Holten's erfgoed. Holtens Nieuwsblad, Egbert Jansen onbetwist Holten's sterkste man Keizersweg krijgt een parallel riolering Veiling en markt besluiten zaterdag zomeractiviteiten Repetities HMV hervat üontvangt een fraaie PTT kiest voor vrouw in Holten Holtens Nieuwsblad Donderdag 14 augustus 1986 - 39e jaargang - nr. 33 /Abonnementsprijs f35.25. Losse nummers 80 cent. Gedrukte oplage 3075 'Aan de Pasmanweg 3 staat, veilig beschut tussen fraai hoog geboomte, een rietgedakte boerderij: één van vier mo numenten die de gemeente Holten rijk is'. Het zou de aan hef kunnen zijn van een jubelverhaal over Holten's erfgoed, maar wie de desolate toestand van de boerenbedoening in ogenschouw neemt, kan zelfs zonder bouwkundige kennis vaststellen dat het 'monument' zijn langste tijd heeft ge had. Van veraf zijn de gaten in het van ouderdom grijs ge worden rieten dak al zichtbaar en deuren en ramen hangen scheef in de sponningen. De leden van de commissies ge meentewerken en financiën spraken er vorige week terecht schande van. Zonder in te gaan op de schuldvraag, eigen domsrecht en onderhoudsplicht: zouden we ons niet eens moeten afvragen wat voor waarde zo'n monument voor Holten heeft. Of ligt de Pasmanweg in Espelo te ver af van de Dorpsstraat? De laatste evenementen in het ka der van de zomeractiviteiten van de Holtense Handelsvereniging, de vrije markt en veiling op zater dag 16 augustus, beloven een waardig slot te worden van een gezellige zomer in Holten. Voor de vrije markt, die om tien uur begint, bestaat van de zijde van de amateur- en beroepskooplieden weer een enorme belangstelling. Niet minder dan 65 vaste kramen zijn inmiddels verhuurd. Ook voor de 'grondplaatsen' is de belangstel ling boven verwachting groot. Jos Kamphuis, bij wie alle aanvragen binnen kwamen, kon al 150 meter grondplaats reserveren. De markt zal door deze enorme aanvraag zich niet alleen beperken tot het Smids belt, maar zich uitstrekken tot Kerkstraat en Kerkplein. Op welke handel de kooplustigen kunnen rekenen, kon Jos Kamp huis niet vertellen, wel wist hij te vertellen dat het markgebeuren wordt opgevrolijkt door een doe delzakspeler en een straatorkestje. Veiling Voor het andere grote evenement, de veiling in gebouw Irene bestaat eveneens een grote belangstelling. Verschillende mensen hebben al toegezegd hun overtollige spullen ter veiling aan te bieden, zoals An ton Stukker die al zijn verfartikelen De repetities van de Holtense Mu ziek Verenigingen beginnen voor de leden van het orkest weer op 19 augustus aanstaande. De repeti ties voor de drumband starten op 20 augustus. via de veiling weg doet. Zoals be kend stopt Stukker om gezond heidsredenen met zijn werkzaam heden. Daarnaast verwacht men de veel van zolderopruimingen van particulieren en overtollige partij en goederen - de zogenaamde win keldochters - van middenstanders. De veiling is in de bekwame han den van het veilingbureau Holbein uit Rijssen en zal geleid worden door de heer Smit, veilingmeester- 'directeur van Holbein. Voor de veiling kan men op vrijdag 15 augustus (morgen) de gehele dag tot 19.00 uur artikelen inbrengen bij gebouw Irene. Zaterdagmorgen van 09.30 tot 12.00 uur is de kijkdag voor het publiek. De veiling begint 's middags om 14.00 uur. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B V in samenwerking met de stichting Moltens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo teC05428-15 00 Redactioneel adres. Smidsbelt 37 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. V/iggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 ,tot dinsdag 12 uur InBathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 Met het plaatsen van een grote betonnen overstortbak in de berm van de Aaltinksweg is deze week een begin gemaakt met de aanleg 'van de parallel riolering ten be hoeve van het bedrijventerrein aan de Keizersweg. Door de aanleg van de parallel riolering moet de wateroverlast, die de bedrijven ondervinden bij flinke regenbui en, tot het verleden gaan behoren. bij sommige bedrijven kwam het water na een hevige stortbui via de fonteintjes op de eerste verdie ping het pand weer binnen. Om de overlast voor de bedrijven en aanwonenden zoveel mogelijk te beperken wordt de opratie in twee delen uitgevoerd. Deze week zijn de mensen van de firma Krekel bezig met het leggen van rioleringsbui zen in de berm van de Aaltinksweg tot aan de kruising van de Keizers weg. Het verkeer zal hier geen hin der van ondervinden. Daarna zal het gedeelte Keizersweg tot aan de tweede insteekweg onderhanden worden genomen. Dan zal gepaard gaan met enige overlast voor het verkeer doordat de riolering naast het bestaande buizenstelsel in het midden van de Keizersweg gelegd moet worden. Om het ongerief voor