BobelmjK SLAGERIJ GESLOTEN Revanche voor schaakclub Holten Winst en verlies dames Blauw Wit Resultaten Blauw Wit P.C.O.B.benoemde voorlopig bestuur RUNDERGEHAKT Vanuit de kantlijn Tourrijders reden door Reichswald Gemeente Bathmen RamboAcrylbeits biedt extra langbescherming door alle jaargetijden heen. Holterbergtoiir met pittig karakter V«o haw#'V,S Haas karbonade Rib- karbonade Speklapjes Vrees ribbetjes 2.25 Varkens rollade SLUITING ZWEMBAD .DE P0PPE" Reitsma in vorm WINKELEN BEGINT INDE ADVERTENTIE KOLOMMEN mi DIT BLAD. J.H.MAATSENZN.B.V. Te koop: Leerlingental loopt straks fors terug Holtenaren weren zich in triathlon Interessant excursie Startavond P.J.G.O. Menwedstrijd 11 Mooi mager kilo I Wees erbij Tok tok tok Mooie magere Elke woensdag Gehakt kilo 5.90 2 kilo 10.90 U vindt ons in winkelcentrum Walgaarde te Rijssen Aanbiedingen geldig t.m. 13 september Het gemeentelijk zwembad „De Looërmark" te Bathmen is ingaande maandag 15 september 1986 voor het publiek Te koop bij inschrijving 1 perceel mais, groot 1 ha, geiegen aan de Rustenweg (bij Menum); 1 perceel mais, groot 1.65 ha, gelegen hoek Imhofsweg/Larenseweg, g.o.v. Briefjes inleveren voor maandag 15 september 's avonds 21.00 uur. Tevens te koop: partij voederbie ten en suikerbietenkoppen bij W. G. Markvoort Oude Stationsweg 7 Dijkerhoek/Holten Tel. 05483-6 18 69 Café-Restaurant receptie, bruiloft etentje en feestavond Prima keuken Max. 350 personen. Telefoon 05476-12 06 Traditiegetrouw beginnen én eindigen de schaakclubs van Hol ten en Lochem het seizoen met het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen elkaar. Onlangs gingen dan ook 17 Hol tense scha kers naar Lochem toe om zich te re vancheren voor de in juni geleden nederlaag van 4V2-5V2. Ook ditmaal verliep de wedstrijd spannend. Na dat 15 van de 17 partijen waren be ëindigd, stond Holten met slechts één punt voor (8-7). Door de laatste twee partijen te winnen werd door de Hoitenaren alsnog een vrij rui me overwinning van 10-7 geboekt. Gewonnen werd door Joep Midde- link, Philip Eijzinga, Gerrit Ste vens, Bertus van Beek, Hans van Oijen, Raymond Koster, Teun Scheurwater en Jan van Calcar. Remise speelden Geert Stevens, Theo van Lindenberg, Jaap Schip per en Gerard van Calcar. Verloren werd door Dinant van Beek, Henk van Beek, Hilko Westera, Erik Bos man en Cees den Bouwmeester. De jaarlijkse schaakontmoeting tussen Overijssel en Münsterland (waarbij elk team uit veertig spe lers bestaat) vond ditmaal plaats in Nijverdal. Van de schaakclub Hol ten deden twee spelers mee: Dick van der Knaap en Joep Middelink. Hoewel van der Knaap de betere stelling had moest hij in remise be rusten doordat zijn tegenstander „eeuwig schaak" kon geven. Na slecht uit de opening te zijn geko men wist Middelink toch nog ge vaarlijke tegenkansen te krijgen. Uiteindelijk eindigde ook zijn par tij in remise. Het Overijssels team was deze keer te sterk voor de Duit se schakers. En dat werd ook tijd, want de laatste jaren werd voortdu rend verloren. Van de 31 wedstrij den die tot nu toe zijn gespeeld, gin gen er 18 verloren, werden er 12 ge wonnen en eindigde één ontmoe ting in een gelijk spel. Het eerste team van Blauw Wit gaf het Rijssense Excelsior heel goed partij maar kon toch niet voorkomen dat de le helft moest worden afgesloten met een 1-0 ach terstand. In het begin van de twee de helft werd het al vrij snel 2-0 uit een strafschop. De dames heten echter de moed niet in de schoenen zakken want Hester scoorde na stug