. 20 00 uur- In hoeverre dit gecompenseerd 28 september: Getallen uit de Bij- wordt in een aanzienlijk lagere kei, door de heer M. de Groot te Lo- prijs, bleef vooralsnog onduidelijk chem; aangezien er geen totaalprijs voor- 28 september: Stille Tocht te Den handen was en de deelbedragen in Haag, opgave mogelijk bij het be de aanbieding van Vaessen eerst stuur; 2 oktober: Rayonvergadering in Het Anker, Wilhelminastraat 28 te Wierden. Spreekster: mevr. Hoek- Van Kooten arts. Onderwerp: Abortus en Euthanasie; 23 oktober: film over het Konink lijk Huis; 20 november: Hoe functioneert een apotheek?, door de heer F. Vroom, apotheker te Holten; daarnaast zal hij spreken over homeopathie; 18 december: Kerstavond; 22 januari: Jaarvergadering. Het gedeelte voor de pauze wordt ver zorgd door de wolboerderij; 19 februari: Over het functioneren van het RIAGG, zal de heer L. E. Tiemensma, coördinator arts, ver bonden aan het RIAGG IJsselland afd. ouderen te Deventer komen spreken. Hij zal hierbij nader in gaan op het onderwerp Dementie. maart: Provinciale Jaarvergade ring; 19 maart: wegens vorig succes wordt deze avond verzorgd door de eigen leden. Centraal staat: Rond om het boek; April of mei: reisje. Tijdens een maandagavond gehouden bestuursverga dering heeft de Scholenge meenschap Holten afscheid genomen van twee be stuursleden van de Stibos (de Stichting Boekenfonds en Schoolfonds van de Scholengemeenschap Hol ten), voorzitter ir. J. Louwe- renburg en secretaresse, mevrouw M.P. Ruys-Tul- ling. Beiden zijn van begin af aan nauw betrokken ge weest de Stibos maar na men nu afscheid omdat zij geen kinderen op school meer hebben. voor de school. De eersten versche nen tien jaar geleden en in 1984 werd een computerlokaal met twaalf computers getistalleerd in de kelder. "We hebben duidelijk ge kozen voor een zo breed mogelijk gebruik van de computers, niet al leen voor een klein groepje 'happy few' van het Atheneum, maar ook voor het meisje op de Mavo". Strak Een van de taken van de Stibos is het innen van de ouderbijdragen en het boekenfonds aan het begin van het schooljaar. "Binnen twee dagen tijd komt dan een bedrag van rond de vier ton binnen", verklaart de heer Louwerenburg."Wie niet op tijd betaald, krijgt ook geen boe ken. Wij zijn daar heel strak in om dat er anders geen beginnen aan is. Dat levert naar onze informatie geen problemen op bij de ouders, al zullen wij in noodgevallen natuur lijk wel de helpende hand reiken". Door de jaren heen kon door het zuinig beheer en de goede beleggin gen van de Stibos de ouderbijdrage vrij laag gebleven, maar voor de komende jaren ziet Louweren brug wel een verhoging in de lucht han gen. 'Bij mijn afscheid heb ik tot het bestuur gezegd, dat wij een makkie hebben gehad. Wij hebben geboft dat we de groei van de school mee hadden. Het zal in de komende ja ren heel wat moeilijker worden, denk ik zo". Komend weekeinde is alle aandacht van de touwtrekkers ïaagniveauaisjehetvergeiijktmet en hun supporters gericht op het wereldkampioenschap landen ais Noord-ieriand, Enge- touwtrekken dat vanaf vandaag tot en met zondag gehou- land en Zwitserland. Daar is het den wordt op de terreinen van De Bonte Wever in Slagha- een echte volkssport. ik denk ren. Het wereldkampioenschap touwtrekken wordt georga- faaJ '".p"!06 niseerd door e intfmationa| touwtrekbond <TÏ&F,*en maakt onderdeel uit van de World Games, een organisatie fun^e aanmoediging van Holtense die wereldkampioenschappen organiseert voor minder be- supporters natuurlijk wei zijn uit- kende volkssporten. Voor één touwtrekster en drie touw- werking zal hebben, trekkers uit Holten, Marietje Brinks, Johan Meilink, en de gebroeders Egbert en Martie Jansen de vererende opdracht mede Nederlandse kleuren te verdedigen. In totaal nemen zo'n 1500 touwtrekkers