1 Muzikale Happening omlijst optreden van groep Pajo Kolaric Goede kwaliteit op 36e paardenfokdag Holhatheo Timmermans/V erhagen verrassend kampioen bij NK zijspancross F-J Holtense duiven vliegen voor gehandic apten Holbatheo HOLTENS NIEUWSBLAD Müller/Van Heek vijfde in eindrangschikking T rekker-trek in Bathmen Fokveedag Espelo Holten niet gelukkig met snelwegplan BEHEERDER SPORTVELDENCOMPLEXEN (M/V) Fietspuzzel- tocht C.J.V Inleveren copy H.N. DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1986- lilll, Een wat wazige foto uit eigen bezit van het folkloristisch gezelschap Pajo Kolaric. Tijdens de afgelopen zondag verre den laatste cross voor het kam pioenschap van Nederland te Anlo is er toch nog een verrassende kam pioen naar voren gekomen. Vorig jaar bij de laatste wedstrijd was het zo dat August Müller en Henk van Heek in derde positie staande, toch het kampioenschap binnen haalden. Nu presteerde dat de zeer sterk rij dende Eimbert Tim mermans met Eric Verhagen in de bak. Zij hadden bij aanvang van de wedstrijd zelfs 30 punten achter stand op koploper Van Gastel en 21 punten op de tweede man Van Goch. Timmermans reed zeer sterk en wist de eerste twee manches te winnen en door het uitvallen van Van Goch in de eerste manche en Van Gastel in de tweede manche kon Timmenmans aan de derde manche beginnen met twaalf pun ten voorsprong op de toen tweede man, Van Goch. August stond toen nog steeds met zijn punten totaal op de vierde plaats, maar dat werd uiteindelijk na de derde manche een vijfde, dus rijden August en Henk volgend jaar met nummer H5. Erg jammer, dat August niet in Anlo heeft gereden, temeer omdat hij daar altijd overwinningen ge boekt heeft. Theorerisch gezien had in deze situatie zelfs de vierde man kampioen kunnen worden: met drie manche overwinningen had August 526 punten gescoord. Timmermans is nu kampioen ge worden met 532 punten, maar dan had hij onder dezelfde omstandig heden acht punten minder gehad en was August kampioen geweest. Zelfs als Timmermans Van Goch Niet minder dan 275 muzikanten zullen meewerken aan de grote Mu zikale Happening die op vrijdag 29 augustus wordt gehouden in De Kandelaar. Naast het folkloristisch zang- en dansensemble Pajo Kola ric uit Joegoslavië dat in de week van 23 tot en met 29 augustus te gast is in Holten, zullen hieraan meewerken de Koninklijke Chris telijke Muziekvereniging Advendo uit Nijverdal het Mannenkoor uit Nijverdal en het Mannenkoor uit Warnsveld. Spontaan zegde de muzikanten uit Nijverdal en Warnsveld hun mede werking toe toen zijn hoorden dat de supportersvereniging van HMV in Holten een gezellig zomeravond programma wilde brengen als om lijsting van het optreden van het ensemble uit Joegoslavië. In dit programmaonderdeel, dat onder leiding staat van Hans Vos, zullen operettemelodiën afgewis seld worden populaire melodièn tot en met Beattle muziek. De Nijver- dallers hebben met dit programma al veel successen geoogst bij optre dens in de regio en ver daar buiten. Advendo komt met een orkest van zo'n 75 man naar Holten en de ko ren zullen ongeveer een 150 tot 160 zangers meebrengen. Het Joegoslavische ensemble brengt Sloveense volksmuziek uit de eigen streek rond de plaats Osij- ek aan de Hongaars-Bulgaarse grens. Het concert begint om 20.00 uur. Koffieconcert Eerder kan men al kennismaken met de Sloveense volksmuziek tij dens het Koffieconcert dat op zon dag 24 augustus wordt gegeven in de Aula