doorzetten 1-2 en met nog tien minuten tegaan bracht Marjon E uit een strafschop de balans in evenwicht (2-2). Schaap met de vijf poten geerakkoord zijn toevertrouwd. Een ons allen welbekende bus- In het Regeerakkoord staat dat het Kabinet een werkloosheid van nog steeds tegen de 700.000 onaanvaardbaar hoog vindt. Het hoofdoel van het beleid voor de komende jaren zal dan ook zijn het bestrijden van de werk loosheid. Naar het oordeel van Lubbers c.s. zal het gevoerde be leid moeten worden voortgezet, hetgeen betekent het terugdrin gen van de werkloosheid tot on der de 500.000 in 1990. Er zal meer aandacht komen voor scholing en bemiddeling. Jonge ren tot en met 20 jaar zullen in beginsel niet meer werkloos zijn: zij werken en! of worden ge schoold. Werkgevers en werk nemers, in politieke taal ivorden dat de sociale partners ge noemd, krijgen meer te vertel len over en worden nauw be trokken bij belangrijke onder delen van de werkloosheidsbe strijding. Mooi, deukje dan. Als de helft van wat óp papier staat in de praktijk uit zal komen, zijn we al een heel eind gevorderd. Maar hoe is dat die pratijk? Al lerminst in overeenstemming met het papier, waaraan de fraaie volzinnen van het Re- onderneming en reisorganisa tie maakt het in dat verband wel erg bont door de wijze waarop in een advertentie een admini stratief medewerker gevraagd wordt. Hij of zij moet niet alleen jong en enthousiast zijn, maar ook nog een MEAO-diploma op zak hebben en de leeftijd bezit ten van rond de 18 jaar. En dan ga je rekenen. Zes jaar lagere school, vier jaar MAVO en drie jaar MEAO en je bent zonder in die dertien jaar school ook maar één keer te blijven zitten, al 19 jaar als je er af komt Jon gens moeten dan meestal nog in dienst en de werkelijk goedle- rende meisjes benutten die kwa liteiten toch meestal om verder te studeren. Zou zo'n werkgever nou alleen maar zo gebrand zijn op die leeftijd vanwege het lageminimumjeugdloon dat er aan verbonden is? Hoewel? In de advertentie stond ook nog te lezen" „We hebben haast, dus schrijf snel een bondige brief'. De reizen mogen dan worden aangeprijsd als gewoomveg ge zelliger, de personeelswerving lijkt daar niet op. Demis thoorn. Het gloednieuwe dames 2 kreeg het tegen BZSV I (Borne) niet ge makkelijk maar wist toch de scha de bij rust te beperken tot 0-1. In de 2e helft was BZSV de betere ploeg cn won verdiend met 4*0. Een roya le nederlaag maar gezien het feit dat de speelsters van Blauw Wit voor het merendeel nog te weinig ervaring hebben is dit begrijpelijk. Nieuwe leden zijn bij Blauw Wit nog steeds hartelijk welkom! Enter A2-Blauw Wit A2 Na tien minuten matig voetbal van beide teams kwam Enter uit een foutief teruggespeelde bal op 1- 0. Na dit doelpunt werd er beter ge voetbald, waarbij het sterk aan dringen Blauw Wit noodlottig werd toen uit de counter Enter raak schoot (2-0). Blauw Wit kwam hier na nog terug tot 2-1, waarna Enter de ruststand bepaalde op 3-1. In de 2e helft kwam Blauw Wit nog terug tot 3-2, maar in de slotfase moest de Blauw Wit goalie nog weer naar het net en wonnen de gastheren met 4- 2. Blauw Wit Bl-Haarle BI BI geïnspireerd door de 8-0 zege in de eerste comp.wedstrijd heeft het tegen Haarle niet moeihjk ge had. Het team speelde in hoog tem po. Marcel opende de score en naar mate de wedstrijd vorderde werden de gasten weggespeeld en brak de rust aan met 3-0. In de 2e, helft speelde Blauw Wit minder gemoti veerd (er werden vele beste kansen gemist) maar kwam toch op 5-0. Door balverlies