aan dit sportevenement deel. In het kader van de Landelijke Bibibliotheekdag is de Holten se bibliotheek zaterdag 13 sep tember van 09.30 uur tot 12.30 uur open. Er kan dan een groot aantal boeken worden gekocht die voor de uitleen zijn afge schreven. Uiteraard tegen lage prijzen. Zo zijn er romans van Elsschot, Haasse en Thijssing- Boer in de aanbieding, maar ook gebonden jaargangen van bijvoorbeeld de National Geo graphic en Foto. Voor de jeugd zijn er boeken van Jan Ter louw, Astrid Lindgren en Dr. Seuss. Ook niet-leden zijn wel kom. Zij kunnen bovendien een gratis proefabonnement nemen tot 1 december 1986. De Stibos beheert sinds 1 januari 1982 het boeken- en schoolfonds dat tot die datum beheert werd door de gemeente. "Dat was eigen lijk een vreemde zaak", aldus voor zitter Louwerenburg. 'Toen de school in 1975 werd opgericht zag de oudercommissie geen kans de gelden voor het boeken- en school fonds in eigen regie te beheren en Het schaakbord op het Smidsbelt liet dit over aan de gemeente. Ja- voldoet sinds de herbestrating vol- renlang keken verschillende in- strekt niet meer aan de eisen die stanties verlekkerd naar die niet schakers stellen aan een open- onaanzienlijke bedragen, zonder lucht-schaakbord, zo concludeerde dat men daar aan kon komen. Dat maandagavond Jan ten Velde. Vol was een verkeerde situatie en in gens zijn waarneming zijn het 1982 is daar ook een eind aan geko- slecht een stelletje klinkers, waarin men toen wij, mede op initiatief van nauwelijks enig kleurverschil burgemeester Van Rappard, de Sti- zichtbaar is. Ook zijn de stenen te bos hebben opgericht". klein voor de grote schaakstukken Sinterklaas waarover de schaakclub Holten be- In de Stibos hebben zitting drie schikt. Naar zijn mening kan het op leden van de schoolleiding en drie deze manier beter opgedoekt wor- vertegenwoordigers van de ouders. den. Het zou al heel wat beter wor- De gelden worden gebruikt onder- den als de schaakvelden uitge- meer voor de aanschaf van school boeken, lesmateriaal dat niet door het Rijk wordt betaald, schoolcon- certen en excursies. Ondanks de soms tegenstrijdige belangen, heeft het bestuur altijd de goede middenweg weten te vinden tussen de wensen van de school en de uitgaven voor de ouders. "Je moet natuurlijk niet voor Sinterklaas willen spelen en we hebben ook wel eens flink moeten 'smoezen' om de ouderbijdrage verhoogd te krijgen, en aan de andere kant hebben wij TT altijd kritisch gekeken naar de Henri Stegeman van de ponyclub wensen vanuit de school, maar over „de Bergruitertjes heeft op het het hebben „y eikaar ï.0™™!? hunnen vinden". Een van de succesen van de Stibos waren de aanschaf van computers voerd zouden worden in zwart en MARKELO TEL 19 07 witte gewassen grindtegels. Wethouder Westerik voelde er maar weinig voor om het Smidsbelt opnieuw open te breken voor een schaakbord en wist ook niet of zwarte en witte schaaktegels wel zulen passen in de 'filosofie' over de inrichting van het Smidsbelt na voltooiing van het gemeentehuis. Hij zegde toe een en ander in het college te bespreken. Zondag 14 september gaan de kin deren van de zondagsschool Hol ten, samen met alle andere kerke lijke clubs en verenigingen, het winterwerk met een feestelijke dienst in de Ned. Herv. kerk begin nen. Aanvang van de dienst in half 10, voorganger is Ds. R. Visser. De zondagsschoolleiding wacht de kinderen op bij de Dorpsschool en gaan dan met hen naar de kerk. Radisky met het behalen van de eerste prijs in het B-springen (cat. D.) een mooie prestatie geleverd. Voor Marietje Brinks is het de eer ste keer dat zij in de Nederlandse ploeg wordt opgesteld. Johan Mei link en Egbert Jansen zijn oude getrouwen in het Nederlandse team terwijl Marti voor de twee keer van de partij is bij de selectie voor het wereldkampioenschap. Het