Engelse avond werd een geslaagd feest Espelo gaat record gatgraven verbeteren Kèrkdiensten Medische diensten van dag tot dag Uit het politierapport Vanuit de kantlijn Gevonden voorwerpen^ Burgerlijke stand HOLTENS NIEUWSBLAD Collecte ten bate van Ghanaproject Collecte KWF Markt niet zo gelukkig met Kolweg BOLSENBROEK DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1986- NED. HERV. KERK: 09.30 uur: Ds. R. Visser. 19.00 uur: ds. J.H. Israël. Uitgangscollecte: Zendingsbus- senzondag. Oppasdienst: Mevr. Schoolen- Ebrechten Rita Meilink. 10.00 uur: kampdienst, recrea tietent op de Borkeld. Diessenplas: Woensdag 20 aug. 19.30 uur: ds. W. Vons. GEREF. KERK: 09.00 en 19.15 uur: ds. T. Zuide- ma. Apeldoorn. In beide diensten is de le collec te voor de kerk en de 2e voor ren te en aflossing. Kindernevendienst: groep 3 o.l.v. mevr. Stam-Slotboom. Oppasdienst: Gea Zwiers, Hen- riëtte Meijerink en Marjan Meij- erink. Gerdien Stam en Ineke Baard. Na de morgendienst 'koffie-uur- tje' in het Voorhuis. Gastvrou wen: mevr. Beltman-Slootweg en mevr. Lubberdink-Assink. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. J.H. Israël. Uitgangscollecte: Zendingsbus- senzondag. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. Ph. Faber, Bath- men. Uitgangscollecte: voor de Zending. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 00 en 10.00 uur. ARTS: W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 14 augustus t/m 21 au gustus: zr, T. Kamphuis, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 614 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenburcau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: J. H. Went, Mare. Samuëlstraat 3, Enter, tel. 05478-16 53. DIERENARTS: Th. Oostenbrug, Diessenplas- straat5, tel. 6 15 15. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag fm vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 lS 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05433-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. ZATERDAG 16 AUGUSTUS: Vrije markt op Smidsbelt; vei ling in gebouw Irene ZONDAG 17 AUGUSTUS: 13.30-14.00 uur: start fietspuz- zeltocht Vriendenschaar bij Ire ne. DINSDAG 19 AUGUSTUS: 09.00-10.00 uur: Voormalige kleuterschool, Schoolstraat 6: inlichtingen en inschrijven Scholengemeenschap Midden IJssei. 20.15 uur: hervatting re petities Holtens Mannenkoor. DONDERDAG 21 AUSGUS- TUS: 09.00 uur: Rooster afhalen Scho lengemeenschap Midden IJssei ZATERDAG 23 AUGUSTUS: 09.00 uur: Twenhaarsveld: Tri athlon Holten. ZONDAG 24 AUGUSTUS: 11.30 uur: Aula Scholengemeen schap, Koffieconcert Joegosla vische Folkloregroep Pajo Ko- laric MAANDAG 25 AUGUSTUS: 15.30 uur: hoogste punt nieuw gemeentehuis. DINSDAG 26 AUGUSTUS: 09.00-10.00 uur: Inschrijven Scholengemeenschap Midden IJssei. VRIJDAG 29 AUGUSTUS: De Kandelaar: Muzikale happe ning. m.m.v. Joegoslavisch mu- ziek-zang en dansgezelschap; 19.30 uur: feesttent Espelodijk, revue Splo lot zich wier hörn. ZATERDAG 30 AUGUSTUS: 09.15 uur: vertrek optocht van^f Bosschool School en Volksfeest Espelo. ZATERDAG 6 SEPTEMBER: Regiocross Holtertrappers. VRIJDAG 12 SEPTEMBER: Superstarwedstrijden in sport hal „t Mossink. ZATERDAG 13 SEPTEMBER: 09.30 uur: Fokveedag Espelo op terrein Okkenbroekseweg 1. Gevonden: kapje van motor type 500 four, herenbril in groen etui, dameshorloge goudkleu rig, rood briletui, twee pasjes in een mapje van bondsspaarbank en ANWB, gebreid vest in diver se kleuren. Verloren: metalen goudkleurige bril merk Rodenstock, rode por- Geboren: Frank zv. J. H. Agter- kamp en J. J. Kap. Ondertrouwd: G. H. Boersma, oud 25 jaar, Markelo en H. G. Leppink, oud 22 jaar. Holten. Gehuwd: A. J. Reilink, oud 27 jaar, Holten en M. H. Wilmerink, oud 25, Holten. temonnee inhoudende onge veer f 200.