bij Blauw Wit kon Haarle toch nog de eer redden. Eindstand: 5-1. Blauw Wit B2-SOS B2 In het begin van deze wedstrijd werd Blauw Wit „overrompeld" maar produceerde John Paul toch de openingstreffer (1-0). SOS had technisch wat meer in huis en sloot de eerste helft af met een 3-1 voor sprong. In de tweede helft kreeg B2 de volle inzet beloond met een fraai doelpunt van Oetse (2-3). SOS trof hierna nog lx de roos en won met 4- 2 deze leuke wedstrijd. Zaterdag 6 september was de Han- zeloop te Warnsveld, een wegwed strijd over 21,1 km waaraan deel werd genomen door een aantal at leten van s.v. Holten. Henk Reitsma komt weer terug op zijn niveau, getuige zijn tijd van 1 uur 14.28 min. Goed presteèrde ook Gerard Markvoort in 1 uur 19.15 min., terwijl Chris Öffringa in 1 uur 22.20 min nog niet de goede vorm heeft. Ap Koetsier finishte in 1 uur 30.36 min. en de laatste tijd opval lend sterk lopende Harry Heuvel mans finishte in 1 uur 31.47 min. Benny Ophof bleef met 1 uur 38.15 min ver achter. Zondag 7 september liep Hans ten Dam de Wooderses trimloop te Hengelo. Hij deed over de 5 km 20.25 min. Ap Koetsier, in voorbe reiding voor de marathon van Zwolle op 4 oktober a.s., liep nu weer de langste afstand, de 15 km. Zijn tijd was 1 uur 07.15 min. Een bijzondere beits die hout extra lang beschermt.wel twee keer zo lang! Voorkomt houtrot, is sterk elastisch en heeft ingebouwd UV-filter tegen de felle zon. Rambo Acrylbeits is verkrijgbaar bij: Schilders- en wandafwerkingsbedrijf Verf- en behangspeciaalzaak Dorpsstraat 51 - Holten Tel. 05483-6 14 70 2.4 hectare beste mais aan de Beerdijk te Holten. Briefjes inleverën voor dinsdag 16 sept. bij J. D. E. Garssen, Koelertsweg 3, Markelo, tel. 05476-16 53. hen op. Van Ubbergen ging het naar de grenspost Wijlen en van daar via Kleef naar Xanten. Een traject met veel „vals plat", waar men wel eens uit het zadel moest. In het tweede gedeelte van de route begon de wind aan te wakkeren waardoor het er niet gemakkelijker op werd. Twee rijders hadden er Zondagmorgen half zeven vertrok- TC De Pedaleurs uit Malden. Men ken elf tourrijders van de Wicler- kon kiezen uit drie afstanden, 70, vereniging Holten richting het zui- 105 of 150 km. Twee leden schreven kenneUJk met 20 n Probleem mee den en wel naar Malden ten zuiden in voor de 105 km en negen voor de en trokken de rest van de ploeg m van Nijmegen. Deze dag werd deel- 150 km. genomen aan de Nederduitse na- zoals al aangekondigd in het Fiet- hun kielzog mee richting de grens waarna nog een flinke lange klim in tourtocht, georganiseerd door de sevenementènprogramma, liep de Groesbeek te overwinnen was. Ver 'i- wocvoirJ T.nn olio inenonninfTbn maar route door bebost en heuvelachtig terrein. Het zou een zware dag wor den, ondanks het prachtige weer. De eerste flinke klim in Ubbergen trok de groep al flink uiteen. De klimmers zaten meteen van voren, maar later op de dag moesten zij toch een veer laten. De extra in spanningen (korte tussensprints Volgens de prognoses zal in de ko- bij nadering van dorpen) braken mende tien jaar zal het aantal leer lingen van de Scholengemeen- schap Holten fors teruglopen. De Scholengemeenschap telde in 1984 nog 1610 leerlingen en bij het be gint van dit schooljaar 1592 leerlin gen. De verwachting is dat in 1990 dit aantal teruggelopen zal zijn tot 1155 en in 1995 zal dit volgens de prognoses teruggelopen zijn tot 1062, een teruggang van ruim 34 procent. Aanvankelijk waren er twee ver schillende prognoses, die nogal wat