van de Scholegemeen schap. De organisatoren van dit koffieconcert hebben de Joegosla vische ambassadeur in Nederland Op zondag 17 augustus wordt door de PJGO Bathmen een trekker- trek wedstrijd georganiseerd op een terrein aan de Pierkesmars. Een veertigtal deelnemers zullen proberen met hun tractoren de sleepwagen zo ver mogelijk te ver plaatsen. De trekkers zijn ver deeld in gewichtsklassen: tot 3000 kg, tot 3800 kg, tot 4500 kg en tot 6500 kg. Na de opening door de burgemees ter van Bathmen zal om 10.00 uur begonnen worden met de lichtste klassen. In de pauze zal een oude Lanz trekker uit 1952 zijn krachten tonen. Tot het startsein van het 'oudje' mag het publiek voorspellen over wat voor afstand hij de sleepwagen zal voortbewegen. De hoofdprijs van deze prijsvraag bestaat uit een volledig verzorgd diner voor twee personen naar keuze bij Restau rant het Klaverblad. Tevens zijn zondag op het terrein tientallen zeer oude en antieke tractoren te bezichtigen die allen nog in goede staat verkeren. Te vens zal een oude dorsmachine uit 1945 aan het werk worden gezet met behulp van een tractor uit 1934. Het terrein is te bereiken vanaf de H^terweg tussen Bathmen en Hol ten en zal met borden worden aan gegeven. De organisatoren rekenen op een grote belangstelling op deze voor Bathmen unieke activiteit. voor dit concert uitgenodigd. Of hij daadwerkelijk ook de uitnodiging zal aannemen was nog niet bekend. De Joegoslavische gasten zullen tijdens hun verblijf in Holten on dergebracht worden bij gastgezin nen. Zij worden zaterdag 23 augus tus omstreeks twee uur 's middags in Holten verwacht. Naast de twee concerten zullen zijn een optreden verzorgen voor de bewoners van de Diessenplas waar ook een geza menlijke lunch wordt genuttigd. Tevens zal een bezoek worden ge bracht- aan de Canadese begraaf plaats. Daarnaast staan nog optre dens in Harfsen en Deventer op het programma. De kaartverkoop voor beide con certen is inmiddels begonnen. Tele fonisch kunnen kaarten besteld worden bij de familie Voordes, tel. 6 36 00 of 6 23 06, of bij de Raboban, VW of Boekhandel Heusinkveld, of voor aanvang van de concerten aan de zaal. Op zaterdag 13 september zal op het terrein van de familie Boode- Steegink Okkenbroekseweg 1 in Espelo de jaarlijkse fokveedag Es pelo worden gehouden. De keuring begint om 09.30 uur. niet had laten passeren in de laat ste manche en hetzelfde aantal punten had gescoord was August door meer eerste plaatsen kam pioen geweest. Zo zie je maar weer, dat je in de motorsport de moed niet zo gauw moet opgeven. Derk Jan Müller en Gert Jan Sche perman reden een voortreffelijke wedstrijd. In de eerste manche reed Derk Jan zeven van de tien ronden op een tweede plaats en éën ronde zelfs op kop. Helaas liep de ketting Met gemengde gevoelens heeft het college van b en w kennis genomen van het rapport Wegenstructuur Overijssel van het Gewest Midden- IJssel. Het Gewest stelt daarin voor de S 14, van Lochem naar Raalte, uit te bouwen tot een snel weg en door te trekken naar Zwolle. Hoewel het college zich nog beraad over een definitief standpunt, ver klaarde burgemeester Van Rap- pard tijdens het wekelijkse praatje met de pers, niet al te gelukkig te zijn met dit voorstel, omdat Holten bij aanleg van nog een snelweg in geklemd wordt door twee snelwe gen wat de verdere uitbreiding van het dorp zou beperken tot de Bor- keld en Beuseberg; twee gebieden waar in het recent verleden al