- plus een videotheek- kaart, Engels paspoort, Nisan wielsierdop, Fisherprice paard je. Zoekgeraakte dieren: gele par kiet, zwart/grijs gestreepte ka ter, rood/wit poesje. "In English style": v.l.n.r. de heren poseerden met veel plezier op het koetswerk. Op de achtergrond de Van der Kaay en Hartsuiker en Smidsbelt voor enig fraai Engels Portsmouth City Band. Een Engelse Brassband valt niet te vergelijken met onze eigen HMV. Dat bleek donderdagavond tijdens de Engelse avond op het Smidsbelt. Daarmee wordt geen waarde-oordeel uitge sproken over de muzikale kwaliteiten van beide orkes ten. Het verschil zat hem meer in loopprestaties. De 35 leden van de Portsmouth City Band verschoten donderdag middag van kleur toen zij verna men dat organisator Jos Kamp huis, samen met Joke Voordes, voor hen een flinke 'streetparade' hadden samengesteld als opwar mertje voor het promenadecon cert. Heel sportief liep de Cityband toch een klein rondje om het cen trum, al liet het schoeisel van de vrouwelijke brassbandleden duide lijk zien dat een brassband in Enge land niet synoniem is met een marsband. De rijkspolitie Holten was zo vriendelijk om de wachten den langs de lange route van het een en ander op de hoogte te stel len. Later op de avond was diezelfde politie op de Smidsbelt present om een stokje te steken voor de voorge nomen verkoop van wisky als on derdeel van de Engelse avond. „Jos Kamphuis had beter moeten we ten", verklaarde wachtmeester Ten Tuscher. „De verkoop van sterke drank is aan strikte regels gebon den, niet omdat we vervelend wil len doen; de wet schrijft dat voor". Afgaande op de -positieve- reacties van het talrijke, voornamelijk Hol- tense publiek, werd de sterke drank niet gemist. Veel meer deed men zich tegoed aan het Engelse bier (dat volgens ingewijden de smaak heeft van 'poezennat') en het vertrouwde Hollandse pilsje, de Engelse thee en de hapjes van de barbeque, ondertussen luisterend naar het beslist aardige promena deconcert van de Portsmouth City band in de door de supportersvere niging van HMV gratis ter beschik king gestelde concerttent, dat door de medewerking van drummer Joop Heussinkveld tijdens het con cert en Johan Meijer tijdens de streetparade een Holtens tintje kreeg. Ook een van de zonen Voor des blies zijn partijtje mee. Repertoire Wellicht geen concert op het aller hoogste niveau, maar als men be denkt dat de band een toernee van enkele weken door Europa maakt, waarbij dagelijks enkele malen wordt opgetreden - in Holten had men 's middags reeds een concert verzorgd voor de bewoners van de Diessenplas - beslist de moeite van het luisteren waard. De brassband beschikt ovër een repertoire van wel veertig nummers van zeer po pulair tot zware concertstukken, waar tijdens het toernee dagelijks een keuze uit wordt gemaakt. Op het Smidsbelt was het intussen een gezellige drukte op het grote terras. Voor veel Holtenaren was dit de eerste gelegenheid na de va kantie om nieuwtjes met elkaar uit te wisselen. Geen wonder dat de leden van de supportersvereniging van HMV en de leden van de toneel vereniging OCH met enige afgunst keken naar de grote toeloop. Zoals te verwachten was, had de eigenaar van de dubbeldeksbus zijn rode gevaarte niet aan het lo pen weten te krijgen. Wel vertegen woordigd waren een aantal fraai ogende Engelse sportwagens waar bij de vuurrode MG-sportwagen en de met groen leder beklede Lagon- da uit 1928 de meeste belangstel ling oogste. Niet onopgemerkt ble ven ook de twee heren die geheel in stijl zich presenteerden met bol hoed en pandjesjas. Bezoekers