afweken van elkaar. Het Cogvo, het Centraal Orgaan Gemeentelijk Voortgezet Onderwijs kwam tot veel lagere cijfers, maar na herbere kening liggen de cijfers nu vrijwel gelijk. Wethouder W. Dalhuisen verklaar de dinsdagmorgen dat de cijfers moeid van alle inspanningen maar nagenietend van de mooie omge ving en de uitstekende organisatie keerde de groep huiswaarts. Komende weken staan nog de vol gende evenementen op het pro gramma: donderdag 18 september, tijdrit; zaterdag 20 september, voorrijden Holterbergherfsttour en zaterdag 27 september de organisa tie van de Holterbergherfsttour. In de in „De Kandelaar" onder voorzitterschap van de heer W. de Groot gehouden vergadering van de afd. Holten van de Prot. Chr. Ou deren Bond (P.C.O.B.) werden als leden van het voorlopig bestuur be- De Holtenaren hebben zich afgelo pen zaterdag geducht geweerd in de l/4e en l/8e triathlon in en om zwembad de Loöermark in Bath men. Op de achtste triathlon (500 m. zwemmen, 22,5 km fietsen en 5,2 km hardlopen) behaald Gerrit Ste vens een onverwacht succes door tweede te worden in 1 uur 19.47 min. Zeer verrast was sportman bij uitstek Henk Klaasses met zijn der de plaats in 1.21.08. Jolanda Hengs tman was de snelste dame in 1.22.39 min. Op de kwart-triathlon waren twee Holtense atleten op het laatste on derdeel hardlopen oppermachtig maar vielen net buiten de prijzen. Holtens beste triathlon-atleet, Ma- rinus Baltus, werd vierde in 2.26.05 min. Dirk Hoekman, vorig jaar nog vierde in Bathmen, werd nu zeven de in 2.29.19 min. noemd: W. de Groot, voorzitter; mevr. C. de Wit-Dorr, secretaresse; H. E. Martens, 2e secr.; mevr. G. Prins-Beldman. penningmeeste- resse, mevr. J. Beldman-Aanstoot, mevr. de Pagter en W. Beldman. De heer H. Zwaag, bondsvoorzit ter sprak in deze bijeenkomst over het onderwerp „waarom lid van de P.C.O.B."? Bij het beantwoorden van deze vraag gaf hij een duidelij ke uiteenzetting over het doel en de taak van de bond die andere instel lingen niet wil beconcurreren maar in overleg met andere organisaties wil samenwerken maar dan wel vanuit de eigen maatschappijvisie op basis van het Evangelie. Het werk is veelkleurig. Te denken valt aan het bezoeken van zieken en eenzamen. Het onderhouden van goede contacten met de diaconieën van de plaatselijke kerken is even eens belangrijk, instaan voor el kaar, de sterke voor de zwakke, ou deren voor jongeren en andersom. De P.C.O.B. wil als organisatie meewerken en samenwerken in een goed zorgcircuit waarin de Prot. Chr. levensovertuiging en het om zien naar elkaar gestalte krijgt. De afdeling Holten telt momenteel 37 leden maar het bestuur en de leden zullen zich inzetten voor het wer ven van leden. De Holterbergherfst-tour van de Wielervereniging Holten heeft dit jaar een pittig karakter. Op zater dag 27 september voert dit jaar lijkse wielerevenement weer door een fraaie omgeving. Er kan wor den gekozen uit afstanden van 80, 110 of 150 kilometer. De deelnemers ontvangen bij de start een routebeschrijving en bo vendien zijn de routes met pijlen aangegeven. Onderweg zorgt de Een andere activiteit van de WV Holten is het houden van tijdritten op een parcours in De Heihuizen. Na Henk Beldman en Hans van Oyen schreef Gerard Höften vorige week donderdag de derde tijdrit op zijn naam. Höften, die bij de tweede aflevering door materialpech werd geveld, had bij de eerste doorkomst al een voorsprong van 22 seconden op Henk Beldman, die aanvanke- weliswaar geen reden tot juichen Wiéfeiwerèniinns^HoHCTl voor