flink het mes is gezet. Verdere uitbrei ding van het dorp in die richting wil men zoveel mogelijk beperken. er af en moest hij terugvallen naar een negende plaats. De tweede manche werd hij weer negende en in de derde manche elfde.Hij be hield op deze manier de keurige twaalfde plaats in de eindstand. Johan Smit uit Markelo viel in de tweede manche uit, maar wist met een derde plaats in de eerste man che en een achtste plaats in de derde manche zijn H9 veilig te stel len, een voortreffelijke prestatie. Berry Vruwink had een pech-dag. In de eerste nmanche liep de Hon da vast, raakte weer los en Berry wist toch nog dertiende te worden. hield wel zijn zeventiende plaats in de eindstand. De eindstand is als volgt: 1. Tmmmermans, 532 pnt; 2. Van Goch, 522 pnt.; 3. Van Gastel, 491 pnt; 4. T. Bens, 453 pnt.; 5. August Müller, 436 pnt.; 6. Janssen, 349 pnt; 9. Johan Smit, 304 pnt.; 12. Derk Jan Müller, 223 pnt.; 17. Berry Vruwink, 105 pnt. August en Henk gaan aanstaande zondag aan een aaneengesloten se rie van zeven Grand-prix beginnen te weten achtereenvolgens in Oos tenrijk, Duitsland. Zwitserland, België, Spanje, Portugal en Italië. De schade bleek echter zo groot dat Wij zullen u van dit gebeuren iop de hij het voor gezien hield. Hij be- hoogte houden. Op het terrein bij Het Bonte Paa^d in Dijkerhoek werd zaterdag on der ideale weersomstandigheden de 36e paardenfokdag gehouden van de vereniging Hoolbatheo (Holten-Bathmen en Omstreken) die ongevver 120 dieren omvatte. Voor het eerst dit jaar werden ook een twintigtal koudbloedpaarden (Belgen) gekeurd. Het grote aantal inzendingen zorgde er voor dat voor het eerst in de geschiedenis van Holbatheo er door de jury in drie ringen gekeurd werd. De kwaliteit van de aangevoerde paarden werd door de jury als goed gekwalificeerd met zowel bij de rij- als tuigpaarden uitstekende kop- nummers. Volgens algemeen arbiter H.G. Schrijver kan gesteld worden dat de kwaliteit van de rijpaarden is toegenomen. „Holbatheo wat dat betreft in de lift". Van de merries met minstens twee afstammelingen was de merrie Sil via met haar dochters Asuska en Carosuska van B.J. Twellaar uit Schalkhaar een klasse apart. "De aangevoerde dieren zagen er prima verzorgd uit (sommigen con ditioneel iets te goed), de organisa tie liet niets te wensen over en het was mede daardoor voor de jury weer een genoegen om op deze fok- dag, die een goede doorsnee geeft van wat Overijssel te bieden heeft, te keuren", aldus het oordeel van de jury. Voorzitter Weegen uit Raalte en met hem de andere be stuursleden van Holbatheo deden de lovende woorden van de jury bijzonder deugd en zij zullen een aansporing zijn om op deze weg voort te gaan. Kampioenen Bij de veulens werd bij het type tuigpaard kampioen Edson van fokker-eigenaar H.J.M Huis in 't Veld te Lettele. Bij het type rij paard was de titel voor Elly van fokker-eigenaar B. Koetsier uit 't Joppe. Jeugdkampioen bij de tuig paarden werd Dormi van D. Nij- land te Holten en bij de rijpaarden was de ere-sjerp voor Carousuka van B.J. Twellaar uit Schalkhaar. Bij de jongere generatie (type basis paard) werd kampioen de drie-jari ge Brista (V. Commandant) van B. Stegeman (Borkeld) Bij de oudere merries was het ere-rondje voor het rijpaard Zinda (V. Lucky Boy) van H. Morsink te Rijssen, die van de jury als beoordeling meekreeg: Een massale merrie met uitstekende stap en draf, een prachtig voor beeld van een goede fokmerrie. Bij de koudbloeden werden kam pioen Loranca en Vanessa, beide AFHALEN COMPOSTVATEN Diegenen die een compostvat hebben besteld kunnen deze tegen betaling van f70.