van de plaatselijke ho reca meldden dat afgelopen zater dagavond/nacht hun uitgaansple- zier de grond in werd geboord toen zij huiswaarts wilden keren. Van de één bleek bij het „Klavier" de fiets gestolen te zijn terwijl de fiets van de ander, staande bij „het Kelder tje", vernield was. In de avond van 4-8 werd er ge meld dat zowel in het Numendal als op de Helhuizerweg zogenaamde „Franse" koeien los liepen. Colle ga's gewapend met touw en een Frans woordenboek togen ter plaatse in de hoop hun rodeobe kwaamheden te kunnen tonen. De teleurstelling was groot toen bij aankomst de zaak reeds geklaard en het vee weer in de weide was ge dreven. Door bewoners van het buitenge bied, omgeving Maneschijnsweg, werd op 5-8 gemeld dat daar een vrouw rond de woningen liep die, als zij volk aantrof, theedoeken te koop aanbood. Bij onderzoek bleek niet dat de vrouw andere strafbare feiten had gepleegd dan het venten zonder vergunning. Voor dit laatste werd zij bekeurd. Ook op 5-8 werd door een oplet tende getuige gemeld dat hij bij een tweede woning aan de Valeweg een manspersoon op verdachte wijze zag rondscharrelen. Van de man en ook van de auto die vermoedelijk van de man was, werd een duidelijk signalement plus het kenteken op gegeven. Dit bericht was nog maar net binnen toen een overbuurman van het bedoelde adres telefonisch meldde dat daar het alarm over ging. Terplaatse bleek dat gepoogd was in het pand in te breken. Mid dels de politieradio konden de col lega's in de regio ingeseind worden wat er toe leidde dat de dader enige uren laten in Deventer kon worden aangehouden. De man werd te Hol ten ingesloten. Donderdagavond, 7-8 was het weer eens zo laat. Een buschauffeur van de OAD meldde dat er storing was bij de overgang van het spoor aan de Rijssensestraat. Tot onge veer middernacht werd het verkeer geregeld tot de spoorbomen hun mechanische taak weer uitoefen den. Een automobilist uit Wagenin- gen meldde op 7-8 dat hij schade Het laatste weekend van augus tus hoopt Espelo het jaarlijkse feest te houden. Het „Sploder- feest" is voor deze regio een begrip en staat garant voor ongedwongen gezelligheid. Het begint vrijdagavond 29 au gustus met de opvoering van de re vue „Splo löt zich wier hörn". De revue bestaat deze keer uit puur ei gen werk. Behalve schetsjes, dans jes en een journaal zijn er ook weer de dialogen waarbij bepaalde voor vallen uit 't afgelopen jaar op hu moristische wijze in de publiciteit worden gebracht. Ondanks het feit dat sommigen daardoor met de schrik in de benen naar de revue gaan zijn er na afloop toch nooit scheve gezichten. Na de revue is er gelegenheid tot het maken van een dansje. Nelson Engelands grootste zeeheld heeft eens gezegd: „een moedig man sterft eenmaal; een lafaard sterft zijn hele leven lang". Zo is het ook ongeveer met Jos Kamphuis, Holtens moedigste ondernemer. Erg ver zou ik de vergelijking met d'aloude Nel son niet willeti laten gaan. Im mers, hij was al een arm en een oog kwijt, alvorens hij in 1805 bij Trafalgar tegen de Fransen ten onder ging. Bovendien had hij toen al een geruchtmakende ro mance achter de rug met de be toverende vrouw van de Engel se gezant in Napels, ene Lady Hamilton. Bij Jos ligt dat alle maal wat eenvoudiger. Hij bezit beide ogen nog en weet ze goed de kost te geven. Ook zijn armen functioneren nog uitstekend, want hij kan ze tezamen met zijn handen nog flink uit de mouwen steken. Eji het is zonder twijfel ookAnnemie's verdienste dat er van een 'of andere Lady geen sprake is. Het admiraalsschip van Hora tio Nelson ligt nu, ingericht als museumschip, in het oudste dok van Engelands belangrijkste marinehaven, Portsmouth. Uit die