het 'ljk de.leidl"g nadl Daaraan voeg- eeven. maar nor zunstie afsteken lten„voor het de hij in de tweede ronde nog eens geven maar nog gunstig afsteken versterken van de inwendige mens. bij het landelijke beeld. Hl] zag be- Er kan worden ge5tart van 08 0Q slist geen enkel gevaar voor het uur tot 10 00 uur blj sporthal ,t voortbestaan van de school, maar Mossink aan de Keizersweg. Verde- wel zal het de gemeente op den re inlichtingen kunnen worden ver- duur geld gaan kosten daar voor leegstaande lokalen geen vergoe dingen door het Rijk worden ver strekt. De Hervormde Vrouwengroep uit Dijkerhoek maakte woesdagmid- dag 3 september een interessante excursie nar de Overijsselse Zie kenomroep in Nijverdal. In ver band met het weer werd de tocht per auto gemaakt en niet per fiets, zoals eerste de bedoeling was. Na ontvangst met een kopje koffie werden dia's vertoond en werd men rond geleid door het gebouw. De O.Z.O. is de grootste ziekenomroep van Nederland met 64 vrijwilligers, een eigen gebouw en zeer professio nele apparatuur. Zij komen in acht tien instellingen (ziekenhuizen, verpleegtehuizen en bejaardente huizen) met verzoekplaten en sa- menzangavonden en reportages. Zij draait al 30 jaar zonder subsidie. Het benodigde geld komt binnen door collectes en donateurs. De dames uit Dijkerhoek waren zeer onder de indruk van het vele goede werk dat door de vrijwilligers wordt verricht. kregen bij J.E. Scheperman (tel. 05483-61809). 32 seconden toe. Met een gemiddel de snelheid van 37.037 kilometer per uur was hij niet te verslaan. Erg verdienstelijk reden ook Jannie Oolbekkink en Gerrit Luggen- horst. Uitslag: 1. Gerard Höften (21.06 min.), 2. Henk Beldman (22.00 min.), 3. Gerrit Luggenhorst (22.10 min.), 4. Wim van Oyerr'(22.36 min.), 5. Henk Vasters (22.43 min.), 6. Jan nie Oolbekkink (22.57 min.), 7. Wim Berkhof (23.18 min.), 8.Hans de Op maandag 15 september opent Groot (23.38 min.), 9. Henk Hen- de Plattelands Jongeren Gemeen- driks (24.18 min.), 10. HenkLuggen- schap Overijssel het seizoen met horst (24.28 min.), een mileubewuste startavond in Prestaties WV Holten-leden bij tri- de Leeren Lampe te Raalte, aan- athlon: 1/4 wedstrijd: 42. Wim Tul- vang 19.45 uur. De avond is voor Ier (2.41,52), 43. Wim van Oyen alle agrarische en algemene leden. (2.42,22), 66. Jannie Oolbekkink Naast een diaserie over: Mest, van (2.52,25). 1/4 recreanten: 25. Gerard tekort naar overschot, wordt het Höften (3.00,43). 1/8 recreanten: 73. programma gevuld met een aantal Jaap van Doorninck (1.42,53). inleidingen over de gevolgen van radio-aktieve bestraling voor de voedesvoorziening, drinkwater voorziening nu en in de toekomst, de kwaliteit van de landbouwpro ductie in relatie met de milieuver ontreiniging en milieu en chemisch afval. Voorts zullen flitsen uit de Rockmusical Kippevel voor en door plattelandsjongeren vertoond worden. Na afloop is er gelegenheid om bij diverse stands informatie in te win nen over allerlei milieu-aspekten en o.a. het werk van Greenpeace. De P.J.G.O. is eveneens aanwezig met aan aantal stands. Op zondag 14 september wordt de jaarlijkse menwedstrijd, georgani seerd door de Koetsenclub De Bergrijders, verreden. Er zullen 25 aanspanningen uit Holten en om streken aan deelnemen. Er starten zowel pony's als paarden. De menwedstrijd is opgebouwd uit vier onderdelen: Het wed strijdterrein is nabij de familie Ve neklaas. De aanvangstijd is 10.30 uur. De toegang is gratis.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 11