- kontant afhalen bij de gemeentewerf aan de Waagweg. De openingstijden van de gemeentewerf zijn: dagelijks van 8.00 uurtot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. VAKATURE BEHEERDER SPORTVELDEN De Sportcommissie van de gemeente Holten zoekt belangstellenden voor de funktie van De te benoemen beheerder zal in samenwerking met de (parttime) 1 e beheerder worden belast met: - het beheer, het onderhoud en de kwaliteitsbewaking van de sp'ort- veldencomplexen „Meermanskamp" en ,,'t Vletgoor"; - het in voorkomende gevallen voor de gemeente keuren van de velden (combinatie hiervan met de funktie van consul van de KNVB is mogelijk); - onderhoudswerkzaamheden op andere sportvelden (tennisbanen, hockeyvelden, zonneweide van het zwembad) Gezien de aard van de funktie is het niet uitgesloten dat af en toe werkzaamheden in de weekeinden moeten worden verricht. Bezit van op deze funktie gerichte diploma's en enige technische kennis strekken tot aanbeveling. Belangstelling voor de sport is noodzakelijk. Het salaris is afhankelijk van opleiding en ervaring en ligt tussen f 1.996.- (min. aanloopschaal 2) tot f 2.567.- (max. funktieschaal 3, excl. uitloopmogelijkheden) bruto per maand. Nadere informatie kan worden ingewonnen bij de secretaris van de Sportcommissie, gemeentehuis Holten, tel. 05483-6 16 66. Belangstellenden wordt verzocht hun sollicitatie binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan de Sportcommissie van de gemeente Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. van J. Nijland te epse en Wieteke van marknesse van A.G. Eeldeink te Markelo. Alle 'zwaargewichten' werden bekroond met een eerste premie. Zeer terecht, volgens het jurylid Uneken, want het watren stuk voor stuk goede tot zeer goede paarden. De uitslagen waren: Hengstveulens (Type tuigpaard) la Evert. Goed veulen voor de toekomst. Type rijpaard: Heel mooie kopnummers, Veu lens met over 't algemeen goed beenwerk. la en kampioen Edson eig. H. Huis in 't Veld. Lettele. lb Eufraat eig. H. J. Reimert. Heeten: le Erik eig. M. Niemeijer. Lettele, 2a Esperado eig. L. J Haarman. Schalkhaar; 2b Exelent eig. A. Klein Velderman, Okkenbroek2c Evito eig. L. J. Haarman; ld Esprit eig. L J. Haarman. Merrieveulens (Type tuigpaard) Beste klasse, kopnummer extra beweging la en kampioen Elly eig. Bernhard Koetsier, 't Joppe. lb Erlina eig. Gebr. Kogelman. Marienheem. 2a Edelnes- ka eig. D. J. A. Podt. Holten. 2b Elionoza eig. A. J. Podt, Holten; 2c Esther eig. J. M. Honde- veld. Heeten. Merrieveulcns (Type rijpaard) Goede rubriek, la Elian eig. A. C. G. Harmelink-Flierman, Die penveen, lb. Eline eig. G. J, Hoekman, Lettele; lc Elvira eig. M. Klein Koerkamp, Lettele; ld Evelien eig. M. Niemeijer. Lettele; le Erialiet eig. J. Stegeman, Holten; If Enita eig. J. H. O- plaat, Lettele; 2a Ellanda eig. A. Schippers, Holten; 2b Esta eig G. H Morsink. Delden. Eenjarige merries (Tuigpaard1 a en kampioen Dormi eig D. Nijkand; 2a Darlina eig. A Ko gelman. Marienheem. Type rijpaard: Vrij goede rubriek met extra kopnummer la Donessa eig H Morsink. Rijs sen; lb Dilian eig. W. A Flierman. Heeten; lc Dumarile eig. A. W. Kogelman. Mariênheem; ld Doriena eig. H. A. .Modderman-Willemsen. Bathmen; le Dolanda eig. Th M. Hondshorst. Heeten; If Dronkie eig W Boksebelt, Bath