stad kwam ook de Brass band die velen onder ons vorige week donderdag op een ge slaagd promendade-concert verraste. Al was de aangekon digde streetparade meer een rondje rond de toren en moesten de d.j.'s van de Hermandad het publiek langs de grote route daarvan in kennis stellen. Aan de andere kant had dat weer tot gevolg dat velen min of meer ge dwongen werden naar de Smidsbelt te trekken, ivaardoor ter plekke een gezellige drukte onstond. De Portsmouth City Band vertrok even plotseling als ze gekomen was. De Keune- bar met een net aangeslagen vat achterlatend. Voor één man kon de avond toen al niet meer kapot. Trots paradeerde hij tus sen het muziekpubliek. Dit keer zonder Riek en zelfs zonder poe del. Want in de muziektent ach ter de ruggen van de Engelse hoornbloazers, maar duidelijk zichtbaar voor een ieder die oog heeft voor details, hing een ferm en langerekt spandoek. Op een fraaie gele achtergrond stond daar in bruine letters geschre ven: Feest van de bakker! Demis thoorn. Optocht De zaterdag 30 augustus begint met een optocht (start om 9.15 u. op de Parallelweg bij de Bosschool) waarvoor de buurten al wekenlang bezig zijn geweest om weer met ori ginele en prachtig versierde wa gens voor de dag te komen. Na de optocht zijn er kinderspelen voor alle schoolgaande kinderen en ver volgens beginnen om 11.15 uur de volksspelen dit- keer met, het sensa tionele ringsteken voor paren. Gat graven Na een korte „schaftpauze" vol- gen 's middags touwtrekken (13.30 u.), stoelendans (14.30 u.) en dan om 15.15 uur de eerste Open „Sploder"- kampioenschappen „gatgraven". Dit onderdeel geeft waarschijnlijk toch meer spektakel dan men in eerste instantie denkt, vooral als zich erkende gemeentelijke grond werkers in de strijd mengen. Het gatgraven wordt afgewerkt in kop pels van twee, een graver en een hulp en er wordt niet gewisseld. Be halve normale batsen mag gebruik worden gemaakt van handschop jes, touw en emmer en andere hulp middelen. De bedoeling is natuur lijk om het Ned. record te verbrijze len dat met 3.16 m. op naam staat van een team uit Luttenberg. Ge zien de bodemstructuur (zand grond, laag waterpeil) moet het „Splosegat" dieper kunnen wor den. In ieder geval zal 't Splo niet onder willen doen voor de Nieuw Heetense (schat)gravers die en- De optocht is weer een van de hoog- teputen van het School en Volks feest in Espelo langs bij 1.88 m. de pijp aan Maar ten gaven. Opgave voor de spelen, ook voor het laatste onderdeel (zakslaan op een draaiende balk) bij meester Waakop Reyers (tel. 05725-6 63). Nieuw is op zaterdag middag het optreden van de Tiro- lerkapel van „H.M.V." (plm. 16.00 uur). Dit moet ook de wat ouderè Sploders de feesttent inlokken en zodoende de sfeer en gezelligheid van dit buurtschapsfeest verhogen. Op het terrein kan men de hele middag en ook 's avonds de agres sie afreageren op de kop van Jut. Ook kan de hele dag worden ge draaid in de enige echte Sploder- dreimölle. Zaterdagavond wordt het feest afgesloten met een bal o.l.v. het bekende orkest „Madigo". De grote tent gaat om 20.00 uur open. had opgelopen aan zijn auto. Hij reed over de Al richting Enschede toen een voor hem rijdende auto een op de weg liggend voorwerp raakte dat hierdoor opsprong en de voorzijde van zijn auto raakte. Het is niet bekend geworden wie eige naar is van het voorwerp, een bord met diagonale strepen dat achter op zogenaamde lange lading beves tigd wordt. Op 8-8 werd door collega's van Rijssen onze hulp ingeroepen in verband met een diefstal van een paard te Rijssen. Het paard zou ge stolen zijn door twee jongens van ongeveer 15 jaar. In de loop van de middag werd het paard in de ge meente