deelnemen van de vrouwen is een primeur op de wereldkampi oenschappen die voor het eerst in 1975 werden gehouden. Holtens sterkste man Egbert Jan sen komt uit in de 640 kg klasse, die op zondag wordt afgewerkt. Hij neemt dan de zo belangrijke laatste plaats aan het touw in, een positie die hij ook inneemt in het A-team van OKIA. Broer Martie, de op een na sterkste man van Holten komt aan het touw in de 720 kg.klasse en Johan Meilink is te vinden bij de „lichtgewichten', de 560 kg, al moet dat lichtgewicht met de nodige kor rels zout genomen worden. Deze beide klassen worden afgewerkt op zaterdag. Op alle dagen beginnen de wedstrijden om tien uur. Donderdag en vrijdag vinden de individuele clubkampioenschap pen plaats, waaraan 91 teams uit 17 landen zullen deelnemen. OKIA is daar niet bij, Eibergen dat in de 640 kg. kansrijk is. Door de Holtenaren is de laatste maanden intensief getraind, want het vooroordeel dat men met een paar stevige knuisten en het nodige uithoudingsvermogen er wel is, wordt door de dame en heren als het welbekende fabeltje be schouwd. Martie Jansen zegt hier over: „touwtrekken is een sport waarbij het hele lichaam ingescha keld wordt. Daarom moet je als touwtrekker een goed getraind zijn en vooral erg lenig zijn". Veel kansen geven zij de Neder landse teams niet. „Touwtrekken staat in Nederland nog maar op een Op verzoek van het sportcommis- sielid Jan ten Velde zal de Werk groep Zwembad alsnog de moge lijkheden voor een overdekt zwembad op het terrein van Twen haarsveld gaan onderzoeken. Ten Velde zwengelde de zaak aan bij de hehandelihng van de samenstel ling van de Werkgroep Zwembad. Uit betrouwbare bron had hij ver nomen dat de eigenaresse van het bungalowpark Twenhaarsveld, de verzekeringsgigant AEGON uitge werkte plannen klaar heeft liggen om in 1988 een commercieel ge- xploiteerd overdekt zwembad op het bunggalowterrein te gaan bou- "Daar moet de Werkgroep Zwem bad op inspringen" was zijn me ning. „Wij hebben het terrein, de installaties, de energievoorziening, een parkeerruimte en ook een ge deelte van de mankracht voorra dig. Ik denk niet dat AEGON zit te springen om geld weg te gooien. Wethouder Westrik zette een dom per op de algemene feestvreugde met de mededeling dat van deze redenatie ook door het vorige colle ge van b en w was uitgegaan. Aan vankelijk leek het er op dat de kos ten voor de gemeente Holten wel te dragen zouden zijn maar, maar er werde door het hoofdkantoor van EAGON dusdanige financiële eisen aan de gemeente waren gesteld dat het college heeft afgehaakt. „Als het aan EAGON Holten lag, kwa men we een heel eind, maar het hoofdkantoor heeft het voor het zeggen. Volgens sportcommissielid Ruste- biel, die als voormalig wethouder uitstekend op de hoogte is van de gang van zaken rond het zwembad, is de opzet van het zwembad op het EAGON terrein niet meer dan „een groot soort klomp waar je je voeten in kunt zetten" en voldoet het be slist niet aan de eisen die aan een openbaar zwembad wordt gesteld. Ten Velde zag het echter als een ge weldige uitdaging voor het nieuwe college en de nieuwe sportcommis sie om toch nog maar eens te kijken of er een opening voor verder over leg te vinden is. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer A. G. Kroon voor de bouw van de woning Markollen- weg 5; - aan de heer G. Tuitert voor de verbouw van de woning Mr. G. Vixse- boxsestraat 8; - aan bouwbedrijf A. J. Klein Lebbink voor de bouw van 6 woningen aan Het Landeweerd; - .aan de heer M. Gerresheim voor de bouw van een woning aan de Hakkertsweg; 2. aan S.V. Bato vergunning verleend voor het houden van een verloting. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BE- ZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDE LING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7