men, 2a Diana eig. M. Huis in 't Veld v.n.; 2b Dieneke eig. A. J Leeftink. Holten. Tweejarige merries Tuigpaard) la Collinda eig. J. Heineman. Schalkhaar. Goed type met beste gang, iets te arme bespiering. Type rijpaard: la en kampioen Carosuska eig. B. J. Twellaar, Schalkhaar. Heel mooi kop- paard met fraaie lijnen. Rest van deze groep duidelijk minder; lb Catinka eig. H. J. Deten. Holten, lc Carola eig G M. Morsink, Delden. ld Cindy eig. B J Twellaar v.n. Driejarige Merries (Tuigpaardi la Bianka eig. J Heineman. Schalkhaar. Paard met voldoen de type. beste gang. Type basispaard- la en kampioen Brista eig. B. Stegeman. Borkeld. Een mooi soortig paard met goede beweging. De ruim 3-jarige merrie werd door de jury aangewezen voor de op woensdag 13 aug. in Ommen gehouden centrale keuring. Type rijpaard: la Bellanda eig. A. Schippers, Holten, lb Bauline eig. H. J. Schiphorst, Ok kenbroek; lc Berdy eig. A. v.d. Pol, Bathmen. 4-7 jarige zogende merries (Tuigpaard) la Anoeska eig. A. J Podt. Holten. Basispaard: laSoliaeig. J. M. Hondeveld. Hee ten. Rijpaard: la Asuska(ster) eig. B. J. Twellaar. Schalkhaar Paard van bijzonder goede klasse waarvan de adel afstraalt, lb Astra eig. L. J. Haarman v.n.; lc Angelique eig. M Huis in 't Veld v.n.; ld Wellie eig. M. Huis in 't Veld. Vier goed gebruikte fokmerries. 4-7-jarige niet zogende merries (type tuigpaard); 2a Arinika eig D. J. A. Podt. Holten. Type rijpaard: Gewone klasse met iets te wei nig uitdrukking. Goudendraadje gemist, la Amiga eig. L. J. Haarman v.n.; lb Anola eig. J, Smale, Bathmen; lc Zacha eig. G. J. Hoek man, Lettele. Stermerries (Tuigpaard) Drie mooie merries, in beweging iets verschil. Mooj koptype. la Arlina, mooi type tuigpaard, modern gefokt, kleine bemerking op achterbeen. Aangewezen voor keuring in Ommen Eig. gebr. Kogelman. Marienheem; lb Wenda(ster) eig. Meulman, Raalte; lc Zareska eig. D J. A. Podt. Holten. Type Basispaard: la Landa. een knappe mer rie. kon iets meer maat hebben, extra goede be weging. Eig. A. Schippers, Holten Type rijpaard: la Activa-Utopia eig. B J Twellaar v.n lb Vandola eig. M. Niemeij er v n 2a Wendy eig W H Boksebeld v.n.; 2b Lilianeig. A. C. G. Harmelink-Flierman v.n ,2c Siliane eig. J. Stegeman, Holten. Keurmerries (Type tuigpaard). la Verdirire eig. D. J. A. Podt v.n. Goed soortige, best dra- Een van de kampioenen op de paardenfokveedag van Holbatheo bij de 4-7 jarige merries: Zinda keur (V. Lucky Boy pref.) van H. Morsink uit Rijssen. vende merrie. 1 b Parel eig. B. Koetsier v.n. Iets arm bespierd. beste draf. Type rijpaard: la en kampioen Zinda (keur) eig. H. Morsink, Rijssen; lbPaolaeig.H. J. Rei mert, Heeten. Merries 8 jaar en ouder. Goede rubriek fokmer ries met goede kop. Type basispaard: 2a Uriet- ta eig. G. H. Morsink, Markelo. Type rijpaard: laUdineeig L. J Haarman v.n.; lb Triolet eig. dezelfde; lc Samba eig. M. Klein Koerkamp v.n.; ld Sandra eig. G. J. Hoekman Merries met minstens 2 afstammelingen: Type tuigpaard: la Arlina met Darlina en Erlina eig. Gebr. Kogelman, v n. Type rijpaard: la Silvia met Asuska en Carosuska eig. B. J. Twellaar Eenjarige hengsten of ruinen: la Diamant fok ker eig. A. v.d. Pol. Bathmen. Tweejarige hengsten of ruinen: la Concurrent fokker, eig. A. v.d. Pol v.n. Aangespannen combinaties: 1 B Koetsier met Parel, 't Joppe; 2. J. M. Hondeveld met Solia. Heeten; 3. D. J. A. Podt met Aronika, Holten; 4. Verdirire met A. J. Podt, Holten. Zadelrubriek: 