Holten, omgeving Lang straat, aangetroffen. De knapen waren hem gesmeerd en werden niet meer gevonden. Ook op 8-8 werd op verzoek van personeel van het Waterschap de Schipbeek een onderzoek ingesteld in verband met het wegpompen van water uit de Peterswaterlei ding. Het bleek dat een landbouwer uit Dijkerhoek zich, ten behoeve van zijn beregeningsinstallatie, hieraan schuldig maakte. De pomp werd buiten werking gesteld terwijl de landbouwer een bekeuring kreeg. In de nacht van 8 op 9-8 werd van een automobilist, afkomstig uit Rijswijk, een blaasproef afgeno men. De uitslag wees uit dat de man zich moest onderwerpen aan een bloedproef. In de avond van 8-8 werd door een jachtopzichter gemeld dat in het Espelbos een groot aantal jon gelui hun tenten had opgeslagen. Omdat kamperen zonder vergun ning niet is toegestaan het kamp vuur gevaar opleverde werd de hele club doorverwezen naar een cam- pine. In de week van 17 tot en met 23 au gustus wordt weer de jaarlijkse ac tie van het Holtens fonds voor In ternationale Hulpverlening gehou den. De opbrengst van de collecte is bestemd voor het landbouwpro ject in Ghana. Het landbouwvoorlichtingswerk heeft een belangrijke verbetering van de levensomstandigheden in Garu en omgeving bewerkstelligd. Inmiddels zijn 70 dorpen bij het werk betrokken. Er zijn coöpera ties gevormd en is er een boeren leenbank opgericht. Verder is het gelukt om gedurende het gehele jaar in de eigen voedselvoorziening te voorzien door de verbouw van nieuwe soorten maïs en gierst. Een royale bijdrage aan de collec tant die bij u aan de deur komt is dan ook meer dan welkom. Tevens bestaat de mogelijkheid de bijdra ge over te maken op gironummer 87.55.87 van de RABO bank Holten t.g.v. rek. nr. 32.85.14.489 ten name van Holtens Fonds voor Internatio nale Hulpverlening. Tussen 25 augustus en 7 september wordt in Holten de collecte gehou den ten bate van het Koningin Wil- helmina Fonds voor de kankerbe strijding. Iedere KWF-collectant heeft een le gitimatiebewijs bij zich. Eerder wordt thuisbezorgd een voorlich tingsbrochure die als titel heeft „Veel gestelde vragen". Daarin staat informatie over onderwerpen waar de voorlichtters in het KWF- Voorlichtingscentrum vaak vragen over krijgen. Voorlichting is slechts één van de activiteiten die het KWF nmet de bijdrage van de bevolking finan ciert. Het meeste geld gaat naar wetenschappelijk kankeronder zoek. Dit Jhar bijna veertig miljoen gulden. Daarnaast is een bedrag van bijna vijf miljoen gulden ge moeid met voorlichting, steun aan verenigingen van kankerpatiënten en uitgaven voor ondersteuning en opleiding. Totaal f. 45 miljoen. Al dat geld moet uit de bijdagen van de bevolking komen. Tijdens de uitzending van Socute- ra op woensdag 27 augustus en 3 september, direct na het nieuws van acht uur, zal aandacht worden besteed aan het werk van het Ko ningin Wilhelmina Fonds. De marktkooplieden zijn achteraf toch niet zo te spreken over de verplaatsing van de markt van het Smidsbelt naar de Kolweg tijdens de kermisdagen. Volgens een de leden van de mark commissie, L de Bruine uit Ensche de, die al jaren op de Holtense markt te vinden is met groenten en fruit, ontbrak het vooral aan de bewegwijzering. „Aanvankelijk wa- 1 ren we wel optimistisch", aldus De Bruine. „De Kolweg is een mooie straatje, maar als de klant ons niet kan vinden, dan blijven wij met de handel zitten". Veel liever wil de markthandel in voorkomende ge vallen uitwijken naar het Kerk plein en rond gebouw Irene. „Maar alleen als het strikt noodzakelijk is. Wij zijn veel te blij met het Smids belt". MARKELO TEL. 19 07

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3