de bedrijven zo klein mogelijk te houden, wordt twee dagen voordat een bepaald gedeelte van de straat open wordt gegooid met de aanlig gende bedrijven overleg gepleegd voor een alternatieve aanrijroute. Uitsluitend als er geen andere op lossing wordt gevonden zal een be drijf voor een enkele dag onbereik baar zijn. Het doorgaande verkeer dient in de komende weken wel rekening te houden met het afslui ten van de Keizersweg. Met borden zal de route voor het vrachtverkeer worden aangegeven. Als de weers omstandigheden een beetje mee zitten, zal de klus binnen een week of vijf geklaard zijn. Het postkantoor Holten krijgt een vrouwelijke kantoorhouder. Met ingang van 18 augustus begint me vrouw J. Renes haar werkzaamhe den in Holten. Zij volgt de heer J. Dekker op die gebruik heeft ge maakt van de VUT-regeling. Mevrouw Renes is woonachtig in Deventer en is momenteel vverk- zaam op het postkantoor in Raalte. Zo op het eerste oog zie je het hem niet aan: geen uit zonderlijke biceps, van mid delmatige lengte, geen man van grote gebaren en altijd tijd voor een vriendelijk woord. Kortom, niet het type van een Rambofiguur die Egbert Jansen uit Espe lo. Toch wist hij dinsdag avond met groot overmacht zijn titel als Sterkste Man van Holten te prolongeren. Voor de volledigheid wist hij op even eenvoudige manier de titel bij het 'armduwen' op zijn naam te brengen. De publieke belangstelling voor dit gebeuren van sjouwen en afzien was geweldig. Drie, vier rijen dik stonden de belangstellenden langs de dranghekken op het Smidsbelt om vooral maar niets te missen van de inspanningen van de vijf deelne mers aan dit 'gewichtige' evene ment. De sterksten van Holten: J an Beunk, de gebroeders Egbert en Martie Jansen en Henk Keizer en de jeugdige Dick Pekkeriet hadden ieder hun supporters meegenomen die voor de nodige aanmoedigen zorgden. De Keizer-fans waren weer het duidelijkst aanwezig met 'een groot spandoek. Ook het pu bliek liet zich niet ontbetuigd bij het aanmoedigen van de deelne mers, waaruit toch wel bleek dat Onder toeziend oog van Prins Gert Jan I werd op het podium het arm duwen afgewerkt. Rechts op de foto Jan van der Linden die in de finale verslagen werd door Egbert Jan sen. het competitie element en het spektakel de successen vormde van het evenement. Overmacht Gelijk al bij het eerste onderdeel, het auto-trekken, waarvoor de deelnemers een vrachtwagen van en met Anton Mller over het onge lijke plaveisel van het Smidsbelt moesten trekken, gaf Egbert zijn visitekaartje af. Zijn touwtrekerva ring kwam hem hierbij goed te pas. Powerlifter Jan Beunk was bij het accu-tillen de beste. Maar liefst 81 seconde wist hij de zware accu op ccn zeer ongemakkelijke hoogte omhoog te houden, wat hem een donderend applaus van het pu bliek opleverde. Het onderdeel boomstamgooien werd een over winning voor Martie Jansen. Halverwege de strijd werd al duide lijk dat Egbert Jansen maar moei lijk te klopppcn zou zijn, maar dat de strijd om de overige plaatsen pas in de laatste wedstrijdonderde- len beslist zou wórden. Die voor spelling kwam uit. Egbert Jansen won met ogenschijnlijk groot ge mak de hindernisrace, waarbij de deelnemers een parcours aflegden met in iedere hand een gewicht van veertig kilo en het autokantelen, waarbij een volkswagen kever die betere dagen had gekend moest worden omgegooid. Bij begin van het laatste onderdeel, het bierva ten stapelen was zijn voorsprong al zo groot dat hij dit onderdeel rustig had kunnen overslaan. Met een grote grijns op zijn gezicht ging hij echter de competitie aan met broer Martie en won ook dit onderdeel. Martie werd uiteindelijk een goede tweede. De overige deelnemers be zetten gezamelijk de overige plaat- Winnaar Egbert Jansen aan touw bij het eerste onderdeel: het vrach- tautotrekken. sen. Vooral het sterke optreden van de zeventienjarige Dick Pekkeriet is het vermelden waard. Armduwen Tussen de bedrijven door werd on der het scherp toeziend oog van Prins Gert Jan van de Fienpreu- vers de wedstrijd armduwen afge werkt. Zestien deelnemers hadden zich voor de strijd gemeld, waaron der ook alle deelnemers aan de Sterkste Man. De leden van OKIA waren sterk vertegenwoordigd. In de halve finale kwamen J an van der Linde en Wim Boode en Egbert Jansen en Teun Stevens tegen el kaar aan tafel. Van der Linde legde 'alsof een warm pakje boter werd geplet', om in de taal van speaker Jan Luesink te blijven, de arm van Boode in enkele seconden op tafel. Egbert Jansen had al niet meer moeite met Stevens. Jansen reken de darna zonder pardon af met de kampioensaspiraties van Van der Linden. Het pauzeprogramma van de groep Cascadeurs uit Goor sloot goed aan bij het wedstrijdprogramma.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 1