1. Marie Elise Dollekamp met „Attent" Holten; 2. Marion Wiggers met „Ami ga" Schalkhaar. Koudbloeden: Hengstveulens (Trekpaard) 1, Wodan v.d. Bol- man. Eig. J. Nijland, Epse. Merrieveulcns (Trekpaard) la en kampioen Loranca v.d. Bolman Eig. Nijland v.n. Eenjarige mernes (Trekpaard) la Christien van Groot Veldhuis. Eig. A. Groot Koerkamp, D'veen. Tweejarige merries trekpaard; 1 en kampioen Vanessa v d. Bolman. Eig. Nijland v.n. Driejarige merries (trekpaard) 1. Kelly van 't Schootje. Eig. J. Gooiker. Colmschate. 4-7-jari ge merries (Trekpaard-grote maat) 1 en kam pioen „Wieteke van Marknesse" eig. A. G .Eel- derink, Markelo. Kleine maat. 1. Wilma van de Goede Polder. Eig. A. M. Groot Koerkamp, D'veen. Het is in de regio een goede ge woonte geworden, dat duiven jaarlijks eenmaal vliegen voor de gehandicapte medemens. Aan de duivensportvereniging de Berg- vliegers, de vereniging die deel uit maakt van het rayon Berg en Dal (Rijssen-Nijverdal-Enter en Hol ten) is dit jaar de organisatie van deze vlucht toegewezen. Het ligt in de bedoeling dat de netto op brengst ten goede komt aan de Stichting Paardrijden Gehandi capten in Holten en omgeving. De Bergvliegers organiseerden ook in 1979 deze vlucht die toen een grandioos succes werd. Er kon toen maar liefst f 4500 aan de stichting worden afgedragen. De organisato ren hopen dit bedrag op z'n minst te kunnen evenaren. Natuurlijk is voor een dergelijke Zondag 17 augustus wordt door C.J.V. De Vriendenschaar weer de jaarlijkse fietspuzzeltocht georga niseerd. De deelname staat niet alleen open voor leden en dona teurs maar voor iedereen die houdt van een'gezellige fietstocht onder hei motto; Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. De start is tussen 13.30 uur en 14.00 uur bij gebouw Irene waar tevens de finish is. Het inschrijfgeld be draagt f. 1.50 per persoon. Bij slecht weer wordt de fietpuzzel- tocht verzet naar zondag 24 augus tus. Is het weer twijfelachtig, dan kan men informeren of de fietspuz zeltocht doorgaat bij E. Klein Tee- selink, tel 05483-6 32 87. vlucht de medewerking van vele Holtenaren nodig. Die medewer king kan bestaan uit het beschik baar stellen van een paar prijzen die 'vervlogen' moeten worden. Niet alleen geldprijzen zijn wel kom, maar ook allerhande ander soortige zaken. „Alles is welkom" aldus het bestuur van de Bergvlie gers. Daarnaast doen de Bergvlie gers een beroep op de Holtense middenstand die ook in 1979 een groot aandeel hadden in het welsla gen van de actie ten bate van de ge handicapte medemens. De Bergvliegers zijn gaarne bereid de beschikbaar gestelde prijzen bij de Holtenaren thuis af te komen halen. Een telefoontje aan Jan Aaf- tink, Schoolstraat 17, tel. 6 14 17 is voldoende. Ondanks goede afspraken die de redactie van het Holtens Nieuws blad gemaakt heeft met de ver schillende verenigingen en organi saties in Holten met betrekking tot de sluitingstijd voor het inleve ren van copy, blijken daarover toch misverstanden te bestaan. Voor de goede orde dus nog maar even op papier gezet: de copy voor het Holtens Nieuwsblad dient bin nen te zijn vóór dinsdagochtend begin kantoortijd (08.30 uur), tenzij het gaat om activiteiten die plaats vonden op de maandagavond, zo als bijvoorbeeld de uitslagen van de schaakcompetitie- Voor activi teiten op maandagavond is de sluii- tingstermijn vastgesteld op dins dagochtend twaalf uur.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5